Uit het Huis met de Hooge Trap ALKMAAR Zenuwachtig? Radioprogramma „HONGERENDE" LUCHTBESCHERMERS WILLEN MEER BONNEN OF THEE. De politie moet op goeden voet leven. Twee en twintig punten stonden er gis termiddag op de agenda, maar die was op gemaakt., voordat de secretaris-generaal had bepaald, dat hij een woordje mee wenscht. te spreken bij de benoeming van onderwijskrachten. Zoodoende moesten een paar betreffende punten worden geschrapt, de sollicitanten zullen nog even geduld moet hebben. Wanneer de secretaris-gene raal zich met de voordracht kan vereeni gen. mag de raad daaruit weer als van ouds de beste man kiezen. Maar 't kan ook zijn dat Den Haag roet in 't eten gooit en er opnieuw een menu moet wor den samengesteld. De heeren mochten nu maar eenmaal stemmen en wel voor de benoeming van een lid commissie tot we ring van schoolverzuim en dat werd de heer M. J. Lutterot, hoofd van de Vondel school. De heer Schekkerman. onderwijzer aan de school voor centraal 7e en 8e leer jaar. die. overgeplaatst zou worden, kan weer blijven, omdat de heer Helleman is overgeplaatst naar de ULO-school. De Pier- sonbrug zal voortaan officieel Piersonbrug beeten, de raad zal op voorstel van B. en W. God. Staten gunstig adviseeren over de kindertoelagen van burgemeesters, secre tarissen en onttvangers .Tot dusver had de raad gezwegen, maar bij het punt organisa tie en cursussen EHBO voor onderwijzend personeel, kwam de specialist de hr. Sfoutjes dijk los. Doen de candidaten het wel met liefde, vroeg deze spreker en hebben de doktoren, die les geven daar wel tijd voor? Wie zijn dp lesgevende doktoren en wie de ervaren E.H.B.O-ers die zullen assistee- ren? De voorzitter zei de dat de doktoren Brou wer, Sluymer en Leeuwenberg les zullen geven en dat de zaak onder verantwoor ding van de gezondheidsdienst wel in veili ge handen is. Dat zegt u maar. sneerde de heer Stont- jesdijk en bleef bij zijn overtuiging dat ook de benoemde, artsen wel moeilijk les zouden kunnen geven. Daarvoor zou een reserve arts ge wenscht zijn, druk op de knop en daar staat de reservist, zóó moet het zijn en niet dat de EHBO-er de mienschen zoet houdt. En veel doktoren nemen de zaak ge makkelijk op. maar dat zou de heer Stout- jesdijk den burgemeester wel eens onder vier oogen vertellen. Verder wenschte hij de cursus het beste. Een serie hamerstukken volgde weer, als intrekking verordening invordering gelden gebruik openbare "gemeentegrond,begroo- tingswijzigirigcn enz. Dc heer Eriks opende het vuur weer bij het punt rechtspositie personeel vaste kern gemeentelijke luchtbescherming. Het klopt niet met de vrije dagen en de dienst is zeer ongeregeld en zeer zwaar. De menschen zouden graag extra-bons hebben. De voorzitter zal het gaarne onderzoeken maar vreest dat het resultaat wel nihil zal zijn. Het schijnt overigens dat de menschen niet zoozeer bonnen willen hebben als des nachts een kopje thee of koffie. Wethouder Keysper vroeg vertwijfeld welke kraan hij daarvoor moest openzetten en de heer Couwenhovèn zou ze dan maar een kopje Santé geven... Thee, jawel, thee. Het punt sluiting slagerswinkels op Maan dagmorgen werd aangehouden. De heer Mr. Leesberg, vond hel niet zoo noodig dat de politie f 35. voor schoeisel krijgt, dat beteekent 75 pet. verhooging en de schoe- nenprijzen heeft men in de hand. De heer Leesberg bleek in 't kort schoenen gekocht te hebben, maar 75 pet. meer had hij niet betaald. Verbaasd vroeg de raad, hoe de spreker aan de schoenen kwam. maar de bons had eerlijk gekregen, zei hij. De burgemeester