1940 Dr. E. Hoekstra's. Uit laipdijk Ned. Tuindersbond was een duur jaar Bloedzuiverende Gezondheidspillen houdt de kop ervoor De Alkmaarsche Kaasmarkt Zaterdag 15 Maart 1941 Tweede blad Raad Sint Pancras Verkoop perceelen Achterweg goedgekeurd door 't Pachtbureau. Loonbelasting geeft aan 1941 een voordeel van f 1639.20. Het kost nogal moeite om f 9000 te beleggen in vast goed. Het nadhuis en de onderwijzerswo- ning er mee betaald. Veld wachter de Boer is politieman en geen steun-controleur. De Raad dezer gemeente vergaderde gis teravond te zes uur in het gemeentehuis on der leiding van burgemeester J. Kroonen- burg, tevens secretaris. De heer Jb. Duijf was afwezig wegens, ziekte. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom. Hij sprak de beste wenschen uit voor het spoedig herstel van den heer Duijf. De notulen der vorige vergadering, welke bij de raadsleden gecirculeerd hadden, wer den onveranderd goedgekeurd en vastge steld. Le voorzitter deelde mede, dat van het pachtbureau de toestemming is ontvangen voor de overdracht der perceelen aan den Achterweg. De gelden zijn inmiddels ont vangen. Het heeft heel wat moeite gekost deze toestemming te verkrijgen. Van het Departement van Sociale Zaken was een schrijven ontvangen over de extra steun aan werkloozen en B-boeren en tuinders. De extra steun is voor werklooze arbei ders f 6.50, waarvan f 2 voor rekening van de gemeente komt. Voor B-tuinders en B- boeren is de steun f 3.25 per persoon, waar van f 1.voor rekening van de gemeente komt. In deze gemeente waren gemiddeld 21 werklooze arbeiders, 2 B-boeren en 17 B- tuinders. B. en W. stelden voor, evenals vorige ja ren hieraan medewerking te verleenen. Nadat eenige inlichtingen waren gegeven werd aldus besloten. De heer Jb. Kloosterboer vond het aantal B-tuinders wel wat gering, hij was voor de medewerking aan deze regeling. De voorzitter zeide, dat er nu niet meer B-tuinders zijn, doordat er moesten worden afgevoerd om verschilende redenen. Ter secretarie worden de gegevens steeds ge controleerd, deelde hij mede. Geen belasting, geen opcenten. Aan de orde was hierna een voorstel van B. en W. tot intrekking van de verordening op de heffing van opcenten op de gemeen tefondsbelasting, wegens afschaffing dezer belasting. Aldus besloten. Tengevolge van de wijziging in het belas tingstelsel, dient de begrooting 1941 een ver andering te ondergaan. Het leek den voorzitter eerst een heel belangrijke brief, waarop men heel wat heeft zitten te sta ren. Het komt er echter op neer, dat de ge volgen van de invoering van de loonbelas ting moeten worden verwerkt in de begroo- tlng. Inplaats van 70 wordt nu maar 50 van de salarissen van burgemeester en secre taris door het Rijk vergoed. De financieele verhouding tusschen Rijk en gemeente is gunstiger geworden, evenals de uitkeering van het aandeel van de loon belasting. Het financieele voordeel voor de gemeente is nu voor het jaar 1941 totaal f 1639.20. B. en W. stelden voor, deze wijziging vast te stellen. Aldus besloten. Er moet f9000.— worden wegge werkt. B. en W. stelden voor over te gaan tot vast stelling van suppl. begrootingen voor de dienstjaren 1940 en 1941. In verband met een besluit om f8600 van verkoop van vast goed te gebruiken voor af lossing van de leening van de tuinderscre- dieten (een leening bij de Nutsspaarbank te Alkmaar) schrijven Ged. Staten, dal men evengoed verplicht zal zijn, fSGOO.— te be stemmen voor den aankoop van vast goed. B. en W. stelden daarom voor die suppl. begrooting in te trekken, waartoe de Raad besloot. De in het vorige jaar ontvangen fOOOO voor verkoop van vast goed, wilden B. èn W. nu gebruiken voor aflossing van de schuld welke nog rust op de verbouwing van het gemeentehuis, tot een bedrag van f 4090.en voor den bouw van het huis van den hoofd onderwijzer, tot een bedrag van f4460.Dan blijft er nog f450.over, hetgeen B. en W. wilden bestemmen óf voor de stichting van een politiecel, waartoe men verplicht is, óf het stichten van een lijkenhuisje op de nieu we begraafplaats.. Dan is die f 9000.