ïl.U.R. N1PPER EN PELLE unn hot moeans VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG E. D. O» en Q.S.C» voor de beslissing V.S.V. naar Heracles; D.T.S.-Watervogels In ons district Radioprogramma H6L6D De laatste competitiewedstrijden van de eerste klasse vindt morgen plaats en al zjjn de lagere afd. allen nog niet zoo ver gevorderd, het kan toch nog maar enkele weken duren of de verschillende wed strijden om behoud of promotie zijn in vollen gang, waarmede dus het eind in zicht komt. De landscompetitie ls 22 Juni afgeloo- pen en we kunnen veilig aannemen, dat er maar weinig wedstrijden daarna nog plaats vinden. In de 4e klasse heeft DTS zijn voor laatste wedstrijd, waarbij Watervogels als gast fungeert. De kampioenscompetitie. Heracles speelt morgen zijn derden wed strijd en Almelo kan dus weer haar favorie ten aanmoedigen. Als gast fungeert ditmaal VSv. En nu zouden we zonder veel risico kunnen schrijven, dat Heracles weer twee punten rijker wordt, wanneer er niet een klein „maartje" bij kwam. De Velser rood- hemden hebben n.1. nu reeds 20 wedstrijden gespeeld, 18 voor de competitie en 2 in de kampioenscompetitie, doch geen enkelen uit wedstrijd verloren, waarmede we dus willen aantoonen, dat VSV dit record niet zonder meer verloren wil laten gaan. Integendeel, VSV zal zich morgen tot het uiterste weren, temeer omdat bij een eventueele overwinning de kansen buitengewoon mooi zijn. Heracles heeft Zondag j.1. in Eindhoven een brillante partij voetbal gedemonstreerd, een wedstrijd, welke als voorbeeld gesteld kan worden aan de pessimisten, die beweren dat voetballend Nederland zien op het hel lend vlak bevond. De spanning is het meest gebaat met een VSV-overwinning; hoewel wij het echter op een zege voor de thuisclub houden is een ver rassing geenszins uitgesloten. Be Quick komt voor 't eerst in 't veld en wel te Groningen tegen PSV. De Eindhove- naren stellen min of meer teleur en de Be Quickers hadden het dan ook niet beter kun nen treffen. Want hoewel wij de kracht dei- Noordelijken niet bijster hoog aanslaan, ligt er in den wedstrijd van morgen toch wel een succesje. Prom.-degrad. Oost. Ie klasse. Zoowel PEC als Vitesse zijn Zoi dag j.1. uitstekend gestart en nu beiden een thuis- wedstryd hebben is de kans buitengewoon groot dat er weer gewonnen wordt, zoodat voorloopig de strijd tusschen PEC en Vitesse Ifaat. Voor het zoover js moet PEC van Rig- tersbleek winnen en de Zwollenaren starten o.i. ook als favoriet. Vitesse heeft het moei lijker, wan Go-jhhead mag dan in den eersten wedstryd eenigszins gefaald hebben, een ne derlaag doej; de Deventenaren reeds met één been in de tweede klasse staan. Toch geven we ook hier de thuisclub de meeste kans. VERRASSENDE WENDING IN HET ZUIDEN. Het protest van Limburgia heeft geholpen en de sportiviteit zal dus ook in dit district zijn beloop hebben. De wedstrijd NOAD Helmond wordt overgespeeld omdat de Til- burgers, althans enkele spelers, zich in den vorigen wedstrijd niet geheel hebben gegeven. Nu zal de wedstrijd volgens de bepalingen in Helmond plaats vinden en NOAD moet vol ledig uitkomen, dus ook met de spelers, die straks geschorst zullen worden. Limburgia heeft ook in het tweede geval gelijk gekregen, want het is gebleken, dat Roermond met een ongerechtigd speler uit kwam tegen Limburgia in één der voorlaatste wedstrijden. Morgen wordt dus ook gespeeld Limburgia Roermond, zoodat de kans groot is dat de Limburgers den dans toch nog ontspringen. De stand is nu: Limburgia 21 5 4 12 14 32—40 Helmond 21 5 4 12 14 26—53 Roermond 21 3 7 11 13 31—70 Een gelijk spel is dus voor Limburgia al genoeg! Voor de eerste klasse hebben we nog één wedstrijd, n.1. BWWil lem II, waarin de Bosschenaren een serieuze kans hebben. 2e klasse A. Twee wedstrijden resteeren hier nog, welke beide van geen enkel belang meer zijn. Het zijn: Alkmaarsche Boys—OSV en VVZ Alcmaria Victrix, waarbij het gelijke spel wel eens de hoofdvertolking kon worden. 