sdienst voor het Nationale Plan Hüisn uan hst moeRfls Reserve-officieren geen recht op pensioen Middelburgs stadhuis wordt herbouwd Mutaties in Spanje DU1TSCHLAND kan Roode Zee beheerschen Radioprogramma jCentrale leiding voor gemeentelijke uitbreidings- eii streekplannen Grondaankoopen door openbare lichamen moeten eerst worden goedgekeurd. iet verordeningenblad bevat een besluit van de secretarissen-generaal van-de de partementen van binnenlandsche zaken, van financien, van Opvoeding, wetenschap en cultuurbescbenning, yan waterstaat, van handel, nijverheid en scheepvaart en van landhoW en visscherij betreffende de instelling van een rijksdienst voor het na tionale plan. Hierin wordt bepaald, dat ten be hoeve van de ruimtelijke ordening der nationale belangen, hèt toezicht op de ruimtelijke ordening van de strcekbelangen en gemeentelijke be langen en hef onderzoek, dat als ba sis voor deze ordening zal dienen, een rijksdienst voor het nationale plan wordt ingesteld. Aan het hoofd hiervan staat een president. Deze ressorteert onder den secretaris-generaal van het de partement van binnenlandsche za ken. Als onderdeden van den rijksdienst wor den ingesteld; een rakel van bijstand, een vaste commissie, andere commissies, wel ke naar behoefte worden ingesteld en een bureau. De rijksdienst voor het nationale plan heeft tot taak de centrale ruimtelijke orde ning en coördinatie van planologische maatregelen voor hel geheele gebied des rijks. Het nationale plan wordt vastgesteld en, zoo noodig, gewijzigd door den secretaris generaal van bet departement van binnen landsche zaken, gehoord den raad van state, afdeeling voor' de geschillen van be stuur. De secretaris-géneraal van het departe ment van binnenlandsche zaken geeft al- gemeene voorschriften nopens de voorbe reiding, vaststelling en wijziging van streek plannen en nopens de rechtsgevolgen daar van ten aanzien van de gemeentelenke pla nologische maatregelen. Op verzoek van en in overleg met den president van den rijksdienst voor het na tionale plan kan de secretaris-genera'al van het, departement van opvoeding, weten schap en cultuurbescherming: 1. een of meer universiteiten en of hooge- scholen aanwijzen, waar een studiecentrum zal worden ingesteld ten behoeve van het onderzoek, naar welke grondslagen de ruim telijke ordening van de nationale streek- en gemeentelijke belangen zal dienen te ge schieden. 2 De hoogleeraren aanwijzen, die met de leiding van deze studiecentra worden be last. De president van den rijksdienst voor het nationale plan kan voor schrijven, dat en op welke wijze be paaldelijk aan te duiden objecten in een streekplan of in een uitbreidings plan moeten worden opgenomen. De openbare lichamen zijn verplicht aan den president van den rijksdienst voor het nationale plan of aan het door hem daar mede te belasten bureau op verzoek tijdig van voorgenomen grondaankoopen en wer ken mededeeling te doen cn alle gevraagde gegevens te'verstrekken. Gelijke verplich ting geldt met betrekking tot voorgenomen werken voor andere rechtspersonen cn voor natuurlijke personen. Groote bevoegdheden. De president van den rijksdienst kan tegen door openbare lichamen voorgenomen grond aankoop en tegen het uitvoeren van door die lichamen of door andere rechtsperso nen of door natuurlijke personen voorgeno men werken bezwaar maken, indien de grondaankoop of het voorgenomen werk in strijd zou zijn met het nationale plan, een streekplan, een uitbreidingsplan, een in voorbereiding zijnd ontwerp of een in voorbereiding zijnde wijziging daarvan. Het is vex-boclen groncl aan te koopen of een werk uit te voeren, nadat daartegen bezwaar is gemaakt en zoolang niet een daartegen ingesteld beroep gegrond is ver klaard. Werken, welke in strijd hiermede zijn begonnen of tot stand gebracht, kun nen van rijkswege op kosten van den over treder worden gemaakt. Dit besluit treedt heden in werking. De bepalingen van de Pensioenwet voor do landmacht en der militaire weduwenwet 1922 zijn