De polder kan geen kromme sprongen maken Polder Anna Paulowna Materiaalgebrek oorzaak dat al leen noodzakelijk onderhoud kan worden uitgevoerd. Varia tie in het polderbeeld, andere boomsoorten. Onder leiding; van den dijkgraaf, den hoer C. Dzn. Rezelman. vergaderden Zaterdag morgen Hoofdingelanden van den polder Anna Paulowna in het Polderhuis. De heer Zoete is wegens ongesteldheid verhinderd aanwezig tc zijn, bij den heer Schilderman vond een blijde gebeurtenis in den koestal plaats, zoodat die ook thuis moest blijven. De notulen, gelezen door den secretaris 'den heer C. Keizer, worden onveranderd vastgesteld. De opzichter, de heer I. Taillie komt ter vergadering. Ingekomen zijn eennge goedkeuringen op •genomen besluiten en andere formeele stuk ken, welke voor kennisgeving worden aange nomen. De Dijkgraaf deelt mede, dat na het over lijden van den heer De Jong een brief van rouwbeklag is gezonden. De heeren Geerligs en van Balen Blanken worden gefeliciteerd met hun herbenoeming tot. heemraad. Het D. B. hoeft besloten een proef te ne men met 500 tep, populier, plataan en esch- doorn aan te planten, om eens wat variatie in het polderbeeld te brengen. Kas en boeken zijn accoord be vonden. Aan het P.E.N. is bericht, dat de regeling stroomranlsoeneering voor de pol derbemaling niet mogelijk is. Een grondslag op vorig jaar is waardeloos, er zijn soms verschillen van 400 Na toelichting zag het P.E.N. dit in, verzocht nu alleen zuinig te zijn. Verlaging van polderpeil is echter niet meer mogelijk. Medegedeeld wordt, dat het wegenregle ment is gewijzigd. Het bestrijden van sneeuw en gladheid is thans voor rekening van den onderhoudsplichtige. De polder had dit overigens eigener beweging reeds grooten deels gedaan. Verlenging tot 1 Jan. 1942 is verkregen voor de werkverschaffing. Er is nog f1200 beschikbaar,, geheel zullen de werken door materiaalgebrek niet klaar kunnen komen, de aarden baan kan in ieder geval worden gelegd. De heer Komen dringt, aan, vooral het ge deelte bij Iloogeveen te Breezand spoedig in orde te maken. Voorzitter zegt medewerking toe, men zal het daar zoo spoedig mogelijk bruikbaar ma- Wieringermeer BURGERLIJKE STAND VAN 22 t m 28 MAART 1641 Géborén: Adrianus Theodorus, zoon van G. Q. van Oers en A. E. van der Fluit; Wopko, zoon van W. Sijtsma en I. Jens- ma; Henricus Antonius Jozephus, zoon v. W. H. M. Hakvoort en M. B. II. Peters; Jo- hannis Pieter, zoon van M. A. de Groene en A. M. Kole Ondertrouwd: Streefkerk, Franciscus Julius en Veenstra, Gooitske. Getrouwd; Geene. Overleden: GeGene. WIIDDENMEER. GOEDGESLAAGDE OUDERAVOND. „Leerstof voor het leven". Vanaf zes uur was Vrijdag in de school het werk der leerlingen te bezichtigen en het schoolpersoneel te spreken. