Het hek om de kerk Dr. E. Hoekstra's St. MAARTEN kan gerust zijn Hoestpillen RAAD HOOGWOUD weer aan de orde KENT GE \ANGE ZOUT De Alkmaarsche Kaasmarkt RAAD ST. MAARTEN Poldersche Prikjes en Preekjes SATERDAG 29 MAART 1941. TWEEDE BLAD. Verfgeuren in de raadszaal. Schoolkinderen zijn braaf ge weest, geen onwettige verzuimen. Een cel in de woning van den conciërge, De heer Bossen voelt niets voor kindertoelagen. In een van versche verf geurende raads zaal, welke bezig is een nieuw mooi bruin kleurtje te krijgen, vergaderde gistermor gen de raad onder leiding van burgemees ter Hoogeboom. Alle leden zijn aanwezig. De notulen gaan onder den hamer door. Ingekomen stukken. Voor zoover niet anders vermeld, worden onderstaande ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. Een schrijven van -Ged. Staten, dat de gemeente voorloopig niet behoeft over te gaan tot de invoering van een straatbe lasting; een schrijven van den Directeur van het Staatsboschlbeheer. dat er geen bezwaar be staat tegen de velling van 253 iepen aan de Noordzijde en 18 iepen aan de Zuid zijde van den Boekeiweg tusschen de Gouw en Hoogwoud; eenzelfde schrijven van den Productic- comimissariS voor den Bosc'hbouw en de Houtteelt, onder voorwaarde, dat „De Vier Noorder Koggen" na wegverbrecding, vol gens advies van het Staatsboschbehcer zal herbaplanten; een schrijven van het P.E.N. te Bloemen- 'daal, dat het niet in het voornemen ligt de woning Kerkelaan C 14a te verkoopen; proces-verbaal van de opneming, van kas en boeken van den ontvanger der ge meente; jaarverslag van de afdeeling Noordlhol- land van de vereeniging van Nederland- sche gemeenten, over 1940. jaarverslag van de afdeeling Westfries land van het Het Witte Kruis betreffende de T.B.C.-bestrijding in haar gebied over 1940; een schrijven van den heer G. Wegdam, !dat de Commisise tot wering van school verzuim tot voorzitter heeft gekozen den heer T. Oepkes en tot secretaris den heer G. Wegdam; een schrijven van bovengenoemde com missie, dat over 1910 geen onwettige ver zuimen zijn geconstateerd; voorstel van Burgemeester en Wethouders om tot een gemeenschappelijke regeling toe te treden ■r>t het Centraal Bureau inzake behandeling van gemeentelijke personeels aangelegenheden, waarvan de' kosten f 5 zullen bedragen. Aldus besloten. een schrijven van fa. J. C. J. Knegt en Zonen te Amsterdam omtrent verzekering tegen oorlogsschade, oproer e.d. tegen een premie van 1 per mille per half jaar Hier op wordt niet ingegaan, men acht zich ge dekt door de rijksbepalingen. Den beer Borst wordt eervol ontslag ver leend als conciërge, welke functie hij reeds lang niet meer uitoefent, maar welk besluit noodig is in verband met zijn pensioens- bepalingen. Eenige suppletoire begrootingen worden aangenomen. B. en W. vragen een crediet van f 2600 voor verbouw woning conciërge. Er komt o.a.. een cel in de woning, welke f 500' a f 600 zal kosten. Mep zal zoo mogelijk na de eventueel© goedkeuring van Ged. Staten beginnen. De heer Bossen zegt dat 't langzamerhand op nieuwbouw begint te lijken, zoo duur zijn de bouwmaterialen. B. en W. stellen voor te advïseeren het voorstel van Ged. Staten inzake toelage Burg. en Secretarissen, goed te keuren. De heer Bossen voelt niet voor kinder toelagen. Voorzitter mebkt op. dat hij zelf niet in aanmerking komt. Het voorstel wordt aangenomen met den heer Bossen als tegenstemmer. Kindertoeslag