6ONIIEN die deze week gelden Succesvolle opmarsch naar liet Zuiden voortgezet Zaterdag 12 April 1941 Derde blad Dnitsch weermachthericht AANVALLEN OP ENGELAND VOORTGEZET. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Sedert den ochtend van den tienden April bevinden zich Duitsche troepen onder bevel van den Gencraloberst Freiherr von Weichs, na zich een overtocht te hebben gebaand over de rivier de Drave, ondanks het slech te weer en het moeilijke terrein, opnieuw in auccesvollen opmarsch naar het zuiden. Zooals reeds in een extra bericht is bekend gemaakt, hebben pantser troepen in een snellen doorbraak de hoofdstad van Kroatië, Agram, inge nomen. De strijdkrachten, die van Nisj uit den vijand in noordwestelijke richting op den voet achtervolgen, hebben in de gevechten in midden Servië verscheidene divisies versla gen. Zij hebben daarbij meer dan 10.000 gevangenen gemaakt en 70 stukken geschut alsmede talrijke soorten ander oorlogsmateriaal buit gemaakt. De vijandelijke strijdkrachten welke in Zuid-Servië slag leverden, zijn in de pan ge hakt. Een laatste groep, die nog tegenstand bood, werd op den tienden April bij Krivo- latsj door een Duitsche divisie deels vernie tigd, deels gevangen genomen. Het luchtwa- pen ondersteunde het optreden van het le ger. Ten westen van Agram werd een trans porttrein op succesvolle wijze gebombar deerd. Gevechtsvliegtuigen veroorzaakten op den negenden April in de haven van den Pi- raeus met bommen brand in een Britsch ben zinedepot, en plaatsten bomtreffers op vier groote transportschepen. De overgave van het tot capitulatie gedwongen Grieksche le ger ten oosten van de Vardar verloopt vol gens de gemaakte plannen. Het aantal gevangenen en de hoeveelheid oorlogsbuit is nog niet te overzien. Het lucht- wapèh bracht aan de Britsch© oorlogsin dustrie en de Britsche bedrijven voor de oor logvoering opnieuw zware slagen toe. Vlieg tuigen der gewapende verkenning brachten 200 km. ten noordwesten van de Hebriden een koopvaardijschip van 3.000 brt. door vol treffers tot zinken en beschadigden een ander groot groot koopvaardijschip op ernstige wij ze ten noordwesten van de Shetlandeilanden. Verscheidene honderden gevechts vliegtuigen deden in den afgeloopen nacht aanvallen op belangrijke mili taire installatie in Midden- en Zuid- Engeland. Aanvallen zonder ophou den waren gedurende verscheidene uren gericht op fabrieken te Birming- ham. Bij goed zicht konden talrijke groote branden worden waargeno men, zoodat aangenomen kan wor den, dat de aanvallen groot effect te weeg hebben gebracht. Andere doel treffende bomaanvallen wjfren ge richt op de wapenfabrieken van Not- tingham-, de haveninrichtingen van Southampton en op verschillende plaatsen' aan de Britsche oost- en zuidoost-kust. In Cyrenaica zetten de DuitschItaliaan- sche troepen na de inname van Dcrna de achtervolging van den verslagen vijand vport. Duitsche en ltaüaansche duikbom menwerpers bombardeerden herhaaldelijk Britsche troepenconcentraties bij Tobroek en ondernamen met succes aanvallen op de ha venwerken aldaar. Duitsche luchtdoclartiile- rie schoot een Britschen jager van het type Hurricane neer. De vijand deed overdag een aanval op de kpst van de bezette gebieden alsmede op het eiland Norderney. Hier werd uitsluitend in de stad schade aan woonwijken aange richt. Eenige burgers werden gedood en ge wond. In den afgeloopen nacht wierp de vij and op verscheidene