SPORTNIEUWS n Het degradatiespook Het granaatappelsap waart in het Oosten Aspirin JAAP GODSCHALK van Helder doelpunt tweemaal voor V.S.V. N.S.V., N.E.C., P.S.V. en Be Quick winnen overtuigend. De WANDELSPORT in nieuwe banen WIELRENNER SCHULTE BLIJFT UITGESCHAKELD. De voetbal rolde ook nu weer niet in Noord-Holland, doch als gelukkige facior geldt, hier toch zeker, dat het wederom slecht weer was, ja zelfs bar slecht. Evenals verleden week zou een groot aantal wedstrijden niet zijn doorgegaan, zoodat er niet zooveel achterstand meer is gekomen, dan anders het geval ware geweest. In- tusschen gaat Zondag in Noordhol land alles weer door, nu nog een beetje goed weer en de laatste wed strijden, waarbij nog vele van groot belang, kunnen worden afgewerkt. Ook in de eerste klasse moesten nog wedstrijden worden afgelast en ver rassingen waren er ditmaal niet, hoewel er vanzelf wel uitslagen zijn, die van veel belang zijn voor den stand. DE EERSTE KLASSERS. R.F.C. won met 21 van D.O.S. en staan nu op 10 punten; deze Rotterdammers zijn dus nu zoo goed als zeker gevrijwaard voor de onderste plaats. Ook V.U.C. nam deze wenk ter harte en zorgde voor de punten, het werd n.1. net als verleden week 4—3. XER- XES is nu verhuisd door deze nieuwe neder laag naar de voorlaatste plaats, en zal er goed aan doen weer eens te zegevieren. C.V.V. zelf verloor vanzelf van V.S.V., hoe wel de cijfers lang niet gek aan doen, 84. De voorhoede verrichte dus goed werk, hoe wel het befaamde backstel Mastenbroekv. d. Horde eenigszins teleur stelde. AFD. IIL A.G.O.V.V. heeft Weet gewonnen, met 20 van Quick, doch ook de Ensehe- desche Boys wonnen;, nog wel met 7—1 van Wageningen en nu is 60 van het Oosten in gevaar voor degra datie. Dat kan gaan spannen! De Apeldoorners hebben nu 9 punten, Hengelo en Go Ahead 10 en dan vol gen Wageningen met Quick beide 11 punten. Sensatie genoeg dus! N.E.C. maakte geen fout tegen Go Ahead en won met 31. zoodat de Nijmegnaren nog één punt voorstaan, als Heracles vanzelf dien achterstalligen wedstrijd wint. Toch zullen de laatste drie wedstrijden voor N.E.C. nog moeite kosten, want de rood-zwartcn moeten nog naar. Heracles. AFD. IV. De Tilburgsche clubs N.O.A.D. en LONGA zijn uitgeschakeld, N.O.A.D. moest de pun ten aan N.A.C. laten (4-2), een fraaie presta- FEUILLETON io&i Cthet I7L 47. .Langzaam keerde ze zich om en ging de kamer weer binnen. Als ze tegen de komen de vermoeienissen opgewassen wilde zijn, moest ze trachten nog wat te slapen. Ze stapte weer in bed en draaide zich om, en het duurde niet lang of ze viel in een diepe slaap, waaruit ze niet ontwaakte voor het kamermeisje op haar deur klopte en haar het ontbijt bracht, bestaande uit kleine brood jes met koffie. Deze laatste paar uurtjes slaap hadden haar goed gedaan en verkwikt stond ze op. Ze wilde zich precies aan Weston's aanwij zingen houden èn, hoewel ze wist dat hg vroeger op de afgesproken plaats zou zijn, zou ze het hotel niet eerder verlaten dan op het haar opgegeven tijdstip. En, nadat ze zich gekleed had en haar laatste toiletarti kelen had ingepakt, ging ze op haar balcon zitten, voor het laatst neerziende op den tuin met de