ook van toepassing op reserve-of ficieren bij de landmacht, die zich, ter aan vulling van het corps beroepsofficieren, in actievpn dienst bevinden, met bestemming naar het corps beroepsofficieren over te gaan. Deze reserve-officieren zijn met groot verlof gezonden en in verband hiermede (leed zich de vraag voor. of zij zich voor bun gezin liet uitzicht op pensioen konden verzekeren. Deze vraag heeft de pensioenraad ont kennend beantwoord. De raad was van oordcel, dat voormelde pensioenwetten slechts op belanghebbenden van toepassing waren, zoolang zif zich in ac tieven dienst bevonden, zoodat zij door hun ontheffing uit den actieven dienst in de po sitie van reserve-officier terugvielen cn daardoor aan art. 19 der militaire weduwen- wet geen recht kunnen ontleencp, omdat dit artikel voor het sluiten van een verzekering als daar bedoeld een ontslag vereischt en dit aan deze officieren niet is verleend. De droeve dag van het bombar dement in bijzondere raadszit ting herdacht. Zaterdagmiddag kwam de gemeenteraad van Middelburg in een bijzondere vergade ring en in een bijzondere omgeving bijeen in verband met het feit, dat juist een jaar geleden was, dat op 17 Mei 1940, de stad door het oorlogsgeweld deerlijk getroffen werd en o.a het inwendige van het beroem de stadhuis geheel werd vernield. Voor deze bijeenkomst was een deel van dat stadhuis en wel de plaats waar vroeger de oude vierschaar was, tot tijdelijke ver gaderzaal ingericht. In zijn openingswoord wees de burgemees ter, Mi'. Dr. J. van Walre de Bordes er op, dat de zaal behoort tot het oudste gedeelte van het stadhuis, waarvan de bouw in 1452 werd aangevangen. Eeuwenlang is de stads- regeering in deze zaal samengekomen om de zaken der gemeente te behartigen en recht te spreken. Het was in- deze zelfde zaal, op ditzelfde uur, dat op 17 Mei 1940 de ge meenteraad tijdens het bombardement van de stad ter vergadering bijeenkwam. Eeni- ge uren later was het. wonderschoon stad huis een prooi der vlammen. Men moet niet trachten te doen of er niets gebeurd is en er maar niet aan den ken, omdat dat zoo'n pijn doet. De volgen de verleiding is om in opstand te komen, maar dat leidt tot verbittering en de bit terheid tot haat. De andere houding tegen over het lijden heeft Jezus ons geleerd: liet aanvaarden. Men moet verlies cn lijden rustig van God durven aanvaarden, zonder opstandigheid. Als men zoo het leed aanvaard, zal het verheffen en tegelijk verdiepen. Alles van God aanvaarden beteekent niet de banden in den schoot leggen. Integen deel. Men weet wel, dat Middelburg den herbouw niet alleen aan kan, dat het is aangewezen op de hulp van heel Nederland, dat de hei-bouw me de afhangt van allerlei factoren, die men moelijk of in het geheel niét van Middelburg uit kan beïn vloeden en het daardoor langzamer gaat, dan men zou willen. Maar als herbouw mogelijk is, dan moet ieder aanpakken en dan moge de her bouw zoo worden dat ons land na derhand het gevoel zal hebben, dat het. hier uitgegeven geld goed be steed is en heel Nederland met de Middelburgers trotsch op dien her bouw zal zijn. De geestelijke wederopbouw is nog veel noodiger voor den opbouw van de wereld na den oorlog. Voorstel tot herbouw aangenomen. Na deze rede kwam aan de orde het voor stel van B en W. tot herbouw van het stad huis en het geven van opdrachten aan den architect K. van Heeswijk te 's-Gravenbage en den architect Ir. A. van der Steur te Rot terdam, eerstgenoemde voor de uitwendige restauratie van de nog bestaande doelen van het oude stadhuis (de Gotische voor- en zijgevels met de beelden) en aan den twee den het maken van plannen enz. voor den herbouw van het gothische deel van het stadhuis en voor de nieuw te maken bij bouwen voor fde secretarie en het kantoor van den gemeenteontvanger en van de nieuw te maken gebouwen die achter liet, stadhuis ten behoeve van de gemeente zul len worden gesticht. De raad vereenigde zich zonder hoofde lijke stemming met het voorstel van B. en W. Verschillende