Cultuurscholen.... er TlUy Wal onderwijs zonder vooraf gaand behoorlijk onderzoek ADVERTEEREN Schager Courant De Alkmaarsche Kaasmarkt Poldetsche Prikjes en Preekjes Zaterdag 17 Mei 1941 Tweede blad on nnrr II Geen behoorlijk tuinbouw DE TUINBOUWERS DIENEN EEN FINANTIEEL OFFER TE BREN GEN AAN HET ONDERZOEK OM HET ONDERWIJS MOGELIJK TE MAKEN. EEN UITEENZETTING VAN DEN HEER IR. RIETSEMA. (Van onzen eigen verslaggever). De boeren, zegt Ir. Rietsema, de di recteur van de Rijkstuinbouw win ter- school te Hoorn, gebruiken ieder jaar kunstmest, en ze zien daar de resultaten van, maar ze mopperen, op de menschen, die er eigen lijk voor gezorgd hebben, dat ze de kunstmest gingen toepas sen, op de menschen van den voor lichtingsdienst, want die is te duur. Ir. Rietsema zegt dat op de hem eigen doodkalm-sarcastische manier, en daar is geen woord Fransch bij. Inderdaad, onze boeren en tuinders, houden het graag op „vangen" aan maar van de deugdelijkheid der stelling, dat de Cost voor den Baet uit gaat, zijn velen-voorloopig nog niet over tuigd. Nu hebben die lui van den voorlich tingsdienst weer wat anders geprakkiseerd: de cultuurscholen, zeggen ze, en op de ver gaderingen moet meneer de voorzitter maar heel veel hooren, dat het allemaal véél te duur wordt en uit beleefdheid zeggen de geachte sprekers er nog niet bij, wat zij wel zouden willen zeggen: dat het apekool is, al die nieuwigheden. Dat is het West- friesche conservatisme, en het is altijd een heele toer geweest om dat teoverwinnen. Wouter Sluis ondervond dat, Boekei onder vond dat, en... Ir. Rietsema oncjervindt dat opnieuw. Hij heeft gemeend nu eens een andere ma nier te moeten volgen om de vooroordeelen weg te praten, hij noodigde Donderdagmid dag de vertegenwoordigers van de provincia le pers bij zich op het bureau te Hoorn, om daarna met vereende krachten nogmaals den volke trachten te overtuigen, dat in het hieronder omschreven geval geven voor den tuinder zaliger is dan te ontvangen. De boeren mopperen dus, want de voor lichtingsdienst is te duur... En toch: er moet geld zijn voor den voorlichtingsdienst, wil aan het 'plan van de cultuurscholen uit voering gegeven kunnen worden. De Noordhollandsche tuinbouw beeft behoefte aan twee dingen: on derwijs en... voorlichting door on derzoek. Maar dat onderzoek kost geld. Als eer geen geld is kan er geen onderzoek zijn, als er geen onderzoek geweest is, zal geen onderwijs gege ven kunnen worden, dat op die on derzoekingen is gebaseerd. We moeten dus bij het begin beginnen, meent de heer Rietsema en de menschen eerst goed inprenten, wat met onderzoek kan worden bereikt, maar ook, wat daar voor noodig is. Er kunnen geen cultuur scholen komen, wanneer het landbouwonder zoek niet- wordt uitgebreid, het laatste moet 'medewerken om het eerste te krijgen, dat is het kardinale punt van de zaak, daar kan niet genoeg op gehamerd 'worden. Wat doet dus de dienst? De dienst, is ten eerste bezig met het ma ken vaneen bodemkundige kaart van Noordholland boven het Y, en daarvoor heeft hij de beschikking over naar schat ting 3000 analyses. De kaart wij konden ons daar later van overtuigen is reeds in een vergevorderd stadium. „Van deze drieduizend aardappelzaailingen blijft er vrij zeker niet één over, zulke zwa re eischen stellen wij aan het onderzoek." De dienst verricht het ec.onomisch en de mografisch onderzoek, het onderzoek naar de bevolkingsbeschijving dus. Wat dit heeft te beteekenen blijkt onder andere uit het feit, dat de dienst reeds eenige honderden pachtcontracten voor kleine tuinders in orde heeft gemaakt en moeilijkheden met de pachtwet uit den weg heeft geruimd. Verder houdt de dienst zich bezig met va riet, eitenproeven, waarbij de vroege aard appelen een zeer belangrijke plaats inne men. Over enkele jaren zijn de