men nnn Her moeRQs r— Verduisteren 9.11 uur Marktberichten De grime van den heer Kasten was goed verzorgd, terwijl de dansjes onder leiding van mej. 1'. Kóningh zijn ingestudeerd. Al met al een uitstekend geslaagde uit voering. VOETBAL. Gisteren speelden de ad.spira.ntcn A legen Succes B uit Wieringen. De Winltelers wa ren te sterk voor de Successers. Tegen wind in wisten de adspirantcn van Winkel reeds een voorsprong te nemen van 20. Na de rust werd de score regelmatig opgevoerd tot 9—0. De doelpunten werden gemaakt door M. Kooij 5, Kr. Koeten 1, J. Ilartog 1 en H. Bouwman 2. Door deze overwinning zijn de adspiranten ongeslagen kampioen van hun afdeeling geworden, waarmede we hen van harte felicitoeren. Hierna speelde Winkel III tegen SI. Maar- tensvlothrug I. Er werd aardig spel gegeven en ook hier wisten do Winkelers de over winning te behalen. Ruststand' 11. Na de* rust kreeg Winkel wind voordeel en was steeds in cle meerderheid. Toch wisten ze deze meerderheid niet in het vcreischto aantal doelpunten om te zetten. Slechts 2 punten werden door Winkel gemaakt, wa^r de Vlotbrug 1 punt tegenover wist te zetten, zoodaf de einduitslag 32 in het voordeel van Winkel was. .T. Dieleman, die een goede partij speelde, heeft twee doel punten gescoord en A. Faber 1. Scheidsrech ter Slinkcr leidde heide wedstrijden correcht Het vierde elftal verloor d'en ui (wed strijd tegen Barsingcrhorn met 31. 's Avonds had in hot lokaal van den heer Zeeman een gezellige bijeenkomst plaats ter eere van het door do adspiranten behaalde kampioenschap. Het bestuur feliciteerde de jonge kampioen evenals dc Middensfands- vereenigfng. welke bloemen aanbood, ter- wijt door den heer Zeeman een medaille be schikbaar werd gesteld. In verband met den te spelen beslissings wedstrijd Winkel IISiibekarspel II werd een oefenwedstrijd gespeeld tusschen Win kel T en TT. Het Tle toonde zich heel wat strijdlustiger dan liet Te en gaf deze dan ook een lesie. n.1. met 41. welke uitslag volkomen verdiend was. LANGENDUK 12K JARIG BESTAAN' VAN' A.D.V.E.N'.D.O. Voor het Nationaal Concours, dat. ter ge legenheid van het. 12^-jarig bestaan van het Fanfarecorps A.D.V.E.N'.D.O., gevestigd te Broek op Langendijk, zal worden gehou den, hebben zich 19 Harmonie- en Fanfare corpsen aangemeld. Het concours zal wor den gebonden in het daarvoor uitstekend gebouw van de Bollcnveiling. Voor de ont vangst der deelnemende vereenigingen is een Eere-comité gevormd, waarvan de bur gemeester, de heer H. S^JtelTiaas, voorzitter is. KEURINGSDIENST. De Keuringsdienst uit dc verschillende tuinbouwvereenigingen heeft weer de gele genheid opengesteld om aardappelen, gra nen, peulvruchten en andere landbouwzaden Ier keuring aan te géven. Gezien de grootc beteekenis van deze keuring zal daarvan ongetwijfeld een ruim gebruik worden ge maakt. OUDE NTEDORP LEDENVERGADERING FLORIALAVER. De voorz. zorgt voor de vroolijkc noot bij de rondvraag, door op te merken als zijn cchtgenoote niets voor de rondvraag heeft: „Die wacht natuurlijk weer tot ze thuis is!'' Met de beste wcnschcn voor het welslagen der tentoonstelling sluit voorz. dc vergade ring. - WERKLOOSHEID. Tlian.s zijn bij dc werkverschaffing tewerk gesteld 4 personen. Z1JPE OUDESLUIS WINTERHULP. Als „Klap op de vuurpijl" bracht de laat ste huis aan buis collecte van Winterhulp alhier het niet onbelangrijke bedrag van f 27.91 op. De voorzitter, de heer C. Nannis bedankte de dames en heeren in hartelijke woorden voor luin gulle medewerking om zooveel nialcn rond te gaan.' Na het drama te Houten Begrafenis der slachtoffers. Zaterdagmorgen heeft in het buurtschap het Goy, onder de gemeente Houten, de begrafenis plaats gehad