sinaasappelboomen, de palmen en de diepblauwe zee daarachter. Ze was verschrikkelijk opgewonden, maar ze wist zich te beheerschen en, hoewel ze haast niet rustig kon blijven zitten, dwong ze zich er toe. Niet eerder zou ze naar bene den gaan dan op de afgesproken tijd. Dan pas zou ze rustig de groote draaideur uit gaan en den grooten weg opwandelen, die steeg tot hjj, een eind verderop, een hoogte bereikte van ongeveer honderd meter boven de. zee. Op dien plek liep den weg langs den rand, die daar steil naar beneden liep en daar zou Edmund Weston haar wachten. Men had hier een prachtig uitzicht en, hoewel ze er vaak met Fortescue langs gereden was. had hij er nooit gestopt. Nu, vandaag, zou ze daar bij het kleine kerkje volop kunnen gemeten van het schit terende uitzicht en naast haar zou de man staan, dien ze zoo innig liefhad... Langzaam verstreken de minuten en ein- ties der Bredanaars en Longa verloor van B.V.V. met 20. Waar ook P.S.V. won en nog wel met 30 in Maastricht. De Eindhove- naren hebben zich dus hersteld en hebben op N.A.C., in het gunstigste geval gerekend uit Naé's oogpunt bekeken, 2 punten voor en 4 op Juliana. P.S.V. staat er dus uitstekend voor. Juliana hield Roermond er onder met 4—1 en Willem II sloeg Helmond met 3—0, zoodat deze Tilburgers een eind uit de ge vaarlijke zone zijn. AFD. V. H.S.C. gaf Achilles wederom geen kans, hoewel de cijfers nog vrij bescheiden bleven 42. Leeuwarden verstond de kunst van doelpunten maken weer heel goed en fabri ceerde er ditmaal 6. waartegen W.V.V. er drie plaatste. Velocitas had nogal moeite met Heerenveen, getuige de 32 uitslag. Be Quick gaat recht door op het kampi oenschap af. nu kreeg Sneek een 40 ne derlaag te incasseeren. VOETBALUITSLAGEN. Eerste klasse afdeeling II. R.F.C.—D.O.S. 2—1 V.U.C.—Xerxes 4—3 C.V.V.—V.S.V. 4-8 Afdeeling III HengeloEnschedé afgel. A.G.O.V.V.—Quick 20 N.E.C.—Go Ahead 3—1 HeraclesTubantia afgel. Enschedescliè BoysWageningen 71 Afdeeling IV. N.O.A.D.—N.A.C. 2-4 Willem II—Helmond 3—0 JulihnaRoermond 41 B.V.V.—Longa 2—0 M.V.V.—P.S.V. 03 Afdeeling V. H.S.C.—Achilles 4—2 LeeuwardenW.V.V. 63 Be Quick—Sneek 40 VelocitasHeerenveen 32 VeendainG.V.A.V. RANGLIJSTEN VOETBAL EERSTE KLASSE AFDEELING I. A.D.O. 14 9 4 1 22 40—22 D.H.C 14 8 4 2 20 37—25 D.W.S. 14 7 3 4 17 22—19 Sparta 13 7 1 5 15 34—26 D.F.C. 14 6 4 4 16 31—25 Hermes D-V.S. 14 5 4 5 14 35-27 Feijenoord 14 6 2 6 14 27—29 Stormvogels 14 5 2 7 12 23—28 't Gooi 14 2 3 9 7 20—33 K.F.C. 13 0 1 12 1 12—47 AFDEELING 2. V.S.V. 13 11 2 0 24 41—17 Haarlem 13 8 1 4 17 35—24 Ajax 14 6 4 4 16 40—22 D.O.S. 14 6 3 5 15 37—39 Blauw Wit 14 5 4 5 14 28—20 V.U.C. 13 5 3 5 13 32—37 H.B.S. 14 4 3 7 11 36-36 R.F.C. 13 4 2 7 10 25—38 Xerxes 13 3 3 7 9 2638 C.V.V. 13 1 3 9 5 19—48 AFDEELING III N.E.C. 15 11 3 1 25 50—20 Heracles 14 9 4 1 22 49-12 Tuba nl ia" 14 8 4 2 20 37—22 Enschedé 14 7 3 4 17 30—24 Wageningen 14 5 1 8 11 30—36 (Ouick 15 4 3 8 11 19-28 Enschedesche Boys 15 5 1 9 11 27—41 Hengelo 14 5 0 9 10 31—46 Ga Ahead 15 5 0 10 10 25—33 A.G.O.V.V. 15 4 1 10 9 1637 Xerxes had pech Karei de Harder weer van de partij. VUCXerxes 43. Bij VUC speelt na een lange periode van afwezigheid