Dr. E. Hoekstra's Vereeniging ter bevordering van het Vakonderwijs in West friesland Bloedzuiverende Gezondheidspillen Poldersche Prikjes en Preekjes Zaterdag 12 April 1941 Tweede blad Algemeene Jaarvergadering en tentoonstelling in de lokalen van hotel Smit, te Middenmeer. UITSLAGEN VAN DE EXAMENS. In de lokalen van hotel Smit te Midden- meer wordt op heden de algemeene vergade ring gehouden van de Vereen, tot Bev. van het Vakonderwijs in Westfriesland Na afloop der vergadering wordt de jaar- lijksehe tentoonstelling van de teekeningen en werkstukken geopend, welke getuigen van de bekwaamheden en vorderingen van de leerlingen. Men vindt er inzendingen van de leerlin gen van alle leerjaren, terwijl vrijwel alle vakken zijn vertegenwoordigd. Ter opluistering is een stand van de fa. J. Eeccn Gzn., houthandel te Oudkarspel opge steld. Een tentoonstelling zonder deze firma is bijna ondenkbaar. Daarnaast is voor den schilder, die zich wil wijden aan verdere studie in verband met de vestigingseischen'voor het Schilders ambacht, een zeer belangrijke stand inge richt, met werkstukkon van gehouden cur sussen in dit gewest. Deze staan onder lei ding van den heer Dirkmaat te lleerhugo- waard, Ged. Mr. Schilder van de Nat. Schil dersschool te Utrecht. Op vergadering en tentoonstelling komen wij Dinsdag terug. Eindexamen van den 5-jarigen cursus der teekenschool De Commissie tot het afnemen van het eindexamen der teekenschool met 5-jarigen cursus, hielden zitting op 12 Maart te Scha- gen en 26 Maart te Wognum. De Commissie te Schagen was samengesteld uit de heeren. M. C. Tuinman voor het hoofdbestuur der vereeniging, voorzitter; J. E. Terra, directeur teekenschool Wognum; S. Vis, leeraar vak- teekenen teekenschool Langendijk en D. Dirkmaat, leeraar hand- en vormteekencn aan dezelfde school, leden. De heer D. Saai Cz. te Alkmaar, directeur, was door onge steldheid verhinderd. De Commissie te Wognum was o.a samen gesteld uit de heeren: Joh. Hinke voor het hoofdbestuur, voorzitter; J. E. Terra, direc teur teekenschool Wognum, P. Rezelman, di recteur teekenschool Schagcn. Het einddiploma werd toegekend aan: Timmerlieden: II. Smit, C. Iluiberts, P. Breed, H. W. van Belois, S. Overtoom, Joh L. Strijder, teekenschool Schagen; P. Stam, R. Kuin, G. Ursem, Th. Gropt, teekenschool Hoogwoud; P. F. Oudeman, J. Th. Koomen, G J. van Harskamp, C. Brandsma, teeken school Heerhugowaard; J. Kloosterman, A. Kosscn, teekenschool Middenmeer; M. C. Steenhorst, H. C. Bakhuys (met lof), J. van Leeuwen, D. v. d. Gulik (met aant.), teeken school Langendijk; J. Boersen, teekenschool Wieringen Metselaars: C, Langendijk, teekenschool Heerhugowaard. Schilders. D. Nap, C. van Doornum, teeken school Langendijk. Monteurs: .In. Brakenhof, G. v. d. Zwaag, teekenschool Wieringen Smeden: H. Schuit, T. Woldhuis, teeken school Langendijk: A. Faber, teekenschool Schagen; Ch. B. Burger, teekenschool Heer hugowaard. Lood- en zinkwerfcer: J. Kloosterman, tee kenschool Middenmeer. Motorhersteller: B. Meyerink, teekenschool Middenmeer. Eindexamen 3-jarige cursus leer lingstelsel: De commissie aangewezen, ingevolge