duurder Het brood wordt Verrassing modeshow Het dier beter beschermd Gezellige gasten Kostbare vondst in kippenhok Een onvoordeelige klant De staatsomroep in den aether Japanners ontruimen bepaalde frontposities WETTELIJKE REGELING NAAR DUITSCH MODEL OP KOMST. Strenge straffen bij mishandeling. De Nederlandsche Verecniging tot Bescher ming van Dieren heeft Zaterdagmiddag in Pulchri Studio in Den Haag een bijeenkomst belegd, in verband met de voorbereiding eener wettelijke regeling der diernbescher- mïng. Dze regeling is door het departemnt van sociale zaken ter hand genomen, terwijl de uitvoering is opgedragen aan den direc teur van den veeartsenijkundigen dienst prof. Dr. C. L. E. Berger. De ondervoorzitter, de lieer Van Poelgeest, gaf hierna een uitvoerig overzicht van het geen door de vereeniging in de afgeloopen jaren reeds is gedaan ten opzichte van de voorbereiding van een wettelijke regeling der dierenbescherming. Vervolgens sprak de gevolmachtigde voor veterinaire aangelegenheden van den Rijks commissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, Oberregïeringsrat Dr. Pschorr. Het nieuwe Duitschland loonde ook voor dieren bescherming groote belangstelling en reeds in November 1933 kwam een groote algcmee- ne wet voor de dierenbescherming tot stand. Ook hier te lande maakt dit onderwerp een punt van belangstelling uit van de Duitsche autoriteiten, doch gezien de groote hoeveel heid voorbereidend werk, dat hier is verricht, werken zij samen met de betrokken Neder landsche instanties. Bij de totstandkoming van de Ne derlandsche wet zal gebruik kunnen, worden gemaakt van de voorbeel den in de Duitsche wetgeving. De wet zal den rechter een bruikbaar wapen in de hand geven tegenover dieren mishandelingen. Ten aanzien van de trekhonden meent spr., dat niet kan worden volstaan met een ver bod. Echter zullen nauwkeurige voorschrif ten worden gegeven ten aanzien van grootte, tuig en de lasten. Een treurig hoofdstuk vor men de kettinghonden, waarbij veelal geen opzet, doch onwetendheid in het spel is. Aan de hand van de wet zal den bezitters dui delijk kunnen worden gemaakt hoe deze trouwe wachters dienen te worden behan deld. De vivisectie. Een ander vraagstuk is de vivisectie. In Duitschland is hiervoor toestemming noodig. Een voortdurende controle draagt zorg, dat de dieren goed worden verzorgd en dat on geoorloofde proeven niet voorkomen. Vivi sectie in den waren zin komt in Duitschland momenteel niet meer voor. Strenge straffen. In de Duitsche wet worden strenge straffen gesteld, zoo kan b.v. een veehandelaar, die zich herhaaldelijk aan dierenmishandeling schuldig maakt, worden verboden verder met dieren om te gaan of daarin handel te drij ven. Een groote vraag is verder of aan organen van dierenbeschermingsvereenigingen een politioneele bevoegdheid moet worden gege ven. In Duitschland is dit niet het geval, in Italië daarentegen wel. Gastvrouw van haar sieraden beroofd. Drie heeren, die nog niet lang tot den ken nissenkring van de weduwe S. aan de Naar- derstraat te Hilversum behoorden, waren Woensdag bij deze weduwe op bezoek. Het werd te laat, om, zonder het uitgaansverbod te overtreden, naar de hoofdstad terug te keeren. De weduwe verleende den drie hee ren gastvrijheid en zij kregen een der kamers op de bovenverdieping Donderdagochtend vroeg vertrokken zij. Dienzelfden dag ech ter kwam de gastvrouw tot de ontdekking dat haar sieraden waren verdwenen. Het kon haast niet anders of de gasten moesten van deze verdwijning meer weten. Zij stapte naar de politie, maar het onderzoek werd aan vankelijk bemoeilijkt, doordat de benadeel de de namen der bezoekers niet kende. Men wist echter, dat de Amsterdammers dikwijls in een café aan het Rembrandtplein in de hoofdstad vertoefden. Derhalve toog de re cherche op onderzoek en inderdaad trof men er gisteren een der heeren aan. Hij werd door de weduwe die met den rechercheur was meegegaan herkend. De man werd gearresteerd, doch