Naar één bad- en zweminrichting KRUSCHEN DE SCHAGER MARKT Geiten kosten honderd gulden Vrijdag 18 April 1941 Tweede blad SCHAGEN Witte Kruis neemt principe-besluit tot fusie der badinrchting met „De Wiel" Slechts één lid, de heer De Waal, ziet alleen heil in exploitatie door het Witte Kruis. WANNEER OOK „DE WIEL" FUSIE GOEDKEURT, ZAL DE COMMISSIE VERDERE PLANNEN UITWERKEN Voor de gisteravond in Hotel De Gouden Engel gehouden buitengewone ledenvergade ring van het Witte Kruis bestond een meer dan gewone belangstelling. Als eenig punt vermeldde de agenda: bespreking fusie zweminrichting „De Wiel". Met een kort woord luidde de voorzitster, Mej. Leguït de besprekingen in. Van „De Wiel" is een verzoek om fusie in gekomen, een gecombineerde bestuursver gadering is gevolgd, vanavond heeft de le denvergadering van bet Witte Kruis het principebesluit tot fusie te nemen, de leden vergadering van „De Wiel" staat volgende week voor het zelfde feit. Daarna kan even tueel een commissie de verdere plannen uit werken. De heer Anderson, secretaris, geeft daarna het verloop der gehouden bespi^kingen weer. Toen wij den brief van „De Wiel" ontvin- "gen, aldus de heer Anderson, en kennis na men van het artikel in de „Schager Cou rant", hebben wij in een bijna volledige be stuursvergadering alle voor- en nadeelen van een fusie onder oogen gezien. Tegen het artikel van de „Schager Cou rant" hadden wij één groot bezwaar. Het blad propageert het stichten van een geheel nieuwe badinrichting met voor onvermogen- den gratis zwemmen op bepaalde uren Maar juist die onvermogende menschen, die voor hun gezondheid misschien het zwem men uog meer noodig hebben dan beter ge situeerden, maken gebruik van onze badin richting en kunnen dan alle dagen zwem men. Die mcnschcn zouden dus, door een fusie, erg worden gedupeerd. (De lieer Anderson is abuis. In ons artikel hebben wij juist naar voren laten komen, dat een exploitatie als van „De Wirg" in Winkel, waar rijk en arm zwemt, ons de- juiste lijkt. Voor het overige is het artikel slechts een weergave van een onderhoud met den heer' P. Koordes, wiens zienswijze wij tot uiting hebben laten komen. Red.) De reparaties welke wij op het moment aan de badinrichting moeten laten verrich ten kunnen wij nog wel betalen. Ook nog wel het betalen van een gediplomeerd zwem meester, waartoe wij misschien in den naas ten toekomst zullen worden verplicht. Zou het uit de groote kas bezwaarlijk gaan, dan zal de prijs van de badkaarten wat verhoogd moeten worden, maar dat zou niet meer dan billijk zijn, want door het aanbrengen van een douche en het ordelijke zwemmen wordt den leden toch al meer dan vroeger geboden. Tevens is het te verwachten dat wanneer het hij ons gezelliger, ordelijker en beter wordt, de toeloop tot onze badinrichting zal ver- grooten. Aan den anderen kant is echter te ver wachten, dat wanneer de toeloop groote af metingen gaat aannemen, wij tot vergroo ting onzer inrichting zullen moeten over gaan en daarvoor hebben wij geen geld. En stel het geval eens voor dat „De Wiel" het op de een of andere manier niet zou bolwer ken, bare inrichting daarom zou sluiten en de Wielmcnschcn dan alleen bij ons zouden komen zwemmen. Dan is onze inrichting zeer zeker te klein en staan wij voor groote kosten. Zooals de toestand nu echter is, twee bad inrichtingen in een kleine plaats als Scha- gen, waardoor tweemaal onderhoud, twee maal toezicht e.d., is het zeer oneconomisch en na ampele besprekingen besloten wij de uitnoodiging van „De Wiel" te aanvaarden en eens met de heeren te gaan praten Alvorens wij echter die besprekingen hiel den stelden wij de navolgende