Zesduizend menschen spelen kiekeboe veilingen GROENTEN Langendiiker Dinsdag 1 April 1941 Tweede blad De invloed van de evacuatie der Helderschen op onze omgeving gewezen gemeente zou dan «een huuropzeg- ging van de zijde van den verhuurder mo gen plaats vinden zonder voorafgaande toe stemming van een aan te wijzen instantie, welke slechts gegeven dient te worden na verhoor of althans oproeping van den huurder. Of een gemeente zich in een toe stand als ik bedoel, bevindt daarover zou ik B. en W. of alleen de burgemeester willen laten adviseeren en het Provinciaal Bestuur, i.c. de Commissaris der Provincie de beslissing willen laten nemen. Dit lijkt mij de eenige manier het gezwel althans aan te snijden. Hoe het zij, besluit burgemeester Mijnlteff. hoezeer men ook begaan mag zijn met het lot der Helderschen. en hop men ook de minstbedeelden, waar mogelijk ter zijde wil staan, het gaat niet aan, dat zij. die rijker met aardsche goederen gezegend zijn. de burgers hier verlokken dwars tegen het al gemeen belang van de gemeente in. hande lingen te. doen die hun later zullen berouwen en waardoor de belangen van de eigen in woners hoogst ernstig worden geschaad. Ook kunnen wij van gemeentewege be zwaarlijk deze bijzondere en tijdelijk wo ningnood door bouw van huizen opheffen. Want de Helderschen gaan terug, de Polderschen blijven zitten, maar mijns in ziens moet. dat niet een zitten met de ge bakken peren zijn. (Nadruk verboden). Uit onze omgeving fraaie krans, welke onder het nemen van een foto om de schouders van den aanvoer der werd gelegd. De door het Domeinenkantoor aangekon digde feestavond zal waarschijnlijk later worden gehouden. W1ERINGERWAARD BIJENTEELT. J.l. Zaterdagavond hield de afdeeling Wïe- ringerwaardAnna Paulowna van de ve»-- eeniging Bijenteelt in Nederland haar ge bruikelijke voorjaarsvergadering in café Keuris. Na opening door den voorzitter den heer C. v. d. Kolk die in 't bijzonder welkom heette den heer Slabbekoorn, Rijks gediplomeerd Bijenleeraar die een inleiding zou houden over het rooven en omhangme- thode werden eerst de notulen der voriee vergadering voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna rekening 1940 en het hestellen van materiaal. Het door den heer Slabbekoorn te behandelen onderwerp was voor ieder van veel belang en werd: dan ook met volle aandacht gevolgd. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd gretig gebruik gemaakt. „ZEG. KIJK UIT ZEG". Voor de 2e maal werd gistel-middag in de zaal van den heer Boersen de revue „Zeg, kijk uit zeg", samengesteld door den heer H. v. d. Brink, opgevoerd en evenals de lo keer met veel succes. Het was weer voör een ^uitverkochte zaal. Naar we vernemen zal deze revue nogmaals worden opge voerd en dan in de zaal van den heer Breed ONGEWENSGHTE TOESTANDEN IN HET EVACUATIEGEBIED. Burgemeester van Anna Paulow na ziet slechts één uitweg: Rijks verordening in den geest van de huuropzeggingswet 1918, met een lokaal karakter. „Een gezwel, dat hoe eerder hoe beter moet worden uitgesneden" (Van een onzer redacteuren.) In den kop van Noerdholland spe len zesduizend menschen kiekeboe. Ze bestaan, maar ze bestaan toch niet, men ziet ze en men ziet ze toch niet, een zondvloed is over de rustige Nóordhollandsche dorpen ge komen, een zondvloed, welke op het oogenblik de samenleving in die dor pen eenig materieel gewin, maar veel meer moreel verlies brengt.... Die zondvloed zijn de vluchtelingen uit Den Helder. Gasten en visch blijven twee dagen frisch, zegt een oud spreekwoord maar deze visch is al een half jaar en lan ger oud... De gasten kunnen het niet hel pen, dat ze er zijn. het oorlogsgeweld heeft hen verjaagd en men kan het ze niet kwa lijk nemen dat ze trachten van hun omstan digheden het beste te maken. Wanneer het echter zoo wordt, dat de heer Mr. M. Th. Mijnlieff, burgemeester van Anna