gemeenteveldwachter. Voorgesteld wordt op advies van hoogen hand de kindertoeslag te verhoogen en te beginnen bij hot eerste kind, omdat, cle sa- larieering aan den langen kant is. Evenals bij de burgemeesters, is de toelage tijdelijk. De heer Bossen is ook tegen dit voorstel, dat met de stemmen der andere hoeren voor. wordt aangenomen. De uitgaven R.K. schoolbestuur worden goedgekeurd. Te gebruiken bij hoest, kinkhoest, pijnlijke keel en bronchitis. In al die gevallen bren gen die pillen bij flink gebruik een spoedig succes. Hebt ge kou gevat en hoest ge sterk, gebruikt de HOEKSTRA-HOESTPILLEN, 3 maal daags 4 tot 7 stuks en spoedig zult ge verlichting bemerken. Bij den kinkhoest der kinderen voorkomen deze pillen het be nauwde langdurige hoesten. Is men er spoe dig bij. dan zijn 3 maal daags 2 stuks vol doende. Voor heeschhèid, schorheid, pijnlijke keel moet men de pillen om de 2 uur inne men. telkens 1. 2 of 3 stuks. In gevallen van bronchitis kunnen de pillen om bet kwartier worden ingenomen: 1 of 2 tege lijk. De goede werking van deze pillen is niet tijdelijk, maar blijvend, daar zij niet enkel slijmoplossend. dus verzachtend wer ken. doch de ziektekiemen dooden en de ontstoken slijmvliezen genezen. Vandaar het groote succes dat deze pillen steeds hebben. F 1.58 per flacon, inhoud 250 pillen, met ge bruiksaanwijzing. Verkrijgbaar bij alle Dro gisten en Winkeliers, welke Drogist-artikelen yerkoopen.- Rond vraag. De heer Bossen vraagt hoe het staat met den aanplant bij de kerk. Voorzitter zegt dat het ontwerp voor de afzetting in bewerking is, 'het komt spoe dig in den raad.v De heer Bossen wou graag een doorrij,pad hebben bij de kerk en stelt voor om met het kerkbestuur te overleggen. Het geeft steeds opstopping bij begrafenissen aan den Noord kant. Voorzitter vreest dat het niet gaat, er een oprijlaan van te maken. De heer Bossen bedoelt om de kerk langs den toren. B. en W. zullen eens, met het Kerkbestuur praten. Hierna sluiting. Maak een einde aan die Rheumatische pijnen, die Uw slaap verstoren- Neem Vange tot leniging van Uw klach ten tot het stillen van Uw pijn. Vange is een dubbel krachtige samenstelling, die Uw kwaal aanvalt van twee kanten tege lijk. Vange Zout bevat alkali, dat de zu ren in Uw gestel onschadelijk maakt., maar ook de, heilzame minerale zouten, die de opeenhooping van 't pijnverwekkend urine zuur tegengaan. Zoodoende worden de oorzaken van Uw pijnen bestreden van twee kanten tegelijk. En dat verklaart dan ook, waarom Vange Zout baat brengt in ge vallen waar minder krachtige middelen faalden. Vange wordt uitsluitend ver kocht bij apothekers en drogisten, f0.86 p. blik. Vangt Uw pijn De kaasmarkt leek gistermorgen inder daad weer eenigszins op een kaasmarkt. Er was weliswaar nog veel open ruimte, maar toch was een aardig stukje bezet. Er waren 11 stapels, ten deele nog stapel tjes, met in totaal ongeveer 12.000 K.G. De kwaliteit, was dooreengenomen nog jong", prima soorten zijn in dezen tijd van het jaar nog nauwelijks te verwachten. Onge kend voor Noord-Holland is het groote per centage- 20 plus kaas. Naar we vernemen produceeren verschillende fabrieken gedu rende zes dagen dit magere product., terwijl slechts één dag 40 plus kaas wordt ge maakt. De prijs voor goede kaas bedroeg f 35.25. We krijgen den indruk, dat de marktere zich behoorlijk beginnen aan te passen aan de eischen. die van overheidswege worden gesteld en dat bij