plaatsen van West- Duitschland een gering aantal brisant- en brandbommen, welke slechts onbeteekenen- de schade veroorzaakten. De vijand verloor tien vliegtuigen in luchtgevechten, waarvan vijf door nacht jagers werden neergeschoten. Luchtdoelartillerie vernietigde vier ande re vliegtuigen. Het gezamenlijke verlies van den vijand bedraagt daarmede in totaal vijf tien vliegtuigen. Acht eigen machines wor den vermist. Bergjagers uit de Zuid-Duitscbe gouwen hebben een beslissend aandeel gehad in den doorbraak van de .geheele door Grieksche elitetroepen bezette en deels in rotsen uitge houwen bunkerstellingen der Metaxaslinie In het bijzonder hebben zich hierbij onderschei den de luitenant in een regiment bergja gers, Agar, die ondanks een ernstige ver wonding nog de overgave van twee bunkers wist af te dwingen, alsmede majoor Ens, de commandant van een regiment infanterie, die na doorbraalc van het vijandelijke ves tingwerk, met een bataljon diep in den rug van den vijand een belangrijke brug onder controle kreeg en ondanks herhaaldelijke vij andelijke aanvallen deze brug wist open te houden totdat nieuwe strijdkrachten waren aangekomen. Uit onze Omgeving ZIJPE RAADSVERGADERING. De raad zal Dinsdag vergaderen. Aan de orde komen o.a. verschillende voorstellen de lichamelijke oefening betreffende. Na de raadsvergadering zal officieel afscheid wor den genomen van zuster Meurs. SINT MAARTENSBRUG „MADAME CURIE". De heer Korndöriier geeft een mooien avond. In de zaal Kossen had Donderdagavond een bijeenkomst gehouden, uitgeschreven door de afdeeling van den Bond v. Boerin nen en andere Plattelandsvrouwen, in sa menwerking met de afdeeling Zijpe en Om atreken van de Hol!. - Mij. van Landbouw, en de afdeeling St. Maartensbrug van de Vereeniging van Oud Leerlingen der Land- bouwwintercursus te St. Maartenbrug. Als spreker was aangekondigd de heer Lode van Gent, met als onderwerp: Mijn verblijf in de binnenlanden van Belgisch Congo". Bij de opening van deze bijeekomst door den heer Hopman, blijkt echter dat deze heer, door ziekte plotseling verhinderd .is deze lezing te houden, maar er zijn door een volijverig bestuurslid onmiddellijk maatre gelen genomen, om toch het publiek niet teleur te stellen. Hii heeft zich gewend tot den heer Komdörffer van Zuidscharwoude, die direct bereid was, als plaatsvervanger te fungeeren en het bekende boek „Madame Curie" zou bespreken. Op vlotte begrijpelijke wijze wist spreker ons het leven en werken van deze beroem de vrouw voor oogen te tooveren en som mige gedeelten van het boek werden ont roerend mooi door dezen begaafden spreker naar voren gebracht. Het vrij goed opgeko men publiek volgde dan ook met de grootste aandacht deze bespreking en aan het einde uitte het zijn dank voor het gehodene in een hartelijk applaus. Bij de sluiting van de ze bijeenkomst door den heer Hopman werd den spreker dan ook hartelijk dank ge bracht. ZIEKENHUISVERFLEQING. Donderdagavond hield de vereeniging van Ziekenhuisverpleging voor St. Maartensbrug en Omstreken in café Kossen alhier haar jaarvergadering. Na de opening door den heer Keuris, waar in mededeeling werd gedaan, dat het be stuurslid Swarthof wegens ongesteldheid niet aanwezig kan zijn, wordt medegedeeld, dat de vereeniging vrijgesteld is van winst belasting. Het blijkt dat in 1940 geen ach terstand van betalingen plaats had, de le den der vereeninging die in Duitschland te. Werk