ts BONNEN die deze week gelden De loterij van Heldhaftiqe tegenstand in Abbessinië Winterhulp te Alkmaar. V erkeerszondaars op het matje Zaterdag 17 Mei 1941 Derde blad Italiaansch weermacbthericlit Het Italiaansch legerbericht nummer 345 luidt als volgt: In den nacht van 14 op 15 Mei hebben Ilaliaansclie en Duitsclie formaties vliegtui gen belangrijke doelen, vliegvelden en plootstcunpuntcn op Malta met zichtbaar succes aangevallen. In den loop van den dag werden de aanvallen door Duitsche eenheden herhaald. Tijdens een gevecht met vijandelijke jagers is een Hurricane vlieg tuig neergeschoten. In Noord Afrika zijn gevechten aan den jang in de buurt van Solloem. Door Ita- iaansche jachtvliegtuigen vergezelde for maties stuka's hebben in den sector van Solloem vijandelijke stellingen gebombar deerd. Andere Italiaansche en Duitsche for maties hebben Tobroek gebombardeerd, waarbij een luchtdoélbatterij en het pomp station door voltreffers werden geraakt en groote uitgestrekte branden werden veroor zaakt. In liet Oostelijk deel van de Middelland- iche Zee hebben onze vliegtuigen vliegvel den en spoorweginstallaties op Cyprus ge bombardeerd. Vijandelijke vliegtuigen heb ben eenige bommen geworpen op Rhodos, ginder slachtoffers of schade te veroorzaken In Oost Afrika duurt de helfhaftige te genstand van onze troepen bij Amba Aladsji roort en zal in de geschiedenis als een liouw zinnebeeld van dapperheid en den •oem van de Italiaansche soldaten voort even. Ons garnizoen, van alle kanten door terke formaties aangevallen, strijdt onder iet permanent, vuren der artillerie en het teenverpen van bommen door den vijand iet ontembaren moed verder en brengt den knvaller zware verliezen toe. i Uit de overige sectoren valt niets bijzon ders te melden. )aitscb weermachtbericht STERKE BRITSCHE STRIJDKRACHTEN RUKKEN SOLLOEM BINNEN. Het opperbevel van de Duitsche weer- nacht maakt bekend: Een duikboot rapporteert als gezamenlijk esultaat van haar gevechtsactie het tot inken brengen van 26.000 brt. scheepsruim e. Daarvan werd 18.000 brt. reeds in vori- e berichten vermeld. Het luchtwapen ver- ietigde in het zeegebied rondom Enge- and twee schepen met tezamen 5.000 brt. n beschadigde een ander schip in een dok ocir voltreffers van zwaar kaliber. Ge- echts- en jachtvliegtuigen vielen overdag n des nachts verscheidene Britsche vlieg- elrlen aan en vernielden een aantal vijan vliegtuigen op den begancn grond, ndere geslaagde luchtaanvallen waren in ►n afgeloopen nacht gericht op havenste- m in Schotland en Zuid-Engeland. In Noord-Afrika sloegen Italiaansche af- ïelingen van het Afrikacorps een aanval in den vijand bij Tobroek af. Met gebruik aking van talrijke pantserwagens ruk- n vrij sterke Britsche strijdkrachten op aar Fort Capuzzo en Solloem, en drongen et. deelen van hun strijdkracht Solloem innen. De vijand leed hierbij sterke ver azen. Er werd een aantal gevangenen ge- aakt. Lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen amen met succes deel aan de gevechten Tobroek en Solloem. In het gebied van de Middellandsche zee istookten formaties van het Duitsche .chtwapen in herhaalde aanvallen het iegveld Lucca op het eiland Malta met isant- en brandbommen, welke groole •anden en verscheidene ontploffingen ver- ekten. Op het eiland Kreta werden kazer- es van den vijand "in brand geworpen en i een vliegveld werden drie toestellen op en beganen grond vernield. In het zeege- erl om Kreta plaatsten Duitsche geveciits iegtuigen voltreffers van bommen op 'ie groote koopvaardijschepen. Bij de po- ng om in den loop van den dag de Duit se bocht en de bezette gebieden binnen i vliegen, verloor de vijand bij elkaar vijf iegtuigen. In den afgeloopen nacht vloog de vijand iet vrij sterke strijdkrachten naar Noord- n Noordwest Duitschland en deed o.a. 