WIERINGERWAARDER Eert Amsterdam kennen Belangrijke boekenveiling uon hst moeRRS Moeder de vrouw was bij de pinken Druk bezoek aan de bollenvelden Aspirin Slaolie op den boter- of vetbon in Den Haag IETS NIEUWS in Den Haag Birmaweg riïet meer begaanbaar Radioprogramma h6l8ü c VERNIETIGDEN NOTEDOPJES HET HUWELIJKSGELUK? Een echtpaar uit de Wieringerwaard was begin Februari naar de groole slad gegaan en had, behalve een flink gevulde porlemon- naie, ook dc nieuwe textielkaarten meegeno men. De vrouw zou namelijk het verblijf in Amsterdam gebruiken om op haar gemak een nieuwen mantel uit te kiezen. Voor men zich ,in de modepaleizen waagde, begingen de echtelieden de onvoorzichligheid in een klein cafétie aan ile Prinsengracht een kop koffie te gaan drinken. Zij ontmoetten daar een. man, die kon goochelen met drie note- dopjes en een erwt. Hij schoof wat met de notedopjes heen en weer en dan kon men raden waar de erwt was. Het-echtpaar uit de Wieringerwaard vond liet een interes sant spelletje en vooral de man kon zijn oogen niet van de notedopjes afhouden. Toen -hij het geheim meende doorgrond te hebben, riep hij tegen den Amsterdammer: „Wat zet je er op?" „Mijn polshorloge", zei de man met de drie noledopjes. Er werd opnieuw heen en weer geschoven met de notedopjes en de man uit den Wie ringerwaard riep uit: „Daar zit de erwt on der." „Waarachtig, je hebt gelijk. We doen het nog eens." Weer raadde de buitenman het spelletje goed. Intusschen, aldus het Hdbld., kwam ook de kroegbaas een kijkje riemen bij het tafeltje en de Amsterdammer stelde voor om nu eens écht te wedden. Eerst om een rijksdaalder. De man uit den Wieringer waard had veine. Iiij won. Hij meende dat hij nu eens kans had om met meer geld naar huis terug te keeren, dan waarmee hij was vertrokken. En zijn vrouw nog een nieuwen mantel bovendien. Winst! Hij* zette opnieuw in. Nu vijf gulden De noledopjes waren hem goed gezind. Hij won andermaal. Dan maar goed ook: een tientje hij verloor. Dat moest hij, met zijn veine toch gemakkelijk terug kunnen winnen: hij zette opnieuw een tientje hij verloor andermaalHet werd een opwin dend spel; de buitenman klemde de kaken op elkaar en staarde naar de notedopjes. maar het erwtje maakte vreemde capriolen zat iedere keer onder het verkeerde note- dopje. Een keer won hij vijf gulden terug; de kroegbaas waagde ook een gokje. Hij won een tientje van den bankhouder. Toen dc buitenman het opgaf was hij omstreeks 75 gulden lichter. Van het manteltje voor zijn vrouw kon niets meer komen. Verlies Droef gestemd wandelden de echtelieden den volgenden dag in de stad. Er waren stellig harde woorden gevallen; zwijgend en bitter gingen zij naast elkaar. En toch liet het geluk hen niet geheel en al in den steek, want wie zagen zij in de Haarlem merstraat wandelen? De bankhouder, die hén den vorigen dag 75 gulden met de no-„ tedopjes afhandig had gemaakt! Zij waar schuwden een agent, die den man inreken de. Hij zeide van niets te weten, hij had 't echtpaar nooit gezien Hazardspel hij wist niet wat de politie daarmee bedoelde. De kroegbaas werd er bij gehaald. Deze kreeg zooveel bezoek, dat hij zich onmoge lijk kon herinneren of het echtpaar uit den Wieringerwaard bij hem was geweest. Spel letjes met notedopjes behoorden in zijn établissement stellig niet tot den goeden toon. Het speet hem wel, maar hij kon de politie dus geen enkele inlichting verschaf fen. Maar de jonge vrouw had nog een waardevolle inlichting. Op de lee- ren jas van den bankhouder