gesteld zijn. zijn verzekerd, maar moe ten zelf de contributie betalen. De Federatie is gegroeid tot 1009206 leden. De heer v. d. Kuijl, voorzitter van het Streek verband is vertrokken naar Apeldoorn zoodat een vacature is ontstaan. Daarna \olgt behandeling schrijven van de Federa tie.' over oprichting van een speciaal Bu reau. Het gevolg, zal zijn verhooging con tributie Federatie Nederland en wel ".00%. Volgt verslag over het financieel over wicht der Vereeniging waaruit blijkt dat de ontvangsten 4678.52 bedroegen en de uit gaven ,f 2393.80, al zoo een saldo van ƒ2284.72 Het geldelijk bezit op 1 Januari 1941 2284.72 en op 1 Januari 1940 1696.68, dus ®en vooruitgang van 588.04. Het aantal patiënten bedroeg 36, waarvan 26 in het Centraal Ziekcnhuisen 9 in het St. Elisa- hethziekenhuis te Alkmaar zijn verpleegd. 54 ied'en zijn vertrokkenen 31 leden uit an dere gemeenten ingeschreven. 53 nieuwe leden werden ingeschreven, overleden 17 leden en geboren 22, zoodat thans het le dental 1547 bedraagt. Voorzitter brengt den woordvoerder der Commissie van Contrqje den heer W. Brou wer en den heer Rentenaar dank voor het werk. en den secretaris wordt, opdracht ge geven den heer Rentenaar, die niet ter vergadering is, een waandeerénd schrijven te zenden. Voorstel bestuur om van het saldo '200.in de reserve te storten wordt aangenomen. De aftredende bestuursleden de heeren L. Bestevaar en C. v. d. Sluijs, worden herbenoemd. Volgt verkiezing lid van de Controle-Commissie. De aanbeveling luidt W. L. Correljé en P. Kooij en de heer Correljé wordt benoemd. Hierna sluiting. PETTEN. IJSCLUB HEEFT GOEDEN MOED. Donderdagavond hield de IJsclub „Petten" een algemeene ledenvergadering in café Vriesman. Op het einde van het gepasseerde winter seizoen namen enkele schaatsenenthousias- ten het initiatief tot oprichting dezer vereeni ging. Uiteraard ontbrak toen de gelegenheid om de fundamenten te leggen van een, naar we hou pen, bloeiende organisatie. Dit ge schiedde in deze bijeenkomst, welke onder leiding stond van den heer K. .Tansma. Na geanimeerde besprekingen werd het concept reglement met eenige wijzigingen aangeno men. Het voorloopige bestuur, bestaande uit mej. C. ter Brugge, secretaresse, Ké Jansma, voor zitter, J. Brouwer, penningmeester, B. Kut- terink en P. Roozing, commissarissen, werd in zijn geheel herkozen. Hierna sluiting. WIER IN GEN JUBILEUM O. J .BOSKER 10 April herdacht de heer O. J. Bosker zijn 40-jarige ambtsvervulling als secretaris van den Polder Waard Nieuwland te Wieringen. Vele vrienden kwamen den jubilaris geluk wenschen en zijn tamelijk groote woning was ten slotte van voor naar achter gevuld met bloemstukken, die in den loop van den dag van alle zijden werden aangevoerd. Ook vele college's, waarin de heer Bosker zitting heeft, gaven van hun belangstelling blijk. Niet alleen van Waterschapszijde, doch ook van gemeente en kerkelijke zijde wer den hartelijke1 gelukwenschen, in welken vorm ook, aangeboden. De heer Bosker zeidé ons, desgevraagd dat hij niet alleen dankbaar was dat hij dezen dag heeft mogen beleven, doch ook en niet minder, dat hij zoooveel blijken van vriend schap en waardeering in ontvangst mocht nemen. Hij gaf vooral uiting aan zijn waar deering voor de wijze waarop de vele be- stuurderen gedurende deze lange loopbaan (vele leven niet. meer) met hem hebben wil len samenwerken, maar ook aan het perso neel dat hem immcj met de grootste toe wijding ter zijde stond. Ik wensch voor alles dit legertje van men- schen in de mij gebrachte hulde te betrek ken. WINKELSUITIN G. Gedurende de Paaschdagen geldt de vol gende regeling voor de winkelsluiting. Ie Paaschdag. gewone Zondagssluiting. 