resolutie op, die moest dienen als basis voor eventueele onderhandelingen, n.m.: Het Witte Kruis ziet niet de noodzaak in om een fusie aan te gaan met „De Wiel", om dat dc meerdere kosten, die de vcrccniging krijgt of zal krijgen (verplichte zwemmeester, reparaties, vergrootingen e.d.) door het Witte Kruis wel zullen kunnen worden bekostigd, zoowel nu als in de toekomst. Om den ongezonden toestand, van twee zwembaden vlak naast elkaar, te helpen wegwerken, stelt het Witte Kruisbestuur zich voor, dat dit kan gebeuren door een geheel nieuwe ver- eeniging op te richten (dus geheel los van het Witte Kruis en geheel los van de Wiel). Deze vereeniging zal dan de exploitatie van een nieu we badinrichting op zich moeten ne men en verkrijgt dan van het Witte Kruis de volle medewerking. Het Witte Kruis behoudt echter alle be staande rechten voor hare leden. Die bestaande rechten slaan speciaal op de on- en minvermogende leden van het Witte Kruis. In de nieuw te stichten badinrichting zal iedereen, rijk of arm op de daarvoor be stemde uren kunnen zwemmen. Die mcnschcn die dc vast te stellen contri butie niet zullen kunnen betalen, kunnen zich wenden tot een commissie die dat be oordeelt. Iedereen zal dan dezelfde lidmaat- schapkaart krijgen en niemand zal weten wie wel of niet betaalt. Dc Witte Kruis subsidie zou kunnen af hangen van het aantal menschen dat niets of minder betaalt Dc in te stellen commissie zou kunnen be staan uit 7 personen. Drie leden aan te wij zen door het Witte Kruis, drie door de Wiel en de heer Koordes als evenaar. De commissie gaat direct aan het werk om tot stichting van een nieuwe inrichting te komen. Deze voorstellen werden door het Wiel- bestuur in zijn geheel, met voorbehoud van eenige kleine opmerkingen waarover straks.' overgenomen, zoodat deze vergadering en straks een ledenvergadering van de Wiel, hun oordeel over deze voorstellen hebben uit. te spreken. Wordt dit voorstel door beide vereenigin- gen overgenomen, dan zal dit jaar op don ouden voet moeten worden doorgewerkt, d.w.z. dat b.v. aan onze badinrichting dit jaar niets anders dan dc hoog noodige repa raties zullen worden verricht. In de vergadering van de beide besturen werden tegen ons voorstel eenige kleine be denkingen geo'mcrd en wel de navolgende: De heer Kouseband van de Wiel zeidc, dat van een geheel nieuwe vereeniging geen sprake kan zijn, aangezien de Wiel Kon. goedkeuring heeft verkregen en derhalve rechtspersoonlijkheid bezit. Waar wij mo menteel in een tijd leven dat voor oprich ting van een nieuwe vereeniging alle mo gelijke bezwaren bestaan, stelt hij voor het voorstel als volgt te wijzigen: Wanneer de beide vereenigingen plannen hebben goed gekeurd, treedt de 7. V. Witte Kruis toe tol de Wiel en hebben dc leden dezelfde rechten als de leden van de Wiel. Het Witte Kruis behoudt zich voor haar leden die niet in staat zijn contributie die door de Wiel zal worden geheven, te betalen, het recht gratis van de inrichting gebruik te maken, waar door het W.K. aan de Wiel een jaarlijksche subsidie zal worden betaald. Dit voorstel werd in de gecombineerde be stuursvergadering aangenomen. Nadat de Wiel haar voorstel om eenige middagen of avonden per week vrij te stel len voor minvermogenden had ingetrokken, werd besloten een in een later te houden al- gemeene vergadering de contributie vast te stellen op f2.