de verschillende transacties prijzen worden bepaald, die strocken met de opvattingen van de con trole, die nog steeds aanwezig is. Gezien de geringe voorraden bij den han del, behoeft nauwelijks te worden gezegd, dat. de kleine aanvoer grif afzet vond. WIERIN GEN WINTERHULP. De in de week van 17 t.m. 22 Maart j.1. ge houden lijstencollecte ten bate van de Win terhulp heeft in deze gemeente een bedrag van f 357.30 opgebracht. WERKVERRUIMING. Naar wij vernemen zal de korting op het loon van arbeiders, die bij wijze van werk verruiming waren tewerk gesteld, en die niet verzekerd waren tegen de geldelijke gevol gen van werkloosheid, per week f0.50 fz.g. aftrek voor N.V.) vanaf heden niet meer worden ingehouden, zoodat het in den ver volge, voor wat betreft de grootte van het uit te betalen loon, van geen invloed meer zal zijn of een tewerkgestelde al dan niet tegen de geldelijke gevolgen van werkloos heid verzekerd is. VISSCHERLJREGISTER. Door den heer S. Klein Jz. te Den Oever is aangekocht het vaartuig TS 58, welke on der het nummer W.R. 3 alhier weer in de vaart gebracht zal worden. BURGERLIJKE STAND. Vanaf 14—28 Maart 1941. Geboren: Cornelis Petrus, zoon van J. Nu- meijer ën van A. Boerdijk. Maria Elodie, dochter van M. Hegemdn en van M. M. de Maesschalck. Jacob Jan, zoon van G. Tij- scn en van M. Rotgans. Ate, zoon van E. Brinksma en Tr. van der Meulen. Ondertrouwd: J. Aij met E. M. Visser. C. Lont met. S. Huisman. D. den Hollander met G. Kuiper. Overleden: Cornelis ten Bokkel, 57 jaar, echtgenoot van Tr. Kok. NOG GEEN SAMENVOEGING. Zeven mannen luisteren en zeggen ja. De raadsleden niet op hnn praatstoel. Extra sub sidie voor de wijkverpleging. Verzoek onderwijzerssubsidie cursus lich. oef. aangehouden. Kindertoelagen en tijdelijke toe lagen gemeentepersoneel. Naar een gemeentelijke kinderbijslag regeling. Nieuw lokaal voor lich. oefening? Gistermiddag vergaderde de raad voor het eerst in het nieuwe jaar. Voorzitter te vens secretaris is de burgemeester Mr. R. Kooiman. Waar de heeren 7 November voor het laatst bijeen zijn geweest is de agenda buitengewoon lang. Voorzitter uit de beste wenschen voor het j'aar 1941 en hoopt dat de omstandigheden, waarin wij thans verkeeren, zich spoedig mogen wijzigen. Na goedkeuring der notulen worden aan de orde gesteld enkele ingekomen stuk ken van formeelen aard, welke voor ken nisgeving worden aangenomen. Het verzoek om ontheffing afvalbesluit is door den dir.-gen. van de voedselvoor ziening in behandeling genomen. Verzoek om extra subsidie. Verzoek van de afdeeling wijkverpleging „Harenkarspel-St. Maarten" om toekenning voor hel jaar 1940 van een extra-subsidie. De afdeeling heeft ieder jaar op haar re kening een tekort. Teneinde de financieele moeilijkheden eenigszins te ondervangen heeft de afdeeling besloten zoowel aan de afd. Harenkarspel van het Witte Kruis als aan de gemeente Sint Maarten voor het jaar 1940 een verhooging van subsidie te vragen. B. en W. stéllen voor een extra-subsidie van f 50,te verleenen. Bij de begrootingsbehandeling i9 reeds over deze zaak gesproken. Het provinciale subsidie zal in de toekomst geheel ophouden zoodat steun wel noodig is. Aldus besloten. Voorschot Bijz. scholen. Verzoeken van het R.K. kerkgenootschap en de vereeniging tot stichting, en instand houding van een School met den Bijbel om voorschot op de gemeentelijke vergoeding, overeenkomstig l.o.