den Zaterdagavond Voor Brabantsche RADIO OUDERS L-van Dré Bficf Tob nooit 't HOEKJE De J Ulvenhout, 10 April 1941. Amico, Als ik Zondag-, Palmzondagmergen uit .de kerk kwam, dan klampte den Guust me aan. Ge kent 'm wel: Guust Verhagen, onzen bar bier. „Om hoe laat komt 't evekes gelegen, Dré?" vroeg ie. Ik schi-ok van die vraag! Ge wit, den Guust is er ook „tailleur" bij en da's 't eenige da 'k op 'm teugen heb. Ja, 'k schrok me broerd. Dat zit zóó. Den Guust, 'n aangewaaide „neef" van Trui, hij is als kind, vroeg wees, groot- gebrocht bij 'n oom van Trui, den Guust heeft dus bij Trui 'n paar stripkes véur. Ze behandelde 'm altij als vollen neef en gunde 'm zoodoende geren mijnen klandizie. Neeë, da's niks bijzonders, zoo nou nie. Want in 't gezinsleven van den ouwerwetschen Brabander wordt zelfs van den knecht, of van de meid gesproken als: „onzen" Marrjn, „ons" Bet. Alles, dat aan tafel mee-eet, is één! En 'n pleegkind deelt even vast mee in alle veur- en nadeelen van den huis, als de andere kinders: in 'n pak ransel op z'nen tijd, in 'n communie feest, in alles. Tot en met in de erfenis toe, dikkels! Ja, 't kan gebeuren, dat op zoo 'nen tijdstip van „deelen" 't een of ander jongere kind dan pas, bij den Notaris, verneemt, dat „onzen Guust" eigenlijk gin eigen broer is! Ge zult zoetjesaan oew eigen af gaan vra gen, wat dieën Brabantschen gemeenschaps trek te maken heeft mee mijnen schrik...! Nou, da's rap gezeed! Den Guust is kleermaker, „tailleur" volgens z'n uithangbord enne... hij is 'nen kleermaker van Jan-lik-m'n- vestje! Als hij en Trui 't in den kop hebben gezet, dat er veur mij weer 'ns 'n nuuw pak gemokt mot worden, dan ben ik 'nen onge lukkig mensch. Wamt ik wil gin onverslijtbaar pak „Coupe Verhagen", geboord mee band ijzer, gevoerd mee eiken paneelen. Ge ziet er in uit als 'nen aangekleeden aap en ge wordt in zo'n Costuum .zoo moei als 'nen hond. a, 't zijn beestachtige 'Costuums, die van den Guust. Als ge van hum 'n broek aan hebt en ge mot .'ns iets „doen" dat toch iederen mensch op z'nen tijd 'ns doen mot, dan brikt 't zweet oe uit, want ge krijgt den Guust z'n knoopen nie los...! Palm-Zondag.„Komt 't straks evekes ge legen, Dré?" Móest er weer 'n Paaschcostuum komen...? 'k Wierd broerd van den schrik. En in m'nen nood zag ik ineens 't gat om deur te kruipen en 'k zee: „Guust, ik heb gin pun ten meer! „Punten... „Ja, punten! Textielpunten. Allemaal opge gaan aan... borstrokken... en... zoo. Wel vijf honderd, Guust!" „Vijfhonderd punten aan borstrokken en zoo?" „Op m'n eerewoord, Guust!" „En... en... en gehebt maar honderd punten gekregen I" „Ouw. Oja? Zoo. Ochja, Trui regeleert dat allemaal ee". „Maar ge hebt gin punten noodig toch, om den Eeker z'n haar te laten knippen"? Dat was 'nen steen van m'n hart! Ik wierd éenen bonk hartelijkheid. „Welneeë, Guust, da's puntenvrij. Ge komt maar, jonk. En ge knipt alles maar 'ns piekfijn bij! Den Eeker z'n haren, mijn haren..." „Ge bent pas eergisteren bij me gewist!" „Oja, dan maar Trui d'ren baard en de rafels van m'n werkbroek en... afy'n, ge knipt maar jongen, geknipt maar. Veur mijn part knipte de kat d'ren snor ook af!" „Hoe laat zal 'k komen?" „Onder de late Mis", zee Dré m, die achter me aangekomen was. „Ja, da's wel bestig". dee ik erbij: „kom maar teugen tienen, Guust! „Zeg Trui gedag!" „Oudoe"! 