Rusland ziet bron van twist gedempt Italië juicht Marktberichten Uit onze Omgeving KOEDIJK „DE ROOS" OP HAAR BEST. Zondag "1ste Paaschdag gaf de tooneelver- eeniging „De Roos" voor een goed bezette zaal, haar uitvoering in de zaal van den pheer Jb. Groot. Opgevoerd werd: „Botje Regeert." Blijspel in drie bedrijven door Henk Bak ker. Onder leiding van regisseur den heer G. Kooijman. Dit stuk, waarin Bet je het middelpunt as. en waar alles en alle spelers om draaien jstelt hooge eischen aan de vertolkster van dezen rol. Maar mevr. M. Bregman-Bakker jas hierin volkomen geslaagd. Het was een waar genoegen haar te vol gen in haar spel en haar manier van uit spraak. Alle medespelendcn werkten vlot en de rol len zaten er goed in. Elk tafereel werd af gewerkt, zoowel het opkomen als het af- Igaan. Het heet „blijspel" maar door goed te spelen komen er zulke spannende oogenblik ken. dat Befje tranen wist los te maken, zoodat de zakdoeken te voorschijn kwamen. Noemen wij het mooi samenspel in het 2e ibcdrijf tusschen Bet je en de dochter Elly gespeeld door mej. T. Steijn. Het slot van hot 2e bedrijf toen Betjc huilend met de mantel, van haar mevrouw afging, werd zoo natuurgetrouw weergegeven, dat men ge neigd is te zeggen: onverbeterlijk! Dave- Ter/I applaus was hierop het antwoord van V zijde van het publiek. Van liet 3e en laatste bedrijf kan het zelfde gezegt worden als van de twee eerste bedrijven. Alle dames en heeren werkten hun rollen in de puntjes af. de goedgespeelde rol van Botje droeg er zeker veel aan bij. Ook de tooncclverzorging was in de bes te orde, maar vooral mag ook niet verge ten worden het werk dat werd geleverd "door don grimeur, de firma Michcls A'dam. Keurig! Tot aan het slot van het laatste be drijf bleef het spel op hetzelfde hooge peil staan. En een langdurig applaus volgde als belooning, voor bet gebtxlcne. Het is een stuk (mits goed gespeeld) met een inhoud, y aanpassend aan dezen tijd, wat waard is gehoord en gezien te worden. Leiding en vereeniging kunnen terugzien ;op een succesvolle avond. Allen gingen dan ook hoogst voldaan huiswaarts. KOEDIJK 1—VRONE 1 4—3. Op den 2dcn Paaschdag nam. 2 uur, hielden Koedijk 1 en Vrone 1 haar wed strijd onder leiding van scheidsrechter G"i:id> waard. Het eerste doelpunt werd oor K. Mole- lenaar gemaakt, zoodat K.S.V. de leiding nam. Van beide zijden werd flink spel ge leverd, toch kon niet belet worden, dat C. ïartpg den stand op 2—0 bracht. Van inzinking bij een der partijen was peen sprake, vlug werd er gespeeld.. Maar door een mooie voorzet van Jaap Sloot- ioofid aan Cor Hartog, die zich zelf handig yist, vrij te maken, speelde hij de bal prach- a i'fi in het net, dat was en bleef het mooiste ,1 aoment van deze match. De stand werd Liermedc 30. Een minuut voor de rust kreeg Vrone apen penalty te nemen, welke feilloos in een doelpnt werd omgezet, hiermede werd de eer gered en de stand op 31 gebracht. Hierna rust. Na de rust was het weer Hartog die op een handige manier onhoudbaar scoorde i—1. Hoe langer men verder speelde hoe minder kon liet spel ons bekoren. K.S.V. af. Vrone maakte, zeer terecht, hier- gebruik en het werd steeds gevaarlij ker voor het doel van K.S.V., maar keeper Stam was op zijn hoede en beschermde het '[loei als een leeuw. Een 3-tal corners ach ter elkaar en één kort er op konden door Vrone niet benut worden. Weer volgde een aanval op het doel, Vrone had geluk 42. Dit was nog niet voldoende de KSV-ers ivakkcr tes cbudden om het spel te geven 0ian voor de rust. wat de gasten nogmaals gelegenheid gaf te scoren en de stand te '•'brengen op 43. Hierbij kwam P. Bloot- hoofd ongelukkigerwijs zoo te valllen, dat bij uit het veld raakte en niet meer kon medespelen, later is gebleken dat het toch ftoed is afgeloopcn, niemand trof hierin g schuld. Kort hierop volgde een spannende wor steling om de bal, nabij het doel van Vro- sne. hoe zou dit afloopen? Daar floot de r-scheidsrechter het eindsein! De K.S.V.