deze week gelden BONNEN die Dülen der Seivischt kmscbat gevonden Verkeers=, verduisterings- en inventarisatie=zondaars Zaterdag 3 Mei 1941 Derde blad OM DIT TE KNIPPEN. Bon 27: gel dij» van 21 April tot en niet 15 Juni, rechtgevende op het koopen van naar keuze 100 gram niaizena, griesmeel, sago of aardap pelmeel of een hoeveelheid pudding poeder of puddingsausDoeder, ten hoogste bevattende 100 gram zet meel. IN ROTSKELDERS EN HOLEN VERBORGEN. Het is Duitschcn soldaten gelukt in het klooster Ostrog deelen van den Servischen kroonschat en de bagage van het gezel schap van koning Peter te vinden. Omtrent de daarbij gedane ontdekkingen en de ar restatie van den Serivschen patriarch Ga- yrilo verrteemt het D.N.B. het volgdende: Hot rotsklooster Ostrog, niet ver van Niksitsj, was het laatste toevluchtsoord van don vroegeren koning. Van hier ver trok hij. slechts vergezeld door enkele per sonen uit zijn naaste omgeving, per vlieg tuig voor zijn vlucht naar het buitenland. Aan het hoofd van de samenzweerders, die Zuidslavië wilden brengen tot een oorlog tegen Duitschla.nd, staat de patriarch Ga- vrilo. Bii de bagage van don koninklijken ptaf werden gegevens voor dé militaire en politieke voorstellen van de raadgevers van den jongen Peter gevonden: schamele bij zonderheden bijv. over het Ttaliaansche ko loniale rijk en de mogelijkheden van een kolonialen oorlog, die niet eens voldoende zouden zijn voor een schoolboek, emigran ten geruchten van Angelsaksische sensatie bladen. enz. T weehonderddaizend Meibetoogers in New York „Convooien beteekenen doodkisten". De optocht van 1 Mei des Amerikaansche vakvereenigingeri en arbeiders - en bcdien- denorganisalies in New York stond onder de leuze: „Houdt de Ver. Staten verre van de oorlogsverwikkelingen". De Meidag-commis sie. raamt het aantal deelnemers aan de op tochten en betoogingen op ongeveer 200.000 man. De optocht en de daarop volgende open bare vergaderingen verliepen zonder noe menswaardige sloornissen. Bijzonder opzien wekten zes doodkisten, die door ecu vakver- eenigingsgroep werden meegevoerd en die tot opschrift droegen: „Convooien beteekenen doodkisten." Ook verder werden talrijke anti-oörlogs- borden door de demonstranten meegedragen. De vakvereeniging van zeelieden droeg een hord, waarop de eisch geschilderd stond, dat Washington en Londen „hun handen van Ierland af" moesten houden. DE NOOHSCHE SCHEEPS VERLIEZEN. De Noorsche emigrantenregeering in Lon den heeft bekend gemaakt, dat Noorwegen sedert het uitbreken van den oorlog en tot eind'Februari j.1.159 schepen met een inhoud van 563.000 ton heeft verloren. OVERZICHT VAN RENTETREKKERS. Beste prijs voor tarwe Sluikhandel ln meel en varkens vleesch. De vorige week werden te Heemstede in een vrachtauto, welke ter controle was aan gehouden, tien balen tarwemeel, alsmede een koffer, inhoudende ongeveer 25 pond onge keurd varkensvleesch, aangetroffen. Onmid dellijk werd door de distributierecherche een onderzoek ingesteld naar de herkomst hier van. Het bleek, dat het varkensvleesch door zekeren B„ wonende te Leiden, aan den vrachtrijder was meegegeven om in Amster dam bezorgd te worden. Hij zelf durfde het vlecsch niet te vervoeren. Na verhoor deelde B. mede, van het vleesch ongeveer tien pond voor zich zelf te hebben achtergehouden en het gekocht te hebben van den varkenskoop man D. te Zoeterwoude. Het onderzoek naar de herkomst van het tarwemeel, dat zonder geleidebiljct werd vervoerd, bracht aan het licht, dat dit gekocht was door zekeren J. S. te Warmond van zijn zwager te*Utrecht. In deze zaak is nog betrokken J. S., die dit meel gekocht had van G. Z.. eveneens te Warmond, die dit op zijn beurt weer aan korrel had gekocht van S. de V. te Haarlem mermeer, terwijl