'k Was zóó opgelucht, da 'k den Dré vergat te vragen hoe den Guust er op kwam om den Eeker te komen bijsnoeien. 'k Mot trouwens zeggen: 't was hard noodig! 't Was ruim 'n half jaar gelejen. 't Manneke zag eruit als 'nen apostel-op-Zaterdagavond. „Ja", zee Dré III toen: „als ik gisteravond bij den Guust onder 't mes zat" (m'nen lever krulde!) „dan heb 'k 'm gevraagd g'had den Eeker z'n polka 's af te komen knippen, want hij kan haast paviljotjes gaan draaien, zee ik den Guust.' 'k Gaf nie dalijk antwoord, want 't was druk op den weg, van kerkgangers en o p 't durp is 't nog altij zóó: ge passeert malkaar nie zonder 'nen „goeiendag". Toen gong den Dré wijer: „en éls ie soms de volgende week naar buiten gaat, dan..." „Naar buiten, Dré!" „Zekers, Opa! Hij knapt per uur op en hij is brandendnuuwsgierig naar m'nen, tweeden winkel 'n Schriel zonneke perbeerde den Palmzon dag te beschijnen. Maar groote wolkschadu- wen dreven weer over de velden; 'nen scherpen Ooster floot in 't kale geboomt. 'Nen nuch- teren, killen Palmpaasch, oewen overjas was nog nie te missen! ,,'t weer is nog nie datte, Dré, waarschouw- de-n-ik. „Kan ieder uur veranderen, Opa!" „Da's waar, jonk!" „We moesten maar niks aan Trui zeggen. Als ze straks verom komt uit de kerk en den Eeker is weer toonbaar en de afgeknipte haren zijn opgeruimd, danis alles kits! En anders..."! Ge wit, Dré I. Van 'n... gewitwel 'nen donderslag!" „Afgesproken, Dré III". „Wanneer denkt g'oewen nuwen winkel te openen?" ,,'k Zoek nog menschen, om 't te drijven". Mee 'n rap, schuin oogske zag ik 'ns opzij. Twee rimpels stonden in z'n veurhoofd. Hrj keek naar den grond. Dan: „de kwestie is, Opa, 't wordt 'nen echt stédschen winkel! 'k Mot menschen hebben dus, die goed mee 't stadsvolk kunnen omgaan en die de geschiktheid hebben om groentes te verkoopen. Be... voor... beeld", zee-t-ie lank- zaam: 'nen stadsche... knul, die... die mee 'n meske-van-den-buiten is getrouwd". Verduuveld, docht ik: waar denkt dat pien ter baaske toch al nie aan...? En ik vroeg, lachend, „mag 't niet andersom zijn, Dré?" „Anders...óm? vroeg ie verwonderd en keek me toen aan of ie zeggen wou: ik docht oe bijdehandter. Dan: „dochte gij, Opa, dat stadsche meiden mee boerenjongens trouwen?" Ik schoot in den lach. Sloeg 'm op den schouwer. „Neeë, jonk, dat docht ik niet, maare..." „Maare...", nam ie den zin over: „ge wou weten of Dré in wakker was!" „Sjuust!" „Wat heben jullie leut!" vischte Trui als we binnenkwamen. Ondertusschen hebt ge wel uit 't veurgaande van deuzen brief gemorken, dat 't mee den Eeker nie slecht gaat. Belange nie! 't Manneke is weer vol belankstelling, rustig en na dat z'n kerkvaderskopke geknipt was, trok ie weer veul op den vroegeren Eeker. Pips wel, maar normaal! Nogeens, wat ons pastoorke in 'm be werkt heeft, da's 'n wonder! 't Manneke be rust, wacht gelaten af; pakt onderwijl 't leven weer vast. 