Matsoeoka te Berlijn Rust in Joego-Slavië Pink uit een schuur gestolen Daladier nog in hechtenis Spoedig Amerikaansche convooien NED. BLOEMEN NAAR DUITSCHLAND Bij prijsopdrijving ook de kooper strafbaar DEN HAAG WORDT OPNIEUW ONTDEKT Amsferdamscbe effectenbeurs WINTERHULP#NEDERLAND Stort op 5553 of op 877 Zeer hartelijke ontvangst door Berlijnsch publiek De Keizerlijk-Japansche minister van buitenlandsche zaken, Matsoeo- ka, is gisterenavond om 18.00 uur met een speciaien trein voor een officieel bezoek in Berlijn aangeko men. Op het feestelijk versierde Anhalter Bahnhof werd bij door den rijksmi nister van buiten! andsche zaken, von Ribbentrop, hartelijk begroet. De hierop volgende rit door de met talrijke vlaggen versierde stra ten der Rijkshoofdstad vond plaats temidden van dichte rijen, gevormd door tienduizenden Berlijners, die den hcogen Japanschen gast een zeer hartelijke ontvangst bereidden. Nadat de Japansche gast aan de verschil lende autoriteiten was voorgesteld, reden de beide ministers van buit.enlandsche zaken tusschen ter weerszijden van den weg op gestelde formaties van de weermacht en van de NS.D.A.P. naar het Kasteel Bellevue, dat de rijksregeering voor gasten ter be schikking heeft, waar de minister van bui- tenlandsche zaken Matsoeoka voor den duur van zij" oponthoud te Berlijn zal verblijven. Tijdons de rit door de met vlaggen ver sierde straten van de rijkshoofdstad werden den Japanschen gast door de Berlijnsche be volking, die dicht opeengedrongen achter de formaties van de weermacht en de N.S.- D.A.P. op de aankomst van Matsoeoka had gewacht, geestdriftige ovaties gebracht. Bij het kasteel Bellevue werd de hooge Japansche gast, namens Hit.ler door den chef van de .Prasidialkanzlei van Hitier, staatsminister dr. Meissner, begroet. Nadat de Japansche minister van buiten- landsohe zaken. Matsoeoka in bet kasteel Bellevue was aangekomen, stroomden de auenschenuvienigten naar den Wilhelmplatz voor de Rijkskanselarij, waar zij den Führer hoopten te zullen zien. Spreekkoren wissel den af met geroep als „Wij danken onzen Führer" en ..Wij willen onzen Führer zien". Plotseling trad toen de Führer op het bal- con der rijkskanselarij om de geestdriftige menigte te begroeten, welke bij zijn ver schijnen in onbeschrijfelijk gejubel los barstte, dat zich voortplantte tot in de zij straten, waaruit steeds nieuwe menschen- massa's naar den Wilhelmplatz stroomden. STRAKS BLITZKRIEG IN AFRIKA? Methoden van den typischen ko lonialen oorlog zullen waar schijnlijk worden losgelaten. In het aftreden van maarschalk Graziani ziet men, volgens U.P. te Rome algemeen een aanduiding voor een ophanden zijnde wijziging in de methoden der Italiaansche oorlogvoering in Afrika. Men gelooft, dat thans in plaats van den typischen kolonia len oorlog moderne Blitzkrieg-meth'oden en in plaats van koloniale troepen gemechani seerde eenheden zullen komen. Graziani ging door voor een der bekendste deskundigen op koloniaal gebied, en als spe cialist in het gebruik van inheemsche troe pen in moeilijke bergstreken en in het Ethio pische woestijngebied. Generaal Roatta, die de plaats van Gra ziani inneemt als chef van den staf, was tot nu toe plaatsvervangend stafchef. Zijn op dracht was nauw verbonden met het inzet ten van gemotoriseerde Italiaansche eenhe den aan het Grieksche front. Roatta is bekend als een intiem vriend van Mussolini. Hij speelde een voorname rol bij de Fransch-Italiaansche wapenstil standsonderhandelingen. Voorts woonde hij verscheidene militaire conferenties tusschen Duitsche en Italiaansche legerleiders bij. Het volk heeft volledig begrip voor de houding der regeering. Het officieuze Joego-Slavisclie Nieuwsagent schap Avala is van bevoegde zijde gemach tigd op de meest besliste wijze onware, met boosaardige bedoelingen rondgestrooide be richten tc loochenen, volgens welke het in Joegoslavië gekomen is tot excessen en open lijke betoogingen tegen de toetreding van dit land tot het