^OMGEVINGNIEUWS^ Uit Alkmaar Dinsdag 6 Mei 1941 Tweede blad VEILINGEN EN OMZETBELASTING. Het staat nu vast, dat bij uitvoer naar Duitschland geen vrijstelling van omzet belasting meer zal worden verleend, zoodat. door de veilingen over hetgeen naar Duitsch land zal worden verkocht 1% omzetbelasting zal moeten worden betaald: Dit beteekent voor de betrokken veilingen, waartoe ook die aan Langendijk dus behooren. een vrij groote uitgaaf, terwijl het niet mogelijk is, die op de koopers te verhalen. Dit wordt als een onbillijkheid gevoeld, daar die vei lingen ten behoeve van de kooplieden veel onkosten hebben te maken, waarvoor geen vergoeding wordt ontvangen. Deze komen alzoo tè drukken op de tuinders. Het heffen van veilingskosten zou een compensatie vor men voor die uitgaven. Vandaar dat door het'Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland aan den Directeur-Generaal vari de Voedselvoorziening is verzocht 1%? veilingskosten te mogen berekenen. Mocht dit onverhoopt niet worden toegestaan, dan zal het gevolg wel zijn, dat het veilingsper centage. door de tuinders te betalen, zal moe" ten worden verhoogd. NOORDSCHARWOUDE. BOERENLEENBANK II. Gisteravond hield) de Coöp. Boerenleen bank II in ..De Burg" haar algemeene jaar vergadering. De belangstelling van de zijde der leden was niet groot De voorzitter, de heer Jb. Zijp Dz., open de de vergadering op de gebruikelijke wij ze. Het afgeloopen jaar zijn wel eenige moeilijkheden voorgekomen, kort na den oorlog, doch dat was van korten duur. De testand van de bank is ver 't, algemeen gunstig, al zou men gaarne wat meer aflos singen zien op de voorschotten. Het te goed van de Centr. Bank is hooger dan andere jaren. De notulen van de vorige vergadering [werden ongewijzigd goedgekeurd. Hle jaarverslag, dat hierna aan de orde kwam, vermeldde de maatregelen welke ta.v. de oorlogsomstandigheden zijn geno men. Alles had een normaal verloop. Her dacht werd het overlijden van den oud kassier, den heer P. Zut. Er waren 709 spaarboekjes in omdoop. Er waren 210 voorschoten en 19 loopende reke ningen. Het ledental was 236. (v.j. 237). De rente voor spaargelden was 2% pet., voor voorschotten 4 pet Dit jaarverslag werd aldus vastgesteld. De rekening van den kassier sloot in ont vangsten en uitgaven op f 361.835,07. Aan 'spaargelden was van spaarders ontvangen f 135.290,80, aa^n spaarders terugbetaald f 112.592.38. Aan voorschotten was uitgege ven een bedrag van f 7660.het bedrag der terugbetaalde voorschotten beliep 25.922,59. De ontvangsten in loopende 'rekening wa ren: van rekeninghouders f 44675.-fö. van de Centrale Bank f 87.332,S6. Uitgegeven werd in loopende rekening: aan rekening houders f 36.966,29, aan de Centrale Bank f 147.015,41. |De balans sloot op een bedrag van f 230.82146. Er stonden per 31 Dec. j.1. aan voorschot ten uit f 174.305,09. Van rekeninghouders was te vorderen f 23.948,35,1 van de Centrale Bank f 19.201,30. Op de balans komt een post voor van f 3950.aan waardepapieren. Nog te vorderen rente van voorschotten f 1952,17. De schulden van debank waren: aan de spaarbank f 187.343,57; inloopende rekening aan rekeninghouders f 161,13. Het reservefonds komt op de balans voor niet f 18^380,06, de reserve dubieuze debiteu ren was f 8146,13. Het winstsaldo was 1 1144,75. Nadat eenige vragen waren beantwoord werden de rekening en de balans op deze cijfers vastgesteld. De heer Jac. Zijp Dzn., werd met 28 stem men herkozen als bestuurslid. De aftredende leden van den 'Raad van Toezicht, de lieeren D., Bruijn en J. Groen Jz. werden herkozen, resp. met 29 en 27 stemmen. De heer L. Dignum werd met 19 stemmen gekozen tot tweede plaatsvervangend