de N.0. Wet: Ir C. Keesman, b.i. afd. timmerlie den, voorz., Alkmaar; Jb. Butsen, afd. metse len, Zuidscharwoude; C. Hcmmer, afd. schil ders, Wognum; A. Bruntink, afd. smeden, de Rijp. Diploma toegekend aan. Smeden: Het proefwerk is in de werkplaats •van de fa. Th. Bruntink te De Rijp gemaakt Th. Bruin, Waarland, afd Langendijk; M. Koster, Schagerbrug, afd. Schagen. Timmerlieden: Het proefwerk is afgelegd in de werkplaatsen van Van Oovcren en Wassink te Middenmeer. T. A. Groot, Op meer, afd. Hoogwoud; II. K Veenbaas, Sloot- dorp, afd. Wieringermeer; J. M. Vos, Cal- lantsoog, afd. Schagen; K van Leeuwen, Oudkarspcl, afd. Langendijk; M. C. Steen horst. Nrd. Sscharwoude, afd. Langendijk. Lood- en zinkworkers: J Kloosterman, Middenmeer, afd. Wieringermeer. Carrosseriebouwers: C K. v. d. Hoven, fifd.'Langendijk. Bekroningslijst van de tentoon stelling van het teekenwerk. Juryleden: D. A. A. W. Dobbe, leeraar M. 0. Hoorn, Joh. Overtoom, leeraar Dagnijver heidsschool, Alkmaar; J. Bander, leeraar Ambachtsschool Edam en J. Dijkstra, direc teur gemeentewerken Wieringermeer Projectie voor alle vakken: De plaats ach ter de namen der leerlingen vermeld, geeft de gemeente aan, waar de school is geves tigd. 3e klasse: Europeesche projectie: 3e prijs W. van Oeveron, Middenmeer; 4e prijs W. Kloosterman, Middenmeer; 2e klasse: Amerikaansche projectie: 3e prijs J. Hak, Middenmeer, 5e prijs G. Slot, Middenmeer; 4e klasse: Am. proj.: 2e prijs A. Kosscn, Mid denmeer, 3e prijs S. Numeyer Jz., Wieringen 4e prijs J.Hermans, Wieringen. 5e klasse: Am proj.. 3e prijs G. v. d. Zwaag te Wieringen. Lijnteekenen voor alle vakken: le klasse: 2e prijs E. Eden, Middenmeer; 3e prijs E. v. d. Kooij, Middenmeer. Hand- en vormteekenen voor alle vakken: le klasse: le prijs H. Stip, Langendijk, 2e pr. S. Eden. Middenmeer. Vakteekenen timmerlieden: 2e klasse. 2e prijs N. Stam, Hoogwoud: 3e prijs H. Elzin- ga, Heerhugowaard; 3e klasse: 1e prijs R- Kuin, Hoogwoud, 2e prijs K. van Leeuwen, Langendijk; 5e klasse: ie prijs M. C. Steen- horst., Langendijk, 2e prijs Th. Groot, Hoog woud. Hand- en vormteekenen timmerlieden: 3e klasse: le prijs W. van Oeveren, Midden meer, 2e prijs W. Kloosterman, Middenmeer, 3e prijs K. van Leeuwen, Langendijk, 4e pr. K. v. d. Hoven, Langendijk Vakteekenen metselaars: 2e klasse, le prijs J. Glas, Langendijk; 4e klasse: S. J. Jaspers, Langendijk; 5e klasse: le prijs C. Langen dijk, Heerhugowaard. Hand-.en vormteekenen metselaars: 2e kl.: le prijs J. Glas, Langendijk. Vakteekenen smeden: 2e klasse, le prijs A. Sniit, Hoogwoud; 5e klasse: le prijs H Schuit, Langendijk, 2e prijs T. Woldhuis, id. Hand- en vormteekenen smeden: 2e klasse: 3e prijs A. Oldersma, Wieringen; 3e klasse: 4e prijs J. Warns, Heerhugowaard; 5e klas se: 3e prijs H. Schuit. Langendijk; 4e prijs T. Woldhuis, Langendijk. Lijnteekenen schilders. 2e klasse: 3e prijs P. Klaver, Hoogwoud: 3e klasse: le prijs P. de Hartigh,-Langendijk; 3e prijs R. Minne- ma, id.; 5e klasse: 2e prijs D Nap, Langen dijk; 3e prijs C. van Doornum, id. Hand en vormteekenen schilders: 3e klasse le prijs S. J. Boomsma, Middenmeer, 2e pr. R. Minnema, Langendijk; 2e prijs P. den Hartigh. id. 5e klasse: le prijs: D. Nap, Langendijk, eer volle vermelding P. Klaver, Hoogwoud. Lijnteekenen en loodgieters: 2e klasse: 2e prijs L. Ootjers, Langenidijk. 