De toepassing van het teeltplan 1941 Afscheid van het raadslid Mr. Backer Woensdag 26 Februari 1941 Tweede blad Raad Wieringermeer IN VERBAND MET ZIJN BENOE MING TOT COMMISSARIS DER PROVINCIE. Burgemeester Ir. Smeding: Het ls niet alleen ambtelijk dat 911 hier een leege plaats zult achterlaten. De Commissaris der provincie: Er wofdt hier met Juli een peri ode afgesloten, welke zeker niet de minst belangrijke in de ge schiedenis van Wieringermeer is. De raad vergaderde gistermiddag onder lei ding van burgemeester ïr. Smeding. Secre- tais de héér Blaauboer. De heer v. Oers is wegens ziekte afweizg. Op de publieke tribune had' het ambtena rencorps plaats genomen. Voorzitter spreekt het volgende OPENINGSWOORD. Het is mij aangenaam U in de eerste vergadering onzer Bestuurscommissie in 1941 allen hartelijk welkom te kunnen hee- ten. Beschouwingen over het gepasseerde, jaar, zoo vol van ingrijpende gebeurtenissen, zult U niet van mij verwachten. Een zake lijk verslag over wat er in en voor de Wie ringermeer is gedaan en de voorspoedige wijze, waarop dit nieuwe land zich in 1940 verde heeft ontwikkeld, vindt U in het bin nenkort verschijnende „Driemaandelijksch Bericht der Zuiderzeewerken", waarnaar ik meen te mogen verwijzen. Eén jaar geleden heb ik ln Uw vergadering de verwachting uit gesproken, dat de Wieringermeer <per 1 Januari 1941 waarschijnlijk de gemeentelijke zelfstandigheid zou verkrijgen. De omstandigheden, welke dit helaas onmogelijk hebben gemaakt., zijn U bekend. Het ver heugt mij U te kunnen mecdeelen, dat het ernstige voornemen ten De- partemente bestaat een verordening, regelende de instelling van de ge meente Wieringermeer. per 1 Juli a.s. in werking te doen treden. Aan genomen mag dus worden, dat onze Commissie in de gegeven samen stelling niet vele malen méér bijeen zal komen- Er is evenwel nog een andere reden, waar om wij hier voor een verandering staan. I-Iad ik in de 16 December j.1. gehouden vegadéring gelegenheid enkele woorden te wijden aan de nagedachtenis van onzen kort tevoren overleden Commissaris, Baron Röell. thans is ons het voorrecht geschon ken diens opvolger in ons midden te mo gen zien. Waar de heer mr. Backer, in verband met de hem te beurt gevallen eer volle benoeming tot Commissaris van deze provincie wel zijn ontslag-aanvrage als lid van onze Bestuurscommissie heeft ingezon den. doch thans nog lid is van ons College, stel ik U voor eerst onze agenda te behan delen. waarna ik gaarne enkele woorden zal wijden aan deze voor onze provincie, voor onze gemeente echter wel in het bij zonder. zoo belangrijke gebeurtenis. Mijne Hoeren, met deze woorden verklaar ik onze eerste vegadering in 1941 voor ge opend. De notulen gaan onder den hamer door. De ingekomen stukken bestaan uit een aantal goedkeuringen op raadsbesluiten. De bcgrafenisvereeniging verzoekt om verlaging van tarieven van begrafenisrech ten. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. De commissie belast met het onderzoek der gemeenterekening over het dienstjaar 1939. bestaande uit de hoeren mr. A. J. Backer. C. L. de Bruijn, H. Lcijten, advi seert tot goedkeuring. Aldus besloten. VOORSCHOTTEN ONDERWIJS. Voorgesteld wedt een voorschot tver leenen als bedoeld in art. 103 der L.O.-wet aan besturen der bijzondere lagere scholen. De bedragen zijn: Wieringermeerschool Slootdorp f 1352.17. id. Middenmeer f 1247.67, id. Wieringerwerf f 1029.16, Chr. Nat. Schóól- vereen iging Slootdorp f 1190.67, Middenmeer f 1165.33. Aldus besloten. BESCHEIDEN VERZOEK. De Ver. tof bevordering van het Land bouwonderwijs te Hoorn en Omstreken heeft ten bijdrage van f 5.