ontkende hardnekkig, iets van de sieraden af te we ten. Hij kon echter niet anders dan de na men van de twee vrienden opgeven. Deze werden aangehouden, Het duurde daarna niet lang, of een bekentenis volgde. Twee van de drie bleken zich aan den diefstal te hebben schuldig gemaakt, de derde was on schuldig. De sieraden, ter waarde van en kele honderden guldens, bleken verkocht te zijn. Zij werden achterhaald bij handelaren en particulieren in Amsterdam. De twee gearresteerden J. K. en C. S. zijn ter beschikking van den commissaris van politie te Hilversum gesteld. KIP IK HEB JE, ZEIDEN DE RECHERCHEURS. Ambtenaren van den Crisisopsporings- dienst in samenwerking met de gemeente politie van F.de hebben wederom groot suc- *ccs gehad bij het opsporen van frauduleuse slachtingen. In een buurtschap van de gemeente Ede hebben zij een hoeveelheid van 9400 kg in beslag genomen hij een landbouwer, die in zbn kippenhok een ketel vol pekel onder een betonnen vloer verborgen hield. De ope ning had hij bedekt met kippenvoeren. Een groote vrachtauto was noodig om hel ^lcesch naar Ede te vervoeren. Uitkeering oorlogsschade vangt aan OVER ENKELE DAGEN VIA DE BELASTINGKANTOREN. Ov«r twee of drie weken zal een aanvang worden gemaakt met de uitbetaling der oor logschadevergoedingen zoo vernemen wij van bevoegde zijde. Dit zal geschieden door be middeling van de plaatselijke belastingkan toren, waar men zich kan melden na ont vangst van een oproep. Aangezien de schade-enquêtecommissies in de verschillende deelen van het land onaf hankelijk van elkander werken en ook de uitbetaling gedecentraliseerd is, zal het dus niet noodig zijn, dat de cene plaats op de andere wacht: waar men gereed is wordt begonnen. Het tijdstip, waarop een gefixeerde schade definitief tot uitkeering komt, is o.m. afhan kelijk van de gegevens, welke omtrent reeds uitgekeerde voorschotten zijn binnengeko men. Vaak wonen de rechthebbenden niet meer in de oorspronkelijke woonplaats, zoo dat navraag in velerlei richting noodzakelijk is. Overigens hebben de meeste schade-en quête-commissies zich door het grootste deel van de schade-aangiften kunnen heen- werken: slechts Wageningen en Middelburg boeken nog een achterstand, volgens de Tel. Winkelier ontving waardeloos bankbiljet. In een sigarenwinkel aan de J. P. Heve- straat te Amsterdam vervoegde zich een man die voor een gulden sigaren kocht. Hij betaalde met een Duitsch 50 mark-biljet dat door .den winkelier zonder aarzelen werd aangenomen en waarvan hij f37.50 terug ont ving. Toen de onbekende klant verdwenen was kwam de winkelier tot de ontdekking dat hij bedrogen was. Het bankbiljet bleek waardeloos. De politie heeft de zaak in onder zoek. Met ingang van gisteren werden de Ne derlandsche omroepprogramma's niet lan ger door de onderscheidene omroeporganisa ties onder eigen naam en verantwoordelijk heid uitgezonden. In afwachting van- de de finitieve reeeling waarbij de bestaande om- roepvereenigingen als zelfstandige uitzend organisaties zullen ophouden te bestaan en in hun plaats zal treden het staatsomroep- bedrijf. werdeii de omroepprogramma's met ingang van gisteren verzorgd opder naam en verantwoordelijkheid van den Nederland schen omroep. Wat betreft de binnen het raam van den Nederlandschen omroep te verzorgen uit zendingen met een uitgesproken religieuzen inslag, zal een bijzondere regeling worden getroffen, welke zich ten aanzien van de orthodox-protestantsche en vrijzinnig-pro- testantsche uitzendingen van dezen aard, reeds in zooverre heeft geconcretiseerd, dat de programma's met een uitgesproken or thodox- of vrijzinnig-protestansch religieu zen inslag zullen worden voorbereid door de christelijke radio-stichting, resp. het vrijzin- nig-protestantsch kerkcomité en van dien Verhoogde prijzen voor landbouwprodneten „BETER DUUR ALS NIET TE KRIJGEN". De heer S. L, Louwes, regeeringscommis- saris voor de Voedselvoorziening, heeft aan het A.N.P. een toelichting