3e klasse: 2e prijs P. Schuijt, Langendijk. 5e klasse: 2e prijs Juriën Kloosterman Middenmeer. Hand- en vormteekenen Loodgieters: 3e klasse: 2e prijs P. Schuijt, Langendijk. Lijnteekenen Monteurs: 2e klasse: 2e prijs J. Nijgh, Langendijk. 3e klasse: 2e prijs C. Schrijver, Langen dijk. _4e klasse: le prijs R. Abhring, Schagen; 2é prijs P. Kuit, Schagen, 3e prijs Joh. Duyf Langendijk. 5e klasse: 2e prijs B. Meyerink, Midden meer. Hand- en vormteekenen en technisch schetsen Monteurs: 2e klasse: le prijs J. Nijgh, Langendijk. 3e klasse: le prijs C. Schrijver, Langen dijk; 2e prijs G. Vetman, Hoogwoud. 4e klasse: le prijs J. Modder, Hoogwoud; 2e prijs Joh. Duif, Langendijk. 5e klasse: 2e prijs B. Meyerink, Midden meer; 3e prijs G. v. d. Zwaag, Wieringen. Vakteekenen Eleclriciens: 3e klasse: le prijs M. Koster, Schagen: 2e prijs J. de Bruin, Schagen. 3e prijs P. Noot Middenmeer. 4e klasse: le prijs J. Voogt, Schagen: 3e prijs C. Roos, Schagen. Vervolgklasse: 2e prijs Theo Bruin, Lan gendijk. Hand- en vormteekenen en technisch schetsen Electriciens: 3e klasse: le prijs M. Koster, Schagen. 4e klasse: le prijs J. Voogt, Schagen; 2e prijs J. de Bruin. Schagen. Eervolle vermelding: P. Noot, Middenmeer. Bekrooning van de Werkstukken. Timmerlieden: Jury Ir. C. Keesman, b. Alkmaar, voorzitter, A. Wassink, Midden meer. le leerjaar, Waschschamel: le prijs Joh. Groot, Veenhuizen, afd. Hoogwoud; 3e prijs C. J. Brouwer, Winkel, afd. Schagcn. Papierbak: le prijs Joh. Groot, Veen-hui zen, afd. Hoogwoud; 3e prijs P. G. Scholten Heerhugowaard, afd. id. Droogrekje: le prijs Joh. Groot, Veenhuizen, afd. Hoogwoud, 2c leerjaar: Trap: le prijs C. G. Huiberts Schagen. afd. id. 2e prijs C. Kuyn, Opmeer, afd. Hoogwoud. Onder Raamhoek: le prijs C. G. Huiberts, Schagen, afd. id. Parapluiebak: le prijs C. G. Huiberts, Scha gen. afd. id. 3e leerjaar, Tuinbank: le prijs P. A. Groot, Hoogwoud, afd. id. Eerv. verm. G. Brands ma, Heerhugowaard, afd. id. Eindexamen: Vliegenkastje: 2e prijs K. van Leeuwen, Oudkarspel, afd. Langendijk. Schilders: Juryleden C. Hemmer, Wognum voorzitter, H. Bakker, Midwoud, en D. Kuin, Berkhout. 2e leerjaar: Letterbon!le prijs N. Kooy, •Slootdorp; 2e prijs P. Klaver Jz., Hoogwoud Waschschamel: le prijs P. Klaver Jz., Hoog woud. Keukenkastje: le prijs P. Klaver Jz., Hoog woud; 2e prijs M. Kooy, Slootdorp. Extra werkstuk: le prijs P. Klaver Jz., Hoogwoud; 2e prijs M. Kooy, Slootdorp. Metselaars: Jury: Jb. Rutsen, Zuidschar woude cn»J. de Lange, Spanbroek, P. Ver- telman, Wervcrshoof. le leerjaar, Kruising steensmuur, kruisver band: le prijs G. de Vries, Callantsoog. Steenhouwers. Jury als metselaars. 2e leerjaar: le prijs H. J. Volten. Schagen. Lood- en zinkwerkers: Jury als smeden. lc prijs Jb. Slot, Middenmeer; 2e prijs A. Schoolmeester, Wieringerwerf; 3e prijs L. Ootjers, Noordscharwoude. 2e leerjaar: 2e prijs P. C. Schuyt, Noord se harwoude. 