— per persoon voor personen hoven en f 1— voor personen heneden zes tien jaar, werd algemeen een goede basis be schouwd. DE DISCUSSIES. De heer de Waal vraagt of alle bespre kingen voorloopig zijn geweest. Voorzitster bevestigt dit. Op een vraag - van den heer Smit zegt voorzitter dat het contributievraagstuk alle aandacht heeft. De contributie van de Wiel zal in ieder geval verlaagd worden. Bedoe ling is te krijgen één badinrichting die aan alle eischon voldoet, waarvan elk Scha ge- na ar die zwemmen wil. tegen een rede lijke prijs terecht kan. Voorzitster verwijst vorder naar de gege ven toelichting. Blijft de toestand zoo ze is, dan blijft het geklungel goede samenwerking zal voor beide in richtingen de oplossing moeten brengen. Voor het Witte Kruis komt er dan geld vrij. dat op andere wijze nuttig besteed kan worden. Aan de badhuis-soesah moet eens een einde komen, de menschen moeten er een klein geldelijk offer voor over hebben. De heer Smit wil het voorstel slechts in principe aanvaarden en definitief besluiten, wanneer de commisie ale gegevens heeft. Voorzitster: Dan kan straks altijd nog, er moet eerst een becin zijn. De heer v. d. Hoven merkt op, dat beide inrichtingen eigendom zijn. Waar k.omt de nieuwe badinrichting te staan? Voorzitster weet hier nog geen antwoord op. misschien groeien de inrichtingen wel naar elkaar toe, wederzijds kan men eikaars zwem.mers niet opnemen. Wol heeft hot W.K. grond, maar men inoet van de las ten af. dus de eigendommen moeten worden samengevoegd, om dan regeerïngssteun voor de uitvoering te vragen. De heer v. d. Hoven dacht dat het beter is één stuk grond te verknopen. Voorzitster: Ook daar kan opgelet wor den. het moet voor de commissie niet al leen gesneden koek zijn Grondruil kan ook worden overwogen, in ieder geval zal nog wel eens vergaderd moeten worden. De heer Kouseband wil juist wel defini tief beslissen. De leden van het W.K. had moeten .bedenken, dat ze nu niet meer dan baden kunnen, de voordeden zullen straks groot zijn! Oppositie! De beer de t Waal komt terug op het plan dat de ver. W.K. zou toetreden tot de Wiel, maar het eenige argument hiervoor was, de Kon. Goedkeuring. Ook het W.K. is Kon. goedgekeurd, maar los daarvan ad viseert spr. voor 100 pet. en geen pet. min der. 't heft. in handen te houden. De Wiel is 'tenslotte een „gewone vereeniging" en het W.K. stond al jaren voor de volksge zondheid op de bres Als er wat moet ge beuren. moet De Wie! eerder worden opge heven. Een ver. ..De Wiel" onder controle van het W.K. was aanvaardbaar. Voorzitster zegt dat het W.K. de touwties niet geheel uit handen zal geven. De Wiel bestaat echter, en het W.K. zou alleen toe treden voorzoover bet de hadinr'eb'ing be- treft.De andere vereeniging her-t nu een maal ..De Wei!" en al is de naam nu niet doorslaggevend, de naam is er eenmaal. In de toekomst zullen er tocb al tijd een paar W.K. bestuursleden zijn in de commissie, die beoor deelt. welke menschen gratis kun nen zwemmen. Het W.K. boudt dus recht van spreken! De heer de Waal: Het is niet noodig iels uit handen te geven, de nieuwe vereeni ging mag beeten zoo ze wil. maar het W. K. beeft' voldoende grond onder de voeten, om de zaak over te dragen aan een onder- afdecling, welke geen Kon. Goedkeuring behoeft. Er moet dus een pupil van het W.K. komen. Voorzitster: Dan blijft het W.K. ook ge heel verantwoordelijk. De heer de Waal: Daar is toch niets te gen? Voorzitster: En als de zaak nu eens fi- nantieel misloopt? De heer De Waal. Als 't bij het W.K. niet gaat. gaat hét hij niemand! Het is opmer- kelijk.d at het W.K. wordt uitgenoodigd, omdat het particulier initiatief het niet kan bolwerken. De heer C. Schmalz: Nee, nee, meneer! Dc heed de Waal: Ik beft trouwens over- De hoer de Waal: Ik hen trouwens over- 25 jaar ook niet bolwerkt. Den heer Schmalz* klinken de woorden van den hoer de Waal niet aangenaam. De Wiel heeft getoond een badinrichting te