laatstgenoemde had zorg ge dragen, dat de tarwe bij den molenaar B. te Lisse werd gemalen, waar het meel door den vrachtrijder is afgehaald. S. de V., die ont kende deze tarwe te hebben verkocht, werd door de politie aangehouden en in verzeker de bewaring gesteld. Bij den verkoop van de tarwe werden prij zen betaald van f32.50, f35.en f37.50 per 70*kg., terwijl de normale verkoopsprijs f 14.25 per 100 kg. bedraagt. Broodbonnen 17: geldig vah 5 Mei tot en met 11 Mei (niet gebruikte tot en met 14 Mei) ree hlge vende op het. koopen van PA Kg. aardappe len. Broodbonnen 16: geldig "Van 4 Mei tot en met 9 Mei (niet gebruikte tot en met 11 Mei). Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram brood of één rantsoen gebak. Toen de Duitsche troepen vlak bij Niksitsj stonden en koning Peter met. achterlating van talrijke minis ters. generaals en vertrouwden, bf- nevens van vele geldzakken en kis ten goud. met eenige nog beschik bare vliegtuigen naar het buiten land was gevlucht, verlieten ook eenige begeleiders van den oud- t koning het rotsklooster en leidden in de bergen een jammerlijk be staan. Tenslotte waren zij blij door de Duitsche troepen gegrepen te worden en bij de Duitsche veldkeu- I kens weer eens een wannen maal tijd te krijgen. De patriarch, Gavrilo. had zich laten op sluiten in geheime vertrekken. De Servische etaatsschat lae ui rotskelders en talrijke holen verborgen. Een groot deel. 15 milli- oen. had Gavrilo terstond terzijde gelegd of aan goede vrienden doorgegeven. Een paar dagen waande Gavrilo zich reeds in veiligheid en leefde hij bij wijn en gramo- II foonmuziek niet kwaad. Op een goeden morgen Werd Gavrilo door ruwe kolfslagen ^Stegen zijn ckmr gewekt. Gekleed in een hemd en. onderbroek opende hij de deur. ^PVoor hem stond een S.S.-sturmbandfuehrer met eenige Duitsche soldaten. Met Gravilo ;»rresteerden de Duitsche soldaten een der ^Voornaamste verantwoordelijken voor de oorlogspolitiek der kringen rondom den 'jongen koning. Met hem tezamen werden verscheidene andere priesters en hooge ambtenaren van de ministeries te Belgrado gearresteerd. Toen men den patriarch een opengesneden l>ankhiljetten.zak voorlegde, waaruit 15 millioén dinaren waren verdwe nen. trachtte hij eerst te ontkennen. Door een tolk werd hem echter medegedeeld, dat intusschpn 10 millioen bij het beddegoed. in liturgische gewaden, achter kasten, enz., gevonden waren. Daarop beweerde Gavrilo, dat hij de rest had weggeschonken. Wijzigingen in Brifsche kabinet Lord Beaverbrook minister van staat. Donderdagavond zijn de volgende wijzigin gen in het Engelsche kabinet bekend ge maakt: Ingevolge de Invaliditeitswet en Ouderdomswet 1919. Op 1 April 1941 werden 483.97 weduwen- renten en 15619 weezenrenten krachtens de Invaliditeitswet genoten, terwijl op genoem den datum krachtens art. 373 dier wet 109658 personen in het genot waren van een als vrucht hunner verzekering verkregen ouder domsrente van drie gulden per weelc. Voorts genoten 84840 personen een invalidi- teitsrente, als bedoeld in artikel 71 dier wet. Krachtens artikel 24 der Ouderdomswet 1919 waren op vorengenoemden datum 93291 personen in het genot van een als vrucht hunner verzekering verkregen Ouderdoms rente van drie gulden per week. AANDUIDINGEN VAN MAAT OF GEWICHT. De inspecteur van het ijkwezen vestigt de aandacht van neringdoenden op het feit, dat in iedere bekendmaking, ter aanduiding van maat of gewicht, gebruik moet worden ge maakt van wettelijk geldende aanduidingen. Voor prijsaanduidingen van goederen, die bij de maat of het gewicht worden verkocht, moet dus gebruik worden gemaakt van na men als meter, liter, kilogram. Het gebruik van de namen el, kan, pond, ons e.d., is niet geoorloofd. EEN, ANDER