autoriteiten hun ambt ontheven. van Generaal Franco heeft een verordening onderteekend, waarbij de onderstaatssecreta ris van pers en propaganda, Tovaer, de di recteur-generaal van de pers, Ercilla, en de civiele gouverneur van Alicante, Ribilla, van hun ambt ontheven worden. Tot opvolger van laatstgenoemde is Luis Gonzalez Vincen benoemd. Voorts verluidt te Madrid, dat waarschijn lijk heden op verschillende andere posten mutaties voltrokken zullen worden. De mi nister van landbouw, Benjurnea, zou finan ciën krijgen en opgevolgd worden door de gouwleider van 'de Falange van Madrid, Miguel Primo de Rivera. De nationale leider van de voormalige frontstrijders, Giron, zou bevorderd worden tot minister van arbeid. Tenslotte houdt men in Spaanscbe politie ke kringen rekening met de mogelijkheid van de oprichting van een afzonderlijk ministerie- van pers en propaganda. Duitsch weermachtbericht Een dure treinreis Duistere affaire. Een bewoonster va.n de Zuider Amstel- laan te Amsterdam heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat zij op een treinreis van Rotterdam naar Amsterdam een portefeuil le met f 2500.aan bankpapier is kwijtge raakt. Wijl de politie slechts over zeer weinig gegevens beschikt het is niet na te gaan, of de portefeuille verloren, dan wel gerold is zal het niet makkelijk zijn, licht in deze duistere affaire te brengen. GONNE DONKER GAAT TROUWEN. De bekende Ilpendamsche schaatsenrijcl- ster, kampioen van Nederland in het hard rijden, niej. H. E. Donker, treedt Donderdag 29 Mei a.s. in het huwelijk met den heer Mr. H. Zwarensteyn te Oegstgeest. NIEUWE AANVALLEN OP BRITSCHE HAVENPLAATSEN. Bommen op Keulen. I-Iet opperbevel van de weermacht maakt bekend: Gevechtsvliegtuigen hebben in het Ka naal twee schepen van 5500 brt. in totaal aangevallen en in den loop van den nacht nog vier vrachtbooten beschadigd. Boven dien Waren luchtaanvallen op verscheidene havens in Zuid- en Zuidoost-Engeland ge richt. In luchtgevechten boven Engeland werden drie Britschc jagers neergeschoten. In Noord-Afrika bezweken verscheiden Britsche tegenaanvallen uit Tobroelc met steun van artillerie en pantserwagens onder het vuur der artillerie van het Duitsche Afrikacorps. DuitschItalaansche strijd krachten maakten bij een tegenaanval een aantal gevangenen. In de laatste gevechten bij Solloem en Fort Capuzzo werden vier vijandelijke pant serwagens en ander oorlogstuig buit ge maakt. en tevens een aantal gevangenen gemaakt. De vijand heeft in den afgeloopen nacht op verschillende plaatsen in Wcst-Duitsch- lanid, o.a. te Keulen, brisant- en brandbom men laten vallen. Woonhuizen werden verwoest en spoor wegemplacementen in geringe mate bèsclia- digd. De burgerbevolking had eenige ver liezen aan dooden en gewonden. Nacht jagers schoten twee der aanvallende vliegtuigen neer. In de periode van 1517 Mei heeft de vij and in totaal 26 vliegtuigen verloren. Hier van werden er 19 in luchtgevechten en door nachtjagers neergeschoten, 5 door luchtdoelartillerie en 2 door eenheden van de marine. In dezelfde periode gingen 11 eigen vlieg tuigen verloren. Blokkade mogelijk geacht. In de commentaren, die de bladen op Roosevelt's uitlating omtrent de blokkade van de Roode Zee door Duitschland geven, noemen zij deze blokkade in zooverre doel treffend, ctat zij door Duitschland feitelijk kan worden doorgevoerd. In verband daar mede spreekt m.en de verwachting uit, dat plotseling oorlogsschepen der Vereenigde Staten in de Roode Zee zullen opduiken, om do Amerikaansclié handelsschepen te beschermen. Welingelichte kringen zijn van meening, dat de vloot der Vereenigde Staten dan op de geheele route, dus ook bij Kaap de Goede Hoop en op den Stillen Oceaan in actie zal komen. Omtrent de Fransch-Duitsche onderhan delingen toonde Roosevelt zich zeer terug houdend. Men is van meening, dat ook her departement van buitenlandsche zaken zich, zoolang er nog geen tastbaar resultaat van deze onderhandelingen bekend is ge maakt en iedere uitlating