Adverteert ie dit blad Schager varkensvilders staan terecht avond-vierdaagsche In Juni Uoei&al OMZETBELASTING VOOR VERPAKKINGS MIDDELEN. Het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen heeft zich met een adres tot den secretaris-generaal van financiën gewend met het verzoek om alle verpakkingsmid delen welke naar het buitenland gaan, van omzetbelasting vrij te stellen in dien zin,, dat dus ook de fabrikanten over hun leve ringen aan de veilingen geen omzetbelas ting verschuldigd zouden zijn. Eenmalige emballage gaat grootendeels naar het bui tenland; daarvoor zou dit alzoa in ieder geval kunnen geschieden. Voor dat deel, dat een binnenlandsche bestemming kreeg, zou later een aanslag opgelegd kun nen worden. BROEK OP LANGENDIJK. GEEN KOOL MEER VOOR EXPORT. Dinsdagmorgen werd in de veiling bekend gemaakt, dat de nieuwe lijst van exportpro ducten niet meer de namen bevat van roode kool. gele kool, Deensche witte kool en uien. Deze producten zijn niet meer ovor export toegelaten. De maximumveilingprijzcn, wel ke voor deze artikelen gelden, zijnvoor roode kool f9.gele kool f7.60, Deensche witte kool f 6.70 en uien f 8.per 100 Kg. Dit beteekent. dat de prijs voor de kool niet verhoogd is. De uien zijn van f6.op f8.per 100 Kg. gebracht. Voor de tuinbou wers in deze streek is dit van weinig be lang, Want er zullen hier practisch in 't ge heel geen uien meer in voorraad zijn. De nieuwe exportprijzen zijn voor rabarber (stelen zonder blad, minstens 30 cm. lang en 15 mm. dik) f 11.— per 100 Kg. Voor spinazie fll.per 100 Kg. Ongewasschen raapstelen komen op de lijst voor met f 14.— per 100 Kg. Kaskomkommers A. 46 Kg. p. 100 stuks f25.—, B. 38 Kg. p. 100 stuks f 19.—C, 30 Kg. per 100 stuks f12.50. Glassla: I A: 16 en 20 Kg. per 100 stuks f8.per i00 stuks, 1, 13 Kg. per 100 stuks f6.50. Bloemkool I, 20—25 cm. middellijn f26. per 100 st. en II. 1620 cm. doorsnede f 19.50 per 100 stuks. Radijs f2.50 per 100 bos. Voor de afwijkende kwaliteit, alsmede de niet voor export geschikte producten be draagt de maximumprijs 80 van den voor het goedgekeurde product vastgestelden prijs. De veilingen zijn verplicht iedercn dag dat er veiling is of voor export wordt verla den, in de eerste plaats den binnenlandschen handel de gelegenheid te geven, voldoende producten te koopen, ook van eerste kwali teit. 'T WORDT ZOMER! Het begint met de winterkool wel. op het eind te loopen. De aanvoeren waren den laatsten tijd al heel gering. Men heeft dan ook besloten, om «in 't vervolg om den an deren dag te veilen. OUDKARSPEL BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. De afdeeling OudkarspelNoordscharwou- de van den Bond v. Staatspensionneering hield gisteravond in café Visser te Oudkars pel haar algemeene jaarvergadering onder leinding van burgemeester Wijnveldt. De opkomst der leden was niet groot. De voorzitter heeft in zijn openingsrede met waardeerende woorden de nagedachte nis geëerd van het overleden bestuurslid den heer E. Slooves, die gedurende zijn ruim 25-jarig bestuurslidmaatschap zeer veel voor het schoone ideaal van den B. v. S. heeft gedaan. Daarvoor werd den overledene harttelijk dank gebracht. Deze woorden wer den staande door de aanwezigen aange hoord. De voorziter deelde mede, dat de penning meester, de heer S. de Beurs, door een ernstige ziekte is getroffen. Gelukkig is zijn toestand nu vooruitgaande. Na vaststelling der uitgebreide notulen bracht de secretaris, de heer J. Bruin het jaarversjag uit, waai-van wij ontleenen, dat 4 bestuursvergaderingen zijn gehouden. Het ledental is heel goed op peil gebleven: op plm; 375. Herinnerd