van de slachtof fers van de n dubbelen moord, welke dooi den 59-jarigen landbouwer A. dc L. in een vlaag van verstandsverbijstering is ge pleegd op zijn vrouw en kleindochtertje van acht maanden. Reeds vroeg in den morgen werd de kist, waarin het lijkje, van de baby in de ar men van de grootmoeder lag, van hel huis, waar de vrou w was vermoord, naar de R.K. kefk gedragen. Het kleine landelijke kerkje was bijna geheel bezet. Zoowel in de kerk als op het. graf wer den liturgische liederen gezongen. Toen de kist m de groeve neerdaalde, maakte zich van de belangstellenden een groole oht roering meester. Nadat aan de geopende groeve de gebeden waren verricht, was dc plechtigheid ten einde. DRUK BEZOEK AAN DE BOLLEN VELDEN. Dc weergoden zijn de bollenstreek giste ren gunstig gezind geweest. Den geheelen dag straalde de zon uit een wolkcnlooze he mel en men zou werkelijk van ideaal voor jaarsweer hebben kunnen spreken, als de vrij straffe en gure Noordwester er niet was geweest, die het kwik in den thermometer nog wat aan den lagen kant hield en ook niet toeliet, dat mantels en jassen thuisg<v latcn konden worden. Maar de bewonderaars van het jaarlijks terugkeerende bloemen festijn hebben zich daardoor niet laten weerhouden en zijn er bij duizenden te voet, per fiets of mei 'de tram op uitgetrokken om van de kleuren weelde te genieten. Vanavond gaat de verduistering in om en duurt tot morgenochtend 6.01 uur Uit onze Omgeving HEElt-HUGOWAAPiD DE VROOLIJKE HOLLANDERS. Zaterdagavond trad voor ons op Het Radio Kleinkunst Ensemble „De Vroolijkc Hollan ders" uit liet Leidsblieplein Theater te Am sterdam, onder leiding van Charles Tobi in de tooneelzaal van den beer Rus. Dit ensemble maakt op T oogenblik een tournee met liederen en schetsen uit de Ca baret-Revue „lk hou van Holland", ten bate van dc Ncdcrlandsche oorlogsgewonden. Wij kunnen niet zeggen welke van de op tredenden ons het meest voldeed. Allen wa ren op hun best en het gebodenc getuigde van smaak cn werd artistiek naar voren ge bracht. Bijzonder geslaagd waren de imita ties -door den heer Marcel Barger van ver schillende buitenlamlsche filmsterren en radiozangers, alsmede van de Ncdcrlandsche bard Koos Speenhof. Ontvoerend was dc voordracht door Louis Zegwaard van „Het oude Mensch", waarin uitkomt hoe toch steeds een moeder op haar zoon wacht, al is die nog zoo'n losbol cn bijna nooit thuisa Ook dc liedjes die onze grootouders hebben bewonderd, vielen zeer in den smaak van bet publiek, cn de twee vroolijke drama's in zakformaat brachten danig dc lachspieren in werking. Al met al een avond van intens kunstgenot. Jammer voor de'Nederlandséhe ooiiogsge- wöndcn, dat er niet'veel meer publiek aan wezig was, want de recette zal wel niet bui tensporig hoog zijn, gezien de vele ledige plaatsen in de zaal. WINKEL UITSTEKEND UITGEVOERDE OPERETTE Zondagmiddag gaf, het kinderkoor van „Wcst-Frisia" in de zaal van den heer Laan een kinderoperctte getiteld „De Prins van Sind". Voor deze uilvoering bestond groo te belangstelling en verschillende ouden van dagen waren eveneens aanwezig. Dc heer Blaauboer opende deze middag, waarna de heer Dekker nog enkele woorden ter propaganda voor Staatspensioen sprak. Het, „groote koor" verstrekt met een strijkje uit Barsingerhorn opende het pro gramma met een tweetal mooie nummers „Die Mühle im Scharzwald" van Richard Éilenberg cn „Geschichten aus dom Wie- Mitwakr van Johann Strauss. Beide num mers werden mooi opgevoerd, waarbij de goede uitspraak opviel. Hierna kwam het kin dei •koor aan de beurt, met „De Prins van Sind". De Prins waagt zich in een avontuur en moest een drietal vragen van een schoone Prinses beantwoorden om haar