zal onthouden. [taliaaosch weermachtbericht SOLLOEM WEER IN HANDEN DER DUITSCHERS EN ITALIANEN. Hardnekkige tegenstand in Oost- Afrika. Noord-Afrika: Onze reactie op de vijande lijke aanvallen aan het front van Solloem heeft volledig succes gehad. De vijand werd gedwongen terug te trekken en liet daarbij gevangenen en materieel achter. Onze luchtformaties bombardeerden de ba sis van Tobroek, defensieve installaties, troe penconcentraties en gemotoriseerde strijd middelen in de zone ten oosten van Sol loem. Tijdens luchtgevechten werden een vij andelijke bommenwerper en twee jagers neergeschoten. In de Aegeische zee deden vijandelijke vliegtuigen een aanval op het eiland Rhodos, waarbij onbelangrijke schade, werd aange richt. In Oost-Afrika zetten de laatste verdedigers hun hardnekkigen tegenstand voort. Onder rechtstreeksche leiding van Z.K.H. den her tog van Aosta verrichten zij wonderen van moed onder omstandigheden die van uur tot uur moeilijker worden als gevolg van gebrek aan materieel, verliezen en de on mogelijkheid de gewonden weg te voeren en te verzorgen. Te Gallasidamo werd een vijandelijke aanval afgeslagen. In de an dere sectoren is de situatie ongewijzigd. DUITSCH OP DE GRIEKSCHESCHOLE Doodstraf voor woekeraj De Grieksche regeering heeft een uitgevaardigd, waarin de strengste straf worden uitgevaardigd tegen woekeraars levensmiddelen! In bijzonder ernstige vallen zal voorlaan tegen woekeraars doodstraf worden uitgesproken. Op voorstel van den vice-president, Grieksche regeering en tijdeüjken minis van onderwijs, professor Logo the topoi heeft, de Grieksche ministerraad hesloi de Duitsche taal als verplicht leervak alle scholen in te voeren. 1 DINSDAG 20 MEI 1941. Hilversum I. 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie (Voorbei door de Christelijke Radio Stichting). 8.25 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.00 Ensemble Jonny Kroon. 10.20 Declamatie. 10.40 Ensemble Jonny Kroon. 11.15 Zang met pianobegeleiding en grai foonmuziek. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Voor den bojr. 12,42 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische bericht 1.00 Ensemble Jonny Ombach en solist. 1.40 Gramofoonmuziek. 2.10 Voor de vrouw. 2.30 Amusementsorkest, Ensemble Erica He en solist. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Cursus „Ons >.eloof en ons werk" (Voor! reid door het Vrijzinnig Protestantsch Kei comité). 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 Causerie „VQrstenlandsche orkestmuzlt (met gramofoonmuziek). 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs! richten. 5.30 Russisch orket „Slawa" en solisten. 6.15 Causerie „Student en volk". 6.30 Orgelconcert. 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Duitsche les. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest en soliste. 9.10 Causerie „Nederland voedt zichzelf. P ductieslag 1941". 9.25 Avondwijding (Voorbereid door het Vrijz nig Protestantsch Kerkcomité). 9.30 Berichten (Engelsch); 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 BNO: Engelsche berichten, sluiting. Hilversum n. 301,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.20 Zang met pianobegeleiding en gram foonmuziek. 11.00 Declamatie. 11.20 Frans Wouters en zijn orkest. 12.00 Berichten. 12.15 Omroeporkest. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichti 1.00 Orkest Eloward. 1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Stedelijk orkest van Maastricht, solist gramofoonmuziek. 3.30 Voor zieken. 4.00 Ensemble Bandi Balogh. 4.30 Voo*" de jeugd. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurst richten. 5.30 Salonorkest. 6.00 Causerie „Het platteland en de jeugd V! vandaag". 6.15 Salonorkest. 6.45 Gramofoonmuziek, 7.00 BNO: Vragen van den dag. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Ensemble Bart Elik;rs. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van.den dag of gripl. 8.3° Radiotooneel. 9.30 Gramofoonmuziek (met toelichting). 