-ers kjhaden den zege met 43 behaald. De scheidsrechter leidde de wedstrijd correct. IIEER-HUGOWAA RD LEUKE AMUSEMENTS MIDDAG Het was een zeer gevarieerd programma j dat Zondagmiddag werd ten beste gegeven 1 door de accordeonclub onder leiding van j'Mej. A. Kostelijk, in samenwerking met de Gymnastiekver. T.A.y.E.N.U. en de Tooneel- „Harmonie". Toen de heer S. Dekkers het openings woord uitsprak, ïn de plaats van den heer J. de Groot, die wegens een ernstige opera tie niet aanwezig kon zijn, was de tooneel- l2aal van den heer Rus flink bezet. Spr. vraagt de clementie van het publiek voor de Tooneelvereenïging. daar er door de ziekte van den hr. J. de Groot plotseling iemand anders moest'invallen. Deze clementie was echter niet noodig geweest, want de plaats heeft het er uitstekend afgebracht een woord van dank zeer op zijn plaats was. Ilct eerste optreden was voor de accordeon club cn dit optreden was, zooals wij dit van i- haar gewoon zijn, nl. zeer góed. Het samen spel viel te loven, doch aan de nuanceering moet nog meer aandacht geschonken worden het klonk af en toe wel eens wat vlak. De boerendansen van de „Gymdames" vie len zeer in den smaak en werden met don derend applaus beloond, evenals dé saxo- phoonsolQ van den heer Sj. Brandsma. waar hij echter de stemming niet altijd even zui- tver was. De dans op walsmotieven door de dames van T.A.V.E.N.U. was hijzonder goed. Prach tig werden de verschillende figuren uitge beelde waarvoor een krachtig appla"S het '.verdiende loon was. Na de pauze gaf de Toonoolver. de éénacter De Verrassing". Alle spelers zetten hun hes te beentje voor en het geheel was een vlotte opvoering, waardoor het geheel goed tot zijn recht kwam en zoowel voor spelers cn publiek een verrassing was. Na het dankwoord ging het publiek weer zoet naar huis, daar er wegens het dansver- bod geen hal na kon worden gegeven. LANGENDIJK ZUID-SCHARWOUDE. DE TOEKOMST VERGADERT De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" vergaderde Zaterdagavond in café Stoffers onder voorzitterschap van den heer S. de Boer. De belangstelling was zeer 'matig. Voorzitter beklaagde zich over de geringe opkomst. Hij wijst er verder op, dat het dezen winter met den afzet der tuinbouw producten goed is afgeloopen een resultaat, waarmee hij de Langcndijker 'tuinders mag feliciteeren. De notulen worden ongewijzigd vastge steld. Besloten wordt 5,subsidie te verlee- nen aan de commissie voor den Planten- ziektenkundigen Dienst. Naar aanleiding van een desbetreffende Circulaire zal den leden nog gelegenheid worden gegeven op te geven welke hoeveel heid zij noodig hebben voor het besproei ingsmiddel tegen draaihartigheid. De heer De Geus geeft daaromtrent nog eenige toe lichting. De voorzitter deelt nog mede, dat er naar schatting hier nog aanwezig zijn 42 wagons Dcensche witte kool, 9 roode cn 17 gele. Na de volgende week zal dus wel niets meer aanwezig zijn. Daarna wordt de Beschrijvingsbrief voor do Alg. Vergadering behandeld. Het jaar verslag wordt goedgekeurd, evenals clere kening van don penningmeester. Evenmin wordt aanmerking gemaakt op de balan sen en de verschillende exploitatierekein- gen. Het voorstel van De Tuinbouw te St. Pancras inzake opheffing van den. ophaal? dienst verwerft instemming in den geest van het praeadvies van het bestuur. Als de vrachtvoerders liet later goed uitvoe ren, zal deze dienst ook niet meer noodig zijn. „De West", Koedijk, stelt voor om aan te dringen op annuleering