U ZOEKT Koeien opgeven 111 E 30 CENT Tiel-UtrecM Boons- en Jacobskalenders Boekhandel TRAPMAN N.V. Schagen Een varken onder de dekens Hoornsche Crediet- Effectenbank N.V. Laat ons klinken Van Geelen's Geschenkenbuis H.H. Veehouders! C. BAARS Dc studiereis der burgemeesters HARENKARSPEL Frauduleuze slachter loopt te gen de lamp. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, heeft de politie in samenwerking met cri sisambtenaren een inwoner uit onze ge meente betrapt die frauduleus een varken had geslacht. Het geval heeft zich als volgt voorge daan: Bovengenoemde heeren meenden onraad te bespeuren bij de „koopman van 't dorp" te Kal verdijk. Op herhaald kloppen kre gen zij geen antwoord, ondanks zij geloop en gestommel hoorden. De Burgemeester werd hiervan toen in kennis gesteld, die zeer spoedig bij het verdachte pand aan wezig was. Na nogmaals geklopt en drin gend bevel te openen gegeven te hebben, werd tenslotte hieraan voldaan. Het was natuurlijk alles „onschuld" wat de klok sloeg. Toch besloten de heeren eens in verschil lende hoeken en hollen te gaan snuffelen met als resultaat, dat men de ingewanden van een pas geslacht varken vond. Dat er „niets" gebeurd was viel niet meer te ontkennen, en de „koopman" deelde heel devoot mede, dat men de „overledene" in bed kon vinden. Dit bleek inderdaad juist te zijn, want de geslachte krulstaart was behoedzaam in de kamer op bed gelegd en zorgvuldig toe gedekt met vier dekens. Wij hebben zoo 't vermoeden, dat de „koopman" nog wel nader over de „over ledene" zal hooren en de begrafeniskosten niet mee zullen vallen. BIJTIJDS GERED. Zaterdagmorgen is de 4-jarige Frans Hoo- geboom te Kalverdijk, die achter het huis in een schuit aan het spelen was, over boord geraakt en kwam in de breede vaarsloot te recht. Gelukkig kwamen een paar buurvrou wen ook achter bij de sloot en zagen iets spartelen. Op hun hulpgeroep snelde de heer C. Entcs eveneens naar de sloot, sprong on middellijk in het water en had het genoegen het knaapje te redden. „DE GROENE" HEEFT PECH. Zaterdagmorgen waren een paar werklie den van de banne Harenkarspel aan het bui zen leggen dwars door het „laantje" tusschen Kerkebuurt en Tuitjenhorn. De weg was aan één kant open gehakt toen een autobus van „Noordholland" moest pas- 6eeren. Hoewel er al eerder een vrachtauto met goed gevolg was gepasseerd, heeft de chauffeur van de autobus te veel uitgeweken met het gevolg dat deze in de slappe berm is blijven steken. Hoe ook werd geploeterd, de bus zat als een muur zoo vast. Door breede loopplanken voor de wielen, te leggen is 't tenslotte den heer Jan Duin met zijn vrachtauto gelukt, met behulp van eenige welwillende mannen en zeker niet minder dan 100 schooljongens, de groene bus weer. op den weg te krijgen. De passagiers hadden inmiddels hun reis per voet vervolgd. POLITIE. Verloren een geldig rijwielbelastingmerk in étui. Inlichtingen bij den gemeenteveldwachter. 25 JAAR BIJ DE POST. Zondag 16 Maart a.s. hoopt de heer T. Vis ser den dag te herdenken dat hij voor 25 jaren nadat hij eerst eenige jaren als hulp besteller had dienst gedaan zijn vaste aanstelling kreeg als besteller bij de poste rijen aan het hulppostkantoor te Dirkshorn. Al deze jaren heeft Visser zich doen ken nen als een zeer plichtsgetrouw ambtenaar en goed collega, terwijl hij zijn taak op ac curate wijze heeft vervuld tot volle tevreden heid zijner superieuren. Hij bekleedt nog tal van functies in het vereenigingsleven, zoodat zijn a.s. jubileum zeer zeker niet onopgemerkt zal voorbijgaan. Wij spreken dan ook den wensch uit dat „Teun" nog vele jaren zijn krachten mag blijven geven niet alleen ten behoeve van de P.T.T., maar ook van de inwoners van Ha renkarspel. LANGEND1JK NEDERLANDSCHE TUINDERSBOND De algemeene vergadering van den Ne- derlandschen Tuindersbond, welke aan vankelijk was vastgesteld op 13 Maart en gehouden zou worden te Amsterdam, zal nu in verband met het vergaderverbod in de provincie N.