be stuurslid. Medegedeeld werd dat de rente voor spaargelden op 2^°/o is gebracht (was 2 %°/o) de rente der voorschotten is gehand haafd op 4%. Tot leden van de controle-commissie werden de heeren D. van Kleefj F. Bekker en G. Duyves benoemd. Daarna sluiting. COLLECTE WINTERHULP. De collecte voor Winterhulp Nederland heeft in deze gemeente f 81.47 opgebracht. HET BOUWEN GAAT DOOR. B. en W. hebben aan den heer C. Kuiper te Noordscharwoude vergunning verleend tot het bouwen van een woning, annex koel pakhuis en garage aan de Spoorstraat. Daarvoor zal het perceel, voorheen eigen dom van den heer J. Brakeboer, worden af gebroken. OUDKARSPEL WINTERHULP NEDERLAND. De opbrengst van de collecte voor Win terhulp Nederland was in deze gemeente t 75,31. BEDANKT ALS RAADSLID. Bij den voorzitter van het Hoofdstembu reau is bericht ingekomen van den heer N. Kaan, houdende mededeeling, dat hij wegens vertrek naar Noordscharwoude van rechtswege ophoudt lid van den gemeente raad te zijn. Opvolger op de lijst is de heer A. Ootjers Jz. Zoo deze de benoeming niet mocht aan nemen. is de heer G Uff aan de beurt. In verhand met de afspraak tpssclien de Dijst-de Boer en de V.D.jzal de heer IJff "voor deze benoeming bedanken. Dan komt da heer C. Blokker aan de beurt. BROEK OP LANGENDIJK. DE POSTVERZENDING. In verband met de gewijzigde dienstre geling van de Ned Spoorwegen is ook eeni ge verandering gekomen in de postverzen ding van kantoor Broek op Langendijk. De verzendingen zullen in het vervolg plaats hebben om 7 uur, 1 uur, 18.30 en 20 uur. De buslichtingen zijn tien minuten voor deze uren. ZUIDSCHARWOUDE. WINTERHULP NEDERLAND. De collecte voor Winterhulp Nederland heeft in deze gemeente f 71.05 opgebracht, ongetwijfeld een mooi bedrag, waar het een buscoüecte betrof. NAAR VERHOOGDE ELECTRICITEITS- TARIEVEN? Onder de bedrijven, die vermoedelijk niet floreercn, ressorteert waarschijnlijk het ge meentelijk electicitcitsbedrijf. De oorzaak ligt voor het grijpen. Teil gevolge'van de verduisteringsvoorschriftcn is de afname sterk beperkt en nu we aardig naar den langsten dag beginnen te loopen, daalt de omzet met sprongen. De veranderde tijd is hier uit den aard der zaak mode van in vloed. Daarnaast is de omzetbelasting op de bedrijfsresultaten van invloed. Alles bijeen genomen heeft het bedrijf met moeilijkheden te kampen, die, naar sommi gen mecncn, slechts kunnen worden opge vangen door verhooging van de electrici- teitsprijs. Nog is het niet zoo ver. Maar toch de de drang in deze richting schijnt sterker te worden en zoo zou men zich er niet over behoeven te verwonderen, indien aanstonds een voorstel wordt gedaan tot verhooging der taricYen. UITGESLOTEN. Wegens het voorhanden hebben van vleesch, afkomstig van frauduleuze slachtingen, is de heer P. Korver. St. Annastraat 21, alhier, voor geruimen tijd van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch door de Nederlandsche Veehouderij Centrale uitge sloten. DE NIEUWE DIENSTREGELING. Zooals wij reeds meldden is de nieuwe dienstregeling voor het spoo^r van kracht geworden en zij, die in hun omgeving gere gelde klanten van de spoorwegen hebben, zullept reeds hebben kunnen hooren, dat men er dooréén genomen niet bijster mee ingenomen is. Dat. de looptijd van de trei nen tusschen Alkmaar en Amsterdam is verlengd van 42 op 51 minuten, is nog wel overkomelijk. Een en. ander zal wel ver band houden met stroombesparing en be perking van de slijtage factoren, waarmee in dezen tijd rekening dient te worden ge houden. De bezwaren gaan dab ook in hoofdzaak uit tegen de tijden van vertrek en van aan komst. De laatste zijn zoodanig, dat de treinen arriveeren 4 minuten