Karei de Harder weer mee. Zijn rentrée is echter nog onwenning en onzeker. Het begin is al direct gelukkig voor de Hagenaars. Na vijf minuten is het al 10 door Holleman, die hard in den hoek plaatst. Doch deze vreugde is van korten duur. Even later geeft Sjerp, de linksbui ten van de Rotterdammers zoeg voor en Lagendaal lost een van zijn beruchte schui vers, die Holzenbosch te machtig is (11). De doelpunten zijn goedkoop, want weer vijf minuten later wil van Gelder schie ten. Zijn clubgenoot Bonder stopt echter bet leer en schiet dan zelf onhoudbaar in (2-1). Deze doelpunten illustreeren dan ook het spel; dat snel van doel tot doel gaat. Holzenbosch grijpt steeds resoluut in, totdat hij eindelijk .toch moet zwichten voor een verraderlijk schot van Sjerp (22) Na rust neemt Xerxes het initiatief, doch dit wordt al spoedig overgenomen door de gastheeren. Karei de Harder krijgt een opgelegde kans, maar schiet nog naast. Deze fout maakt hij echter even later goed, als hij een voorzet van zijn broer in een doelpunt om zet (3—2.) Vaalburg vloert een Rotterdammer in het beruchte gebied en Xerxes krijgt een straf schop toegewezen. Holzenbosch weet het schot echter buiten de palen te werken. Een doelpunt, dat even later door de gas ten wordt gemaakt, wordt wegens buiten spel afgekeurd. Toch komt de gelijkmaker kort voor het eind. Lagendaal tikt'na een voorzet het leer langs Holzenbosch (33) B. de Harder krijgt dan nog den bal goed van Bonder. Hij -omspeelt de achterhoede en scoort, zonder dat Damme er aan te pas komt (4—3) Direct daarop klinkt het eindsignaal. R.F.C. wint verdiend R.F.C.—D.Q.S. 2—1 In de eerste helft werd met wisselende kansen gestreden zonder dat evenwel een van beide partijen kans zag te scoren. Pas in de tweede helft kwam er meer teeken in het spel. Terstond na den aftrap bracht Van Vliet den bal naar voren, Blaauboer ving daar het leder op en pas seerde de D.O.S.-verdediging om ten slotte ook Van Baggum te verschalken met een goed schot (1—0). Vrij onverwacht slaagde R.F.C. er in den voorsprong te vergrooten, toen Van Wal- sum met een fraaien kopbal een voorzet van Verbeek benutte 20. D.O.S. veranderde daarna eenige malen de formatie harer voorhoede, waardoor Du- mortier op de binnenplaats terecht kwam. Na een botsing tusschen Peeterse en Hey moest eerstgenoemde het veld ver laten, hij werd vervangen door Van Luin. Spoedig gelukte het Van Leur met een hard schot den achterstand te verkleinen. 21. Tot het einde toe bleef D.O.S. daarop het beste van het spel behouden, maar wat ook geprobeerd .werd, in den stand kwam geen verandering meer. AFDEELING IV. I*.S.V. 17 12 2 3 26 52-20 N.A.C 15 8 4 3 20 32—20 Juliana 17 9 4 4 22 51—31 Longa 16 S 4 4 20 37—25 Eindhoven 16 7 4 5 18 36—32 M.V.V. 16 6 4 6 16 27—25 N.O.A.D. 17 8 1 8 17 29—37 B.V.V. 16 7 2 7 16 27-28 Willem II 16 5 3 8 13 26—28 Helmond 16 3 4 9 10 17—39 Limburgia 17 3 3 11 9 2335 Roermond 16 2 5 9 9 23—58 AFDEELING V. Be Quick Velocitas Leeuwarden H.S.C. Heerenveen G.V.A.V. Sneek W.V.V. Achilles Veendam 11 8 3 0 19 29-9 11 8 0 3 16 22—18 12 8 1 3 17 39—17 12 7 3 2 17 28-20 12 3 4 5 10 29—41 9 2 2 5 6 IS—13 12 2 4 6 8 13—21 11 3 1 7 7 25—40 11 1 4 6 6 31—40 11 1 4 6 6 21—33 C.V.V. gaf goed partij GODSCHALK OP DREEF. C.V.V.