hand te verkijgen. Natuurlijk wist de Prins cle vragen op to lossen, maar met. de hulp van de kabouters De verschillende solisten zongen heel goed on de tafereelun waren bijzonder, mooi, vooral van dc kabouters. We kunnen dan ook een ieder aanraden Vrijdag a.s. deze uitvoering te gaan zien. want het is bui tengewoon mooi. De directeur de heer Nico Sneb en cle regisseur den lieer A. Wiedijk hebben hun beste beentje voorgezet en zijn hierin volkomen geslaagd. Ons nieuwe feuilleton Een spannende roman Het is ons gelukt de hand te kunnen leg gen op een feuilleton, hetwelk ongetwijfeld tyj de vaste feuilleton-lezers bijzonder in den smaak zal vallen. Het is een roman, getiteld „Helen van het Moeras", geschreven door de bekende Monica Hart, die tal van uiterst boeiende detective- en andere boeken op haar naam heeft staan. Een der beste daarvan is ongetwijfeld dit verhaal met zijn intriges, zijn onverwachte wendingen en spannende episoden. Wij twijfelen er niet aan of onze lezers zullen tal van prettige uren hebben met dit verhaal van Monica Hart. De voorz. dc heer F. Leek opent de ver gadering, waarna cle notulen worden gele zen en onveranderd goedgekeurd. Voorz. deelt mede, ten eerste dat vorige jaar door de tijdsomstandigheden de tentoonstel ling niet is doorgegaan, ten tweede dat de tent nog niet gerepareerd is, maar dat het bestuur er over In onderhandeling is. Hierna wordt door den heer A. van Zoo- nen rapport uitgebracht namens de reke ningcommissie. Dc commissie heeft alles in orde bevonden cn adviseert tot goedkeuring der rekening. De voorz. dankt cle commissie cn den pen ningmeester voor zijn beheer. Bij cle nu volgende bestuursverkiezing wordt Mw. Biersteker herkozen. Zij aanvaardt de benoeming. Bespreking tentoonstelling. Voorz. zegt dat in het bestuur gesproken is over het al of niet doorgaan van de tentoon stelling. Er zijn groote moeilijkheden, die voorzitter nader toelicht Het bestuur stelt voor om planten uit te reiken en verder het bestuur te machtigen om naar omstandig heden te handelen en later te beslissen in hoeverre de tentoonstelling zal doorgaan. Dc vergadering gaat hicTmede accoord. Op voorstel van het bestuur wordt'de na volgende blocmencommissie benoemd. Mw. .1. .Doorn en mej. N. Leek, Mej. M. Boontjes, plaatsvervangster mej. Co. Koopmans. Besloten wordt de tentoonstelling te hou den op Zondag 7 Sept. 1941. Aan de school kinderen zullen wederom elk twee planten worden uitgereikt. Er worden voor de ouders weer 2 series van 3 planten beschikbaar ge steld. Ieder zal voor potten moeten zorgen. Hitlerjugend en jeugdstorm bijeen Reichsjugendlülirer Axman In Amsterdam. In liet Concertgebouw te Amsterdam heeft gisterenmiddag een gemeensehappelijke- fccstclijke bijeenkomst plaats gehad van dc Hitler-jugénd en den nationalen jeugdstorm ter gelegenheid van het bezoek van den Ju- gondführcr van het Duitsche rijk, Artur Axman. Schout H. W. dc Vrijer, die de bijeenkomst opende, verwelkomde allereerst de autoritei ten en andere aanwezigen bij deze gemeen schappelijke viering. Lang hebben de Duit sche cn de Nederlandsche jeugd gescheiden gemarcheerd, nu echter zijn zij bijeen. Dc jcugdstormers zongen vervolgens het eerste couplet, van het, stormerslied, waarna de hoofdstormer, C. van Geelkerken, een kor te toespraak hield. Na deze, met applaus ontvangen rede, ving de uitvoering aan van de kindercantate „Mi- chiel Adriaanzoon de Ruijter", welke door stormers cn stormsters werd uitgevoerd, met medewerking van „Het Ncdcrlandsche Sym- phonicorkest". De Reichsjiigendfuchrer Arthur Axman hield daarna een rede, die met luid applaus ontvangen werd. Met liet zingen van het Deutschland- cn Horst