Paulowna waar zich duizenden vluchtelingen ophou den, ons vertelt: dat voor de „eigen burgers" geen woning meer is te krijgen; dat een trouwstoet in het dorp een witte raaf is geworden en men daar als een rariteit uit een grijs verleden tegenop kijkt, want dat geen paartje zijn nestje kan bouwen, omdat alle nestjes bezet zijn; dat twee agenten van politie, reeds meer dan drie maanden in functie, eerst thans, en dan nog door persoon lijke tusschenkomst van den burge meester onder dak gebracht zijn: dat een gehuwd ambtenaar op ka mers moet wonen, omdat niemand een huis voor hem heeft; dat tegen de bedoeling van het huurprijsbesluit 1940 ongetwijfeld veel hoogere buren officieus worden betaald dan officieel is overeengeko men; dat aan burgers, die al hun ver plichtingen jegens den verhuurder nakomen, desondanks per deur- waardersexploit de huur wordt op gezegd, omdat Heldersche menschen veel meer willen betalen'; dat kapitaalkrachtige Helderschen de huizen wegkoopen, om ze aan vriendjes te verhuren dan ontstaat een toestand, welke niet lan ger mag duren, dan ontwikkelt zich, om de woorden van burgemeester Mijnlieff te ge bruiken, een kankergezwel, dat zoo spoedig mogelijk moet worden uit gesneden. Maar hoe? In Zijpe, in Schagen in Callantsoog cn in vele andere gemeenten Is de toestand weinig anders.... Het is zóó. vertelt Mr. Mijnlieff tijdens een onderhoud, dat wij over de.ze brandende kwestie met hem hadden, dat wij officieel de enkele duizenden Helderschen, die er zeker thans hier nog zijn, niet kennen, we kunnen ze niet kennen, want als we ze gaan kennen, dan ontstaat een puzzle, waar niet uit te komen is. Om dat te, begrijpen, moet men de heele droeve geschiedenis van meet af aan weten en de energieke burgemeester van Anna Paulowna, die in de enkele jaren van zijn ambtswaarneming zijn mooie gemeente heeft lief gekregen, vertelt ons die. De noodlottige dag van 25 Juni, na het eerste nachtelijke Engelsche bombar dement. schiep meteen het groote probleem. De polder stroomde vol en hoewel reeds lang te voren richtlijnen voor huisvesting door de commissie „afvoer burgerbevolking" wa ren gegeven, zat men met de handen in het haar. want de meeste dor voorschriften ble ken grauwe theorie te zijn. Immers, er was wel gerekend op een geregelde evacuatie, maar niet op een .wilde vlucht. Door de bombardementen van 24 en 26 Juni werd ales bezet wat maar uit de verte op een woning leek. tot de varkenskotten cn kippen- boetcn aan toe. Elk begrip van contröle was zoek cn de steeds sneller op elkaar vol gende en elkaar tegensprekende be velen van de diverse autoriteiten maakten d« zaak ingewikkelder. De normalen onder de Helderschen. al dus Mr. Mijnlieff, werden zenuw patiënten en de zenuwpatiënten to taal mal. Er kwamen ook problemen van voedselvoorziening, want de kleine winkels waren niet op de groote afname ingericht. Daaik zij BURGEMEESTER MIJNLIEFF. (Foto archief). tijdige maatregelen en samenwer king heeft het publiek hiervan niet veel gemerkt. De angststemming steeg echter tot het hoogtepunt, toen het bevel afkwam dat alleen vromyen en kinderen mochten blijven en de weerbare mannen te rug moesten naar Den Helder, om brand en ander onheil te helpen weren. Anna Pau lowna werd dan weer wel, dan weer niet als vluchtoord aangewezen, eindelijk mochten alleen de gezinnen blijven wier mannen op de werf werkten. Deze maatregel betrof rond 450 personen en naar schatting waren er hier toen zeker 4 tot vijfduizend vluchte lingen. De burgemeester kreeg opdracht de menschen te registreeren, maar hoe? We hebben met medewerking van politie en ambtenaren uit Den Helder een razzia ge houden. een invasie in de woningen en dat gaf voor een of twee dagen. De menschen speelden gewoon kiekeboe, ze gingen boompje verwis selen, Zandvaart 50 ging naar Zanjl- vaart 21 en omgekeerd. Het was niet meer uit te