— gevraagd voor iede- rpp leerling, die de lagere landbouwschool aldaar bezoekt. B. en W. achten het verant woord zoolang in de Wieringermeer geen lagere landbouwschool is. dergelijke in richtingen van onderwijs elders te steunen, wanneer zij door leerlingen uit de Wierin germeer worden bezocht. Het college stelt dan ook voor de gevraagde bijdrage te ver leunen. SUCCES VOOR DEN HEER LEYTEN. B. en W. stellen voor de beernafrechten- verordening te wijzigen, teneinde het ge bruik van de kapel door minder gesitueer den moeeliik te maken en daarom een pro gressief tarief in te voeren. Tiet bedrag der vergoeding dient dan te worden bepaald on f 10, f 7.50. f 5 of 2.50 voor resp. 1e. 2e, Se en 4e klasse begrafenissen Aangenomen is dat hii een begraving in e.nri kosteloos graf van de viifde klasse. welke in hef alge meen slechts vonrknmt als geen verwanten of belangstellenden aanwezig zijn, van de kapel geen gebruik gemaakt zal worden. Mr. A. J. BACKER. (Foto archief). Vorige vergadering heeft, zooals men weet. de heer Leytcn een desbetreffend ver zoek ingediend. De heer Levten hoopt, dat B. en W. ook gunstig zullen beschikken op het verzoek tot verlaging begrafenisrechten. Voorzitter: We zullen ons best doen. ZIJN BEST GEDAAN. Bij wijze van proef is aan K. Hille te Wie- ringen vergunning verleend tot het inzame len van afvallen van levensmiddelen. Aan gezien deze regeling bevredigend werkt ,acht het college den tijd gekomen om de afval- lenverordening 1940 te herzien en de be- schikbaarsteüng van de afvalstoffen door de bewoners van door het college aan te wijzen particulieren gebiedend wordt voor geschreven. zooals dit thans ten aanzien van den gemeentelijken vuilnisophaaldienst het geval is. De man heeft zijn best gedaan, consta teert voorzitter. Aldus besloten. In de vergadering van 11 November 1940 is de schoolgeldvcrordening aangevuld en de gezinsreductie beperkt tot het getal, dat meer leerlingen uit één gezin scholen voor lager onderwijs in de gemeente bezoeken. Ged. Staten verzetten zich tegen deze be perking op grond van art. 65 der L.O.-wet, waarin elke aanduiding van een plaats waar de school zich bevindt, ontbreekt. B. en W. stellen nu voor. de verordening dienovereenkomstig te wijzigen. Aldus besloten. TEEKEN DES TIJDS. Op grond van het bekende advies van den secretaris-generaal stellen B. en W. voor het personeel, dat een bezoldiging geniet, lager dan f 1900.per jaar, een tijdelijke toelage te verstrekken, volgens de reeds ge publiceerde normen. De hr. Venhuizen vindt dat er geen beloo ning naar het werk geschiedt., maar terwille der gehuwden zal hij er zich niet tegen verzetten. Voorzitter: t Is een premie op het gehuwd zijn. Mr. Kamp: In het teelcen der schepping. (Gelach). Aan den heer K. de Rooii zal steun wor den verleend ingevolge art. 13 der L.O.