gegeven op de nieuwe richtprijzen, waaraan wij het vol gende ontleenen: Wanneer men de nieuw-vastgestelde richtpfiizen vergelijkt met die van verleden iaar, dan geven zij voor verscheidene artikelen een verhoo ging te zien. zooals voor aardappe len, tarwe, rogge, erwtln. enz. Ver moedelijk heeft men zich in kringen van den landbouw te hooge voor stellingen van de nieuwe richtprij zen gemaakt en zijn de richtprij zen. zooals zij nu zijn vastgesteld, misschien een -tegenvaller. Waarom zijn de prijzen zoo en niet anders vastgesteld? Hierop wilde de heer Louwes het antwoord geven De vastgestelde prijzen bereiken thans lang niet de fantastische hoogten van de prijzen tijdens den wereldoorlog. Toen volg de de toenmalige regeering een geheel an dere prijspolitiek, welke op den duur tot inflatie moest leiden. Zij miste nog de er varing waarover wij nu beschikken. In Duitschland is dan ook reeds lang het standpunt ingenomen, dat het prijsniveau moest worden beheerscht. Ook bier te lan de is dit streven belichaamd in de prijzen- rontrole van den prijzencommissaris. In dc nracfijk beteekent prijscontróle na tuurlijk dikwijls een .,neen"-zeggen op tal van aanvragpn. 7.ij beteekent meestentijds, dat de producent ziin verlangens op dit punt niet ziet ingewilligd. Daar is nu een maal niets aan te doen. Dit zijn nu.de prij- De machtiging tot uitbetaling is reeds ge geven, de betreffende formulieren zijn ter drukkerij. Voor velen zal het dus thans reeds zaak zijn, zich in het bezit te stellen van de noodzakelijke speciale punten voor het aanschaffen van gedistribueerd huis raad. Zooals wij destijds reeds schreven, komen huisliaadschades, gebaseerd op een huur waarde van f420, f360 en f315, resp. in de groote steden, kleine plaatsen en op het plat teland, tot uitkeering in den vorm van bons in coupures van 25 gulden. Deze bonboek jes echter hebben slechts een geldelijke waarde en geven dus niet automatisch recht op den aankoop van gerantsoeneerde goede ren. Zij, die zich met de uit te betalen scha- depenningen opnieuw willen gaan inrichten, doen er dus verstandig aan, reeds thans op te maken, wat zij op dit gebied noodig zul len hebben. De z.g. „Plunderschadc" is begrepen in de oorlogsgeweldschade, zoodat ook deze te gelijkertijd wordt uitbetaald. Dit geldt uiter aard slechts die gevallen, waarin onzeker heid bestaat omtrent den persoon, die de vermiste goederen heeft weggenomen. Staat vast, dat Nederlandsche militairen de oor zaak zijn van de vermissing, dan valt zij onder het begrip „Defensieschade", welke, zooals bekend, door het afwikkelingsbureau van het departement van Defensie wordt ge regeld. De uitbetaling zal geschieden ten belas- tingkantore avn de plaats, waar men mo menteel is gevestigd: het zal dus niet nood zakelijk zijn, zich naar de stad, waar de scha de geleden werd, te begeven. aard zullen zijn, dat deze, met de uiteinde lijke instemming van den Nederlandschen omroep zelve, ook door de kerkelijke groe pen zelf voor hunne verantwoordelijkheid kunnen worden genomen In dien zin zullen deze specifiek religieuze uitzendingen ook fn de omroepbladen en voor de microfoon worden aangekondigd. Het ligt in de bedoeling met betrekking tot de uitzendingen met een uitgesproken roomsch-katholiek religieuzen inslag zoo mogelijk een soortgelijke regeling te treffen. ENGELAND EN DE TOESTAND OP DEN BALKAN Steun aan Griekenland blijft noodzakelijk. Duitschland is steeds in staat, een meer derheid van militaire troepen op den Bal kan te concentreeren. zoodat de Engelschen tenslotte geringer in aantal dan de Duit- schers zouden zijn, aldus schrijft, naar Da gers Nyheter uit Londen meldt, Vernon Bartlett in de News Chronicle. Een actie ten gunste van Griekenland, zoo vervolgt het blad, is absoluut noodza kelijk. De Middelandsche Zee is echter voor Engelsche transporten niet veilig meer en men moet daarom de Engelsche transporten en het materiaal voor het na bije Oosten rond Afrika leiden. Als