3e leerjaar: le prijs J. Kloosterman, Wie ringerwerf. Electriciens. Jury: A. Bruntink, De Rijp en A. Nipshagen, Middenmeer. lë leerjaar: le prijs A. Appelman, Hoog woud. Smeden. Jury: A. Buntink, de Rijp, voor zitter, R. Hoek inga, Middenmeer. le leerjaar: 2e prijs R. Jonker, Oudkarspel. 2e leerjaar: le prijs P. Kooy. Kolhorn; 2e prijs A. Oldersma, Hippolytushoef. 3e leerjaar: le prijs Th. Bruin, Heerhugo waard (met lof der jury); 2e- prijs M. Kos ter, Schagerbrug. Monteurs. Jury als smeden. le leerjaar: le prijs J. Modder, Hoogwoud. 3e prijs G. Vetman, Nieuwe Niedorp. Eer volle vermelding L. Pronk, Heerhugowaard. 2e leerjaar: 2e prijs W, C. Smit, Heerhugo waard; 3e prijs II. Glerum, Wieringerwaard. Horlogemakers. 2e leerjaar: le prijs J. Krone Schagen. Carrosseriebouwers: Kruiwagens: 2e prijs C. K. v. d. Hoven, Oudkarspel. Bakkers. Jury K. K„ .T. L. Groote, Midden meer. iUtslag nader bekend gemaakt. Beide Paaschdagen GEOPEND ook voor pasfoto's Fotografisch Kunstatelier A. MO LD O VAN NIEUWE NIEDORP Tel. UIT SCHOORL DRAAGT ELKANDERS LASTEN. De vereeniging voor ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders lasten" hield gisteravond onder voorzitterschap van den heer R. Wog num haar jaarlijksche algemeene ledenver gadering in de zaal van den heer P. Hui berts te Groet. De voorzitter heette de aanwezigen wel kom en hoopte dat ondanks de slechte op komst van de leden het werk evengoed z'n gang mocht gaan. Met dankbaarheid memo reerde spr. dat de vereeniging ondanks de moeilijke tijdsomstandigheden weer een twin tigtal leden had kunnen helpen, weer een twintig zieken had.kunnen helpen de lasten van ziekenhuisverpleging te dragen. De secr.-penningmeester aan 't woord. De notulen van de vergadering van 15 Febr. 1940 worden zonder op- of aanmer- KENT U deze pillen hebben een zacht-laxeerende, versterkende kracht, sporen de nieren tot betere werking aan, regelen de spijsverte ring. wekken de eetlust op, voorkomen hoofdpijnen, duizeligheden en zuiveren het bloed van alle onreinheden zonder in het minste te schaden. De werking dezer Hoekstra-bloedzuiveren de pillen bestaat daarin* dat zij de stof wisseling en de af- en uitscheidingen in het geheele organisme bevorderen. Te gebruiken 3 maal daatrs 2—6 stuks. Ten tijde van voor en najaar gebruikt, voorkomen zij vooral vele ongesteldheden, 55 ot. - 90 ct. f 1.58 per doos met gebruiks aanwijzing en inhoud van 70, 135. 250 pil len. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en Winkeliers welke drogist-art. verkoopen. kingen goedgekeurd met. dankzegging voor de nauwkeurige notuleering. Uit het jaarverslag klonk een optimistisch geluid. Was 1940 voor vele vereenigingen een rampspoedig jaar, niet voor D EX. Het reservefonds was van f 500 gegroeid tot f 750 en ook dit jaar kon daar weer 'n aar dig bedrag aan worden toegevoegd, als ap peltje voor den dorst. Het ledental was weer met 25 toegenomen en bedroeg 871, waaruit wel blijkt, dat D.E.L. een eerste plaats inneemt in onze gemeente met haar 2590 zielen. In het nu voorbije iaar waren 20 leden in ziekenhuizen opgenomen, met 322 ligdagen, dus gemiddeld 16 dagen. In 1939 waren deze cijfers 17 324 en 19. De ziekenhuisverpleging had van de kas gevorderd een bedrag van f 581 (vorig jaar 897). 