-Holland, op denzelfdcn da tum te Utrecht worden gehouden. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Elfferich vermeldt het oorlogsge beuren en de gevolgen hiervan voor den Nederlandschen tuinbouw. Met gemengde gevoelens zal de tuinbouw van het jaar 1940 afscheid hebben genomen, meent de secretaris. De gang van zaken in zijn ge heel genomen is wel van zeer uiteenloo penden aard geweest. Uitvoerig wordt dan ingegaan op de maatregelen welke tijdens en na. den oor- log zijn genomen. Een eere-saluut wordt gebracht aan degenen, die in zulk een kort tijdsbestek de exportregeling na den oor log hebben in elkaar gezet, waardoor het product voor erger werd bewaard. Ook in 1940 is het niet aan den tuinbouw mogen gelukken een loonenden prijs voor zijn producten te bemachtigen. Het verheugt den secr dat de kostprijzen in het najaar van 1940 herberekend zijn, maar hij betreurt het, dat bij de steunuit- keering daarmede geen rekening is ge houden, hoewel dit gezien de stijgende kosten een* redelijke en noodzakelijke eisch mag worden genoemd, waarvoor de N.T.B steeds op de bres heeft gestaan en nog staat. Het schenkt voldoening dat in de nieuw- berekende kostprijs rekening is gehouden met de factoren oogstrisico en onderne merswinst Dit wordt een tastbaar resul taat genoemd van een stukje arbeid van den Ned. Tuindersbond, die aanvankelijk met dit denkbeeld, als met zoovele andere, alleen stond. In' talrijke commissies en bij zeer veel conferenties 1s de N.T.B. vertegenwoordigd geweest. Het ledental van den bond is iets terug- geloopen en bedraagt thans 3907, verdeeld over 85 afdeelingen. N.-Holland staat met 45 afdeelingen en 1795 leden aan de spits gevolgd door Zuid-Holland met 21 afdee lingen met 1530 leden. Groningen heeft 8 afdeelingen en 313 leden, Utrecht 4 afdee lingen en 144 leden, terwijl Friesland 7 afdeelingen en 125 leden telt. Dit leden verlies is ten deele een gevolg van een strengere controle van de ledenlijsten. Ver scheidene afdeelingen zijn met een belang rijk aantal leden gegroeid. Hierbij wordt genoemd de afdeeling Oudkarspel, welker ledental met 30% is gestegen. De agenda is weer rijk voorzien. Er prij ken 45 voorstellen van de verschillende afdeelings op. De balans geeft een eindcijfer aan van 2285,41, met een kapitaal van 2271,41. De verlies- en winstrekening sloot met een batig saldo van 1329,40. TOCH NOG EEN EXTRA BROODRANT SOEN VOOR DE TUINBOUWERS. Eenigen tijd geleden berichtten wij, dat voor de tuinbouwers een extra rantsoen brood beschikbaar zou worden gesteld, doch op het laatste nippertje werd deze beslissing weer ingetrokken, zoodat velen voor niets naar het distributiekantoor zijn gegaan. Vol gends de Tuinderij heeft het Centraal Bu reau v. d. Tuinbouwveilingen in Nederland den moed niet laten zakken en is er nog maals op uit gegaan, om te verkrijgen, dat den tuinders, die toch heusch zwaren arbeid moeten verrichten, een extra rantsoen brood en vet wordt verstrekt. Deze besprekingen zijn niet zonder rehultaat gebleven, voor wat het brood betreft. De tuinders zullen nu een extra rantsoen van 100 krijgen. De aan schrijvingen aan de distributiediensten zou dus reeds in het begin van de vorige week verzonden zijn. De tuinders, die voor dit ex tra brood-rantsoen in aanmerking willen ko