de Grieken in den steek, werden gelaten, zou dit een buitengewoon' ernstigen terugslag hebben, niet in de laatste plaats in Ame rika. Wanneer de Duitsehers zich in Salo- niki zouden nestelen, zoo Polemiseert Ver non Bartlett, zou de bedreiging van het Suezkanaal aanzienlijk toenemen. Daar door zouden groote moeilijkheden ontstaan voor de verzorging van het leger van gene raal Wavell. Een man met een vooruitzien- den blik als Churchill, zoo luidt de con clusie van het, blad, zal zeker niet het bruggenhoofd Balkan opgeven, wanneer niet buitengewoon zwaarwegende argu menten daartegen pleiten. Ir. S. L. LOUWES. (Foto archief). zen van 1941. zoo riep de heer Louwes uit, en zij zullen niet meer worden veranderd. Een tweede factor welke een rol heeft ge speeld bij de vaststelling van de richtprij zen is het streven naar toenadering tus- schen de Duitsche en de Nederlandsche prijzen. Een derde richtlijn, welke is ge volgd. was daarin gelegen, dat de regee ring in de eerste plaats die artikelen wil steunen, welke zii het liefst wil hebben ver- bouwjl. Daarom zijn de richtprijzen van aardappelen, tarwe, rogge, suikerbieten en erwten in het bijzonder verhoogd. Koolzaad wordt in deze serie niet genoemd, omdat hiervoor in den vorigen zomer reeds prijzen zijn vastgesteld, welke hun uitwerking reeds hebben gehad. Aanpassing bij het Duitsche prijs niveau wil niet zeggen, dat de Ne derlandsche prijzen nu precies de zelfde zullen worden als de Duit sche. Er moet immers rekening wor den gehouden met het verschil in productievoorwaarden. Wanneer wij in Nederland steeds hoog hebben op gegeven van onze lage productie kosten, dan kunnen wij toch met onze landbouwprijzen de Duitsche zeker niet voorbij gaan. Wie de lijst van de vastgestelde richtprij zen in bijzoderheden nagaat, zal opmerken.* dat voor sommige aardappelsoorten, de prijzen lager zijn dan verleden jaar. Dit REDEVOERINGEN VOOR AMERIKAANSCHË BOEREN Roosevelt „vriend van den land bouw." Behalve Roosevelt hebben gisteren ook de vice-president, Wallace, en de minister van landbouw, Wickard, een radiorede voor de boeren van de Vereenigde Staten gehouden. Wallace noemde Roosevelt „den besten vriend van den landbouw." Roosevelt heeft den vrede lief en streeft er naar den oorlog verre van Amerika's kus ten te houden, doch het is geen waarborg voor vrede, indien men den anderen demo- cratiéën hulp wil weigeren.In dit stadium der geschiedenis beteekent een politiek van pa cificatie de weg tot slavernij. Ook voor de boeren van de Vereenigde Staten staat met het lot van de democratie oneindig veel pp het spel. Millioenen Amerikanen zijn recht streeks van den buitenlandschen handel af hankelijk, die bij een nederlaag van de de mocratie nauwelijks meer toekomst heeft. Wallace sprak de verwachting uit, dat de boeren van de V. S. aan de „totstandkoming van goede betrekkingen met Zuid Amerika" zouden medewerken. Want zij mochten niet toelaten, dat Latijnsch Amerika onder vreemd toezicht komt. Een stem uit het graf Zonderling avontuur met droe- vigen afloop. Op den straat tusschen de plaatsen Puig- reig en Vich in Spanje heeft zich een merkwaardig ongeluk voorgedaan In verband met een begrafenis, welke te Vich moest plaats vinden, was in Puigreig een dood kist besteld, die op het dak van een omni bus vervoerd werd. Onderweg stapte een boer in, die op het dak van het voertuig plaats nam. Toen het echter begon te re genen meende de boer in de doodkist een prachtige beschutting tegen het hemelwater te kunnen vinden. Hij legde zich in de kist en schoof het deksel over zich heen. Bij de 'volgende stopplaats stegen twee argelooze passagiers in, die zich naast de kist zetten. Plotseling begon het deksel van de doodkist te bewegen. Een hand schoof naar buiten en een stem klonk uit het in wendige van de kist: „Is het al droog"? De beide passagiers werden door een panischen schrik bevangen en wisten niet beter te doen dan zich van de rijdende bus op den weg