JASJE. EEN ANDER BAANTJE. De persdienst van de N.S.N.A.P. doelt mede. dat de heer G. J. Zwertbroek, tot voor kort directeur van de uitgeverij „De Veste" van Nationaal Front, door de par tijleiding der N#S.N.A.P. met de leiding van de uitgeverij harer partij wordt belast. Zooals men zich zal herinneren, is de heer Zwertbroek onlangs om zijn Groot- Duitsche sympathie geroyeerd als lid van Nationaal Front en is hij daarna toegetre den tot de N.S.N.A.P. SLACHTOFFER VAN DE DUISTERNIS. Met rijwiel te water gereden. In den vorigen nacht omstreeks 12 uur is de 39-jarige C. K. uit de van Koetsveld straat, ten gevolge van de duisternis met zijn rijwiel bij de Slachthuiskade in het water van de Laakhaven gereden. Burgers, die pas seerden, hoorden hulpgeroep, waarop een be woner van een woonschuit uit de Caland- kade, zekere L. J. de Graaf en diens zoon met een roeiboot te hulp schoten. Zij slaag den erin het slachtoffer uit het water te ha len, waarna een agent van politie kunstma tige ademhaling toepaste. Toen de genees kundige dienst ter plaatse verscheen, bleek echter dat de drenkeling reeds was overle den. H?t lijk is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Brifsche bommen op ons land VIJF DOODEN. In den nacht van Donderdag op Vrijdag vlogen enkede Engelsche vliegtuigen bo ven ons gebied. De meeste bommen vielen op het vrije veld of in het water. Toch ontstond ook hier en daar eenige schade. Er werden zes woonhuizen vernield en ia een aantal huizen werd glasschade aange richt. Tezamen zijn er voorts helaas vijf dooden te betreuren, twee zwaar en twee licht gekwetsten. Op enkele boerderijen werd eenig vee gedood. %w4mnuti DE EUROPEESCHE KOMPIOENSCHAPPEN VOOR 1942. De Deensche Zwembond heeft moeten af zien van zijn voornemen om de organisatie van de Europeesche kampioenschappen 1942 op zich te nemen en in verband hiermede deze opdracht teruggegeven. form dezen eisch werd verd. ook veroordeeld Een eenigszins ander geval was dat van Mej. G. A. uit Oudkarspel, die op 23 April om vier uur 's middags, gezeten op een rij wiel van het goede pad was afgeweken en op den Provincialen weg was gaan rijden. Dat rijwielpad is totaal kapot, daar kun je. eenvoudig niet op rijden, aldus verd. Boven dien is de groot.e weg daar heel erg stil. Dan moet U daarover maar eens een klacht indienen hij de Provincie, meende de ambte naar, die ook voor dit delict f 2 boete subs. 2 dagen hechtenis vroeg. Conform deze vor dering werd verd. door den kahtonrcchter veroordeeld. Noordscharwoude. NIET VOLDOENDE VERDUISTERD. De tuinbouwer P. BI. uit Noordschar woude had zich tg verantwoorden, omidat bij op 20 April, 's namiddags om elf uur zijn woning niet behoorlijk had verduis terd. Ziet u vertelde verd. dat kwam nou zoo! We waren m'n vrouw en ik 's avonds bij daglicht al weggegaan om een bezoek aan m'n dochter te brengen. Dan had u eerst moeten verduisteren, wees mr. Boerrigter er verd. op. Da's wel zoo. zeide verd. maar het werd later dan we gedacht hadden. We waren net weer in huis en de rolgordijnen waren al neer: maar het verduisterings- panier was d'er nog niet voor. De Ambt. van het O.M. eischte f 4. boct.c_.subs. 2 dagen en conform dezen eisch werd verd. ook door den Kanton rechter veroordeeld. Heerhugowaard. VOETGANGER OMVER GEREDEN. Op den zesden December van het vorige jaar reed de arbeider A. F. uit Heerhugo waard op den Hhssel aars weg. Naast hem reed een kameraad op de fiets. Er stond een stijve wind en daarom reden wij mét een flinke' vaart. Ineens zagen we een voetgangers voor ons. die we niet. hadden gezien, omdat het erg donker was. Ineens reed ik den man omver, ofschoon deze Bloembonnen 7: geldig van 21 April tot en met 18 Mei. Elke bon geeft recht op het koopen van naar keu ze, 35 gram tarwemeel, tarwebloem, roggemeel, roggebloem, of zelfrij zend bakmeel of 50 gram brood of een half rantsoen gebak. Een rantsoen „gebak" is voor koek (ontbijtkoek) minimum 160 gram; voor speculaas 140 gr.; voor andere koekjes 200 gr.; voor biscuits en wafels 90 gr.; voor beschuit 75 gr.; voor cake 300 gr.; voor taart 600 gr.; voor .gebakjes 600 gr.; voor gevuld groot korstgebak (boterletter e. d.) 