19 leden werden opgenomen in het Centraal Ziekenhuis en 1 lid in het St.'Eli- sabeth Ziekenhuis. Het verslag eindigde met den wensch, dat 1941 voor vereeniging en leden een gelukkig jaar mocht zijn. Financiën. De rekening van den penningmeester sloot in ontvangsten en uilgaven met f2819.97. Aan contributie was ontvangen f 1902.48. aan zie kenhuisverpleging uitgegeven f851. Op 31 Dec. was er in kas f 1467.14, terwijl het saldo per 1 Januari 1940 f912.19 bedroeg. Over 1940 was er dus een voordeelig saldo van f554.95- De voorzitter bracht den secr.-penningmees ter, den heer J. W. Schoone, dank voor zijn nauwkeurige administratie en beheer der gelden. Verkiezing en benoemingen. Het aan-de-beurt van aftreden zijnde be stuurslid, de heer G. Binnmeijëri'wérd-1 Piet" zoo goed als algemecne<stemmcn herkozen. Deze nam onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen zijn benoeming weer aan. In de financieele commissie voor 1941 wer den benoemd de heeren A. Nottelman (be stuur), C. Schoen (oud-lid) en P. Beeldman (nieuw lid). Tot afgevaardigden naar de Streekverband vergadering werden benoemd de heeren R. Wognum en P. Kos. Contributie. Het bestuur stelde voor, om de bestaande contributie te handhaven (5 cent boven de 15 jaar: eerste 2 kinderen beneden 15 jaar 2 ct,, de rest vrij) De heer Groothof wees er op, dat enkele jaren geleden het aantal ligdagen is vermin derd en de contributie verhoogd. Nu de fi nancieele toestand gunstiger is, achtte hij het ANNA PAULOWNA, 12 April '41. Beste Reintje te krijgen en niet om de gasten onaangenaam te zijn. Ja, waarmee zou ik m'n brief anders kunnen beginnen dan over Dokter Ol- ree's feest. Daar zijn ive hier natuurlijk nog vol van. Meid, wat een belangstel ling! De zaal luas eivol; de menschen zaten ook boven op t platformpje, in t café stonden ze mannetje aan mannetje de gang puilden ze uit. Wie wat later kwamen, ging maar weer terug. Ze dachten zeker, dan zal ik t morgen maar in de krant lezen. (Gelukikg dat die er ook nog is, hè?) Eén van de ge achte sprekers moest eenige malen wor den opgeroepen om naar voren te komen en liet zelfs een keer z'n beurt als spre ker voorbij gaan. Hij leek onvindbaar, maar de goede man stond buiten even naar lucht te happen. Zóó vol was 1 'k Vond het eenig voar den dokter, dat geweldige medeleven, 't Was ook een mooien middag voor wie voor in de zaal zat en alles goed kon zien en hoo- ren. Want je begrijpt, dat de achtersten, die als haringen in een ton stonden, wel het een en ander gemist hebben en ook van de mooie cadeaux niet veel hebben gezien. En ja, zoo zijn %oe nu eenmaal, hè; 'l gaat om 't feest van een ander dat blijft natuurlijk numer één en we geven er met groote blijmoedigheid voor, maar roe hebbefi er graag zelf ook wat van. Nou, als de commissie dat had wil len ondervangenhad er zeker wel twee maal receptie aan de Sluis en nog één- of tweemaal in Breezand mogen zijn. Stel je voor zeg, de dokter drie of vier maal in 't zonnetje. Dan had hij zeker n zonnesteekgekregen. Meid, ik zou over dat feest noq wel twee brieven vol kunnen schrijven. Maar dat doe ik niet, hoor. k Vertel je nog maar een paar dingetjes. Toen old burrg Lovink zou gaan speechen, werd hij met een extra hartelijk applaus verwelkomd. De menschen vonden 't vast erg leuk, dat hij er ook. was. 