— ook weggewerkt en op deze manier mag 't wel, zei de voorzitter. De Raad ging met het voorstel van B. en W. accoord. Vervolgens werden de af- en overschrijvin gen voor den dienst 1940 vastgesteld. Tengevolge van de bijzondere omstandig heden zijn heel veel posten overschreden, deelde de voorzitter mede. 1940 is een duur jaar geweest voor de gemeente, maar wij hebben het kunnen dekken uit de gewone middelen, voegde hij er ter geruststelling aan toe. Het heele lijstje werd voorgelezen, de raadsleden hadden weinig opmerkingen. Wethouder Timmer was van meening, dal die grootere uitgaven (voor raadhuis en wo ning schoolhoofd) voor de toekmst weer voordeel afwerpen. Het onderhoud is dan toch weer lager. De voorzitter was het daarmee eens. De suppl. begrootingen, werden aldus vastgesteld. De veldwachtersverordening dient te worden gewijzigd en aangevuld in verband met de tijdelijke toelage van 6 op de salarissen der lager bezoldigde gehuwde ambtenaren en de verhooging van den mi nimum kindertoeslag van f 60 tot f 75 per kind en per jaar. Deze wijzigingen werden aldus goedge keurd. Verpachting grasgewas. De heer P. Volkers vei'zocht voor 1941 weer het grasgewas van den Twuijverweg te mogen pachten onder dezelfde voorwaar den. B. en W. stelden voor, hieraan tegemoet te komen behalve voor het Otterplaatje. Als Volkers met den heer Kloosterboer in overleg treedt, zal hij wel toestemming krijgen om ook het gras van het Otterplaat je te maèien. De heer Van Kampen: Dat is toch al weer verkocht... De heer C. Kloosterboer: 't.Is wel te koop. De heer Timmer: Is 't je te drassig? (Ge lach). Onderwijzers naai schooL Ontvangen is een schrijven van de oriën tatiecursus voor lichamelijke oefeningen te Schagen. Daar zal een cursus van ongeveer 12 Zaterdagen Worden gehouden, waarvoor de financieele medewerking van het ge meentebestuur gevraagd wordt De voorzitter zeide. dat het vak lichame lijke oefening zeer op den voorgrond treedt. Het is wel goed, dat de onderwijzers er van weten. Een vorige cursus te Alkmaar is door de ze gemeente gesteund. Een viertal onderwij zers uit deze gemeente doet nu aan den cursus te Schagen mee. Zij hebben er dus belangstelling voor; het is ook hun belang. B. en W. meenden, hieraan mede te moe ten werken en een bijdrage te verleenen van f 25.-*-. Er wordt uitstekend onderwijs gegeven. Het is een praohtcursus volgens een der deelnemers. De heer Jb. Kloosterboer vroeg of f 25.— voldoende is, waarop de voorz. bevestigend antwoordde. Wij geven een behoorlijke sub sidie. KENT U deze pillen hebben een zacht-laxeerende, versterkende kracht, sporen de nieren tot betere werking aan, regelen de spijsverte ring. wekken de eetlust op, voorkomen hoofdpijnen, duizeligheden en zuiveren het bloed van alle onreinheden zonder in het minste te schaden. De werking dezer Hoekstra-bloedzuiveren de pillen bestaat daarin, dat zij de stof wisseling en de af- en uitscheidingen in het gcheele organisme bevorderen. Te gebruiken 3 maal daags 26 stuks. Ten tijde van voor en najaar gebruikt, voorkomen zij vooral vele ongesteldheden. 