was een lapje op eigenaardige wijze vastgestikt, „zóó en zóó" legde zij den inspecteur van politie uit. Het was haar opgevallen terwijl haar nian zich op het spel met de note dopjes concentreerde. De bankhou der moest zijn jas laten zien het signalement van liet lapje Iriop- tel Nog meer onheil. Toen de bankhouder gisteren voor de vier de kamer van de Amsterdamsche rechtbank verscheen, gaf de goklustige buitenman' op dat hij in Utrecht woonde. De jonge vrouw zij had haar nieuwe manteltje nog niet zeide in Den I-IeJder te wonen. „Dat klopt niet," vond de griffier. „Dat klopt wel," antwoordde de jonge vrouw; „wij wonen niet meer bij elkaar." Dat was het.laatste onheil dat de notedopjes had den aangericht. De bankhouder1 ontkende. De goklustige getuige zeide hem nu niet meer te herken nen; hij was erg veranderd. De vrouw her kende hem echter wèl, „al is hij erg ver anderd". „Geen wonder," meende de president, „hij is wat bléeker geworden, omdat hij in de cel niet veel zonlicht krijgt." Dc officier bracht hulde aan de jonge vrouw voor liaar'opmerkingsgave.'Hij achtte het hazardspel bewezen en eischte een gevan genisstraf van zes maanden. De verdediger, mr. Keune, concludeerde in zijn pleidooi tot vrijspraak. Dc rechtbank doet over veertien dagen uit spraak. Het mooie weer lokt de men- schen naar buiten. De bollenvelden hebben de laatste dagen een gedaantewisseling ondergaan: de vlak ken welke de vorige weck nog prijkten met helgele narcissen en zacht-rose cf paarsche hyacinthen zijn nu groo teil deels verdwenen. Maar de vroege tulpen zijn op vele plaatsen in vollen luister ontloken en sieren de vel den met hun gevarieerde kleuren. De bewonderaars van deze bij uitstek na tionale bloemen zijn dan ook gisteren niet thuisgebleven. Bij duizenden trokken zij met fietsen en tandems naar bollenland, dat daardoor een tweeden drukken Zondag be leefde. Vooral de jeugd uit de hoofdstad was tharig zeer sterk vertegenwoordigd en gaf in onvérvalscht Amsterdamsch dialect uiting aan haar bewondering voor de kleurenrijk dom der tulpenvelden. Ook de tram bracht vooral in de middag uren weer duizenden kijkers naar de bollen streek en hoewel de N.Z.H.T.M. achter de diensten van Haarlem naar Leiden de groo- te wagens van de vroegere Gooische tram had gekoppeld, bleek deze maatregel nog niet voldoende te zijn om alle pasagiers te vervoeren. Van vele trams waren zelfs de treeplanken bezet! Door het vrij koude weer is de bloeiperiode der tulpen verlengd, hetgeen het voordcel heeft, dat men ook in de komende weken nog van het klcurenfestijn in bollenland kan genieten. Verjaardag van Mussert feestelijk gevierd Défilé der W.A. voor den leider der N.S.B. De 47ste verjaardag van ir. Mussert is in Utrecht op waarlijk grootsche wijze gevierd. Vele leden der N.S.B. waren naar de stad getrokken om hun leider toe te juichen op zijn verjaardag. Eerst begaf de leider zich naar het hoofd^ kwartier, om dc gelukwenschen van het per soneel in ontvangst te nemen. In een korte toespraak wees de heer Mussert nog eens op zijn rotsvast geloof in de overwinning. Na deze ontvangst op het hoofdkwartier, reed ir. Mussert met zijn adjudant, mr. dr. Kessler, naar Paushuize, de ambtswoning van den commissaris van de provincie Utrecht, ing. F. E. Mueller, waar ter gelegen heid. van den verjaardag vanden leider der N.S.B. een ontvangst plaats had in dc recep tiezaal. Vele tientallen Duitsche en Neder- landsche genoodigden maakten hier hun op wachting. Omstreeks één uur had, wederom op het hoofdkwartier, een ontvangst plaats, nu van zestig N.S.B.