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt. Vooral het vele en keurige handwerken der meisjes had veler belangstelling. Hoe wel op dergelijke tentoonstellingen meestal het fraaie handwerken overweegt, stond hier het nuttige geheel op den voorgrond en dit zag er toch heel fraai uit. Het was werkelijk allemaal „leerstof voor het leven". Om half acht werd de avond voortgezet in „Hotel de Beurs". Met flinke stem openden de 9 kinderen, die de school gingen verlaten, den feestavond, door ouders en genoodigden welkom te heet,en en werd het Wieringer- meerlied van den heer Dekker gezongen. Het hoofd van de school, dat de avond leidde, heette daarna .den heer Blaauboer, als vertegenwoordiger van het. schoolbe stuur, en de oudercommissie van harte wel kom. Ook de heer Sieswerda uit Wieringer- waard werd welkom gcheeten. Hierna volgde een bonte mengeling van kinderspelen en kindertooneeltjes, onder broken door een tweetal lezingen. De heer Sieswerda sprak de ouders over het nut van tandverzorging op school. Het hoofd der school dankte spr. en deel de hem mee dat. de oudercommissie gaarne op onze school de tandverzorging ingevoerd zag en dat het personeel ook gaarne wilde meewerken. Het zal nu maar aan de ouders liggen. De heer H. Dekker sprak over muziek in school en huis. De kinderstukjes verliepen allen vlot. en waren goed ingestudeerd. Vooral Hans en Grietje, Het spel van Dag en Nacht, Boerke Naes en de Kikkerevm- nastiek vielen zeer in den smaak. De costu- mes waren goed verzorgd, en .ie speciale poldercostumes voldeden vooral goed bij het reidansen. Aan het slot. van den- zeer geslaagden avond bood de heer J. v. Wijk, voorzitter der oudercommissie het. personeel een kleine verrassing aan en dankte allen voor het wel slagen van dezen avond. WIE RIN GER WERF. PLAATS TE KORT. Door de groot e aanmelding der schoolkin deren met 1 April, is het voor de kleuters on mogelijk geworden, het schoollokaal te kun nen bewonen en zullen deze moeten verhui zen naar het gymnstieklokaal. ken. Het gebrek aan materiaal is ook oor zaak dat men zich over het algemeen moet beperken tot het noodzakelijkste onderhoud. Men heeft 20 ton teerslakken kunnen koopen en hoopt nog op meer. De wegen hebben geleden, men zal ze zoo goed mogelijk in orde houden. Het D. B. wil een droogstookinstallatie voor het archief aanschaffen, men had er eerst een kachel in, maar 't was wel gek om in een brandvrije kluis met vuur te stoken. Op proef zal een electrische installatie wor den geplaatst. De heer Wilnis vreest dat men nu in con flict komt met de stroomrantsoeneering. Voorzitter denkt van niet, maar zal tevo ren informeeren. De opzichter een goed polderhuis- vader. Voor het vergaderlokaal heeft opzich ter Taillie puntlooze gordijnen van lancaster Jtunnen- krijgen. (Gelach.) Voorgesteld wordt aan het gehuwde perso neel van den polder een tijdelijke toeslag te verlcenen van 6 van het, bruto jaarloon, eventueel f 1.op het weekloon, en indien minder dan een week arbeid wordt verricht f0.20 per dag, met dien verstande, dat deze toelage slechts wordt uitgekeerd voor zoover dit noodig is om de bruto-inkomsten van be trokkene op f 1900.per 'aar te brengen. De toelage zal van terugwerkende kracht zijn tot 1 Januari 1941. Er is een adviseerend schrijven van hoogerhand ontvangen, met verwijzing naar de besluiten omtrent het rijkspersoneel. Do Ver. van Waterschappen staat sympa thiek tegenover de zaak. De arbeidersbond ging niet geheel ac coord, omdat de weektoelage vast personeel niet geheel 6% is. liet bestuur handhaaft echter het voorstel, omdat het administra tief eenvoudiger is. Het zal den polder kos ten f 1200— per jaar, huiten