Wessellied en hot zesde couplet van het Wilhelmus, werd dc ijijeenkomst geslo ten. Vieeschsmokkelaar ging 's nachts op roof uit Honderden kilo's graan verdwenen. Toen de politie dezer dagen een zekeren .1. v. d. B. aanhield, die frauduleus geslacht vlecsch vervoerde, achtte zij het raadzaam ook de woning van den aangehoudene eens te inspecteeren. Hierbij kwam men tot een ver rassende ontdekking. In de woning van den man trof men n.1. een aantal zakken aan, welke meel cn graan bleken te bevatten. Ter stond combineerde dc politie de aanwezig heid van deze voederartikclcn in dit, in de nabijheid van dcrl afgebranden graanmolen van de firma Knottenbelt staande huis met de mysterieuze verdwijningen van honderden kilo's granen, waarvan aangifte was gedaan. Men bleek goed geraden te hebben, want toen de aangehoudene eens aan den tand gevoeld werd, bekende hij allengs, dat hij, behalve met het smokkelen van vleesch bij dag, de nachtelijlke uren benutte om de pak huizen van genoemde firma te plun deren. Bij het voortgezette verhoor, noemde verd. dc namen van de personen, die hij, als graan leverancier, tot zijn vaste afnemers mocht, rekenen. Ook deze adressen Werden door de poli tie bezocht met het gevolg, dat nog een ge deelte van het gestolene achterhaald kon worden. Ook tegen deze personen is proces verbaal opgemaakt. Daar bijna de gehecle voorraad, die in de pakhuizen was opgeslagen, door de ca- tastrophe, welke dc firma door den geweldi gen brand van j.1. Woensdag trof, is verloren gegaan, is het niet mogelijk na te gaan, hoe veel er vermist wordt. Het onderzoek wordt, nog voortgezet. Leidsche Universiteit blijft gesloten Promo tics en examens kunnen voortgang vinden. Het rijkscommissariaat maakt het volgen de bekend: Op voorstel van 'den secretaris-generaal van het departement van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming heeft de com missaris-generaal voor bestuur en justitie ucn rector-magnificus der universiteit te Leiden gemachtigd, om toe te staan, dat vanaf heden promoties en examens-aan de universiteit weer mogen plaats vinden. In zoover echter tot dusver er publieke toe gang tot de examens bestoftjl, moet deze tot de naaste verwanten en vrienden be perkt worden. Overigens blijft de indertijd afgekondigde sluiting der universiteit tot nader order van kracht. Indien bij dc voorbereiding en bij het plaats vinden van promoties en examens niet alles zal achterwege blijven, wat op eenigerlei wijze als tegen de bezettings macht cn haar verordeningen gericht zou kunnen worden uitgelegd, zou het plaats vinden van promolies cn examens dadelijk weer moeten worden gestaakt. Tragisch verdrinkingsgeval Jongen ging varen Terwijl de ouders afwezig waren, is gis terochtend omstreeks elf uur de tienjarige Johannes Boelsma uit Doniawerstal met zijn jongere broertje naar het Tjeukemccr geloopen om daar met een bootje te gaan varen. Terwijl de oudste in het bootje stap te, is blijkbaar het touw, waarmede dit vast lag, losgeraakt en is Johannes alleen, voortgedreven door den krachtigen wind het meer opgegaan. Do jongste bleef op den wal achter. Door onverklaarbare oorzaak is het varende knaapje over boord geraakt waarbij het verdronken is. Op het hulpge schrei van den jonste zijn omwonenden toegesneld en zijn met een boot het meer opgegaan. Na lang dreggen o.m. met net ten, heeft men het lijkje gevonden en naai de ouderlijke woning gebracht. Een tra gische bijzonderheid is, dat de moeder eenige dagen bij familie in Heerenveen was, geweest cn gisteravond zou terugkomen. B.RITSCHE BOMMEN OP ONS LAND. In den afgeloopen nacht vlogen enkele Engelsche vliegtuigen ons gebied binnen. De meeste bommen richtten