-wet 1920. B. en W. stellen voor de gevraagde voor schotten ten bedrage van resp. 700,en 920,te verleenen. Aldus besloten. Hernieuwde vaststelling In structie gemeente-ontvanger. Gedeputeerde Staten achten het ge- wenscht, dat de instructie, vastgesteld bij besluiten van den raad van 26 April 1940, op eenige. punten wordt gewijzigd. B. en W. stellen mitsdien voor de in structie opnieuw vast te stellen, met in achtneming van de door Ged. Staten ge maakte bemerkingen. De wijzigingen betreffen een contólemaat- regel op de girohandelingen. Aldus beslo ten. Te veel betaald. Verzoek om gedeeltelijk ontheffing van een opgelegden aanslag in de schoolgeld heffing. Het is gebleken, dat betrokkene een ver mindering van den aanslag in de inkom stenbelasting heeft ontvangen. B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffing te verleenen. Aldus besloten. Subsidie cnrsus Lich. opv. B. en W. stellen voor het bekende sub sidieverzoek cursus L.O. te Schagen aan te houden, omdat omtrent het bedrag der werkelijke kosten nog geen gegevens be kend zijn. Aldus besloten. B-steun. Blijkens ontvangen mededeeling van so ciale zaken wordt ten behoeve van de ver schaffing van extra-hulp voor 1941 beschik baar gesteld per werkloozen arbeider een bedrag van 6.50 en per B-boer en B-tuin bouwer een bedrag van 3,25. Van deze bedragen moet door de gemeente onder scheidenlijk worden beschikbaar gesteld per persoon 2,en 1,In aanmerking komen volgens opgave 14 werklooze arbei ders, 2 B-boeren en 7 B-tuinbouwers. In totaal betreft het dus voor de gemeente een bedrag van 37, B. en W. stellen voor het geld beschik baar te stellen. Aldus besloten. Kindertoelagen. In behandeling komt vervolgens het ge vraagde advies inzake kindertoelage bur gemeester, secretaris en ontvanger. Anna Paulowne, 29 Maart 1941 Beste Reintje bewaar ik maar voor later. k Heb nu nog een speciale Polderfilm voor je af te draaien en de bios coop loopt niet weg, daar kom ik vast nog wel eens, want het is me wel goed bevallen. Wat schreef je me een fijne blief verle den. week. Je vond jezelf nog al wat zwaar op de hand, zei je, maar mij heb je er toch heelemaal mee opgemonterd. Dat had ik echt noodig, want ik was wél al aan 't schoonmaken geslagen, en toen ik jouw jeremiade over de zeep las, troostte 'f me, dat ik niet de eenige, was, die d'r voorjaarslusten moest botvieren met water e?i azijn en water met een scheutje ammoniak. Gedeelde smart is halve smart nietwaar? En toen ik aan 'f end van je brief nog van die Kocdijkers las, die zoo braaf hun gemeenschaps plicht vervullen, kon ik ook nog deélen in je vreugde daarover. Zoo kwam ik weer heelemaal in 't evenwicht en tuas verzoend met de kleine ongemakken des levens eener schoonmakende vrouwe. CGeen nieuwe, geen ouwe, maar antieke spellingJe weet nu meteen hoe ik het zeepraadsel probeer op te lossen. Want al had ik wat op voor genomen in den tijd toen ze nog ovër de radio opwekten om kleine voorraden te vormen van hamste ren xverd toen niet gesproken) ik ben er nu ook glad doorheen. Maar we redden ons en mijn hulpie en ik konden elkaar weer evengoed lekker voor den gek hou den als toen we ponden zeep ver...schoon maakten. Je weet hoe dat gaat hè? Zelf ben je even aan 't eten bezig geweest, want je man is niet te genieten als dal niet evengoed op tijd klaar is en 't schoonmaaksterlje is terwijl doorgegaan en 'f plafond aan 't lappen. Dan kom je ook weer even bij d'r kijken