't Grootste deel van den dag is ie weer op, doet al de correspondentie van Dré Hl en da's heel wat op den oogenblik, hij houdt den Dré z'n boeken by, helpt Trui mee licht werk, afijn, 't manneke komt stuk bij stuk weer in z'nen doen. Trui kweekt 'm op mee versche eiers, mee den room van den melk, 'n malsch stukske vleesch uit de kuip, lot Trui maar sjouwen! Verkens, opgegeven deur mij en den veearts, wist ze 'r soms weer gèèf bovenop te halen. En nou ze de vrije hand kreeg van ons dokter- ke, die zee: „brengt 'm nou aan 't schran sen, hoe meer hoe liever!" nou is Trui in d'r volle kracht! Want net als mee m'n cos tuums van den Guust, I— als "Trui "iëlè in: den kop heeft, dan... dan... hoe zal 'k oe dat schrijven, dan~heeft ze 't nie in 'n ander deel! Den Eeker knapt dan ook zienderoogen op; lot nou en dan 'nen „boer" om oew pet veur af te zetten en Trui beweert dan heel tevrejen: „toemaar, Eeker, geneer oe nie, daïs den groei!" Allee, 't is 'n braaf wijf, zoo eigenwijs als ze is, somtijen! Veur de Paaschdagen hebben de twee baas- kes 'n heel programma af te doen. Eersten Paaschdag wordt 's mergens de sjees ingespannen en dan rijdt den Dré z'nen Eeker naar den nuuwen winkel in de stad. Allee, ze hebben toch ook samen den éér sten winkel opgericht...! Dus: de twee „op- Het nerveuze kind i: Er zijn heel wat nerveuze kinderen, ten minste als men de ouders hoort. Vooral de onderwijzers kunnen er van meepraten. Wan neer eei kind om een of rndere reden gestraft wordt of niet meekan op school, dan kan men tien tegen een van de zijde der ouders als verontschuldiging of als verzuchting hooren: „Ja, ziet u, maar mijn kind is zoo nerveus." Of: „Zoudt u met mijn kind voor zichtig willen omspringen. U moet hem maar voorzichtig „aanpakken", want, eh, hij is nogal zenuwachtig." Ik hoorde een onderwijzer eens de verzuch ting slaken: „Hoe: eel zenuwachtige leerlingen ik al niet gehad heb valt niet te zeggen, maar wel weet ik, dat ik bijna nimmer een ouder ontmoet heb, die nu eens dacht aan m ij n zenuwen." Het nerveuse kind in de school... het is een probleem. En mogelijk is het daarom wel eens goed in onze ouderhoekjes een en ander over dit pro bleem op te merken. We willen dit doen aan de hand van een boek van den Amerikaanschen zenuwspecia list Frank Howari Richardson, dat. vertaald door de bekende paedagoge Mevr. J. Rie- mensReursl' onder den titel „Het ner veuse kind en zijn ouders" uitgegeven werd door N.V. Van Ho'.kemau: Warendorf te Am sterdam. In het voorbericht merkt de vertaalster o.a. reeds dadelijk deze zeer beteekenisvolle dingen op: „Het sympat ;eke boek van den Ameri kaanschen zeruwspgcialist heeft daarom in Amerika zooveel succes, omdat het voor het eerst den ouders duidelijk voor oogen houdt: nervositeit, het zoo angstig véél verbreide ver schijnsel bij de jeugd van beden, moet aller eerst bestreden worden met paedagogische middelen. Constructieve hulp, dat is het, wat deze kinderen noodig ..ebben eerder dan broom- of waterverbanden." Zie, een dergelijke opmerking bewijst, dat bedoeld boek a. h. w. precies geknipt is voor ouders. Het geeft dan ook inderdaad veel op bouwers" motten samen de nuuwe uitbreiding van „De Brabantsche Groentencentrale" gaan schouwen mee huilie deskundig oog! Man, ik heb zoo'n plazier in die twee gastjes! Als ze bij malkaar kosten blijven, 't zou me nie spijten! Den Dré...? Hij kén z'nen Eeker nie mis sen. Hum opgeraapt van de straat lijk 'n ermluizig zwerfhondje, gevurmd tot mensch, 'm geleerd van lezen en schrijven af, tot 't kwieke jonk veur de aardigheid tenslotte 't schoolmeester-examen mee vrucht wist af te leggen; z'nen spaarpot omgekeerd als den Eeker bekanst verongelukte mee dieën val van 't pèèrd en 'n kustelijke ziekenhuisver- pleging noodig was; dan z'n eigen zaak „de Brabantsche Groentencentrale" opgezet