kunnen exploiteeren! De Wiel wil ieder gelijkschakelen, het is in Schagen altijd droevig geweest, dat er twee badinrichtingen waren, ieder Neder lander moet kunnen zwemmen, dat heeft de Wiel altijd gepropageerd. U moet nie» alleen bet W.K. in staat achten tot exploi tatie. wie bewijst u, dat het na de fusie als voorgesteld niet zal gaan? Het nieuwe bestuur zal toch zijn best doen het ieder naar den zin -te maken, uit overtui ging en liefde voor de zwemsport. Spreker steunt van harte het. bestuursvoorstel. De heer Kouseband wijst er op. dat al le W.K.-leden dezelfde stomrechten krijgen als die van de Wiel. Wellicht zal later vanzelf het heele bestuur wel uit W.K.- monschen bestaan! De heer Folkerts kan begrijpen hoe de heer de Waal tot zijn conclusies komt. Op de voorgaande vergadering van het W.K. is juist gezegd dat de financiën een aparte rol spelen en dat De Wiel het niet kan bolwerken. Een stichting? De heer de Raat feliciteert het bestuur /net de conclusie waartoe het gekomen is, maar de argumenteering is zwak. Spr. denkt aan een voordracht van Jan v. Riemsdijk. Daarbij werd een eenigszins wrakke koe schitterend aangeprezen, zoo is 't nu ook. De heer Anderson heeft .aldus spr. schoo- ne perspectieven geopend, maar dit is in strijd met wat eerder is gezegd in de W.K. vergadering; „We kunnen geen zwem meester betalen", alle fondsen van het W.K. kunnen toch niet worden gebruikt tot steun aan een lijdende zwemvereeniging „De Wiel". Ook aan het. W.K. koetje mankeert echter wat, het W.K. kan niet zooals het moet, ..De Wiel" ook niet, de lamme en de blinde moeten elkaar helpen. Was de zaak zóó geargumenteerd zou de heer De Waal anders gesproken hebben. Het gaat thans voor een sociaal doel. Fusie beteekent samenwerking, géén overheersching! Krachten moet men hun- delen. om pok de minder gegoeden te, la ten prnfitoeren. Het exploiteeren van een badinrichting door W. K., moet. niet pri mair zijn. de Wiel kan zich tenslotte se- pareeren. Het W.K. moet niet zeggen: Wij kunnen alles. Laten wij dus in principe besluiten, aldus de heer de Raat, om de commissie carte blancbe te geven. 'n Aparte vereen, stichten, vindt spr. niet juist, een stichting is heter dan is er een veel soepeler wijze van besturen. Een ver gadering als deze kan niet in details tre den. het WK. heeft alleen de sociale rech ten te handhaven, dat moet de basis der be sprekingen zijn. Voorzitster zegt dat dit steeds van het be gin af is voor oogen gehouden en herin nert. dan haar woord „klungelen" Tegen de onderafdeeling is spr. pertinent Spr. wil eerst goedkeuring, om een com missie te benoemen. De heer de Waal zegt. dat ook het W.K. zeker de Wielrcchten goed zal behartigen, daaraan mag geen Wiellid twijfelen! Niet om een „Liefhebberijtje." Spr zegt dat de heer de Raat hem ver keerd heeft, begrepen, de argumenteering was hem voldoende het is echter belang der zwemmers, dat het WK. de zaak in handen houdt. Het gaat niet aan dat twee Kon, goedgekeurde vereenigingen regeeren. Voor loopig kunnen de Wielleden helpen regelen meent spr Het gaat spr. niet om een lief- hebheriitie voor het W K. maar deze in stelling heeft veel achter zich. Wat staat er achter de Wiel, als de praktijk? Het gaat de Wiel meent spr. toch niet in de eerste plaats om hun vereeniging? Voorzitter De Wiel heef t de Ned. Zwem hond achter zich, het W.K. moet niet zeg gen: Wii de haas cn jullie springen mee! Het W.K moet niet alles in eigen huisje halen. De heer Tolle denkt dat de misverstan- d en er zijn omdat vele aanwezigen de laatste vergadering niet bijwoonden. Toen waren er vele finantieele bezwaren, en daarom moet men het nu niet laten voor komen of het W.K. zwemt, in het geld! 