en zegt be wonderend: „die drie vakken glimmen maar weer als een spiegel". „Drie", ant woordt ze „U bedoelt zeker twee, meer heb ik nog niet gedaan!" En jij dan weer met een schijnheilg. gezicht: zei 'k drie? Nee toch? Twee natuurlijk, 'k zei toch dat je 't zoo goed kon zien waar je geble ven was!" M'n hulp is politieker. Die vraagt altijd eerst of ik. dit of dat al ge daan heb en zegt dan pas, dat het maar fijn is opgeknapt! Zondag zijn we naar de bioscoop ge weest. jan was zoo in z'n sas met. de overwinning van B.K.C% op D.TS, dat'ie zei: „Je hebt zóó geploeterd van de week, je mag best eens een verzet je hebben. We gaan naar de Breezander Bioscoop". Nou, daar was ik voor te porren. k Gaf hem een dikke zoen maar 'k kon toch niet la ten even te steken: „Als B.K.C. verloren had, was mijn uitje zeker niet noodig ge weest, hè?" We troffen het. nog al met het weer. 't Was een aardig tochtje op de fiets. Op de bollenvelden was al weer druk gewerkt, kon je merken. Van enkele veldjes was 't slroo vieggenomen en de narcissen staken hun groene neuzen al een flink eind bo ven den grond, een oase in de woestijn van dëkriet en stroo. Want hoe mooi en fleurig de bollenvelden ook zijn als ze bloeien, vóór dien tijd en trouwens ook er na. is 't een vrij eentonige en dorre boet. Die bollenlui houden den kop er maar voor, al ziet t er voorloopig niet zoo erg rooskleurig voor ze uit, naar ik zou mee- tien. Ze zullen van 't jaar misschien meer boonen dan bollen telen op hun dure landje en die zullen ze wel niet, zooals vfoeger hun beste soorten bollen, gouden eitjes kunnen noemen. Maar evengoed gaan ze door hoor. Draineeren, glooien uitdiepen en schoonmaken en het erf rondom het hxiis opknappen. Weet je waar het ook zal ouknappen? Bij de school in Breezand. Ze waren er nu nog druk aan t graven en geliikmaken. maar het wordt zoo aan de indeeling te zien. daar een aardig hoekje als alles beplant is. De bioscoop is in de school, dat weet je toch hè, en we waren eerst zoo brutaal onze fietsen maar in de overdekte fiet senstalling van de school te willen zet ten. Daar zijn van die ijzeren dingen met gootjes, waarin de fietsen zoowat rechtop slaan. PracHsch hè?" zei Jan, „zoo nemen se niet veel plaats in. Maar toen-re na veel spul en moeite zijn karretje d'r in had (de schooljongens hebben er zeker beter dep, slag van) begon'ie maar niet meer met t mijne en vond het toch maar beter ze ergens anders te stallen, omdat ze hier onbeheerd stonden. Even voorbij de school kon je ze voor een duppie kwijt. Wij toen dm naar de bioscoop Maar wat ik je daarover, te vertellen heb. Hier dan de versneld afgedraaide film. Plaats van handeling: Kleine Sluis open bare verkooping. (Kom je niet als vrouw, maar wat vertoond werd, was natuurlijk gauw genoeg bekend). Notaris verkoopt huis mettuin. Wilms is afslager. Belang stellenden zitten verspreid in de zaal. Achter een hekje staan Wim, Rens en Klaas. Ze hebben den heelen dag nog niets verdiend, zeggen ze. en zijn uit op ren. strijkieBieden in de zaal om beur ten achter 't. hekkie. Bens heeft net acht tanden laten trekken, is vrij voorzichtig en roept mummend tegen den afslager, die te hard gaat naar z'n zin. „Niet meer dan vijf gulden tegelijk." Ah het Klaas' beurt is om te bicden. steekt-ie alleen maar z'n vinger op. wat Wilms voor tien gulden rekent en Wim kruipt geregeld in ,,'t hoekie", of te wel hij maakt tel kens de honderd gulden