-colporteurs en colportrices en inners en insters. In een open auto reed ir. Mussert hierna met mr. Zondervan, mr. dr. Kessler en den plaatsvervanged leider van Geelkerken, naar het veemarktterrein aan de Croeselaan, waar niet minder dan zesduizend W.A.-mannen heerbansgewjjze stonden opgeseld. Voor het hoofdkwartier had daarna een défilé plaats, dat een uur duurde. Een bij eenkomst in het Stadion besloot dezen feeste- lijken dag. Verschillende vooraanstaande le den der N.S.B. voerden hier het woord. BON 17, GELDIG VAN 26 MEI TOT EN MET 11 JUNI. Zooals reeds, eerder bekend' werd ge maakt zal wederom sla-olie op een der bonnen van de boter- cn vetkaart verkrijg baar worden gesteld. De bon. welke recht geeft op slaolie is bon „17" van de boter- en vetkaart, welke geldig zal zijn van Maandag 26 Mei tot cn met Woensdag 11 Juni a.s. Op bon „17" van de boterkaart zal in bo vengenoemd tijidvak 250 gram boter of 200 gram slaolie of raapolie verkrijgbaar zijn en op bon „17" van de vetkaart 250 gram bo ter of 250 gram margarine of 200 gram sla olie of raapolie. In verband met de bevoorrading van de winkeliers dient men de bonnen, waarop men slaolie, raapolie of margarine wenecht te betrekken, reeds van te voren bij de winkeliers in te leveren. Degenen, die op bon „17" van dc boter kaart slaolie of raapolie of op bon „17" van de vetkaart slaolie, raapolie of margarine wenschen te bterekken, dienen deze bon nen in het tijdvak van Maandag 12 Mei tot en met, Zaterdag 17 Mei bij de winkeliers in te leveren, die hiervan een eenvoudige administratie dienen bij te houden en des- gewenscht een ontvangstbewijs aan den klant behooren af te geven. Wanneer men verzuimd heeft vóór 17 Mei de bonnen bij de winkeliers in te leveren, kan hierop in de geldigheidsperiode van 26 Mei tot en met 11 Juni uitsluitend boter worden gekocht, echter zonder dat daarbij op de bonnen van de vetkaart reductie wordt, verleend. VEEL ANIMO EN GOEDE PB IJZEN. (Van onzen Haagschen correspondent.) Meer dan een week lang hebben de boe kenliefhebbers eiken dag gedurende vele uren op hun klapstoeltjes gezeten tussclien de lange en hooge boekenrekken, welke de omlijsting vormden van de door van Stoe- kams Antiquariaat aan de Prinsegracht in Den Haag gehouden belangrijke boekenvei ling. Wij hebben verleden weck, op den eersten dag, reeds een kijkje genomen en hebben toen het een en ander van de boe kerijen en collecties verteld, welke hier ge veild werden. Deze waren afkomstig van notaris F. d'Aumerie te Scheveningen en van wijlen de heeren jhr. W. A. den Beer Poortugael te Amersfoort, J. C. 'Spoel, oud- leeraar aan het Haagsche Conservatorium en A. Labouchère te Aerdenhout, waarbij nog gevoegd was een deel van do boekerij van den bekenden tuinarchitect Leonard A. Springer. De veiling is Vrijdag beëindigd en er is wel aanleiding om er nog iets van te ver tellen. De afdeeling .Natuurlijke Historie, een der laatste dagen geveild, was bijzonder interessant. Merian's beroemde „De Euro- peesch'e Insecten, naauwkeurig onderzogt, na 't leeven geschildcrt en in print gebragt" ging voor f150.in andere handen over; f220.was de prijs van de geïllustreerde Natuurlijke Histarie van RÖsel, de „Flora" van Hegi bracht zelfs f190— op, de „Flo ra Batava" f 120.en Schwegman's Afbeel dingen van Zeldzame en Fraaie Bloem- en Plantgewassen, f 110 Voor de dagen, dat de afdeeling Schoone Kunsten onder den hamer kwam, bestond extra grootc