-wet betreffende vervoer van schoolkinderen, In verband- met de gewijzigde finantieele verhouding tusschen rijk en gemeente wordt voorgesteld de verordening tot het heffen van opcenten gemeentefondsbelasting in te trekken. Aldus besloten. B. en W. stellen voor den winkeliers in fruit, chocolade, koek, enz. opnieuw ver gunning te verleenen hun zaken in de zo mermaanden met het oog op het toerisme Zondags bepaalde uren te openen. Een for- mec'.e redactiewijziging is tevens noodig. Aldus besloten. De ingezetenen J. Appelman. F. Aukema, Y. J. Bakker. H. van Bodegom, G. P. Bran dei-horst, F. Brattinga. G. Bronner, G Burn, J. Crans, II. W. Crielaad. A. Driesprong, J. Dijkstra, C. J. den Engelse. A. van der Goot, G. Haan. J. Ilak. W. Hoes, A. C Kom meren, A. de Kroon. J. A. van der Laan, M. B. van Lcenen, J. Liefhebber. L. Loozen, O. Meijer. .T Moes. K. II. Mollema, Th. Mul der W. Noordhof. J. Pakes. J. Schuitema. J. Smit. D. Stevens, J. Struiksma, T. J. Ter- wisscha van Scheltinga. D. Troost, I-I. Veen- kamp. G. Venema, V. Vermant. E. Weiland en J. J. Willemscn hebben verzoeken inge diend om verlenging van steun ingevolge art. 13 L.O.-wet, vervoer schoolkinderen, die op meer dan 4 K.M. afstand van de school wonen. Met uitzondering van de aanvragers P. Mulder en D. Troost, wier finantieele omstandigheden geen aanleiding geven om steun te verleenen. stellen B. en W. voor de verzoeken in te willigen. Aldus besloten. KOELINRICHTING IN DE NOOD- SLACHTPLAATS. B. en W. stellen voor f 1300 beschikbaar te stellen voor de plaatsing van een koel installatie in de noodslachtplaats te Sloot dorp. In de huidige tijdsomstandigheden mag zoo weinig mogelijk vleesrh voor de consumptie verloren gaan, meent het colle ge. De directeur van den Vlceschkeurinsrs- dienst Barsingerhorn meent evenals het college, dat de belangen der bevolking met eer aanschaffing worden gediend. Voorge steld wordt dat voor betaling van rente en aflossing (afschrijving 10. jaar) allereerst de baten worden gebruikt, welke de vereeni- ging tot exploitatie van de noodslachtplaats verkrijgt. Hot bestuur heeft daartegen geen bezwaar. De heer Mr. Backer vraagt of de mate rialen aanwezig zullen zijn. Voorzitter zegt dat men zich gedekt heeft en constateert met vreugde dat in snel treinvaart de agenda, is afgehandeld (10 min. veml.) AFSCHEID VAN DEN HEER MR. BACKER. Voorzitter spreekt dan de volgende rede uit: Mijne Heeren, Zooals ik U in mijn openingswoord ree.ds meedeelde, stel ik het op prijs aan het eind van deze vergadering, welke de laatste zal zijn welke U, Mr. Backer als lid van onze Bestuurs-Commissi'e zult hebben meege maakt, nog enkele woorden tot afscheid te mogen spreken. Ik wil dan beginnen met U mijnheer Backer, namens ons College van harte ge luk te wenschen met de U te beurt gevallen onderscheiding. Ruim 3 jaren hebt U deelge nomen aan den arbeid van ons Bestuur, zoo dat er volop gelegenheid' is geweest na te gaan, of de woorden, die ik bij de officieele installatie van onze Bestuurs-Commissie, op 3 Januari 19;38 tot U sprak, bewaarheid zijn geworden. Ik heb toen de veronderstelling uilgesproken, dat U eeil verdienstelijke scha kel zoudt kunnen vormen tot het hooge Col lege te Haarlem en daarop toen laten vol gen: „Naast Uw groote kennis van bestuursaan gelegenheden, waarvan onze Bestuurs-Com missie veel zal kunnen profiteeren, waardee- ren wij de vriendelijke wijze, waarop gij reeds bij herhaling van uw groote belangstel ling voor de tank, die ons wacht, blijken hebt willen geven. Wij houden ons overtuigd, dat door uw lidmaatschap de samenwerking met het provinciaal bestuur en het inzicht in de uitzonderlijke omstandigheden, waaronder hier vooralsnog moet worden gewerkt, in be langrijke mate zal worden bevorderd." Terugblikkend op de achter ons lig gende jaren, meen ik te mogen zeg gen toen geen verwachtingen te heb ben uitgesproken, die