'n anva.1 op Hannover. Afzonderlijke vlieg- ligcn drongen door tot Berlijn. Nergens - ntstond noemenswaardige militaire scha- le. Onder de burgerbevolking werden eeni- fe personen gedood en gewond. Drie der jlanvallende Britsche vliegtuigen werden wnlaaggeschoten. Olympische Spelen blijven een wereldtonrnooi E „De Olympische gedachte leeft zelfs in ezen oorlogstijd onverzwakt voort", aldus itte zich een dezer dagen de secreraris-ge- eraal van het Duitsch Olympisch Comité, Jr. Karl Diehm, in een rede, welke hij voor en talrijk en aandachtig gehoor te Parijs itsprak. Deze gedachte komt vooral tot iting in de practische uitoefening van het ïternationale sportverkeer op het geheele asteland, van Europa. Het nationale sport- ïven werd reeds in de eerste maanden van on oorlog wederom geheel opgenomen en eeft zich inmiddels versterkt en ontwik- eld tot op internationaal terrein. De ver- roedering op sportgebied tusschen Duitsch- ind en Frankrijk is een hecht fundament eworden voor de internationale ontwikke- ng van het sportleven". Aan het slot van ijn rede verklaarde dr. Diehm, dat de )Iympische Spelen, internationale spelen uilen blijven, waaraan alle landen van de ereld zullen blijven deelnemen. Natuur- jk zullen tot deze spelen alleen die lan en kunnen worden toegelaten, waarvan envacht kan worden, dat zij bereid zijn P sportieve en eerlijke wijze zich in den 'rijd te mengen. Europa echter zal garant loeten blijven voor deze spelen, welke te- ens een feest zullen zijn der schoone tunsten. VERKOOP DER LOTEN GISTEREN BEGONNEN Zooals reeds werd aangekondigd, is voor de zomermaanden, waarin het eigenlijke Win terhulp-werk stil ligt en ook de groote actie naar buiten op het gebied van collectes is gestaakt, een loterij georgani seerd. waarvan de netto-opbrengst geheel ten goede komit van Winter hulp Nederland. Reeds thans gaan onze gedachten al naar de volgende winterperiode, gedurende welke opnieuw een zeer groot aantal behoeftige landgenoo- ten zal moeten worden ondersteund, ten einde op eenigszins behoorlijk peil te kunnen leven. Deze grootsche taak heeft Winterhulp Nederland zich ten doel gesteld en zij heeft dit gedaan in het vertrouwen, dat alle landgenooten, die iets kunnen mis sen, zich daarvoor een offer zullen getroosten. Het brengen van dit offer is voor iedere Nederlander een plicht, waaraan men zich niet mag onttrekken, omdat deze plicht ge boren is, niet alleen uit liefde tot den naaste, maar vooral ook uit het gevoel van saamhoorigheid. welke eischt, dat de ge meenschap den economisch zwakkere opheft tot een zoodanig levenspeil, dat ook deze in het belang van de geheele gemeenschap zijn taak kan vervullen bij de vorming en het behoud van een krachtige, gezonde samenleving. Gelukkig hebben zeer velen in de afgeloopen maanden dien plicht be grepen en het is een verheugend verschijn sel, dat de kring dergencn zich geleidelijk uitbreidt en daardoor de Winterhulp-ge dachte meer en meer veld doet winnen. Met deze steeds groeiende kern kan Winterhulp Nederland dus vol vertrouwen de komende wihtermiaa nden tegemoetzicn. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN OP ONS LAND. In den vorigen nacht vlogen enkele Brit sche toestellen boven ons land. Een aantal bommen werd neergeworpen. Gelukkig zijn geen dooden of gewonden te betreuren. De meeste bommen vielen op het open veld.- In 'n gem. in Noord-Holland echter werden eenige woonhuizen min of meer beschadigd Voorts werden zes koeien gedood. (Zitting ran Vrijdag II MeL) Vergeetachtige chanffenr Haarlem weet niets meer. Zijpe ONVOORZICHTIG GEREDEN Verd. S. S. uit Zijpe had zich niet de moeite getroost te verschijnen en dus werd deze zaak buiten hem om berecht. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op 6 Februari van het vorige jaar, omstreeks half zes, een aanrijding had veroorzaakt op den Provincialen weg, onder de gemeen te Zijpe. De gemeente-veldwachter J. H. uit Zijpe werd het eerst als getuige gehoord. Op den vraag van den Kantonrechter mr. Boerrigter, hoe breed de weg daar was ant woordde get.