belangstelling; toen zaten er niet alleen de boekenliefhebbers en -koo- pers, maar waren ook de kunsthandelaren in grooten getale opgekomen. Er werden toen specimina van en boeken over Ooster- sche Kunst geveild, verder schilder-, gra veer-, teeken- en beeldhouwkunst, standaard werken over architectuur, edelsmeedwerk, binnenhuiskunst, costuumkunde enzoomeer. Dc 57 jaargangen van „Oud-Holland, bijdra gen over de geschiedenis der Nederlandsche Kunst, Letterkunde, Nijverheid, enz." welke men zelden zoo volledig tegenkomt, brachten niet minder dan f750.op, Martins „The Minitiature painting and painters of Per- sia India and Turkey from the 8th to the 18th. Century": f180. Een der voornaamste nummers van de af deeling Reizen, Marine en Scheepvaart wij moeten het wel bij enkele grepen laten was de volledige serie publicaties van de kinschoten Vereeniging, waarvan verschei dene deelen uitverkocht zijn. Hiervoor werd de goede prijs van f340.betaald. De veiling eindigde met, muziek, nl. de bibliotheek van wijlen Jan C. Spoel, een metronoom en een collectie gramofoonpla- ten, hoofdzakelijk composities van Mozart. Wij schreven het reeds eerder; of het. een specifiek I-Iaagsch verschijnsel is, weten we niet. maar het aantal werkelijk goede veilingen hier is den laatstcn tijd opvallend groot en de prijzen welke veelal gemaakt worden, zijn beslist aan den hoogen kant. Blijkbaar ziet men ook in boeken en curia- sa tegenwoordig goede beleggingsobjecten. Taxis op methvleengas. (Van onzen Haagschen correspondent.) Taxis, dié op lichtgas rijden men weet het zijn in Den Haag al heel ge woon; dagelijks ziet men deze blauwe auto's, met een gummigaszak van 13 M3. inhoud op het dak bevestigd, door de stra ten rijden. Sedert vandaag is er weer een ander soort surrogaat-wagens bijgekomen. Ditmaal roode, van de Red Tax-ön derneming, welke door de benzineschaarschte. evenals zoovele andere, vrijwel uit het straatbeeld waren verdwenen. Aan deze taxis ziet men uiterlijk niets bij zonders. Zij rijden echter op methylcengas, dat in cylinders van de Hoogovens te_ Vel- sen wordt aangevoerd. Iedere taxi kan in de kofferruimte achterop drie van zulke cylin ders meenemen, welke tezamen een gas waarde hebben gelijk aan 16 liter benzine, zoodat zonder „tanken" ongeveer 100 K.M. kan worden gereden. Aangezien methylcen gas niet in onbeperkte hoeveelheden ver krijgbaar is. zullén verder ook taxis op nïen- thaansgas, eveneens één Hoogovenproduct, gaan rijden. [faliaansch weermachthericht TWEE BRITSCHE KRUISERS ERNSTIG GETROFFEN. Weermachtsbericht no. 340 luidt als volgt: Onze bombardcmcntsecnhedcn hebben her haalde malen een vijandelijke vlootformatic aangevallen in het Westen van de Middel- landsche Zee cn twee kruisers ernstig ge troffen. Een vijandelijk toestel werd .neer geschoten. Tijdens een aanval van vliegtuigen van het Duitsche vliegercorps op Malta is een vliegboot van het type Sunderland in brand geschoten. Een van onze vliegtuigen, waar van in weermachtsbericht no. 338 gemeld was, dat het was neergeschoten is terugge vonden. In Noord Afrika gaat de bedrijvigheid van de Italiaansch-Duitsche eenheden in de zone van Solloem voort met succes. Op de Acgeische zee zijn Italiaansche de tachementen ontscheept op de eilanden Zea, Syphnos, Syra en Micono, waarmede de be zetting van de archipel der Cycladen is vol tooid. In Oost Afrika aanzienlijke activiteit van artillerie in den sector van Amba Aladji. Niets bijzonders te melden uit de overige sectoren. Vijandelijke vliegtuigen