2e Paaschdag moen de winkels den gehee- len da geopend zijn. als op werkdajmn. Slui ting om 8 uur 's avonds. Italiaansch weermachtbericht DE ACHTERVOLGING IN CYRENAICA DUURT VOORT. Het 308ste communiqué van het Italiaan- sche hoofdkwartier luidt: „Aan het Julische front is Longatico be zet. Onze actie duurt voort in de dalen van de Save en Ljoebljana. Aan het Albaneesche oostfront duurt de opmarsche onzer troepen op Zuidslavisch gebied voort. Van het Grieksche front niets te melden. Onze luchtmacht heeft in scheer- vlucht vijandelijke troepen, gemechaniseerde strijdmiddelen en stellingen in Zuidslavië aangevallen. Afdeclingeii bommenwerpers hebben de havenwerken cn de opslagplaat sen van dc vlootbasis Sebenico getroffen. De landingsplaatsen voor watervliegtuigen te Divolje enSlosella werden opnieuw be stookt met bommen en machinegèweervuur; er braken branden uit en vier watervliegtui- genwerden beschadigd. Ook militaire instal laties te Ragusa werden getroffen. In Grie kenland is het station te Kiparissia bescha digd en de spoorbrug over de Arkadeika op den Pclopponeseus vernield. Op 9 April heb ben vliegtuigen van het Duitsche vlieger korps de haven van den Piraeus aangevallen. Een groote opslagplaats voor brandstof ge raakte in brand; vier groote schepen en de havenwerken werden ernstig beschadigd. In Cyrenaica duurt de achtervolging van den vijand naar het oosten voort. Een groote menigte gevangenen en oorlogsmateriaal blijft in onze handen vallen. Tot de bevrijde gevangenen behoort ook de legercommandant generaal Ncame. Afdeelingen van het Duit sche vliegercorps hebben de havenwerken en gemeerde schepen te Tobroek getroffen. Duit sche en Italiaansche duikbommenwerpers, stuka's en picchiatclli, hebben troepencon centraties in de omgeving van Tobroek ge bombardeerd. Uit Italiaansch Oost-Afrika geen nieuws van beteekenis." ONDERWIJZEND PERSONEEL. Wegens ziekte" van den" heer J. H. Eden is tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L. school te Hippolytushoef benoemd, de heer A. J. Kesteloo, onderwijzer te Den Helder. Mej. S. D. Kruk is thans nog tijdelijk onderwijzeres aan bovengenoemde school, in afwachting van de benoeming van een vaste 7e leerkracht. KOEGRAS JULIANADORP. WEER EEN DERDE POSTVERZENDING EN -BESTELLING. Sinds de oorlogsdagen van het vorige jaar was het met het verzenden van post van hier uit maar zoo, zoo, om het zacht uit te drukken, gesteld. Hadden we daarvoor 4 verzendingen, de eerste 's morgens 6.30 uur, de laatste 's avonds om 20 uur,' dat werd toen tweemaal per dag en wél 's morgens om 8.30 uur en 's middags om 13.30 uur voor het. laatst. Geen ideale toestand dus. Maar „het kan verkeeren". Sinds vandaag* is er weer eenige verbetering aangebracht en gaat de verzending weer driemaal per dag via Den Helder hier vandaan, n.1. 