van de door het Rijk verstrekte rcntelooze voorschotten. Het be stuur acht de Prov. Commissie het aange wezen lichaam om daarvoor tc ijveren, daar die credietcn over de heele provincie zijn verstrekt. De heer Klingeier bepleitte algeheele an nuleering. Voorzitter acht het onrechtvaardig, dat daarbij een uniforme regeling zou worden getroffen op grond v. de wijze, waarop deez credietcn zijn verstrekt. Wel verdient het ernstige d ver weging, op groote soepelheid aan te dringen. Ook de heer Muller spreekt zich in dien zin uit, er zijn er, die zich zelf hebben trach ten te helpen, door op andere wijze schuld te maken dan door het renteloos voorschot aan te vragen. De eersten zouden er dus slechter aan toe zijn. De heer.De Geus sluit zich aan bij het praë-advies van het bestuur, omdat het het eenigste middel is om iets daadwerkelijk te bereiken. Het prae-advïes wordt aanvaard. „De West", te Koedijk wil het lossen van alle geveilde producten in het centrum ver plichtend stellen. Het voorstel wordt aange nomen met dien verstande dat 't wensche- lijk is, dat producten voor fabriekmatige ver werking, als witte kool en andijvie, hiervan worden uitgezonderd. Er wordt intusschen nog een bemiddelings voorstel aangekondigd voor de alg. verg. Dezelfde stelt voor, de producten, die per ander vervoermiddel dan per spoor vervoerd moeten worden en waarvoor niet direct het vervoermiddel aanwezig is, direct te doen lossen op het parkeerterrein. Ook het bestuur ins daar voor. De vergadering gaat er mee accoord, aan gezien deze maatregel als zeer noodzakelijk wordt geacht. Bij de rondvraag uit dc heer Klingélcr'zijn' tevredenheid over de getroffen regeling, waarbij de bestelling, bij een bepaald een traal adres kan worden opgegeven. Dezelfde beer wijst op den te lagen prijs, die voor de vroege aardappelen voor deze ge meente zullen worden gegeven. Voorzitter hoopte dat er nog een hoogeren prijs zal kunnen worden bedongen voor het binnenlandsche gedeelte, waarmee dan ook het döel wordt bereikt. De heer P. Schoenmaker vraagt of hot niet mogelijk is, weer een „rattendag" té hou den. Voorzitter wijst op de geringe belangstel ling voor het gratis beschikbaar stellen van rattenserum. Niettemin is de ratfenplaag nog groot. Er is nog een helangrijké voor raad rattenserum gratis te verkrijgen. Dezelfde klaagt over te weinig kunstmest, Er wordt gevreesd, dat er te weinig -.'bemes ting zal kunnen worden gegeven. De heer Muller wijst op het nut Van een tuinbouwcursus, zooals het vorige jaar is ge houden. De jongelui doen daar veel kennis op, wat voor hun vak van groot belang is. De heer P. dé Geus doet eenige mededee- lingen over de ontslagregeling in den tuin bouw, aan de hand van een antwoordschrij- ven van den rechtskundigen adviseur van den N.T.B. Daaruit bleek, dat het den, lei ders van landbouw-, industrie- en handels bedrijven o.m. verboden is werknemers te ontslaan, zonder daartoe toestemming van het bevoegde districtshoofd der arbeidsin spectie verkregen te hebben. Daaruit volgt dus, dat voor ieder ontslag de bedoelde toestemming van de arbeidsinspectie ge vraagd moet wórden, onverschillig, of dc ar beider voor den tijd van een jaar, één week of anderszins in dienst is genomen. De heer Tuinman vroeg, of nog boete moet worden toegepast op het lid, dat geweigerd heeft mee tc werken bij het ijshakken. Uit de besprekingen blijkt, dat het betrokken lid een kwitantie is aangeboden ter voldoening van die boete, doch dat die betaling is gewei gerd. Besloten werd hem nogmaals te ver zoeken, die boete te voldoen. Mocht daaraan geen gevolg worden gegeven, dan zal hij voor royement worden voorgedragen, tengevolge waarvan hij als nietdid 5 veilingskoslen zal moeten betalen. Hierna sluiting. LANGENDIJK. BELANGSTELLING VOOR DE U.L.O. Een groot aantal leerlingen, afkomstig van verschillende gewone lagere scholen, zijn weer toegelaten tot de gemeenschappe lijke U.L.O.