2e klasse B. Een gelijk spel brengt EDO het kampioen schap en aangezien Velox als tegenpartij fungeert, viert Haarlem Zendag a.s. feest. Een gelijk spel brengt tevens HFC de onder ste plaats en ook dit nemen we aan, want Watergraafsmeer kan och wel een puntje meenemen. De*overige wedstrijden zijn: De SpartaanHVC; HilversumVolen- dam; RCHHercules. 8e klasse A. QSC ontvangt GVO en de overwinning, welke in het bereik der Wormerveerders ligt( brengt tevens het kampioenschap. Zaandijk zal Always Forward wel geen kans geven, zoodat bij een eventueele misstap van QSC de Zaandijkers nog meetellen, ja, in het gun stigste geval zeifb kampioen zijn. ZVV klaart het wel met KW, doch of ook Purmersteijn het in nood verkeerende St. George van zich af zal schudden is nog lang niei vast. 3e klasse B. BloemendaalSantpoort; KinheimZan- voort; Onze GezellenDEM; De Zeemeeuwen TIJBB; BeverwijkRipperda. 4e klasse A. DTS, nog steeds no. 1 in 4 A, speelt mor gen op eigen errein tegen Watervogels. On getwijfeld kan DTS dezen wedstrijd winnen, waardoor zij dan haar laatsten wedstrijd tegen BKC kan beginnen met de gedachte, dat een gelijk spel al genoeg is, om haar den titel te brengen. BKC moet dan ook haar thuiswedstrijd tegen Watervogels nog winnen. Een t- x>st, zy het dan ook een schrale, voor Watervogels is, dat ook Wieringerwaard niet veel kans heeft haar positie ie verbete ren. De roodbroeken gaan n.1. naar Schagen en wanneer laatstgenoemde zoo speelt, als zij de laatste weken doet, geven wij W.W. weinig hoop. Na morgen luidt het resteerende program ma voor de 3 andere clubs als volgt.: Nieuwe Niedorp: uit: Watervogels. Watervogels: thuis: Nieuwe Niedorp, Suc-1 ces; uit: BKC. Wieringerwaard: thuis: Schagen. Bovenstaande laat dus zien, dat Wieringer- waard's positie verre van fraai is, vooral daar de wedstrfd WatervogelsNieuwe Nie dorp beide concurrenten, of ten minste een van hen puntenwinst oplevert. ONDERAFDEELING NOORDHOLLAND. I D. TwiskWest-Frisia 3. II d. Alkm. Boys 3—DTS 2, 10 uur; Graftdijk— Bergen 2. ra d. Vrone 2Akersloot. Hl E. VCL 2—Hauwert. IV D. Alkm. Boys 5Bergen 3, 12 uur; Ursem 2 Alkm. Boys 6. IV E. BKC 3Barsingerhorn, 10.30 uur; St. M. Vlotbrug—Schagen 3; Petten 2Callantsoog. ADSPIRANTEN. Afd. J. DTS aAlcm. Victrix a, 10.30 uur. Afd. K. Vrone aPetten a, 12.30 uur. Afd. L. Berkhout aAndijk a; West-Frisia b Hem a, 10 uur. Afd. N. t BKC aSchagen a, 12.30 uur; Succes a Oudesluis a, 11 uur; W.Waard aSucces b, 11 uur. AFDEELING BIJZONDER VOETBAL. H A. Geel ZwartHollandia; St. VictorVZV; LSVV 2—SRC; SVW—ZAP. Aanvang wedstrijden, indien niet anders vermeld, 2 uur. In de Afd. Bijz. Voetbal wordt om 2.30 be gonnen. ZONDAG 18 MEI 1941. Hilversum I. 415,5 m. 8.00 Gi-amofoonmuziek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzin nig Protestantsch Kerkcomité: a. Voor de kinderen. (10.00). b. Kerkdienst (10.30). 12.00 Gramofoonmuziek. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gramofoonmuziek. kerker van Lydford werd geworpen waarin hij zoovelen van zijn persoonlijke vijanden had laten zetten en dat hij daar nooit meer uit te voorschijn is gekomen. Jullie moet het huis eens op je gemak bekijken, het is de moeite waard! Maar om over wat vroolijkers te praten: het is direct tijd voor de thee. Jullie bagage is al aangekomen. Het lijkt me het beste toe, dat jullie eerst maar eens je kamers gaat bekijken en je wat opknapt en verkleedt, en daarna in de zitkamer komt. Dan kan ik jullie aan myn vrouw en dochter voorstellen, die zoo juist van Tavistock zijn teruggekeerd. Maar mijn dochter kennen jul lie al, geloof ik. En dan zal ik jullie mijn huis laten zien. Het idee om zich wat op te knappen en te verkleeden trok hen wel aan. Hun kamers werden hun gewezen door den ouden butler; de eenige aanmerking, die zij hadden kunnen maken was, dat hun