NIPPER EN PELLE Spanning in de 4e klasse! Yl.U.R. £>,e teAAte. klaMeM In ons district ra d. Ik heb gekozen, Arkadi Voetbalprogramma voor Zondag N.E.C. naar Tubantia. In 't Noorden Velocitas-Be-Quick - Alcmaria en de Boys voor een moeilijken taak Eindelek dan toch zal de voetbal weer over alle linies gaan rollen. Het Is te hopen dat o,ok Pluvlus nu meewerkt, zoo dat alles doorgang kan vinden. Vele belangrijke matches staan te wach ten en iederen Zondag kunnen nu kam pioenen zich aanmelden. Afd. I. De laatste loodjes voor DHC staan op den drempel, waarvan als eerste toch zeker de strijd van morgen geldt, n.1. de uitwedstrijd naar HDVS. De Schiedammers zijn niet voor de poes en spelers als Borranie, Jansen en Lengkeek kunnen het den Hagenaars lastig genoeg maken. De Hagenaars weten echter wat er op het spel staat en met dat voor oogen geven wij de a.s. kampioenen dan ook de meeste kans. Candidaat no. twee moet naar Dordrecht en daar DHC de laatste weken eenigszins uit vorm was is de kans niet uit gesloten dat de Delftenaren wederom een veer moeten laten. Bestaat er dus kans dat DHC weer gelijk komt met ADO, aan den anderen kant kan ADO uit loopen, zoodat zij voor 90 pet. kampioen zijn. 't Gooi ontvangt Sparta en de Hilversummers zullen hun uiterste best doen de voorsprong op KFC te vergrooten. Doch de Rotterdammers zullen het niet zoo ver laten komen. De Koogers hebben weer een uitwedstrijd en nog wel naar Stormvogels. De IJmuidenaren zijn evenals KFC geen super-spelers, wanneer KFC nu eens wil win nen, moet het morgen gebeuren. En dan nog 't Gooi thuis, Koogers, het kan nog! Feijenoord en DWS, twee ploegen met een groot verleden, doch thans geheel kansloos, spelen in Rotterdam tegen elkaar. Een pun tenverdeling of misschien revanche voor de thuisclub Afd. n. VSV moet weer naar Rotterdam; Xerxes heeft de eer de a.s. kampioenen te ontvangen. Lagendaal en zijn mannen zullen het de rood- witten lastig maken, maar de stoere Velse- naren (op. voetbalgebied vanzelf) zullen ook dezen klip omzeilen. Haarlem ontvangt DOS, twee candidaten dus voor de tweede plaats. De roodbroeken zullen de kanarie's met leege handen naar de Domstad terugsturen. Blauw Wit ontvangt RFC. De Amsterdammers zul len de Rotterdammers er onder houden. HBS krijgt de kans zich veilig te stellen, want CVV komt naar Den Haag. Een nieuwe klap zal de Rotterdammers zoo goed als zeker de laatste plaats doen behouden. CVV zal vech ten voor de punten, doch de1 Hagenaars kun nen winnen. Ons nieuwe feuilleton Een roman uit het hooge Noorden. Wtf zijn er van overtuigd, dat verre weg het meerendeel onzer lezers geno ten heeft van het laatste feuilleton, „Het Granaatappelsap", een prettig en vlot geschreven verhaal, romantisch zooals alleen Ethel Dell romantisch kan schrijven. Wij hebben thans een ander soort ver haal als nieuw feuilleton gekozen. Dit maal een, eveneens romantische, ge schiedenis uit het hooge Noorden. Een verhaal, spannend en zeer vlot geschre ven en waarvan men zeker van dag tot dag zal genieten. Wy wenschen thans onze lezers met „IK HEB GEKOZEN", ARKADI" vele prettige uren. Afd. ra. De spannendste afdeeling is in het Oosten. De leiders, NEC, moeten naar Tubantia; de Hengelosche roodhemden hebben een kleine kans en zullen