men, kunnen zich dehalve om formulieren voor het aanvragen van extra broodkaarten wenden tot den distributiedienst in de plaats «hunner in^voning. Dit bericht zal 'ongetwijfeld met voldoening gelezen worden. Het loopt met het extra-rantsoen vet niet zoo goed, meldt hetzelfde blad, aangezien in ambtelijke kringen in Den Haag nogal be zwaren worden gemaakt. Niet dat men van oordeel is, dat de tuinders wel zonder dit vet kunnen, maar 'er zijn andere bezwaren. Deze zaak houdt echter de aandacht van het Centraal Bureau. DE PRIJZEN DER OP CONTRACHT TE TELEN PRODUCTEN. Het is nog niet zoo lang geleden, dat wij melding maakten van de uitbreiding van de teeltvergunning voor den tuinbouw, waarbij een oppervlakte van 2500 H.A. buiten de ge wone teeltvergunning om. verbouwd zou mogen worden met artikelen, welke op con tract voor de Ned. Groenten- en Fruit Cen trale zouden kunnen worden geteeld. De prijzen welke voor deze contracteelt zouden gelden, waren toen nog niet bekend, doch er werd de toezegging gedaan, dat ze redelijk zouden zijn. De Tuinderij meldt thans, dat de prijs voor doperwten f 12. per 100 kg. zal zijn, voor dubbele boonen zonder draad f 13 per 100 Kg., voor peen f3 per 100 kg., prei f6 per 100 kg. en voor knolselderie zonder lof f7.80. De toewijzing van de te telen producten zal wel binnen eenige dagen volgen, terwijl er bovendien nog gelegenheid schijnt te zijn. om voor de teelt van enkele dezer produc ten alsnog opgave te doen om in aanmer king te komen. DE ALGEMEENE VERGADERING VAN HET CENTRAAL BUREAU. Voor de algemeene vergadering van het Centraal Bureau v. d. Tuinbouwveilingen in Nederland, welke Donderdag 20 Maart a.s. te Amsterdam zal worden gehouden, zijn lang niet zooveel voorstellen ingediend, als andere jaren. Uit N.-Holland prijkten er twee op de agenda. De veiling te Warmcnhuizen stelt, vrijwel eensluidend met nog een drie tal andere veilingen voor, er bij de bevoegde instanties op aan te dringen, dat de kost prijzen te allen tijde en onder alle omstan digheden worden uitbetaald. Het is de be doeling. dat de tuinder den kostprijs krijgt uitbetaald, opdat hij aan zijn verplichtingen zal kunnen voldoen. In het prae-advies van het bestuur wordt er op gewezen, dat dit zich vereenigen kan met de beheersching van de prijzen door de Overheid, vooral onder de tegenwoordige omstandigheden. De prijs dient dan echter zoo te worden bepaald, dat het bedrijf van den producent daarbij op behoorlijke wijze in stand zal kunnen worden gehouden. Dit is nu t.a.v. den tuinbouw niet het geval, indien de maximumprijs precies op den kostprijs wordt bepaald en niet tevens de zekerheid bestaat, dat altijd den maximumprijs zal wor den verkregen. De kwaliteitsproductie dreigt door de hui dige. maximumprijzenregeling in het gedrang te komen. De bezwaren, welke aan deze regeling kle ven. zijn reeds meerdere malen door het Centr. Bestuur met vertegenwoordigers van verschillende veilingen besproken. Deze be zwaren zijn te bevoegder plaatse kenbaar ge maakt en het koestert de goede hoop, dat er een zoodanige regeling tot stand zal kunnen komen, dat de voornaamste bezwaren zal zijn tegemoet te komen. TAFELTENNIS. Gisteren werden in Concordia te Noord scharwoude. tafeltenniswedstrijden gehouden Het was eerst de bedoeling de kampioen schappen van den Langendijk te verspelen, doch wegens verhindering van de Alkmaar- sche club L.U.T.O. kon dit niet doorgaan. Er werd nu een tournooi op beperkter schaal gehouden. De kampioenschappen worden tot. later bewaard. Er was ondanks de korte ovoorbereiding toch nog een flink aantal spelers opgeko men, zoodat het een geanimeerden