RAED-PRAET WIERINGERWAARDER SCHOOLMEESTERS met stijve kuiteo SCHADEN Op 't oud af... 9^9 lllijnfiazdljei Uit Alkmaar \ange zout De Alkmaarsche Kaasmarkt Waarlijk, we zijn met eenige bange vree- ze stadhuiswaarts getrokken. Immers, nu onze geachte burgemeester een - telefoon heeft gekregen en dus ook ten zijnen huize nog vele gesprekken voert tot heil van ons allen, zou het kunnen zijn, dat zijn. kaak spieren. die toch ook al een paar jaartjes meekauwen, door de plotselinge overgang van weinig naar even meer. eenigszins over belast waren geworden. En dan zou het kunnen gebeuren, dat hij niet met de ge wende rapheid den raadsleden kond kon doen. van de wijsheden .die het edelacht baar college van drie in de lange, lange bijlagen pleegt neder te leggen. En ook was te vreezen, dat hij door het zenuwtergend belgejengel, dat wellicht ook buiten de bureau-uren brutaal de rust in de burgc- meesterlijke State waagt te verstoren, zijn bonhomie verloren had en een domper op zijn geestige invallen was gezet. De bijlagen waren langer dan ooit en het geluid des voorzitters spo.tte met de wet, die zegt dat het zich met een snelheid van vier honderd en vier en veertig meter per 6econde voortplant, want het kliefde veel.eer de rookwolken met een vaart van een pas- gesmeerde bommenwerper. Ook de geestigheden waren vele, alleen uit een waf beperkt repertoire, dat alleen hef thema stemmen of niet stemmen behan delde. Gelukkig blijkt dus het hallo-appa raat. die verfoeilijke uitwas van het mo derne leven, welke eindelijk ook het leven van onzen opnerston burger is komen ver gallen. nog geenerlei uitwerking on des- zelfs constitutie gehad te hebben en is onze burgemeester weergekeerd als de oude. Niet natuurlijk als de Onzichtbare Man uit het hoek van H. G. Wells: „actief. sterk, ver woed en boosaardig, gereed voor ziin laat- Sten grooten strijd tegen de wereld", doch met al zijn bekende en gewende eigenschap- jes en liefhebberijtjes. Op den keuvelavond kon natuurlijk het comité niet ontbreken, in dat opzicht zijn de burgemeester en de heer De Veer twee gloeiend aaneengesmede zielen, bij wie de telepathische vonken over en weer sprin gen, welke beiden een geheimzinnig fluïdium omhult, van wien de een denkt wat de ander zegt en de ander zegt wat de een denkt. Een soort Siameesche comité-tweeling, schoon van aanzicht, liefelijk van gemoed en zoo week van hart dat zij de roerselen van hun binnenste niet verder, uit pleegt te dragen dan tot waar zwaar verduisterde ramen ,en dikke eiken deuren de geluidsgolven een onverbiddelijk halt toeroepen. Hier helpen geen perspoeders en raadpraetpillen, de eenige kans tot herstel is een Donderdagsch uitstapje naar Alkmaar, waar de Raad óf voor belangrijke zakenmaar dan ook uren), de deuren sluit, óf, zooals eergisteren twee cn twintig punten er in een half uur door Iaat hameren. Waar kwestietjes als grond- verkoopinkjes-voor-een-huisjc-in-een straatje zeker geen drie kwartier „beraden over zijn standpunt van-elf deftige heeren, met de deuren dicht vraagt. En waar ook niet de burgemeester de bijlagen, die elk lid zijn toegezonden en waarvan de hoofdinhoud in elk plaatselijk blad heeft gestaan nog eens van a tot z gaat oplepelen. Men kan nu een maal den lijd volpratcn en men kan zon der ongezellig te worden zijn tijd benutten om zaken te doen. Sehagen is de eenige gemeente die dwars tegen het advies van Ged. Staten en nog hoogér, .ingaat en.een loongrens van f1250 handhaaft voor een tijdelijke toelage aan het gemeentepersoneel. Wij gunnen de