deze morgen trachten te ver grooten door NEC te verslaan. Het is de strijd tusschen Overijsel en Gelderland; mocht NEC winnen, dan krijgt straks Over ijsel in den vorm van Heracles nog een kans, het kampioenschap aan Gelderland te ontne men. De Nijmegenaren zijn echter uitsteken de en krachtige vertegenwoordigers en hun naam NEC is reeds omgetooverd in Nog Eens Campioen. Wij hopen het voor NEC, zoodat straks Den Helder in, Velsen zal worden ver tegenwoordigd in den wedstrijd VSV—NEC, n.1. door Godschalk en Spierenburg. Heracles moge het dan gemakkelijker heb ben dan NEC, doch een zacht eitje hebben ze zeker niet. De Enschedesche Boys wonnen Zondag met 71 en verkeeren nog steeds in nood. Heracles kan winnen, ja moet winnen, want een nederlaag kan noodlottig zijn. Wa- geningen ontvangt Enschede; de thuisclub be hoort bij de „laatste zes", dus kan best pun- tenwinst gebruiken. Een gelijk spel zit er wel in. Go AheadAGOVV, dit is wel de belang rijkste strijd in het Oosten, betreffende de onderste plaats. Het zal spannen in Deventer. De thuisclub kan winnen. Quick is ook nog niet veilig, trouwens hun tegenstander Hengelo, ook niet. Toch komt het ons voor dat van-deze twee clubs er geen één onderaan zal eindigen. Een draw is het beste, wat ons ook het meest waarschijnlijk voorkomt. Afd. IV. De leiders, PSV ontvangen nu al weer MVV waarvan verleden week zoo kranig werd ge wonnen. Ook nu zpn de Philips-mannen favo riet. Ook ;ÏTAC zal winnen, hoewel BW met zijn gereorganiseerd elftal zich best weert. Maar NAC staat te mooi om zich te laten verrassen. De middenmoot-ploegen Longa en Eindhoven ontmoeten elkaar in Tilburg, de thuisclub zal kunnen zegeviei-en. Roermond heeft weer een kans op een punt, nu Willem II komt. Het wordt tijd voor de thuisclub, hoewel Willem II vanzelf zich niet zoomaar 85. Door de lucht. 1. „Wat een geluk, dat ik vanmorgen een schone zak doek heb meegenomen; nu kan ik tenminste mijn moe der per parachute een brief toesturen!" 2. „Een brief aan Nipper's moeder!" 3. „Nipper heeft toch altijd weer wat nieuws! nu stuurt hij ons zowaar een brief uit de wolken!" 4. „Nou, proviand hebben we voor de eerste weken wel genoeg, wanneer tenminste Wawhoo een beetje zuinig aan docL!" 86. Boven zee zwerven ze voort. 1. De ballon is op haar tocht boven de zee terecht ge komen en zweeft hier hoog boven de zware onweers wolken. 2. Nipper en Pelle zitten in de gondel en laten zich door een paar knetterende donderslagen liet van hun stuk brengen. Misschjen waren ze toch wel een beetje geschrok ken, wanneer ze bemerkt hadden, dat ze door het onweer een heel eind zijn gedaald laat overwinnen. Helmond ontvangt Juliana, een degradatie-candidaat tegen een kam- pioenscandidaat. Maar ach wat beteekent dat feitelijk; toch geven we meer voor Juliana's kansen. Afd. V. De Groningsche derby staat op 't program ma, of de laatste kans voor Velocitas. Be Quick is nog ongeslagen en het zal de groene Veloërs zeker niet meevallen dit te breken. Mocht het gelukken, ja dan is nog alles moge lijk. Voor Leeuwarden is de uitslag ook van belang, daarom zullen de rood-witten zelf wel voor de punten zorgen tegen Sneek. Heeren veen zal GVAV met leege handen huiswaarts sturen, WVV heeft een kans tegen HSC, ter wijl Veendam