geen schade aan. Te betreuren is echter een voltreffer op een boerderij, bewoond door een echt paar met zeven kinderen. Van deze zeven kinderen werden er helaas zes gedood en één zwaar gewond. Incidenten in Syrië en Libanon Wil Engeland de mandaatsgebie- den bezetten? Uit Syrië cn Libanon worden te Istanboel berichten ontvangen, dat de laatste dagen in verscheidene steden als Aleppo, Damascus en Hamma hotsingen tusschen cle bevolking en de politie voorgekomen zijn. waarbij aan beide zijden dooden en gewonden te betreu ren zijn. Deze botsingen worden in Arabische krin gen van Syrië en Libanon met toenemende bezorgdheid gadegeslagen. Men vreest, al dus het D.N.B., dat Engeland stelselmatig overal opstanden ontketent om een voor wendsel voor bezetting van de mandaatge bieden te verkrijgen. Italië annexeert deel van Slovenië PROVINCIE LUBIANA INGELIJFD. De annexatie van de provincie Lubiana (Ljoebljana, hoofdstad van Slovenië) wordt bekendgemaakt door de ltaliaansche kran ten, die. "deze gebeurtenis als een natuur lijk uitvloeisel van cle ontbinding van den te Versailles gevormden Joegoslavischên staat. Het gebied van Slovenië wordt niet bet koninkrijk-Italic vercenigd. terwijl hot deel. dat steeds Duitschcn invloed heeft ondergaan, door Duitschland geannexeerd zal worden. De provincie Lubiana zal evenwel een bijzonder statuut krijgen en een zekere ma te van autonomie genieten, die zich aan past bij hel, Slavische karakter der bevol king, ciat door Italië erkend en gerespec teerd wordt. LINDBERGH OVER ZIJN AFTREDEN. Voor cle eerste maal sedert zijn ontslag als kolopel van het Amerikaansche lucht wapen heeft Lindbergh een redevoering uitgespro ken voor het comité „Amerika veilig". Ilij wees er opnieuw op, dat de Ver. Staten haar zijn mcening niet voldoende zijn voorbereid om een sueeesvollen oorlog te voeren. Zeer in het bijzonder het luchtwapen is daarvoor niet sterk genoeg. Omtrent zijn uittreden uit de reserve der weermacht verklaarde Lindberg. dat hem geen andere eervolle weg had opengestaan. Lindbergh herinnerde er aan, hoe hij in dertijd na zijn bezoek aan Duitschland bij zijn daarop volgend verblijf in Engeland den toenmalige» premier Baldwln, en andera Britsche regeeringsambtenaren in kennis heeft willen stellen van de kracht van het Duitsche luchtwapen. Men was weliswaar zeer hoffelijk geweest, meer telkens, wan neer hij dit. onderwerp van gesprek had aan gesneden, was men op een ander thema overgegaan. DE WANORDELIJKHEDEN IN BRITSCH- INDIë. Naar uit New Delhi wordt gemeld, zijn tijdens de anti-Engelsehc demonstraties te Ahmedabad tot dusver 850 inheemschen door de Engelsche politie gearresteerd, van wie er 475 tot ten dele zware gevangenis straffen zijn veroordeeld. ZOON VAN BADOGLIO GESNEUVELD. Officieel wordt medegedeeld: Op 30 April is hij de vervulling van ziin plicht de luitenant van het luchtwapen Hertog Paolo Badoglio van Addis Abeba zoon van den maarschalk van Ttalie. Pietro Badoglio. gevallen Hij heeft het laatst.dienst gedaan bij een eskader in Noord-Afrika. ZWAAG. 2 Mei. Veilingsverecn. „Bangcrt en Omstreken". Spinazie f 11.—. postelein f 3437. prei f 2326, witte kool f 5.30. witlof f 12.40 16.70. andijvie f 2534. sla f 35.30. bloem kool f 1126. radijs f 2—2.50. rabarber f S 11. knolselderie B f 8.90, Goudreinclten f 50, Zoele apelen f 70.—. Winterjan f 222S. MEDEMBLIK. 3 Mei. Witlof I f 13.60—13.40. idem II f 9.80— 11.80. idem III f 5.10—8.S0 per 100 Kg. (Oflicieele noteerinq). BROEK OP LANGENDIJK. 3 Mei. Aanvoer: 600 Kg. bieten f 9.60. 200 Kg. prei f 15.—. 3100 Kg. witlof f 11.40—14.10, 500 Kg. rabarber f 10.10. NOORDSCI1ARWOUDE. 