-school te Noordschanvoude. De toeloop is zoo groot, dat men eigenlijk plaatsruimte te kort komt en 'n aantal banken zijn aangeschaft moeten worden. Ge vaar voor 'n te gering aantal leerlingen, om voor Rijksvergoeding 'voor een derde leer kracht' in aanmerking te komen, is er voorloopig niet. Het aantal leerlingen der o.L school te Zuidscharwoude is toenemend. Het aan tal nieuwe leerlingen, dat is toegelaten, is grooter dan die de school hebben verlaten. Bovendien bezoeken nog enkele leerlingen uit Den Helder de school. Daarmee is het getal 70 weer bereikt. NOORDSCHARWOUDE.: KOUD PLEZIERREISJE. Een paar jongetjes mochten mee een schuit hooi halen. Omdat het tegenwind ging, zou den zij heel „mannig" helpen trekken, maar een der knechten, het knaapje B., liet zich van het hooi bij vergissing te water, inplaats van op het land glijden. Gelukkig had men hem gauw op het droge. Het werd eerst een half uurtje varen met de natte kleeren aan, maar 't. zou nog erger worden. De snoek durf de niet in huis cn nam voorloopig een af wachtende houding aan in het „huisje", de geëigende plaats om van 'zenuwen en be nauwdheid te bekomen. Daar vond men ten slotte het hoopje mensch terug. Laten wij hopen dat de straf mild geweest is! OUDKARSPEL. NIET GENOEG AAN ZIJN EXTRA EI-BON. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het pakhuis van den zuivel handelaar C. Spanjaard alhier. Dc geheele voorraad kaas en boter hebben de ongenoode gasten meegenomen. Öok een hoeveelheid busjes melk werd vermist. De politie stelt een onderzoek in. ZUID-SCHARWOUDE. EEN VERBETERING. De electrische richtlamp, die tot nu toe boven den kant van den weg hing, waar door de fietsers e.a. op een dwaalspoor werden gebracht, omdat de andere boven het midden der straat hingen, is nu ook op die plaats aangebracht. Dit is ongetwijfeld een verbetering. SINT PANCRAS „LOOPT DEN HEER." Geslaagd concert. Met medewerking van de sopraan-zangeres mej. Marie Kliffen, de koorsoliste mevr. Glas- Groen, de organist de heer P. Hauttnan en het meisjeskoor, heeft de Clir. Gemengde Zangverceniging „Looft den Heer", onder lei ding van haar dirigent, den heer Paul Kok, gisteren een zeer geslaagde uitvoering in de Ned. Hcrv. Kerk gegeven. Dc heer Verschoor opende op .de gebruikelijke wijze. Het koor was goéd bezet, -speciaal de baspartij be schikt over nieuwe krachten. De tenoren blij ven nog wal zwak. Wij kunnen wegens plaatsruimtegebrek niet elk nummer apart bespreken, doch volstaan met dc mededeeling dat over het geheel goed werd gezongen. Het meisjeskoor zong aardige nummers, welke veel voldoening wekten. Mevr. Glas—Groen was goed bij stem, zij sloot zich geheel bij het koor aan. Het was goed gezien mej. Kliffen voor dit concert te engageeren. Haar mooie warme sopraanstem kwam in ons kerkgcbouw*ge- hecl tot haar recht. Dc heer Veenboer sloot den avond met dankgebed. „MORGENROOD OP DE PLANKEN". Onze tooncclverecniging „Morgenrood" gaf gisteravond in de zaal Bouwstra een uitvoering van het bekende geestige blijspel „Polly Perkins". Door de vele nieuwe krachten was er wel eens een leemte in het samenspel, uitspraak en tooneelschiking waren zeer goed. Speciaal willen wij noe men de heer Middelbeek als Fergus Wim- phus. De beer K. Woenum voor 't eerst op de planken dwong als Rovers Gilmcr alle respect af. Ook mevr. Verhagen—Hoog land (Mevr. Calthorpe) en mevr. Middel beek (Mevr. Rufh Wimphus) gaven goed spel te zien. De heeren Deutekom verzorg den het muzikale gedeelte op hun bekende goede wijze. WIERINGERWAARD