'SOO gr.; voor gevuld klein korstge bak (amandelbroodjes e.d.) 400 gr. Boterbonnen 13 en 14: geldig van 21 April tot en met 7 Mei (niet ge bruikte tot en met 10 Mei). Elke bon geeft recht „op het koopen van 250 gram boter. Vetbon 13. geldig van 21 April tot en met 7 Mei (niet gebruikte tot en met 10 Mei), rechtgevende op het koopen van 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet. Vetbon 14: geldig van 21 April tot en met 7 Mei (niet gebruikte tot en met 10 Mei), rechtgevende op het koopen van 250 gram boter of mar garine. Bon 21 boter, en vetkaart): geldig van 3 Mei tot en met 25 Mei, recht gevende op het koopen van een extra rantsoen rijst. rijstemeel, rijstebloem, rijstgries ol gruttemeel van 250 gram. Melkbon 15: geldig van 5 Mei tol en met 11 Mei (niet gebruikte tot en met 14 Mei), rechtgevende op het koopen van 1% liter melk. Bonnen 13 Vleesch (vleeschkaart): geldig van 21 April tot en met 6 Mei. Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram vleesch of één rantsoen vleeschwaren. Bonnen 13 Worst, Vleeschwaren, (vleeschkaart): geldig van 21 April tot en met 6 Mei. rechtgevende op 't koopen van één rantsoen vleesch waren. Het rantsoen vleeschwaren be draagt, 75 gram voor gerookt- of gekookt varkens-, rund-, kalfs-, paarden- of schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloed worst. Bon 21: rechtgevende op het koo pen van één kilo suiker, geldig van 14 April tot en met 11 Mei. Bon 23: geldig van 21 April tot en met 18 Mei, rechtgevende op 't koo pen van naar keuze 250 gram rijst, rijstemecl, rijstebloem, rijstgries of gruttemeel. Bon 24: geldig van 21 April tot en met 15 Juni, rechtgevende op het koopen van naar keuze, 250 gram havermout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 25. geldig van 21 April tot en met 15 Juni, rechtgevende op het koopen van naar keuze 250 gram gort, gortmout of grutten. Bon 26: geldig van 21 April tot en met 15 Juni, rechtgevende op het koopen van 100 gram vermicelli, spaghetti of macaroni. meer rechts had kunnen houden. De arbeider N. P. M. uit Heerhugowaard zeide eveneens, dat er een straffe winid stond en hij tenslotte geen kwajongen meer was. die maar raak reed. Verder vertelde deze verdachte géén nieuws. Hoq is het nu met dien voetganger: hij heeft toch een hersenschudding opgeloo- pen?. vroeg de Kantonrechter. Gelukkig goed. antwoordde get. De Ambt. van het O.M. vond. dat verd. zéér onvoorzichtig gereden had op dien donkeren weg. Gelukkig waren de gevol gen voor den voetganger niet al te ernstig geweest cn daarom eischte mr. Rovaards f 15.boete subs. 10 dagen hechtenis. Me de ook gezien de minder goede financieele omstandigheden van verd. De Kantonrech ter, uitspraak doende, veroordeelde verd. tot f 10 boete subs. 5 dagen. K o e d ij k. NIET BEHOORLIJK UITGEWEKEN. Op den Kanaaldijk onder de gemeente Koedijk waren twee vrachtauto's elkander gepasseerd, waarvan de bestuurder van den eenen wagen niet behoorlijk was uit geweken voor den andere, waardoor er een aanrijding was ontstaan. Th. S. uit Koedijk moest deswege terecht staan. De gemeenteveldwachter uit Koedijk Bos. vertelde, dat er een hevigen sneeuwstorm woedde. De andere auto reed midden op den weg; merkte de Ambtenaar op. Had die andere niet meer naar rechts gekund? vroeg Mr. Royaards. Bon 28: geldig van 21 April tot en met 11 Mei, rechtgevciule op het koopen van 500 gram bruine boo- nen of capucijners of, indien voor radig, groene erwten. Bon 29: rechtgevende op het koopen van naar keuze 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstelling), 120 gram huishoudzeep. 