de toelage voor de jaarinkomstcn. Het voorstel wordt z.h.s. zonder discussie aangenomen. TOELATING GEKOZEN HOOFDINGELANDEN. De heeren H. Wilms en J. Jongcjans kun nen worden toegelaten, er is heel wat over gecorrespondeerd, gezien de maatregelen van den rijkscóramisssaris ten aanzien van de verkiezingen. De geloofsbrieven van heide heeren wor den in orde bevonden, lot toelating wordt besloten, felicitatie volgt. RONDVRAAG De lieer Wilms vraagt wat het D.B. denkt van de Lagedijk, die is heel slecht. Voorzitter zegt dat men er geregeld aan bezig is, maar er is geen teer. De teerslakken kan men voor die plek ken niet gébruiken,.er is door het gerij niet de zware wagens geen bijhouden aan. Na dat de heer van Balen Blanken heeft dank gezegd voor het prettig welkom als Heem raad, volgt sluiting. Kou-Griep - Pijn tl ij ti Ilavltfm Helpen veilig en vlug. Doos lOen 50ct. WIERINGERWERF. OUDERAVOND L.O. SCHOOL. De Oudercon»ipissie organiseerde een ge zellige avond voor de ouders cler lffnderen, In de schoó'gang waren veel nuttige arti kelen opgesteld. Het hoofd der school de heer van Ba vel, hei onderwijzend perso neel de heer Van der Scliie en mej. Peul verstrekten inlichtingen. Het fraaie celo- texwerk, de nuttige kledingstukken en 't figuurzaagwerk dwong aller bewondering af, ook door de keurige afwerking. Hot onderwijzend personeel heeft eer van zijn werk! Dr. D. de Vries, arts Wieringerwaard. hield om 8 uur een voordracht over de tandverorging der kinderen op de scholen en deed op zijn bekende vlotte wijze het grooto nut, feitelijk de onontbeerlijkheid daarvan in het oog springen. Van de le zingen over dit onderwerp gaven wij reeds meermalen uitgebreide verslagen. Ver schillende vragen werden naar genoegen beantwoord. De heer Van Bavel dankt namens de aanwezigen I)r de Vries voor zijn gehou den voordracht en hoopt, dat alle ouders dezen avond zullen waardeeren. Het hoofd der school deelt den ouders nog mede. dat hoogstwaarschiinijlk dit jaar geen handen arbeid verricht zal kunnen worden met het oog op de schaarschte van allerlei stof en wol. Stappen zijn ondernomen bij de autoriteiten echter zonder resultaat. Sur. doet een beroep op de medewerking der ouders dan zal er misschien nog 'ets aan gedaan kunnen worden. Hierna richt den heer Geuzehroek voorz. der Oudercommis sie een woord van dank voor de groote be langstelling en sluit dezen welgeslaagden avond. SLOOTDORP. STIERENKEURING. Tweejarige stieren: Voor het N.R.S. werden goedgekeurd: Constantijn Frans 48. eig. J. P. Kits, Atlas' zoon. eig. D. Gul kor; Paul 14, eigenaar Staatslandbouwbedrijven: Grietjes Bert, eig. als voren; Gerrit. eisr. J. Schrale. Voor N.H.: Ilinne, eig. G. Beels- ma. Voor Provinciaal reglement: Wilsnuits Athleet. eig. I. Bos; Adolf eig. H. Homan; Klaas. eig. Ti. Leidstra. Eenjarige stieren. Goedgekeurd voor NU. S.: Teun en Barend, eig. H. B. Kiolsfia. Hendrikie's Lindbers-h en Marie's Linö- bergh. eig J. Montsma. Goedgekeurd voor N.H.: Geertjes Lindbcrah, eig. J. Montsma; lotjes Adema, eig. N. Hoornsman; Celcius, eig. A. v. Dellen: Andrios, eig. H. Luinen- berg; Leo, eig. T. J. Hoogland. Goedge keurd voor Prov. reglement: Karei. eig. O. Koorn. Adema