ZEG KIJK UIT ZEG! Voor de vijfde maal, nl. 3 keer alhier, 1 keer te Wieringen en 1 keer te Middcnmecr, werd Maandagmiddag. iir de zaal van den heer R. Breed de revue „Zeg, kijk uit, zeg", samengesteld door dén heer H. v. d. Brink, opgevoerd. De zaal was tot in. de uiterste hoekjes be zet. Dc heer Cor Bakker, voorzitter van de muziekver. „Ons Genoegen", voor welke ver. het batig saldo bestemd is, sprak een woord van welkom, speciaal aan de Mandolineclub van Wieringen, die belangeloos medewer king zou verleenen. Tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik om aan dc aanwezi gen mede te deelcn dat. een muziekvereeni- ging veel geld kost en deed een beroep om zich in de pauze als.donateur op te geven. Hij was inmiddels zeer dankbaar dat de heer v. d. Brink een aardige stoot had gegeven om dc kas aan te vullen. De oproeping om donateur te worrlen, heeft succes gehad. Er gaven zich niet minder dan 30 personen op. Wat de uitvoering betreft, daarvoor niets dan lof. We hadden zelfs nog meer genoegen dan den lsten keer, vooral wat de zang be treft. De Girls hadden een uitstekenden steun aan het orkest. De heeren A. Braaf en A. C. Wocst'eriburg hebben met hun grappen cn mimiek de aanwezigen hartelijk doen lachen De mandolineclub van Wieringen had even eens veel succes. Mevr. Braaf-Smit zong als gewoonlijk heel mooi: Mej. N. Kossen boeide ons met. haar accordeon en al de overigen hebben het hunne er toe bijgedragen om het geheel zoo schitterend te doen slagen. De aanwezigen zullen geen berouw hebben ge had dat ze trots het slechte weer deze re vueopvoering hebben meegemaakt. HOOGWOUD UITGESTELD. V.C.L. IFlevo I uitgesteld. Andijk 3—V.C.L. 2 4-2. BARSINGERHORN KOLHORN Uitvoering van „Internos" voor de afd. Kolhorn van den bond voor Staatspensioneering. Eersten Paaschdag gaf de plaatselijke too- neelclub onder leiding van den heer A. Koo- ger een uitvoering voor de afd. Kolhorn van den Bond voor Staatspensionnecring in de zaal van den heer F. Groet. Het aanvangsuur, zooals dit in advertentie en op programma was aangegeven, nl. 6 uur berustte zeker op een abuis, daar omstreeks half acht werd begonnen. Voor de „op tijd- komers" voorwaar geen plezierige geste. Na een propagandistisch openingswoord door den waarncmenden voorzitter, den heer P. Zeeman, kwam „Internos" voor het voetlicht met „Als Ma aan de touwtjes trekt" door I-Ierm. Nauw, een blijspel, bijzon der geestig en vol van aardige verwikkelin gen. Evenwel vcreischt een blijspel zeer veel van de spelers en voor een goede weergave is een grondige voorbereiding en feillooze rolkennis noodzakelijk, alles moet loopen als liet z.g. Zwitsersche horloge en hierin schoot Intcrrtos te kort: de oorzaak zal wel zijn te vinden in het feit. dat men voor het instu- dceren maar 3 weken tijd gehad had, dit drukte vooral zijn stempel op het 2e bedrijf, het laatste ging echter stukken beter, hierin genoot het pubjiek ten volle, getuige het ap plaus aan het slot van dit bedrijf. Alle spelers hebben dezen avond hun best gedaan, doch zonder de anderen ook maar iets te kort te doen, willen we mej. Corrie Glerum gaarne een pluimpje geven voor de goede en natuurlijke vertolking van de rol van Mina (dienstbode). De twee taarten werden gewonnen door mej. Annie v. d. Welle en mej. Marie Pool. Hierna volgde sluiting. Engelschen verwoesten SALONIKI VOOR ZIJ DE STAD DEN DUITSCHERS LIETEN. Olietanks en voorraadschuren in brand gestoken. Naar de United Press uit Athene meldt, hebben de Engelsche troepen in Saloniki ge weldige systematische verwoestingen aan gericht. Alvorens zij de stad ontruimden. Bij den opmarsch van de Duitsche troe pen is te Saloniki geconstateerd, zoo beves tigt het D.N.B., dat de Engelschen