55»ot. - 90 ct. - f 1.58 per doos met gebruiks aanwijzing en inhoud van 70, 135, 250 pil len. Verkrijgbaar bij - alle Drogisten en Winkeliers welke drogist-art. verkoopen. Het voorstel van B. en W. werd aldus aan genomen. Dat is geen werk voor den politie man! De gemeenteveldwachter, de heer De Boer verzoekt hem eervol ontslag te willen ver leenen als controleur van de werkverschaf fing, in verband met het standpunt van den Politiebond en den Commissaris der Pro vincie ten aanzien van de vervulling door politiemannen van dergelijke functies. B. en W. stelden voor. dit eervol ontslag te verleenen en den ambtenaar, belast met de steunverleening, den heer C. K. Krooiten burg, in deze functie te benoemen. Die is met de zaken op de hoogte en bet wordt ge- werischt geoordeeld, ook van hoo.gerhand, dat een en ander ter secretarie berust. Aangenomen. Daarna sluiting. Nu niet meer stenn dóór het volk, maar stenn vóór het volkl KWALITEIT VOOR ALLES. Voorzitter van Kampen laakt het crisisbeleid uit vroeger Jaren. Geen disensie over Agrarisch Front toegelaten. De Nederlandschc Tuindersbond kwam Donderdag te Utrecht in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in algemeene jaarvergadering bijeen. De vergadering werd geopend door den bondsvoorzitter, den heer W. J. van Kam pen. De voorzitter wees op het groote belang der hedendaagsche gebeurtenissen: de Ne- derlandsche tuinbouw moet trachten in hét raam der groote Europeesche ordening zijn karakter te bewaren. De eenvoudige gezonde economische logi ca. dat alles moet komen waar het behoort, dat de koe moet loopen daar, waar het wei land is, en de fabriek moet staan waar de ertsen zijn, is hier in ons land veel te lang over het hoofd gezien. Crisissteun werd ver spild aan bedrijven, die zónder dezen steun hun natuurlijken dood zouden zijn gestorven Eens was ons land Europa's moes tuin. Wil de tuinbouw hier ooit weer gezond worden, dan moeten zware offers in eigen kring worden ge bracht. De richtlijnen, voor zijn nieu we oriëntatie zijn reeds acht jaar geleden uitgestippeld en hebben nog heden niets van haar betéekenis verloren. Prijsregeling zal hierbij noodza kelijk zijn. De prijzen dienen te zijn afgestemd op wat de conshment betalen kan en wat loo- nend is voor den tuinbouw. Ook moet wor den rekening gehouden met. do eischen van bodemgesteldheid en klimaat. Niet rendee- rende cultures late men varen: dit zijn zoo wel voor den kweeker als voor de gemeen schap slechts schadeposten. Zekere mini- mum-eisehen moeten aan een bedrijf worden gesteld. De prijzen der producten moeten zich aanpassen aan het internationale peil. In de kostprijsberekening moet het on- dernemersloon en het oogst-risico verdis conteerd zijn. In de crisisjaren is dit niet geschied. De Nederlandsche tuinbouw mopt thans van den grond af opnieuw worden opgebouwd. Een 100 procents-prestalie wordt thans gevergd. Zonder het verkeerde crisisbeleid zou de tuinbouw zeker 50 pet. meer kunnen presteeren. Geen volkstuintjes. Waar niet rendeerende kleine bedrijfjes noodzakelijk zullen moeten sneuvelen, gispte spr het beleid van vele gemeente besturen, die den aanleg van volkstuintjes willen bevorderen. Voorzoover bier alleen aardappelen en bruine boonen worden ver bouwd kan spr. er nog vrede mee hebben, maar er mag geen mierleger van kleine tuinbouwconcurrentjes opkomen. Spr. wijst nog eens op het nut van ge- centraliseerden export: als die tot stand komt zal de acht-jarige strijd van den Ne derlandsche tuindershond niet vergeefsch zijn geweest, en mag men 1942 hoopvol te gemoet zien. In de crisisjaren was het: steun door het volk. Dit moet veranderen in: steun voor het volk! De agenda. Na de openingsrede kwamen achtereen volgens de diverse agendapunten in behan deling. W. J. van Kampen, voorzitter N.T.B. (Foto archief) In de financieele commissie 1941 werd in de vacature-Kalverdijk (Oudkarspel) geko zen de heer Bouters (afd. Amsterdam), ter wijl de leden van het hoofdbestuur allen werden herkozen. De bestuursvoorstellen, inhoudend de opneming van een extra-per- ccntage boven de gewone afschrijvingskos ten in den kostprijs en voorts het aandrin gen op ontheffing voor den tuinbouw van de verhooging der opcenten op de grond belasting werden na eenige discussie