raads- meerderheid voorloopig de zege, maar voor spellen een Benghazi, waar de overwinnaars door de vèreenigdé Haarlemsche strijdkrach ten yan de griffie en Haagsche legers van liet Secretariaat-Generaal even vlug uit ver dreven worden, al? zij er in gekomen zijn. Uit het gareel springende paarden kunnen de rijksvoerlieden in dezen tijd niet gebruiken, uit; den band springende gemeenten ook niet.. Raadsleden en burgemeesters kunnen in de- zén tijd alléén nog maar op verlenging van hun edelachtbaarschap hopen wanneer zij zich een insigne op de mannenborst spelden met de letters: I.Z.Z.Z. Hetgeen beteekent: Ik zal zoet zijn. Het gas blijft ruiken. De gemeente zal mis schien moeten procedeeren tegen een slim- men meneer, die brandende ovens beloofde te repareeren, dat naar de burgemeester ver telde, niet kon, maar evengoed zijn loon wil hebben. De heer Niestadt sloeg precies den spijker op den kop, toen hij verklaarde het niet handig te vinden den man honderd gul den aan. te biedern Want al is het zoo, dat wie procedeert om een koe er een toe geeft en een mager vergelijk altijd beter is dan een vet proces, behalve voor de advocaten, recht is recht.. Een voorstel lot arbitrage leek ons zoo gek niet, maar anders zullen de zwar te heeren aan het werk moeten worden ge zet om te confereercn, te compareeren, dag te vaarden en te declareeren. Alkmaar heeft indertijd zijn beroemde nepkraan gehad bij de gaslevering aan bet politiebureau, te drommel, Sehagen laat zich evenmin nep pen, om. het beeld van het Alkmaarsche raadslid Stoutjesdijk te gebruiken, wat mot dat mot. Ook van de Hoepzijde waaide een gaslucht over. Afspraak geen meterhuur en toch me- terhuur betalen. 'tZal wel een vergissing zijn maar ja, wethouder Keysper en gasdirec- teur Hofman vormen ook'zoo'n Siameesche tweeling, eveneens schoon van aanzicht maar niet zoo liefelijk wan - gemoed eir week van hart als de Schager comitéwonderen. Die pro beerden nog wel eens of het lukken wil Raad Wierinaerwaard Zijn de voetballers smeerpoetsen EN STIJVE HOOFDEN: ZE DOEN NIET MEE AAN DEN CURSUS TE SCHAGEN. De heer Boekei herstellende. Een sociale daad: gemeente pacht grond voor aardappelland voor de arbeiders. Plaatselijke clubs behoeven geen vermake lijkheidsbelasting meer te beta len. Weth. Koster houdt den duim op 't laad gat. Afwijzend advies kindertoelage burgemees ters enz. Wel kindertoelage voor den veldwachter. Een nieuw brandspuithuisje. De Raad heeft een gulle bui, de heer Baar- da krijgt vijf gulden meer. Behalve de heer Boekei, die nog ongesteld is, woonden gisteravond alle leden de door burgemeester Kaan geleide raadsvergadering bij. Secretaris was de heer W. J. Los. De vergadering werd in de goed verduis terde en warm gestookte pölderkamer ge houden. In zijn openingswoord deelt voorzitter me de, dat de heer Boekei blijkens ingekomen schrijven herstellende is. en hoopt dat deze heer de vergadering volgende keer weer zal kunnen bijwonen. De notulen gaan onder den hamer door. Een serie ingekomen stukken als goedkeu ring veldwachterswoning, aanhouding be grooting 1941, goedkeuring rekening 1938, proces-verhaal van kasverificatie enz., wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorzitter deelt mede, dat het pad bij de Nieuwesluis nog niet is verbeterd, in hoofd; zaak door materiaalgebrek. Zoo is het ook met het parkeerterrein, het wordt vervelend, want het ligt al een paar jaar zoo. Er is wel puin. maar dat moet nog gewalst worden. Voorzitter zegt toe een partij onkruidver- delgingsmiddelen te bestellen, het