Nieuwe bonnen Huisraad-schaden Distributienieuws mogen reeds morgen gebruikt worden Birmingham WINTERHUIP#NEDERLAND Stort op 5553 of op 877 alle rantsoenen onveranderd. De secretaris generaal van het departement van landbouw en visscherij maakt het vol gende bekend: Zooals gebruikelijk zal de geldigheidspe riode van de bonnen op Maandag beginnen, doch het is voortaan toegestaan reeds den Zaterdag daaraan voorafgaande de daarop verkrijgbare goederen te koopen. Derhalve kan op de bonnen, welke met ingang van Maandag 14 April «a.s. geldig zul len worden verklaard, reeds op Zaterdag 12 April worden gekocht. Dit geldt voor alle boniten, dus ook voor die, welke een langeren geldigheidsduur hebben dan één week. Brood en gebak. Gedurende 'het tijdvak van Maandag 14 April tot en met Zondag 20 April a.s. geeft elk der met ,,12'' genummerde bonnen van de broodkaart recht op het koopen van on geveer 100 gram brood. De op 20 April nog niet gebruikte bonnen blijven voorts nog geldig gedurende de week van 21 April tot en met 27 April a.s., met dien verstande, dat zij gedurende laatstge noemde week niet mogen worden ge bruikt in hotels, restaurants e.d. Boter en vetten. Gedurende het tijdvak van Maandag 14 April tot en met Zondag 20 April a.s. geeft de met „12" genummerde bon van de boter- kaart recht op het koopen van 250 gram bo ter. De met „12" genummerde bon van de vetkaart geeft gedurende bovengenoemd tijd vak recht op het koopen van 250 gram boter of margarine. De met „12" genummerde bonnen, die op 20 April nog niet gebruikt zijn. blijven voorts nog' geldig tot en met Zondag 27 April a.s. Eieren. Gedurende het tijdvak van Maandag 14 April tot en met Zondag 20 April a.s. geeft de met „84" genummerde bon van de „bon kaart algemeen" recht op het koopen van één ei. De bonnen, welke op 20 April nog niet gebruikt zijn, blijven geldig tot en met Zon dag 27 April a.s., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 21 April tot en met 27 April niet gebruikt mogen worden in hotels, restaurants, e.d. Suiker. Gedurende liet tijdvak van Maandag 14 April tot en met Zondag 11 Mei a.s. geeft de met „21 genummerde bon van de „bon kaart algemeen" recht op het koopen van 1 kilogram suiker. Gebak. Gedurende het tijdvak van Maandag 14 April tot en met Zondag 20 April a.s. ge ven 'de met ,*32" genummerde bonnen van de broodkaart elk recht op het koopen van een rantsoen gebak. Dit omvat voor de hier na genoemde bakkeriiprodneten telkens ten minste het daarachter geplaatste aantal grammen: Beschuit 75 'gr., biscuits en wafels 90 gr., speculaas 110 gr., andere koekjes 200 gr., koek 100 gr., cake 300 gr., gevulde klein korstgebak (b.v. amandelbroodies) 400 gr. gevuld groot korstgebak (b.v. boterletters) 500 gr., taart en gebakjes 600 gr. Voor geheel of ten dcele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet genoemd zijn geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. De bonnen, die op 20 April nog niet zijn gebruikt blijven nog geldig in de week van 21 tot en met 27 April, met dien verstande, dat zij gedurende die week niet in hotels, restaurants e.d. mogen worden gebruikt. DE BOLLENVELDEN met Paschea De laatste dagen heeft de zon zich weer laten zien en dank zij haar milde stralen gaat het er, wat de bollenvelden betreft, voor de feestdagen beter uitzien. Ondanks de nachtvorst, die de velden 's morgens met een wit waasje bedekt, gaat in de natuur alles zich vlug ontwikkelen als. .he t goede weer maar aanhoudt en het wat- wanner wordt Do bollen kunnen wel een beetje kou ver dragen, het groene blad schiet omhoog, in de knoppen komt werking. Van de narcissen staan de eerstelingen reeds te bloeien en geven alom kleur aan de velden en nooden tot een tocht uit. Groote heidebrand bij Amersfoort Donderdagavond omstreeks 6 uur heeft op de Leusdensche /heide tusschen de py- ramide van Austerlitz en Amersfoort een