10.00 BNO: Nieuwsberichten, sluiting. I Feuilleton Door Monica Hart 13. Hij stond langzaam op om zich te ver- kleeden. Ze zullen beneden wel verbaasd zyn dat ik zoo laat kom. Maar alles was keurig voor hem klaar gelegd, zoodat zijn toilet niet lang duurde. Ik denk dat ik Harry maar zal voor stellen de expeditie op te geven en morgen terug te gaan n.var Londen, besloot hg ein delijk. Ik weet hoe vader is, hij zal me alleen in hec uiterste geval terugroepen, maar hij zal toch wel blij zijn als ik kom. En bo vendien is Tarrant er nog. Het verstandigste is om er maar niet over te schrijven en vader zélf alles te vertellen. Ik moet maar een uit vlucht bedenken tegenover Lord Raynour. Maar wat kan er in 's hemelsnaam toch aan de hand zijn? De zaken van de firma Arkwright en Zoon bevonden zich, voor zoover Philip wist, in uit stekende condities en de tegenslag met den Franschen agent kon toch niet van zulk een ingrijpenden aard zijn. Eindelijk gaf hij 't op c:i ging Harry opzoeken, waarin hij niet zon der moeite slaagde! Ook zijn vriend had zijn toilet reeds voltooid. Met enkele woorden bracht Philip hem op de hoogte. Hij vertelde ook dat hij een brief van Dora had gehad en las Harry de passage omtrent Pierce Ruthven voor. - Ik heb ook een brief van Dora gehad, vertelde Harry. Om eerlijk te zijn, ik heb er al vijf gekregen. Het lieve kind schrijft zoo ongeveer iederen dag. Ze zal me wel een standje maken, dat ik zoo'n luie schrijver ben. Maar ik heb altijd zooveel zakelijke coitgs- pondentie, dat ik het schrijven van privé- brieven afgeleerd ben. Maar om de waarheid te zeggen: die brieven van Dora maken mij verlangend zoo gauw mogelijk weer naar haar toe te gaan en nu ze schrijft dat ze nog maar drie dagen op Grosvenor Square blijft, ben ik volkomen bereid het Dartmoorsche avontuur verder voor een volgend jaar te bewaren en zoo spoedig je maar wilt met je meer naar Londen terug te gaan. In orde, stemde Philip toe. Dan denk ik, dat het maar het beste is onze excuses te maken bij Lord Raynour en mox'genochtend den trein naar Londen te nemen. Hij zei dat met een diepen zucht, denkend aan het meisje in de herberg, dat hij niet meer zien zou. .Het was inderdaad maar het beste om Wendlesham en Devonshire te ver laten, zei hij bij zichzelf. De twee jongelui gingen naar beneden, pas seerden een lange galerij, waar in oude lijsten de familieportretten der Tarrant's hingen. Het is toch merkwaardig, merkte Harry op, toen ze bij een portret stonden dat onze vriend Raynour, die toch zelf- een uitgestrekte bezitting heeft, met een familiegeschiedenis, teruggaande tot den tijd van Willem den Vex*- overaar, verkiest te wonen in het voorvadei*- lijke huis van een ander, en zich omgeeft met de portretten van diens voorvaderen. Ray- nour's bezittingen in het Nooixlen moeten toch de moeite waard zijn, ofschoon ik heb hooi-en vertellen, dat zijn eigendommen in bij zonder slechte condities waren en verwaar loosd door wanbeheer. Raynour gaat er toch, zeker vaak heen? vroeg Philip. Tenminste, ik heb altijd ge- I hoord, dat hij dat deed. Dat dacht ik ook, was het antwoord, maar degene die mij dat vertelde over dat landgoed ik weet niet meqr Wie dat was beweerde, dat Lord Raynour bijna nooit Devonshire verlaat. Maar wat gaat ons dat aan? We moesten maar liever naar beneden gaan. Na de thee zullen we hier door Lord Raynour rondgeleid worden. Het zal mjj be nieuwen wie van deze heeren de beroemde Godfrey is. In de hall werden zij door den bejaarden butler ontvangen en naar een ruim, weelderig ingericht vertrek gebracht, waar Lord Ray nour hen aan de deur opwachtte. Hij leidde hen, steunend op zijn stok, naar een oudere dame, die achter een welvoorziene theetafel troonde. Zij moest vroeger heel mooi geweest zijn en was het in zeker opzicht nog, maar een gemelijke trek om mond en oogen gaf een smartelijke uitdrukking aan haar gezicht. Het kon wel van pijn zijn, want Lady Raynour was ziekelijk. Philip begon te praten met Gretha Frank- lyn, de knappe, goedgekleede, slanke