te laten vallen. Tragisch genoeg werd een hun ner op slag gedood; de andere bleef met zware verwondingen liggen. Volgens een mededeeling van de persaf- deeling van het Japansche expeditieleger in Zuid-China hebben de Japansche strijd krachten gisteren de kust van de provincie Kwanetoeng van Macao tot Pakhoi, die zij bijna een week bezet hebben gehouden, en waar zij een rijken buit veroverd en de steunpunten van Tsjoengking verwoest heb ben, ontruimd. Het wegtrekkeg geschiedde ongehinderd. De Japansche strijdkachten hebben zich teruggetrokken op een niet ge noemd steunpunt, van waaruit, naar de persafdeeling meldt, de operaties herhaald zullen worden, zoodra Tsjoengking via de Zuid-Chineesche kust weder leveranties zou ontvangen. is niet in strijd met het voorgaande. Im mers het betreft hier soorten, welke wel iswaar veel geliefd zijn, maar weinig op brengen, zooals de bonten en blauwen jen de roode-star. Andere aardappelsoorten, zijn hooger gesteld, n.1. de veel opbrengende soorten Voor deze soorten, evenals voor het aardappelmeel is thans het Duitsche prijs niveau bereikt. De prijzen van tarwe en rogge zijn el kander genaderd. Hierna is dus een sterkere stimulans gelegen om rogge te verbouwen, waardoor de positie van den boer op de lichtere gronden wordt verbeterd. Bij de erwten is de prijs van de groene erwten gebracht op die van de schokker erwten. Het gevolg zal zijn, dat er weinig schokkererwten zullen worden verbouwd. Dit ligt in de lijn van het streven, om den nadruk te leggen op de veel opbrengende soorten. De smakelijkheid speelt in dezen oorlogstijd slechts een ondergeschikte rol. „Ik verwacht nu reeds", aldus de heer Louwes, „dat men in de steden in dezen herfst wel zal zeggen: „Moeten we weer van die leelijke aardappelen eten"? Maar dan zeg ik: „Beter leelijk en ge noeg, dan mooie en niet genoeg". De voe dingswaarde van de thans gestimuleerde aardanpelsoorlen' is niet minder dan die van de mooie aardappelen." De richtprijzen voor de witte en bruine boonen behoefde niet veel te worden ver hoogd. omdat de uitzaai verleden jaar reeds bevredigend is gebleken. De voedergranen zijn bij de vaststelling der richtprijzen welbewust achtergesteld bij de granen voor menschelijke consumptie. Uiteindelijk zal het gevolg zijn, dat er een hoogere prijs voor de producten zal moeten worden betaald. Dit moet de consument be grijpen. Deze richtpriisverhooging kan -niet uit het luchtledige worden betaald. Er valt niet aan te denken, dat op dit punt de poli tiek van den wereldoorlog kan worden ge volgd. Brood wordt duurder. De grootste prijsstijgingen zullen optreden bij het brood. Dit zal wel cri- tiek uitlokken, maar dan zegt de heer Louwes: „Het is beter dat er produc ten zijn. dan dat er niet zijn. Wil men producten hebben, dan zal mèn hem, die produceert, ook moeten beloonen. Met de hand op de portemonnale is het al te goedkoop den hoer aan sporingen tot de grootste krachtsin spanning toe te roepen De consumen- op een EEN DAME, DIE NIET AL- LEEN NAAR HOEDJES KEEK. Een dameshoedenfirma in Den Haag organiseert op gezette tij den modeshows en dat deed zij ook Zaterdagmiddag. Het was ge woonte daarbij een kopje thee aan te bieden, maar dat ging nu begrij pelijkerwijs niet. Men had nu de Haagsche politie gevraagd of er bezwaar was, een glaasje wijn te schenken. De firma kreeg het ad vies, zulks eerst schriftelijk aan #te vragen, omdat men hij zulk een gelegenheid in 't bezit moet zijn van een vergunning. De firma gaf er ten slotte echter de voorkeur aan, haar eigQn weg te bewandelen en zoo gebeurde het, dat de bezoekende dames de keuze hadden in een keur van wijnen cn likeuren. Het genot daar van heeft echter niet lang kunnen duren, want er bevond zich on der de hoeden-bewonderende da mes een vrouwelijke rechercheur, die alle beschikbare dranken in beslag nam en proces-verhaal op maakte. Duitsch weermachthericbt SUCCESVOLLE AANVALLEN OP BRITSCHE SCHEPEN. Het opperbevel van de Duitsche