niet in vervul ling zijn gegaan. Dank zij uw groote kennis van bestuurlijke aangelegen heden, uw toewijding voor dc ons op gedragen taak en de nauwgezette wij- zo, waarop gij steeds blijkgn hebt ge geven uw arbeid te verrichten, hebt U zich aan de Gemeente Wieringer meer verplicht op een wijze, die ons tot groote dankbaarheid stemt. Daar enboven is de vriendschappelijke om gang, dien wij met U mochten heb ben, aan de behartiging van wat ambtelijk moest worden verricht, in belangrijke mate ten goede gekomen. Het is dan ook niet alleen ambtelijk, dat gij hier een leege plaats zult ach- ter laten. Een belangrijke, veel omvattende en zeer verantwoordelijke taak wacht U thans, of beter gezegd, hebt U reeds aanvaard. Ik be hoef nauwelijks te zeggen, dat wij, dit we tende en beseffende, hoeveel er thans reeds op uw schouders rust, het buitengewoon waardeeren, dat U toch gemeend hebt, hier vandaag tegenwoordig te moeten zijn. Ik meen hierin te mogen zien en bewijs, dat onze samenwerking ook door U op prijs is gesteld. Ook hier wordt weer bevestigd, wat zoo vele malen reeds is gebleken dat het verrich ten van opbouwenden arbeid een band geeft, die niet gemakkelijk verbroken wordt. Toch zullen dezen zomer, het is U allen bekend, onzerzijds vele banden verbroken moeten worden en ook door ons elders een nieuwe taak worden aanvaard. De plaats van uw Voorzitter zal weldra door een ander wor den ingenomen en ik verklap geen geheim door mee te deelen, dat de bewoners van de Wieringermeer in groote spanning verkee- ren, wie de eer te beurt zal vallen en de groote verantwoordelijkheid te aanvaarden krijgt, tot eerste burger van onze gemeente te worden gekozen. Wij prijzen ons gelukkig dat U Mr. Backer, die zoo volop gelegenheid hebt gehad U op de hoogte te stellen van de gevoelens, welke in deze ge meente leven, thans in de gelegen heid zult zijn op deze zoo uiterst be langrijke kfcuze door uw hooge func tie invloed uit te oefenen. Dat deze keuze een goede moge zijn en een persoonlijkheid op deze post worde geplaatst, die het vertrouwen ver dient van deze jonge samenleving en door bevordering van de goede sa menwerking deze tot een hechte ge meenschap zal doen uitgroeien. Onze beste wenschen, Mr. Backer, vergezellen U op den moeilijken weg dien gij gemeend hebt in het algemeen belang te moeten inslaan. Is het ambt van Commissaris ccner provincie reeds in nor male tijden*een veel omvattende en lang niet gemakkelijke, zooveel te meer geldt dit thans. Ik houd mij echter overtuigd, dat naast Uw groote deskundigheid, de degelijkheid en toewijding, die wij steeds in U zoozeer ge waardeerd hebben, den grondslag zullen vor men voor een toenemend vertrouwen, een onmisbare factor om te slagen. Een stoffelijk blijk van waai'deering. Niet slechts om U onze erkentelijkheid te betuigen voor wat gij voor onze samenleving hebt gedaan, doch tevens om de herinnering aan deze, ook vor U ongetwijfeld aangename periode levendig te houden, hebben wij ge meend U iets ter herinnering aan te mogen bieden. De tijd was kort, maar toch heeft de Bouwkundige afdeeling van de Wieringer- meer-Directie, waarmee onze Gemeente het is reeds meer gebleken op goeden voet staat, iets weten te maken, dat naar ik meen aan te mogen nemen, in lengte van jaren onze prettige en productieve samenwerking van 1938 tot 1941 bij U ip herinnering terug zal brengen. Wij vragen U dit geschenk wel te willen aanvaarden als een blijk van