onge wijzigd goedgekeurd. Tenslotte werden de talrijke afdeelings- voorstellen behandeld. Hieromtrent lezen wij in de Enlch. Crt.' nog het volgende: Ten aanzien van een voorstel van de afd. Oudkerspel, grondige verandering te bren gen in het distributiestelsel van aardappe len en groenten, merkt voorzitter op, goe den moed te hebben, dat, het met de prijzen- regeüng in orde zal komen. Met. de afd. Koe dijk is het bestuur het eens dat. alle geheim- doencrij ten opzichte van personen die cle kostprijzen vaststellen, ongewenscht is. Het punt witlofsteun heeft de aandacht van liet bestuur. Lang werd gesproken over de kwestie van het teeltrècht. Voorzitter zegt, dat Noordholland wel een groot gedeelte van het verruimde teeltrecht zal krijgen, waar de meeste gedupeerden zit ten. De overdracht van teeltvergunningen is practisch oncontroleerbaar. Handel is in be ginsel uitgesloten. Het bestuur acht het uitgesloten dat een voorstel Noordscharwoude om de koolprijzen verhoogd te krijgen, succes zal hebben. De heer Borst, Oudkarspel, wijst er op, dat men een bijzonder houdbare soort in Noord holland teelt. Als nu alleen het gewicht be taald wordt, gaat de kwaliteit verloren aan de kwantiteit. Spr. acht een toeslag voor de Noordhollandsche kool op zijn plaats. Voorzitter zegt toe, dat in 't bijzonder dc kwaliteit onder de aandacht gebracht zal worden. Waar het Landbouwcrisisfonds ter ziele is gegaan, moet afgewacht wordenof er fond sen voor een toeslag zijn. Een voorstel Bovenkarspel er op aan te dringen, dat de prijzen der in te leveren peul vruchten belangrijk worden verhoogd, zal door het bestuur krachtig worden verdedigd. Onder vreugde merkt de heer Hau- wert op, dat men voor f2.lees- loon de boonen beter in de gevange nis kan laten lezen! Verschillende afdeelingen wenschen de mi nimumprijzen voor groenten zoo gesteld te zien, dat zij de kostprijs uitmaken. Het bestuur heeft dit hij de betreffende in stanties onder den aandacht gebracht. Voor het binnenland is een toeslag van 50 voorgesteld. De Streeker afdeelingen kwamen met ver schillende voorstellen den zaadhandel betref fende. Het bestuur bleek het geheel met de zienswijze dezer afdeelingen eens te zijn. Het bestuur wordt gemachtigd de mogelijk heid van een tuinbouwbureau te onderzoe ken, om uiteindelijk te komen tot een „tuin- bpuwhuis." De afdeeling Langereis stelt voor om her ziening aan te brengen in z.g.n. verstrekte teel 1 vergunningen K. verstrekt o.a. door verplichte inkrimping van bloembollen met 50%. Reeds is door het bestuur op de in dit voorstel vervatte de aandacht gevestigd. Bij die gelegenheid is het bestuur er op gewezen dat bij de uitreiking van K. ver gunningen steeds rekening is en' wordt ge houden met den aard van het.b edrijf, m.a.w. dat rekening wordt en werd gehouden met de wenschen van den kweeker voor wat betreft de te telen producten op K. vergun ningen gezien den bedrijfsaard. Dit geldt echter alleen voor bedrijven tot 4 h.a. De afdeeling Bovenkarspel stelt voor er bij de bevoegde instantie op aan te drin gen dat den tuinbouwbedrijven boven de 4 h.a., die 50 van hun bloembollen hebben moeten inkrimpen, een tuinbouwteelt ver gunning wordt toegewezen voor intensieven tuinbouw. In een geestig betoog vergelijkt de heer Hauwert de tuinbouw van vóór '33 met een kip, die zilveren eieren legt, de bloembollen als een kip, die de gouden eieren legt en de latere maatregelen met veereópikkers! Spr. dringt aan op vergunning voor intensieve teelt. Voorzitter meent dat de K-vergunning een kwestie van overgang is. Spr. hoopt op een groote, doch beheerschte uitbreiding van den tuinbouw. DE KWESTIE AGRARISCH FRONT. De afdeeling Hoogkarspel stelt voor om de vraag te behandelen of het wenschelijk is om samenwerking te zoeken met het Agrarisch Front. Prae-advies