groote heidebrand gewoed De leden van den arbeidsdienst in het kamp Waterloo begaven zich direct naar het terrein van den brand en werden spoedig geassisteerd door leden van de Duitsche weermacht. De brand was echter zoo hevig, dat het noo dig bleek assistentie in te roepen van de brandweer te Amersfoort, en de boschbrand weer te Zeist. Gezamenlijk is men er in ge slaagd na twee uur den brand te blus- schen. Een groot aantal hectaren heide is verloren gegaan. De oorzaak van den brand is onbekend. Het auto-ongeval te BREUKELEN In de zaak tegen den 36-jarigen Amster- damschen ingenieur P. J. D„ die op 1 April voor de Utrechtsclie rechtbank terecht stond terzake van het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel, den dood tenge volge hebbende, heeft de rechtbank te Utrecht uitspraak gedaan Deze ingenieur was op 18 December 1940 des avonds om half' tien met een auto uit Amsterdam naar Utrecht gereden en tengevolge van de gladheid van den weg in de bocht van het kasteel Nijenrode te Breukelen in volle vaart de gracht ingereden. Dientengevolge is zijn medepassagier, de heer C. J. van der B.. verdronken! De officier van justitie eischte tegen den ingenieur een boete van veertig gulden, subs. tien dagen- hechtenis. De rechtbank heeft verdachte van het hem ten laste gelegde vrijgesproken. DISTRIBUTIE VAN MELK EN CACAO. De secretaris-generaal van het departemeht van landbouw en visscherij maakt bekend, dat kan worden goedgekeurd, dat ook aan ieder kind, geboren in Februari of Maart 1927 alsnog één melkkaart en één caeaokaart kan worden verstrekt, Kinderen, welke tot deze groep behooren, komen dus in totaal in aanmerking voor twee mclkkaarten en één caeaokaart. Voort-: komt ieder kind, geboren in Febr of Maart 1937 alsnog in aanmerking voor twee melkkaarten, zoodat kinderen, die tot deze groep behooren in totaal voor vier melk kaarten en één caeaokaart in aanmerking komen. Deze aanvullingen zullen de plaatselijke distributiediensten op nader bekend te ma ken dagen uitreiken on vertoon van de dis tributie-stamkaarten van de betrokken kin deren. leveringsvergunningen voor gordijnen enz. Artikelen zooals gordijnen, matrassen, kar petten, tapijten, loopers en matten kunnen uitsluitend betrokken worden op een „leve- ringsvergunning". afgegeven door den plaat selijken distrihutiedienst. Uit de vele brie ven. die de economische voorlichtingsdienst dag in dag uit ontvangt van personen, dié bij de. distributie moeilijkheden ondervinden, is gebleken, dat dit nog onvoldoende bij het pittniek bekend is. Bii den aankoon der goederen moet. de le- verinesve.rgunning aan den winkelier wor den afgegeven. Wil men de artikelen knonen in me'er dan één winkel, dan is het noodza kelijk meer den een vervorming aan te vra gen Men boud/* dit goed in bet nog. daar er anders voor den kooner moeilh'kheden en voor de d'stribntiediensten' veel evtra werk ontstaat. Vraag dus twee vergunningen, in dien in twee zaken gekocht moet worden. NIEUWE WETHOUDERS TE HAARLEM Beiden leden der N.S.B. Op voordracht van den regeeringscommis- saris te Haarlem, S. L. A. Plekker is be noemd tot wethouder van volksgezond heid dr.-Ch. A. Göite, arts te Haarlem, en tot wethouder van onderwijs de beer M. van Priel, leeraar in de Duitsche taal en letterkunde aan het Kennemer Lyceum. 