sympathie en moge de voorspoedige ontwik keling van deze nieuwe en weldra zelfstan dige gemeente een symptoom zijn van den groei en bloei van dit gewest, daartoe ge ïnspireerd door de toegewijde zorg on leiding van onzen nieuwen Commissaris. (Applaus.) Aangeboden wordt een verkleinde uitgave van een uitgesneden voorstelling van de Wieringermeer, waarmede de heer Mr. Backor zich zeer ingenomen toont. ANTWOORD VAN MR. BACKER. De heer Mr. Backer, die verklaart niet in kwaliteit van Commissaris der provincie maar als scheidend raadslid te willen spre ken, vangt aan met te zeggen, zeer verrast te zijn door het aangeboden cadeau, daar eigenlijk was afgesproken, dat het af scheid sober zou zijn. Spr. vergeeft echter Ir. Smeding dit zijsprongetje graag. Het aanvaarden van mijn nieuwe functie, ver volgt spr., is een gebeurtenis, welke tal rijke malen afscheid nemen met zich brengt. Afscheid van dingen, waarmee ik ver trouwd was, van mensehen vooral waarmee ik vertrouwd was. Dat zijn de minder aan gename momenten, welke zich voordoen. Ik heb reeds afscheid genomen van mijn me dewerkers op het Provinciaal Bureau van Winterhulp en daar was het afscheid niet gemakkelijk. Ook daar werkte ik in een sfeer van vriendschap en vertrouwen, hech te banden, die tot. stand gekomen waren, moesten worden verbroken. En thans neem ik weer afscheid Ik heb het groote voorrecht gehad aan de be stuursvorming in de Wieringermeer te mo gen meewerken, ik kan die niet genoeg prijzen en acht dit een gelukkige factor in mijn loophaan. Het moge waar zijn. dat ik al mijn krachten heb ingezet om hier in mijn taak te slagen, het is ook waar, dat ik hier veel heb geleerd en meegenomen, niet alleen door de omgang hier in de raadszaal, maar ook door het le er en ken nen van de bevolking zelf, waarmede ik mij verbonden voelde. Tk prijs deze bevol king van boeren, die zich uit hun vroegere omgeving losmaakten, hun streek waar ze geboren en getopxm waren, verlieten om hier de handen uit de mouwen te steken en aan te pakken om den bodem zoo vrucht haar mogelijk te maken. Wanneer ik nu een Mik terugsla, en ik geef een overzicht van de 3 jaar. waarin ik als lid van het be stuurscollege werkzaam mocht zijn, dan constateer ik, dat dit een periode in mijn leven is geweest, welke niet de onbelang rijkste was. Deze periode heeft, er toe hij ge dragen. dat ik mijn taak als Commissaris met. meer begrip aapvaarden kan. dan an ders het geval zou zijn. Mijn nieuwe taak is niet gemakkelijk! En ook was het niet gemakkelijk een beslissing te nemen, maar ik heb gemeend die niet te mogen gronden op mijn persoonlijk geluk, maar te moeten doen wat in het algemeen belnag van mij vereischt wordt op dit moment. Jk hoop er van te maken, wat er van te maken is< ook in dezen bewogen tijd van niet volko- mpn vrijheid. Er is voor mij nog een moei lijkheid. Drie qemeenten zijn er. waaraan ik ïn het bijzonder mijn hart heb verpand. Haarlem, waar ik werk, Heemstede waar ik woon, en last hut not least Wieringermeer, aan welker ophouw ik heb mogen helpen, aan welker opbouw ik van harte heb meegewerkt, en welke ik tot een gemeente heb zien worden. Nog wel geen 100 gemeente, maar tóch een „ge meente"-met oen „raacl", immers wij voel den ons geen leden van een „bestuurscolle ge'. Het zal nu moeilijk zijn, om als magi straat in Haarlem met volkomen onbevan genheid voortaan tegenover de gemeente Wieringermeer te staan, men zal misschien eens zeggen: De