3 Mei. Aanvoer: 29600 Kg. roode kool f 9. Feuilleton Door tonica Hart HOOFDSTUK I. Ik ben bang dat we er leelijk inzitten, Harry. Het spijt me dat ik me zoo druk maakte over dien druïdensteen. Ik zou het niet gedaan hebben als ik niet zoo dol op oudheden was, zei Philip Arkwright en hij schopte orgeduldig een paar kiezelstëenen den heuvel af. Ik geloof, dat het er eigenlijk niet veel toe doet, geloof je wel vroeg Harry Sherard lachend en klopte de asch uit zijn pijp. Je kunt nooit zeggen, hoe lang de mist duurt .ip deze vervloekte moerassen, ant woordde Philip, een lange gespierde jonge man met breede schouders; hij wierp een bezorgden blik op zijn metgezel. Je moet er aan denken dat je zoolang ziek beqt ge weest en wat je een paar jaar geleden deed, gaat je nu niet ineer zoo gemakkelijk af. Je weet dat ik verantwoordelijk voor je ben en daarom verwijt ik het mezelf, dat we ons zoolang hebben >pgehouden. Wel neen, kerel, protesteerde Harry ik was minstens even verzot p dien steen' als jij. Philip. Ik geloof zelfs, dat ik de eerste Was, die het voorste'de. Hij stopte ziin pijp weer en rookte rustig Verder. Hoewel hij niet zulk een krachtigen lichaamsbouw had als zijn vriend, bezat Har ry Sherard evenwel een gelijkmatig humeur, een zekere vreedzame minachting voor moei lijkheden. Hij was veel slanker dan zijn vriend en had een fijn besneden gezicht met droo- merige blauwe oogen. Zijn stem had ondanks zijn natuurlijke zachtheid een eigenaardigen, vastbesloten klank. Terwijl Philip uit de stad kwam, waar hij compagnon was van zijn vader, in de oude firma Arkwright And-son, was Harry, hoewel ruimschoots gezegend met aardsche goederen, journalist van beroep en had als oorlogscorrespondent verscheidene veldtochten meégemaakt. Hij hield van een afwisselend leven daartoe aangedreven door zijn romantisch Keltisch bloed. Er was hem een officieele legerfunctie aangeboden, maar hij was veel te veel een dolend ridder om dat aan te nemen; evenmin sprak hij over het Victoria Kruis, dat hij gekregen had, toen hij ten koste van zijn eigen gezondheid iemands leven had gered. Hij was juist herstellende van een ernstige ziekte, die hem had overvallen, toen hij in Wimbledon bij de familie Arkwright logeer de en hij had gepoogd zijn herstel te demon- streeren door zich met Philips zuster Dora te verloven, die kort. geleden van eon Pani sche kostschool naar Engeland was terug gekeerd. Maar Harry's gezondheid liet nog veel te wenschen over en zoo waren de beide jonge lui voor een vacantie naar Dartmoor gegaan, daar het klimaat van deze streek sterk door Harry's dokter was aanbevolen. Maak veel wandelingen, ga visschen, doe onderzoekingstochten, maar pas op voor den mist en ga 's avonds niet te laat uit, had de dokter gezegd. Ik vertrouw me aan Philips leiding toe, had Harry glimlachend geantwoord. Hij kent Dartmoor op zijn duimpje. Philip had de verantwoording aanvaard... en dit was nu het resultaat: Ze waren ver dwaald op de nelling van een heuvel, welke naam zij niet eens kenden. Een dikke mist was opgekomen en belette alle uitziekt. Tot overmaat van ramp bleek verderop de grond moerassig en gevaarlijk te zijn. Philip was er zeker van, dat de weg, dien zij moesten vol gen, vóór hen lag, maar de moerassige bed ding van de rivier scheidde hen er van. Ze waren op weg naar Lydford, maar had den zich door een druïdensteen, die naakt en kaal uit het moeras omhoog stak, laten ver leiden af te wijken van den rechten weg en aldus hadden zij nu, den eersten den besten dag van hun vacantie, het gevaar al ontmoet, waarvoor zij zoo in het bijzonder waren ge waarschuwd. Wat ben jij toch flegmatisch, Harry! mopperde Philip ongeduldig; ik geloof, dat jij in staat bent. daar maar zoo te