tennis- dag is geworden. De uitslagen waren als volgt: De eindstrijd in de afd- dames nieuwelin gen ging tusschen mevr. Room en mej. C. Bronder, beiden uit Schagen. Mevr. Room- behaalde de overwining in 4 sets, waarvan zij er drie won. De vier best geplaatste dames speelden te gen de twee laagst geplaatste nieuwelingen heeren. De uitslag hiervan was, dat K. Stins van Broek op Langendijk de overwinning behaalde. Bij de nieuwelingen heeren was de eind- ALKMAAR Oudegraeht 297 HOORN Dal 8 SCHAGEN Torenpl.in E 76 Alle Bank- en Effectenzaken. Moderne Kluisinrichting Schrijfbloc, 100 vel prima papier 29 ct. Enveloppen, 100 stuks in doos 54 ct. Mappen luxe post, 20 6 20 st. linnen papier 45 c. j 10 6 10 st. gekl. papier 25 c. Cahiers, blauw omslag 9—4 et. Correspondentiekaarten, per mapje 2510 ct. Nótabloc met 100 nota's 15 ct. Kwitantiebloc, 100 stuks 19—12 ct. Vulpeninkt, schroefflacon 23-15-10 ct. Schrijf inkt, per flacon 10 ct. Talkpoeder, per pak 12 ct. Brillantine, per pot 18 ct. Haar fin, per fles 14 ct. „Castella" Shampo, 2 wassingen 15 ct. „Lya" Shampo 12 ct. Hnidcream, mat, grote tube 10 ct. Rozenclycerine, per tube 18 ct. Tandpasta, diverse merken, grote tube vanaf 10 ct. T andenborstels, prima haar, 45, 25, 16. 10 ct. Scheerkwasten, 85, 50, 34 ct. Krulspelden, gummi 5 10 ct. DEN HELDER KONINGSTRAAT Een goede gewoonte is het, bij sommige gelegenheden wijn te schenken. Een goede gewoonte is het ook, dezen wijn te schenken in een mooi, elegant wijnglas. Van dat schitterend dunne glaswerk, waaruit de wijn nog veel beter smaakt. Glasserviezen zijn onze speci aliteit. LAAGZIJDE TEL. 239, SCHAGEN. U kunt bij mij nog voor a»s. Donderdag te leveren. Beleefd aanbevelend, Veehandelaar, SCHAGEN. TEL. 423. Een Maatschappij met zeer groote Reserves zie daar de veilige en rustgevende gedachte voor ieder, die zijn have en goed bij de „Tiel-Utrecht" verzekerd weet 1 Want naast haar buitengewone coulance in de afwikkeling der schade staat de oude „Tiel-Ütrecht" bekend om haar zéér sterke, finantleele positie ten voordeele van haar verzekerden I Met reserven bijkans drie maal zoo groot als haar kapitaal I coulance niimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Aan komen loopen een HAZEWIND, (reu), zwart dek, hals, buik en pooten wit. Halsband rood leer met nikkel beslag. Draagt geen penning. Vermoedelijk adres Schagen. Terug te bekomen Kanaaldijk 247, Koedijk. Te koop voor directe aan vaarding een WOONHUIS met schuur aan de Hoogebuurt te St. Maarten. Te bevragen bij W. BUTTER, Koedijk 259, Tel. 226. strijd tusschen D. J. de Vries (Schagen) en Zentveld (Egmond) heel spannend. De Vries werd winnaar door 3 van de 5 sets te win nen. Zentveld had den 2den prijs. De derde klasse heeren bracht de beslis singswedstrijd tusschen C. Rootjes cn G. Verkroost, beiden uit Oudkarspel. Rootjes won drie van de vier sets en werd dus win naar. 2. G. Verkroost. Het dubbelspel ging tusschen G. Ver kroostC. Kuilman, GrouwstraRootjes en PrijsStins. Grouwstra en Rootjes eindig den als eersten. Als men ziet hoeveel dames er deelnamen uit Schagen, vraagt men zich af, waar de Langendijker dames blijven. Doorgaans hou den die zich niet zoo op den achtergrond. Kom dames, doe mee, het zal U goed beval len. OUDKARSPEL. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad is tegen Dinsdagmiddag vier uur bijeengeroepen. Aan de orde komt o.m. een voorstel van B. en W. tot het be schikbaarstellen van een crediet voor de aanschaffing van een automatisch begraaf- toestel. BROEK OP LANGENDIJK. BURGERLIJKE STAND Febr. Geboren: Geertje, dochter van Jan Wiers- ma en Geertje Hoekmeijcr; Hedde, zoon van Dirk Biesma en Elisabeth Koomans; Eïly, dochter van Hendrik de Wit. en Guurtje Smit Joannes Nicolaas, zoon van Nicolaas Jol en Agatha Maria Bruin; Johanna, dochter van Klaas Kool en Janna Bakker. Overleden. Neeltje Wagenaar, weduwe van Jacob Glas. oud 80 jaren: Gerrit Schoonen- berg, oud 78 jaren; Aagje Dekker, oud 66 jaren; Jan Koedijk, oud 74 jaren. Ingekomen personen: Trijntje Slot, van Leidschendam aan het. adres 318; Hester Kuijk, van Velsen aan het adres 237; Corne- lis Strijbis van Alkmaar naar 497 a. Vertrokken personen: Hendrik G. Ver donk, naar Rotterdam; Roelof Klomp, naar Sint Pancras; Elisabeth Schoneveld naar Haren (Gr.); Wisse de Jong, naar Heeren veen; Leendert Rippen, naar Haarlem. WERKLOOSHEID. Het aantal werkloozen, dat „in zorg" is, is de vorige week niet onbelangrijk vermin derd. Het. aantal daalde van 68 tot 48, waar van 30 in de werkverschaffing waren ge plaatst en 18 ingevolge de Rijkssteunrege ling werden geholpen. In de overeenkomstige week van 1940, 1939, 1938 en 1937 bedroeg het aantal werkloozen resp. 141, 106, 129 en 139. SCHAGERBRUG. KAPVERGUNNING. De Productiecommissaris voor den Bosch- bouw en de Houtteelt heeft aan den heer K. de Boer te Oosterblokker een kapvergün- ning verleend voor het vellen, van 9 iepen bij diens boerderij, gelegen nabij Schager- brug, zulks met bepaling dat met populie ren wordt hérbeplant. BURGERBRUG. NIEUW HOOFD EENER SCHOOL. Naar wij vernemen is de heer J. A. E. Ge luk te Amsterdam benoemd tot Hoofd der R.K. school alhier. DEN HELDER KLEEDINGMAGAZIJN LEEGGESTOLEN De surveillance in Den Helder, die be langrijk uitgebreid is, blijkt niet van af- doenden aard te zijn. Ongure elementen maken gebruik van de duisternis om hun slag te slaan Zoo is in den avond of nacht van Vrijdag op Zaterdag, het kleedingma- gazijn „De Adelaar" in de Keizerstraat, voor het grootste gedeelte leeggehaald. Een vijf tig- a zestigtal heeren- en jongenspakken en een aantal regenjassen zijn gestolen. De waarde bedraagt ongeveer 2500 a 3000 gulden. De daders zijn via de achter deur het perceel binnengedrongen. De politie heeft de zaak in handen. Eenige dagen geleden werd bij een fa milie in de Kroonstraat het beste goed uit de gang gehaald, terwijl de bewoners thuf> waren. Ook deze zaak onderzoekt de politie» Zes dagen vaar Duits chland. Zaterdag berichtten wij dat op uitnoodi- ging van den Commissaris der Provincie burgemeester Breebaart tot het gezelschap burgemeesters zal behooren dat een studie reis door Duitschland zal maken. Wij ver nemen nader, dat niet de Commissaris der Provincie bemoeienis in deze zaak heeft gehad, maar dat de Nederlandsche burge meesters zijn 'uitgenoodigd door den Rijks commissaris rijksminister Dr. Seyss In- quart en dat deze persoonlijk de leiding van den tocht, welke zes dagen duurt en 2€ Maart e,k. zal aanvangen, op zich genomen heeft. Uit Noordholland zijn o.m. nog uitge- noodigd burgemeester Kaan van Wlierin.- gerwaard, burgemeester Haspels van Enk- huizen, burgemeester Heyken van Uithoorn burgemeester Kolb van Grootschermer er burgeriieester Kool van Monnikendam. Ooi- burgemeester Jhr. van Kinschot van Alk maar was verzocht aan den tocht deel t< nemen, doch deze, aldus vernemen wij ui' gezaghebbenden bron heeft zich veront schuldigd wegens drukke ambtsbezigheden welke hem nopen de gemeente niet te ver laten. Voorkeur voor eenige politieke rich ting zou niet gegeven zijn, de burgemeester zijn in dat opzicht vogels van diverse plui mage. WIERINGEl Beroepen is te Assen en Stadskanaal Ds H. J. de Wilde, Doopsgezind predikant al hier.

Schager Courant | 1941 | | pagina 4