weer* macht maakt bekend: „Duikbooten melden hét tot. zinken faren* gen van 18.000 brt. vijandelijke scheeps- ruimte. Een aanval van vrij sterke Strijdkrachten der gevechtsvliegtuigen heeft in den vorigen nacht haven, en dokinstallaties te Londen met groote kracht getroffen. Verscheidene groote en talrijke kleine branden en ont ploffingen deden de. goede uitwerking van den aanval blijken. Andere succesvolle aan vallen richtten zich op vliegvelden ten Noorden van Londpn. aan de Oostkust van! Schotland en op de Orkadon. Boimtreffers vernielden hangars en onderkomens. Ook op de haveninstallaties van Porthsmoutli zijn verscheidene treffers geplaatst. Het luchtwapen heeft van een konvoo! in het Kanaal van St. George eën Britschen koopvaarder van 10.000 brt. tot zinken se- bracht. Het schip zonk na een voltreffer hom binnen enkele minuten. Bii aanvallen op twee konvooien in den Atlantisehen Oce aan en aan de Zuidoostkust' van Engeland kregen twee groote vraehthootenbom tref fers en vertoonden slagzij. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in Cvrenaira ten oosten van Alen el Gad Brit- scbe pantserwagens met bommen bestookt. De vijand beeft met zwakke strijdkrach ten bommen geworpen in het bezette ge- hied. zonder noemenswaardige schade aan: te richten. Bi j het groote succes van het snel boot wapen, bekendgemaakt in het weermachts- bericht van Zaterdag, hebben de snelhoot- formaties onder bevel van korvettenkapi- taen Petersen, luitenant ter zee eerste klas se Birnbaeher en luitenant ter zee tweede klasse Whipperman zich bijzonder onder scheiden. Aan de lurhtverkenning voor de zuidoostkust van Engeland heeft de be manning van een verkenningsvliegtuig, pprste luitenant Srhofer. feldwebel Nowa- kowsko, feldwebel Ruestig en obergefreitefl Schubert een groot aandeel gebad. De succesvolle aanval op een bewapen in gs fabriek bii Bristol. vermeld in het weer- machtsbericht van S Maart, werd 1iitge«- voerd door een bemanning, bestaande uit eersten luitenant Lohmnnn, oherfcldwebel Rpekmann. Stahsfeldwebel Koester, stabs- feldwebel Trageser en gefreiter Hey. Deze bemanning heeft zich reeds bij verscheiden andere scheeraanvallen bijzonder onder scheiden. ten, die critiek hebben, moeten be denken, dat. indien er geen prijsbe- heersching was, er noq veel meer prijsstijging zou zijn. Hij stelle zich dan maar eens voor, welke fantasti sche hoogte de prijzen dan zouden hebben. De landbouwer, die zijn verwachtingen hooger had gesteld, moet bedenken, dat do landbouwer in gunstige omstandigheden ver keert. vergeleken hij producenten in andere bedrijfstakken Tn den landbouw immers zijn de prijzen verhoogd zeker in de mate van de verbooging van de productiekosten. En de landbouwer heeft zijn bedrijf in gang kunnen houden, al heeft, hij dan wat minder kunstmest. Vele andere ondernemers kun nen dit niet van zichzelf getuigen. De heer Louwes meent, dat hij de vaststel ling van deze richtprijzen de middenweg tus schen de belangen van den producent, en den consument is gevonden. Op de belang rijkste punten is de zoo lang gewenschte aan passing aan 't Duitsche prijsniveau bereikt De bopr kan natuurlijk den oogst niet be palen. Dit ligt niet in ziin hand. Maar wel is er nu voor hem alle aanleiding om zijn uitersfe host te doen. Hii bedenke daarbij, dat hij produceert voor ziin eigen volk Er is geen woord van waar. dat granen en voor onze voedselvoorziening vitale producten naar het buitenland gaan. De boer produceert voor zijn eigen volk en het is daarom noodig dat het uiterste uit den grond wordt, ge haald .De Nederlandsche boer behoeft zich niet te schamen voor de opbrengsten per op- pervlaktp-eenheid hipr te lande. Van alle lan den in de gematigde zone staan wil wat dit betreft aan de spits en kunnen aan 'n ieder lot voorbeeld strekken. Maar het ks\n nog beter en dan moet het ook. Want de voe ding van het eigen volk hangt er van af.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2