200 gram zachte zeep (oude samenstelling). 150 gram zachte zeep (nieuwe sa menstelling) 300 eram zachte zeep- pasta, 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoedcr, geldig van 2S April tot en met 31 Mei. Voor zoover voorradig mag nog geleverd worden 125 gram zeepvlok ken, 250 gram zelfwerkende wasch- middelen of 200 gr. vloeibare zeep. De wasscherijen moeten voor elke 20 kg. droog waschgoed één bon 29 in ontvangst nemen. Bon 30: geldig van 5 Mei t. en met 25 Mei. rechtgevende op 't koopen van 40 gram thee of 250 gram kof- fiesurrogaat. Bonnen 65 en 75: geldig van 5 Mei tot en met 18 Mei (niet gebruikte tot en met 1 Juni). Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram kaas. Bon 95: geldig vap 5 Mei tot en met 11 Mei (niet gebruikte tot en met 18 Mei), rechtgevende op het koopen van één ei. Bon 7 (hondenbroodkaart): geldig tot en met 31 Mei. rechtgevende voor de groepen 1, 2. 3. 4. 5 en 6 op het koopen van resp. 10 kg.. 10 kg.. 8 kg., 5 kg. 4 kg. en 3 kg hon denbrood. Bon 7 (kattenbroodkaart): geldig tot en met 31 Mei, rechtgevende op het koopen van PA kg. katten brood. Textielbon „K" (alleen voor manne lijke personen, geboren vóór 2 Fe- buari 1926): geldig van 1 Mei tot en met 31 Aug.. rechtgevende op het koopen van 50 gram scheerzeep of één pot of één tube scheercrêmc. Petroleumzegel „periode 10": geldig van 21 April tot en met 15 Juni. rechtgevende op het knopen van 2 liter petrpleum. Brandstoffenbonnen. gemerkt „brandstoffen" en „01 k.f." (alleen voor kookdoeleinden)geldig van 1 Mei tot en met 31 Mei. Elke bon geeft recht op het koopen van één eenheid brandstoffen. Brandstolfenbon „generator-anthra- ciet", vierde periode": geldig tot en met 31 Mei. rechtgevende op het koopen van 1 H.L. anthraciet-noot- jes V. Brandstofbon „generator-turf, vier de periode": geldig tot en niet 31 Mei. rechtgevende op het koopen van 50 stuks baggerturf. 1 eenheid is 1 hl. (max. 75 kg.) anthraciet, steenkolen, industrie- of eierbriketten, of 2.5 hl. kolenslik, of 2 hl. (max. 100 kg.) cokes (ook gascokes) of 110 kg. bruinkoolbriket ten, of 450 stuks (200 kg.) bagger- of 300 stuks (195 kg.) persturf, of 175 kg. fabrieksturf of 200 kg. ove rige soorten turf. Dat kon-ie zeker, meende get De tweede get. G. H. uit Middenmeer kwam met z'n wagen uit Haarlem en ging naar huis. De weg was slecht, want het sneeuwde flink. Ineens zag get. een tegenligger aan komen. Verd. reed midden op den weg en ik reed geheel rechts; zeide verd. Verd. remde af, maar het was al te laat, want hij drukte mijn auto tegen een hek aan. Hadt U eenig idee ervan, hoe hard er werd gereden? vroeg Mr. Rovaards. Ongeveer 30 a 35 K.M. antwoordde get. De Ambtenaar vorderde f 30.boete, subs. 20 dagen. De Kantonrechter deed er een tientje af en veroordeelde verd. tot f20.boete, subs. 10 dagen. Noordscharwoude. TE WEINIG BOONEN OPGEGEVEN. De tuinder P. B. uit Noordscharwoude had bij de inventarisatie 84 K.G. bruinen boonen te min opgegeven. Dat was gebeurd op 18 November van het vorige jaar. Hoeveel waarde hadden die bruine boo- nen? vroeg Mr. Boerrigter. Ongeveer vijftien gulden, zeide verd. La ter heb ik een machtiging gekregen; voeg de hij er aan toe. De Ambtenaar vroeg f25.boete, subs. 20 dagen, met teruggave van de in beslag ge nomen booncn of terugbetaling daarvan. De Kantonrechter uitspraak doende, ver- oordeelde verd. conform den eisch van den Ambtenaar. Benoemd zijn: tot minister van staat Bea verbrook. tot minister voor de vliegtuigpro