v. d. Wierincermeer. eig. N. Hoornsman; Eddv, eig. J. P. Kits; Willem I. eig. F. Aukema; Anna Donald, eig. T. II. Woudstra; Jan, eig. TJ. Viersen; Adolf eig. G. G. Miedema; Koosjes Bert, eig. P. Koster Wigle, eig. F. Gouwenberg; Ruurd, eig. T. f Hoogland. Afgekeurd werden 4 stieren. Keurmeesters waren de heeren Tr. L. de Vries. E. Koster Dzn., Jm. Blaauboer en K. Zuurbier. ALKMAAR GEVAARLIJK SPEL. Zooals hekend zijn tegenwoordig vele autobussen cn vrachtauto's voorzien van een gasgenerator, in verhand waarmede ach teraan liet voertuig een tweewielig aanhang- wagentje (z.g. gasdolly) bevestigd is. liet komt herhaaldelijk voor dat kinde ren, het gevaar dat zij daarbij loopen niet heseffende, op deze aanhangwagens klim men, waardoor ongelukken niet kunnen uitblijven. Reeds zijn ongevallen met doodc- lijken afloop te betreuren. Aan de ouders daarom de ernstige raad hun kinderen te wijzen op het groote ge vaar dat zij met dergelijke handelingen loo pen. DE SCHAPENMARKT. Het was weer een drukke markt Zaterdag jl., al was de aanvoer met circa 200 stuks iets kleiner dan een week terug. Dat de prijzen iets terug liepen, behoeft gezien de prijzenf welke bij aanlevering worden betaald, niet zoo zeer te bevreem den. Weliswaar werden de schapen nog duur betaald, maar met f53 voor de beste lagen de notceringen toch ongeveer f4.— heneden die van de vorige week. LANGEND1JK BOETE VOOR ONNOODIG GEVRAAGDE SPOORWAGENS. Naar „De Tuinderij" het officïeele orgaan van het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland, verneemt, zijn door de Ne- derlandschc Spoorwegen maatregelen geno men om te voorkomen, dat er te veel wa gons worden aangevraagd door de groente veilingen. Deze maatregelen bestaan hier in, dat voor iedere wagon, welke te veel wordt aangevraagd, een boete van f 5 is verschuldigd. Dat de veilingen een dergelijken maatre gel niet prettig en wel wat willekeurig vin den is te hegrijpen, omdat er verschillende factoren werkzaam zijn of kunnen zijn, die veroorzaken, dat onmogelijk met zekerheid van te voren kan worden bepaald, hoeveel spoorwagens precies noodig zijn, en of het aantal aangevraagde wagons voldoende of onvoldoende zal zijn. Het Centraal Bureau heeft zich op grond van deze en andere over wegingen tot de Ncd. Spoorwegen gewend met het verzoek de getroffen boeteregeling, niet voor de tuinbouwveilingen te doen gel den. LAAT! Door de weersomstandigheden is het werk op de nakker verlaat. Vóór April zul len er b.v. weinig vroege aardappelen zijn gepoot. Dit behoeft echter nog niet de vrees tc wekken, dat men nu ook laat. met de eerste nieuwe aardappelen ter markt zal komen. Want ook het vorige jaar was men met de werkzaamheden zeer laat. Ook toen was het begin April, dat de nieuwe aard appelen werden geplant. En vóór Juni kwa men ze nog ter markt! NOORDSCHARWOUDE. ERNSTIG ONGEVAL. Zaterdagmiddag is alhier een ongeluk ge beurd, met vrij ernstigen afloop. De heer P. de G. kwam, toen hij bij de Mosselcnbrug neergeed, in botsing met den heer De W., die per transportfiets uit de steeg naast. het. pakhuis van den brandstof- fenhandelaar S kwam rijden. De botsing was zoo hevig, dat de heer de C». vrij ernstig gewond werd. De doktoren Wilmink en de