werd aan de goedgeslaagde feestmiddag, welke in het afgeloopen ver- eenigingsjaar is gehouden. Het jaarverslag werd onder dankzegging goedgekeurd. De voorzitter deelde mede. dat enen hoop te, ook dit jaar een feest voor de ouden van dagen te kunnen organiseeren. De rekening van den penningmeester, den heer S. de Beurs, werd voorgelezen door den secretaris. Begonnen was met een sal do van f 94,64, de totale, ontvangsten wer den f 433,75 De uitgaven waren f 340.53, het kassaldo aan het einde van het boekjaar was f 93.22. De heer Klaver adviseerd tot goedkeu ring, waartoe besloten werd. Bij de gehouden Bestuursverkiezing werden de heeren J. Benni en K. van Dijk herkozen. In de vacature Slooves werd de heer J. Ootjers Rz. te Noordscharwoude gekozen. Het bestuur had geadviseerd iemand uit Ncordscharwoude te kiezen. Dan werd de verhouding in verband met. het ledental beter. Tot afgevaardigde naar de federatie werd de heer C. Borst Pz. herkozen. Hij nam deze benoeming gaarne aan. De heer Borst bracht verslag uit van de besprekingen in de Federatievergadering. De voorzitter zeide n.a.v. dit verslag het zeer noodzakelijk te achten, dat de propa ganda voor staatspensioen wordt voortgè- zet. Hij betreurde het zeer, dat afdcclingen xn den omtrek, zooals Zuidscharwoude—Broek op Langendijk heelemaal dood is. De voorzitter deelde mede. dat het salaris van den bode is verhoogd van f 40 tot f50. De heer C. Borst vroeg of het bestuur een idéé heeft voor te voeren propaganda. De voorzitter meende, dat men op de fe- deratievereaderingen wel kon aandringen op het houden van een landdag of iets der gelijks. De heer K van Dijk zou wel iets willen doen aan den Laneendiik. met medewerkirur der andere afdeelingen. Na noe eeniee besprekingen besloot, men op 't houden van een streekmeeting te Alk maar aan te drineen. Ook de propaganda aan den LangendijK zal in gedachten worden gehouden. Daarna sluiting. Melken op de voorjaarsveemarkt te Hoorn. Daar de koeien te lang van stal waren en het melktijd werd, moesten de knechts aan den arbeid, om dit dagelijksch werk te verrichten, zij het in eenigszins ongewone omgeving (Pax-Holland) SCHAGEN P.W.N.—P.T.T., 3—7. Gisteravond hebben de P.W.N.-mannen hun stijve spieren weer eens een beetje los gewerkt door een partijtje voetbal te spelen tegen P.T.T.-ambtenaren. De P.T.T. bracht voor het meerendeel jonge krachten in het veld. Toch hield de P.W.N. gedurende de eerste helft goed stand. Na de rust was het echter mis. De voeten werden zoo zwaar als lood. de tong hing op de schoenen en het was slechts aan het goede werk van den spil Anneveldt en keeper de Jong te danken, dat er niet meer doelpunten kwamen. Er werd in het begin vrij gelijk op ge speeld. De partijen waren om beurten in den aanval. Het duurde dan ook twintig minuten voor er een doelpunt kwam, doch toen kwamen er meer. Kort na het eerste doelpunt van P.T.T. zag v. d. Kuit kans. de .longmoor deh tweeden keer te laten vis- schen. Dat werd de P.W.N. toch te machtig en met een fraai vleugeischot verkleinde Capelle den achterstand tot 21, terwijl Rus spoedig daarop de partijen weer op gelijken voet bracht. Daarna ging P.T.T. er echter weer van door en voor de derde maal kreeg de Jong het nakijken. Voor de rust werden geen goals meer gemaakt. Wel liep Rol eenige keeren zijn tegenstanders voor de vlakte, dcch de P.W.N.