Commissaris trekt de Wie- ringermeer Voor. maar hoe het zii, het ia mij niet mogelijk, de Wieringermeer anders dan een warm hart toe te dragen. Dit. is een risico, het is echter niet het ernstigste risico, wat ik thans te dragen heb. De hoer Ir. Smeding: Jonggeborenen vra gen altijd bijzondere zorg, mijnheer de com missaris. (Vroolijkheid). De heer Mr. Backer. vervolgend, zegt dart de voorzitter alle recht had hem te inte- rumpecren, daar hij nu zélf een zijspronge tje maakte, en "dat is ook niet erg. Dat gebeurde hier eerder tijdens de raadszittingen ook, tot bijzonder genoegen van de heeren verslagge vers natuurlijk, die dan volop gele genheid hadden een sappige noot of een vet lettertje op ons los te laten, 't Is waar, we verschilden vaak van meening, we zaten wel eens met roo- de hoofden tegenover elkaar, maar men hield waardeering voor el kaar, omdat men tenslotte één be lang diende: het belang van de Wie ringermeer! Gaarne breng ik hulde aan de voorbeel dige leiding van het Dagelij ksch Bestuur, aan het werk van den secretaris, den heer Blaauboer en zijn staf van personeel. Er wordt hier met 1 Juli een periode afgesloten die zeker niet de minst belangrijke is in de geschiedenis van de Wieringermeer. Het is mij gegeven geweest de eenvou dige plaats van lid van het bestuurscollege te bezetten, ik heb dat echter steeds als een eereplaats beschouwd, en weet dat het U ook zoo geat, omdat het een eer is, de be langen van een zoo mooi stuk Nederland als de Wieringermeer is, te mogen dienen. Het valt mij moeilijk, mijnheer de voorzit ter, om te eindigen, het gaat mij als de man, die een vriend naar den trein brengt en het oogenblik van gifscheid zoo graag wil verschuiven Ineens bedenkt hij iets, geeft een hand, zegt „ik heb nog wat te doen, vaarwel en het beste". Zoo moet ik mij ook. los maken en als lid van Uw college roep ik U een „vaarwel", als commissaris der provincie een „tot weerziens" toe. Als ik U dank, dan dank ik allen, zonder onderscheid, omdat gij allen deel hadt aan de sfeer, die hier het beraadslagen tot zulk een genoegen maakte. Ik dank U ook, voor de aardige attentie, voor mijn plaats neergezet, een mandje Primula Veris, symbool van de Lente, symbool van den nieuwen tijd, die ons wacht. Het ga U allen goed, eindigt de heer Mr. Backer, het ga de Wieringer meer goed, vaarwel en tot weerziens! Daar niemand meer het woord verlangt, sluit voorzitter hierna de openbare verga dering. Mededeeling van den Rijkslandbouw- vooriichtingsdienst in Noord-Holland. Uit de persmededeelingen heeft men kun nen lezen dat het oorspronkelijk vastge stelde teeltplan voor 1941 nog ©enige wijzi gingen heeft ondergaan. In veel gevallen dient men terdege reke ning te houden met deze veranderingen, omdat het reeds opgemaakte bouwplan nu niet kan worden gehandhaafd. Het komt nog dikwijls voor dat de belanghebbende grond gebruikers niet voldoende op de hoogte zijn met de huidige voorschriften en daarom wil ik hier nog enkele punten nader toelichten. Het is bijvoorbeeld niet zonder meer toe gestaan op voor scheuren geregistreerd gras land haver of voederbieten te teelen indien deze teelt uitbreiding beteekent van het areaal 1940. Aangezien deze beperking pas nd 23 Janu ari is bekend gemaakt zóu het onbillijk zijn er terugwerkende kracht aan te geven. Die genen welke land vóór 21 Januari hebben laten rogistreeren en daarbij tevens te ken nen hebben gegeven het nieuwe bouwland te gebruiken