Wit hebben de eerste hulp verleend, waarna hét slachtoffer naar huis vervoerd werd. Hier is weer eens gebleken, hoe gevaarlijk het is. uit stegen'te rijden zonder uit tc kij ken, of cr iets aankomt. INSTALLATIE EN BENOEMING. De heer A. Kwadijk is in de zitting van verleden week geïnstalleerd als bestuurslid van de gemeentelijke instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon, als opvolger van den heer Iveppel. Tn de vacature van admi nistrateur werd de lieer K. van Nicnes be noemd. NOORDSCHARWOUDE. GYMNASTIEKUITVOERING „HERCULES EN HYGIEA". Gistermiddag werd in het lokaal van den heer J. de Bakker alhier de tweede uitvoering gegeven door de gymnastiek- vereenigingen „Hercules en Hygiëa". Tn aansluiting op ons bericht over de uitvoe ring van Woensdag j.1 kunnen wij mel den. dat ook deze tweede uitvoering een suces is geworden. De gymnasliekvereeni- gingen hadden zich de medewerking we ten te verschaffen van een aantal leden van „Dc Halter" te Alkmaar, niet alleen voor het versterken van het korps gym nasten. maar ook in den vorm van caba ret-art isten. Het lijkt ons toe. dat het. aantal leden van Hercules en Hygiëa heel wat geringer is dan eenigc jaren geleden Versterking van beide veroeni<rin<ren zal zeer zeker ge- wonscht ziin. Het programma be vatte dan ook verscheidene num mers. waarin nronaganda wnrdt gemaakt, voor de toetreding van nieuwe leden. Er was veel afwisseling. Behalve de gymnastiekoefeningen, welke over liet al gemeen, zooals wii dat van TT en H. gewend ziin. keurig werden uitgevoerd, was er zang en tandans. Wat het werken der lieeren-leden aan eaot, zii waren _bii het unardwerk en aan de rek niot sehikkie. Ei" mislukte noga1 eens een oefening De Mkmaarsehe gas ten gaven een ener mooie nummers noard weg, maar aan de rek waren ook z.ii nie* frrt.uinTük Het hrmnverk was over het al gemeen keurig. Van het ontreden der da flgmes verm.plden wii het boogbrug der da mes van de perste afdeeling en do rhvt mische oefening, welke uitstekend slaag den. Het Beiersche ballet, uitgevoerd door een achttal meisies was ook heel aardig evenals het. Soripghal Vermelden wii nog dat de heer W. Veldstra, kampioen var Tl.N K. een vriie oefening uitvoerde wence met. groote aandacht gevolgd werd. Het was af. Verder verleenden medewerking, de hee ren gebr. Dekker, die op verdienstelijke wij ze een drietal liederen zongen. Het eerste nummer slaagde niet zoo goed. De stem ming was niet zuiver. De beide andere vergoedden veel. Ook de zang van mej. C«. de Bakker werd met groote aandacht gevolgd en met ap plaus beloond. Het duet van mej. G. en de heer K. de Bakker „Als de houwers zaaien" was heel mooi. Een drietal heeren van De Halter zong een leuke potpourriook de tapdans uit gevoerd door dc heeren W. Veldstra en Jb. Langcnherg oogstte veel bijval. Als confe rencier trad op de heer C. van Zoonon, die. vergeleken bij vorige gelegenheden, veel vooruitgegaan is. De muziek werd als ge woonlijk verzorgd door de „Vroolijke Vin ken" onder leiding van den heer A. Kos. Dit wakkere groepje werd aan het einde der uitvoering verrast met een heerlijke taart. De voorzitter van Hercules, de heer A. Ootjers, heeft woorden van dank gespro ken tot. allen, die