'lc Had zelf natuurr lijk een stil binnenpretje, toen ie 't over een stukje uit één van onze brieven had en t geiach in de zaal wel bewees,, dat dit gedeelte van de Schager niet overge slagen wordt. De grootste pret is 's avonds geweest. Er waren maar weinigen, die het wisten, maar wie er de lucht van had, sloot zich bij de \muziekvereeniging „Concor- dia", die een serenade bij den dokter ging brengen, aan. Nadat een nummertje geblazen dus, werden de auto's van 't pad geduwd en ging het met een vroo- lijke pot;>ourri om het huis heen! Dok ter, familie en gasten, ook achter de muziek. De burgemeester, studentikoos 't hoedje wat achterovergearmd met dokters zuster, de dokter zelf met de burgemeestersche en zoo ook de ande ren. We zijn op 'dat punt net als de Brabanders, we houden van zoo'n leut. t Was stilgehouden van die serenade, wat erg jammer was, want 't had zeker heel den Polder deugd gedaan, dit te mogen aanschouwen! Na al dit moois nu weer iets over wat minder prettigs. Dat stuk in de Scha ger „zesduizend menschen spelen kieke boe" en hel Heldersche tegenwöord, een „Open Brief" aan den burgemeester van Anna Paulowna, hebben heel wat stof doen opwaaien. 'k Heb niet veel zin daar ook nog wat in te gaan „porrelen", want het zou op laatst zóó gaan stuiven, dat Helderschen en Polderschen „elkaar niet meer kon den zien", en dat zau toch zeker jam mer zijn. k Wou alleen maar zeggen, dat ik de Schager anders lees, dan de schrijver van de open brief. Ik begrijp er uit, dat niet de Heldersche m ens ch en een gezwel vormen, maar dat de, volgens den burgemeester hier ontstane w ant o e s t an d, het gevolg vande wilde vlucht en ongeorganiseer de evacuatie der Helderschen, het zeer is, dat moet worden uitgesneden, Ver der weet ik, net zoo min als de schrij ver van de open brief, met welke bedoe ling de burgemeester „zoo bout de waarheid" zei, m.aar k zal maar den ken om aan dien wantoestand een eind k Ben van de week iveer eens een stuk van den Polder omge fietst. t Was lang niet gebeurd, trant het weer lokte niet erg uit den laatsten tijd en dan de schoonmaak, hè! Maar toen 'k daar mee klaar iuas, het zonnetje lekker scheen en het lieve koele Noordenwindje eens wat minder fel over den polder blies, moest ik er op uit! M'n huis was vrij van stof en rag nu was ik zelf aan de beurt voor een lichamelijke en geestelijke opfrisschin g! In m'n eentje was ik tusschen de vel den, waarop nog niet veel nieuw leven was te bespeuren en slechts hier en daar een gebogen figuur aan Moeder Aarde het zand toevertrouwde, dat zij haar ondankbaren kinderen honderdvijftig- voüdig weer geeft. In de verte deden de huisjes van de Sluis hun middagslaap je en stond de molen met de wieken in rust. Voor 't raam van een klein huisje zat een poes tegen 't zonet je te knip oog en en in de verte blafte