-verbalisant, dat de breedte 5.50 M. bedroeg. Was het de weg langs het Kanaal? wilde Mr. Boerrigter weten. Nee, nee, zeide get; het was de Nieuwe Provinciale weg, tusschen het Noord-Hol- landsch Kanaal en Schagen. De auto van verd. was. midden op den weg en had veel meer rechts moeten gaan. De tweede getuige, P. Th. uit Den Helder, reed op 6 Februari omstreeks half zes op den Provinalen weg en zag van den anderen kant een paar lichten aankomen. Toen bracht get. zijn auto aan den rechter kant van den weg tot stilstand. De vracht auto welke hem tegemoet kwam, begon in eens te slingeren door de gladheid van den weg en kwam recht op de auto van get. af. En is het goed afgekomen? wilde de kan tonrechter weten. Och ja, ik had alleen een buil op mijn hoofd; zeide get. Mej. E. Th. uit Den Helder zat achterin in auto van haar broer en verklaarde het zelfde als de vorige getuige. Zij schrok he vig, omdat die andere auto met zoo'n vaart op de auto van haar broer afkwam. De ambtenaar van het O.M., mr. Royaards vond het een ernstig feit, omdat verd. wist, dat de weg erg slecht was. Spr. eischte een geldboete van f 60.subs. 2 weken hech tenis. De Kantonrechter uitspraak doende deed er twintig gulden af en veroordeelde verd. tot f 40.subs. 20 dagen. Schagen HIJ WIST NIETS MEER! De chauffeur W. A. J. te Haarlem wist van niets meer, toen de kantonrechter hem voorhield, dat hij op 6 November 's mid- .dags om half drie op het Noord te Schagen, Maar er is meer. De ervaring heeft ge leerd, dat men den nood, welke des win ters wordt geleden, het best kan bestrijden, door zoo spoedig mogelijk met de leniging er van een aanvang te maken, waarmede dus bewaarheid wordt het bekende spreek woord „wie spoedig helpt, helpt jJubbel". Daarvoor is echter geld nooclig en kan niet worden gewacht op de resultaten van de nieuwe collectes. Het stemt dan ook tot groote voldoening, dat, tal va.n giften gedurende de zomer maanden blijven vloeien, waardoor een zekere reserve kan worden gevormd, waar uit de eerste ondersteuningen in het najaar kunnen worden geput. En als zoodanig heeft Winterhulp Neder land dan ook gaarne de gedachte aan vaard, dat die reserve zou kunnen worden verstevigd met de bate van de georgani seerde loterij, waarbij het Nedcrlandschc publiek, zonder dat hierbij de boven omr schreven plicht naar voren treedt, in de, gelegenheid wordt gesteld op aantrekkelijke wijze en kansje op een prijs te wagen en als onderdeel van het geheel mede te werken aan het totstandkomen van een regeling, waardoor de uit,keeringen aan be- hoetfige landgenooten kunnen worden be spoedigd. Naast bevordering van het sociale doel van Winterhulp Nederland beeft deze loterij derhalve vooral een praktische be teek en ia, welke echter van zeer groot be lang is vóór het noodlijdende deel der be volking. Wie. dit bedenkt zal gaarne een steentje bijdragen. De prijs van een lot is zoo laag gesteld (50 cent), dat dit voor niemand een belet sel behoeft te zijn en velen zelfs in staat stelt meer dan één lot te koopen. Men kan terecht bij tal van agenten, die met. den z.g. binnenhuis verkoop zijn be last, maar daarnaast zullen ook door straatverkoop en in openbare gelegenhe den de loten worden aangeboden. Een aan trekkelijkheid van deze loterij is nog dat de prijzen tot en met 10 gulden direct door de verkoopers worden uitbetaald, terwijl slechts voor hoogere prijzen naar het hoofd kantoor voor Winterhulp Nederland1, Hofweg 7. Den Haag, wordt verwezen. Bovendien behoudt de eigenaar van ieder lot nog een kans op een premie van 5000, 500 of 100 gld. bij een trekking, welke na verkoop der loten wordt gehouden. Hedenmiddag zal over het geheele land de verkoop der loten aanvangen en onge twijfeld zullen velen zich haasten een prijs je te bemachtigen, of bij het trekken van een niet zich troosten met de gedachte, dat de twee kwartjes niet zijn weggegooid, maar ten bate komen