't Is zonde om geld te verknoeien. Voorzitter geeft toe dat er van het W.K. veel creêisrht, wordt, maar de zwemsport laat het W.K toch niet los. omdat het volkgezondheid betreft Wie de touwtjes neemt is voor spr. bijkomstig. Het W.K blijft vanzelf de baas, omdat ieder Wiellid toch ook W.K. lid is of moét worden! Voor het W.K. sociaal doel voorop. De heer Kousehand onderschrijft de wonr den van den heer de Raat. voor het W.K moet het. sociaal doel voorop staan, maai de nieuwe vereeniging mag geen beroep doen op de groote kas. Voorzitter is het daarmee eens, het W. K hpeft. werk genoeg! De heer dp Waal: Juist het finantieele gedeelte moet in handen van de groote ver eeniging het WK. hliiven! Voorzitter: Het W.K zal heusch niet di rect zeggen: TTier heb je onze rechten! Dc heer Schmalz zet uiteen dat Wiel en WTC heide hun rechten moeten laten va ren en samen iets nieuws moeten houwen. De heer de Waal: Ja, maar de Wiel bliift bestaan. Beide vereenigingen lossen zich op, zet de j heer Schmalz nogmaals uiteen. De heer De Waal: Dat wordt vanavond, voor 't. eerst gezegd! De heer Schmalz stipuleert dan nog eens uitdrukkelijk hoe de nieuwe vereen, moet ontstaan, de Wiel en Witte Kruis moeten eerst „schoonmaken". De heer de Waal: Dan zijn we er. Voorzitster: Ja maar u wilt de Wiel weg hebben, dan zijn we er weer maar zoo komt er geen eind. De heer Aij onderschrijft het bestuursvoor stel een jaarlijksche subsidie kan het. Witte Kruis geven, op den duur exploiteeren niet. Voorzitter: Ik vind het niet zoo vreeslijk als onze inrichting verdwijnt. De heer de Waal handhaaft zijn bezwa ren. Het Witte Kruis komt er niet met een maximum bijdrage, en als 't niet goed is, is het Witte Kruis baar badinrichting kwijt Dan liever laten zoo ze is. Ik vind 't niet als het Witte Kruis meer bijpast. Voorzitter (scherp): Ik wel! De zwem sport is niet het grootste onderdeel, onze zieken zijn er ook nog. De heer de Waal: Ik blijf pessimist, de overheid moet telkens bijspringen en het W. K. kan beter subsidie loskrijgen dan de Wiel. Voorzitter: Daik krabbelen we geregeld op den bodem van onze schatkist U hangt een somber beeld op. Dat vind lk niets lollig. We moeten een vaste basis hebben! De heer Kouseband wijst er op dat De Wiel volgende jaar 50 jaar be staat Heeft ze niet die jaren ook de volksgezondheid gediend? Als De Wiel haar poorten eens sloot en men ging in het Witte Kruis zwem men? Voorzitter: Dan gingen we failliet. De lieer Anderson: Dan moesten we de prijs der badkaarten verhoogen en waren we weer evenver. De heer de Raat zet nog eens het plan van een stichting uiteen. De heer De Waal moet dan toch voelen, dat de rechten der W.K.-leden veilig zijn. De heer De Waal zegt: Geef maar uit voor het W. K„ maar wc gaan een tijd tegemoet, waarin de volksgezond beid nog wel een stootje moet hebben, als we denken aan den nood in het geblokkeer de Duitschland in den vorigen oorlog, staat ons nog heel wat te wachten. Bij minder voeding zal de t.b.c. haar kop opsteken. Daar heeft het W. K. ook tegen te strijden! Elders gaaf het ook goed. De stichting De Wirg te Winkel loopt uit stekend, 't is dus niet juist dat het nergens loopt, in Winkel kreeg men alle medewer king van hoogerhand. 