Wat liet Centraal Distributiekantoor ffUffltiïthti... Bond van Bnnrinnen andm Plattelandsvrouwen DISTRIBUTIEMAP Uit Alkmaar UW NIEUWE BONKAARTEN ZIJN ER ENKELE VAN DE 60 MILUOEN STUKS I VAN PAPIER TOT PUBLIEK - 375 PER MINUUT I SPREKENDE VOORBEELDEN.' O* hoeveelheid aangeteekende poststukken die hef C.D.K. eiken dag verwerkt. Is in gewicht broodkaarten noodig waren, had U 2 jaar onafgebroken werkl t£; Eerste etappt In het voetspoor van Tweede etappe 10 reuze-scharen. Derde etappe: Honderden handen l Laurens Janszoon Koster, met behulp d.w.z 10 moderne snijmachines staan verpakken op snelle en secure wijze van 20 moderne snelpersen, worden gereed het normt kwantum bonnende reusachtige hoeveelheden, die ver- de bonnenkaarten gedrukt kaarten te snijden zonden moeten worden. Vierde etappe Alle verkeersmoeilijk heden ten spijt, worden de bonnen over het geheele land, aan de distri butiekantoren bezorgd Vijfde etappe „Alstublieft, mevrouw, bergt U ze goed op" In één nunuut tijd, werden 375 bonnen gedrukt, ge meden. verpakt, bezorgd en uitgereikt Zóó inell Alle bonnen voor een plaats als Volendam worden In 4 uur il]ds ontworpen, ge drukt, verzonden en uitgereikt I "O De hoeveelheid bonnen komt in gewicht overeen met 7 Drentsche hunnebedden. En niet van de kleinste I ^LLEN één cn het Centraal Distributie kantoor voor allen! Dit Centraal Distribu tiekantoor kent geen onderscheid, alleen gelijk heid en billijkheid. Elk der 9.000.000 klanten wordt snel en goed geholpen. Elke Nederlander krijgt op tijd een gelijk aandeel van bonnen èn gedistribueerde artikelen. EXTRA AANVRAGEN. Elke extra-aanvraag wordt behandeld - hoewel niet altijd verstrekt. Want bedenk, dat er tien- duizende precies gelijke gevallen voor extra- aanvragen zijn. Op wat dus de één extra zou krijgen, hebben ook alle anderen recht.' En daarvoor zijn de voorraden niet toereikend we moeten uitkomen! Het C.D.K. doet alles om U en Uw gezin er doorheen te helpen, het werkt den geheelen dag op volle kracht. Kleine foutjes zijn soms onvermijdelijk; wie dat be grijpen kan vergeeft ze. Steun met begrijpen en medewerking den kolossalen, het geheele land en iedereen omvattenden arbeid van het C.D.K.! en PROVINCIALE VOORJAARS VERGADERING. Allemaal aan de sikkepap? In haar openingsrede roept de presidente, mevrouw M. Waiboerv. Elteren den zeer talrijken aanwezigen een hartelijk woord van welkom toe, in 't bijzonder den hoofd bestuursleden. Ze drukte er haar vreugde over uit, dat de bond blijkt' te - kunnen voortwerken en ze wekt allen op om met ijver door te gaan met het werk, zoolang dit maar even mogelijk is. De afdeeling Anna Paulowna geeft hier op een zangnummer ten beste, dat met een luid applaus wordt beloond. Aangezien enkele bestuursleden niet aan wezig konden zijn, waaronder het bestuurs lid. dat het notulenboek onder zich heeft., wordt de lezing daarvan uitgesteld tot de volgende vergadering. Onder de mededeelingen is een dank schrijven ontvangen van Winterhulp voor het bedrag van f 10.