—V.S.V., 4—8. De Velzenaren hebben, zooals wel te ver wachten was, ook C.V.V. geslagen. Met 8—4 moesten de Rotterdammers het loodje leggen Toch was het geen eenzijdige wedstrijd. In den beginnen waren de C.V.V.'ers op hun modderige en gladde terrein beslist in de meerderheid, wat dan ook tot uitdrukking kwam in een 2-0 voorsprong (de makers wa ren de Bruin en Ketting). Toen V.S.V. echter een beetje ingespeeld raakte, liep het anders, Binnen een paar minuten werd het toen door Balvers 21 en door God schalk 22. Spoedig daarop was het Godschalk, die op de rechtsbuiten plaats goed werk verrichtte, 23. C.V.V. wist toen via een mooien voorzet van den rechtsbuiten Schoone door S. Dukers gelijk te maken Voor de rust brachten echter v. d. Lugt en Sterk den stand op 35. Na de rust bleef C. V. V. goed partij ge ven, maar de kansen werden nog al eens verknoeid. Via de paal maakte Sterk het zesde doelpunt en toen v. d. Kuil in zijn eentje doorbrak,-was het 37. De zwakke middenvoor van C.V.V. de Bruin werd ver vanger door Stok .Nu ging het met de Rot- terdamsche aanvallen iets beter. Ketting wist weldra de stand op 47 te brengen. V.S.V. deed het nu wat kalmer aan. waarvan de Rotterdammers gebruik maakten om vele aanvallen op te zetten, evenwel zonder re sultaat. 't Geluk kwam aan den anderen kant, toen Paulus, vlak voor het einde eens naar voren ging, en met een kalm boogschot v. d. Oever verraste, 48. DUITSCHLAND WINT VAN ZWITSER- LAND. Voor ruim 55.000 toeschouwers speelden gistermiddag te Stutgart de nationale ploe gen van Duitschland en Zwitserland een in teressanten wedstrijd. Het Duitsche elftal slaagde erin een verdiende 42 overwinning te behalen. Wielrennen Wals-Pellcnaars winnen 100 K.M. koppel wedstrijd Op de Gentsche wielerbaan werden gis termiddag interessante wedstrijden verre den, waaraan o.a. onze Nederlandsche ren ners Wals en Bellenaars deelnamen. In den sprint moesten zij het afleggen tegen hun Belgische concurrenten Thysse en Buysse, doch in den koppel wedstrijd over 100 k.m. wisten zij revansche te nemen. De uitslagen luiden: Sprint, eerste serie: 1 Buysse, 2 Wals. Tweede serie: 1 Thysse, 2 Pellcnaars. Finale:" 1 Thysse, 2 Buysse, 3 Bellenaars, 4 Wals. Koppelwedstrijd over 100 k.m.: 1 Wals—Pellcnaars 2 uur 13 min. Op een ronde: 2 ThysseAcou, 3 Gebr. Maes Óp twee ronden: 4 DebruckerBilliet, 5 van Simaeys—van Meerschaut. Op drie ronden: 0 DebuyscherBuysse, Op vijf ronden: 7 RaimondDefoort. Schulte rijdt niet te Parijs Ook niet voor liefdadigheid. Naar wij vernemen heeft de Belgische wielerbond het verzoek van Sehulte om voor liefdadige doeleinden te mogen star ten op de wielerbaan te Parijs afgewezen. Zooals bekend, zou Schulte gisteren gere den hebben op deze winterbaan, waarbij on ze landgenoot tevens was overeengekomen te Parijs deel te nemen aan wedstrijden ten bate van de oorlogsweduwen in Frankrijk uitsluitend tegen onkostenvergoeding. Na bet voorval niet Ronsse tijdens de vierdaag- sche en de hieruit .voortgevloeide straf van den Belgischén wielerbond, heeft onze landgenoot een speciaal verzoek