-mannen konden er niet meer door komen. Na de rust was bij P.W.N. alle fut ver dwenen. Het spel bewoog zich geregeld op hun helft en zij sjokten met looden schoe nen achter den hal aan en zoo voerde P.T. T. de sccre geleidelijk op, waarhij Loos, Bón genaar en Everts verdienstelijk werk lever den. Toch zag P.W.N. nog kans. Bijlsma te passeeren. terwijl een hard op den kee per terug gespeel den bal van Zwaan juist over de lat verdween, zoodat het einde kwam met een 73 overwinning voor het P.T.T.-tcam De. P.W.N. mannen zullen echter binnen afzienbaren tijd revanche nemen. VERBOUWING. Door den regeeringscommissaris is vergun ning verleend aan den heer A. Schager, Loet alhier, voor het bouwen van een nieuw woon- en winkelhuis. De bouw is opgedragen aan D. Boekei, timmerwerk en P. Keuris, metselwerk. Architect is de heer Chr. Dekker. SINT MAARTEN TREURIG. De alhier zoo goed bekende 3-jarige Tineke de Vet, geraakte gister bij de schoolpost te water. Bijna direct werd zij er uit gehaald, doch geneeskundige hulp mocht reeds niet meer haten. Twee doktoren hebben al het mogelijke gedaan, doch helaas zonder resul taat. BENOEMD. Tot melkrijder voor de Tijdgeest alhier is benoemd de heer B. Jonker. BARS1NGERHORN MET 1 MEI VRIJ. De afdeeling Waard- en Groetpolder van het Nederlandsch Agrarisch Front alhier, heeft besloten op 1 Mei a.s. de landarbeiders, met behoud van loon, vrijaf te geven. Het betreft hier 70 arbeiders. BERGEN SAMENVOEGING BERGEN en SCHOORL. De samenvoeging van Bergen en Schoorl, welke zooals wij onlangs schreven op 1 Mei haar beslag zou krijgen, is naar wij ver nemen verdaagd, omdat de administratie in een zoo korten tijd niet geregeld kan worden. Vermoedelijk zal nu op 15 Mei de samenvoe ging een feit worden. NIEUWE N1EDORP WINTERHULP IN ACTIE. De plaatselijke directeur voor Winterhulp alhier heeft aller médewerking ingeroepen voor de inzameling van de oude fietsplaatjes. De hoofden van de openbare en bijzondere scholen hebben hun volle medewerking toe gezegd. De schoolkinderen zullen bij dit nut tige werk worden ingeschakeld. STEUN KIPPENHOUDERS. Alhier zal aan een tweetal kippenhouders met terugwerkende kracht steun worden verleend. Voor den een is het bedrag vastge steld op f 2.50 per week, voor den ander, die een groot kippenbedrijf had, nl. 2800 kippen, waarvan hij er 265 mocht houden, op f 9 per week. Arrondissementsrechtbank te Alkmaar MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 29 April. Dirk T. en consorten moeten zich verantwoorden over de twintig varkens bij boer Slijkerman ge slacht. Getuige, boer Slijkerman houdt zich dom. Vijf maanden geëischt tegen Giel Br. en drie maanden tegen den jongen T. Meer dan een half uur had de Ar rondissementsrechtbank gistermor gen niet noodig om een drietal Scha- genaars, betrokken bij een clandestie ne slachting van twintig varkens in de Zijpe te berechten, deze verdach ten zuilen vermoedelijk langer tijd hebben hun zonden in eenzaamheid te overpeinzen, want de officier van justitie, Mr. de Bruys Tack was niet malsch in zijn eisch. Hij wenschte voor den slachter en koopman D. T. de straf bepaald te zien op een Jaar, diens eersten assistent, den vrachtrij der M. J. Br. vijf maanden en voor den tweeden assistent J. T. Jr.. drie maanden gevangenisstraf. De zaak is hier niet mee afgeloopen, de hoofd persoon, de veehouder W. is ziek ge worden en hij zal dus later terecht staan. De zaak tegen de Schagcnaars was betrek kelijk eenvoudig, er viel niets te ontkennen, want de actieve politie, wie de president la ter hulde bracht voor haar optreden, had ontdekt wat te ontdekken en bewezen wat te bewijzen viel. Eerst was de beurt aan Dirk T. Sr. en. hem werd dan ten laste gelegd dat hij in den nacht van 27 op 28 Decembcrvan het vorige jaar in de schuur van den Zijper agrariër G. P. Slijkerman met andoren twin tig