bestuur: Het bestuur staat op het standpunt dat binnen het raam van zijn richtlijnen, statu ten en reglementen, de Nederlandsche Tuin dersbond als voorheen de wettelijke gestelde instanties zal blijven adviseeren en daarme de samenwerken. Voorzitter wijst op zijn openings rede en leest een brief voor van den procureur-generaal, waarbij toestem ming wordt verleend tot deze verga dering, met voorbehoud dat politiek direct noch indirect wordt behan deld. Daarom, waar spr. persoonlijk verantwoordelijk is, kan de zaak niet besproken worden, niet omdat de N.T.B. deze bespreking schuwt. Een vakorganisatie heeft niet de compe tentie op staatkundig terrein te tre den. (Applaus). De afgevaardigde van Hoogkarspel vraagt het woord, doch de voorzitter weigert dit. De afgevaardigde van Hoogkarspel wenscht één vraag te stelen, in verband met een ar tikel van den heer Van Kampen in het no. van 25 Januari, doch de vergadering be sluit" onder applaus geen discussies toe te laten. Voorzitter geeft cle afd. Hoogkarspel drie uur voor een persoonlijk onderhoud. Na rondvraag volgde sluiting. Overal op de wereld waar aan Rheumatische pijnen geleden werd, heeft Kruschen zijn weldadige werking bewezen. Neem toch óók Bij apoth. en drog. 1.62. 1.47, 0.76, 0.41. Er is nog altijd geen verandering ten aan zien van den aanvoer. Met in totaal 6 sta pels en 2 boerenstapeltjes, die samen 3.200 kg. wogen, bleef de aangevoerde hoeveel heid zieli bewegen om het minimum. Intus- schen gorden de berichten omtrent de toekomst eindelijk positiever. Aan tal van fabrieken is de aanmaak weer begonnen en van verschillende zijden hoorden we de verzekering, dat voor Vrijdag a.s. een be langrijk grootere aanvoer is te wachten. Hoezeer er inderdaad sprake is van een terugval moge blijken uit het feit, dat in de overeenkomstige week van 1940 de hoe veelheid geleidelijk aan weer was opgeloo- pen tot 49.000 kg. Stelt imen daarnaast de aanvoer van vandaag, dan springt het ver schil wel heel sterk in het oog. De prijs was natuurlijk weer f 35.25, die meer uitgroeit tot de prijs, die voor alle kaas wordt betaald. Men krijgt overigens den indruk, dat van overheidswege weinig bezwaar meer wordt gemaakt tegen de kwa liteiten, zoo deze er maar even voor door kunnen. DEMONSTRATIE R.K. E.H.B.O. De afdeeling Langendijk van de R.K. E.H. B.O. heeft Donderdagavond in ,JDe Burg een demonstratie gegeven, waarvoor veel be langstelling bestond. Aanwezig waren Pas toor Moons. kapelaan Schoonebeek. B. en W. van Noordscharwoude. vertegenwoordi gers van zustervereenigingen enz. De bijeenkomst werd geopend door den heer B. J. Wilmink, die in zijn openings rede het doel van dezen avond uiteenzette. Een speciaal woord van dank.voor hun be moeiingen hadden in ontvangst te nemen de heeren dr. Van Hesteren, S. Tromp en Velt (Uit Hoorn} die het leeuwendeel in het werk van de R.K. E.H.B.O. hebben ver richt. Aan deze heeren werd een stoffelijk blijk van waardeering overhandigd. Vervolgens werden de diploma's aan een groot aantal leden uitgereikt. Dr. Van ï-Iesteren heeft hierna een cause rie gehouden over „Rheumatiek" en wel in verhand met het woningvraagstuk. De rheumatiek is een zeer veel voorkomende ziekte, waaraan voorheen weinig aandacht werd besteed, doch na de invoering van de Ziektewet kwam daarin verbetering. Achter eenvolgens besprak dr. Van Hesteren de ge- wrichtscheumatiek. spierrheumatiek en ze- nuwrheumatiek. Spr. wees er op dat ge- vvrichtsrheumatiek de ernstigste ziekte is; wanneer ze chronisch is. maakt zij blijvende invaliden, die steeds hulpbehoevender wor den. Spierrheumatiek is in ongeveer vier weken weer genezen. Als oorzaken voor rheumatiek gaf spr. aan: vocht en koude. Vochtige woningen en slaapkamers zijn zeer nadeelig. Goed ver warmde en geventileerde woningen zijn de beste