mee den Eeker, 'n pracht van 'n groentenwijk ge sticht samen, xllee, ia 't wonder dat mijn baaske zijnen Eeker als z'n eerlijk „eigen dom" beschouwt? Dat ie groote plannen koestert veur 'm, in zijn fili^lengrootbedrijf En toch...? Als ge 't mij vraagt? Ik zie den Eeker als 'n keareltje, dat geboren is, om eenzaam te blijven, 'k Heb 'm dikkels af staan kijken, in den akker, waar ie uren en uren, stik alleen, z'nen arbeid dee, wijd van 't volk af, eenzaam onder den hoogen hemel, stillekes arbeidend, gestaag en stug in vol- mokte tevrejenheid. 'k Heb 'm dan opge zocht en aangesproken. En 't viel me dan op, hoe ie me efkes vreemd aankeek. Hoe z'n gedachten wijd waren, heel wijd, van mij af, van de menschen af. Hoe ie even verom moest keeren op eerde, eer ie begreep: daar staat den baas. Ik heb 'm gadegeslagen in z'n „woonwagel- tje", waar ie uren droomen kost deur de vier glazen-dakpannen, naar den hemel, 'k Heb 'm zien bidden veer den Vrede, en 't was, of die tengere schouwerkes van 'm, al de ellende van de weareld droegen. Soms pakt ie naar de krant. Leest in eenen oogopslag de vette koppen van nuwen oor log. Dan zie 'k 'nen schijn van doffe radeloos heid in z'n oogen, even maar; doch 't leste nuuws plompte als 'n mes in z'n hart. Dan is ie oud. Duuzend jaren wel. Dan zoudt ge z'n broze zielementje willen steunen lijk 'n zwak blommeke. Neeë ons Eekerske is nie veur éenen mensch; hij is veur alle menschen...! Afijn. Ik heb af te wachten. Sjuust als ie eigens doet, gelaten, content, dapper! En als ze dan den nuuwen winkel bezich tigt hebbén, ik beloof oe, dat dé.r 'nen boom wordt opgezet, dan rijdt den Dré 'm naar „ons thuis". Dan gaat den Eeker heel den eersten Paaschdag deurbrengen bij z'n Moeder! Schooner Paasch kan 'k 't man neke, kan 'k z'n Moeder nie wenschen! En dan, tweeden Paaschdag, dan... dan gaat ie naar den Ouwenbosch. „En wat gade daar dan doen, Eeker?" „Kweetnie. Zoo 's kijken. En in „de ni Coninghen" 'n protje maken mee broeder Marcus. Bn z'nen hof schouwen.' 'k Zal 'n groot pak lekkeren heérenbaai veur 'm meenemen!" Dré IH gaat 'm brengen en halen. Ook weer mee de sjees. Vaneigens! Ja, hij zal den Eeker alléén laten, in den Ouwenbosch...! Ochèrm, 't is zoo begrijpelijk van zynen kant. En toch... Maar genogt daarover. De baaslces zyn gelukkig in 't veuruitzicht van deuze Paaschdagen, nou ze 'r weer veur 't eerst samen op uit kunnen trekken! En gij wit, bekanst van uur tot uur, hoe de keareltjes die dagen paaschvieren. Kom, ik schei er af, na oe eerst 'n Zalig Paaschfeest te hebben toegewenscht. Wyers veul groeten van Trui, Dré III en den Eeker en als altij gin horke minder van oewen t.é.v. Dré. voedkundige wenken en de ouder, die aan deze raadgevingen gehoor geeft en de advie zen toepast, zal p den duur bemerken, dat de zenuwachtigheid by zijn kind verdwijnt of althans sterk vermindert. Natuurlijk wordt hier stilzwijgend aangenomen dat het kind lichamelijk gezond en geestelijk normaal is. Er zijn gevallen, waarbij paedagogische mid delen alleen niet baten. Van veel beteekenis is echter, dat in de practijk tallooze malen bewezen is, dat bij een goede paedagogische behandeling veel baat gevonden werd. Er zijn kinderen, die buitengewoon gevoe lig zijn voor invloeden, welke hun minder teere broers en zusters niet schijnen te raken. Met opzet gebruikt de schrijver hier het