na het volle uur. Waar nu de meeste menschen op een bepaald heel uur present moeten zijn, be teekent dit. dat een vroegere trein moet worden genomen met het gevolg, dat .vrij wel steeds een half uur eerder dan voor heen uit Alkmaar moet worden vertrok ken. Daarnaast zijn te Amsterdam de aanslui tingen met het Oosten en Zuiden des lands vervallen. Zoodat ook zij, die hiervan ge bruik moeten maken, genoodzaakt zijn een eerdere trein te nemen. Naar we meenen te weten heeft de Kamer van Koophandel te Alkmaar deze aangele genheid reeds in studie genomen ten einde te onderzoeken of er aanleiding bestaat zich in deze tot. de spoorwegen te wenden.- In dien eventueele, in deze richting gedane pogingen succes opleveren, zal het lichaam stellig de erkentelijkheid van vele burgers oogsten. HET LAATSTE CONCERT DER H.O.V. Zaterdag' gaf de Haarlemsche Orkest- Vereeriiging onder Toon Verhey haar laat ste concert van dit seizoen en we mogen wel zeggen, dat de serie daarmee op waar dige wijze werd besloten. Het programma werd geopend met de ouverture „Coriolan" van Beethoven. Er zijn menschen, die een ouverture in het al gemeen niet op zeer hoogen prijs kunnen stellen en misschien hebben ze wq! even Een ongewoon transport, of de fietsende zwaan (Pax-Holland) gelijk. Toch er moet een nummer zijn, dat een concert opent, dat de kloof tus schen publiek en orkest overbrugt en dat de sfeer legt, noodig om de rest behoorlijk tot zijn waarde te doen komen. -Als zooda nig vervulde de ouverture „Coriolan" haar werk volkomen. Het pianoconcert in a kl. terts van Grieg, dat hierop zou volgen, moest worden omgewisseld met de sym- phonie no. 2 in D. gr. terts van Brahms, omdat de solist, de heer Theo v. d. Pas, blijkbaar vertraging had gehad. De symphonie werd op prachtige wijze ten uitvoer gebracht. In het begin leek het ons af <yi toe nog wat vlak, spoedig echter werd men geheel opgenomen door de - gloedvolle vertolking van het magistrale werk. De heer v. d. Pas was inmiddels gearri veerd, zoodat het programma verder vlot kon worden afgewerkt. De solist is in Alk maar geen onbekende en men wist bij voor baat, dat de solistenpartij bij hem in uit stekende handen was. Het ge.hecl vormde het. hoogtepunt van het concert. Orkest en solist vormden een Volmaakte eenheid, het was een brillant nummer, waarin we den heer van der Pas alleen konden' bewonde ren in zijn schitterend gespeelde cadens. De ovatie, die aan het slot den uitvoeren den werd gebracht, bewees hoezeer het misschien niet. overvloedige, maar stellig zeer selecte publiek het gèbodene op prijs had gesteld. Het seizoen 1940—'41 is hiermee afgeloo pen. We gelooven echter uitdrukking te ge ven aan den wensch van veel muzieklief hebbers uit. Alkmaar en omgeving, wan neer we de hoop uitspieken, dat het ko mende seizoen bij het afgeloopene niet zal achterstaan en dat de H.O.V.-concerten tot de geregelde Alkmaarsche muziekgebeurte- nissen zullen gaan behooren. DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. De aanv.oer was heden met 108 koeien be trekkelijk goed te noemen. Waar er in to taal 90 door de veehouderijcentrale werden overgenomen, zal de beschikbaarstelling van rundvlecsch deze week iets rüimer kunnen zijn dan een week geleden. Het aantal nuchtere kalveren was daar tegenover gedaald met omstreeks 100 en liep terug tot 157. Deze daling weegt ten aanzien van de totale hoeveelheid vleesch, niet. op. tegen de toename bij de koeien, zoo dat de perspectieven beter blijven. Naar we vernemen bestaat daarnaast de mogelijkheid, dat. gelijk in de afgeloopen weken, weer eenige varkens beschikbaar worden gesteld. Al zullen de verbruikers hebben bemerkt, dat het niet meer de vet te dieren, zijn, die we hier eens hebben ge kend. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. FEDERATIE ALKMAAR. De federatie Alkmaar van den Bond voor •Staatspensionncering hield Zondag in „De Unie" te Alkmaar een algemeene vergadering onder leiding yan den heer J. Bruin van Oud karspel. In zijn openingsrede heeft de heer Bruin na een hartelijk welkomstwoord aan de aan wezigen, als zijn overtuiging uitgesproken, dat wij mogelijk dicht bij een lotsverbetering voor de Ouden van Dagen staan. Duitscha pantserwagens in de Grieksche stad Lamia, welke door de Engelsche strijdkrachten na de overhaaste vlucht zwaar gebombardeerd werd (Weltbild Pax-Holland! Medegedeeld werd, dat dit jaar het alge meen congres van den Bond achterwege zal blijven. Dit werd algemeen betreurd door de aanwezigen. Men was van meening dat er nog bij het hoofdbestuur op moet worden aangedrongen, dat, wanneer daarvoor de ver- eischte toestemming wordt verkregen, dit jaar toch een congres wordt gehouden. Beslo ten werd, zich hierover tot het H.B. te wen den. Na vaststelling van de notulen en het jaar verslag werd een ingekomen brief van de afdeeling Schoorl behandeld. Deze afdeeling blijkt van goeden wille te zijn. Men was van meening, dat deze afdeeling dat dan moet toonen ook. De federatievergadering sprak de hoop uit, dat de afd. Schoorl spoedig deze zaak onder handen zal "nemen, hetgeen alleen tot het welzijn van het ideaal van den bond kan zijn. Men hoopte, dat de afdeeling, ondanks alles wat er gebeurd is, het vertrouwen waar dig zal zijn. De rekening van den penningmeester werd op advies van de controlecommissie onder dankzegging aan dezen functionnaris goed gekeurd. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de aftredende secretaris, de heer J. Boskamp te Sint Pancras, met op 1 na algemeene stemmen herkozen. De heer Boskamp nam deze benoeming aan. In de rondvraag heeft de heer Zwaan er op aangedrongen, bij het Hoofdbestuur de noodige stappen te doen, opdat vanwege den Bond pogingen worden gedaan, de ouden van dagen een betere verzorging te geven. De afgevaardigde van Schcrmerhorn was het volkomen met den vorigen spreker eens. Volgens dezen spreker was het ook noodig, stappen te doen om zoo spoedig mogelijk een congres te houden, terwijl hij van het hou den van een radiorede veel succes verwacht te. De heer Holtes wenschte een daad te zien van het Hoofdbestuur. De heer C. Borst, Oudkarspel zeide, dat het staatspensioen in ieder geval premievrij dient te zijn. De propaganda dient wel degelijk te wo'rden voortgezet. Zonder politiek, zooals dit altijd door den- B .v. S. is geschied. De heer Kostelijk, Heiloo, sloot zich bij de vorige sprekers aan. De voorzitter zeide, dat het streven naar staatspensioen een eerlijke en rechtvaardige strijd is. Mogen wij spoedig de levenszon zien opgaan voor de Ouden van Dagen, zoodat Oud en Arm als sneeuw voor de zon ver dwijnt. Meerdere sprekers voerden nog het woord en spraken zich uit voor het houden van een congres, terwijl tevens het houden van een landdag te Alkmaar met algemeene stemmen werd aangenomen. Daarna volgde sluiting. WIERINGERMEER VREUGDE EN ARBEID. Zaterdagavond gaf het N.V.V. een gezel ligen avond in de groote zaal van Hotel Smit te Middenmeer. De heer Bimmel, af gevaardigde van de Afd. Medemblik. open de. met alle aanwezigen hartelijk welkom te heeten. in het bijzonder Theo Bouwmees ter met de medewerking van een groot or kest, dat onder leiding stond van Carl Cer- ry. Spreker uitte zijn spijt, dat de zaal niet beter gevuld was, maar aangezien dit de eerste keer was, dat het N.V.V-. een gezellige avond gaf in die Wieringermeer, zou