driemogendhedenverdrag. lntegenstelling tot deze verzonnen berich ten, aldus verklaart. Avala, heerscht in ge heel Joegoslavië volkomen rust. De Joego slavische openbare meoning heeft vast ver trouwen, in de bestuurders die in deze ern stige uren de staatszaken leiden en heeft de daad op het gebied van de buitenland- sche politiek, verricht door de Joegoslavi sche regeering, met volledig begrip en in stemming opgenomen. KEUKEN ALS SLACHTPLAATS. Op een kouden Decemberavond verdween uit een schuur aan den Buikslotermeerdijk te Amsterdam een koe, die nog niet geheel en al koe was, doch pas den titel van pink had behaald. Eigenlijk verdwenen er drie pinken uit de schuur, maar twee keerden weer, zoodat zij gevoeglijk buiten bespre king kunnen blijven. Het was dan gebeurd, dat een 32-jarige veehouders 's nachts gewekt werd door een buurvrouw, "die hem kwam waarschu wen dat er pinken op den weg liepen. Hij spoedde zich naar buiten en zag dat zijn jonge koeien uit de schuur verdwenen waren. Onmiddellijk toog hij ter pinken- vangst. Twee van de dieren kon hij naar huis brengen, doch de derde bleek spoor loos. Deze derde pink ontmoette hij eerst later. Dat wil zeggen, hij zag de kop, de pooten, de huid en de dar- Boodschap van Matsoeoka aan het Duitsche volk. Matsoeoka heeft de volgende boodschap lot. het Duitsche volk gericht: «Nu het Driemogendhedenverdrag een feit is geworden, zal de Japansche natie met u zijn in vreugde cn leed. Zij gelooft onvoor waardelijk aan de groote persoonlijkheid van Hitier en de uitnemende eigenschappen van het Duitsche volk. Zij zal niet bij u achterblijven in trouw, moed en vastbera-' denheid om de wereld op grond van een nieuwe ordè op te richten. Wij moeten in de toekomst en niet in het verleden Je ven. Laat ons voorwaarts en niet achterwaarts blikken. Het ideaal, dat net Japansche volk bovenal dierbaar is, wordt belichaamd in „Hakko Ichioe",, de harmo nische wereldgemeenschap met plaats voor alle volken ter verwezenlijking van hun wenschen en vervulling van hun roeping een ideaal, dat aan het Japansche volk sinds onheugelijke tijden als erfdeel is vermaakt en waarop het fundament van het Keizerrijk rust. Dit ideaal komt in de preambule van het Driemogendhedenverdrag duidelijk tot. uit drukking, ja het is in feite de grondslag van het pact. Ons volk vertrouwt er op, dat ook het Duitsche volk den geest en het 'doel van het Drieniogendhedenpact trouw blijft. Ik behoef hieraan nauwelijks toe te voe gen, dat de harten van ons volk voor de Duitsche natie kloppen in den gigantischen strijd, die thans wordt gevoerd. Het bidt, dat de kracht en de moed van de dappere Duitsche natie tot 'n spoedige zege van haar zaak moge leiden. Ik kom op uitnoodiging van de Duitsche en de Italiaansche regeering en hoop door mijn verblijf in de beide landen te leeren en daaruit voordeel te trekken, zoodat het mij vergund is nog meer bij te dragen tot de nauwere samenwerking tusschen de ver bonden n^lies.' Japansche diplomatenconferentie in Berlijn. De Japansche ambassadeur in Ankara ën de Japansche zaakgelastigde in Sofia bege ven zich in de eerstvolgende dagen naar Berlijn om daar den Japanschen minister van buitenlandsche zaken Matsoeoka te ontmoeten. Naar verluidt zullen* de diplo matieke vertegenwoordigers ook uit andere hoofdsteden in Europa aan deze bespreking in Berlijn deelnemen. De Japansche zaak gelastigde te Vichy heeft zich, na een on derhoud met admiraal Darlan reeds op weg naar Berlijn begeven. men terug in het politiebureau aan den Adelaarswcg. Het verdere vlcesch was reeds aan den man gebracht. Zoodat voor don vee houder alleen een strop van 275 overbleef. - De gedeelten van het stoffelijk overschot van de pink had de politie gevonden bij een melkslijter, die toen in Amsterdam woonde en thans in Veenhuizen is ondergebracht. Deze kon niet ontkennen, dat de pink bij hem geslacht was en daarom bekende hij spontaan. Tégenover (te politie verzweeg hij aanvankelijk den naam