hebben een aanval gedaan op het vliegveld van Catania. Gemeld wordt, dat eenige schade is aange richt en eenige slachtoffers zijn gevallen. De Washington Evening Slar publiceert een verslag van zijn correspondent Gunnisoii die den door de Japanners don laatsten tijd herhaaldelijk gebombardeerden Birmastraal. weg bezocht heeft en die interessante, bij. zonderheden geeft over den omvang van dg aangerichte verwoestingen De weg is in zoo'; slechten toestand, zegt dc Amerikaansche correspondent, dat liet onmogelijk is er oor. logstuig langs naar China te transportee, ren. Hoop op herstel is bijna kansloos. Hei is op zic'hzql.f reeds een „reusachtige taab" auto's voortdurend langs dezen weg te stu. ren, welke niet beter is dan een landweg van den vierden rang. Duizenden arbeiders zijn noodig vooor herstelwerkzaamheden, Aangezien de éénvoudigste voorzichtigheids, maatregelen veronachtzaamd worden en dj goederen worden overgeladen, liggen thai honderden Amerikaansche vrachtauto's in den sloot langs den weg. sb dc te DINSDAG 13 MEI. Nederlandseh Programma. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek.' 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing" en Meditatie (voorberdi door de Christ. Radio-Stichting). 8:25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramofoonmuziek. (9.159.20 Voor d huisvrouw) 10.00 Orkest Lajos Veres. (10.2010,40 De clamatie). 11.15 Pianovoordr'acht en gramofoonmuziek 12.00 De Ramblers. 12.30 Boerenreportage. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische ber, I.00 Het Omroeporkest. .10 Voor de vrouw. 2.30 De Melodisten, Schrammelkwartet solisten. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Cyclus „Ons geloof en ons werk" (voorjpr bereid door het Viijzinnig-Protestantscjm Kerlccomité). 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 „Indonesische muziek: Vorstenlandsch orkestmuziek en de gebruikte toonstelsela' causerie met gramofoonplaten. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbei 5.30 Het Amusementsorkest en het klein Omroepmannenkoor, 6.15 Voor de werkende vrouw. 6.30 Orgelspel en zang. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.30 Duitsche les. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30,,Het Omroeporkest en soliste. 9.10 Productieslag 1941. 9.25 Avondwijding (voorbereid doo.r het Vrij zinnig-Protestantsch Kerkcomité). 9.30 Berichten. (Engelsch). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00—10.15 BNO: Engelsche berichten. Nederlandseh - Programma. P Hilversum II. 301.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Cello, piano en gramofoonmuziek. II.00 Declamatie. 11,20 Ensemble Bart Ekkers. 12.00 Berichten. 12.15 Orkest Eloward (12.45—1.00 BNO: Nieuws- en economische berichten). 1.30 Orgelspel. 2.00 De Arnhemsche orkestvereeniglng, solist e en gramofoonmuziek. 3.30 Zonnestralen in ziekenzalen. 4.00 Musiquette. 4.30 Voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbei 5.30 Het Omroeporkest. 6.00 „De Sint Pietersberg als natuurmonu h ment", lezing. 6.15 Het Omroeporkest. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Ensemble Erica Helen. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag of gramofoonmuz 8.30 Radiotooneel. 9.40 Kees Veening en zijn ensemble. 