'Dr. Götte werd in 1881. te Hoogezwaluwe geboren, doorliep het gymnasium te Dor drecht en studeerde vervolgens te Leiden, waar hij in 1910 cum laude tot doctor in de me-bViinen promoveerde. Na eenigen tijd werkzaam te-zijn geweest, als assistent van prof. P.C. T. van der Hoeven, vestigde hij zich als gynaecoloog te Haarlem. Dr. Götte die sinds 1033 lid is van de N.S.B. heeft een werkzaam aandeel gehad bij de op richting van 'bet Medisch Front. Pc heer varr Driel werd te Leiden gebo ren.' Hij studeerde të Nijmegen in de Ger- rnnnnscho taal en fëtterkunde en werd leeraar aan de gemeentelijke H B.S. aldaar. Hii kwam in 1930 naar Haarlem, waar hij aan verschillende middelbare scholen do ceerde, het laatst, aan bet Kennemer Lyce um.. De beer van Driel is sinds 1940 lid van de N.S B. en organisator van- het dis trict Haarlem en omgeving van het op- voedersgilde. De Nederlandsche Staatscourant van 31 Maart 1941 no. 63 bevat een besluit van den secretaris-generaal van bet departement van financiën met betrekking tot het in huurkoop gegeven huisraad en met betrek king tot het huisraad, dat tot zekerheid in eigendom was overgedragen, dat door het oorlogsgeweld is vernietigd. In het kort komt de regeling op het vol gende: Indien op grond van de regelen inzake huisraad 1 een bijdrage wordt vastgesteld, welke mede betrekking heeft op goederen, die in huurkoop waren gegeven of tot ze kerheid in eigendom waren overgedragen en geheel verloren zijn gegaan, wordt aan den huurverkooper resp. aan den schuld- eischer een gedeelte van die bijdrage toe gekend ten beloope van 50% van bet be drag. dat de huurverkooper resp de scbuld- eiscbcr terzake van den huurkoop der goe deren. resp. terzAke van de schuld, tot. wel ker zekerheid de goederen ziin overgedra gen, nog te vorderen bad op bet ongenblik van het verloren gaan der goederen, even tueel verminderd met hetgeen sindsdien van de schuld mocht zijn teniet, gegaan. Do bedoelde toekenning aan buurverknpner en scbuldeischer blijft beperkt tot 50°/n van de geheele aan den schuldenaar on grond van de regelen inzake huisraad 1 toegekende bijdrage. Indien meerdere huurkoopers of sohuldeischers opkomen terzake van dezelfde biidrage wordt bet. voor ben beschikbare bedrag naar even redigheid onder hen verdeeld. Ziin de bovenbedoelde goederen niet ge heel verloren gegaan, dan wordt aan den huurverkooper of schuldeischor geen aan spraak toegekend.. Hef, bedrag, dat aan den huurverkooper of scbuldeischer wordt toegekend, wordt hem in contanten uitbetaald in mindering van de aan den huun-erkooner of schulde naar toe te kennen biidraee, en wordt be schouwd als gedeeltelijke afbetaling opliet totaal van het verschuldigde bedrag. De huurverkooper of scbuldeischer. als. hoven bedoeld, is op verlangen van den huurkooner resp. schuldenaar vernlicht een soortgelijke overeenkomst, als de vroeger goslotene aan ie gaan tot ten hoogste het dubbele van het bedrag, dat aan d/*n huur- verkooner resn. scbuldeischer uit de bijdra ge is toegekend. In verband met bovenstaande regeling wordt er door den secretaris eeneraal va»1 het departement van financiën met nadruk on gewezen, dat zii. die aanspraak maken on toekenning van een deel der büdragein de hti'Cfiadschade als bovenbedoeld en no" eeen f-formulier indienden hii de bevoegde schade-ennuefe-rommissie, zulks voor 20 *nrïl a.s. alsnoe moeten doen. De f-formu- 'iereri ziin hii de schade-enquete-commissies greMtj verkrijgbaar. Belanghebbenden moeten er ernstig reke Mnc mede honden, dat eventueele na 20 Anril binnengekomen f-formulieren waar schijnlijk niet in behandeling zullen won den genomen. Complot van frauda'euze slachters aan bet licht gekomen Crisisambtenaren en marechaussee heb ben gezamenlijk in Zutphen en omgeving een wijdvertakt complot ontdekt, welks le den zich schuldig maken aan clandestiene slachting van vee en de kettinghandel in vleesch. In totaal is tegen ongeveer 30 per sonen proces-verbaal opgemaakt, terwijl eenzelfde aantal frauduleus geslachte var kens in beslag genomen is. Eenigen tijd ge leden werd het complot ontdekt, toen een controleur van den crisiscoptroledicnst een inval deed bij den koopman T. in de Hoven. Hij vond daar een met bloed bedekt laken, bebloede touwen en nog andere aanwijzin gen, welke het vermoeden deed ontstaan, dat het huis van T. word gebruikt als clan destiene slachterij. Toen T. gearresteerd was. bekende hij. dat hij verschillende var kens. schapen en