voor hpn aftocht uit deze belang rijkste havenstad van de Balkan nog aanzienlijke verwoestingen teweeg gebracht hebben. Zij staken olietanks cn voorraadschuren aan. De bevolking, die door dezen laatsten Britschen maatregel zwaar getroffen werd, was blij dat de Duit sche colonnes, pantserwagens, stukken ge schut en voertuigen de stad binnenrukten en bereidde den Duitschen soldaten een hartelijke ontvangst. De „Prawda" over het neutrali teitsverdrag. In groote opmaak publiceert het Russische blad de Prawda den tekst van liet neutrali teitsverdrag en de Russisch—Japansche ver klaring. Het blad wijdt aan het verdrag te vens een hoofdartikel, waarin het verdrag cn de verklaring worden geitenmarkt, als „documenten van de grootste politieke be- teekenis", die een belangrijke stap voor waarts naar de verbetering van de betrek kingen tusschen beide landen beteekenen. De regeeringen van beide landen hebben zich hierbij, aldus de Prawda, laten leiden door het verlangen van bevestiging van vreedza me en vriendschappelijke betrekkingen. Van groot gewicht is de verklaring, die de beide landen verplicht, de onschendbaarheid van de Mongoolschc volksrepubliek en Mand- sjoekwo te ontzien. Daarmede wordt een ein de gemaakt aan allerlei kleine grensconflic ten, die de rust verstoorden en aanleiding gaven tot voortdurende wrijving. Reusachtige koppen in de dag bladen. De bezetting van Bardia, de inneming van Belgrado cn het sluiten, van het Russisch Japansche pact worden door de Italiaansche middagedities met reusachtige koppen ge publiceerd. In kolommenlange berichten worden de geweldige prestaties van de Duit: sclie en Italiaansche weermacht op de Bal kan cn op het Afrilcaanschc oorlogsiooneel in het juiste licht gesteld. Tevens wordt er op gewezen, dat in nauwelijks acht dagen de militaire positie op alle fronten een gron dige verandering heeft ondergaan. De Messaggero schrijft, dat de verovering van Bardia de schitterende overwinningen der laatste dagen voltooid en alle door Eden, Dili cn Smuts uitgewerkte plannen vernie tigd. Wat den Balkan betreft, zal Engeland nauwelijks, zooals Churchill cn het Engel sche opperbevel dit gaarne zouden willen, alle vroegere verplichtingen kunnen afschud den en zijn troepen kunnen terugtrekken, doch zal of het wil niet moeten vechten, nu de geheele wereld zich van het cynisme heeft overtuigd, waarmede Engeland de klei ne volken die zich onder zijn bescherming plaatsen, aan hun lot overlaat. Vernietigende Duitsche aanval ter zee LUCHTWAPEN BRENGT TANK SCHEPEN ZWARE SCHADE TOE Het Duitsche luchtwapen heeft gisteren een vernietigenden slag toegebracht aan de in den Piraeus verzamelde transport- en approviandeeringsschepen, naar het D.N.B. verneemt. In voortdurende aanvallen brach ten gevechtsvliegtuigen in totaal 30.000 brt scheepsruimte tot zinken. Door bomtreffers is een groot aantal andere schepen van omtrent 80.000 brt zwaar beschadigd. Roeoienië is tevreden Minister van propaganda spreekt zijn voldoening uit. De Roemeensche minister van propaganda Crainic, heeft gisteravond een verklaring af gelegd ten overstaan van de buitenlandsche pers, waarin hij den nadruk legde op de die pe voldoening, waarmee in Roemenië de laatste gebeurtenissen zijn opgenomen. Do bliksemsnelle successen van de asmogend- heden in den hun opgedrongen oorlog tegen Joegoslavië en Griekenland bevestigden de juistheid van de door generaal Antonescu gevolgde richtlijn in de buitenlandsehe poli tiek. Thans is het allen, duidelijk, dat de on- derteekening van het driemogendhedenpact door Roemenië een historische daad ter red ding van het vaderland is geweest. %)xuntnen BOM DAMKAMPIOEN VAN NEDERLAND Fraaie prestatie te Amsterdam. In hotel Atlantic te