van den dief, doch later wees hij een 27-jarigen chauf feur aan. Die chauffeur, zoo vertelde hij, was bij hem gekomen om hem een pink aan te bieden Vroeger had hij al eens een schaap van hem gekocht, zoodat hij wel wat voor de transactie voelde, 's Nachts arriveerden de chauffeur en de pink en in dienzelfden nacht werd het dier in de keuken van den melkslijter geslacht. Gisteren moest de pinkendicf voor de Am- sterdamsche rechtbank verschijnen. Hij ont kende alle schuld. De- melkslijter was er toe gebracht, zoo zejde hij, om zijn naam in de ze zaak te noemen, omdat de politie voort durend hem als schuldige had aangewezen en regelmatig den aandacht op hem geves tigd had. Maar hij was volkomen onschul dig, want hij had de avonden en nachten thuis doorgebracht, zoodat hij zelfs geen pin ken had kunnen wegnemen. Zijn vrouw be vestigde dit. Volgens haar had de man geen voet builen de deur gezet. De officier van Justitie geloofde dat" ech ter niet allemaal. Hij achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en aangezien het rapport weinig gunstigs over den man vertelde en zelfs tot de conclusie kwam. dat de chauffeur niet thuis hoort in een geordende maatschappij, vond hij ccn flinke straf wel op zijn plaats. De-officier oischte daarom een gevange- nistraf voor den tijd van een jaar. 9 April zal de rechtbank uitspraak doen. Geen vrijlatingen. Omtrent de verschillende in het buiten land opgedoken geruchten, dat de beklaag den van het hooggerechtshof te Riom ten deele in vrijheid zijn gesteld, resp. uit de hechtenis ontslagen zullen werden, verklaart rnen op het Fransche ministerie van justitie, dat vrijlatingen niet zijn voorgevallen en evenmin in het voornemen liggen. De ver dachten van Riom, Daladier en Guy la Cham- bre, bevinden zich nog steeds in hechtenis. Daarentegen zijn enkele „administratief ge- interneerden", d.w.z. personen, die min of meer voor eigen veiligheid in verzekerde be waring zijn gesteld, den laatsten tijd vrijge laten. V.S. gaan zware dagen van strijd tegemoet. United Press meldt uit Washington: Ray Clapper, de bekende schrijver van hoofdartikelen van de Scripps- Howerd-pers, heeft de meening geuit, dat de Vercenigde Staten de zwaarste dagen van strijd sinds Lincoln tegemoet gaan. Men zal spoedig be ginnen met het beveiligen van konvooien met voor Engeland, bestemd oorlogsmateriaal De dagen, die voor ons liggen, voordat de tijden zullen veranderen, zullen hard zijn. Engeland bloedt reeds sterk. Als het geval- Plymouth zich cenige malen herhaalt, dan zal Engeland het ademen zwaar vallen. Nie mand hier te lande gelooft, dat Duitschland reeds zijn volledige macht ontplooid heeft. Uit hetgeen ik gehoord heb, zoo vervolgt Clapper, meen ik met zekerheid te kunnen concludeeren, dat de beveiliging van kon vooien door Amerikaansche oorlogsschepen komen zal en wel veel eerder dan velen denken. Uit de scheepsverlie'zen blijkt dat de Engclsche vloot niet voldoende in staat is, de haar gestelde taak te vervullen. VerruiminQ van export. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat per 1- April a.s. een belangrijk kwantum Nederlandsche bloemen naar Duitschland zal mogen worden .uitgevoerd. Groote kwanta rpzen en seringen uit Ne derland zullen het a.s. kwartaal vrijgegeven worden voor den export naar Duitschland. terwijl -tevens freesia's zullen .mogen .wor den uitgevoerd. - - De strijd tegen den sluikhandel beoogt uiteraard in de eerste plaats de bescher ming van- den consument. Zoolang er ech ter nog koopers te vinden zijn, die bereid zijn voor levensmiddelen veel te hooge prij zen te betalen zal de sluikhandel winstkan sen blijven maken. Echter ook het koopen voor te hooge prijzen ls strafbaar. Art. 6 van het prijs- heerschingsbesluit verbiedt immers ook dc deelneming aan overtreding van prijsvoor- sehriften. De inspecteur voor de prijsbeheer3ching fe 's-Hertogenbosch heeft dezer dagen en kele tuchtbeschikkingen gewezen, waarbij lieden werden gestraft, den den sluikhan del in de hand hebben gewerkt. De winkelier L. H. K. te Horst betaalde f 2.