vol. Eindelijk me.b een groote schep boven het laatste bod vanuit de zaal, is de dikke directeur van de N.V.: ,,'k lust als maar meer" in het hoekje van de f 9000 gekropen. Nie mand gaat er meer boven, maar nie mand gelooft ook. dat er nog afgemijnd zal worden. ..Je kan morgen vroeg wel gaan diepsnitten"zegt Wilms dan ook. als-ie de 35 pegels strijdgeld aan Win, komt brengen. Dan afslag! f 1000 er bo ren. f 900. f 800 enz., f 40. f 20, f 18. f 16 f 14mijn klinkt het in de zaal. Ze „hangen" dus toch niet. En nou hebben ze babbels bij 't buffet! 't Spijt ze ver schrikkelijk. dat ze geen eigenaar zijn geworden' Bens heeft z'n draai niet meer aan de Sluis nu hij geen varkentjes heeft, te slachten en had graag z'n levensdagen verder aan den Balgweg gesleten. Klaas had op 't spulletje „stillevens" willen verbouwen, maar Wim vond. ,.dat je al tijd stil kon leven" en hijzelf had graag gaan diepspitten met een heel klein spa..Me met een heel langen steel en dan augurken telen, want daar houdt'ie zoo van. Wat hadden ze een lol! Nou meid-, tot een volgenden keer maar weer. Veel groeten. Je StijntjSs B. 'eri W. stellen voor gunstig te advisee- ren, in den geest als door Ged. Staten voor gesteld, dus aanvang bij het derde kind, min. 60,—, max. 205.— per kind per jaar, voor kinderen beneden achttien jaar. Aldus besloten. Wijziging veldwachtersverordening. Een administratieve wijziging: wordt aangebracht. De commissaris der provincie •heeft voorts in overweging gegeven to bevorderen dat de veldwachters verordening in dien zin wordt gewijzigd, dat aan den gemeenteveldwachter een kindertoelage wordt toegekend. Bedoelde kindertoelage ware zoo te regelen, dat zij niet minder gunstige aanspraken geeft dan de rege ling, welke in de kinderbijslagwet is ver vat. B. en W. stellen voor de veldwachtersver ordening overeenkomstig te wijzigen, met dien verstande, dat de toe te kennen kinder toelage zal zijn gelijk aan de regeling ver vat in de kinderbijslagwet. Bovendien stellen B. en W. voor in de veldwachtersverordening een bepaling op te nemen, krachtens welke aan den gehuwden gemeenteveldwachter met ingang van 1 De cember 1940 een tijdelijke toelage wordt ver leend van 6 pet. van de bruto-wedde, voor» zooverre die bruto-wedde vermeerderd met deze toelage een bedrag van f 1900.-- 'sjaars niet overschrijdt. Aldus besloten. Tijdelijke toelage gemeentepersonael. De secretaris-generaal van het departe ment van binnenlnadsche zaken heeft aan de gemeentebesturen verzocht te bevorderen dat voor het lager bezoldigde gehuwde per soneel is getroffen bij de beschikking van den secretaris-generaal van bet depar tement van binnenlandsche zaken en die van financiën d.d. 27 December 1940. B. en W. stellen voor, gezien de sterk gewijzigde tijdsomstandigheden. t.e besluiten vanaf 1 December 1940 een tijdelijke toe lage van 6 van de bruto-wedde. voorzoo= ver die met toelage een bedrag van f 1900 niet overschrijdt, toe te kennen aan boven genoemd personeel der gemeente. Aange zien een gemeentelijke kinderbijslagrege ling voor deze gemeente niet bestaat, wordt ten aanzien van de tijdelijke verhooging van het minimum-bedrag der kindertoelage geen voorstel gedaan. Voor de gemeente is er een bedrag van f 75.mee gemoeid, het betreft alleen do ambtenaar en controleur werkverschaffing. Het ligt in het voornemen dit jaar nog to bezien of een eigen kinderbijslagwet voor- deeliger is. dan de