mag niet zoo'n brandneteltroop worden als vorie jaar. Gelukkig zija er wei nig werkloozen. De heer Visser dringt er op aan vooral het toegangspad te verbeteren. Voorzitter zegt dat toe. De heer Nieuweboer vindt het een groote bende door al de grondophooping. Voorzitter zegt dat daarin voorzien wordt. Verder doet voorzitter mededeeling van de rijksregeling ten aanzien van de werkloozen- steun. Deze is in onze gemeente niet toege past, de gemeente stond vrij en heeft gege ven 75 cent voor ongehuwden en f 1.voor gehuwden zonder kinderen en een guldén met. een kwartje voor gehuwden met kinde ren. De regeling is gunstiger dan bij het rijk. Een en ander wordt medegedeeld in ver band met vragen in de vorige vergadering. Omtrent de werkverschaffingslooncn kan voorzitter den heer Nieuweboer niet inlich ten, a's deze heer wijst op de mededeeling van het N.V.V., dat de werkverschaffingsloo- nen gelijk zullen worden aan'het vrije bedrijf. Hieromtrent is nog geen bericht ontvangen. De Bond van Arbeiders in het Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, vraagt grond voor aardappclbouwtjes. ïri principe voelen B. en W. daarvoor, er zijn veertig liefhebbers voor een of meer'snees. Een sociale daad Het is thans zoover dat de gemeente land heeft gepacht en voor den zelfden prijs op nieuw in gedeelten aan bedoelde arbeiders heeft verpacht. Keurig gebruik is als eerste voorwaarde gesteld, de regeling geldt voor loopig voor een jaar. Het werk zal wel vol- loening geven voor alle partijen. De huur prijs is f 6 per snees. Eén perceeltje kost de gemeente meer aan huur, men heeft echter een uniforme regeling voor de huurders aan gehouden. Tenslotte deelt voorzitter mede dat het bu reau voor arbeidsbemiddeling wordt opge heven. De werkloozen moeten naar Sehagen voor de administratieve beslommeringen, 't Zal wel eenige moeilijkheden geven, denkt spr. De heer Goossens: Ze mogen wel extra fietsbanden hebben, elke dag naar Sehagen. Voorzitter. Elke dag niet, een maal per week, stempelen is uit den tijd. Voorzitter deelt nog mede dat de evacua- tiekosten Schcrpenzeel geheel zijn verre kend. I-let kassaldo bij de boerenleenbank doet nog steeds veel deugd. Het begraafplaats fonds uit afkoop van graven is reeds ge groeid tot f 5000. Cursus lichamelijke oefening te Sehagen B. en W. stellen voor de oriëntatie cursus onderwijzers in het vak lich. oefe ning beschikbaar te stellen f 10. Tot zijn spijt, constateert voorzitter dat niemand der Wieringerwaarder onderwijzers deelneemt, maar ten slotte is het vrijwillig. Aldus besloten. Pijnen hebben veelzijdig pijnuitdrijvende werking. De voetbalvereeniging vraagt wederom als vroeger f 50.huur te mogen betalen, en vrijstelling van belasting. Reden is het ver minderde aantal donateurs en verminderde publieke belangstelling. Den laatsten tijd be taalde dc club f 70 'pacht. B. en W. advisee ren de f 20 verlaging toe te staan De heer Nieuweboer vraagt of de club ook de kleedkamer knap moet houden, het is er een groote beestenboel. Voorzitter: Dat, is niet best. De heer Nieuweboer: 't Is er smerig en dat voor zoo'n mooi lokaal. Voorzitter zal de zaak onderzoden en wie het ook betreft: het komt in orde! Het tweede punt van het verzoek is met een aanleiding geworden tot het volgende agendapunt: Verlaging vermakelijkheidsbe lasting. Deze zou dan zoo moeten worden herzien dat plaatselijke vereenigingen op cultureel- en sportgebied ontheffing kunnen krijgen, elk geval ter beoordeeling Van B. en W. Ook de gewone voetbalwedstrijden zouden daar onder vallen. Dit is een meerderheidsvoor- stel, persoonlijk is voorz. voorstander. De heer Nieuweboer is er sterk voor. De heer Visser vraagt of de beperking „cultureel terrein" aanleiding tot moeilijk heden kan geven. Waarom geen ontheffing voor alle plaatselijke vereenigingen? Voorzitter denkt dat het wel gemakkelijk zou zijn. De heer Nieuweboer: Och, behalve de rede rijkerskamer is 't toch hier altijd bijna cul tureel. (O. heer Nieuweboer. wat hebt gij de rede van Dr. Goedewagen, secr.