vond. dat de politie wel kwaliteitsschoenen moet dragen, maar zal de zaak onderzoeken. De heer Leesberg was bang. dat de kinderen op de met teer en schelpen te verbeteren speelplaatsen hard zouden vallen. Er is toch nog geen materiaal, laat men de kvvesite nog eens in de commissie van beheer behandelen, er is een groot bedrag mee gemoeid. De voorzitter had al plan de zaak te hespreken met den inspecteur van Lich. Oefeningen. In ieder geval zullen de speel plaatsen verbeterd worden en de zaak komt weer in de commissie. Er zal f 200.000 worden geleend. Toen kwam wet houder Slingcnherg nog met de mededee- ling over de mole.stverzekering. door de Ver. van Ned. Gemeenten aangeraden. Eerder was besloten het risico zelf te dra gen. Dat wordt een dure liefhebberij, f 2 tot f 4 per f 100.maar 't is een prin cipebesluit. in verband met beperkende rijkshcpalingcn. Men komt er weer op te rug. De heer Leesberg betwijfelt o-f het wel een principebesluit kan bliiven en wil ga rantie houden, dat de raad het laatste woord zal houden. Dat zal gebeuren. En hiermede was het afgeloopen voor de pers. de ledep hieven nog achter gesloten deuren napraten. NIET IN DE RIJ VOOR VLEESCH! De ipfs grnotere aanvoer op de Maandag- sche raijon-markt. deed reeds het vermoe den post vatten, dat het met de vleesch- positie deze week gunstiger zou zijn dan in de vorige week het geval was. Dit is inderdaad het geval. De aanvulling met bevroren vleesch uit de groote koel huizen afkomstig, is van dien aard dat de slagers deze week over groote voorraden beschikken, zoodat er vleesch voor alle bonnen aanwezig is Het is in weken niet gebeurd dat de slagers zoo ruim voorzien zijn. Er is dus geen enkele reden voor het pu bliek om in de vroege morgenuren reeds naar de winkels te gaan en daar eenige uren in de rij te gaan staan. Men kan thans indien men wil gerust tot Zater dag wachten, zonder te worden teleurge- gesteld. FRAUDULEUS GESLACHT Door de Gemeente Politie is, in samen werking met den Keuringsdienst van het Ge meentelijk Slachthuis, een inval gedaan in het perceel van den slager K. in de Sint Annastraat te Alkmaar, van wien werd ver moed. dat hij zich schuldig maakte aan het frauduleus slachten van schapen. Door de betrokken ambtenaren werden op de vliering van dat. perceel, welke geheel was ingericht als frauduleuze slagerij, vijf volwassen geslachte schapen aangetroffen. Al het. vleesch, zoomede de geheele inven taris is. in beslag genomen en per vracht auto overgebracht naar het Slachthuis al hier. Uit het onderzoek bleek, dat deze slager reeds twee k drie maanden vrijwel iedere week aldaar frauduleus schapen slachtte, en op die wijze tientallen dieren aan den man heeft gebracht. Tegen K. is proces-verbaal opgemaakt we gens deze frauduleuze slachtingen, het slach ten zonder voorafgaande verdooving en over treding der Vleeschkeuringswet. Zooals dit in dergelijke zaken altijd het geval is. was ook hier de zindelijkheid verre te zoeken en geschiedde de verwerking van het vleesch, hetwelk natuurlijk niet gekeurd was. zeer onhygiënisch en in een omgeving die niet aan de geringste eischen voldeed. Het publiek kan dan ook niet genoeg worten gewaarschuwd tegen het koopen en gebruiken van clandestien in den handel gebracht vjge^.ch, aangezien de volksgezond heid hiervan greftte nadeelen kan ondervin- den. Ten aanzien van betreding der Distribu tie- en Prijsvoorschriftefy wordt het politie onderzoek nog voortgezet. Een woord van lof konn.foe aan .5je" Hoofdagent der Afdceling Ba5?n"®re ten van de Alkmaarsche Polif#* ,en