— dat werd overge maakt. De kascommissie wordt aangevuld met de afdeeling Anna Paulowna, van het Hoofdbestuur is voorts een bedrag ontvan gen ad f 25. bestemd 'voor het aanvullen van de bibliotheek. Verder wordt voorgele zen een aanbeveling van de Vol'kshooge- school voor een meisjescursus, welke te Schoorl zal worden gehouden. Op dezen cursus, die 5 weken duurt, zullen tal van .lezingen over allerlei belangwekkende on derwerpen worden gegeven, er zullen hand werk- en zanglessen zijn, wandelingen en excursies worden gemaakt, kortom het programma zal interessant en gevarieerd zijn De kosten bedtagen f 11.per week. De aandacht wordt ten slotte gevestigd op een tafeltje, waaraan insignes en bro chures kunnen worden gekocht. Huisverzorging. Vooral de afdeeling Drente is in dit op zicht zeer actief geweest. Er zijn daar een -2(Mal meisjes, die voor het grootste deel in het bezit waren van een diploma land- bouwhuis'houdschool, naar een cursus vnn de volkshoogeschool. Mevr. Visser heeft zich van een en ander op de hoogte gesteld en brengt daarover rapport uit. Drente werkt voorts samen met het Groene Kruis, waar voor hier het Witte Kruis in aanmerking zou komen. Men heeft op deze wijze de. be schikking gekregen over een aantal gediplo meerde huisverzorgsters. Intusschen zijn er van deze 20 meisjes op het oogenblik nog slechts enkele over. Enkele zijn getrouwd, andere hebben betrekkingen aangenomen. Wil men op deze wiize verderwerken, dan lijkt het noodig eenige voorzorgsmaatrege len fe nemen ten einde dit verloop te be perken. De oplossing schijnt overigens deze te zijn dat een huiszorgbureau wordt opgericht, los van de Boerinnebond, waarvan men afzonderlijk lid kan worden. De oprichting zou dienen te geschieden in overleg met 't Witte Kruis, terwijl het natuurlijk door den bond zou moeten worden gesteund. De voorzitster deelt. mede. dat er op wordt gerekend, dat iedere afdeeling min stens twee jubileumboeken besteld. Uitwisseling Jongelui. Ook hieromtrent doet mevrouw Visser- Baklcer verslag. Het plan is uitgegaan, :n navolging van Groningen van V.V.V. Alc- maria, die zich in verbinding stelde Er is een vergadering geweest van het bestuur van den Bond met den burgemeester van Alkmaar en den Voorzitter van V.V.V. Be sloten werd dit jaar een proef te nemen. Het resultaat, was voorloopig nog niet zeer groot.. 33 Kinderen uit Alkmaar wilden naar het platteland en 15 naar de stad. De leeftiid is bepaald op 1216 iaar. Begin Augustus zullen de kinderen naar de stad worden gezonden, eind Augustus komen de kinderen naar het platteland, tel kens gedurende 10 dagen. Eventueele aanvullingen kunnen gedu rende de vergadering nog worden gedaan, daarna zal de inschrijving zijn gesloten. Houden van geiten. Onder eenige hilariteit leidt de voorzitster dit onderwijs in, dat verder door mevr. Bak leer wordt behandeld. Ze vertelt ,hoe haar man tuinder is, hoe er veel afval is en hoe de geit, welke zij er op nahoudt, dagelijks 3 L. melk levert. De aangelegenheid zal misschien voor veel boerinnen van weinig gewicht zijn, er zijn echter ook andere plat telandsvrouwen, voor wie het houden van een geit van groote belang kan zijn. Haar mededeelingen worden met een hartelijk ap plaus beloond. Enkele vragen omtrent -kost prijs der geiten en voedingswaarde van de melk worden door haar op afdoende wijze beantwoord. Intusschen blijken er toch moeilijkheden te zijn. Een der dames vertelt, hoe haar man den vorigen dag te Purmerend is ge weest en hoe daar wel 300 bokjes waren maar geen geitjes. De voorzitter sluit de discussies over de geit en meent, dat de aandacht in voldoen de mate op deze aangelegenheid is geves tigd. De notulen zijn inmiddels gekomen. Ze worden voorgelezen en goedgekeurd. Agenda Algemeene Vergadering Deze vergadering zal worden gehouden op 28 Mei in hotel Noord-Brabant