van een goed doel. onvoorzichtig had gereden, door een fietser te snijden met zijn auto. Ik rijd geregeld iedere week met een be stelauto uit Haarlem naar Schagen, maar ik neem altijd de groote weg en herinner me helemaal niet meer op het Noord te zijn geweest. Ook kan het geen half drie zijn ge weest, hoogstens half één, omdat ik aan tijd gebonden ben. Get. W. J. F. v. E. van bei'oep bierhan delaar te Schagen reed rechts van den weg met z'n auto. Ineens kwam een blauwe be stelauto rakelings langs hem heen en moest hij krachtig remmen, om niet te worden aangereden. Had hij dit niet gedaan, dan zou hij nu waarschijnlijk niet meer hier staan. Den tijd had get. direct opgenomen en het, was iets over half drie. De Kantonrechter merkte op. dat verd. zwaarwichtig had staan beweren, dat deze zich niets meer kon herinneren. Dat is haast niet mogelijk, meende get. De caféhouder W, Z. uit Schagerbrug zat met get. v. E. in de luxe auto en verklaarde hetzelfde. De bestuurder van de bestelauto reed niet hard. De wagenmaker A. L. uit Zijpe reed op de fiets met een aanhangwagen! je op het Noord, die bestelauto reed tusschen hem en de auto door./ Het was een blauwe bestel wagen met de initialen D.S.H. Tenslotte werd er nog een getuige k dé charge, een zekere W. F. A. R. uit Am sterdam, die met verd. in den bestelwagen zat. Deze ontkende pertinent op het Noord te zijn geweest. Vroeger wel, doch nu nam de bestuurder altijd de groote weg. Iets bij zonders was hem dien dag in Schagen niet opgevallen. Dat een en ander om half drie zou zijn gebeurd, was volgens get, k dé charge onmogelijk. De Ambt. van het O.M. hechtte meer ge loof aan de verklaringen van drie getuigen dan van een enkeling en achtte het ten las te gelegde wettig en overtuigend bewezen. De eisch luidde: f 30.subs. 14 dagen. Verd. vroeg of iedereen maar het recht had te boeordeelen of een ander de veilig heid van het verkeer in gevaar bracht en de eer en goede naam voor het Gerecht te sleepen? Ik acht me absoluut onschuldig, voegde verd. eraan toe. De Kant. merkte op, dat uit de getuigen verklaringen de Ambtenaar zulks beslist. Mr. Boerrigter wilde over de zaak nog eens nadenken en zal vandaag over een week vonnis wijzen, Heerhugowaard. IK KAN KWALIJK SCHRIJVEN. Ik kan kwalijk schrijven, zeide verd. J. W„ rijwielhandelaar te Heerhugowaard, thans gedetineerd in de strafgevangenis te Haarlem, die voor den Kantonrechter ver schijnen moest, omdat hij zijn register niet had bijgehouden van koop en verkoop. Verd. erkende het ten laste gelegde. De Ambtenaar vordering nemend, vond dit een zéér ernstig feit, met het oog op diefstal van fietsen enz. en eischte een hechtenisstraf voor den tijd van veertien dagen. Verd. vroeg den Kantonrechter om een geldboete, Mr. Boerrigter wilde dat maar niet zoo direct doen en zal vandaag over een week beslissen. Barsingerhorn. WEER EEN VERKEERSDRAMA! Het volgende verkeersdrama speelde zich af op het' kruispunt van den Prov. weg en den Waard polderweg en er waren in deze zaak twee verdachten, n.1. G. H. uit Win kel en J. S. uit Barsingerhorn. Aan den eersten verdachte werd ten las te gelegd, dat hij te Barsingerhorn op ge noemd kruispunt' den doorgang niet had vrijgelaten voor een van rechts komende OM UIT TE KNIPPEN. Broodbonnen 18: geldig tot en met 24 Mei (niet gebruikte tot en met 28 Mei). Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram brood of één rantsoen gebak (extra-rant soen). Broodbonnen 20. geldig van 18 tot en met 24 Mei (niet gebruikte tot en met 28 Mei). Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram brood of eën rantsoen gebak. Bloembonnen 8: geldig van419 Mei tot en met 15 Juni. Elke bon geeft recht op het koopen van, naar keu ze, 35 gram tarwebloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel, of 50 gram brood of een half rantsoen gebak. Eén rantsoen gebak is voor be schuit 75 gram, biscuits en wafels 90 gram, speculaas 140 gram, an dere koekjes 200 gram, koek 160 gram. cake 300 gram, gevuld klein korstgebak (b.v. amandelbroodjes) 400 gram, gevuld groot korstgebak (b.v. boterletter) 500 gram, taart en gebakjes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, wel ke hierboven niet genoemd zijn, geldt, dat een rantsoen een hoe veelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. Aardappelenbon 02: geldig van 19 Mei t. en m. 25 Mei (niet gebruik te tot en met 28 Mei), rechtgevende op het koopen van 1*4 kg. aardap pelen. Boterbon 15:' geldig van 8 Mei tot en met 25 Mei (niet gebruikte tot en met 28 Mei), rechtgevende op het koopen van 250 gram boter. Vetbon 15: geldig van 8 Mei tot en met 25 Mei (niet gebruikte tot en met 28 Mei), rechtgevende op het koopen van 250 gram boter of margarine. Bon 16 (boter- en vetkaart): geldig van 17 tot en 25 Mei, rechtgevende op het koopen van 250 gram boter. De vetbon geeft recht op 15 cent reductie. Boterbon 17: Degenen, die dezen bon vóór 18 Mei bij den winkelier ingeleverd .hebben, kunnen van 26 Mei tot en met 11 Juni 200 gram slaolie of raapolie verkrijgen. An ders geeft de bon gedurende bo vengenoemd tijdvak recht op het koopen van 250 gram boteri Vetbon 17: Degenen, die dezen bon vóór 18 Mei bij den winkelier in geleverd hebben, kunnen van 26 Mei tot en met 11 Juni 250 gram margarine of 200 gram slaolie of raapolie verkrijgen. Anders geeft de bon recht op het koopen van 250 gram boter gedurende bovenge noemd tijdvak. Bon 21 (boter- en votkaart): geldig van 3 Mei tot en met 25 Mei, recht gevende op het koopen van een extra rantsoen rijst. Tijstemeel, rijstebloem, rijstgries of gruttemeel van 250 gram. Melkbon 17: geldig van 19 Mei tot en met 25 Mei, rechtgevende op het koopen van 1L. melk. Bonnen 15 Vleesch (vleeschkaart): geldig van 15 tot en met 22 Mei (nief gebruikte tot. en met 24 Mei) Elke bon geeft réfeht op het koopen van 50 gram vleesch of een half rantsoen vleeschwaren. Bon 15 Worst, vleeschwaren (vleeschkaart). geldig van 15 tot en met 22 Mei (niet gebruikte tot en met 24 Mei), rechtgevende op een half rantsoen vleeschwaren. Het rantsoen vleeschwaren, v dat per 2 bonnen van de vleeschkaart kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt var kens-. rund-, kalfs-, paarden- en schapen vleesch en voor gerookte worstsoorten. 100 gram voor ge kookte worstsoorten, rolpens en knakworst. 125 gram voor lever artikelen, tongenworst of nier brood. 150 gram voor bloedworst, of 100 gram kip, eend, gans of kalkoen in blik of in glas, alsmede door bevriezing verduurzaamde kip, eend, gans of kalkoen, heen inbegrepen. Bon 24: geldig van 21 April tot en met 15 Juni, rechtgevende op het koopch van naar keuze, 250 gram havermout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeeivlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 25. geldig van 21 April tot en met 15 Juni. rechtgevende op het koopon van naar keuze 250 gram gort, gortmout of grutten. Bon ?6: geldig van 21 April tot en met 15 Juni, rechtgevende op het koopen van 100 gram vermicelli, spaghetti of macaroni. Bon 27: geldig van 21 April tot en met 15 Juni, rechtgevende op het koopen van naar keuze 100 gram maizena, griespieel, sago of aardap pelmeel of een hoeveelheid pudding poeder of puddingsauspoeder, ten hoogste bevattende 100 gram zet meel. Bon 29: rechtgevende op het koopen van naar keuze 150 gram toilet zeep (nieuwe samenstelling), 120 gram huishoudzeep, 200 gram zachte zeep (oude samenstelling), 150 gram zachte zeep (nieuwe sa menstelling) 300 gram zachte zeep- pasta, 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder, geldig van 28 April tot en met 31 Mei. Voor zoover voorradig mag nog geleverd worden 125 gram zeepvlok ken, 250 gram zelfwerkende wasch- mïddelcn of 200 gr. vloeibare zeep. De wasscherijen moeten voor elke 20 kg. droog waschgoed één bon 29 in ontvangst nemen. Bon 30: geldig van 5 Mei t. en met 25 Mei rechtgevende