zoeken. In hun paniek stemming meldden de menschen zich niet aan, het was een hopeloozë toestand. Tenslotte werd Anna PaUlowna toch als vluchtoord aangewezen, maar zij die hier waren gekomen, hielden zich „officieel" schuil en houden zich nog schuil. Toen we eenmaal vluchtoord waren, kwam de inspec teur van volksgezondheid een kijkje nemen en dezè constateerde dat hier vreeseüjke toestanden heerschen. Inderdaad, om een voorbeeld te noemen, vier gezinnen samen vijftien men schen,- klein en groot, vrouwen en mannen Drukte in veler opzicht voor de tuinders belangstelling ook voor de organisatie het besef daarvan levendiger g'eworden slechte tij den gaven daartoe wel aanleiding men moest voortdurend op het zelfde aambeeld kloppen op straffe van ondergang belang stelling bleef er zoo wel in ver gadering Noordermarktbond be wees dit ook nu weer het ter rein voor propaganda, wordt viel beperkter de -ordening smao.tr c- gclen laten daarvoor minder ruim te dit vinden de tuinders niet erg toch nog. wel wenschen sommigen willen toeslag ov gel dende prijzen omdat te weinig rekening met duurder levensonder houd- en hoogere bedrijfskosten is gehouden anderen achten lijd van toeslagen voorbij deze week weer hoogere prijzen voor kool soorten die voor uien, bieten cn wortelen onveranderd alles kon tegen maximumprijs worden ver kocht behalve uitzonderlijke no teering en kwaliteit maar dat was zeer gering uien ook weer op maximumprijs voldoende af zet goede prijs voor witlof flinke aanvoeren van roode, gele en witte kool. Behalve dat de tuinders de laatste weken zich bezig moesten houden met het verzor gen der nog in de boeten aanwezige koo! en het Verzorgen van den akker, het plan ten en zaaien, al kan dit laatste, maar spo radisch geschieden vanwege het weer, moes ten zij (en we veronderstellen, dat velen dit hebben gedaan) ook aandacht schenken bij elkaar in het ruim van een woonschuit enzoovoort. enzooverder. Soms konden wij ingrijpen. Ik was blij als de Heldersche po litieman de Haan eens over kwam waaien, onfdat die alle Heldersche Pappenheimers zoowat kent en wij het uitgesproken kaf publieke vrouwen en zoo van het koren /tonden scheiden. Het gevaar voor allerlei ziekten was groot en moet nog groot zijn gecrien de wijze waarop de vluchtelingen huizen. Weet U dat dan niet zeker, burgemeester vragen wij verbaasd. Neen. want sinds de evacuatie naar hier officieel geëindigd is. weet ik nog minder dan van te voren, wie er als vluchtelingen hier zijn en hoe zij wonen. Haast zou ik zeggen: Ik wil het. niet weten, want volgens de bevolkingsboekhouding moeten alle menschen die hier langpr dan een half jaar wonen zich laten inschrijven en dan zijn het burgers. Burgers kan ik niet laten wonen, niet laten leven zooals nn gebeurt. Velen van hen zijn on- en minver mogend. Hoe moet de qemeente zé helpen? Daarbij zouden wij ver plicht zijn, omdat ons zielenaantal zooveel grooter wordt, ons uitbrei dingsplan te herzien, wij zouden on kosten van allerlei aard en van enormen omvang krijgen, kortom wij zouden voor mensehen die hier ongetwijfeld tijdelijk wonen, maatre gelen moeten nemen, die zich nog jaren zouden wreken op hen, die blijven, dat zijn onze eigen burgers dus. Zoo moet ik thans tegen mijn zin veel laten gaan. Ik en zeker ook mijn collega's uit de buurtgemeenten staan hiertegenover in het algemeen vrijwel machteloos. Er is echter* een ander probleem wat zeker even erg is, en waartegen mijns inziens wel wat te doen zou zijn. Dat betreft do meergegoe- den, want dezen veroorzaken in samenwer king met niet doordenkende of al te zake lijke huizenverhuurders of huizenverkoo- pers een toestand, welke eenig in de geschie denis van deze omgeving is. Weet U.'dat hier al in geen maan den een paartje is getrouwd, om dat er geen huizen zijn? Weet U, en dan volgt de scherpe aanklacht, reeds bovengenoemd, over