ei' J. E. Staats, die weer een groot a?ee' in het tot klaarheid brengen van a?ze zaa HO()ëWOUD GESLAAGDE OUDERAVOND De ouderavond, die Dinsdag j.1. zaal van Café D. Bakker werd gehoï~en' is weder een succes geworden, zoowel ^toor de kinderen als voor het onderwijzend per~ soneel, terwijl de ouders opnieuw in de Ke~ dachte gesterkt zijn, dat hun kinderen aa'n goede handen zijn vertrouwd. Talrijke ouders en belangstellenden zijd1 aanwezig, als de heer C. Kuiper, Voorzitter van de Oudercommissie, den avond opent met een welkom tot de aanwezigen. Dan is het woord aan de kinderen, die een tweetal stukjes opvoeren, getiteld: „De Wondersteen" en „De Tooverviool". De wijze, waarop de kinderen deze stuk jes ten tooneele heben gebracht, doet hen en het onderwijzend personeel alle eer aan, on met onverdeelden aandacht heeft het pu bliek de zang en het gesprokene der kinde ren gevolgd. Het applaus na elk stuk be wees wel. dat het in den smaak viel. Na af loon sprak dc heer Kuiper woorden van wanrdeering tot het onderwijzend per soneel. Hoewel leek zijnde op onderwijsge bied, zei spreker, kan het mij toch niet ver borgen blijven, hoezeer meester en juffrouw op gaan in hun taak om de kinderen zoo wel op het gebied van schoolwijsheid als levenswijsheid de noodige lessen mede te geven. Daarbij zien zij niet op tegen het feit om na schooltijd hieraan hun beste krachten te wijden. Hij meende mede na mens alle ouders te spreken, wanneer hij het onderwijzend personeel daarvoor dank bracht. Een der leerlingen hield een toespraakje tot het onderwijzend personeel, en bood aan den heer Oepkes en mej. v. d. Water planten aan. Het hoofd der school, de heer Oepkes, dankte ieder, die heeft medegewerkt tot het welslagen van dezen avond, in het bijzonder de heeren Schermer, Silver en Jonker. De beide eersten verzorgden het muzikale ge deelte, terwijl de laatste zijn diensten be wees als grimeur. Vervolgens zegt spreker, dat hier nog een bijzonder feit valt te memoreeren, n.1. het afscheid van mej. v. d. Water. Door haar a.s. huwelijk zal zij Hoogwoud over enkele dagen verlaten en vanaf deze plaats willen wij gaarne betuigen, dat wij haar noode missen. Een afscheid is meestal een beetic droevig, maar in dit geval beteekent het al leen, dat zij in haar huwelijk alles goeds moge ontvangen. Als afscheidscadeau wordt de scheidende juffrouw een theeservies aangeboden. Daar na spreken nog wethouder Glas als afge vaardigde van het gemeentebestuur, de kweekelinge mej. de Jong, en C. Kuiper, die allen hun dank betuigen voor hetgeen mej. v. d. Water te Hoogwoud voor het on derwijs heeft gedaan en de beste wenschen medegeven voor haar verdere leven. Na door de kinderen te zijn toegezongen, dankt mej. v. d. Water voor het. cadeau en voor alle waardeerende woorden, tot haar gesp rok en. In dc drie jaren, dat zij hier onderwijzeres is geweest, heeft zij alle krachten gewijd aan de opvoeding der kin deren, die aan haar waren toevertrouwd en het doet haar genoegen te mogen consta- teeren, dat zij hiervoor waardeering heeft mogen ontvangen. Tevens spreekt zij woorden van dank tot don heer Oepkes en tot mej. de Jong, niet wie zij rettig heeft samenge werkt. Hiermede is het einde gekomen van dezen welgeslaagden ouderavond. EEN VOORDRACHT ONDERWIJZERES. Tet voorziening in de vacature van onder wijzeres aan de school aan de Kerkelaan, is de volgende voordracht door Burgemees ter en Wethouders opgemaakt 1. mej. S. D. Kruk. tijdelijk onderwijzeres te ITippolvtushoef; 2. me j. K. A. C. de Geus, kweekelinge met acte te