ductie Moore-Brabazon, tot minister voor scheepvaart en transport F. J. Leathers, tut hoogen commissaris van Australië R. H. Cross. Lord Beaveriirook die het ministerie voor de vliegtuigpoductie verlaat om minister van staat te worden, zal thans als minister zon der portefeuille de vrijheid hebben om zijn geheele aandacht te wijden aan de proble men, waarvoor het oorlogskabinet staat. Moore Brabazon, zijn opvolger als minister voor de vlicgtuigproductie, is een actief po liticus, die bovendien verschillende belang rijke posten heeft bekleed. Op het oogenblik was hij adviseur in het ministerie voor de koopvaardij, in welke kwaliteit hij zich be zig hield met de stccnkoolkwestie. Tot dusver was Leathers geen lid van het parlement. Aangezien hij echter in den adelstand is ver heven, wordt hij lid van het Hoogerhuis. ffaliaansch weermachthericht DRUK OP TOBROEK STEEDS STERKER. Weennachtsbericht no. 3£U luidt als volgt: Onze vliegtuigen hebben de haveninrich tingen van La Valletta gebombardeerd. Duit sche jagers hebben drie Hurricanes neerge schoten tijdens luchtgevechten boven het ei land Mal ti. In Noord-Afrilca meldt men uit den sector van Solloem activiteit van ItaliaanschDuit sche detachementen en van Duitsche vlieg tuigen, die in scheervlucht vijandelijke au to's, troepenconcentraties en batterijen heb ben aangevallen. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen zijn voortgegaan met intensief bombardeeren van Tobroek, waar onze druk steeds sterker wordt. Vier vijandelijke vliegtuigen werden door Duitsche jagers neergeschoten. De vij and heeft luchtaanvallen gedaan op Deraa en Henghasi. Er werd lichte schade aange-' "richt, er viel geen enkel slachtoffer. Uit Oost-Afrika valt niets te melden. Pech van een geëvacueerde Jut ter. Eerst verduisteren voor je naar „zus" op 'n „koppie" gaat. Voetgangers hebben ook recht op ©en stukje van den wegl Er moesten gisteren heel wat verkeerszon- daars voor den kantonrechter, Mr. Boerrig ter terecht staan. Verkeerszondaars in dien zin van het woord, dat zij in de vorst- en ijs- periode op hun rijwiel niet het fietspad had den gekozen, maar 'op den grooten verkeers weg waren gaan rijden. Daar was dan aller eerst de los-werkman A. de B. uit Schoorl. De man had feitelijk zijn domicilie in den Hel der, maar was naar Schoorl geëvacueerd. Niettemin peddelde hij iederen dag naar den Helder, omdat hij daar zijn werk had. Zoo reed hij ook op 9 Januari op z'n rijwiel onder de gemeente Zijpe op den grooten weg en hij voerde ter verdediging aan, dat het rijwiel pad door de massa sneeuw, welke er lag, niet was te berijden. De ambt. van het O. M., Mr. Royaards eischte f 2 boete, subs. 1 dag. Ik heb viermaal een bombardement meege maakt en daardoor veel schade gehad, waar door ik nog lang niet door m'n schulden heen ben, zeide verd. Maar dat heeft met Uw overtreding niets te maken, meende de kantonrechter. Toch wilde Mr. Boerrigter clement zijn te genover verd. en veroordeelde hem tot 50 ct. boete of 1 dag. Ook F. V. uit Schagcn had den grooten weg bereden, inplaats van het fietspad te houden. Dat was gebeurd op 5 Febr en ook deze verd. voerde ter verdediging aan, dat het fietspad niet te berijden was. De Ambt. v. h. O.M. vroeg ook in dit geval f 2 boete, subs. 2 dagen en daar deze ver dachte geen bombardement had medege maakt, werd hij door den kantonrechter con form den eisch veroordeeld. De boerenknecht J. M uit Zijpe, had het zelfde feit gepleegd op 12 Januari, maar hij had een gezellig babbeltje gemaakt met een kennis, die wél op het rijwielpad reed. Dat was toch niet noodig, vond Mr. Boer rigter. Eisch f 2 boete, subs. 2 dagen en con- KANTONGERECHT ALKMAAR Zitting van Vrijdag 2 MeL

Schager Courant | 1941 | | pagina 9