kamers, hoewel op de zelfde verdieping, niet naast elkaar lagen en zelfs niet op dezelfde gang. Ik denk niet, dat ik ooit alleen je kamer kan vinden, zei Philip lachend, zóóveel gangen en trappen en bochten zijn er! Maar het doet er niet toe. In ieder geval zullen we hier tot rust komen na al die emoties van de afgeloopen vier en twintig uur. Terwijl de oude butler zijn koffers uitpakte, nam Philip de brieven op, die van Lydford nagezonden .waren. Een er van droeg het handschrift van zijn vader, de andere was van Dora. Ik ben benieuwd wat vader mij te schrij ven heeft, peinsde Philip, die lui in een stoel lag en naar den butler keek. Vader schrijft niet gauw als het niet over zaken is. Hij opende echter Dora's brief het eerst. Dora was ongeveer zes jaar jonger dan hij. Ze schreef uit Londen. Ze schreef over haar aankomst en de prettige ontvangst, die haar ten deel gevallen was; over een bal, dat plaats gehad den dag nadat Harry en Philip 1.45 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Beantwoording van binnengekomen vragen. 2.00 Orgelconcert. 2.45 Voor den boer. 3.30 Uit Berlijn: 74e Verzoekconcert voor de Duitsche Weermacht. 6.00 Voor de jeugd. 6.35 Cabaretprogramma. 7.30 Zang met pianobegeleiding. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Mei-programma. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.30 Berichten (Engelsch). 9 45 Gramofoonmuziek. 10.00 BNO: 'Engelsche berichten, sluiting. Hilversum H. 301,5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 10.45 Revida-sextet. .11.30 Kinderkoor „De Merels". 12.00 Cyclus „Eens Christens reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd", (opn.), (Voor bereid door de Christelijke Radio Stichting). 12.15 Pianovoordracht. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Gramofoonmuziek. I.30 De Ramblers. 2.00 Causerie „De IJsheiligen". 2.15 Utrechtsch Stedelijk orkest, soliste en gramofoonmuziek. 4.00 Kerkdienst (voorbereid door de Christe lijke Radio Stichting). 5.30 Sportuitslagen ANP. 5.35 Cabaretprogramma. 6.15 Zang met pianobegeleiding. 6.45 Sport van den dag. 7.00 Orkest Eloward. 7.45 Sportwetenswaardigheden. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8..30 Omroeporkest. 9.30 Radiotooneel. 10.00 BNO: Nieuwsberichten, sluiting. MAANDAG 19 MEI 1941. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNC: Nieuwsberichten. 8.1o Dagopening (Voorbereid door het Vrijzin nig Protestantsch Kerkcomité). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Ensemble Amende. 10.20 Declamatie. 10.40 Ensemble Amende. II.15 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.00 Orgelconcert. 12.30 Gramofoonmuziek. 12.42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten. uit Londen waren vertrokken, en over de vriendschap, die zij gesloten had met Greta Franklin, de dochter van Lord Raynour. Dat is heel aardig, dacht Philip ik ben blij dat ze zoo goed met elkaar kunnen opschieten. Raynour zal het ook wel aardig vinden te hooren dat zijn dochter "en myn zuster vriendinnen zijn. Er is intusschen een vervelend ding", ging de brief verder. Je weet dat Lady Kenard dat was Dora's gastvrouw de bezitster is van den beroemden groenen Bridgetown-diamant, die een enorme waarde moet vertegenwoordigen. De steen heeft een tragische geschiedenis en men zegt, dat reeds vele menschen er voor gevochten hebben en ei* voor gestorven zijn. En nu droeg Laura, dat is Lady Kenard, den diamant op de nacht van het bal. Sedert dien is de steen spoorloos ver dwenen, men weet niet verloren of gestolen! Verder vertelde de brief wat Dora sedert den avond van het bal gedaan had en toen kwam een passage, die Philip zijn wenkbrau wen deed fronsen en op zijn lippen bijten. „Ik ben niet heelémaal gerust over vader, ik weet niet wat jr met hem is. H^j lijkt zich zelf niet den laatsten tijd. Juist voordat ik uit Wimbledon wegging, kreeg hij bezoek van