opbrengsten zorgvuldig gemeten en de kwaliteit van het product, is nauwkeurig onderzocht te Wage- ningen. Op den duur kan men weten wat men aan een bepaalde soort zal hebben en zich geen strop met ongeschikt land behoe ven te bezorgen. Varieteitenproeven worden ook genomen met de landbouwerwten en met de land- bouwboonen. Verder proeven met uien in samenwerking met den Zeeuwschen specia list Ir. van Beekom. Op het proefveld konden wij later het resultaat van een merkwaardigè proef met uien zien. De bolletjes heeft men destijds laten groeien tot Ir. Rietsema. ze een paar millimeter in doorsnee waren, men heeft ze toen warm be waard en weer vroeg in den vollen grond uitgepoot. Ze stonden er goed bij. Door deze methode bereikt men dus dat men in het voorjaar ook veel vroeger uien kan kweeken dan volgens de gewone methode- Nieuwe boonensoorten worden gekweekt omdat het optreden van mozaik en bacte rieziekte een verfrissching noodig maakt. Van zeer veel belang zijn de proeven met het kweeken van nieuwe aardappelvarietei- ten. Jaarlijks worden ongeveer 3000 nieuwe zaailingen gepoot, maar momenteel is het nog zoo, dat na schiften en nog eens schif ten er ten slotte niet één overblijft Maar, zegt Ir. Rietsema de laatste jaren zijn de resultaten bemoedigend en over en kele jaren hopen wij toch de Eersteling te kunnen vervangen door een soort dat min der vatbaar ls voor de aardappelwratziek- te. Zijn we zoover, dpa zal de dienst den boer opnieuw een groot voordeel hebben bezorgd. Wij hebben aangetoond dat de teelt van sojaboonen, welke teelt de oplossing voor 't voedselprobleem zou zijn, die oplossing heelemaal niet is, tenminste voor Noord-( holland niet, waar de opbrengst zeer mi-* niem was. De Sojaboon kon zich hier met geen enkel ander gewas meten. We nemen bemestingsproeven en er zijn nog* veel meer plannen in de maak... Laat ik alleen nog noemen proeven met het bewaren van sluit kool in verbeterde bewaarschuren. En dit alles nu, het resultaat van de proeven moet een der grondsla gen voor het tuinbouwonderwijs zijn. Dan is het toch ook duidelijk dat de praktijk, een steentje moet bijdragen. Zij profiteert er van omdat de jonge boere nen tuinbouwers wel zeer be- slagen ten ijs komen, èn omdat de resultaten van de proeven aan de praktijk uiteindelijk in den vorm van meerdere opbrengst, dus ook meergeld ten goede komen. Dan kunnen wij met een gerust hart de plannen voor de cultuur scholen uitwerken. Wat zijn cultuurscholen? In Hoorn is reeds een cultuurschool ge vestigd voor de fruitteelt. Plan is om er een aan den Langendijk te bouwen en een in de Streek. Het is noodig dat de cultuur scholen in het centrum staai>van de streek waarvoor ze zijn bedoeld. De cultuurscholen omvatten één dag per week les, waarvan een halve dag theore tisch onderwijs en een halve dag practisch onderwijs wordt gegeven op een bedrijf. Op de school worden toegelaten jongens die een winteravondcursus hebben bezocht, de lagere tuinbouwscholen of de rijkstuin- houwwinterschool te Hoorn. De curus duurt een jaar, er kunnen per cursusjaar 15 jongelui aan deelnemen en de bedoeling is ze klaar te maken voor de bedrijfsleiding. Aan de cursus zullen zeer veel excursies zijn verbonden, voorloópig demeeste in de naaste omgeving en als de reisgelegenheid weer beter wordt ook naar elders. Niet alleen' voor den tuinbouw en de fruitteelt ook voor den bollenteelt, al dus Ir. Rietsema acht' ik cultuurscholen noodig. In het algemeen moeten de jonge boeren, onverschillig welke tak van het be drijf ze beoefenen, weten wat er in de wereld te koop is. En nu de geldkwestie. De directie van den landbouw stelt zich op het standpunt dat de belanghebbende bouwers van die belangstelling moeten la ten blijken door het geven van een finan- tieele bijdragen. De eenvoudige weg is