met Achilles wel raad weet, of het oude vuur moet weer oplaaien van Achil les. 2e Klasse A. WFC heeft een kleine kans tégen DWV, ter wijl OSV wel van VVZ wint, wat voor de Boys maar te hopen is. De Boys moeten ook weer eens spelen en wel tegen AFC. Zoo op 't oog dus niet veel kans op succes voor de Alkmaarders, maar het is voetbal entegen een club als AFC, welke zyn kracht in de techniek zoekt, bestaat er altijd kans. Met enthousiasme bereikt men veel. Heel Alkmaar zal met eenig succes van de Boys gebaat zijn, want de positie van Alcmaria wordt er dan ook weer beter op temeer daar de Witten zelf wel met de punten uit Amsterdam zullen terugkomen. Of zou Zeeburgia roet in het eten gooien? 2e Klasse B. WatergraafsmeerHVC; VolendamHil versum; VeloxHercules; HFCHBC. Se Klasse A. De leiders moeten naar Purmerend en dat zal voor QSC niet meevallen. Toch mogen de Wormerveerders tegen Purmersteijn geen veer laten, daar er nog wel zwaardere wedstrijden staan te wachten. Always ForwardSt. Geor- ge is voor de thuisclub. ZW krijgt Hollandia op bezoek, ook hier zal de thuisclub zegevie ren. Vanzelf zal Zaandijk zijn meerderheid uit drukken ten aanzien van KVV. Al met al zal de stand dus geen verandering ondergaan, wat betreft de leiders. 4e klasse A. Ook hier zal het programma weer worden afgewerkt en vooral aan den kop is de span ning van dien aard, dat een vlugge afwerking slechts ten goede kan komen aan het verdere verloop. DTS moet naaar Nieuwe Niedorp, de eerste wedstrijd tusschen beide clubs eindigde gelijk. DTS zal dus gaarne nu beide punten willen bemachtigen, doch Nieuwe Niedorp zal, zoo juist gesterkt door een overwinning, zijn huid zoo duur mogelijk verkoopen. Het kon de mannen van De Vries nog wel eens moeite kosten. i BKC ontvangt Succes en zonder aarzeling durven we hier de thuisclub de punten te voor spellen. Succes is er nu éénmaal uit. Laten de Wieringers dit seizoen echter serieus benutten, m.a.w. bouw een constant elftal, dat toekomst biedt, want straks als het voor Succes weer i ernst wordt, zal er heel veel van de ploeg ge vergd worden. Oudesluis ontvangt Schagen, beide clubs hebben den laatsen tijd nogal spelers-aanwinst genoten, zoodat alle factoren aanwezig zijn voor een spannende en misschien wel fraaie partij voetbal. Naar wij vernemen heeft Schagen op de rechtsbinnenplaats opge steld Ap Gast, de linksbinnen van Helder 1 en voordien HRC 1 (toen HRC promoveerde naar de 2e klasse). Al met al is een gang naar het Oudesluis-terrein de moeite ten zeerste waard. Bergen en Wieringerwaard ontmoeten elkaar in Bergen en de roodbroe ken zullen terdege moeten oppassen, willen ze met punten naar de Waard terug moeten. Watervogels heeft na zyn her-optreden nog weinig gepresteerd; de „kraaien" kunnen beter, dat weten wy en daarom verwachten we Zondag tegen MFC een herstel. Water vogels stelt uw Helderschen aanhang niet te leur en zorg voor één of meer punten. ONDERAFDEELING NOORDHOLLAND. I C. Alkmaar en Oudorp, de 2 leiders van I c, hebben morgen beiden een uitwedstrijd voor den boeg. O.i. heeft Alkmaar het tegen Koe dijk niet zoo moeilijk als Oudorp tegen Sehoorl. Met de gedachte echter dat een nederlaag eventueele kampioensillusies lang niet ten goede zal komen, zal Oudorp mis schien