medewerking verleend hebben aan het welslagen van deze uitvoe ringen. Aan eenige medewerkers werd een cadeautje overhandigd. Het was een mooie middag. Jammer, dat de zaal niet hcclemaal gevuld was. OUDKARSPEL. DE KLEUTERSCHOOL. Zaterdagmiddag heeft, een groot aantal ouders van dc leerlingen van de kleuter school alhier van de gelegenheid gebruik gemaakt, om het werk der leerlingen te be kijken. Medegedeeld word, dat vandaag de schooltijden weer op de oude wijze zullen zijn geregeld. Ook werd medegedeeld, dat. de kleuterschool te Zuidscharwoude weer spoe dig zal worden geopend. NIEUWS VAN FLORIMONT. De operette Florimont, de zwervende zan ger, welke tweemaal achtereen aan den Lan- gendijk volle zalen heeft getrokken, za! zeer waarschijnlijk nog eens worden opgevoerd. De belangstelling hiervoor is heel groot. Als datum voor deze derde opvoering wordt 27 April a s. genoemd. Men zal ook in onderhandeling treden, om deze operette te Schagcn op te voeren. De finitieve mededeelingen hieromtrent kunnen nog niet worden gedaan. ZUIDSCHARWOUDE. TE WATER. Zaterdagavond ongeveer 11 uur is de heer H. uit Broek door de duisternis misleid met zijn fiets tc water gereden in de Voor- burggracht bij de los- en laadplaats van de firma Kramer. Dat is daar een zeer gevaar lijke plaats: het is er niet afgezet door een heining of anderszins en betrekkelijk is de rijweg kort hij den wal. Intusschen is het den drenkeling met behulp van den heer K. alhier gelukt op het droge te komen, zoo dat dit ongeval nog goed is afgeloopen. De fiets is later opgehaald. NIEUWE NIEDORP LAATSTE NUTSUITVOERING. Zondagmiddag trad voor de laatste maal van het seizoen voor het Nut op liet cabaret gezelschap „De Bonte Spelers" van Alkmaar met dc Revue: „Van dit van dat, van alles wat." De zaal was flink bezet, waaronder velen diei n het bezit waren gesteld van een gratis bewijs van toegang, disponibel gesteld door het bestuur van het Nut aan den voorzitter van het Plaatselijk Comité Winterhulp. Het is een mooie middag geweest en een elftal nummers is op schitterende wijze afgewerkt. Het was inderdaad van alles wat. Het ontreden van alle tien medewerkenden, de hr. Cloeck als conferencier, heeft het tot een zeer goed geheel gemaakt en het dave rende applaus na elk nummer was wel liet beste bewijs dat het publiek heeft genoten. In liet hijzonder willen we hier noemen en een extra woord van hulde brengen voor het optreden van Nelly Rus, die op schitte rende wijze zong Tsolo Bel'a en Rose Marie en voor het optreden van Menno Grondsma in zijn goochel repertoire cn als „Dc Imitator" is een woord van lof zeer on ziin plaats. Voor al door het optreden van den heer Grondsma meenen wij een groot deel van het succes te moeten toeschrijven. We kunnen van de Bonte Spelers met een auteur als Menno Grondsma nog vele mooie avonden verwacht en we zeggen hun dan ook een van harte tot weerziens! DOBPSVERFRAAIING. Men is thans druk bezig een veertigtal nieuwe hoornen te planten in plaats van de door iepziekte aangetaste hoornen, welke gerooid zijn. Daar er thans hoornen van ver schalende soorten inkomen, zal een en an der zeker bijdragen tot verfraaiing van ons dorp. VERKOCHT. Naar wij vernemen, is