dat zij zich aansluiten bij den - proeftuin te Hoorn, waarvan wij nu de resultaten heb ben gezien. Wanneer de bijdragen voldoen de zijn zal er gelegenheid zijn voor den tuin om zich te ontplooien tot een behoor lijke instelling. Er zijn verschilelnde manieren bedacht. Overwogen is individueele aansluiting te propageeren of wel aansluiting door mid del van de veilingen. De laatste weg is ge kozen omdat van individueele aansluiting niets verwacht kan worden. Vol trots toont Ir. Rietsema zijn proefbak- ken, waarin het gewas zaakkundig be handeld voortreffelijk gedijt Op den ach tergrond het gezelschap journalisten en de mooie boomgaard. (Foto's Fred. Groot). De menschen begrijpen nu eenmaal nog niet welke beteekénis het onderzoek voor hun bedi'ijven heeft ,nl rpaken zij ook da gelijks gebruik van de resultaten van dat onderzoek. Welk bedrag? Een cijfer is nooit genoemd, zegt Ir. Riet sema maar wanpeer de veilingen met el kaar niet meer dan duizend gulden kunnen opbrengen behoeven wij niet aan de zaak te beginnen, dat zijn we alleen al kwijt aan de uitgave van het zeer noodzakelijke jaar verslag. Als uiterste is genoemd een bedrag van 1 per mille van de veilingsomzet, maai dat zou ik als een plafond willen beschou wen. Het bedrag moet tusschen deze tweë uiter sten liggen en zal mijns inziens afhangen van het programma dat wij afwerken, de bijdrage, welke wij nog van andere instan ties of uit anderen hoofde ontvangen en- zoovoort. Voor de cultuurscholen is nu eenmaal noodig een terrein en een gebouw, een jaar- lijksche gids waari nde resultaten zijn op genomen en een laboratorium. Dit laatste op dén duur. Maar dan moet het ook een goed laboratorium zijn dat niet mag ach terstaan bij dat van Naaldwijk, dat speci- ciaal is ingesteld op de kasculturen. En hoe hebben de belanghebbenden ge reageerd vraagt een der toehoorders. Tot nog toe bedroevend slecht, erkent Ir. Rietsema, men is nu eenmaal liever aan het krijgen als aan het geven en beroept zich op de tijdsomstandigheden en de te korten uit vorige jaren welke moeten wor den ingehaald. Maar dat zijn we wel ge wend, er is wel meer aan de landbouwvoor- lichtingsdienst geknabbeld, we hebben hier wel met vier man gezeten. Er waait in het algemeen voor onzen dienst een gunstigen wind, we hebben nu weer drie en twintig medewerkers en, aldus besluit Ir. Rietsema zijn interessante uiteenzetting, die gunstige wind zal toch wel ééns naar de tuinders overwaaien. Er is geen groep tuinbouwers, welke niet met den voorlich tingsdienst te maken heeft, welke niet van de resultaten der cultuurschoolopleiding kan profiteeren. Onze dienst is., voor al len, laten allen dit beseffen! Uit onze Omgeving LANGENDIJK OUDKARSPEL. NED. TUINDERSBOND. Naar wij vernemen, is de heer L. Kal- verdijk in de laatstgehouden best uursverga- dreing van de afd. Oudkarspel van den Ned. Tuindersbond gekozen tot voorzitter in de vacature-Kaan. De heer C. Borst werd gekozen als ecretaris in de plaats van den heer G. IJff, die als zoodanig bedankt heeft FLORIMONT, DE ZWERVENDE ZANGER. De plaatsen voor de vierde uitvoering van de operette „Florimont. de zwervende zan ger" op Zondag 25 Mei a.s. worden weer vlot verkocht Naar men ons mededeelt waren al weer 350 plaatsen besproken, zoo dat degenen, die dit, prachtige werk willèn zien of nóg eens willen zien, want zoo zijn er ook verscheidene, zich zullen moeten haasten om nog een plaatsje te kunnen bemachtigen. NOG EEN LANGENDIJKER IN CARRé. Eergisteren berichtten wij. dat de heer H. J. Zaal gedurende een maand als diri gent zal optreden in „Carré" te Amster dam,. waar hij de opvoering van de operet-, te „Robert en Bertram" zal leiden. Thans vernemen wij. dat ook de heer J. Klinkert uit Oudkarspel, die reeds meerdere malen in operettes onder leiding van. den heer Zaal