de veld wachters, den ambtenaar, de stieko- me sleutelgelden en de waarschijn lijk door de nieuwe Heldersche huurders betaalde deurwaardersex ploten om de oude huurders uit de woningen te krijgen. Als er een huis verkocht wordt, is het tien tegen een raak, dat het in Heldersche harT- den komt. De huuropzeggingswet van 1918 is niet meer geldig en hoewel volkomen tegen letter cn geest van' het huurprijsbesluit ge handeld wordt en een sociale misstand ont staat, welke op het moreel van de bevolking een zeer ongunstige invloed kan hebben, sta ik ook hier ten deelc machteloos. Im mers is het reeds uitermate moeilijik voor de politie om de overtredingen bewezen te krijgen, doch daarbij komt soms nog. dat veroordeelingen niet afdoende zijn. Door een gemeenteverordening kan de raad er niet in voorzien, wij mogen nu eenmaal ons niet begeven op het terrein van den hoogeren wetgever. En toch is de zaak eenvoudig en met een paar regels in het reine te brengen. Hoe dan burgemeester? Eenvoudig, wanneer de Secreta ris-Generaal een verordening uitvaar digt met een lokale werking in den geest-van de huuropzeggingswet 1918. Dan zal het in bepaalde, nader aan te wijzen gemeenten, niet zonder meer mogelijk zijn een huurder die aan zijn verplichting voldoet en het huis goed bewoont, op straat te zet ten. In een op grond van zoodanige verorde ning als in woningnood verkeerende aan- aan wat er op de vergaderingen van hun vak- of standsorganisatie werd besproken. Dit eischt nu-wel is war niet zoo veel moei- 1e cn inspanning, doch dat deze bezigheid van geen beteekenis zou zijn, van het tegen deel daarvan zijn de meeste tuinders lang zamerhand wel overtuigd geworden. Nu is het wel aardig en gemakkelijk om alles maar aan de voormannen over te laten, doch zo langzamerhand is bij vele tuinders het besef levendiger geworden, dat zij zich ook op de hoogte hehooren te houden van wat er in hun vak- en standsorganisatie aan de hand is. Meer en meer hebben zii ondervonden, dat door een stelselmatig :iveren voor wat betere bestaansvoorwaar den, toepassende het. frapper, frapper, tou- iours! ook wel resultaten worden gekregen. Niet alleen aan Langendijk zitten „harde koppen", doch ook elders, in Den Haag b.v die op zijn tijd eens murw moeten worden gemaakt. De tuinders zijn meer en meer opgevoerd in het organisaticleven en het is merkwaardig, hoe het groote gros van hen hlijk geeft van op de hoogte te zijn van den loop van zaken in de organisatie. Verwonde ren doet ons dit niet, want als men zoo'n MentcJ jaren eiken dag weer uitziet naar resultaten van een actie, op touw gezet door de organisaties, en welke actie ten doel heeft velen van een wissen ondergang te redden, een prijzen- of toeslag- of steunre geling te verkrijgen, waardoor hef mogelijk is net z'n hoofd hoven water te houden of verkrijgt men een dergelijke regeling niet Ie verzuipen, dan is het duidelijk, dat men zich meer en meer voor z'n organisatie in teresseert, en met Argus-oogcn nagaat, wal daarin gebeurt. Van een en ander gaf de WIERINGERMEER PROMOTIE. Bij gemeenschappelijke beschikking van de secretarissen-generaal van de departe menten vain waterstaat en van financiën, is te rekenen van 1 Januari 1941 de inspec teur bij bet openbaar lichaam, de „Wierin- germeer" Ir. C. L. van Steen te Alkmaar bevorderd tot hoofdinspecteur. TOEWIJZING LANDBOUWBEDRIJVEN. Naar aanleiding van een verzoek van bet Centraal Secretariaat voor land- en tuin bouw om landbouwers, die door den aanleg- of uitbreiding van vliegvelden hun bedrij ven hebben verloren, in aanmerking te doen komen voor een landbouwbedrijf in den Wieringermeer. heeft de directie van de Cultuur Maatschappij aan voormeld «secretariaat medegedeeld, dat de hier be doelde gedupeerde landbouwers aan een ernstige beoordee'ing zullen worden onder worpen. Indien ze zich voor de uitgifte van