te Utrecht. De agenda levert geen stof tot be sprekingen, de voorgestelde reglements wijzigingen worden zonder discussie aan vaard. Groote instemming vinden de voor gestelde pogingen om te komen tot een ruimere beschikbaarstelling van brand stoffen op het platteland. Hiertoe zullen vragenlijsten worden uitgereikt. Geadvi seerd wordt om, ten einde te komen tot de kosten van een film, een aanslag voor te stellen ad 5 cent per lid, zoo noodig een kleinigheid meer. Verschillende gedachten worden nog naar voren gebracht, de afge vaardigden zullen er goede' nota van ne men en op de vergadering naar omstan digheden hun beslissing nemen. Hierna wordt gepauzeerd. Na de hervatting zijn aan de orde enkele bestuursverkiezingen. Mevr. A. Bommezij Schaak, Beemster, die herkiesbaar is, verza melt 52 stemmen op zich tegen 33 stemmen op mevr. de BoerHaringhuizen uit Hoog woud. Mevr. BommezijSchaak is dus her benoemd als bestuurslid. In de tusschènpauze deelt mevr. Boers Semijns mede, dat zij en haar assistente 011-. middellijk na het uitbreken van den oorlog het roer hebben omgegooid en dat ze van propagandisten voor electrisch koken zijn geworden tot voorlichtsters voor het koken in het algemeen. Ze vestigt de aandacht op de cursussen, welke ten deze worden gehouden. Voor de vacature mevr. N. Rol—Bus, Starn- meer, die niet herkiesbaar is, is een her stemming noodig. Mevrouw GlijnisScher en er hor n behaalt bij de tweede vrije stem ming 57 van de 87 uitgebrachte stemmen en is dus verkozen. Na een hartelijk woord van afscheid aan mevr. Rol werd haar door den bond een tafelkleed aangeboden. De afdeeling Anna Paulowna gaf weder om een zangnummer ten beste, waarna mevr. Rol bedankte voor de vele merlewer-. king, welke ze bij haar arbeid steeds had ondervonden. Mevr. Rol deelt mede, dat de antwoorden, welke zijn binnengekomen naar aanleiding van de enquête inzake waschbehandeling. nog worden bestudeerd en dat hieromtrent te zijner tijd rapport zal worden uitgebracht Rondvraag. Gevraagd wordt door mevr. Klomp, Schel" Hakhout, of de extra-toewijzing suiker voor de inmaak niet vroeger kan komen. Het be stuur zegt toe dit te zullen onderzoeken. Mevr. Visser is niet tevreden over de wijze, waarop de zang wordt beoefend. Ze zou gaarne willen, dat een der leden zich er mee belastte om deze zaak verder op gang te helpen. Als hoofdbestuurslid dankt ze verder het provinciaal bestuur voor de ondervonden medewerking. Eenige discusie ontspint zich over het feit, dat de boeken van mevr. VisserRo- zendaal zijn afgekeurd voor de bibliotheek, Het bestuur zegt toe te zullen nagaan of hieraan nog iets is te doen. Anna Paulowna geeft dan een slotnum mer ten beste. Deze zang werkt zoo aan moedigend. dat gezamenlijk het bondslied wordt aangeheven. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitster hierop de vergadering. DE VLEESCHPOSITIE VAN DEZE WEEK. Het ziet er weinig bemoedigend uit met de vleeschpositie van deze week. Uit den aanvoer van Maandag j.1., die zeer gering was, kon slechts een deel voor Alkmaar worden gereserveerd. Bevroren vleeseh is er niet gekomen. Wel konden er nog een 7-tal dieren uit Purmerend woi'den aange voerd, waarmee het totaal voor Alkmaar ruim 20 bedroeg. Daarnaast zal nog een hoe veelheid kalfsvleesch beschikbaar zijn. Het zit. er bij dat alles naar uit, dat de slagerswinkels deze week weer files zul len zien en dat de voorraden spoedig uit verkocht