varkens clandestien had geslacht. Slij kerman was getuige, een voor de rechtbank nogal lastige getuige, want hij is stokdoof. Waar het eigenlijk om gegaan was dien nacht scheen hij niet beseft te hebben. T. was hij hem gekomen en had gevraagd of hij een aantal varkens in de schuur mocht bren gen. Slijkerman had daartegen geen bezwaar maar 's avonds werd een ander verhaal ver teld. T., die foen in gezelschap van 2 man nen was, deelde mede dat de varkens moes ten worden geslacht en ook daartegen had S. blijkbaar geen bezwaar gemaakt. Hij vertelde althans, dat hij D. T. met een mes in zijn handen had gezien en later had hij den slachters nog een bakje koffie gebracht. Om elf uur den volgenden morgen was alles af geloopen. Getuige had de stal weer schoon gemaakt en de darmen en pootjes op de mestvaalt geworpen. De geslachte varkens hingen toon in de hooiberg, en later had getuige nog gezien dat de geslachte dieren uit de gierput wer den opgehaald, nadat ze uit de schuur wa ren verdwenen. De. rechtbank liet dezen edclaardigen vriend en gullen gastheer weer in de bank plaatsnemen en toen werd D. T. Sr. aan den tand gevoeld. Het verhoor leverde weinig moei- 'ijkheden op. De verdachte had zich bereid verklaard voor den principiaal W. die dan later terecht zal staan de varkens te slachten, mits hij daarvoor hulp kon krij gen. De president wist te vertellen dat de var kens mei een hamer verdoofd en daarna gekeeld waren. Een vergunnings recht om te slachten bleek de verdachte In Noordholland centrale punten. Amsterdam, Haarlem, Enkhul zen, Alkmaar en Anna Paulowna Naar wij reeds eerder meldden, is een lan delijke regeling tot stand gekomen inzake de organisatie van de bekende avond-vier- daagsche. Dit is reeds een van de eerste ver heugende resultaten, van de inmiddels tot stand gekomen fusie der verschillende ge westelijke wandelsportbondcn. Nadere bijzon derheden zijn thans bekend. Als data voor de te houden landelijke vier-daagsche zijn genomen 18—19—29—21 Juni. De Noord-Hollandsche Wandelsportbond organiseert op deze vier dagen een 4 x 20 K.M. tocht, resp. in de plaatsen Amsterdam, Haarlem, Enkhuizen, Alkmaar en Anna Pau lowna. Ook elders in het land worden dergelijke tochten gehouden. Geen gewone vierdaagsche. Deze landelijke organisatie van de avond- vierdaagsche wandeltochten zal ongetwijfeld aan een groote behoefte voldoen, temeer, daar men vrijwel zeker kan aannemen, dat dit jaar geen gewone vierdaagsche zal kun nen worden gehouden. De bezwaren ten aanzien van de levensmid- delenvoorzicning en de huisvesting der dui zenden deelnemers zijn zoo groot, dat hier door een behoorlijke organisatie van een nor male Vierdaagsche-vrijwel onmogelijk moet worden geacht. Bovendien wordt sterk be twijfeld of de daarvoor verantwoordelijke in stanties wel hun goedkeuring zullen kunnen verleenen voor de organisatie van een derge lijk wandelfestijn, waaraan tot nog toe steeds duizenden personen hebben deelgenomen, hetgeen in dezen tijd niet wenschelijk wordt geacht. Door het uitvallen van deze vierdaagsche, waarvan bepaald was, dat deze wederom te Nijmegen zou worden gehouden, rekent men erop, dat de belangstelling voor de lande* lijke vierdaagsche aanmerkelijk zal stijgen, zoodat de deelname nu reeds wordt geschat op ruim 10.000 personen. Een herinneringskrnisje. Voor de avond-vierdaagsche is een uniform herinneringskruisje (X.W.B.