— per kg. voor varkensvleesch. Hij was zooals hij ter zitting verklaarde bereid te koopen wat hij maar krijgen kon. Deze koop komt hem echter tc staan op een boete van f 150. De hotelhouder A. J. J., wonende te Horst, kocht eveneens vleesch tegen een te hoo gen prijs. Hij liet verstek gaan bij de zit ting, waarin zijn zaak werd behandeld en hem werd een boete opgelegd van f 500.— A. J, M. de L., onderwijzer te Horst, ver dacht van een overeenkomstig feit, was wel verschenen. Hij verklaarde wel te weten, dat hij een te hoogen prijs had betaald en zag nu wel in, dat hij- verkeerd had ge handeld. Zijn aankoop komt hem te staan op een boete van f 300.— Detailarbeid aan den MAASTUNNEL Met het zinken van het laatste tunnelstuk en na het sluiten van de laatste voeg tus schen de stukken onderling, was het hoog tepunt in den Maastiinnelbouw te Rotter dam bereikt. De huidige werkzaamheden hebben niet meer dat imponeerende karak ter van de vroegere. Niettemin toont oen wandeling op het werk, dat men nog steeds met onverflauwde energie aan het werk is en wanneer men zich wat meer in kleinig heden verdiept, blijkt wel, dat ook die de tailarbeid nog heel wat tijd en inspanning zal voreischen, voor het werk voltooid is. Van de kunstwerken ten heheove van het circulatieplein aan den Westzeedijk zijn de betonwerken vrijwel geheel voltooid en de beide zuidelijke, nog niet in gebruik gono- men onderdoorgangen wachten, nu zij van waterdichte bekleedingcn zijn voorzien, nog slechts op grondaanvulling, waarna het straatdek wordt aangebracht. Het plein gelijkt op een hoogen cirkelvör- migen bal, waarop het rondgaande verkeer plaats vindt, Een viertal doorboringen* lei den het verkeer van auto's en fietsen naar noord en zuid heen en weer. liet aan het circulatieplein aansluitende opstelploin, het voorplein van den tunnel is reeds geruimen tijd klaar en bestraat. Ten einde de beschadigingen van beton werken te voorkomen, worden de basemen ton bekleed met groote grestegëls van spe ciaal formaat en hakproces. Deze zijn iri de afgeloppen maand aangevoerd en wachten op een gunstig oogenblik om aangebracht te worden. In de autotunnels is het een en al bedrij vigheid van tegels zetten, metselen van vul- wandon, afpleisteren en met een bijzonder praeparaat behandelen der plafonds, plaat sen van hekwerken langs het bedieningstrot toir en de electrisclie inrichting. De laatste betonschotten zijn in deze door gangen geheel gesloopt, evenals in de er naast gelegen tunnel voor voetgangers en wielrijders. Van den rij vloer van de wielrij- derstunneh— tevenshet plafond van de er onder gelegen voetgangerstunnel is al een aanmerkelijk deel gereed. Op den linkeroever is de autotunncl met haar aansluitend open gedeelte op kloinig- heden na gereed. Men heeft op dezen oever het opsfolplein onder handen, dat, alvorens bestraat te worden, voorzien wordt van een dikke laag gewalst puin. Dit plein ligt in te genstelling met dat op den rechter oevcri vrijwel a niveau en is slechts door ee"n smal le strook, waarin rijwielpaden zijn opgeno men, van de bestaande straten afgescheiden. Wat de overige werken betreft, biedt het toegangsgebouw naar de roltrappen, op den rechter oever ccn interessant beeld. Nu de betegelings- cn stucadoorswcrkzaamheden binen in het gebouw en roltrappenschacht voltooid zijn, komt de ruimtewerking hier tot haar recht. Het ventilatiegebouw op den linker oever staat nog rondom in het water, doch lang zal dat niet meer duren, want heimachine en duikerklok zijn aan het werk voor den houw van de'kademuurstukken, die hier de. nieuwe oeverlijn begrenzen. Festijn in kleuren in DEN HAAG Permanente tentoonstelling in het Zuiderpark. (Van onzen Haagschen correspondent.) Indertijd hebben wij reeds geschreven, dat er dezen zomer in 't Haagsche Zuiderpark een permanente groote bloemententoonstel ling zal worden gehouden. In het najaar zijn 