dit op den volgenden avond, die niet lang op zich zal laten wachten, wel beter zijn. want Vreugde en Arbeid is niet voor den eersten keer in dezen tijd. Het programma was afwisselend door het optreden van Brion's Compagny muzikale Salon-Acrobaten. De Hollandsch-Amerikaan s-che goochelaar. Acrobatische en komische dansen. Roland Wagter, carricatuur-teeke-' naar. waarvan nog enkele teelceningen dooi de aanwezigen konden worden medegeno men. waar zij hun*evenbeeld op vonden. Maar al dit optreden van de een zoowel als van de andere, was in één woord schitte rend. Degenen, die niet op dezen gezelligen avond aanwezig r.iin eeweest, hebben veel gemist en door het daverend applaus dat door de bezoekers werd gebracht, bewijst wel dat zij allen een genoegelijken avond' gehad hebben. Een dankwoord werd uitge sproken door den heer Bimmel voor de medewerking van weerszijden en hoopte op een spoedige herhaling. Daarna sluiting BURGERLIJKE STAND van 28 April tot en met 3 Mei. Geboren: Jan, zoon van J. Ensink en J. den Hollander; Joost, zoon van H. A. Her- weijer en D. A. Mast.; Aleida Maria Josephi- na, dochter van Oude Maatman, A. J. A. en A. G. W. Heerink. Getrouwd: G. K. Redlich en J. M. Wol de ring. Ondertrouwd: Geen. Overleden: M. Huizing WIERINGERWERF. WONING AANGEKOCHT. Door de Chr. Nat. Schoolvèreen. is eett woning aangekocht voor het hoofd der school, staande aan de verlengde Sternstr. alhier. HINDERWET. Aan den heer H. Buwalda is door B. en W. vergunning verleend tot het uitbreiden van zijn bakkerij door vergrooting van den heetwa teroven. NIEUW SYSTEEM VLAS ZAAIEN. Door den landbouwer L. Bouthoorn, wo nende Ouderlanderweg te Middenmeer is een nieuw systeem vlaszaaien toegepast, dat niet erg schijnt te voldoen, aangezien elke machinebaan een tusschenruimte heeft van pl.m. 30 cM., waar geen vlas opgekomen is, zoodat dit voor den betrokkene een scha depost beteekent. NIEUWE N1EDORP WINTERHULP. De opbrengst van de laatst gehouden col lecte van Winterhulp, bedraagt in deze ge meente f93.15. HOOGWOUD Agrarisch nieuws BRANDSTOFFENVOORZIENING TEN PLATTELANDE. Het Centraal Secretariaat voor land- en tuinbouw had de aandacht van het Cen traal Distributiekantoor te 's Gravenhage gevestigd zoowel op de groote moeilijkheden ten plattelande. veroorzaakt door het gebrek aan kolen voor kookdoeleindien. als op de wenschelijkheid van distributie van bagger en persturf. Het Centraal Distributiekantoor heetf thans aan het Centraal Secretariaat voor land- en tuinbouw medegedeeld, dat in verband met de beschikbare hoeveelheid vaste brandstoffen het niet mogelijk is ge bleken om in de maand' April 1941 nog één of meer bonnen aa# te wijzen. Ten einde aan de behoefte van kookkolen te voorzien, is een aanvullende regeling ge troffen krachtens welke personen, die voor kookdoeleinden uitsluitend op het gebruik van vaste brandstoffen zijn aangewezen, in aanmerking komen voor een bon voor één eenheid. Voor de komende zomermaanden zal een afwijkende regel ine worden getrof fen. Het ligt voorts in de bedoeling de ver bruikers in de gelegenheid te stellen gedu rende de zomermaanden een gedeelte van het hrandstoffenrantsoen voor den a.s.