Enkhuizen; 3. mej. J. A. Meijer, kweekelinge met ac- te te Kwadijk. RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente is voor een open bare vergadering bijeengeroepen tegen Dins dag 15 April a.s., des namiddags te 2 uur VACCINATIE. Deze maand zal alhier wederom gelegen heid worden gegeven tot kostelooze inenting, en wel op 16 April te 2 uur te Schagerbrug (Witte Kruisgebouw), op 17 April te 2 uur te Burgerbrug (consultatiebureau); op 23 April te 2 uur te St. Maartensbrug, ten huize van Dr. van Slooten; op 18 April te 2 uur, te 't Zand, ten huize van Dr. Boernia en op 25 April te 4 uur, te Oudesluis (school). BURGERLIJKE STAND. Opgave van 4 t.m. 10 April 1941. Geboren: Trijntje, d. v. Arie Toe6 en Antje Greeuw Ondertrouwd: Cornelis Commandeur, 40 ir., arbeider luchtbeschermingsdienst en Geertruida Maria Baars, 35 jaar, z. b., beiden te Zijpe. Getrouwd: Carolus Petrus Majolée, 36 jaar, auto- en motorhandelaar, te Den Helder en Louise Cornelia Bakker. 33 j., z.b.. te Zijpe. Overleden: Bregje Broersen, 69 jaar, z. b., echtgenoote van Jan Breed; Catharina Ligt- hart, 56 jaar, z. b., echtgenoote van Cornelis Besteman. PETTEN. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris Pinxster vond in café Vriesman de verkooping nlaats van een huis met erf, gelegen aan de Mennonie- tenbuurt en eigendom van den heer J. Kou- wenberg. De tegenwoordige huurder, de heer J. Ploeger, die ter plaatse zijn metselaarsbe- drijf uitoefent, werd eigenaar voor de som van f 1640. WIERINGERMEER SLOOTDORP. UITVOERING SOLI DEO GLORIA. Donderdagavond gaf bovengenoemde mu- ziekver. een uitvoering in het hotel De Wie- ringermeer te Slootdorp. Ds. L. J. Goede had de leiding en opende met het zingen van Ps. 951, las ps. 150 Een woord van dank werd gericht tot den diri gent, den heer Jac. Broere en zijn korps, den declamator en de vele aanwezigen voor hun aanwezigheid. Ingezet werd met de marsch „Mooi Am sterdam". In totaal werden 8 stukken mu ziek ten gehoore gebracht, waarnaar aan dachtig geluisterd werd. Driemaal gaf de hr. Stens een dcclamatiè, waarvan twee luimige en een .ernstige. Nadat dank aan alle medewerkenden was gebracht, werd met gezang en gebed ge sloten. ARM GEBROKEN. Dezer dagen had het zoontje van den heer V. te Slootdorp bij het beoefenen van gym nastiek, het ongeluk te vallen, waarbij zijn linkerarm brak. Op medisch advies werd het ventje naar Alkmaar vervoerd BENOEMD. In plaats van den heer E. Hiemstra is bij de Ger. Kerk benoemd als diaken de heer K. van Wieren. BARSINGERHORN BOERENLEENBANK. Ledenvergadering van de Coöp. Boeren leenbank te Barsingerhorn, op Woensdag 9 April 1941, in de kleine zaal van „De For tuin." Doordat de Voorzitter, de heer P. Kiste maker Jr., niet tijdig aanwezig kon zijn, werd de vergadering geopend, door den heer W. Kooyrnan, die het kleine aantal aanwezigen (van de 163 leden waren er 26 aanwezig) hartelijk welkom heette. De notulen van de vorige vergadering worden vervolgens door den secretaris de heer .Tm. Blaauboer Gz., gelezen en onver anderd goedgekeurd en geteekend. Voorzitter deelt mede, dat Bestuur en Raad van Toezicht hebben besloten het rentepercentage niet te verhoogen, zulks in tegenstelling tot de mededeeling op de vo rige algemeene vergadering, toen gezegd is, dat het percentage gebracht zou worden Tïlij nfiandt'5 ZarupwtalrCeiten maken en houden U kalm Buisje75cfc van 4% op 4 Vfc°/o- Wij hebben gemeend, al dus Voorzitter, dat met 4®/o_ kon worden volstaan. Aan spaarders zal 3% worden ver goed, echter met dien verstande, dat van iedere f 100.