Amsterdam viel gis termiddag dc beslissing ten aanzien van het persoonlijk damkampioenschap van Ne derland. De spelqr Bonn uit Den Iloag wist thans beslag te leggen op dezen titel, waaf* bij de kampioen van verleden jaar Keiler niet 1 punt verschil thans op de tweede plaats eindigde. Het eindresultaat luidt als volgt: 1 J. M. Bom. Den Haag, 11 pnt. 2. R. C. Keiler 10 pnt. 3 en 4 P. J. van Dartelen en W. van dor Kraan 9 pnt. 5 en 6 'Ph. J. Ham en J. J. de Krijger 8 pnt. 7 J. Blom 7 pnt., 8 J. Druijf Jr„ 6 pnt. en 9 G. E. Hartman 4 pnt. ïixj&A&l OM HET KAMPIOENSCHAP VAN AMSTERDAM. Het eerste gevolg: na het opheffen van het boksverbod te Amsterdam is geweest een match om het kampioenschap van Amster dam. Dc uitslagen zijn als volgt: Vlieggewicht: J. A. Hessels (De Ring Haarlem) (zonder strijd, daar geen tegen stander). Bantamgewicht: R. Brander (Olympia). Vedergewicht: H. Knappers (D.O.S.). Lichtgewicht: N. Klein (Corbett). Wel terge wicht: Goljits (Corbett). Middengewicbt: H. Wessel (D.A.B.). Halfzwaargewicht: N. Kanon (Krieger). Zwaargewicht: W. Batterman (D.A.B.). Voetbal Aardige strijd in Velsen V.S.V.—HAARLEM, 1—2. De strijd was nog selchts vijf minuten oud. toen het enthousiaste roodbroekenteam, dat met den' stevigen wind in' den rug speelde, op fraaie wijze door de Winter de leiding nam. Een onverwachte V.S.V. inval werd Haarlem noodlottig, doordat doelman Kluit een fout maakte, waarvan Bouwens profiteerde. (11). Het spel raakte nu meer verdeeld. Vlak voor cle rust kreeg Bouwens de kans van dén dag, doch trapte legen Kluit op. Di rect daarop kreeg dc Winter zijn kans en deze deed het beter. Rust 12. Wie gedacht had. dat Haarlem zich na de rust op verdedigen zou moeten toeleg gen. vergiste zich deerlijk. Wel verbleef de bal het grootste deel van den tijd op de Haarlemsche helft, doch dat belette de r ocl b ro e k en - v oorlfede niet tal van pittige aanvallen te ondenemen. Tot. doelpunten kwam het echter niet meer. SPARTA WINT HET P V \SCHTOURNOOI TE AMSTERDAM. Dc uitslagen van het Paaschtournooi van Aiax en Blauw Wit luiden: Blauw Wit—Sparta 44 (Sparta wint rnet strafschoppen) Ajax—NEC 2—2 (NEC wint met straf schoppen) Verliezers: AjaxBlauw Wit 02. Eindstrijd: Sparta—NEC 53. CORRESPONDENTIE. Eenige dames van de HuishoudschooL Uw naam dient ons bekend te zijn en een ingezonden stukje als het Uwe. behoort on derteekend te worden. Zóó gaat het niet dames! Red. ZWAAG. 11 April. Veilingsverecn. „Bangert en Omstreken". Spinazie f 1021, bieten f 3.70. prei f 8.50, spruitkool f 19, witlof f 2231.30, andijvie f 1620, sla f 7—S.50. knolselderie A f 13 14.20, idem B f 5.S0. rabarber f 24. radils f 3.60. Goudreinetten f 41.Gieser Wilde man f 36—38. Winter jan f 23—37. PURMEREND. 15 April. Veemarkt. Koeien, totaal 650 stuks: 1 iO vette koeien,, gelde koeien f 300380. melk koeien f 340—620. pinken f 160300.,, 800 nuchtere kalveren: voor de fok f 45—58. 17 mager varkens f 25—42. 130 biggen f 18—32. 840 schapen f 45—54. 57 bokken f 28—52. (Officieele noteerino). NOORDSCHARWOUDE. 12 April. Aanvoer:. 68000 Kg. ronde kool f 8.50. 10000 Kg. gele knol f 7.20. 231000 Kg. Deensche witte knol. f 6.30. BROEK OP LANGENDIJK. 12 April. Aanvoer: 7000'Kg. rnnde konl f 8.50. 12200 Kg. gele kool f 7.20, 221500 Kg. Deensche witte kool f 6.30. Vonrloopiee noteering (hedenochtend 9V£ uur doorgebeld). Officieele Prijzen en aaneevoprde kwantums van vandaag, puhli- ceeren wij morgen. BROEK OP LANGF.NDTJK, 15 April. 32050 kg. roode kool f 8 50; nop kg. gele kool f 7.20; 173300 )«r D. witte kool f S.30. NOORDSCHARWOUDE 15 Anril. 129200 kg. roode kool f .50: 20900 kg. eele kool f 7.20; 383000 kg. d. witte koo! f 0.30.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3