- win ter te betrekken. Tevens zijn ten aanzien van de zomerbevoorrading met bagger, turf en persturf speciale maatregelen in overwe ging. waarbij getracht zal worden aan de moeilijkheden op het platteland zooveel mo gelijk tegemoet te komen. DE VERMOGENSTOESTAND VAN DE LANDBOUWERS. Naar aanleiding van de toepassing van het besluit inzake het vervreemden van landbouwgronden, heeft de directie van den Landbouw, met medewerking van de ge westelijke bureaux van de landbouwboek houding, een onderzoek ingesteld naar den vermoeentoestand van de landbouwers op 1 April 1940. Gegevens zijn verzameld met betrekking tot 7195 landbouwbedrijven met een totale oppervlakte van 163.540 H.A. Een vroeger onderzoek heeft plaatsgevonden in 1932. Dat onderzoek omvatte toen 3748 landbouwbedrijven met een oppervlakte van 90.465 ha. Naar het Nederlandsoh Land1- bouwweekblad mededeelt, bedroeg die ver mogenstoestand van het landbouwkapitaal, dat in de 7195 landbouwbedrijven stak. bij na 181 millioen gulden tegen 90% millioem gulden in 1932 of gemiddeld resp. f 25.429 en f 24.233 per bedrijf. In deze bedragen zijn inbegrepen de* waarde van den geëxploiteer- den grond, van de doode en levende inven taris, van de voorraden en van de overige bedrijfsactiva als vorderingen en geldmid delen. De bedrijfsschulden, zijnde hypothecaire en andere geleende gelden en schulden be droegen in totaal f 64.037.426 tegen f 52.129.393 in 1932. of gemiddeld f 8.900 en f 13.908 per bedrijf. Het eigen landbouwkapitaal bedroeg dus in 1940 en 1932 voor 7195 en 3748 bedrijven, resp. f 116.927.247 en f 38.660100 of gem. f 16.223 en f 10.315 per bedrijf. Het totaal vermogen bedroeg dus resp, f 177.734.796 en f 67.065.792 of resp. f24.702 en f 17.894 per persoon, die aan het hoofd van het bedrijf stond. AARTSWOUD. GESLAAGD. Gisteren behaalde onze plaatsgenoot, de heer J. Koeten Th/.., het diploma voor Hobo. Dit examen werd afgenomen te Alkmaar door de arbeidersmuziekvereeniging. HARENKARSPEL DIRKSHORN RATTEN LUSTEN OOK KONIJNEN. Zaterdag kwam de heer W. de Vet te Oosterdijk tot de minder aangename ont dekking dat er 11 jonge konijnen uit het hok waren verdwenen. Allereerst werd aan diefstal gedacht, doch al spoedig bleek, dat de jonge dier tjes door een rat uit het hok waren ge sleept. Aangezien deze misdadiger geen „vingerafdrukken" heeft achtergelaten, zal het wel moeilijk zoeken zijn om den dader te achterhalen. KOUD WEER EN GEEN GRAS. Worden wij de laatste jaren niet verwend wat betreft een mild voorjaar, dezen keer is het al bijzonder koud. Het grasgewas is dan ook zeer slecht zulks in tegenstelling bij „Den Dré" in Ul- venhout wiens koeien een paar weken ge leden al heerlijk liepen te grazen terwijl de meeste boeren hun vee moeten jagen we gens gebrek aan voeder (hooi en bieten). Bij enkele veehouders welke eenige da gen geleden hun vee in de weide hebhen moeten doen, is dit land totaal afgegraasd Voor de boerderij is het dan ook erg noo dig dat de wind uit het koude noorden naar het zoele zuiden trekt, terwijl verlangend naar een milden regen en een heerlijke Meizon wordt uitgezien. POLITIE. Gevonden een dameshandtaschje Inlichtingen bij den gemeenteveldwach ter. SINT MAARTEN SCHAKEN. Dinsdag a.s. zal onze schaakvereeniging haar eerste wedstrijd spelen tegen Dirks- horn. Van elke vereeniging zullen 9 leden aan den strijd deelemen. STROET UITVOERING. Voor een geheel gevulde zaal hield Zon dag j.1: de gymnastiekvereeniging W.I.K., alhier haar jaarlijkschc uitvoering, onder leiding van S. Keesman. Zooals we van on ze vereeniging gewoon zijn werdeh weder mooie oefeningen ten beste gegeven, afge wisseld door fraaie baletten en zang. riet geheel w-as een goed geslaagde mid dag, welke werd gevolgd door een gezelligen avond. CALLANTSOOG BUSCOLLECTE WINTERHULP. De in deze gemeente op 2 en 3 Mei j.1. ge houden buscollecte ten bate van Winter hulp Nederland heeft f 67 opgebracht Voor onze kleine gemeente een mooi resultaat. ZIJPE SCHAGERBRUG OVERGEPLAATST. Naar de brigade Zijpe met standplaats Schagerbrug is overgeplaatst de wacht meester der Maréchaussee Van I-Iouten, voorheen te Appingedam.

Schager Courant | 1941 | | pagina 19