gericht tot den B.W.B. om hem toestemming te verlee- nen alleen te starten in de liefdadigheids wedstrijden. Op dit verzoek is evenwel tegen de verwachting in, afwijzend beslist, zoo dat het er thans naar uitziet, dat onze landgenoot voorloopig niet meer zal kun nen starten. delgk was het tijd om te gaan. Ze wierp nog een laatste blik op alles, wat haar zoo be kend was geworden en toen keerde ze zich om en ging de kamer binnen. Ze was eenigs zins verblind door het schitterende zonlicht, maar ze wist waar ze haar toiletkoffertje en haar taschje had neergezet en meer op den tast vond ze wat ze zocht. Maar wat was dat? Met een schok bleef ze stilstaan en ze moest zich vastgrijpen om niet te vallen. Voor haar stond Fortescue, glimlachend als altijd, zijn handen in zijn zakken. Waar was hij ineens vandaan geko men en hoe was het hem gelukt hun kamer binnen te sluipen, zonder dat ze iets had ge hoord? Doodsbleek stond ze daar; het angst zweet brak haar uit. Zoo, mijn charmante Persephone! Waar ga jij naar toe? Ben ik te vroeg terugge keerd of ben ik nog juist op tijd? In het eerst kon ze niet spreken, haar tong leek wel aan haar gehemelte vastgeplakt. Eindelijk stotterde ze: Hè, wat heb je me aan het schrikken gemaakt! Dat merk ik! zei hij op minzamen toon. Al zoo vroeg op en dat nog wel in jouw delicaten gezondheidstoestand! Dat lijkt me niet erg verstandig! Ze wist maar één ding ze moest zich hieruit zoo goed mogelijk redden. Eén ver keerde stap, één verkeerd woord, en de ge volgen zouden niet te overzien zijn. Het leek me beter uit te gaan nu het nog koel is, zei ze, en haar stem klonk al minder haperend. Later op den dag wordt het veel te warm. Oh, zeker! 'zei hij. Zeker! En je ver wachtte me natuurlijk niet'zoo vroeg terug! In ieder geval, nu ik er ben, kunnen we sa men gaan. De auto staat buiten op je te wachten. Nee, ik had je zeker zoo vroeg niet te rug verwacht, zei ze, trachtend zoo gewoon mogelijk te lijken. Hij nam haar hand op en hekeek de ge kneusde pink. Ik had je toch gezegd, dat ik terug zou zijn voor je tijd had gehad me te vergeten, zei hij, haar onder zijn oogharen door beloerend. Misschien is mijn berege ning fout geweest je vergeet nogal snel, ma chérie! Wel, waar wachten we nog op? Je bent heelemaal klaar om uit te gaan en we zullen samen een heerlijke dag doorbren gen in de gezonde buitenlucht. Natuurlijk had je niet op me gerekend, maar des te grooter is de verrassing. Kom! Laten we gaan. Hij pakte haar arm beet met een ijzeren greep, nam zijn hoed op van een stoel en leidde haar naar de deur. Ze werd door een panische schrik aange grepen en, toen hij de deur wilde openen, deinsde ze terug. Ik ik wou liever niet autorgden! zei ze. Laat me alsjeblieft gaan! Ik had alleen een kleine wandeling willen maken en dan weer vroeg terugkomen. Het wordt vandaag veel te warm om lang uit te blijven. Ik zou je niet aanraden je tegen mijn plan te verzetten, zèi hij en zijn oogen ston den dreigend, terwijl er een wreeden trek verscheen om zijn mond. Ik ben speciaal voor jou zoo vroeg thuis gekomen. Zie je, vervolgde hij op sarrenden toon,»dit was de eerste nacht, die ik niet met jou heb door