's morgens 8.30 uur, 's middags 13.30 uur en 16.50 uur. Aansluitend aan deze laatste verzending vindt om 17.30 een derde bestelling plaats in de kom van het dorp en heeft men de dag bladen met een avondblad weer des avonds. MUZIEK- EN TOONEELUITVOERING VAN DE HARMONIE „KUNSTZIN". Donderdagavond werd door de Harmonie „Kunstzin", directeur dc heer J. van Glab- hee'k, de tweede winteruitvoering gegeven in de zaal van het café Prins Hendrik van den heer A. Doorn. De zaal was spoedig tot de laatste plaats toe bezet. En juist dat geheel bezet zijn van een zaal doet weldadig aan en voor een uit voerende vereeniging is een gevulde zaal 't hes te bewijs, dat wat gegeven wordt, wel op prijs wordt gesteld. Deze avond was weer speciaal bestemd voor gehuwden, donateurs en kunstlievende leden. De eere-voorzitter van Harmonie „Kunst zin", de heer J. Henderikse, heette allen na mens de uitvoerende ver. welkom. Evenals hij de uitvoering in Februari j.1. vermeldde het programma thans ook weer vier muzieknummers, n 1. '„Camerades", een marsch van Belleflanto, de Fantasie „Au Palais d'Angkor" van F. Sali, de ouverture „Feodora" van Tschaikowsky en de marsch „Mont la Ville" van Chailler. Bij onze vorige beschouwing (die toen door omstandigheden niet is geplaatst geworden corr.) mochten wij reeds op de marsch „Camerades" de aan dacht vestigen en wij willen datgene wat wij toen daarover schreven, gaarne herhalen. Het luidde aldus: Bij de bespreking van het programma was dit nummer, toen het door den directeur genoemd werd, reeds met groo- t.en bijval begroet en dat was niet minder het geval, nadat het door de muziek was uitge voerd. Mogen wij hieruit afleiden, dat er naar meer kameraadschap gestreefd wordt in deze tijden? Hét. verdere gedeelte van het muziekpro gramma, dat als steeds goed gekozen en sa mengesteld is, werd op verdienstelijke wijze uitgevoerd en het publiek beloonde een en ander met veel bijval. Na een ruime pauze werd door de tooneel- cïub voor het, voetlicht gebracht het klucht spel in drie bedrijven van Stephens en Lin- ton, getiteld, ,,'n Huis vol Herrie". Kostelijk heeft het publiek zich geamu seerd. De directeur, de heer J. van Glabbeek, sprak een slotwoord. SINT PANCRAS OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. VASTGESTELDE MAXIMUMPRIJZEN. Bericht No. 7. De volgende prijzen (omzetbelasting inbegrepen) mogen ten hoogste aan het publiek in rekening worden gebracht: EIEREN: (hiermede vervalt Bericht No. 3) Versche eieren klasse 1 (65 gr. en meer 9 ct. per stuk 2 (60-455 gr.) 8tf 3 (5560 gr.) 8 4 (50-55 gr.) 7* 5 (45—50 gr.) 7 6 (mind. d. 45 gr.) 6^ HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. „DE TUINBOUW." De secretariskwestie L.G.C. maakt de tongen los. De vereeniging „De Tuinbouw" vergader de Donderdagavond in het lokaal van den heer Bouwstra, onder leiding van den hr. Jb. de Vries. Aan den P. Z. D. zal wederom een subsi die verstrekt worden van f 5. De behandeling van de beschrijvingsbrief kwam thans aan de orde, de rekening pas seerde zonder eenige discusie den hamer. De heer Hoogland deelde mede dat vol gens een verslag van de tuinbouwveréeni- ging „De West" een kwestie is aanhangig OM UIT TE KNIPPEN. Broodbonnen 12: geldig van 14 April tot en met 20 April (niet ge bruikte tot en met 27 April, echter niet in restaurants e.d.) Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram brood of één rantsoen gebak. Bloembonnen 6: geldig van 24 Maart tot en met 20 April. Elke bon geeft recht op het koopen van, naar keuze, 35 gram tarwemeel, tarwebloem. roggemeel. rogge bloem. of zelfrijzend bakmeel of 50 gram brood of een half rantsoen gebak. Een rantsoen „gebak" is voor koek (ontbiitkoek) minimum 160 gram; voor speculaas 140 gr.; voor andere koekjes 200 gr.; voor biscuits en wafels 90 gr.; voor beschuit 75 gr.; voor cake 300 gr.; voor taart 600 gr.; voor gebakjes 600 gr.; voor gevuld groot korstgehak (boterletter e.d.) 500 gr.; voor gevuld klein korstge- bak (amandelbroodjes e.d.) 400 gr. Boterbon 12: geldig van 14 April tot en met 20 April (niet gebruikte tot en met 27 April), rechtgevende op het koopen van 250 gram boter. Vetbon 12: geldig van 14 April tot en met 20 April (niet gebruikte tot en met 27 April), rechtgevende op het koopen van 250 gram boter of margarine. Bonnen 11 Vleesch (vleeschkaart): geldig van 10 April tot en met 20 Anril (niet gebruikte tót èn met 23 April). Elke bon geeft recht op het koopen van 100 aram vleesch of verduurzaamde kip of één rantsoen vleeschwaren. Bon 11, Worst, vleeschwaren (vleesohkaart): geldig van 10 April tot en met 20 April (niet gebruikte tot en met 23 April), rechtgevende on het koopen van één rantsoen vleeschwaren. Het rantsoen vleeschwaren be draagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-., rund-, kalfs-, paarden- of schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten. 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst.». 125 gram voor leverartikrlrm. tongenworst en nierhrood en 150 gram voor bloed worst. Bon 07: gel die van 24 Febr. tot en met 20 April rechtgevende op het koopen van 250 gram havermout, havervlokken, ha verbloem, aard- appelmeelvlokkeni gort. gortmout of grutten. Bon 08: geldig van 24 Febr. tot en met 20 April, rechtgevende op het koopen van 250 gram gort, gort- out of grutten. Bon 09: geldig van 24 Febr. tot en niet 20 April.1 rechtgevende op het koopen van 100 gram vermicelli, spaghetti of macaroni. Bon 10: Naar keuze 100 gram maï zena. griesmeel. aardappelmeel, sago. rijststiifspl. kookstijfsel of glansstijfsel of een hoeveelheid puddingpoeder of' puddinssauspoe- der. ten hoogste hevattende 100 gram zetmeel, geldig van 24 Febr. tot en met 20 April. Bon 18: rechtgevende op het koo pen van 50 gram thee of 125 gram koffie of 250 gram koffiesurrogaat, geldig van 17 Maart tot en met 27 April. Bon 19: rechtgevende op het koo pen van. naar keuze. 250 gram rijst, rijstemeel. rijstebloem, rijstgries of gruttemeel. geldig van 24 Maart tot en 20 April. Bon 20: rechtgevende op het koopen van naar keuze 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstelling), 120 gram huishoudzeep. 200 gram zachte zeep (oude samenstelling), 150 gram zachte zeep (nieuwe sa menstelling) 300 gram zachte zeep- pasta. 250 eram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder. geldig van 31 Maart tot en met 27 April. Voor zoover voorradig mag nog geleverd worden 125 gram zeepvlok ken. 250 gram zelfwerkende wasch- middelen of 200 gr.*vloeibare zeep. De wasscherijen moeten voor elke 20 kg. droog waschgoed één bon 20 in ontvangst nemen. Bon 21: rechtgevende op het i pen van één kilo suiker, geldig 14 April tot en met 11 Mei. Bon 22: eeldig van 10 April tot en met 16 April (niet gebruikte tot en met 19 April), rechtgevende op één Bonnen 63 èit 73: elke bon geert récht op. het koonen van -100 gram kaas. geldie van 7 April tot en met 20 April (niet gebruikte tot en met 4 Mei). Bon 84: geldig van 14 April tot en met 20 April (niet gebruikte tot én met 27 April, echter niet in restau rants e.d.), rechtgevende op het koopen van één ei. Bon 8 (hondenbroodkaart!geldig tot en met 30 April, rechtgevende voor de croepen 1. 2. 3. 4. 