bestrijdingsmiddelen tegen deze ziek te. Men behoeft in deze streek cerust niel met ..sehoonmakerstijd" de kachel weg te doen. zooals veelal de gewoonte is. Het kan daarna ook nog heel koud en nat zijn. Spr. raadde aan. eeen katoenen kleeren te dra- sren. maar wol. Ook voor de heenen. Vooral van hplnng is het wollen ondergoed te dra gen. Het lang op natte voeten of op kousen loopen is ook zeer af te raden. Het is van belang bij voorkomende rhcumatiekver- schijnselen den dokter spoedig te waarschu wen. Spr. schetste, wat er al zoo van over heidswege voor de bestrijding der rheu matiek wordt gedaan. Zii kan nog veel meer doen door het steunen van de consultatie- bureaux en door het stichten van betere woningen. Na deze inleiding, welke met belangstel ling werd gevolgd, werden door de danóes en heeren demonstraties gegeven van de vaardigheid, waarmede men bij diverse on gevallen zal kunnen optreden. Het was in teressant. Er traden verscheidene personen als do nateur der verecniging toe. Het was een mooie avond. NIEUWS VAN FLORIMONT. Nog één dag en de groote dag van de pré mière van „Fiorimont. de zwervende zan ger" is daar. Na de opheffing van het uit- gaans- en vergaderverbod hebben directeur en leden van „Caecilia" alles gedaan, om den achterstand in te halen en men is daarin, naar gebleken is, heel goed geslaagd. Men heeft een heel mooi geheel verkregen. Zonder twijfel zal Zondag de première zeer vlot verloopen. Met. cle kaartverkoop gaat het heel goed. Er zullen nog enkele plaatsen beschikbaar zijn voor de eerste uitvoering, maar het zul len er niet veel meer zijn. Ook voor den tweeden Zondag loopt de kaartverkoop uitstekend, zoodat Caecilia on getwijfeld op een paar volle zalen zal kun nen rekenen. NOORDSCHARWOUDE. BENOEMD. Onze plaatsgenoot de heer P. Piersma, is benoemd tot machinist op het opleidings schip „Prins Hendrik" van het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart. VOOR DE JEUGD. Naar wij vernemen, zal Zaterdag 22. Maart a.s. in de O.L. school voor de leerlingen dier school een schoolfeestje worden geor ganiseerd. Er zal een goochelaar optreden, een film worden vertoond, terwijl de tra- ditioneele versnaperingen niet zullen ont breken. De schooljeugd zal dit ongetwijfeld weten te waardeeren. OUDKARSPEL. UIT DE HAND GEKOCHT. Naar wij vernemen, heeft de heer J. N. Blokker alhier onderhandsch gekocht het huis, bewoond door de familie G. van Dort en P. Kossen en eigendom van de erven G. IJff. Ook heeft de heer Blokker 1.65 ha bouwland in de Woudmeer gekocht van den heer Jb. Kroon Jbz., alhier. BROEK OP LANGENDIJK. DE UIEN. Het is met den afzet van de uien gedu rende de afgeloopen week niet erg naar wensch gegaan. Er was bij de exporteurs geen belangstelling, terwijl het binnenland ook weinig heeft afgenomen. Toch heeft men hier den maximumprijs gehandhaafd. Werden de partijen niet tegen den maxi mumprijs van 6.per 100 kg afgenomen, dan werden ze niet gegund. Te Noordscharwoude heeft men voor la gere prijzen dan de vastgestelde maximum prijzen verkocht, omdat men van meening was, dat wanneer de ufen niet verkocht zouden worden, er geen instantie zou zijn, die zo vergoedt. Hier wordt dus op tweeërlei -manieren gehandeld. Het geeft wel een eenigszins scheeve verhouding, als op de eene veiling de prijs gehandhaafd wordt en op de an dere niet. Naar wij vernemen, is een flink gedeelte van de uien, welke in den loop van de week te Broek op Langendijk is opgehouden, thans weer voor export verkocht. Er is dus nu weer wel wat export. heerhugowAard DURE EIERKOLEN. De ingezetene C. van H. te Heerhugowaard, - tverd gistermorgen wegens diefstal van een zak eierkolen, door den Alkmaarschen Poli tierechter veroordeeld tot f 40.— boete, subs. 20 dagen hechtenis.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5