woord f c h ij n e n, immers het kan heel goed, dat, wat blijkt van geen invloed te zijn, later bewijst van groote'n invloed geweest te zijn In hoeverre Dij teergevoelige kinderen sprake is van aangeboren iets, valt moeilijk uit te maken. Van belang is echter, dat de ouders en de ipvoeders de kinderen voortdu rend waarnemen. Eigenlijk van het oogenblik der geboorte af moet men zyn kind observee- ren. Op grond van deze waarnemingen kan men dikwijls bepaalde verschijnselen verkla ren. Alleen door veel waarnemingen, d.w.z. door veel materiaal te verzamelen over het kind. kan men komen tot wat men wel eens de diagnose noemt. We willen eens enkele dingen noemen: Is het kind overgevoelig voor licht en ge luid? Voor de nabijheid van de ouders (toen het nog in de wieg lag) Huilde het lang achtereen Was de verzorging van het wiegekind moeilijk Valt het direct in slaap of bleef het eerst geruimen tijd wakker liggen? Deze en dergelijke andere vragen leveren belangryk materiaal voor de genezing van het zenuwachtige kind. Het ligt in mijn bedoeling daar i.i een paar volgende ouderhoekjes nog een en ander over te zeggen, OVEEKA. Onderbewustzijn De melodie, die wij jaren geleden hoorden, het beeld van iemand, die ons zeer lang ge leden dierbaar was, de plotselinge intense ge dachte aan een gebeurtenis, waaraan wij sinds langen tijd hebben opgehouden, bewust te den ken, vanwaar komen zij? Uit het onderbewustzijn, waar alles bewaard wordt wat ééns noemenswaardigen indruk op ons maakte. Wanneer wij aan een indruk geen aandacht meer schenken, is die indruk reeds doorge geven naar het onderbewustzijn. Wanneer er in ons wezen iets is, wat met die indruk sym pathiseert, zal die verder ontwikkeld worden; staan wij er zonder belangstelling tegenover, dan zal zij binnenkort verdwijnen, uitgewischt door sterker indrukken. Het onderbewustzijn is een deel van onzen geest, dat niet aan on zen wil onderworpen is, d.w.z., dat wij met onze bewuste wil niet kunnen regelen, wat daar ontwikkeld wordt, wat er zonder meer blijft bewaard. De functies die in het onderbewustzijn plaats vinden zijn dus niet aan onzen wil onderwor pen, maar wel degelijk kan onze wil bepalen, wat er wèl en wat er niet wordt doorgegeven naar ons onderbewustzijn. Wij zeiden reeds: bewaard wordt datgene, wat een noemens waardigen indruk op ons maakt. Indruk ma ken kan alleen dat, waaraan wij aandacht schenken. En met die aandacht kunnen en PROGRAMMA ZONDAG 13 APRIL 1941. Nederlan sch Programma. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Gewijde muziek (opn.). 8.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Gevraagde platen. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Collegium „Musica Divina". 1.151.30 Gramofoonmuzrik. I.45 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: De archieven die voor ons van belang zyn. 2.00 Ensemble Tonny Roxini. 3.30 Uit Berlijn: 69e Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht. 6.0Ó Voor de kinderen. 6.30 Concertgebouworkest Copn.). 7.00 Cabaretprogramma. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Spiegel van den dag. S.^0 Berichten (Engelsch). 8.45 ^ocaal ensemble en gramofoonmuziek. 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Nederlandsch Programma. Hilversum H. 301.5 m. 8.00 Gramofoonmariek. 9.15 Gewade muziek (gr.pl.). ,10.00 Wijdingswoord. II.15 Gewijde muziek (opn.). 