-kruis) beschik baar gesteld. Voor hen, die verleden jaar reeds hebben deelgenomen aan een van de avond-iverdaagschen. hetzij v. d. S.G.W.B., hetzij van den N.H.W.B., is een kruisje be schikbaar, waarop het cijfer 2 is aangebracht. N.V. ZAANLANDSCHE BANK. De arrondissementsrechtbank te Haarlem heeft de surseance \an betaling, welke was verleend aan de N.V. Zaanlandsche Bank in liquidatie, gevestigd te Krommenie, voor den tijd van anderhalf jaar verlengd. Programma voor Zondag Kampioenschap van Nederland. HeracleaADO en VSV—PSV. Eerste klasse. Afd. n. RFC—VUC. Afd. IV. MW—BW. Afd. V. BeslissingswedstrijdBe Quick— HSC (terrein GVAV Groningen)., Sneek Veendam; AchillesGVAV. 2e klasse A. WFCAlkm. Boys; West Frisia—Zeeburgia; OSV—DWV; VVZ—AFC. 2e klasse B. HVC—EDO; Hercules—Wa tergraafsmeer; Volendamde Spartaan; RCH Hilversum; de KennemersHFC. 3e klasse A. QSCGVO; Always Forward Purmersteyn; St. George—Hollandia; ZW Zaandijk. 4e klasse A. Schagen—DTS; Wieringerw. Watervogels; SuccesNieuwe Niedorp; BKC —MFC. INSCHRIJVINGEN IN HET HANDELS REGISTER VAN 15 TOT 28 APRL 1941. Nieuwe zaken: Bergen: Fa. Aannemersbedrijf M. Bijl, Bergerweg 20, aannemerszaak. Andere wijzigingen. St. Pancras: Fa. Gebr. Kloosterboer, Bo- venweg 257, exporteur van aardappelen enz. intreding vennoot. Opheffingen Barsingerhorn: C. Visser, A 33, dames- en heerenkapper enz. Bergen: Pension „Zonnetij", J. Bes, Rus sen weg 3, pensionbedrijf. Het typisch Zaansche houtsn huisja te Wormerveer, bekend als .het huisje van De Ruyter", zal geheel vrij komen te staan, nu een begin wordt gemaakt met den afbraak van d« naast gelegen oude grutterij Dillewijn, een der oudste primitieve fabriekjes uit de Zaanstreek (Pax-Ho!lend} niet te bezitten. Desgevraagd werd geopen baard wat er mee verdiend zou worden, dat was vier gulden per varken. En aangezien er anders niets te verdienen viel, had hij dit buitenkansje waargenomen. Wie de var kens in de gierput had gegooid wist verd. niet. Zijn strafregister was lang en zwaar. Eenigen tijd geloden heeft U. aldus de president, gevangenis straf cckreeen voor het slachten van schapen en U eaat maar ee- woon met Uw bedrijf door. Ook de officier, was in zijn kort requqisiloir het er mee eens. dat Sr. de hoofd dader was. Lekker zouden de men sehen hebben gegeten, zei de Offi cier sarcastisch, jullie zoudt de boutjes wel weer uit de ier hebben gevischt. afgespoeld en aan den man hebben gebracht Daar had Dirk T. niet veel op te zeegen. Toen de eisch van een jaar werd gehoord begon zijn vrouw, die op de publieke tribune zat. zéér luid -te snikken En toen kwam Giel Br. voor de heeren. De ouwe heer Slijkerman dischte weer het zelfde- mooie verhaaltje op. «naar Giel wou het doen voorkomen alsof Dirk T. alleex— de varkens had geslacht. Dit verraad aa» de broederschap was Dirk te veel natuui lijk en tegen deze aantijging protesteerd hij dan ook hevig. De president meende, dat ook deze verc heel goed wist, dat er frauduleus geslacli werd. vj. Ik wist het niet zeide verd. B. De Officier dacht er in zijn requisitoir ar ders over en beschuldigde verd. B. van me deplichtigheid. Mr. de Bruevs Tack eischt vijf maanden gevangenisstraf. „Der Dritte im Bunde" was de zoon va'^^^ T. uit Schagen. Get. P. had niet gezien, dat deze verd. 00"—- geslacht had. Dat heb ik ook niet gedaan - aldus verc ik heb alleen de dieren vastgehouden. De Officier van Justitie, requisitoir nr* mend, meende, dat deze verd. ook heel goeiiiL. wist, dat dit vleesch aan de distributie oni trokken werd. Mr. de Brueys Tack vond d<f zen verd. de minst schuldige van de dripj D, maar toch was hij op dén gevaarlijken weg. Tegen dezen verd. vroeg de Officier dri—-■ maanden gevangenisstraf. Van al deze zaken bepaalde de Recht- bank de uitspraak op heden over veertien dagen. ings-

Schager Courant | 1941 | | pagina 6