500.0C0 narcissen-, hyacinten- en tulpenbol len en later nog 150.000 anemonen en ranon kels gepoot en die zullen met de uit bijna allen der wereld bijeengebrachte sierheesters, welke reeds eenige jaren in het park staan, dezen voorzomer voor een kleurenfestijn zor gen, zooals men maar zelden in de open lucht bijeenziet. Groote gazons met vroege tulpen en narcissen worden nu van het be schermende winterstroobed ontdaan en wan neer het weer nu wat gaat meewerken, zul len hun kleuren met de ^pasteltinten van Ja pansche kers en appel weldra het oog ver rukken. De bedoeling is omstreeks 9 April het kleu renfestijn te openen. Tevens zijn dan op gunstig gekozen plaatsen tusschen de bollentapijten beeld bouwwerken opgesteld, waartoe een 30-tal kunstenaars zijn uitgenoodigd, werken af te staan ter artistieke verlevendiging van de tentoonstelling en tevens om meer be kendheid Ie geven aan hun werk. Wanneer de bloembollen zijn uitgebloeid komen de dahlia's aan de beurt, welke groo te aanplanting tot in Octobcr vele en veler lei bloemen te bewonderen zullen geven buiten de vaste bloemenschat van het Zui derpark. Bij de opening van de tentoonstelling zal tevens het Openluchttheater, dat in het park door werkloozen gemaakt is, in ge bruik worden genomen. Er komen muzick- zang- en balletuitvoeringen: verder gym nastiek en misschien van den zomer de op voering van een hiertoe geschikt tooneel- stuk. Vreemdelingenverkeer geeft alle mo gelijke steun aan deze grootsch opgezette poging om Den Haag ook onder de huidige bijzondere omstandigheden nieuwe attrac ties te bezorgen, opdat het dezen zomer door vele landgenoöten in hun, hetzij ditmaal be scheiden reisplannen, zal worden opgeno men. (Van onzen Haagschen correspondent) De groote meerderheid der Hagenaars woont in de buitenwijken, daar is het nu eenmaal heel wat plezieriger dan in de oude, veelal sombere'en zeker taaie woon- straten van de binnenstad. Maar al deze menschen hebben gedurende de winter maanden daar nogal geïsoleerd gezeten, vooral wanneer de maan verstek liet gaan ën het dus beter was de fiets ma-ar op stal te laten staan eri verder heeft het oolc lang geduurd aleer de tram tenminste weer tot half elf reed. Geleidelijk aan' begint men echter wat meer uit te gaan, dat wil zeg gen beperkt men zich niet langer tot avond bezoeken bij kennissen in de byurt, maar gaat men weer naar schouwburg, concert, bioscoop en revue. Er was altijd wel een kring vaste bezoekers deze etablissemen ten van vermaak en ontspanning getrouw gebleven, maar het echte legioen des uit- gaanden levens zat 's avonds met een boek thuis of bridge hij de buren. Sedert eenigen tijd is er echter hausse in blauwe lampjes en in de cafó's der binnenstad ziet men ook weer heele families en niet langer in hoofdzaak vrijgezellen en Duitsche militai ren. De menschen zijn de Haagsche binnen stad gaan herontdekken, voelen zich gees telijk ontduisterd cn topneeldirecteuren, concertondernemingen, mitsgaders ver- maakcentra van lichter allure varen er wel bij. Als de laatste tram al weg is, heeft men er weer een wandeling met gevelde zaklantaarn voor over, Ms men bereid er een botsing in het duister of een struike ling over een stoepje voor te riskeeren om er weer eens wat meer uit te zijn. Ook dp eetgelegenheden en Den Haag heeft vele van die groote maar vooral ook knusse zaken zitten tegenwoordig ge regeld vol, maar dat is weer een verhaal op zichzelf. Er komen hier zelfs nog voort durend nieuwe „tenten" bij. VERBOUW VAN MAIS. Zooals reeds vroeger in de publicaties be- trefende het teeltplan akkerbouw 1911 is be kend gemaakt, is voor 1911 de verbouw van zaadsmais (korrelmais) onbeperkt toe gestaan. De richtprijs van de>ze mais is in- tusschen reeds bekend gemaakt. Thans deelt bet Rijksbureau voor.de Voed- selvoorizening in Oorlogstijd mede, dat de verbouwers van zaadmais van den oogst 194Ï 500 Kg. voor eigen gebruik zullen mo gen heliouden. De hoogcre opbrengst zal aan de provinciale