't Gaat wel, als men het niet zorg doet. Er is toch geen gemeente, welke zoo'n mooie plas heeft als Schagen? Spr. denkt aan verfraaiing door bebossching. Er is daar wat moois te maken. Aan één kant de baas spelen, zoo de heer De Waal wil is: fusie afwijzen! Met zitten en opstaan wordt ge stemd om een commissie te benoe men, welke het plan uit zal werken, een groote badinrichting te krijgen, door samensmelting der beide in richtingen. Alleen de heer De Waal stemt tegen Met applaus wordt het besluit begroet. De commissie, voorzoover het 't W. K. be treft, wordt nu gevormd. Gekozen worden de heeren Nanninga, Anderson en Kip, met als evenaar de heer Koordes. Allen met bijna algemeene stemmen. (Applaus). Het bestuur krijgt machtiging voor het doen van enkele voorloopige uitgaven. De heer Schmalz dankt voor de vlotte en prettige manier, waarop alles geloopcn is, hoopt dat het in de vergadering van „Dc Wiel" even vlot zal gaan en spreekt vertrou wen uit in de plannen, welke spr. zeer in het belang van zwemmend Schagen acht. Hierna sluiting. Rheumatische pijnen kunnen verdreven worden met Kruschen. Reeds gedurende tientallen jaren bracht Kruschen uitkomst over de heele wereld. Neem toch óók onder voortdu rends controle van séfclkun. dige-apotheker G. J. Logger Bij apoth. en drog. 1.47, 0.7G, 0.41. Avonturen van jeugdige Hagenaars Op aanhangwagen van vrachtauto geklommen en meegereden tot Schagen. Een chauffeur van een vrachtauto, waar achter een wagentje met gasgenerator was gekoppeld, kwam gistermiddag te Schagen tot de ontdekking, dat hij ongewild twee jeugdige pasagiers van Den Haag, zijn startplaats, tot hier in Hollands Noorden meegenomen. Een vijftienjarige een een twaalfjarige knaap hadden dc kans schoon gezien in Den Haag op liet aanhangwagentje te klauteren, en ongezien de reis tot Schagen mee te ma ken. Voorloopig ontfermde de hotelier de heer Geel aan het Stationsplein zich over de passagiers en bracht ze met brood en koffie wat op hun verhaal. Er zat niet anders oj) dan de politie te waarschuwen en in af wachting van het transport weer naar Den Haag, waren ze op het bureau in de Land- bouwstraat in de gelegenheid gesteld verder te bekomen van de verre reis. Natuurlijk ontbrak het politioneele standje niet, maar de jongens echte „binken", hadden al gauw in de gaten, dat de strenge menecren het zoo héél erg niet meenden. Het was bovendien allemaal heel onschuldig ge gaan, ze waren een „ommetje om", toen kwam die fijne auto en werd de verleiding te groot om van het aanhangwagentje af te blijven. Toen ze eenmaal zaten, ging de auto plotseling rijden en drufden ze er niet meer af te springen. De kinderpolitic in Den Haag werd verwit- ligd en deze zou de ouders vertellen dat hun jongens laat op den avond konden worden afgehaald. Om zes uur is het stel onder geleide van een rijksveldwachter op transport gesteld. Of de ontvangst in Den Haag even prettig is ge weest als te Schagen, waar de politie het den jongens, die kennelijk uit fatsoenlijke ge zinnen kwamen, niet al te moeilijk heeft ge maakt, is een andere vraag. i Het mooie weer lokte veel bezoe kers. Donderdag j.1. waren er 58 stuks vee voor de Centrale, een groot verschil bij vo rige weken! Wij kunen deze week wel wat weinig toeloopen. De aanvoer van melkvee was bevredigend, handel goed, prijzen tot f475. Gelde koeien, weidekoeien handel naar wcnsch; hoogste noteering 350. Veel pinken aangevoerd. Xoteering tot f300, duur dus. maar toch ging de handel wel. In den handel wordt dit genoemd „stijf duur". Nuchtere kalveren voor de fok golden f30- f52; handel was wel eenigszins stug. Voor de Centrale waren er 500 stuks aangevoerd. 