gebracht en mijn geweten begon me een beetje te plagen. Ik was namelijk bang dat je zonder mij eenzaam zou zijn. De manier waarop hij dat woordje „een zaam" uitsprak, gaf haar maar al te duide lijk te verstaan, dat hij wist dat ze geduren de zijn afwezigheid niet geheel alleen geble ven was en een brandend rood kleurde haar wangen, terwijl ze het beurtelings koud en warm kreeg. Ze wilde ontkennen, maar op het laatste moment hield ze nog de woorden terug. Na tuurlijk wilde hij haar uitlokken, haar er toe te brengen zich te verraden, opdat hij de be vestiging zou hebben voor wat op dat oogen- blik, alleen nog maar een vermoeden voor vat op dat oogenblik alleen nog maar een ver moeden was! Maar ze zou zich niet verraden! En resoluut hield ze haar lippen gesloten. Hij lachte hatelijk en, haar plotseling wild tegen zich aantrekkend, kuste hg haar hef tig op haar mond. En nu gaan we uit!, zei hij en, haar zoo bij haar arm beet pak kend, dat het onmogelijk was zich los te ruk ken, nam hij haar mee, de gangen van het hotel door en de trappen af naar beneden, onderwijl op luchtige, schertsende toon met haar pratend, opdat niemand, die ze moch ten tegenkomen, argwaan zou krijgen. Het was het verschrikkelijkste oogenblik van haar leven. Haar kans op redding zag ze zich ontglippen. Opnieuw was ze overgele verd aan de willekeur van dezen duivel, dien ze haatte tot in den grond van haar hart! Ze dacht er een moment over om hulp te roepen, maar wat zou dat haar baten? Nie mand zou haar begrijpen. Op dit oogenblik wachtte Weston op den kustweg op haar en dat Fortescue die route zou nemen was hoogst waarschijnlijk. Ze re den tegen de zon in, dus was er -de mogelijk heid, dat hij te veel verblind \vas om den voetganger op te merken. Dat was nog haar eenige kans op redding. Edmund Weston zou hen natuurlijk zien en oogenblikkelijk Ron- ceau waarschuwen. Daarna zou hij wel een middel weten om haar te helpen. Maar als Fortescue hem zou herkennen, dan zou het $)xunmet\ HET PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP Haarlem, 9 Maart. De vierde rond* van het persoonlijk damkampioenschap vai Nederland, welke te 's-Gravenhage werd gespeeld, leverde de volgende uitslagen op: v. d. KraanP. J. van Dartelen 2—0| J. Druyf Jr.G. E. Hartman 2 J. Druyf—J. Ilam 2—0 R. C. KeilerG. E. Hartman 20 J. BlomJ. M. Bom l—l De stand na deze ronde is als volgt: 1. R. C. Keiler 6 punten uit vier partijen, 2. J. Blom Jr. 4 punten uit drie partijen, 3. J. Druyf Jr, 3 punten uit drie partijen, 4. v. d. Kraan 3 punten uit drie partijen, 5. J. de Krijger 3 punten uit drie partijen, 6. J. M. Bom 4 punten uit vier partijen, 7. P. J. v. Dartelen 4 pnt. uit vier partijen. 8. G. E. Hartman 3. punten uit vier partijen, 9. Pli. J. Ham 2 punten uit vier partijen, Nederlandsche wandelsportbond in nieuwe banen Avondviexdaagsche bijzondere aan* dacht. Het bestuur van den Nederlandschen Wandelsportbond kwam gistermiddag in Utrecht in vergadering bijeen ter bespre king van verschillende belangrijke aanga* legenheden. De heer K. J. J. Lotsy. sportadviseur van het departement van opvoeding, wetenschapi en cultuurbescherming, woonde een gedeel te van deze