12.00 Christelijke Radio-Stichting: Cyclus „Kent Gij U Bijbel" (opn.). 12.15 Nederlandsch Kamerkoor en een stryk- ensemble. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Omroeporkest en solisten. 2.00 Lezing „De wereld van 100 jaar terug". 2.15 Residentie-orkest en solisten. 3.003.20 Gramofoonmuziek. 4.00 Vri'zinnig Protestantsch Kerkcomité: a. Declamatie (4.00) b. Studiodienst (4.15). 5.30 Concertgebou' trio. 6.00 Radiotooneel met muziek. 6.45 Sport van den dag. 7.00 De Ramblers en pianospel. 7.45 De zomersporten naderen. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.30 „Der Graf von Luxemburg", operette. 9.^0 Radiotooneel. 10.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. MAANDAG 14 APRIL 1941. Neder landsch Programma. Hilversum I. 415.fi m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité. 8.10 Gewijde muzek (gr.pl.). 8.30 Nieuwsberichten ANP. 10.00 Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité: a. Paaschdienst voor de kinderen (10.00). b. Studiodienst (11.00). 12.00 Omroeporkest. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00 Amusementsorkest er ensemble Dandi Dalogh. 2.00 Causerie over Vondel's geboortestad Keulen. 2.30 Omroeporkest en solisten. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.31 /ang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 5.15 Nieuws-, economische en beursberichten ANP. 5.30 Orgelconcert. 6.15 Boekbespreking. 6.30 Musette-orkest „Les gars de Paris" 7.00 Economische vragen avn den dag ANP. 7.15 Ensemble Tonny Roxini; 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Omroeporkest en solist. 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Nederlandsch Programma. Hilversum II. 301,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7 45 Ochtendevrnr astiek. 8.30 Christelijke Radio Stichting: a. Morgen- wyding (8.30). b. Rondom het orgel (9.00). moeten wij kieskeurig zijn. Want datgene waaraan wij aandacht schenken wordt een deel van onszelf. B.v. wij lezen een boek. Wij voelen dat h,et onderwerp onzuiver en de strekking inferieur is, maar het is wat men noemt: „goed ge schreven", het boeit, het heeft de gevaarlijke en decadente bekoring van veel, dat niet deugt. Weg met dat boek, indien U prijs stelt op een zuiver onderbewustzijn en een gezon den geest. Zoomin als U bedorven spyzen in Uw provisiekast duldt, even zoo weinig moet U verdorven indrukken, door er aandacht aan te schenken, de kracht geven waardoor ze tot Uw onderbewustzijn worden doorgegeven. Verdorven dingen en verdorven menschen hebben voor veler geest de aantrekkings kracht, die bedorven (adellijk) wild voor veler gehemelte heeft. De eerste soort aan trekking is even ongezond voor den geest, als de tweede voor het lichaam. Contact met verdorven menschen kan alleen zich veroorloven, die sterk en zuiver genoeg staat, dat zij hem niet omlaag halen, maar hij hen wel omhoog kan helpen. Eb daarbij nog de noodige tact bezit om dat. op ongemerkte wijze te doen, want een ver dorven mensch staat of spottend of onver schillig afwyzend tegenover de moraal, die zich als zoodanig aandient. Wie prijs stelt op een zuivere sfeer van zyn innerlijk leven, die is kieskeurig bij zijn keuze van vrienden en kennissen, van zyn lectuur en van andere ver strooiingen. Want alles en iedereen, waaraan wij aan dacht schenken wordt een bestanddeel van ons wezen, sneller en intenser dan wij be seffen. Nadruk verboden. DR. JOS. DE COCK. 10.20 Orgei en fluit. 