is opgetreden, door de directie van. Carré is geëngageerd, om in deze operette op te treden. De bloedsomloop van Uw zaak wordt ver sterkt door regelmatig in de Het blijft met de aanvoer nog matigjes. In totaal waren er gister 17 fabrieksstapels en 4 boerenstapels met in totaal circa 24000 Kg., wat weer een 2000 Kg. minder is dan de vórige week. Hoe weinig dit is kan blijken uit het feit, dat verleden jaar omstreeks dezen tijd de aanvoeren dooreen genomen de 80.000 Kg. reeds hadden overschredèn. Op den befaamden lOden Mei 1940 was er 83000 Kg. Op den 17den Mei daalde de aanvoer, als gevolg van den onregelmatigen toestand op- 46000 Kg., om daarna echter direct weer op te loopen op den 24sten Mei tot 94000 Kg. De verlaging van heden mag wel gere kend woeden als het gevolg te zijn van de melkleveranties, welke onlangs weer moes ten worden gedaan naar het gebied der groote steden. Intusschen vernemen we, dat het daarmee thans zoo goed als geheel is afgeloopen, zóodat nu eindelijk alles in zooverre weer normaal is geworden. Het zal interessant zijn na te gaan in hoeverre als gevolg daarvan de aanvoer zich straks zal herstellen en of deze het normale peil zal kunnen benaderen om van bereiken nog niet te spreken. De hoogste prijs voor de 40 plus bedroeg zoowel voor fabrieks- als voor boerenkaas f 35.25. Echter de 40 plus moest aan de markt weer met een lampje worden gezocht Bijna alles, althans voor zoover de fa brieksbaas betreft, was 20 plus/ De beste soorten noteerden hier den maxi- mimurnprijs f 22, iets minder goede kwali teiten bracht het tot f 20 en f 21.—. De controle was .gister weer eens extra streng. Verschillende stapels werden afge keurd en koopers en verkoopers zagen zich verrijkt met een T.V.-tje. KOEGRAS JULIANADORP. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOF FEN EN OF PETROLEUM VOOR KOOKDOELEINDQN. De hoofden van gezinnen, die een-, aan vraagformulier hebben ingediend voor het verkrijgen van een bonkaart voor brand stoffen en/of petroleum voor kookdoelein- den, kunnen deze kaart in bet tijdvak van' 16 tot en met 21 Mei 1941 bij den distribu- tiedienst, Spoorstraat 44, afhalen en wel degenen, wier achternaam begint met: Leter A, B, C of D op Vrijdag 16 Mei 1941, Letter E, F, G of H op Zaterdag 17 Mei 1941 Letter I, J. K. L. M of N op Maandag 19 Mei 1941; Letter O, P, Q, R, S, of T op Dinsdag 20 Mei 1941; Letter U, V, W, K, IJ, of Z op Woensdag 21 Mei 1941. De distributièstamkaart van het hoofd van fret gezin 'moet wórden overgelegd. Personen, in wiens perceel een gaslei ding aanwezig is, doch welk perceel nog niet op het gasnet is aangesloten, zullen voorloopig één bon voor brandstoffen ont vangen, zulks in afwachting van een nader: in te stellen onderzoek. Bonkaarten, uitsluitend voor petroleum, kunnen nog niet worden 'uitgereikt. Dege nen, die een petroleumkaart hebben aan gevraagd, zullen t.z.t. worden opgeroepen. HERINENTING TEGEN TYPHUS EN PARATYPHÜS. Den inwoners van den Helder die zich! vorig jaar hebben doen inenten tegen ty- phus en paratyphus wordt de gelegenheid gegeven zich daartegen te doen herinen ten. De gelegenheid daartoe bestaat: 1. bij de huisartsen; 2. in hetg ebouw van den Gemeentelijken geneeskundigen- cn gezondheidsdienst, Middenweg No. 148, in de week van 19 tot en met 24 Mei 1941, des namiddags van 2- 5uur en vanL 6%8 uur, en wel voor hen, wier familienaam (voor gehuwde vrouwen de familienaam van haar echtgenoot) aan vangt met A tot en met E op Maandag 19 Mei 1941; F tot en met J op Dinsdag 28 Mei 1941; K tot en met O op Woensdag 21 Mei 1941; P tot en met T op Vrijdag 23 Mei 1941; U tot en met Z op Zaterdag 24 Mei 1941; 3. te Julianadorp, in het Noodziekenhuis, op Woensdag, 21 Mei 1941, te 10 uur voor middags. De aandacht wordt er op gevestigd, dat men thans éénmaal (her-)ingeënt wordt. Heldersche kinderen, die in een der ge meenten Texel, Anna Paulowna, Wieringen Callantsoog, Zijpe, Schagen, Wieringer- meer, St. Maarten of Wieringerwaard een lagere school bezoeken, kunnen binnenkort worden heringeënt door de artsen van den Schooiert,sendienst. De overige leden van de gezinnen, waartoe deze kindren behoo- ren. kunnen zich gelijktijdig aan de school ter plaatse van hun tijdelijke verblijfplaats, welke door de kinderen wordt bezocht, doen herinënten. De hoofden der betrok ken scholpn zullen tijdig aan de kinderen ke, is geven op weikon dag de gelegenheid tot herinënting aan de school zal bestaan. De berinneringen door den geneeskundi gen- en gezondheidsdienst en den school- artsendienst geschieden gratis. HIEUWE N1EDQRP OP HOL! Gisteravond geraakte het paard van den heer B. in den Westerweg op hol met den melkwagen achter zich aan. Bij de brug kon het, paard, dat' inmiddels dë voerman: kwijt was geraakt, de vaart niet inhouden, met bot gevolg dat de melkwagen bij den heer T. de Jong door de ruiten ging. Een en ander kwam behoudens een kleine ver wond 'ng van het paard, nog heel goed af. EN MAAR TIPPELEN! Onze plaatsgenoote, mej. A. de Beurs, behaalde op de onlangs gehouden wandel* tocht in de Schermer een eerste prijs, zoo wel in groepsband als persoonlijk. Het bestuur vond dit een mooie presta- tatie. temeer daar zij de fietstocht vam N* Niedorp naar de Schermer achter den rug had! ANNA PAULOWNA, 9 Mei 19S1. Beste Reintje 't Was natuurlijk een groote teleurstel ling 'voor me, geen brief van je te ont vangen. Dat gaat zoo als ergens wat re gelmaat in komt. Dan ga je er gauw op rekenen en op zitten wachten. Net als m'n poes. k Geloof, niet, dat-ie kan klok kijken, maar hoe druk hij 'f ook heeft met het brengen van serenade's en met. z'n omzwervingen door de oorden der lief de, als 't etenstijd is, is-ie present. k Verdenk hem er zelfs van, dat-ie ook weet,, wanneer 't Vrijdag is. Dan komt m'n vischboer altijd en is m'n katertje de deur niet uit ie krijgen. Als ik hem. er voor uit gooi, komt-ie doodleuk achter weer binnen. Gelukkig, dat we zoo nu en dan nog een vischje kunnen krijgen. Ze zijn wel niet groot, maar je bent tegen woordig met alles tevreden hè, als je eens extra een hartig hapje op den kop kan tikken. Maar om op je niet schrijven terug te komen, er is toch niets ernstigs? k Zal mgar denken van niet, want dat had je ine toch zeker wel even laten weten. Er zijn anders heel wat menschen niet goed als ze zoo eens hoort. t Is me ook een akelig voorjaar, er loopen er hier veel te hoesten en te proesten of 't hartje winter is. Maar k las van de weck een troostend woord voor hen. Iemand voor spelde een zomer, die we, beslist „een zachten winterkonden noemen. Nou, dat begint er op te lijken, hè? Wat duurt het anders lang, hè, eer nou toch eindelijk eens de lente kómt. Al m.aar kou en harde wind, je wordt, er akelig van. Natuurlijk zün we al druk aan t tuinen geweest, dat doe je van zelf, als 't tijd en eens een half uurtje behoorlijk weer is. Maar 't beetje kunst mest wat Jan op den kop had kunnen tiken, was nog niet uitgestrooid of het lag al bij onzen buurman op 'f land of in de greppel en m'n zaad van radijs. voor de vitaminen!) sin, andijvie, enz. begint nou voor een deel aardig op te komen in de paadjes naast het. zaai- bedje. Leuk is dat tuinen in het voorjaar, vind je ook niet? Jan had ook al vroe ge sla en koolplantjes uitgezet. Je staat er bij te huilen als je ze ziet. Zoo stukge- waaid en rood en armoedig zijn ze, als ze nog leven. Wat hebben die vertroetel de kasplantjes het zwaar te verduren 'gehad. Nu en dan een flink nachtvorst- je en overdag dooidehet net een graad of vijf, zooals de bekende Jan Strijbos heel leuk opmerkte in en van z'n natuur verhalen over dit lieflijke voorjaar. k Ileb nog anderhalve kip en dus ook wat zonnepitten en wat mais gezaaid. Of 't wat worden zal? Jan wou met alle geiveld ook een paar tabakszahdjes in den grond stoppen om eens te probeeren of 't wat wordt. Nou, we woekeren na tuurlijk met eiken m,eter tuin en na een heel debat over stink-sigaren, schoone gordijnen, en grond, die je beter voor bruine boonen gebruiken kan, kreegie z'n zin en een stukje zoo groot als een half tafelblad voor z'n proeftuin. Mis schien komt mijnheer Lienesch er wel eens naar kijken! 