een hond en giide even een los locomotiefje, dat kleintjes, maar dapper puffend, langs de baan rolde. Doch verder alles stil. En in die stilte zoo even heel alleen met je zelf, hè, wat deed me dat goed. Toen was er maar weer één Polder voor me! Die zelfde polder-, waar jij ook altijd zoo van gehouden hebt en waar je nu nog zoo graag wat van hoort. Toen vreemd maar toen verstond ik pas weer goed, dat kleine woordje, dat ook jij in je laatste brief noemde. Vrede! De onvrede in eigen hart, ivaar ieder mensch van tijd tot tijd zoo wel eens mee te kampen heeft, was weggegleden, om plaats te maken voor een gevoel, dat alles en al len zou willen omvatten en koesterend mee laten genieten van die reinigende stilte, die alle vijandigheid, alle ver keerd- en niet begrijpen uitbant. Hè, heel de wereld eens vijf minuten in zoo'n sliltebad. Misschien dat dall spoedig de menschheid zou opbloeien in een nieuw en beter leven en genieten, wat ik jou en je gezin nu toewensch, een gellukig Paaschfeest! Je STIJNTJE. wenschelijk zoetjes aan naar het oude terug te keeren. .Verlaging van contributie zou ve len welkom zijn. De.voorzitter meende, dit ernstig te moeten ontraden: om in staat te zijn steeds te hel pen, waar dat noodig is, moet er een reserve van minstens f 2000 gevormd worden en dam de contributieregeling van D.E.L. kan best een vergelijking met zusterverenigingen doorstaan, er zijn er die 7 en 8 cent vra gen. D& heer- Sëhoone wees ei*'nog op, dat niet gerekend mag worden op altijd zoo'n gum stig jaar als 1940. Hierna ging de vergadering accoord met het bestuursvoorstel. Reservekas, Het voorstel van he.t, bestuur om f350 te storten in de reservekas werd na eenige dis cussie aanvaard. (De reserve- bedraagt dus nu fllGO.) Rondvraag. De rondvraag leverde niet veel bijzonders - op; alleen werd nog besloten om. ter aan moediging van het vergaderingbezoek, een volgende keer een paar der dan aanwezige leden, .aan te wijzen door het lot, een be paalden tijd vrij te stellen van contributie- betaling. (Als dat niet helpt, helpt niemen dal!) Hierna sloot de voorzitter de vergadering, NOG EENS BRANDBOMMEN. De luchtbeschermingsdienst begint er een lofwaardige gewoonte van te maken, de plaatsen te bezoeken waar eenige menschen bij mekaar zijn, om deze dan vertrouwd te maken met een der gevaren van dezen tijd, de brandbommen, en hen te leeren, wat er met zoo'n onwelkome indringer moet wor den gedaan. Dezen avond was het de heer K. P. Zuurbier,'die de aanwezigen op duide lijke wijze .dc samenstelling en werking ver klaarde van zoo'n brandstaal en er op wees, hoe verwijdering of. blussching met droog zand mogelijk is. ZIJPE BURGERBRUG. COÖP. BOERENLEENBANK. Woensdag 9 dezer hield de Coöp. Boeren leenbank alhier haar algemeene ledenver gadering in de zaal van den heer P. Lan- gedijk. Aanwezig 52 leden. Voorzitter, de heer Smit, opent de verga dering met een "wóórd van welkom. De notulen der ledenvergadering van 19 April 1941 en die der buitengewone vergadering van. 12 Dec. 1940 werden gelezen en beiden önvesranderd vastgesteld. Dë Commissie voor het nazien der reke ning en balans over