pinken voor opdrachgc- vers heeft geslacht. Uit het verdere onder zoek bleek, dat een groote rol in bet com- nlot speelde de Apeldoornsche slager N. die heel wat clandonstien geslachte varkens in zijn winkel tegen bonnen verkocht. In Zutphen en omgeving bemoeiden zich verscheidene'lieden met den verkoop, waar bij vooral de Zutphensche koopman P. een belangrijke rol speelde. In den loop van het onderzoek is voorts een dozijn levende varkens in beslag genomen, bij eenige land bouwers te Brummen en Gorssel, welke kennelijk voor den clandesöicncn handel 'bestemd waren, daar zij niet in liet vee boekje stonden ingeschreven. SINGAPORE en de Amerikaansche vloot De bevelhebber van de Britsche marine stations in China, die het oppertoezicht heeft over de Engelsche verdediging tus-' schen Ceylon en de Beringstraat, vice-ad- miraal Sir Geoffrey Layton heeft naar Ass. Press uit Singapore meldt, verklaard, dat Singapore ieder deel der Amerikaansche vloot kan opnemen. Wanneer dit door de omstandigheden noodig. wordt, kan dit reeds morgen geschieden. Vice-admiraal Layton merkte verder op, dat den in Singa pore gestationneerden zeestrijdkrachten versterkingen ter beschikking staan uit het midden oosten en den Indischcn Oceaan. Wel kan het ongeveer 2 maanden duren, vóór alle Britsche strijdkrachten in Singa pore zijn aangekomen. politieman van rechtsvervolging ontslagen dient te worden. Zijn taak bij het overbren gen der arrestanten was bijzonder zwaar. Hij was verplicht van zijn vuurwapen ge bruik te maken, toen F. zijn banden van den rug nam. Dat hij F. dadelijk trof, kan hem niet worden aangerekend, als opzette- lijken aanslag op het leven van den ar restant. Drama in de Meidagen Rotterdamsche politieman, die schoot op een arrestant vrijge sproken. De .Rotterdamsche rechtbank heeft gis teren uvtsprAslk gedaan 'tegên dé 47-jarige politieagent te Rotterdam. L. B., die op 1 dezer verdacht van dood door schuld-heeft terecht gestaan. Verdachte had op 12 Mei, toen hij met; een collega in opdracht van een Nederlandschen officier twee verdach te arrestanten naar het politiebureau moest brengen, een der arrestanten, d-en koop man Farinaux. lid van de N.S.B., doodge schoten. toen deze een beweging naar de achterzak' maakte. Er was gebleken, dat deze arrestant geen- wapens droeg. De of ficier mr. Wilbrenninck was van meening geweest, dat verdachte die voorzichtiger had moeten zijn. zich aan een lichte graad van grove schuld had schuldig gemaakt en had tegen hem een maand hechtenis ge- eischt Mr. K Zielemans had in een uitvoe rig pleidooi betoogd, dat verdachte dient te worden vrijgesproken, daarbij wijzende op de uiterst moeilijke positie van de Rot terdamsche politie tijdens de oorlogsdagen. De rechtbank was van meening, dat de Maximumprijzen voor zoetwatervisch In verband met 4$ vastgestelde maxi mumprijzen voor zoetwatervisch wordt er de aandacht van het publiek op gevestigd, dat baars, snoek en snoekbaars, voor wel ke vischsoorten de gesloten tijd inmiddels is ingegaan, tot 1 Juni a.s. niet mogen worden verkocht. Barbeel, blnnkvoorn, brasem, karper, kol blei, meun, ruischvoorn, serpeling, sneep cn winde, waardoor de gesloten tijd 21 dezer ingaat, negen gedurende het tijd vak van 27 April tot en met 31 Mei even eens niet worden verkocht. Amstcrdamsebe effectenbeurs Weinig zaken. Meerendeels iets lage; koersen. Onregelmatige prijsbeweging. derlandsche beleggingen goed prijshow dend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. 97-97 l.k. wvwi QQ 96 15/| 99 965/* 983,4 87-87% 87%-88lI 90 90% Nederland 1941 I 4 Nederland 1940 I 4 Nederland 1940 II 4 Idem met bel. fac. Nederland 1938 3.3% Oost Indië 1937 3 Oost Indië 1937 A 3 DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. 87% 88 90% A'dam '37 I 3% 's Grav. '37 I 3% N Holl. '38 3 83 N.Holl. '38 II (3y?) 3 86% 86% R'dam '37 I IIT 3% 84y2 84% Z.