8 Paarden aangevoerd: deze noteering wa9 1100—1S0O gld. Duur! Zoo gezegd, de heer K. Stammes had ze hier in alle rangen en standen en kan ze ook leveren. Gisteren ver kocht hij nog 2 stuks, dat is op zichzelf al een kapitaal. De handel in overhouders was vrij goed. de notecring was 425S gld; Maar er waren ook „reuzen overhouders" aangevoerd. Jonge bokken, en geiten golden van fl.50 —f2. Naar melkgeiten wordt sterk gevraagd die kunen nu geweldige prijzen opbrengen! Er werd gesproken van pl.m. 100 gld. Hoe is het mogelijk! Schrammen tot f40. Biggen tot f28; handel van beiden kalm. Konijnen golden vandaag 0.50, minder bij de vorige weken, nu was de duurste konijn voor f 12.50 verkocht. Handel best. Kippen bij het oude. tot f3. Het was wat weer betrof een mooie dag, veel bezoek en kooplust en zoo was er aardig drukte op de stallenmarkt ook. VERKOCHT. Het woonhuis van den heer Tames Schenk aan het Rensgas is door bemideling van het makelaarskantoor A. Sleutel Jz. ver kocht. aan mej. Van Voorene geëvacueerde uit Den Helder. ZIJPE OUDESLUIS. ZUSTER MEURS DOOR DE BURGERIJ GEHULDIGD. Zuster Meurs beleefde gisteravond een drukken, doch aangenamen avond, daar het Co/niié van Oudesluis haar ter eere een bijeenkomst hield. De voorzitter, de heer C Nannis, opende den avonu en heette in 't bijzonder wel kom den Burgemeester, de Secretaris dezer gemeente, den heer de Boer, den lieer G. v. d Sluijs, dokter Boerma en Mevrouw; Mevrouw de Leeuw en den heer Elzer en de leden van de Commissie. Na „Zuster" dank en waardeering te hebben gebracht voor al haar goede werk, bood hij een rustbank en een fauteuil aan en overhandigde een herdenkingsalbum, waarin de namen van kleinen en grooten, vermeld waren, die Zuster deze cadeaux hadden vereerd. Uit naam van de Be.erafe- nisvereeniging „de Laatste Eer" zegde hij haar nog een boekwerk toe. Mr. D. Breebaart drukte in een waardee- rende speech de gevoelens uit van 't Be-» stuur van de Afdeeiing Zijpe en Callants- oog van het Witte Kruis en schonk een prachtige schemerlamp, waarvan hii hoop te. dat het licht nog vaak de avonden ver- vroolijkte. Secretaris De Boer sprak als voorzitter van de T.BC commissie en huldigde de Zuster als „huisbezoekster", die steeds haar patiënten uitmuntend verzorgde en aange naam met het bestuur samenwerkte. Voor de afdeeiing Oudesluis van 't Cen- traa 1 - Gen oo tsch a p voor Uitzending van Kinderen naar Koloniehuizen" vertolkte de heer IL Jippes. mede namens zijn mede bestuurder den heer Jn. Kossen den dank dezer afdeeiingen voor het begeleiden der kinderen naar de door de heeren Dokto- I?" daartoe aangewezen koloniehuizen. Wijl al het geld voor de patiëntjes was ge bruikt, kon er geen aandenken voor de Zuster overgereikt worden, hetgeen echter wel naar den geest van Zuster Meurs haar opvat tinen was. wijl deze graag alles voor haar kinderen overhad. Dokter Boerma bracht de waardeering en^ hoogachting van de vereenigingen uit t Zand tot uiting en vereerde Zuster een- boek „Hollands Glorie". „Het Boek van den laatsten tijd"' en nog een mooi ge schenk van Mevrouw Hij hoopte, dat het geen „afscheid" zou zijn. doch dat de vriend schansbanden niet zouden verslappen, in tegendeel! De heer K. Paarlberg Sr. verzocht zuster Meurs haar geschenken van de Commissie Woensdag 23 April van 4 tot 6 uur nam. te willen doen tentoonstellen in het gymna stieklokaal te Oudesluis, opdat de schen- kers(sters) zelf hun cadeaux konden be zichtigen. 't Spreekt van zelf, dat dit wel willend werd toegestaan. Zuster bedankte alle Besturen en Leden rier respectievelijke vereenigingen en ver klaarde, dat de Oudesluizcrs haar het zoo naar den zin hadden gemaakt' dat ze nog jaren in deze plaats wilde wonen. Een allergenoeglijkst ongedwongen sa menzijn besloot deze afscheidsavond, die men werkelijk noode verliet. HOOGWOUD 15 JAAR. Deze weck is het 15 laar geleden dat J. Bakker bij de post in dienst kwam. eerst als hulpbesteller en later als vaste besteller.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5