-gen. van dep. van volksvoorlichting slecht gelezen! Re derijkerskamers zullen juist kostbare cultu- reele goederen worden! Red.) Het voorstel wordt aangenomen. Alle plaatselijke clubs zullen vrijgesteld wor den. Weth. Koster wil geacht worden te hebben tegengestemd. Kindertoelagen, In behandeling komt vervolgens de be kende zaak der kindertoelagen burgemees ters, secretarissen en ontvangers. Dc beide wethouders adviseeren af wijzend te adviseeren, omdat geen rekening gehouden wordt met de grootheid van 't salaris. Voorzitter als belanghebbende, heeft zich van discussie onthouden, doch deelt dit standpunt. De heer Visser verklaart zich tegen de kindertoelagen, die vormen z.i. een beta ling naar behoefte en niet naar bekwaam heid. De raad besluit-tot afwijzend advies. De veldwachtersverordening wordt con form advies van boogerband op enkele punten' gewijzigd'; in hoofdzaak de wacht geldregeling betreft* dit. welke nu aan zal sluiten bij het Rijkswachteeldbesluit. Er is een rijksregeling, njet bindend omgeschre ven. ten aanizen van de kindertoelagen, waaromtrent wo rdt geadviseerd, de ge meentelijke regeling niet slechter te maken. Hét is een- „bedekt voorschrift", zegt voorzitter. B. en W. stellen voor. een kindertoelage aan den veldwachter te ver- leenen, ook- al omdat hij niet valt in de termen van de kinderbijslagwet. Voorge steld wordt een kindertoeslag van f 50.— per kind. te beginnen bij het derde kind, tot den leeftijd van 15 jaar. De beer Nieuweboer stelt voor, bij het eerste kind te beginnen. De heer v. d. Kolk steunt dit voorstel. De heer Visser blijft tegen toelagen, als 't noodig is. geef dan een salarisverhooging. Voorzitter: Dat is een provinciale regeling. De heer Visser: Ook niet als duurtetoe- slag? Voorzitter: Voor hem ook niet. Wethouder Koster zegt dat het salaris in overeenstemming, is met de aard van de functie, bij de vaststelling daarvan is zeker op een gezin met twee kinderen ge rekend. Daarom wil spr. bij het derde kind heginnen. Do heer v, d. Kolk: Bij 't Rijk gaat het bii 't eer'ste kind in. Weth. Koster: Dan is de salarisregeling niet juist. De lieer v. d. Kolk: Zoo is 't maar net! Spr. dacht dat van den Brink wat ziin dienst aangaat, niet van rijksambtenaren verschilt. Het voorstel Nieuweboer-v. d. Kolk, f 50 eerste kind wordt met 42 stemmen ver worpen. Voor de heeren v. d. Kolk en Nieuweboer. tegen de heeren Koster. Goos sens. Visser en Sijhrands. Het voorstel B. en W. wordt aangeno men met de stemmen van de heeren Vis ser en Nieuweboer tegen. Een nieuw brandspuithuisje. B. en W. stéllen voor een brandspuit buisje te bouwen bij de Lagere School. *s Zomers is thans de spuit in het houten ge bouwtje dragelijk gehuisvest, maar na een vorstperiode zijn dc geleidingen zeer voch tig gebleken. De motor was niet aan te slaan. Overwogen is de spuit 's winters te stallen in garage Bakker, maar doZe is ook niet verwarmd, Weth. Koster is toen met bovengenoemd initiatief gekomen. Het te bouwen huisje is dan meteen aangesloten aan de centrale verwarming van de school en er kan nog een ruimte komen voor het plaatsen van slangenrekken. In principe zijn alle raadsleden ervoor. 