een vreemden man dien ik nooit eerder gezien heb; .iy scheen erg opgewonden toen zijn be zoeker was heengegaan. Ik vroeg hem wie dat was en na lang aandringen vertelde hij mij, dat de man Ruthven heette. Hy wou verder niets zeggen, maar ik ben er zeker van, dat die Ruthven iets gezegd heeft, dat vader erg van streek heeft gemaakt. Denk er om, Philip, dat als je me schrijft, je me alles vertelt wat je misschien over dien man weet. Hij lykt me een onuitstaanbare kerel". Philip liet den brief op zijn knie zinken en de rimpels op zijn voorhoofd werden dieper. Toen nam hy den brief van zijn vader en begon hem langzaam te openen. 1.00 Omroeporkest. I.50 Omroeporkest. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 De Romancers en soliste. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Sylvestre-trio. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 „Josquin des Prés", vraaggesprek (met gramofoonmuziek) 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbe* richten. 5.45 Ensemble Erica Helen. 6.15 Cyclus „Onze eigen taal". 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 7.00 BNO: Economische vragen van den dag. 7.15 De Ramblers. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 „Der Geigenmacher von Cremona" opera, 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 BNO: Engelsche oerichten, sluiting. Hilversum II. 301,5 m, 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgendient (Voorbereid door de Chris* telijke Radio Stichting). 10.20 Orgelconcert. II.00 Declamatie. 12.00 Berichten. 12.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten,. 1 00 Gramofoonmuziek. 1.15 Musiquette. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Groninger Orkestvereeniging, solist «9 gramofoonmuziek. 3.30 Voor de vrouw. 3.45 Ensemble Bart Ekkers. 4.30 Voor de jeugd. 5.00 Causerie „Jezus en de -vrouwen" (Voois- bereid door de Christelijke Radio Stichting). 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursbe richten. 5.30 Omroeporkest. 6.00 Gesprekken met luisteraars (Voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerk comité) 6.15 Omroeporkest. 6.45 Reportage. 7.00 BNO: Friesch praatje. 1 7.15 Oost-Nederlandsch strijkkwartet. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Cpiegel van den dag of gramofoonmuziek, 8.30 De Melodisten en soliste. 8.50 Orgelconcert. 9.10 De Melodisten en soliste. 9.30 Voor de ouders. 10.00 BNO: Nieuwsberichten, sluiting. HOOFDSTUK XIX. John Arkwright's brief was, in tegenstel ling met dien van zyn dochter, de typische brief van een zakenman. Hij begon met de hoop uit te spreken dat Philip en Harry een prettige vacantie hadden en ging toen even in op «eenige zakelijke aangelegenheden, die Philip alsfirmant zouden interesseeren, Slechts in de laatste regels zinspeelde hy vaag op moeilijkheden en zelfs daar wérd de naam Ruthven niet genoemd. „Ik wil je vacantie niet in de war sturen of je terugkomst verhaasten, maar ik moet je toch schrijven dat de Paillon- affaire een verkeerde wending neemt. De kerel heeft boeken en papieren vervalscht en ons links en rechts bedrogen; dat staat nu als een paal boven water, hoewel ik, toen wij de zaak bespraken voordat jy met vacantie ging, niet dacht dat het zoo'n vaart zou loopen. Het eenige wat we kun nen doen is de za&k 'in handen van de po litie geven. En daartoe ben ik wel ge dwongen door een onaangenaam voorval, dat een paar dagen geleden plaats had, waarover in een volgenden brief meer, tenzij dat het noodzakelijk mocht blyken, dat jij terugkomt, in welk geval ik zal telegrafeeren". Philip za' een poosje in gedachten. Wat moest hij doen? Vader is zoo vriendelijk om mijn vacantie niette willen bederven, dacht hy, maar zoo kar. het toch niet!' Wat moest die Pierre Ruthven jy zijn vader doen en in welk verband stord dit bezoek met de aan- gelegenheden van Francis Paillon, hun agent in Parys? Wordt vervolgd 175. De kinderen begrypen het waarschuwende gegrom van de zwanen niet. 1. De bliksem, waarmee Nip- per een heel leger roof vogels onschadelijk maak te, veroorzaakte intussen een wolkbreuk zonder weer ga. De regen plensde neer, zodat de jongens blij waren, een boot te hebben, waarin zij schuilen konden. 