het afgelöopen boek jaar, bestaande uit de heeren J. Renooij en L. Dapper, bracht hierna haar verslag uit en verklaarde alles in de beste orde te heb ben bevonden. Uit het' jaarverslag van den kassier bleek dat. de bank op 31 Dec. 1940 169 leden had; aan spaargelden was ontvangen f 205.303.46 ^fr^5ntgeg'ev?p,-f; 18Q.lT4,53V2 en in de Spaar bank belegd f 373291.6 i1/*. in omloop 417 boekjes. Aan voorschotten stond uit een be drag van f 229.774.26. Aan loopende reke ninghouders werd uitgegeven f 222.019.62 en ontvangen f 229.093.13. De schuld aan reke ninghouders bedroeg op 31 Dec. f 16.221.22 het tegoed van rekeninghouders f 13.062.22. Naar de Centrale Bank werd verzonden •f 2 86.817.35 en ontvangen f 19S.377. Het te goed bij de centrale, bank bedroeg op 31 Dec. f 149.252.25. terwijl de bank tevens nog 26 Dep. oblie, van de Centr. Bank heeft ieder groot f 1000.—. De jaarrekening sluit met een eindcijfer van f 737.929.98 en de balans met f 433.967.13V,. De gemaakte winst over het jaar 1040 is f 1037.34. Voorzitter deelt nog mede. dat de renté voorloopig als volgt is vastgesteld: Spaar gelden voor leden 3 pet., niet-leden 2% pet., voorschotten 4 pet. en debet in loopende rekening 4 pet., credit 3 pet. De heer J. Eriks.Sr. werd als Bestuurslid herkozen ën de beer W, Paarlberg als lid van den Rhad -van' Toezicht, terwijl als plaatsvervangende bestuursleden werden aangewezen de heer W. Paarlberg en C. Kraakman. Tot plaatsvervangende ldeen voor den Raad van Toezicht werden gekozen de hee ren P. K. Francis en- S. P. Schilder. Hierna sluiting. WIERINGEN AANLEG VAN KANAALVAKKEN AAN BESTEED. De Provinciale Waterstaat, van Noordhol land heeft gister aanbesteed het maken van drie kanaalvakken in de gemeenten Alk maar. Oudorp, Heerhugowaard en Ursem, met bijkomende werken. Laagste inschrijver was de heer Bosker té Wieringen. met f 220.000.—. HEER-HU GOW AA RD BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Joseph, d. v. P. Tromp en.E. Buurman; Tjitsche Margaretha, d. v. F.- Eppinga en K. Chatillon; Arnoldus Si- mon, z. v. G. A. Dongelmans en C. G. Nelis Klazien Irene, d. v. Th. Ottenbros en M. J. Schilder; Simon Jacobus Bern hard, z. v, Jac. Groenland en J. B. Broersen; Albertus Henricus Joannes, z. v. H. J. Swart en N. J. E. Barkman; Johanna Agatha, d. v. N. de Groot en G. M. Mosch; Jacob, z. v. K. Modder en G. v. Twisk; Joseph Adrianus, z., v. A. Strooper en G. Weel; Jacoba Adri- ana Margaretha. d. v. A. P. P. Beers en M. Bakker; Ilcndricus Johannes Leonardus, z. v. A. A. Swinkels en Ch. Jongkind. Afra Maria Alcantara, d.v. A. A. Loos en M. Dekker. Cornelia Alida, d. v. J. P. Oudhuis en Chr. Immink; Jan. z. v. K. Gootjes en E. Gelder. Ondertrouwd: Theodorus Smit, 25 jr., Oudorp en E. Zuurbier, 20 jr. Gehuwd: Geene. Overleden: Comelis Jacobus de Jong, 77 iaar, echtg. v. E. Vreeker; Maria Cathari- na Vronica. 72 jr. echtg. v. W. Poland; Willem Johannes Beers, 26 jr. z. v. P. Beers én M. de Boer (overl. te Alkmaar); leven loos aangegeven kind v. A. P. A. Overtoom en M. Bórst en kind v. K. Gootjes en E. V. Gelder.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5