zullen zijn. RAADSVERGADERING TE ALKMAAR De eerstvolgende raadsvergadering zal worden gehouden op Donderdag, 10 April a.s. SCHAGEN NOG STEEDS LOONBESPREEINGEN In een tweede bespreking tusschén de vertegenwoordigers van de werkgeversor ganisaties in het landbouwbedrijf in het district Schagen en die van de drie land- arbeidersbonden hebben opnieuw uitvoe rige besprekingen plaatsgevonden over den inhoud van eeri voor 1941 /'42 af te sluiten uniform districtscóftli-act. De' werkgevers- besturen deelden mede, dat ze besloten hadden nog enkele verbeteringen aan te brengen in de op de eerste conferentie ge dane loonvoorstellen Het bleek echter, dat ook deze verbeterde loonvoorstellen niet in elk opzicht de goedkeuring kon den wegdragen van de arbeidersvertegen woordigers Dezen vonden,' behalve detail punten, de van werkgeverszijde voorge stelde loonen voor vaste en losse arbei ders nog niet bevredigend. Het denkbeeld de nog bestaande geschilpunten aan de uitspraak in een vrijwillige arbitrage commissie ter beslechting voor te leggen, vond hij de werlcgeversbesturen niet veel instemming. Dezen voelden meer voor ar bitrage van overheidswege of in het aller uiterste geval nieuwe besprekingen voor de verschillende plaatsen. Intusschen zullen de vertegenwoordi gers van heide partijen de ontstane situa tie nog eens in eigen kring bespreken en overwegen. THEATER ROYAL. De hemel op aarde. Theater Royal brengt ditmaal de ocr-ko- mische film: „De hemel op.aarde", met Heinz Rühman en Hans Moser in de hoofdrollen. Een restauranthouder in Salzburg heeft zijn dochter en schoonzoon, resp. Hanni en Paul Heller, een som gelds geleend voor den aankoop van een landgoed. Het jonge echt paar heeft dit geld echter in een opera ge stoken, waarin zij zelf optreden. Nu en dan koopen zij dieren op de markt en zenden deze naar den restauranthouder, die ze als „Lin- denaucr eieren" aanpresenteert, daar deze laatste in de overtuiging leeft, dat ze. van het landgoed komen. De vader besluit zijn kinderen eens te gaan bezoeken op hun landgoed. Gelukkig heeft Paul een vriend, die een landgoed in Lin- denau bezit. Peter Hilpert wil de jonggehuw den en den schoonvader gaarne op zijn land goed gastvrijheid verleenen. Het toeval beter gezegd het ongeluk wil, dat Peter juist zijn knorrige tante Adèle ook te logee- ren krijgt. De oude heer arriveert en is zeer verrast over het prachtige landgoed zijner kinderen. In zijn verstrooiing stelt Paul zijn gastvrijen vriend voor als zijn rentmeester. Intusschen betreedt ook tante Adèle het landgoed van haar neef Peter. Er ontstaan tal van verwikkelingen en de restauranthou der komt tenslotte achter de waarheid. Paul heeft dan echter een contract, daar zijn stuk 150 maal opgevoerd zal worden en de verzoe ning komt tot stand. Bij een bezoek aan deze film zult u een avond ouderwetsch kunnen lachen en uw zorgen vergeten. 2000 PAAR SCHOENEN IN BESLAG GENOMEN. Door de politie alhier werd één dezer da gen wederom een geval van prijsopdrijving geconstateerd. Het bleek namelijk, dat door iemand bij een schoenwinkelier hier ter stede een paar damesschoenen was gekocht tegen sterk verhoogden prijs, waarop een klacht volgde. Uit het onderzoek kwam vast te staan, dat door dien winkelier meerdere paren schoenen, tegen veel te hoogen prijs waren verkocht. Hoewel betrokkene zich trachtte te ver- schoonen door zich te beroepen op een ver gissing, bleek uit het