voor de teelt van haver of voederbieten, zullen hun gang kunnen gaan. In alle andere gevallen mag het opper vlak voederbieten niet grooter zijn dan overeenkomt met de gemiddelde opper vlakte van de in 1910 geteelde ruwvoedcr- middelcn. De haverteelt blijft beperkt tot de gemiddelde opnervlakte van 1940. indien dit areaal niet meer zal zijn dan 15 van de totaal beschikbare oppervlakte bouw land gescheurd land inbegrepen. Het teeltplan 1941 laat de verbou wer vrij in de keuze van gewassen op hef te scheuren of gescheurde bouwland, voor zoover de verbouw is getolereerd. Wie gewend was voederbieten te verbouwen en nu grasland heeft gescheurd, mag zijn bieten op dit gescheurde Jand gaan verhouwen, mits deze teelt geen uit breiding beteekent. De regelingen van het teeltplan laten zonder meer weinig of geen ruimte open voor den verbouw van voedergewassen in gebieden waar men eigenlijk voor deze teelten grasland heeft, laten registreeren om straks in aanmerking te kunnen komen voor de premie. Do mogelijkheid wordt nu geopend op die bedrijven, welke oorspronkelijk uitsluitend over blijvend grasland beschikten, toch eenige teelt van ruwvoedermiddelen te kun* nen krijgen. Als richtlijn zal daarvoor gelden dat per melkkoe 4 are bouwland mag worden ge bruikt voor de teelt van voederbieten e.d. Hierbij zal voor de veebezetting worden uit gegaan van het aantal melkkoeien dat bij de December-telling 1940 aanwezig was. Die genen welke van plan waren alleen gras land te scheuren indien zij daarop ruw- voeders mochten telen, krijgen op deze manier alsnog gelegenheid daartoe. Het is dan noodig dat zij een verzoek doen aan het kantoor van de Landbouw Crisis Orga nisatie van hun provincie, onder opgave van de December-inventarisatie van het melkvee en het te verbouwen gewas. Dit geldt eveneens voor hen die hun per- ceelen reeds lieten registreeren nd 21 Ja nuari en toen niet zoo nauwkeurig hebben opgegeven welke oppervlakte met ruw voe ders zal worden bebouwd. Het spreekt vanzelf dat naderhand op de uitgezaaide oppervlakten controle kan wor den en zal worden uitgeoefend. De aanvrage op zichzelf houdt nog geen absolute toestemming in, omdat voor ieder geval zal worden nagegaan in hoeverre in derdaad behoefte zal bestaan aan het ts verbouwen product. Ten overvloede verzoek ik aan belangheb benden hun aanvragen zoo goed mogelijk in te ltleeden. Een opgave van het organisatie nummer vergemakkelijkt de afdoening van de ingekomen brieven. Tevens richte men alle correspondentie aan het adres van de Landbouw Crisis Or ganisatie. dan wordt een snelle afdoening van het gevraagde in de hand gewerkt De Productie-Commissaris voor Noord-Holland, Ir. G. J. LÏENESCH. LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. NIEUWS VAN FLORIMONT. Naar wij vernemen, kan de Heldersche zanger, de heer Geert de Boer, die een der hoofdrollen zou vervullen in de operette Florimont de Zwervende Zanger, door om standigheden niet meewerken. Zijn rol is nu opgenomen door den bekenden beroepszan ger Michel Gobetz, die men vaak voor de radio als solist kan horen optreden en die verleden jaar bij de Wagnervereeniging de hofdrol vertolkte in Hoffmans Erzahlungen van Offenbach. BARSINGERHORN VERKOCHT. Naar wij vernemen, is het huis van Mw. de Wed. J. Sleutel door bemiddeling van den makelaar A. Sleutel te Schagen, verkocht aan den heer A. de Waard te Barsingerhorn.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5