10.00 BNO: Nieuwsberichen, sluiting. Feuilleton Door Monica Hart 7. En wat nu verder, Harry? Je moet me raad geven. Ik heb me den heelen tijd zelf al gepijningd met de vraag, wat we moeten doen. Een paar keer heb ik al bijna de waar heid gezegd, omdat Raynour met zooveel vriendelijkheid over Tarrant sprak en hij ver moedelijk wel het best in staat is te beoor- deelen wat er gedaan moet worden. Harry deed een langen haal aan zijn pijp en blies een blauwe rookwolk naar den zolde ring. Ik zou niets tegen Raynour zeggen, zei hij eindelijk; het is best mogelijk, dat die man een goed hart heeft, maar per slot van rekening is hij magistraat en hij heeft verplichtingen als zoodanig. Dus jij raadt me aan er met niemand over te spreken Waarom zou je? Als het een gevaar lijk moordenaar of een inbreker was die een bedreiging voor de samenleving zou zijn. zou den we de politie moeten waarschuwen. Maar '■iet Tarrant is het wat anders. Ik ben er^ voor hem zijn kans te geven. Hij is nog niet uit de moeilijkheden, maar ik hoop dat hij eruit zal komen. Dat is mijn idee. Phil, en ik weet dat jij er net zoo over denkt. Op dat oogenblik kwam Loi-d Raynour met een pas F'rr"pr de kamer bin nen. HOOFDSTUK X. Lord Raynour geeuwde, toen hij zich in den stoel bij den haard neerzette. Ik. ben doodmoe, zei hij. Dit is een verbazend ingespannen dag geweest; voor jullie nog méér dan voor mij. Het loopt al tegen eenen; ik denk dat een flinke whisky - soda ons geen kwaad zal doen. Hij glimlachte en richtte zijn aandacht op de whisky-karaf en de fleschjes, die naast hem stonden. Lord Raynour toonde zich een gezellig pra ter; zijn kennis van het moederland was even gi'oot als zijn liefde ervoor. Ook wist hij veel te vertellen omtrent de wetenswaardigheden van de streek, waarvoor Harry zich bijzon der interesseerde. Ze moesten vooral niet vergeten Torren Pound overdag nog eens te bezoeken. Ik geloof, dat veel menschen Torren Pound bezoeken, merkte Philip op; maar na dat wij er vandaag tweemaal geweest zijn. hebben wij er niet veel lust in, er nog eens heen te gaan, evenmin als naar het moei'as: Ik kan er niets aan doen, maar ik moet steeds weer aan Wilde Barbara denken. En dan die arme kerel, dien ze doodge schoten hebben, viel Harry hem haastig in de rede, bang dat zijn vriend zich zou ver raden. Dat' natuurlijk ook, zei Philip, met een dankbaren blik naar Harry. Toen dacht hij opeens aan de broche, die hij gevonden had in den met bloed bevlekten zakdoek en hij zei tegen Lord Raynour: Tussehen twee haakjes, zou Wilde Bar bara eigenaresse van deze broche geweest kunnen zijn? Terwijl hij dit zei, zocht hij in al zijn zak ken, maar vergeefs. Toen schoot het hem te-, binnen dat de broche in een van de zakken van zijn dunne overjas zat, die hij dien mid dag gedragen had en die hij boven had laten hangen, toen hij zich verkleed had. Dat is waar ook, zei hij, ik heb ze niet bij me. Een broche? zei Lord Raymour geïnte resseerd; zei je niet dat je een broche gevonden had? Ja, het is niet veel bijzonders. Een imi tatie, denk ik, een sooit turkoois of iets dergelijks. Lord Raynour dronk diep in gedachten een slok van zijn whiskey, voor j antwoord gaf. Een turkoois? Waarom denken jullie dat die broche Wilde Barbara toebehoort? Ik zou zoc zeggen dat zij wel de laatste persoon zou zijn, die zoo iets zou bezitten tenzij zij het gestolen heeft. Philip haalde zijn'''schouders op. Alleen omdat ik het ge\ inden heb vlak nadat zij ons verlaten had.' Maar n is natuurlijk best mogelijk dat een of andere bezoeker van Torren Pound het verloren heeft. Ik denk eer-der dat dit het geval zal zijn, zei Lord Raynour. Hij nam weer een f linken slok van zijn whiskey soda. Dat doet een mensch goed, zei hg, toen hij zgn 'las weer