een benauwde zege kunnen boeken. Ook Petten is nog niet geheel en al uit den strijd en zal er goed aan doen Alcmaria 4 in Alkmaar er onder te houden, hetgeen intus- schen de positie van laatstgenoemde steeds kritieker uit doet komen. H D. Alkmaarsche Boys 4Alkmaar 2, 10 uur; UrsemGraftdijk; Bergen 2DTS 2. n e. MOCSporters 2; FlevoHorna, 1.30; Hem 1Hollandia 4. n f. Succes 2BKC 2. Een lastige uitwedstrijd voor de geelzwarten. In Winkel de big-match WinkelDirkshorn! De stand op het oogen- blik van beide clubs is: Winkel 7 5 1 1 27—14 11 Dirkshorn 6 4 1 1 22—11 I Het is duidelijk dat de winnaar van dezen strijd een heel eind in de goede richting gaat, temeer waar deze afdeeling slechts uit 6 clubs bestaat. In Dirkshorn behaalde Winkel een 53 overwinning. Schagen 2 zal op eigen terrein weinig moeite met Wieringerwaard 2 hebben. Vrone 2Alkmaar 8; Oudorp 2Sehoorl 2, 10 uur; Groot SchermerKoedijk 2. III E. Oudendijk 2Twisk 2; Sijbekarspel 2-r Hauwert; VCL 2MFC 3; Andijk 3Winkel 2, 10.30 uur. IV D. DTS 3Alkm. Boys 6; Bergen SUrsem 2; Egmondia 2Alcm. V. 5. IV E. Petten 2St. Maartensvlotbrug; BKC 3— Oudesluis 2, 10 uur; Winkel 3—Winkel 4 19 uur; CallantsoogSchagen 3. AD SPIRANTEN. Afd. J. Alcm. Victrix aCSV a, 10 uur; Alkm;. Boys aDTS a, 10 uur; Alcm. Victrix b-i* Bergen a, 11.15 uur. Afd. K. Petten aAlkm. Boys c, 12.30 uur; Vron$ aSehoorl a, '12.30 uur; Alcm. Victrix o—- DTS b, 12.30 uur. Afd. N. BKCWieringerwaard a, 12 uur; Winkel a Schagen a, 12 uur; Succes bOudesluis a, 12.30 uur. Aanvang der wedstrijden indien niet anderp vermeld 2 uur. AFDEELING BIJZONDER VOETBAL. I A. VIOS—HSV; Zeevogels— RKAFC. n a. Geel Zwart—St. Vlctor; VZV—ZAP; SRC-» Hugo Boys; LSVV 2—Hollandia. Con Zelo. In deze afdeeling beginnen de wedstrijden om 2.30 uur. Feuilleton Een roman uit het hooge Noorden Door Agathe Pogner 1, 18 Juli. De teerling is geworpen. Ik heb het con tract onderteekend. Ik vertrel*. Over 28 dagen gaat de boot. Dan ben ik er eindelyk uit, uit dit innerlijk zoo leege en van valschen schijn doortrekken leven. Een nieuwe, ongekende wereld ligt voor my. Een wereld, die gewel dige eischen stelt aan de krachten van den mensch. En ik ben er blij o n, heel blij Ben ik werkelijk blij, dat ik daarheen ga? Neen, ik wil mij zelf niet bedriegen. De eer lijkheid gebiedt me te bekennen, dat ik eenigs zins huiver voor die vreemde, ijzige verté. Maar mag ik mij laten afschrikken door iets, wat andere mannen moedig en dapper ver dragen Ik weet, dat ik zal moeten werken als een 'daglooner en dat ik er zal leven als een schepsel, dat het midden houdt tusschen dier en mensch. Drie maanden lang zal ik de zon niet zien. Zij zal niet meer groetend aan mijn bed komen om met haar gouden stralen den nalatigen langslaper te wekken. Zjj zal ook niet meer de vele en velerlei schatten be schijnen, die in in de Aziatische landen bij een gaarde en waarvan bijna elk ding voor zich een eigen geschiedenis heeft. De wereld zal voor mij gestorven zijn. Ik zal geen kranten hebben te lezen en geen brieven. Want daar, op dat groote, uitge strekte ijszee-eiland, leven krantenloöpers noch brievenbestellers. Er is daar in het ge heel niets. Ook geen boomen en stniiken, geen bladeren, geen bloemen en geen wuivende grashalmen. Slechts de onder 