vergadering bij. In deze vergadering werd tot voorzitter benoemd'de beer N. M. J. Munzet tal Ut recht. In deze bestuursvergadering, welke een vlot verloop had, werd eon werkprogramma opgesteld, waarbij o.m. de in een groot aan tal deelcn van ons land te houden vier- daagsche de algemeene aandacht had. Het bestuur is van plan de ontwikkeling van de wandelsport met kracht ter hand' te nemen en is vol vertrouwen over de toe komst van den Nederlandschen Wandel sporthond, die, naar mag worden verwacht weldra een voorname plaats in de rijen der Nederlandsche sportorganisaties zal inna men. Daarbij is het bestuur overtuigd van de volledige medewerking van alle leden om de thans verkregen eenheid op wandol- sportgebied met kracht te handhaven. In de commissie van de avondvierdaags sche" werden tenslotte nog de volgende hee- ren benoemd: J. v. Woudenberg te Utrecht, J. P. Lubbers te Zaandam en J. van Eijk Jr. te Utrecht. leelijk voor haar uitzien, want ze was er van overtuigd, dat hij geen genade zoukennen. Ze kwamen slechts enkele bedienden tegen en niemand schonk bijzondere aandacht aan hen. Voor het hotel stond de auto, geheel overdekt met stof. Het leek leek, dacht Dia na, of hij den heelen nacht had doorgereden. Stap in, mijn lieve! zei hij minzaam en hoffelijk hield hij het portier voor haar open aan den kant van het stuur. Je zult er langs moeten schuiven, want het andere por tier is afgesloten. Dan was ze dus een gevangene! Zonder tegenstreven gehoorzaamde ze, wel wetend, dat haar geen keuze was gelaten. Hij zette zich naast haar achter het stuur en sloeg hard het portier dicht. Meteen schoot de wagen vooruit. En nu in de richting van de grens! zei hij opgewekt. De grens? Maar we gaan hier toch niet weg?, hakkelde ze. Hij glimlachte minzaam tegen haar. Na tuurlijk gaan we hier weg, lieve kind! Ik heb gezien, dat je bagage al heelemaal voor ver zending gereed is. Ongetwijfeld zullen je vrienden daar wel verder voor zorgen! Hij reed den oprit voor het hotel uit en zonder naar links of rechts te kijken, zwaai de hij den grooten weg op. Sprakeloos zat Diana naast hem, met een gevoel dat ze nu alle koop kon laten varen. Hij wist het dus! Of had hij alleen maar conclusies getrokken bij het zien van haar gesloten koffers? Ze wist het niet, maar ze besefte dat zij geen partij voor hem was. Hem zou ze nooit om den tuin kunnen leiden, daarvoor was hij haar veel te slim af. Ze naderden nu den heuvel en Fortescue schakelde terug op zijn tweede versnelling en reed er met groote vaart tegenop. Nog maar enkele seconden en ze zouden het gezicht krijgen op de plek, waar Edmund Weston en zij afgesproken hadden elkaar te ontmoeten. Het was nog een kwartier voor den vastge- stelden tijd, maar ze was er zeker van dat hij daar al wachtte. De wagen zoemde tegen den heuvel op en nog steeds trachtte Fortescue de snelheid te verhoogen. Ze begreep dat hij zich zoo gauw mogelijk uit de voeten wilde maken. Hij had natuurlijk groot risico geloopen door zjjn te rugkomen in het hotel. Dat hij dit alleen ge daan had om haar met zich mee te kunn°n nemen, stond voor haar vast. f Wordt vervolgd. 1

Schager Courant | 1941 | | pagina 6