11.00 Declamatie. 11.20 Gerard Lebon en zyn orkest. 12.00 Berichten. 12.15 Musiquette. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. I.00 Ensemble Jonny Ombach, de „Snaren- zangers en solist. 2.00 Nederlandsch Kamerorkest en solisten. (2.40—^2.55 Gramofoonmuziek. 3.30 Voor de vrouw. 3.45 Ensemble Tonny Roxini. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Christelgke Radio Stichting: Paaschver- telling. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Sylvestre-trio. 6.00 Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité: Ge sprekken met luisteraars. 6.15 omroeporkest. 6.45 Sport van den dag. 7.00 Friesch praatje ANP. 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuziek. 8.30 OnF- schemeruurtje. 9.30 Causerie over het kunstleven. 10.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. DINSDAG 15 APRIL 1041. Nederlandsch Programma, Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 700 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 Christelijke Radio-Stichting: Schriftlezing en Meditatie. 8.10 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 Nieuwsberichten ANP. 9.15 Voor de vrouw. 9.17 Gramofoonmuziek. 10.00 Ensemble Jack der Kinderen. (10.20— 10.40 Declamatie). II.15 Cello en piano. 12.00 Musiquette. 12.42 Almanak. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 Gramofoonmuziek (met toelichting). I.30 Esmeralda. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Pusztaorkest, de Melodisten en solisten. (3.003.30 Lanitman's lust). 4.00 Vryzinnig Protestantsch Kerkcomité! „Ons geloof en ons werk". 4.20 Orgelconcert (opn.). 4.30 Causerie, met gramofoonmuziek. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 Nieuws-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 Omroeporkest en solist. 6.15 Lezing „Nuchtere feiten". 6.30 Orgelconcert. 7.00 Vragen van den dag ANP. 7.30 Duitsche les. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Spiege'. van den dag. 8.30 Berichten (Engelsch). 8.45 Musette-orkest „Les gars de Paris" en gramofoonmuziek. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.40 Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité; A' 'ondwijding. 9.45 Engelsche berichten ANP. 10.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. Nederlandsch Programma. Hilversum H. 301,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.30 Nieuwsberichten ANP. 10.20 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. II.01" Deel atie. 11.20 Amabile-sextet. 12.00 Berichten. 0 Orgelspel. 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1 00 Omroeporkes! en zang met pianobegelei ding. 2.00 Arnhemsche Orkestvereeniging en soliste. 3.30 Voor de zieken. 4.00 Ensemble Jonny Kroon. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek, 5 15 Nieuwj-, economische- en beursberichten ANP. 5.30 De Ramblers. 6.00 Ca,, -erie „Voorjaarsvermoeidheid". 6.15 Musiquette. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Vragen van den dag ANP. 7.15 Melodisten en solisten. 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.15 Sr'egel van den dag of gramofoonmuziek. 8.30 Radiotooneel. 9.30 Kees Vming en zijn ensemble. 10.00 Nieuwsberichten ANP, sluiting. VOOR DE

Schager Courant | 1941 | | pagina 12