— spaargeld, dat teruggehaald wordt f 0,20 wordt berekend Ook voor cre- ditgelden in loopende-rekening zal 3% wor den vergoed. De kassier licht het jaarverslag, dat alle leden hebben ontvangen nader toe en houdt daarbij een beschouwing over het afgeloo pen veelbewogen jaar 1940. Spr. zegt daar bij, dat het vertrouwen in den Boerenleen bank en in het Boerenlcenbankwezen in het 'algemeen, ongeschokt is gebleven, wat wel het meest opvalt in de toename van het bedrag aan gedeponeerd spaargeld, althans voor onze Bank en door de grootere omzet. De Kassier eindigt met den wensch, dat het zijn Bestuur en hem zelf gegeven zal zijn nog vele jaren te mogen werken aan den verderen uitbouw en bloei van de mooie instelling. Uit het jaarverslag stippen wij het vol gende aan: Het aantal leden vermeerderde met 7 en bedraagt thans 163. Het aantal dagboek- posten beliep 3344 Het aantal spaarders 320. 84 voorschotnemers en 63 Joopende re kening-houders. Aan Spaargelden werd ont vangen f 234.111.81 en uitgegeven f 197.900.94 Van rekeninghouders werd ontvangen f 493.773.10 en uitgegeven f 442.044.85. Door voorschotnemers werd afgelost f 19.190. terwijl verstrekt werd f 15.050. De rekening sloot op een toetaal-bedrag van f 1.097.893.05. welk bedrog sinds de op richting van de Bank nog niet was bereikt. Het balanstotaal was f 472.000.60, terwijl de winst f 1642.55 bedroeg. Door toevoeging van dit bedrag aan het reservefonds komt dit op f 36.513.28. Vooriztter dankt den Kassier voor het uit gebrachte verslag en de gegeven toelichting De finanfieele commissie adviseert bij van den heer C. Clav de rekening en balans goed te keuren, overeenkomstig dit advies wordt besloten. Het voorstel van Bestuur en Raad van Toezicht om de winst aan het reservefonds toe te voegen wordt eveneons goedgekeurd Tot bestuursleden wordt vervolgens be noemd verklaart de heer W. Kooyrnan ep tot lid van den Raad van Toezicht de heer J Bakker Cz. Beiden nemen de benoeming aan. Tot plaatsvervangende bestuursleden worden benoemd de heeren Jb. Kistemaker en J. A. Schenk. De heer Kistemaker, die inmiddels ter vergadering is gekomen geeft vervolgens een verslag van het bezoek aan de Alg. Vergadering in Utrecht, hetwelk geen aan leiding geeft tot een nadere bespreking. Nadat tenslotte hij den rondvraag, de heer J. A. Schenk den vorozitter dank heeft, gebracht voor hetgeen hij speciaal in 1940 voor de Bank heeft gedaan, wordt de ver gadering met de gewone plichtplegingen gesloten. W ARMENHUIZEN DE MIDDENSTAND HAD PRET. (Historisch) In een dorp in Noord-Holland houden de middenstanders een groote vergadering met als onderwerp de nieuwe omzetbelasting en als spreker is uitgenoodigd een inspecteur der invoerrechten en accijnzen. De drukbezochte vergadering heeft een ge animeerd verloop en het slot is men in de gelegenheid om den spreker over het onder werp vragen te stellen, waarvan een druk gebruik wordt gemaakt. De laatste vrager, van beroep boer en melkboer, een eerzaam huisvader met een doziin kinderen is aan dc beurt.. „En wat wilde vragen", informeert de inspecteur. Ja mijnheer, aldus de boer-melk boer. ik had juist geen vraag op midden- standsgebied, maar een op landbouwgebied. „Nu laat u maar eens hooren", zegt de inspecteur. „Mijnheer, hoe is het eigenlijk als ik met mijn koe naar de stier ga. moet ik daar dan ook Ü.B. voor betalen?" ZATERDAG 12 APRH, Hilversum «15.5 M.) 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Tijdsein en Gramofoonmuziek. 8.10 Gramofoonmuziek. 8.30 Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de Vrouw. 