het huis van mej. Visser, bewoond door den heer G. Wit. on derhands verkocht aan zekeren Klooster boer te St. Pancras. STIERENKEUFJNG. Stierenkeuring te Nieuwe Nïedorp op 27 Maart 1941. Keurmeesters de heeren E. Kos ter. P. Koster, Zuurbier, Bakker en de vee teeltconsulent de Vries. Voorgebracht wer den twee driejarige stieren, welke beide in Alkmaar ter centrale keuring mogen worden voorgebracht, Ymkjes Apolio, eig. Jh. Kooij ca, te N. Niedorp; Leegwaters Frans, e:g A. v. d. Wal te Winkel. Negen 2 jarige stieren waarvan 3 goedge keurd. nl. Nico. eig. W. .T. Keesom te N. Nie dorp; Charlottc's Roland, oig. Jh. v. d. Mo len te O Niedorp; Frans van Koh i Noor, eig Jb. Rootjes te O. Niedorp. 4 N.H. gebrand, nl. Roland Jan 5, eig. H D Kruit. Winkel: Diadeem,'eig. II Kriller tc O.Niedorp: Cor Frans 13. eig. M Sehrooder te O. Niedorp: N. Max 73, fokker Jh. Kooij CzN Niedorp 3 P gebrand nl. Maartjes Frans. eig. M. Borst. O. Niedorp; Feike, eig. A v. d. Gulik N. Niedorp; De Witte Lindberg, eig. W. Bur ger. N. Niedorp. 25 één-jarige stieren, waarvan 3 stuks goedgekeurd voor NBS., nl: Frans A 73., eig. Jb. Pijper, N. Niedorp; Marie's Apollo, eig -Th. Rootjes, O Niedorp: Marius. eig. Jn. Piiner. N. Niedorp: 7 stuks gebrand met N.H., nl.: Roberts Tarzan. eig. K. Reijne te Barsingerhorn: Rilius, eig. Jb. Pijper, Nieu we Niedorp; Mannerheim. eig. Jn Pijper, N. Niedorp; Zwartjes Arno. eig. G. Baken. N. Niedorp: Frans 7. eig W- J. Keesom. Nieu we Niedorp: Gretha's .Frans 6, eig. L. Duin kerken. TTarenkarspel; Wilholmina's Frans 3, eig L. Duinkerken, ITarenkarspel. 9 stuks met P gebrand, 3 stuks afgekeurd en niet opgekomen. BERGEN SCHILDERLTEN AANGEKOCHT. Op de tentoonstelling, welke in het Stede lijk Museum te Amsterdam door den Hol- landschen Kunstkring wordt gehouden, zijn door het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten een drietal schilderijen aange kocht: „bloemstuk" van Germ de Jong en twee schilderijen van Harry Kuijten. t.w. „ijsbaantje in de duinen" en „dorpsgezicht met smeltende sneeuw". ZIJPE OUDESLUIS. ONAANGENAAM AVONTUUR VAN WIERINGER. Auto te water. In aansluiting op ons bericht van Zater dag kunnen \vij mededeelen, dat Vrijdag avond do heer N. Kaan," Directeur van de Bcursbevrachting op Wie ringen, met zijn auto in Je wegsloot van den heer Jn. Ros sen, kantoorhouder te Oudesluis is geraakt* 't Gebeurde om een uur of tien. dat deze een smak hoorde en tegelijk met den heer H. Grünwald aan de buitendeur stond om te zien wat er geschied was. De heer K„ die gelukkig alleen in de auto zat, was in de diepe wegsloot geraakt en de auto stond er „op z'n kop" in. Geen portier was open te wurmen in die betrekkelijk nauwe sloot. De huur H. Grünwald snelde direct te hulp en haalde „volk" om te helpen bij 't café van den heer Joch. Kreijger. Met man cn macht slaagde men er in den wagen te kantelen, zoodat het portier kon worden opengemaakt en de heer K., die tot zijn nek in 't. water had gezeten, er bemodderd en wel uit kon stijgen. Gelukkig heeft onze kantoorhouder een badkamer en kon de drenkeling opgefrischt worden door een warme douche en schoone kleeren. Het spreekt vanzelf dat hij vooral de fa milies Kossen en Grünwald en al de overige helpers zeer dankbaar was voor hun aller rnenschlievende zorgen. De auto is den volgenden morgen om een uur of tien door de Firma de Moor- op het droge gebracht. Nog dienzelfden duisteren avond hoorde de heer Jn. Nannis een plomp in 't Egale- ment voor zijn deur en snelde oogenh'ikke- iijk te hulp. 