5 en 6 op reep. 10 Ke.. 10 Kg.. 8 Ke.. 5 Kg.. 4 Kg. en 3 Kg. hondenbrood. Bon 8 (kattenbroodkaart)geldig tot en met 30 April, rechtgevende op het koopen van Wz Kg. katten brood. Scheerzeepbon 117: geldig tof en met 30 April, rechtgevpnde op bet koopen van 50 gram scheerzeep of één tube of één Dot srheererême. Petrolenmzeoel „periode 9": geldig tot en met 20 April, rechtgevende or. het koopen van 2 liter petrole um. Brandstoffenbonnen nummers „15, 16 en 17 haarden, kachels". „35 t.m. 41 centrale verwarmino", „brand stoffen. één eenheid, vijfde periode" en .cokes, één eenheid, vijfde peri ode": verlengd tot en met 30 April. Elk der bonnen geeft recht op het koop van één eenheid vaste brand stof. 1 eenheid is 1 hl (mar. 75 kg) anthraciet. steenkolen, indusfrie- of eierbriketten. of 2.5 hl kolenriik, of 2 hl (max. 100 ke) cokes (ook gascoke6l of 110 kg bruinkoolbriket ten. of 450 stuks (200 kg) baeger- of 300 stuks f195 nerpturf of 175 kg. fabrieksturf of 200 kg. ove rige soorten turf. gemaakt, over de salarieering van den se cretaris. den heer W. Visser. In de laatst gehouden groote bestuursvergadering van de L.G.C. is tot verhooging der salarissen besloten, dat van den secretaris den heer VV. Visser is echter aanhangig gebleven. Nu blijkt echter dat de heer Visser de mede deeling van den heer S. de Boer heeft ont vangen dat twee maal per week aan de vei hng komen genoeg is. dus dat verhooging voor dezen functionnaris niet noodig is. Door verschillende leden wordt hierover het woord gevoerd, het is echter mogelijk zegt voorzitter dat de veilingleider ziek wordt en voor een plaatsvervanger, toch contact met de werkzaamheden noodig is. De heer T Groen vraagt of de ambtena ren nog meer genieten dan hun tractemcnt, spreker acht. dit niet noodig. Het zijn amb tenaren, voor presentiegelden komen deze personen absoluut niet in aanmerking. Na een breedvoerige discussie' wordt door het bestuur de vraag gesteld, om de afge vaardigden in dezen vrij mandaat te ge ven, na eenige op- en aanmerkingen wordt hiertoe besloten, met deze restrictie dat zal moeten blijken of de werkzaamheden van dien aar.', zijn dat verhooging noodzake lijk blijkt. Voorstellen voor de vergadering. Het voorstel van „De Tuinbouw" om de ophaaldienst te doen opheffen wordt zon der discussie aanvaard. Over dat van „De West" om de regee- ringscredieten te annuleeren wordt slechts een kleine bespreking gehouden, in goed keurenden zin. De beide voorstellen van „De'„West".kun nen eveneens de goedkeuring der vergade ring wegdragen, op de laatste zinsnee an dijvie steekt de heer E. Biersteker van wal over de zoo veel besproken andijvi&dcwes- tie. Als afgevaardigden werden behalve het bestuur benoemd de heeren G. Booij. B. den Hartigh, Abr Biersteker, Jb. Duif Jr.„ G. Nieuwland. C. Beek. W. v. d. Wal, E. Bier steker, C. Tvangh, Jb. Groen, W. Keizer, K. Bakker. P. de Vries. P. Groen en Tj. Ko.e- lemy plaatsvervanger C. Smit. Bij'de rondvraag bracht de.heer E. Bier steker de zetkoolregeling ter sprake, het blijkt dat een der leden zetkool op de .ver keerde plaats heeft gezet, dit zit echter on der het gedeelte dat onder Broek op Lan- gendijk behoort, de secretaris zal zich in verbinding stellen met „Groentencultuur" om deze zaak verder uit te werken. Besloten wórdt om nogmaals een ver zoek aan de gemeenteraad te richten om de zetkoolregeling, in de nMitinverordenins' vast te leggen. Hierna «luitine

Schager Courant | 1941 | | pagina 9