't Was bar verleden winter zegt de heer Nieuwboer. 't Had erg kunnen worden! Voorzitter beaamt dit gaarne. Hij heeft niet veel haar. zegt spr. maar als er dezen winter een zwa re brand was uitgebroken, had hij het uitgetrokken. De kosten zullen bedragen f 1350.in beknopte uitvoering net voldoende voor spuitherging 46 mé ter en in ruimere uit voering met rekken 7Vz4.80 f 2000.— ruim B. cn W. hebben daar van opgehoord, doch stellen toch voor 't groote plan uit te voeren. De heer Nieuweboer: Goed bekeken! De leden zijn het daarmee allen eens, zoo dat het groote plan wordt aangenomen, zon der hoofdelijke stemming. Een salarisverhooging. B. en W. stellen voor het salaris van een tijdelijken ambtenaar ter secretarie den lieer Baarda met f 2.te verhoogen. Het is ccn geschikte kracht, die volop werk heeft en noodig is, vooral ook in de distri butie aangelegenheden. De heer Schellin- ger geniet als ambtenaar distributie van, den kring f 8.per week, daarvan heeft, de gemeente bepaald, dat de heer Baarda de helft krijgt. Van de gemeente krijgt hij dan nog f 10 en dat willen B. en W. op f 12 brengen. De heer Nieuweboer vindt het nog niet hoog. Voorzitter geeft- omtrent de zaak nog eenige toelichting en hierna wordt besloten: op voorstel van den heer v. d. Kolk hem f 5.— meer te geven. De heeren Sijbrands en Koster zijn tegen, de anderen voor. De heer Koster: Mijn tegenstemmen is- geen bewijs van mindere waardeering. Begrootingsnaweeën. Een tweetal suppletoire begrootingen worden vastgesteld. De veranderingen zijn gevolg van de gebeurtenissen in 1940. In totaal moet f 4542.meer worden ge raamd. daartegenover staat een hoogere ontvangst aan belastingmeevallers enz. van f 1454.Uit het onvoorzien moest -dus f 3088.ccput worden, zoodat de begroo ting geen onvoorzien meer heeft. Maakt U niet. ongerust, zegt voorzitter, 't is altijd nog zóó- geweest, dat de rekening tenslotte meeviel De bogrooting 1940 moet gewijzigd worden door de veranderde belas tingwetten, waardoor de verhouding tus- schen rijk en gemeente veranderd is. De ge- gemeente geniet van de nieuwe regeling f 1100 voordeel. De wijzigingen worden goedgekeurd. De kosten brandspuithuisje denkt voorz. te be strijden uit dc algemeene reservé en te be handelen als lcapitaalspost dus. Overbodig gewerden. B. en W. stellen voor den zandstrooiér agn den polder te verkoopen als gevolg wijziging wegen regie ment, waardoor de polder de glad beid heeft te bestrijden. De polder biedt f 75, de strooier heeft f S5 gekost. De heer v. d. Kolk: Het verlies valt mee. Het akkcrbouwvoorschot vast punt elk jaar wordt verlengd ten bate van iemand die f1700.heeft ontvangen, waarvoor de gemeente 30 garant is. RONDVRAAG. De heer Nieuweboer vraagt of de extra- steun armlastigen met Mei afloopt. Voorzitter: Met Mei kunnen we weer zien, we zullen overleggen met het B. A. De heer Nieuweboer: 't Komt den menschen noodig toe. Hierna sluiting. GEHEIMZINNIGE VOGEL WAS GEEN OOIEVAAR. In de omgeving van de Hout kon men de laatste dagen geregeld een luid geklep per hooren, dat zich van tijd tot tijd her haalde. Het wonderlijke van het geval ech ter was. dat niemand een vogel kon ont dekken. Sommigen herinnerden zich van vroeger, dat het klepperen behoort tot de eigenaar digheden van de ooievaar cn zoo werd er hier en daar al druk gepraat over een ooievaar in de Hout. Intuschen bleek ook hier de wensch de vader van de gedachte. Want toen het. ge klepper