't mos verscholen jagel, het voedsel der rendieren. Maar daar voor dragen de bergen dan ook schitterend witte mantels van eeuwige sneeuw en hun toppen worden getooid door kronen van fon kelend ijs. Op het Kolonisatiebureau heeft men mij verteld, dat op dit door wind en stormen be zochte groote eiland slechts ongeveer drie dozijn menschen wonen, die moedig den strijd met de wilde elementen hebben aangebonden. Ik zal temidden van deze drie dozijnen onder duiken en een niemand zyn. Maar mijn ziel zal zich laven aan de eènzaamheid. De gol ven van den ijzigen oceaan zullen haar het hooglied van de eeuwigheid voorzingen en de van ver komende grimmige winden zullen hen begeleiden. Honden zullen mijn metgezellen en vertrouwelingen zyn, ijsberen, rendieren en vossen onze gemeenschappelijke buit. Onze buit? Is het eigenlijk niet om te lachen? Ik ben immers nooit een goede jager geweest. Maar tot dusver had ik een totaal verkeerde voorstelling van het edele jacht bedrijf. Weliswaar ging is steeds graag het bosch in, maar alleen om er ongestoord te kunnen droomen. Ik beluisterde het in alle jaargetijden. Ik verstond de taal van het gras, van de bloemen en van de boomen. Ik vond het leven goed en mooi en vol bekoring en leefde er in mijn overvloed zorgeloos op los. Zoo ben ik 28 jaar oud geworden, maar van i den ernst en de grootheid van het eigenlijke leven, die het in werkelijkheid zijn inhoud en zijn beteekenis verleenen, heb ik nooit het minst of geringste gehoord en gezien. Dat ging zoo tot vóór drie maanden. Toen leerde ik een jong meisje kennen. Zij was zeventien jaar oud en heette Taja. In haar oogen weerspiegelde zich de lente, in haar hart droeg zij de zon. Geen wonder, dat ik hals over kop verliefd op haar werd. Wij verloofden ons reeds twee weken na de eerste kennismaking en wilde drie weken later trouwen. De korte verlovingstijd was een voortduren de roes van geluk. Mijn stil en bejaard ouder lijk huis, dat wit en deftig in' een grooten ouden tuin staat, werd volkomen op stelten gezet. Dag aan dag stopten zware vracht auto's, beladen met nieuwe, dure meubelstuk ken voor de huisdeur. Taja was verrukt en een en al enthousiasme. Zij kon het tijdstip niet afwachten, waarop ze als jonge meesteres in het oude, mooie huis zou trekken om daar temidden van een uitgelezen schare genoodig- den als charmante gastvrouw triomfen te vie ren. Ik steunde haar bij deze plannen. Haar wereld en de mijne waren dezelfde. Haar levensbeschouwing stemde geheel met de mijne overeen. Wij waren beiden door de na tuur in bijzondere mate bevoorrecht en daar om meenden wij ons de weelde te kunnen ver oorloven lachend en met nietsdoen door het leven te gaan. Dat wil zeggen: ik „deed" toch iets! Ik was immers een van die jonge, voorname en rijke ambtenaren, die meer als sieraad dan voor het werk in 's lands dienst worden gehouden. In ieder geval had nog geen enkele van ons, vóór hij op een hooge staatspost werd geplaatst, bij het werk op de rijkskantoren zijn rug krom gezeten. Maar daarvoor gaven wij dan ook op alle groote festiviteiten van de society acte de présence en in onze schitterende unifor men vormden we er een onmisbare attractie. De jonge ambtenaren van mijn slag, van wie er enkele voor bijzonder vertrouwde