dochter van zijn gastheer. Hij wist nooit precies of zij hem aantrok dan wel afstootte; hij was het daarover nooit met zichzelf eens geweest als hij haar in Londen ontmoet had. Maar nu hij wist, dat Dora vriendschap gesloten had met Gretha, was hij geneigd haar van de beste zijde te zien. Het was een genoeglijk theeuurtje, alleen gestoord door Philip's mededeeling, dat zij morgenochtend wilden vertrekken. Lord Rey- nour protesteerde luid, maar kon' Philip toch niet van zijn besluit afbrengen en na lang praten besloten zij, dat zij dan maar den mid dagtrein zouden nemen. U hebt een heel avontuurlijken tijd ge had, merkte Lady Raynour op. Mijn man heeft er mjj alles van verteld. U bent wel aan l een groot gevaar ontsnapt, daar in den mist op het moeras. Vooral toen de politie jacht maakte op den ongelukkigen gevangene, den laatste van het geslacht der Tarrants. Ze zijn geen bijzonder eervol ras ge weest, lachte Gretha onverschillig; daar om geloof ik niet, dat het iets hindert dat het nu uitgestorven is. Mij interesseert Wilde Barbara veel meer; Ze is zoo'n verrukkelijke oude heks en heeft zoo'n sfeer van geheim zinnigheid om zich heen. Ik heb me vaak afgevraagd wat haar geschiedenis zou zijn. O, daar schiet me iets te binnen, viel Lord Raynour haar in de rede, zijn theekopje neerzettend; je wilde me dat sieraad nog geven, Philip, dat je opgeraapt hebt by Torren Mire, opdat ik dé eigenares zou kunnen op sporen. Je dacht immers, dat het van Wilde Barbara was Ik kan het me haast niet voor stellen. Hij staarde in zijn kopje toen hij sprak. Een sieraad? Hebt u een sieraad gevon den bij Torren Pound, mijnheer Arkwright? Wat interessant, riep Gretha. .Haar donkere oogen keken Philip vol be langstelling aan. Ik denk niet dat het van veel waarde is, antwoordde Philip en ik had het al heelemaal vergeten. Het vreemdste van alles is alleen dat het gewikkeld was in een zak doek van bijzonder fijne stof, maar met vlek ken erop die me afkomstig schenen van bloed. Philip doorzocht zjjn zakken, maar herin nerde zich plotseling dat de broche met den zakdoek in de jas zaten, die hij dien morgen gedragen had en aan den vluchteling op het moeras gegeven had. Hij bloosde in zijn onzekerheid wat voor* uitvlucht hij zou zoeken. Hij was zich bewust, dat de scherpe oogen van Gretha en haar vader op hem gevestigd waren. ik merk dat ik het Ai,et meer in mjjn I zak heb; ik denk dat ik het boven heb lati liggen. HOOFDSTUK XX. Dien avond bij het diner was Philip genoo zaakt te bekennen dat hij op een of andei manier het kleinood was kwijtgeraakt. B had het nergens kunnen vinden; het zat in mers in de jas die hij aan den vluchteling h8 gegeven! Nu was het ding vermoedelijk zoi der waarde en zonder belang, maar het ine dent irriteert hem toch. Hij had een hekel ei aan onwaarheid te spreken en toch was h( onmogelijk Lord Raynour de waarheid te vei tellen. Ik schijn altijd iets te moeten verlxezei zei hij met een lach en ik vermoed dat 1 eruit gevallen is, toen ik mijn zakdoek of iet anders uit mijn zak haalde. Het hindert niets, zei Lord Raynou vriendelijk. Misschien wordt het weer opgeraapt. Ik zou er mij maar niets va aantrekken. Hij veranderde kiesch van onderwex-p, dat hij merkte dat zijn gast zich de zaak aan trok. Ik heb bericht gekregen uit de hei berg. dat het goed gaat met de patiënte va Dr. Cummings, zoo goed als maar eenigszin te verwachten is. Ze is weer bij bewustziji maar heeft tot dusverre nog geen woord ge sproken. Ze zit overeind op het bed en strek op een eigenaai'dige, meelijwekkende xnanie haar handen uit ofkijkt rond alsof 5 doodsangst verkeert. Het kost de grootst! moeite haar te bewegen wat voedsel te ge bruiken. Ik zal zien dat ik haar morgen hiei laat brengen, met een van de meisjes van Max-den om haar op te passen. We hoevei deze geschiedenis niet in de kranten te hel) ben, alleen a.1 voor het meisje zelf; we kunnei dan later wel onderzoeken wie ze is. Wordt perpolgd

Schager Courant | 1941 | | pagina 2