bedrijven in dit, jaar zullen aanmelden om voor een bedrijf in aanmerking te kun nen komen, zullen betrokken landbouwers echter moeten voldoen aan de algemeen •geldende en vastgestelde eischen. WIERINGERWERF. VROOLIJKE VOETBALLERS. Personeel Domeinen en Cultunr- Mlf. Zaterdagmiddag werd te Wieringerwerf op het keurig in orde gemaakte sportter rein, een voetbalwedstrijd tusschen twee afdeclineen van de Wieringermeerdirectie n.1. personeel van het Domeinenkantoor pp het kantoor der Cultuurmij. gpspeeld. Het was een geanimeerde wedstrijd, maar wij vreezen dat het meerendeel der heeren de volgpnde dagen eenigszins 6tijf van leden zal zijn. In hef begin wogen de partijen goed te gen elkaar op en namen de oudjes (Do- meinenkantoor) de leiding met 1—0. Daar na kwam echter de Cultuurmij. onzetten en toonde dat ook zii doelpunten konden maken. Binnen 5 minuten bracht zij den stand op 14 in haar voordeel. Na de „thee" welke door de distributie echter uit limonade met gebak bestond, en welke door den binnen afzienharen tijd scheiden den Cultuur Mij. aan haar collega's werd aangeboden, werden nog 5 doelpunten ge maakt. waarvan 2 door het Domeinênkan- tonrelftal. De eindstand van dezen zeer prettieen wedstrijd werd alzoo 73 in het voordeel van de Cultuur Mij. Tot slot werd dit elf tal gehuldigd met een meer groote dan ZIJPE PETTEN. VOETBAL. In de morgenuren speelde Zondag Petten 2 tegen B.K.C. 3, dat met slechts 8 man was opgekomen en daardoor het onderspit moest delven tegen de Pettenreserves. Ondanks deze geweldige handicap gaven de Polder schen uitstekend partij en de verdediging maakte het P. niet gemakkelijk. Na de rust,, die met 2O voor P. was ingegaan, scoor den beide ploegen nog éénmaal, zoodat het einde P, een te goedkoope 31 overwinning bracht. De match van den dag was natuurlijk de ontmoeting PettenSchoorl, een kamp, waarin beide elftallen zich tot het uiterste plegen te geven. Zoo ook dezen middag en daardoor is het een vlugge, aantrekkelijke strijd geworden. P. had eerst het voordeel van den wind en was met deze steun het meest aanval lend De voorhoede ontplooide 'n loffelijke activiteit en bij herhaling werd het S.-doel bedrefgd. Doch keeper Oud raakte er na een ietwat weifelend begin steeds beter in en speelde uiteindelijk zoo goed. dat niet recht gezegd kan worden, dat S. aan hem de overwinning te danken heeft. In een periode van P. overwicht, volgde een snelle S. aanval; E. Strooker passeerde eenige ver dedigers en scoorde onhoudbaar voor Ra ven (10). Met dezen stand werd gedraaid. S. speelde nu voor den wind, doch deson danks bleef P. duidelijk in de meerderheid. Ontelbare schoten werden op het doel afge- ,vuurd, doch het was om wanhopig te wor den, ze hieven- alle zonder resultaat. Zeker het schieten had beter kunnen zijn, doch dat neemt niet weg, dat met eenig geluk P. zich een welverdiende voorsprong had kunnen veroveren. Ook een penaltv door Kohnhorst genomen, leverde niets op. Daar ook S. bij de enkele aanvallen er niet In slaagde R. nogmaals te passeeren, kwam het einde met een wel zeer geflat teerde overwinning voor de gasten. Scheidsrechter Goudswaard leidde correct. WIERINGEN IN HET KANAAL GEREDEN. Vrijdagavond reed de jongeheer J. Punter, wonende in de Schelpenbolweg, door de duisternis misleid in het Haukeskanaal. Gelukkig wist hij zich zwemmende te red den. Bij den heer J. P. Wigbout aan de Haukes werd hij van droge kleeren voor zien. We zullen hopen, dat ook hier spoedig een hek geplaatst zal worden of moeten er eerst nog meerdere slachtoffers volgen? Algemeene Vergadering van den Noorder marktbond wel blijk. Zij werd gehouden vóór die van de Langendijker Groentencen- trale, wat voorheen nooit voorkwam. De belangstelling voor de verschillende onder werpen was weer zeer bevredigend en men kon met voldoening vaststellen, dat de lei ding daar weet, wat ze wil en