-Holland 1937 3 86% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 90% 89% INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 200 195% Neri Verdere beperking van de aflevering van ijzer en staal Tot nu toe bestond voor aflevering van walsérijproducten in de gewone handels kwaliteit de regel, dat een handelaar zon der vergunning van het rijksbureau voor ijzer en staal aan den verbruiker per maand •4?/o van de hocvelheid mocht afleveren, welke hij in 1939 uit den voorraad aan dien verbruiker had afgeleverd, tot een maximum van 500 kg. In verband met de voorraadpositie van dit materiaal is genoemd percentage van 1.-April 194J af. verlaagd tot 2°/p,en. het maxi-, muiiC.tot'',100 kg. OXDERSCHEIDINGSTEEKENEN: VOOR HOOFDCOMMISSARISSEN VAN POLITIE. Bij besluit van den secretaris-generaal van de departementen van justitie en van binnenlandsche zaken is bepaald* dat, in afwachting van nadere regelingen, de hoofdcommissarissen van politie in de ge meenten Amsterdam, Rotterdam en ,S' Gra- v'cnhage voorloopig de onderscheidingstee- kenen, verbonden aan den rang van kolonel mogen voeren, en de hoofdcommissarissen in de gemeenten Utrecht, Groningen en Eindhoven dien den rang van luitenant kolonel. Duitsch weermachtbericbf zwaar gebombardeerd Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Dc groote successen in Servië en Grieken land werden op den 9den April reeds in extra berichten bekend gemaakt. Uit Stier markenoprukkende Duitsche troepen heb ben op 9 April Maribor (Marsburg) bezet. Gepantserde afdeelingen .cn divisies infan terie van den. General Oberst von Kleist. achtervolgden na bezetting van het spoor weg- en verkeersknooppunt Nisj, den wij kenden vijand. Bij het doordringen tot de grens van Albanië werden na het passeeren van de Vardar, Tetovo en Prilep ingeno men. Behal.ve de gisteren vermelde 20.000 krijgs gevangenen, vielen ongeveer honderd stuk ken geschut en eenige honderden machine geweren alsmede groote voorraden benzine, munitie cn materiaal in onze handen. Duik bommenwerpers deden niet succes aanval len op wegen en spoorlijnen in Joegoslavië. Gevechtsvliegtuigen bestookten vliegvelden in Bosnië met bommen, vernietigden hier bij zeven en beschadigden vijf op den be- ganon grond staande toestellen. In het gebied tusschen de Drau, en de Sa ve werden treinen die voor aanvulling, zorg den alsmede spoorwegemplacementen door brisantbommen getroffen. Gepantserde afdcelingen welke uit Joego slavië het dal van de Vardar binnentrok ken, veroverden Saloniki. De meer oost waarts strijdende troepen bereikten na door rle Metaxaslinie gebroken te zijn, cn na in neming van Xanthi, de Egeische Zee. De Orieksche strijdkrachten ten oosten van de Vardar, welke van hun verbindingen vol komen waren afgesneden, hebben onvoor waardelijk gecapituleerd. Tachtig kilometer ten zuidwesten daarvan, viel ook Mechilli in handen van de Dnitsch-Ttaliaansehe troe pen.Zes generaals, twee kolonels mét den rang van generaal en 2000 manschappen werden gevangen genomen. De buit aan oorlogsmateriaal is nog niet te overzien. Sterk© formaties gevechtsvliegtuigen brachten in den nacht van 9 op 10 April bij bijzonder goed aanvalsweer, harde sla gen toe aan het Britsche bewapenings cen trum Birmingham cn aan de belangrijke haven- en werfstad New Castle. Op wapen fabrieken scheepswerven en docks richtten voltreffers van bommen van zwaar en het zwaarste kaliber uitgebreide verwoestingen aan. Groote branden en talrijke ontploffin gen konden worden waargenomen. Ook in de havens van Ipswich en Southampton werden belangrijke militaire doelen doel treffend gebombardeerd. Bovendien voerde het lucht wapen gisteren den strijd tegen de vijandelijke koopvaardijscheepvaart in het zeegebied om Engeland met: groot succes verder. Gevechtsvliegtuigen brachten negen schepen met tezamen 49.000 br.t., waaronder een groot tankschip, tot zinken. Vijf