2. Na dit avontuur zetten zy met de tijdmachine hun reis naar dw geheimzinnige tijd der sagen voort. 3. Weldra komen zjj te land op een rotsachtig eilandje, waar eei. kudde wilde zwij nen hen met luid gebrul begroet. 176. J)e watergeesten lokken... 1. „Je zult ons niet op een dwaalspoor brengen, jou kleine watergeest! Gelukkig hebben we op school het een en ander van je ge hoord, dus we kennen je streken! Ja, je wilt argeloze zeelui aan land lokren, en ze dan in wilde zwijnen ver anderen!" 2. „Als je me echter toestem- ming geeft, vrij rond te wandelen, zou ik graag je z-vijnenverzameling eens van wat dichterbij willen bekijken!" Feuilleton Door Monica Hart 12. Daar ben ik ook bang voor, zuchtte Philip, een weinig blozend om zijn belangstel ling in het meisje, welke den anderen niet ont gaan was. Maar wat de manier betreft, waarop zij in de kamer is gekomen, dat raad sel heb ik opgelost. Vermoedelijk is zij, zonder gezien te worden, het huis binnengekomen en naar boven geglipt. Ze heeft den sleutel in het slot aan den buitenkant zien steken en is binnengegaan. Een bewijs daarvan is, dat Marden zeer verrast was dat de deur, die anders altijd op slot was, nu opeh stond. Daarna heeft ze onze stemmen op de trap ge hoord, toen wij de kamer kwamen inspec- teeren. Ze heeft zich ergens verborgen, ver moedelijk in de groote kleerkast. Toen wij de kamer uitgingen, heeft Harry de deur op slot gedaan, waardoor zij een onvrywillige ge vangene is geworden. Daarna heeft ze zich, uitgeput als ze was, op het bed geworpen en is daar blijven liggen tot we haar vonden. Dat lijkt heel aannemelijk, antwoordde Lord Raynour maar daar komt Marden juist aan; we zullen eens vragen wat hjj er van zegt. En hij herhaalde voor den herbergier Philip's veronderstelling en deelde hem tevens de meening van den dokter omtrent de her komst van het meisje mee. Onmogelijk! zei Marden; de kleeren- kast was op slot en dén sleutel heb ik in mijn zak en bovendien was de kast zoo prop vol met allerlei spullen dat er geen plaats was, waar ze zich zou hebben kunnen verber gen. En onder het bed? opperde Lord Ray nour. Ook niet, het is een van die ouderwet- sche bedden waarby het houtwerk over de geheele oppervlakte op den grond rust. Ze kwamen nu weer tot de conclusie, dat Philip's theorie onhoudbaar was en dat ze nog net zoover waren als eerst. Bovendien hoorden ze later op den dag, dat uit het St. Anne's gesticht niemand ontsnapt was, even min als uit een ander krankzinnigengesticht in de buurt, zoodat het mysterie, dat zij al meenden te hebben verklaard, voorloopig on oplosbaar scheen. HOOFDSTUK XVHI. 's Middags kwam Lord Raynour's rijtuig voor, om hem en zijn gasten naar Wendles- ham te brengen. Er was een boodschap ge stuurd naar het hotel in Lydford, dat de bagage van Harry en Philip naar de Manor moest gebracht worden. Het was maar een korte afstand en spoedig hadden zij het landgoed bereikt. Het kasteel lag in een groot park, dat aan den eenen kant begrensd werd door de uitgestrekte vel den van Devonshire; aan den anderen kant zag het uit over het sombere, eindelooze moe ras. Groote terrassen omringden het hoog gelegen huis, vanwaar men een ver gezicht had over Lydford en het moeras. Het huis was in den loop der eeuwen telkens vergroot en de verschillende deelen dagteekenden uit opeenvolgende stijlperioden. Het grootste deel van de oude behuizing vertelde Lord Raynour is indertijd door Cromwell verwoest. En toen heeft ook onze vriend Godfrey Tarrant zijn welverdiende straf gekregen. Ze zeggen dat hy in den

Schager Courant | 1941 | | pagina 10