blijven zitten, je pijp te rooken en te wachten tot de mist optrekt. Waarom zou ik mij er druk over maken antwoordde de ander glimlachend. Ik voel er niets voor door dien modder te gaan bag geren. Trouwens, ik geloof niet, dat we ver van Lydford af zijn. Als ik mij niet vergis, antwoordde Philip moeten wij in de buurt van Tavy Cleave zijn en zijn we niet ver van den weg. Hij raadpleegde een kaart, die hij uit een van zijn tallooze zakken opdiepte. Ik denk dat we maar liever moesten doorlpopen. Ze deden enkele passen, maar kwamen tot de ontdek k-.ig, dat de bodem onzekerder en de mist dikker werd en nadat Philip op een gegeven oogenblik den grond onder zich had voelen wegzakken bleven ze opnieuw staan. Het helpt geen zier, zei Harry, glim-1 lachend om Philip's wanhopige gezicht. We kunnen hier beter blijven en het ons zop ge makkelijk mogelijk maken. De mist lag als een vochtig wit gordijn over het land. Het scheen alsof het landschap, dat de beide vrienden dien middag zoo geboeid had, volkomen was weggevaagd. Zelfs Harry voelde zich ten slotte terneer geslagen. Ik geloof niet, dat het veel zou helpen, wanneer wij eens riepen, denk je wel? vroeg hij. Het scheen hemzelf een domme vraag toe. Wie zou op de heide van Dartmoor hun stem men Jiooren, hoe hard zij ook riepen Ik denk het ook niet, antwoordde de ander opstaande, maar we kunnen het in ieder geval probeeren. Ik zal eens schreeuwen. Mijn stem is op een grooten afstand hoorbaar. Hallo! Hallo! Harry lachte, want er was bijna iets be nauwends in dat ontzaglijk stemgeluid na de intense stilte, die er aan was voorafgegaan. Ik zal nóg eens roepen, zei Philip, nadat zjjn eerste schreeuw had weerklonken. Hij bracht zijn handen aan den mond om opnieuw zijn stentorgeluid te laten klinken. Maar plot seling vielen zijn armen slap langs zijn lichaam neer. Wat? hijgde hy. Wat? Toen gTeep hij zyn vriend bij den arm en draaide hem woest om. Kijk eens, Harry, kijk eens!' fluisterde hij Harry keek om en wat hij zag, was geen spel van zijn verbeelding. Het leek alsof een mistkolom zich verdicht had tot een mensche- lijke gedaante. HOOFDSTUK II. De verschijning bleek de gestalte van een vrouw en te oordeelen naar de haarslierten, die los om het gelaat hingen, van een oude vrouw. Haar hoofd was onbedekt en ze scheen een grauwig-wit laken als bovenkleed te dia gen. Ze maakte geen geluid, hoewel haar tan- delooze kaken heen en weer gingen, terwijl ze de beide jongelieden aankeek. Wat is dat Ik geloof niet, dat het een menschelijk wezen is... Harry rukte zich los uit den greep van zijn vriend. Een vrouw, natuurlijk, wat anders? Ik zal eens met haar gaan praten. Dat is geen levend wezen! Ik zeg je dat zc uit mistnevels gemaakt is, klappertande Philip. Nonsens. Iedereen, die uit den mist komt opduiken, zou dien indruk geven. Het is in ordé. Ik zal het je laten zien. Waarom spreekt ze dan niet? Dat was een vraag, die ook Harry bezig hield. Waarom sprak ze niet? Ze stond voor hen, bewoog haar lippen, maar gaf geen ge luid. Haar eene arm was uitgestrekt en wees over het moeras. Harry deed een paar passen naar haar toe, terwijl zijn voet in de slijmerige massa weg zonk. Het scheen alsof de geheimzinnige be zoekster op grond stond, die een menschelij- ken voet niet zou kunnen dragen. Een oogen blik streed ook hij tegen een bovennatuurlijke vrees. Hy bleef stilstaan en riep: Kunt u ons hier uit helpen Zijn we dicht bij den weg? Er kwam geen antwoord, maar haar arm bleef over het moeras wijzen en met haar andere hand wenkte ze hen. Hij hoorde het kraken van haar lange beenige vingers, toen deze over elkaar wreven by dat gebaar. Wordt vervolgd

Schager Courant | 1941 | | pagina 13