't Lamste is maar, als er van de kou nog niets groeit, heeft dat vervelende vuil juist z'n draai. Als ik er aan denk, hoe ons dat den heelen zomer weer dwars zal Uiten, zou 'k den man, die zoo mooi kon dichten „Hoe genoeg lijk rolt het leven eens gerust.cn land- mans heen", wél eens een weekje te lo- geeren willen vragen om hem de schoone sport van vuiltjes plukken te zien be oefenen. „Hij is al lang dood", zegt Jan, die vjeer opm'n vinders zit te kijken. Nou hij ruste dan in vrede, maar enkel genoegen geeft het tuinen mij niet en de boeren zullen er ook wel zoo over den- ken. Hoe mooi hun werk voor ons allen ook mag zijn, 't is niet altijd alles rozen geur en maneschijn 'k Lijk wel dichterlijk te worden. Gelukikg schijnt zoo langza merhand in de stad wat meer waardee ring te komen voor het boerenwerk. t Is wel jammer, dat de menschen pas in tijden van nood leer en inzien, dat we elkaar noodig hebben, vind je ook niet? Maar .als we dan nou toch eindelijk ons lesje maar eens goed Ie er en en begrij pen, dat er o zoo veel, samen is te doen. Er is nog zooveel verdeeldheid en versnippering op allerlei gebied, waar ik met den besten wil van de wereld niet kan ontdekken, dat godsdienst, politiek of levensbeschouwing er iets mee te maken hebben. Onze vrouwenbond hamert al zoo veel op het aambeeld van die onnoodi- ge en ongcwenschte tegenstelling tusschen stad en platteland, maar wat valt er ook in eigen kleine omgeving al niet keel veel te lijmen, wat nu in stukken ligt. Wat een botsing daar verleden week bij Vecrburg, hè? Nou rijden er zóó wei nig auto's en toch moesten die twee pre cies gelijk op 't zelfde plekje zijn. Hoe is 't mogelijk. Ja, na de laatste benzine beperking is 't nog weer stiller gewor den op den weg. Wie nog tot het laatste reed, kom je nu ook op de fiets tegen. De beide dokters ook al. Maar 'k heb iets gezien, dat weer moed geeft. Jij dacht zeker net als ik, dat gasgenerators alleen op auto's gebouwd, werden. Niks hoor. Een mijnheer uit de buurt adver teerde laatst: „Onder g et eekende is voor zien van een gasgenerator". De onderge- teekende was die mijnheer natuurlijk en niet ik. Wij denken er nu wel hard over ons ook zoo'n toestel aan te laten meten. Zou dat effe leuk zijn: allemaal met een kacheltje op je rug en dan maar over den weg zwieren op rolschaatsen! Er is weer een bekend uit ons midden vertrokken. Naastepad is naar Heiloo gegaan. Als er vroeger een feestje was, waar een autobus aan te pas kwam en 't moest op een koopje, dan was 't al gauwPraat maar eens met Naastepad dan komt het wel in orde. Ik ben bang, dat we hem zullen missen, als alles weer gewoon is en we wenschen hem. nog menig rustig jaartje in 't mooie Heiloo. 'k Heb op een laten avond, toen de wind om ging en 't weer even wóu ver anderen, de kikkers zachtjeshooren knorren, 'k heb een zwaluiv gezien en... een ijskarretje. De lente kómt toch! Hè, wat verlang ik er naar. Er komt dan natuurlijk weer meer werk in den tuin en niet omdat jij mij dezen keer zoo lang liet wachten, maar je moet er maar op rekenen, dat ik, als 't wat .druk is, ook eens een keertje verstek laat gaan. Wees d.an niet, boos op me eh schrijf nu foch ook weer eens gauw aan je STIJNTJE.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5