opdrach ten aan elk provinciaal bestuur waren toege voegd, hadden een hoogere ontwikkeling ge noten en der traditie getrouw ook een of twee jaar bij de garde gediend zoo mogelijk bij de huzaren van de lijfgarde. De vrouwen verwenden ons, alle jonge meisjes traden ons vriendelijk tegemoet. Neen! Niet allen! Eén meisje was er, .dat mij nog nooit vriendelijk tegemoet was ge treden, niettegenstaande wij elkaar réeds sinds onze prille jeugd kenden. Maria's broer, Tit, was mijn eenige werkelijke vriend. Met zijn steeds even opgewekt karakter was hij de beste kameraad, dien men zich denken kan. Voor alles, wat ik deed, toonde hij begrip of hij trachtte mij althans te begrijpen. Zijn zuster Maria was precies het tegen overgestelde. Zij had nog nooit een goed woord voor mij over gehad en scheen er steeds op uit om te zien, of er niets aan me mankeerde of het een of ander op me was aan te merken. Naar haar stellige overtuigng ontbrak het mij aan alle mannelijke eigen schappen, als daar zijn: ondernemingsgeest, uithoudingsvermogen en standvastigheid, maar voor alles aan het noodige verantwoor- delijkheidsgèvoel, dat elk rechtschapen mensch tegenover zijn medemenschen behoort te be zitten. Maria kon zeldzaam verstandig praten. Niet voor niets had zij in Genève economie gestu deerd en was zij cum laude door haar exa men gekomen. Desondanks mocht ik graag met haar babbelen. Als ik haar dan zoo af en toen eens een en ander van mijn mijmerijen en luchtkasteelen vertelde, placht zij me goed moedig glimlachend aan te hooren. Je bent in je hart een groote dichter, Arkadi, zei ze eens met iets van waardeering en ik bloosde van trots en blijdschap als een schooljongen, die voor de geheele klas een pluimpje krijgt, maar onmiddellijk daarop liet Maria er vermanend op volgen: Dat be hoefde toch eigenlijk geen beletsel voor je te zijn een flinken kerel te worden! Integen deel, het zou zelfs daartoe kunnen bijdragen! Zoo was Maria. Wanneer ze al eens een enkele maal een vriendelijk woord tegen me zei, stelde ze onmiddellijk alles in het werk om den daardoor gewekten indruk weer zoo spoedig mogelijk uit te wisschen. Jaren ge leden, toen ik mij na beëindiging van mijn studies, bij de garde liet indeelen, trok ze eveneens met grenzelooze minachting haar neus op. Als je nu nog by de pioniers was ge gaan, zei ze verwijtend, dan was er ten minste nog eenige kans geweest, dat je je tekort aan kennis wat had aangevuld! Wat moet jij bij de garde? Behoorlijk paardrijden kun je al en aan de kunst om de dames het hof te maken, ontbreekt het je evenmin. Alleen hoe je, in overeenstemming met je aanleg en je capaciteiten je leven moet in richten, daarvan heb je geen flauw idee! Het verwonderde me steeds weer opnieuw, dat Maria, die tegenover iedereen steeds even vriendelijk en hartelijk was, zoo zeldzaam cynisch en hatelijk kon zijn, wanneer het tegen mij ging. Eigenlijk stond dat school meesterachtige haar allerminst. Zij was een knap, slank meisje, had kastanjebruin haar, een edel voorhoofd een klassieke neus, een kleinen, goed gevormden mond en een paar wondermooie bruine reeoogen. De zeldzame uitdrukking van deze prachtige oogen greep je soms in het diepst van je ziel. (Wordt vervoügd.)

Schager Courant | 1941 | | pagina 10