op 't koopen van 40 gram thee of 250 gram kof- fiesurrogaat. Bon 31: rechtgevende op het koo pen van 1 Kg. suiker, geldig van 12 Mei tot en met -8 Juni. Bon 32: geldig van 19 Mei tot en met 15 Juni, rechtgevende op het koopen van naar keuze, 250 gram rijst, rijst,emeel, rijstebloem, rijst gries of gruttenmeel. Bon 33: geldig van 19 Mei tot en met 1 Juni, rechtgevende op het koopen van 500 gram peulvruchten Bonnen 66 en 76: geldig van 19 Mei tot on met 15 Juni. Elke bon geeft recht, op het koopen van 100 gram kaas. Bon 96: geldig van 19 Mei tot en met 25 Mei (niet gebruikte -tot en met 28 Mei), rechtgevende op het koopen van één ei. Bon 7 (hondenbroodkaart): geldig tot en met 31 Mei. rechtgevende voor de groepen 1. 2. 3. 4. 5 en 6 op het koopen van resp. 10 kg., 10 kg.. S kor., 5 kg. 4 kg. en 3 kg hon denbrood. Bon 7 (kattenbroodkaart)geldig tot en met 31 Mei. rechtgevende op het koopen van 1% kg. katten brood. Textielbon „K" (alleen voor manne lijke personen, geboren vóór 2 Fe- buari 1926): geldig van 1 Mei tot en met 31 Aug.. rechtgevende op het koopen van 50 gram scheerzeep of één pot of één tube scheercrême. Petroleumzegel „periode 10": geldig van 21 April tot en met 15 Juni, rechtgevende op het kropen van 2 liter petroleum. Brandstoffenbonnen. gemerkt „brandstoffen" en „01 k.f." (alleen voor kookdoeleinden): geldig van 1 Mei tot en met 31 Mei. Elke bon geeft recht op het koopen van één eenheid brandstoffen. Brandstoffenbon „generator-anthra- ciet. vierde periode": gel dig tot en met 31 Mei. rechtgevende op het koopen van 1 H.L. anthraciet-noot- ies V. Brandstofbon „generator-turf, vier de periode": geldig tot en met 31 Mei. rechtgevende op het koopen van 50 stuks baggerturf. 1 eenheid is 1 hl. (max. 75 kg.) anthraciet, steenkolen, industrie- of eierbriketten, of 2.5 hl. kolenslik, of 2 hl. (max. 100 kg.) cokes (ook gascokes) of 110 kg. bruinkoolbriket ten, of 450 stuks (200 kg.) bagger- of 300 stuks (195 kg.) persturf, of 175 kg. fabrieksturf of 200 kg. ove rige soorten turf. auto en tweede verd. moest terecht staan, omdat hij door onoplettendheid een aan rijding had veroorzaakt. Verd. G. H. erkende het feit volmondig, hij had niet opgelet In deze zaak was de landbouwer J. S. uit Barsingerhorn getuige. Hij verklaarde van rechts te zijn gekomen, maar verd. reed gewoon door. Beide auto's liepen ge ringe schade op. De tweede eet, was de landbouwer H. K. uit Barsingerhorn. die als passagier mee reed met J. S. Deze kon al niet veei an ders verklaren. De Amibt. van het O. M. vordering ne mend eischte f 25 boete subs. 10 dagen. De Kantonrechter veroordeelde verd. tot f 10.— boete subs. 5 dagen. Toen werden de rollen omgedraaid en moest J. S. uit Barsingerhorn voor de groene tafel komen. Hij vertelde, dat hij de andere auto aan zijn linkerkant had en dus was doorgereden. U had voorzichtiger moeten zijn. In de eerste plaats had u de laagstaande zon pal in uw gezicht, was uw voorruit bevroren en reed u te hard, hield mr. Boerrigter verdachte voor. Alleen de ruit van m'n portier was be vroren. maar de voorruit niet. merkte verd. op. Get. H. K. uit Barsingerhorn, die nu als getuige gehoord werd, verklaarde echter, dat de voorruit wel degelijk was bevroren; getuige G. H. uit Winkel had dit echter niet geconstateerd; wel wist hij te vertel len, dat de zon erg laag stond. De eisch luidde tegen dezen verdachte f 15 boete, subs. 10 dagen. Ik had het recht van den weg en die andere auto had moeten stoppen, voerde verd. ter verdediging aan. De ambtenaar van het O. M. vond dit ver weer geheel verwerpelijk. Deze verdachte had meer voorzichtigheid dienen te be trachten. Het gaat niet altijd op, dat rechts voorrang heeft; tenzij het een voorrangs- weg is. De wet heeft hierin wel degelijk voorzien. De Kantonrechter uitspraak doende, ver oordeelde dezen verdachte eveneens tot f 10 subs. 5 dagen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 9