zich op een gegeven oogenblik weer herhaalde en het toeval wilde, dat er een meer deskundige op vogelgebied in de buurt was. had deze het geheimzinnige dier spoedig onfmaskerd. Het was een groote bonte specht. De omgeving was daarmee een illusie armer. Want men had nu eenmaal zijn zinnen gezet op een ooievaar! DE CENTRALE KEUKEN. Eenigen tijd geleden berichtten we reeds omtrent den teruggang van het aantal uit gedeelde porties eten .in de Centrale Keu ken. Van 2000 liep het langzaam aan terug op eirea 1200 a 1300. Deze teruggang was intusschen veel minder sterk dan men had verwacht. Immers, de Centrale Keuken is eri blijft een noódinstelling. zoo wordt ons verzekerd en het beste zou zijn. indien ze zou kunnen worden gesloten. Men had wellicht gehoopt, dat dit omstreeks 1 April het geval had kunnen zijn. Want de oor spronkelijke maatregelen reikten niet ver der dan 1 April. Intusschpn bleek op dat tijdstip het aantal uitgereikte porties nog veel te groot en het is maar al te bekend, dat tal van gezinnen met het inkomen, dat hun ter beschikking staat, slechts kunnen rondkomen, dank zij de keuken. Sedert 1 April hleef het aantal uitge reikte porties op peil. Tegen de verwachting zette de daling zich niet voort en fiet ziet er voorloopig nog niet naar uit, dat met het werk een einde zal kunnen worden ge maakt. Ja er moet heel wat veranderen, wil men geliik de bedoeling is geweest den arbeid kunnen onderbreken om de ze dan straks in dén herfst weer op te ne men. DE GROOTE NATIONALE WEDSTRIJDEN van D.A.W. Op 2en Paaschdag zullen zooals ook reeds eerder gemeld, in de Alkmaarsche Overdekte zwemwedstrijd worden gehou den. die klinken als een klok. De deelne mers, die aan den start verschijnen, ziet men als regel slechts vereenigd op de kam pioenswedstrijden en zoo mag eerust wor den gezegd, dat ze een vóór-ontmoeting zijn van de kampioenschappen, die later zul- volgen. Alles wat in Nederland op zwemgebied toonaangevend is. komt naar Alkmaar, ter wijl ook officials aanwezig zullen 7.iin ter opneming van eventueele record verbeterin gen. Op het nummer 100 Meter Borstcrawl Heeren zullen wij kunnen genieten van ccn titanenwedstriid tusschen Scheffer. van Schouwen, Ramack. Molenaar en Sipkema. Hardnekkige Rheumatische pijnei moeten krachtig worden aangepakt ln zulke gevallen is Vange Zout het aan gewezen middel. Want Vange pakt Ui kwaal van twee kanten tegelijk aan. Vang Zout bevat alkali, dat de schadelijke zurenii Üw gestel verslaat, maar bovendien de mi nërale zouten, die noodig zijn om te belet ten, dat pijn verwekkend urinezuur zich ot hoopt in Uw weefsels. Daarom heel Vange Zout redding gebracht in z.oo vel gevallen, waar alle andere middelen faa, den. Vraag vandaag nog bij Uw apothi ker.of drogist een bus Vange Zout, voldoei de voor een flinke kuur, a 0.86 p. blik, Vangt Uw pijn Nu er eenmaal wat schot in de kaaspri ductie is gekomen, begint het allengs sne Ier te gaan. De aanvoer lag weer aanmerki lijk boven die van vorige week en met 1 stapels van in totaal 27.000 Kg. kwam weer eenige sfeer. Het was weer een „echtf kaasmarkt, zij het ook, dat men aanstoot graag nog wat meer zal zien. De kaas was heden nog in hoofdzaa .40%, hier en daar kwam wat 20% voo maar het aloude Noord-Hollandsche produt bleef de overhand behouden. Jammer g noeg zal dit aanstonds wel veranderen. De hoogste prijs van f 35.25 werd voor Dr ma kaas graag betaald. Doorsneekwaliteite maakten 33.a ƒ34.