andere groote schepen, alsmede een Britsche torpe dojager wei-den door hommen zwaar be schadigt!. Tn deze successen hebben forma ties van den Gcneraïoberst Stumpff een groot aandeel gehad. De vijand vloog vannacht naar Noord- Düitschland. Zijn voornaamste aanval was gericht op de Rijkshoofdstad. Brisant- en brandbommen veroorzaakten vooral in woonwijken, alsmede in bet centrum dei- stad aan openbare gebouwen en aan pan nen van cultuurhistorische waarde, alsook aan kerken cn musea deels aanzienlijke schade. Dc verliezen aan dooden cn gewon den otidcr de burgerbevolking zijn in ver houding tot hét aantal uitgeworpen bom men bijzonder gering. De vijand viel boven dien Emdcn en Brem en alsmede eenige andere punten van Noo?d»Duitschland met zwakkere strijdkrachten aan. Tn de beide laatste nachten gelukte het. bijzondere resultaten te bereiken bij den af weer. Formaties nachtjagers onder bevel van den gencraalrnaior Kammhuber. als mede luchtdoel- cn vtootartillerie, schoten in den afgeloopon nacht zestien, in den voor lAatsten nacht zeven vijandelijke vliegtuigen neer. Een van den aanval terugkeerend eigen gevechtsvliegtuig haalde vannacht nog een vijandelijk gevechtsvliegtuig in het bezette gebied omlaag. Bij pogingen van den vijand om overdag de bezette gebieden binnen te vliegen werden gisteren en eer gisteren tien vijandelijke vliegtuigen neer gescholen. Met inbegrip van een reeds ver meld vliegtuig en van een door jagers in Libye neergeschoten vliegtuig bedragen de gezamenlijke verliezen van den vijand %tnds den Sslon April 43 vliegtuigen, waarvan Ned. Ind Handelsb. A 136 Ned. Handel Mij. c.v. A 138% 138 138 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U 124-128 125-125 Calvé Delft c.v. A 77 74% Centr. Suiker Mij. 2093,4 209 Fokker g A. 191 185% Lever Bros en Unilever cv.A 128%-136 \t J t-> J 127%-1253| Ned. Ford •Philips G BvA. 229-226 226-227 1 Philips pref. A. 146 145%, PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A. Kon. Petr. *39% 261-268 235% 259%-23 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland Amerikalijn A. 118%-119 116V,-ij Java China Japanlijn A. 154-153 150-1511 Kon. Ned..Stoomb. Mij. nat bez. v. A. - 156-158 Kon. Pak et vaart A. 250 Ned. Scheepv Unie A. 183-185 Rott. Llovd A. 148% Stoomv. M. Nederland A. '150 155 247 185-1831 145 145 SUIKER-ONDERNEMINGEN. HVA. Javasche Cultuur NISU. Ver. Vorstenl. Cult 464-470 463-459 280 280 270 ex-div 129%-130 124%-1261 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 204-207 Deli Mij cv. A. Senembah 283-285 225%-S 203% -2001 223%-2 •RUBBER-ONDERNEMTNGEN. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Mij. A. Deli Batavia Mij. A. 287%-279 276%-27f 223% - 234 ex-div. 224 Koersen Nederlandsch clearinginstituut Koersen van stortingen op 11 April 1941: Belga's 30.1432; Zvvitsersche Francs 43.56 Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deensch Kronen 36,37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsje chische Kronen (oude schulden) 6.42. POSTGIRO-NO*! VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, No. 5653. Als bank der Winterhulp Neder- derland ia aangewezen de Kasver- eenlglng N V„ Arr<sterdam, No. 877. Ge brengt geluk in veler levenI! 36 Britsche en zeven Joegoslavische. Eet aantal andere Britsche en Joegoslavische vliegtuigen werd beschadigd. In hetzelfde tijdvak zijn negentien eigen toestellen tot dusver niet teruggekeerd. In den nacht van 7 op 8 April heeft de bemanning van een gevechtsvliegtuig mét den eersten luitenant Forgatsch als com mandant en bestuurder, luitenant Gerlach als waarnemer, onderofficier Thoms als marconist en onderofficier Starke als schut ter, zich in een dubbelen aanval op een be langrijke fabriek der Engelsche vliegtuigin dustrie in de Midlands door bijzonderen aanvalsgeest en dapperheid onderscheiden.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2