doet. Het aantal onderwerpen, op het. gebied van het vak als zoodanig, is uit den aard van de tijdsomstandigheden wel wat ingekrompen: er zijn niet meer zooveel terreineiL en ze behoeven er ook niet meer te zijn, waarop men zijn propagandamiddelen kan botvie ren. Door de ordeningsmaatregelen ten op zichte van distributie, aanvoer en prijzen is de wind uit de propagandazeilen ontnomen. En men kon ook wel bemerken, dat de tuinders daarover niet treuren. Eén onder werp was er echter, waarover sommigen het nog maar niet met de leiding eens konden zijn en dat Is het voeren van actie voor een toeslag op de thans geldende prijzen. Een belangrijk gedeelte van de tuinders is van oordeel, dat bij de vastgestelde groenteprij- zen geen of te weinig rekening is gehouden, met de duurdere levensomstandigheden en met de sterk verhoogde bedrijfsonkosten, vastgespeld als die prijzen zijn in een tijd, toen die vèrhoogingen nog niet zoo sterk tot uiting kwamen. De natuurlijke gevolgtrek king van deze weinig aanvechtbare rede- neering is dat de bedrijfsuitkomsten nog niet zoo zijn, dat van een behoorlijk men sch waardig bestaan kan worden ge sproken. Tïet is duidelijk, dat. waar ook de vooraanstaande leiders wel tot^die conclusie zullen moeten komen, het wat miserabel aandoet, als zii een poging, om alsnog een toeslag on de vastgestelde prijzen te ver- kriigen. van de hand wijzen, al is het ook met de moMveering, dal er geen peld voor »s en dat de tijd van de toeslagen voorbij is. Tntussehen hehhen de tuinbouwer-s deze week wepr geprofiteerd van een priisvèrhoo •ring welk" voor verschillende producten is mgevonrd. De rood"-kool.priïs werd gehraeh* van f 7 50 op f 8. die van de gele van f6.40 op f6.80 en die der Deensche witte van f5.50 op f 5.90. Uien bleven op f 6, breek- peen op f 4.20. bieten in een bepaalde sor- teering op f 3.40. Er is deze week weer heel wat op de markten aangevoerd en bij de genoemde prijzen zal men toch een nor male omzet wel spoedig benaderen. De vrees, door sommigen in hun vak- en of standsoreanisatie geuit, als zou bij de hui dige prijsregeling de mogeliikheid niet denkbeeldig zijn. dat uileindelijk de kost prijs van de producten niet werd ontvan gen. omdat sommige producten wel eens niet tegen den maximumprijs zouden kun nen worden verkocht, is tot- nu toe. en ook deze week niet, bewaarheid. Met de uien dreiede het dipn kant op te gaan, toen enkele dagen de vraag te gering bleek om het. aanbod op te nemen, doch dit is geluk kig slechts een zeer tijdelijk verschijnsel gebleken. Deze week werden ze weer alle tegen f 6 afgenomen; alleen voor stek, eert afwijkende kwaliteit, werd van f 1.70—2.50, soms tot f 3.50 betaald. De aanvoer van dit product was aanmerkelijk kleiner dan de vorige week. Ook kwamen er niet veel bie ten. echter meer dan de vorige week. De voor den maximumprijs bepaalde sortee ring werd alle tegen dien prijs oneen omen; voor de overige werd f 1.30—2.20 betaald. Aan de Broeker veiling werd nogal wat witlof aangevoerd; ook voor deze groente bestond de gewensebte belangstelling, zoo dat van f 16 tot f 17.40.werd besteed, een zeer behoorlijke prijs. Veel verschil in aanvoer van roode kool was er niet met dien der vorige week. wat fe begrijpen is In verband met het voor geschreven percentage van aanvoer: aart beidé veilingen kwamen er in totaal rond. 100 spoorwagens, die weer alle den maxi- mumnrijs opbracht, wat ook het geval was met de gele kool. waarvan de aanvoer aan, de Broeker veiling' begint te slinken. F.r kwamen hier slechts 18 wagens tegen 4a te Noordsehanvoude. Dat er belangriike hoe veelheden Deensche witte zitten, bleek ook nu wel? aan de veiling in Broek kwamen er bij de 100 spoorwagens en te. Broek op Langendijk 155 wagens. Alles, van welke «orteering ook. kon den maximumprijs be dingen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5