rijksregeling. De heer de Pee stelt voor, reeds nu tot een gemeentelijke kinderbijslagverordenlng over te gaan. Voorzitter zegt dat het altijd nog kan en dan met terugwerkende kracht. B. en W. komen liever volgende vergadering met een ontwerp, dan kan het eerst nog bezinken. Aldus besloten. Begrootingswijzdging. De door den. raad in zijn vergadering van 7 November 1940 vastgesteld begrooting voor het dienstjaar 1941 is van Ged. Staten terug ontvangen met verzoek eenige wijzi gingen daarin aan -te brengen. Deze aangegeven wijzigingen maken dat nog een bedrag van ongeveer f 650.— moet worden gedekt. Hiertegenover staat, dat de post van verplegings'kosten van arme krankzinnigen kan worden verlaagd met f 500.omdat een der voor rekening van. de gemeente verpleegden inmiddels in ont» slagen. Bovendien moet de begrooting op eenige punten wijziging ondergaan, omdat inmid dels een regeling is getroffen welke voor ziet in de gevolgen welke voor de gemeen» ten voortvloeien uit de vervanging van de bestaande belastingen door één enkele in komstenbelasting. Het uit deze laatste wijzigingen voor de 'gemeente voortvloeiende voordeel bedraagt ongeveer 1050, In totaal worden de ontvangsten dus met ongeveer f 900.verhoogd. B. en W. stellen voor van dit bedrag f 800.wederom bij de reserve te voegen en de resteerende 100,— te voegen bij den post onvoorziene uitgaven. Aldus besloten. Geen opcenten meer, maarl?? Voorstel tot intrekking- van de verorde ning tot heffing van 75 opcenten op de ge meentefondsbelasting. B. en W. stellen voor in verband met de bepaling, dat van de bevoegdheid der ge meenten tot heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefonclsibelasting voor het laatst gebruik wordt gemaakt, t.en aan» zien van het belastingjaar 1940/1941, tot in trekking van de eerder genoemde verorde ning over te gaan. Aldus besloten. Rondvraag. Weth. Glas uit de beste wenschen aan het adres van den burgemeester en zijn gezin. Spr. komt nog weer terug op het punt samenvoeging der gemeenten. Hoe staat het daarmee? Niets zou spr. liever willen dan dat dé zelfstandigheid bewaard blijft. Mocht het waar zijn dat de gemeen te toch wordt samengevoegd, zou spr. niets liever willen dan dat Mr. Kooiman burge meester bleef. Voorzitter dankt voor deze woorden. Er is inderdaad weinig nieuws. Het schijnt niet de bedoeling te zijn de samen voeging een-twëe-drie door te laten gaan en voor elke samenvoeging zal een apart besluit genomen worden. Van enkele ge meenten zal de samenvoeging binnenkort een feit zijn. gemeenten waar bezwaren waren zal men nader bezien. Het zou zelfs niet onmogelijk zijn combinaties, welke op groot verzet stuiten, niet te laten doorgaan. Het beste is af te wachten, officieel is niets bekend. Voor St. Maarten kan men gerust zijn, een volledig hernieuwd onderzoek zal zeker plaats vinden. De heer De Pee, zelf 25 jaar gymnast, ver wacht van de schoolmeesterscursus weinig nut, 12 lessen is veel te kort, het zal wel licht geen voordeel maar nadeel worden voor het kind. Laat men opletten of dit in de school niet gebeurt. Voorzitter ziet een en ander als een voor- Ioopige regeling. Op den duur zullen er wel speciale onderwijskrachten komen. Overigens is voorzitter het geheel met den heer De Pee eens. het onderwijs L.O. zal gebrekkig blijven. Er bestaan bij B. en W. ook plannen voor een geschikte lokaliteit Hierna sluiting» -

Schager Courant | 1941 | | pagina 5