inkoopcentrales voor akkerbouwproducten ter overname moeten worden aangeboden. Politieagenten in den Zwarten handel Twee agenten van politie van een Utrecht- sche randgemeente zijn voorloopig geschorst omdat zij zich hebben ingelaten met ket- tinghandel. Enkele dagen geleden ging de politie van deze gemeente op onderzoek uit. Do agenten vernamen, dat een particulier een partij thee zou hebben verkocht aan twee politie agenten. Dit word den inspecteur van poli tie meegedeeld en deze gelastte onmiddel lijk een uitgebreid onderzoek. Aan het licht kwam toen, dat. een inwoner dor gemeente inderdaad aan twee agenten thee had ver kocht buiten de distributie om. De politie mannen werden ondervraagd en bekenden ten slotte, zich aan dezen ongeoorloofden koop te hebben schuldig gemaakt. Zij had den de thee voor een hoogeren prijs verkocht aan een anderen inwoner. Zoowel tegen de agenten, die voorloopig uit hun ambt zijn geschorst, als tegen den particulier, is proces verbaal opgernaakl. Vrij drukke affaire. Na prijs- houdende opening achteruit loo- pende koersen. Amerikanen iets luier, maar weinig veran derd. Nederlandsche beleg, gingen vast. Duitsche fondsen kalm. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V-K. L.K. Nederland 1941 I 4 95%-95 7/16 95-951/2 Nederland 1940 1 4 97% Nederland 1940 II 4 92% 92 Idem met bel. fac. 96% 97% Nederland 1938 3.3% 83-83 7/16 82%-83 7/16 Oost Indië 1937 3 86 86% Oost Indië 1937 A 3 84% 84% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (tn v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'data '3? 1 3</2 813A 82 's Grav. '37 I SV2 871/J 88 1 N Wnll *38 8 NI-HOII. '38 II (3%) 3 82% 82% R'dam '37 I III 3% 79% Z.-Holland 1937 3 82% 82% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp.b. Veen dam 3% 87% 88% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw.. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 187 184 Ned. Ind. Handelsb. A 132% 125%' Ned. Handel Mij. c.v. A 133%-131 131% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K.U. 11434-113% 115%-112% Calvé Delft c.v. A 69% 68% Centr. Suiker Mij. - 204% 204% Fokker g. A. 184 184 Lever Bros en Unilever cv.A118%-115% 119-114 Ned. Ford 339-% 340 Philips G B.v.A. 208-203% 205%-201 Philips pref. A. 145 141 Buitenland. Anaconda copper cv. 'A'. 28%-28 2S%-28% Beth. Steel cv. A. 81%-8Ö% 803/-80% Gen, Motors cv. A. 48%48% Kennecot Copper cv. A. 35%-35% 3515/16-3511/16 North. Am. Aviation cv. A. 15 15 7/16 Rep Steel cv. A. 24-2334 24-23 9/16 U. S. Steel cv. A. 64%-63% 63%-63 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. 219% 216% Kon. Petr. 247-240% 242%-237 Buitenland. Shell Union cv. A. 12%-123/j 12%-tö Tide Water cv. A. 10%-1034 103/16-10% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland-Amerikalijn A. 117%-115% 116%-115 Java China-Japanlijn A. 151-149 153-149 Kon. Ned. Stoomb. Mij. 15684-154 nat. bez. v. A. 157%-156%' Kon. Paketvaart A. 240-240% 240 Ned. Scheepv. Unie A. 179-176% 178%-176 Rott. Lloyd A. 139% 137% Stoomv. M. Nederland A. 139% 140-137 SUIKER-ONDERNEMINGEN. H.V.A. 445-438 442-435 Javasehe Cultuur 244 242% N.I.S.U. 1 .253 252 Ver. Vorstenl. Cult. 122-119 120-117 TABAKSONDERNEMINGEN. 190 259-254 258%-25« 197-194 198 Deli Batavia Mij. Deü Mij. cv. A. Senembah RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 285-279% 281%-277 Bandar Rubber Mij. A. 211 212 Deli Batavia Mij. A. 219% 219% Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen van stortingen op 27 Maart 1941.' Reichsmarken 75.36; Belga's 30.1432; Zwit- sersche Francs 43.56; Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deenscbe Kronen 36.37; Zweed- sche Krotten 44.85; Tsjechische Kronen (oude schulden) 6.42; idem (nieuwe schulden) 7.54. POSTGIRO-NO'8 VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Ma 5553. Al» bank der Winterhulp Neder» derland Is aangewezen de Kaaver- eenlglng N.V., Amsterdam, No. 877. 'ie brengt geluk ln veler foren!'

Schager Courant | 1941 | | pagina 2