—. terwijl we bijsti pels voor f 31.van de band zagen gaai Als gevaarlijke outsiders zijn te noeme v. d. Bogaerde. Geerling en de Alkmaaixk Gerrit Wulp, die in uitstekende conditi 4s. Ali Stijl zal den strijd aanbinden met Ri van Veen. Bep van Schaik en Willv Soeti kouw. Vier zwemsters, die onder de best ter wereld op dit nummer gerekend moge worden. Op de 200 Meter Schoolslag Heeren schrei de kampioen cn Nederlandsch recordhoi der in. n.1. Herman Smitshuizen. In de Zaankanten Guus Gerkcns zal hij een waa dige tegenpartij vinden. Het nummer 200 Meter Schoolslag Dam* brengt het neusje van den zalm en me zal een feilen kamp kunnen aanschouwe tusschen de wereldkampioene Jopie Waa berg haar rivale Tonv Bijland. Verder tre fen wij hier een zeer goede bekende aai n.1. Jopie Stroomberg van het IJ, de vro gcre rivale van Jopie Waalberg. Ook f steeds meer van zich doen sprekenc Groetje Sieuwertsen komt na*ir:-Alkmaar e zal in haar jeugdig enthousiasme zek( een scherpen strijd leveren. Op de 100 Meter Russlag Dames zal g start worden door Cor Kinf. die zich op Duitsche tournée in waarlijk grootsche vorm toonde. Ook haar groote Nederlani sehe rivaal Iet van Feggelen, die haa wereldkampioenschap aan Cor Kint moei afstaan, komt aan de start. Zullen dus de Nationale sterren zich va hun beste zijde doen leeren kennen, oó on de juniores nummers belooft een warn striid eestreden te worden. Namen als Groetie Schimmer. een opk mende en zeer veel belovende Am6terrlan sche ster, de Zaankantors Breeuwer. Anki van Loenen. Trien Bakker. T. Niemvenhu zen. alsmede Ans Melk en de daartegenovi uitkomende D 4.W.-ers Rie van Maarleveli 4nnie Wulp. Truus de Rover. Frans Mav Dirk Tmhiileen. Klaas van der Pol. Adj Boxem en .Taan Boonaeker uit Schagei waarhoreen dat bet bes'e gegeven zal wo den door de locale krachten. DE LEIEN VAN DE GROOTE KERK AANGEKOMEN. Gisteren was men bij de Groote Kerk "dru bezie met bet afladen van leien. Bij info' mafie bleek, dat een deel der verwacht zending inderdaad was aangekomena We iswanr slechts de helft van het besteld kwantum, maar ruim voldoende om m< het dekken van het koor te beginnen. Me: kan er een kleine drie weken mee voort e beeft ale hoop. dat tegen dien tijd ook d rest zal zijn aangekomen. SCHAGF^ GROOTERE BEPERKING VAN HET TAXTVERKEER, Met. ingang van Zaterdag 12 April 's mid dags (e 12 uur zal het taxiverkeer nog mee beperkt worden. De taxiondernemers zullei uitsluitend van dc garages uit bedienen ei dus geen standplaatsen meer innemen. Al leen in een zeer dringend geval zal mei over een taxi knnen beschikken. Daarbi moet een bewijs van een arts worden over gelegd, dat bet voer noodzakeliik is. Een cn ander houdt natuurlijk verbani met de benzineschaarschte. Men zal dui goed doen. liet den garagehouders niet on noodig lastig te maken. V.V. SCHAGEN NIEUWS. Wedstrijden voor de Paaschdagen. Sehagen 2Succes 2, gaat niet door. Sehagen AOudesluis A (\3 April), wordt gespeeld. Isten Paaschdag, aanv. 10.30 uur FUSIE BADINRICHTINGEN? Blijkens advertentie in dit nummer zal in een buitengewone algemeene ledenver gadering van de afd. Sehagen van de N.E Vereen. ..Het Witte Kruis" een besprekinf! worden gehouden over eventueele fusil van de beide plaatselijke badinrichtingen Het is te hopen, dat de belangstelling groot is. de zaak waar het om gaat, is be langrijk genoegt EEN JUBILEUM. Naar wij vernemen, zal de gemeenteveld wachter. de heer T. Flapper, a Dinsdag den dag herdenken, dat hij voor 25 jaar in politiedienst kwam. Hii is thans 21 jaar te Sehagen in functie. Ongetwijfeld zal het hem aan belangstelling niet ontbreken!

Schager Courant | 1941 | | pagina 6