9.17 Gramofoonmuziek. 9.35 Orgelspel door Johan Jong. 10.00 Eigen opnamen. 12.00 Tijdsein. 12.00 Het Ensemble Rentmeester. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en Econ. berichten. 1.00 Melodistcn o.l.v. Piet Lustenhou* 1.20 Zweedsche liedjes. 1.40 Melodistcn o.l.v. Piet Lustenhoim 2.00 „Verzorging van den eigen tuin' 2.20 Omroeporkest. 3.15 Eddy Walis met Esmeralda. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Bijbellezing. 4.20 Zang en - piano. 4.40 Duitsche Cursus voor beginnelin en gevorderden. 5.00 Viool en piano. 5.15 Nieuws- en Econ. berichten. 5.30 Solistenprogramma. 6.15 Voor de Binnenschippers. 6.30 Ensemble Tonny Roxini. 7.00 Vragen .van den dag. 7.15 Ensemble Tonnv Roxini. 7.45 Dichter en Boer. 8.00 Tijdsein en Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Duitsche berichten in de Engels taal. 8.45 Het Omroepkamerorkest. 9.40 Dagsluiting. 9.45 Engelsche berichten. 10.00 Nieuwsberichten. Sluiting. Hilversum II (301.5 M.) 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Orgel en zang. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Fransche Melodieën. 12.00 Tijdsein en Politieberichten. 12.15 Trio „Jonny Omhach". 12.45 Nieuws- en Econ. Berichten. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.45 Het ei in de symboliek. 2.00 Het Rotterdamsch Philharmonisc! Orkest. 2.45 Lezing. 3.00 Vervolg Concert. 3.45 Sextet „Rosmvsli Si, Marenkowj 4.00 Amusementsorkest. r 5 00 Rijbelvertelling. t 5.15 Nieuws- en Econ. berichten. 5.30 Melodistcn ol.v. Piet Lustenh'ouw 6.15 Koormuziek. 6.45 Vraaggesprek. 7.00 Groningsch Praatje. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Lezing. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Tijdsein en Nieuwsberichten. 8.15 Sniegel van den dag. 8.30 Bonte avond. 10.00 Nieuwsberichten. Sluiting. Bulderend gelach in den zaal! Als het na een tijdie weer wat rusti wordt in den zaal, krijgt de spreker legenheid om de geachte vrager te bea woorden. „Inderdaad moet u daarvoor 2 betalen, want het is een bewezen diens Toen gierde de zaal met middenstand) HARENKARS? DIRKSHORN. „KRIJT OP TIJD". Dezer dagen kwamen eenige biljartliefh bers bijeen ter bespreking tot het oprichl van een club, die wekelijks het spel n tfueue en ballen op het groene laken trachten te verbeteren en te verfraaien. De initiatiefnemers hebben succes gehl Liefhebbers van biljarten, w.o. mannen diverse leeftijd hebben (na verkregen li stemming van hun resp echtgenooten) a den roepstem gehoor gegeven, met als volg dat er een club opgericht is met 16 den. De club draagt, den naam van „Krijt tijd", terwijl het bestuur als volgt is sami gesteld: H. Smit, voorzW. de Vet, secr., Pijper, penningm. Den lsten Paaschdag zal de eerste wi strijd plaats hebben, dan komt nl. „Tot Genoegen" van de Stroef op bezoek. Onnoodig te zeggen, dat dit een prett middag belooft te worden. POLITIE. Verloren, een dames glacé handschoen, lichtingen bij den gem. veldwachter. LANGENDl, EEN CHURCHILL-REKENING... ,(foto Polygoon) NOORDSCHARWOUDE. TOONEELUITVOERING VAN „JONG LEVEN." In verband met het dansverbod zal de tc neeluitvoering met het mooie blijspel „Vr dag dc Dertiende" op den 2den Paaschdag Concordia te Noordscharwoude, niet d middags, doch des avonds om 7 uur plaa hebben. Zaalopening half zeven. Zie de adv. in dit blad OUDKARSPEL. GESLAAGD De heer J. Bosman te Oudkarspel slaagt) voor stenografie op het op 3 April j.1. geho den examen, door de Ver. v. Leeraren "in SU nografie en Machiueschrijven.

Schager Courant | 1941 | | pagina 8