't Was een fietser, die er in middels al weer uit gekrabbeld was en ter wijl hij op z'n karretje sprong beweerde, dat het. niet zoo erg was en de beenen al leen maar nat waren. Den volgenden mor gen bij daglicht bleek wel uit de zwarte modöerklonters op den weg, dat de onbe kende er wel wat verdei ingezakt zou wezen. Optimisme is hij zoo'n duisternis echter een benijdenswaardige zaak om den moed er in te houden. CALLANTSOOG PROPAGANDA-AVOND van de afd. Callantsooq van den Bond voor Staatspensionneering. Zaterdagavond heeft de afdeeling Callants- oog van den Bond voor Staatspensionneering in de zaal van den heer Haan een propagan- da-avond gehouden. De zaal was tamelijk goed bezet. Door de tooneelvereeniging „Nieuw Le ven" te Callantsoog werd het tooneelstuk „Verleden" voor het voetlicht gebracht. Dit stuk is door deze vereeniging eenige weken terug reeds ter gelegenheid van de muziek uitvoering opgevoerd en in het verslag daar van reeds besproken. Het werd weer vlot opgevoerd. In de pauze werden een tweetal geschon ken taarten Amerikaansch verkocht en brachten flink geld in het laadje der vereeni ging. Na de pauze werden een tweetal films ge draaid, die zeer in den smaak vielen. Het was een geslaagde avond voor de nog jonge afdeeling. SCHAGEN TAFELTENNIS. Mevr. Room kampioen. De tafeltennisclub van „Lycurgus" besloot jl. Zaterdag haar onderlinge competitie met cte volgende wedstrijden: Dames: Mevr. Keesman—Mej. Bronder 221 Mevr. Rus—Mei. Bronder 1821 Mej. SleutelMevr. Rus 1221 Mej. BronderMevr. Keesman 215 Mej. Bronder—Mevr. Rus 21— 9 Mevr. Rus—Mej. Sleutel 21—16 Mevr. RolMei. Bronder 921 Mej. SleutelMej. Bronder 15—21 Mevr. Rus—Mevr. Keesman 21— 9 Mevr. Rol—Mevr. Rus 3—21 Mevr. Rus—Mevr. Rol 21—10 Mevr. KeesmanMevr. Rus 12—21 Toen men zoo ver was gevorderd, werd even gepauseerd om voor de finales den stand op te maken. Toen bleek, dat de da mes Capelle en Bronder ieder slechts 1 verliespunt hadden, terwijl mevr. Room riog geen onkel verliespunt had. Tussclien dit drietal moesten echter onderling nog 4 sets worden gespeeld, zoodat van den uitslag nog niets gezegd kon worden en men dus wel zeer spannende finales tege moet kon zien De uitslagen van deze laat ste sets waren: Mevr. CapelleMej. Bronder 2110 Mej. BronderMevr. Room 1521 Mej. BronderMevr. Capelle 2422 Mevr. RoomMevr. Capelle 2112 Zoodat dus mevr Room bij de dames clubkampioene werd. Bij de heeren werden nog gespeeld: KeesmanRus 821 BusBoom 17—21 Rols Rus 1521 Rus—Keesman 21—6 Rus—Rol 2118 Van de heeren wist de heer Room de meeste punten te behalen. Dames: Gesp. gew. vrl. pt. Mevr. Room 12 12 0 12 Mevr. v. d. Capelle 12 9 3 9 Mej. Bronder 12 9 3 9 Mevr. Rus 12 6 6 6 Mej. A. Sleutel 12 4 8 4 Mevr. Keesman 12 2 10 2 Mevr. Rol 12 0 12 0 Heeren: D. Room 8 7 1 7 C. v. d. Capelle 8 5 3 5 L. Rus 8 5 3 5 C. Rol 8 2 6 2 S. Keesman 8 1 7 1

Schager Courant | 1941 | | pagina 3