neerzette. Ik moét werkelijk zeggen dat orz- waard er een goed soort op nahoudt. Maar om op de broche terug le komen, zei hij geeuwend, alsof het onderwerp hem niet bijster interes seerde, wat denk je ermee te doen! Ik denk dat ik ze naar het politiebureau in Lydfoi'd zal brengen. N«et dat z< van zoo veel waarde is, maar het i.c best mogelijk, dat de eigenaresse er veel prijs op stelt ze weer terug te krijgen Je kunt ze mij wel meegeven, stelde Lordt Raynour Vv.or Farren, de inspecteur van politie van Lydford, komt morgen toch bij ons op Wendlesham. Dan kan ik hem meegeven; dat bespaart jullie de moeite. Ik zal ze u morgen geven, antwoordde Philip; ik neb ze in mijn jas laten zitten, en die ligt in de slaapkamer van Marden. Ik wil zijn sluimer niet storen! Allright, antwoordde Raynour. Hij wierp bet stompje sigaar in het haardvuur en stond langzaam op. Wat denken jullie ervan, zullen we niet naar bed gaan? Het is al laat en na al die schokkende gebeurtenissen hebben we onze rust wel noodig. Maar voordat ik naar boven ga, zou ik jullie een voorstel willen doen* Ik he>- met jullie daareven diverse uitstapjes besproken, maar die kunnen jullie veel beter van Wcndlesham uit doen dan van Lydford uit. Wat denken ullie er van, den tijd, dien jullie van plan waren in Lydford door te brengen, irplaats daarvan op Wendelsham te komen doorbrengen De beide jongelui namen de uitnoodiging met graagte aan. Dus dat s afgesproken, zei Lord Ray nour. We zullen er met genoegen gebruik van maken, zeiden Philip en Harry om strijd. Hun bagage was al naar het logement in Lydford gezor.den, maar dat was geen. be zwaar Het is waar ook, zei Harry glimlachend, toen ze bij de deur stonden, dat hebben we u, ;_,eloof ik, nog niet verteld. Onze emo ties zijn misschien nog met ten einde voor vanavond. Weet u dat wij dezen nacht gaan. doorbrengen in een spookkamer? HOOFDSTUK XI. Lord Raynour keerde zich om en kwam' weer in de kamer terug. Dat is toch zeker een grap, ik heb nog nooit gehoord van eap spookkamer in de „Running Horse". Vast en zeker, lachte Harry; daar moe u toch zeker wel wat van weten als u in dezep streek zoo goed bekend bent. Op mijn woord, ik weet er niets van; he is een nieuwtje voor mij. Nu, misschien overdrijf ik wel een beetje hernam Harry maar Marden heeft hc over een geest of zooiets. In elk geval is hel een feit, dat de beste kamer van het hui niet gebruikt wordt, tenminste niet meer zoo lang Marden hier is. Dat is ongeveer een jaar, als ik me niel vergis, merkte Lord Raynour op. Ja, dat komt uit. Een broer van onzei gastheer, met name Bill, schijnt eens op eei nacht in die kamer geslapen te hebben ei er "op een min-of-meer onverklaarbare wija den dood te hebben gevonden. Nu je het daar over hebt, herinner ik mi zooiets, zei Lord Raynour. Maar. ik toen' tertijd juist van huis en toen ik terugkwan was de sensatie over het geval al weer g& luwd. Vóór vandaag heb ik nog nooit een voel in de „Running Horse" gezet. Het heeft jareJ lang leeg gestaan, voor Marden er in trok ei er een herberg van heeft gemaakt. Het huis stond in een kwaden reuk door een tragedie die zich er vroeger had afgespeeld. Dat wai vóór ik op Wcndlesham kwam en Ik meen me vaag te herinneren dat twee broers op geheimzinnige manier om het leven kwamen Roofmoord, .geloof ik. Maar. ik heb dat nooit 'n verband gebracht met .dien broer van enze: waard. Dus er is hier werlcehjk een kanïe met het aureool van* een spookgeschiedenis om heen Wordt vey

Schager Courant | 1941 | | pagina 2