verder ingestelde on derzoek zeer duidelijk, dat in dien winkel „dergelijke vergissingen" schering en inslag waren. Proces-verhaal werd opgemaakt, terwijl de geheele winkelvoorraad, bestaande uit on geveer 2000 paren schoenen, op last van den Inspecteur der Prijsbeheersching in beslag werd genomen. SCHAGEN-NIEUWS. N. NIEDORP I—SCHAGEN L Vertrek per fiets vanaf Peetoom 12.45. J. J- Slikker 'H. Middelbeek (aanv.) M. de Haas G. C. Anneveld S. Grootes A. de Wit D. Schoorl A. Gast J. v. d. Ben C. Bakker F. de Leur Ros. G. Boontjes, P. Smit. B.K.C. H—SCHAGEN IL Vertrek per trein 12 uur. R- J. Kousbroek (aanv.) G. Beekhoven P. Slik J. Weeland T. Moransart P. Boontjes P. Dekker T. Schoorl Az. J. Kuilman J. Slikker A. v. d. Pijl Res. H- Naber. SCHAGEN III—BARSINGERHORN. Aanvang 11 uur. T. Bij post C. Slikker D. Ruig II. K. E. Duhnkrch, S. Breebaart (aanv.) Th. de Weger C. de Jager J. Boontjes P. de Vries H. Volten G. Rempt Res- W. Domper. NIEUWE NIEDORP GYMN. VER. HERCULES-HEBE. In de laatst gehouden bestuursvergadering is tot secretaresse der verecniging benoemd Mej. Tr. Arts alhier. AMBACHTSSCHOOL ALKMAAR. Tot de Ambachtsschool te Alkmaar zijn toegelaten de volgende leerlingen der open bare lagere school alhier: Th. van der Mo len, B. Hart, J. de Jong,*C. de Graaf en A. van Rossum. Tevens werd toegelaten A. Beussen. DE MIDDENSTAND BIJEEN Vergadering op Donderdag 25 Maart bij den 'heer Jb. Gelder. Voorzitter Jn. Kiek- man. Secretaris C. v. d, Haagen. Voorzitter opent met een woord van wel kom en spreekt er zijn voldoening over uit onder de opgekomencn zooveel nieuwe ge zichten te zien. Aanwezig zijn 20 leden wat ?;ezien het aantal vei'zonden convocaties nl. 88) toch niet al te veel is. Secretaris leest de notulen, welke zonder op of aan merkingen worden goedgekeurd. Bij afwe zigheid van twee leden der kascommissie worden de heeren Hart en de Wèerd ver zocht rek. en verantw. van don pen ningmeester te controleeren met den heer Visser. Alles wordt in de beste orde bevon den en de commissie adviseêx't goedkeu ring van het beheer van den penningmees ter. Over het afgeloopen jaar is er een ba tig saldo van 57.99, aldus geen slecht re sultaat. Hierna volgt bestuursverkiezing. De hee ren Keetman en v. d. Haagen stellen zich niet meer herkiesbaax\ Bij de stemming worden de heeren de Jong, Keuken en Kater als bestuurslid gekozen, de heer Ka ter bedankt echten Dus moesten er nog 3 leden worden gekozen. Bij deze stemming krijgen de heeren Hart, Visser en de Weerd een groote meerderheid en deze nemen al len hun benoeming aan. Hierna wordt nog gesproken over het uitnoodigen van een spreker over de Omzetbelasting. Zal door het nieuwe bestuur direct worden ter hand genomen. Niets meer aan de orde zijnde sluit voorzitter deze vergadering. WINKEL Wanneer de ploeg, door de paarden getrokken, door den akker gaat. volgen de meeuwen het gespan, om in de versche aarde voedsel te zoeken (Foto Pax-Holland) BENOEMD. Onze plaatsgenoot, de heer S. P. Vx'ies, kantoorhouder alhier, is als zoodaxxig be noemd te Halfweg. R A ADS VERGADERIN G. De raad dezer gemeente is ter vei'gadering opgeroepen op 31 Maax-t a.s. DISTRIBUTIE-KAARTEN ZIJN GEEN KINDERSPEELGOED! Daarvoor zijn ze te kostbaar. Wij stellen daarom voor onze lezeressen een uiterst practische beschikbaar, waarin alle kaarten keurig en overzichtelijk kunnen worden opgeborgen, PRIJS 35 CENT

Schager Courant | 1941 | | pagina 6