Iraksche ministers te Bagdad teruggekeerd Amerika biedt Ierland hulp aan WINTERHULPEN EDERLAND Stort op 5553 of op 877 IRAK VROUWELIJKE HULP DIENST INGESTELD. Iraksch protest bij bet Interna tionale Roode Kruis. Naar Ofi uit Bagdad meldt, is de Iraksche minister van büitenlandsche zaken, Naja Sueidi uit de hoofdstad van Saoedie Arabic, El Riad, teruggekeerd. Ook de Iraksche mi nister van defensie =is van zijii reis naar Ankara in Bagdad teruggekeerd. Voorts wordt gemeld, dat de Iraksche consul-gene raal te Jerusalem met een bijzondere op dracht naar de hoofdstad van Iran, Tehe ran, gezonden is. De dochter van den, Irakschen minister president Basjid Ali el' Ghaillani heeft, zich belast met de leiding van den vrouwclijken hulpdienst in Irak. Zij heeft tot alle vrou wen in de Arabische wereld een oproep ge richt om voor de Arabische zaak ieder offer tebrengen. Protest tegen het bombardeeren van hospitalen. Naar het agentschap Ofi uit Bagdad meldt, heeft na het protest van de Iraksche regce- ring bij de buitenlandsch.c diplomatieke ver te jen woord igers, thans ook de Iraksche Roo de Halve Maan hij het Internationale Roode Kruis te Genève een protest ingediend te gen de Engelsché luchtaanvallen op Irak sche hospitalen en Roode Kruiscolonnes, die duidelijk van het roode kruisteeken zijn voorzien, Iraksch legerbericht. Het Iraksche legerbericht nummer 21 luidt als volgt. Westelijk front: Onze voorposten blijven met, den vijand in contact. Zij hebben den strijd aangebonden met vijandelijke pa trouilles, die zij, na hun verliezen te hebben toegebracht, op de vlucht.hebben gedreven. Zuidelijk front: Onze strijdkrachten, ge steund door daar wonende stammen, heb ben in den nacht van 17 op 18 Mei vijande lijke afdeeiingen aangevallen, dien zij ver liezen aan menschen én materiaal hebben toegebracht. Twee motortorpedobooten vielen een Irak schen waarnemingspost aan. De Iraksche strijdkrachten dwongen den vijand echter na verliezen te hebben geleden, terug te keeren Luchtoorlog: Onze gevechtsvliegtuigen on dernamen verkenningsvluchten overdag. Zij hebben, een afdeeling vijandelijke pantser wagens en troepentransporten aangevallen, waarbij dertig pantserwagens en auto's wer den vernield. De rest van de vijandelijke' colonne sloeg op de vlucht. Vijandelijke vliegtuigen hebben boven de hoofdstad ge vlogen en ecnige bommen op het steunpunt Rasjid neergeworpen, zonder aanzienlijke schade te veroorzaken. Bovendien heeft de vijand verscheidene verkenningsvluchten gemaakt boven verschillende gebieden van Irak. Politietrocpen: Onze politietroepen zijn, evenals doorheen, den toestand meester. Vij andelijke vliegtuigen hebben boven een ten westen van de Euphraat gelegen vliegveld gevlogen. Zij werden echter door de Iraksche luchtdoelartillerie op de vlucht gedreven. De strijd in Noord-Acrika Solioem sinds 16 Mei Duitsch. Het DNB verneemt van bevoegde zijde het volgende: Solioem is sedert den zestienden Mei in handen van de Duitsch-I taliaansche troe pen. Anders luidende Engelsche beweringen zijn even onwaar als het van Engelsche zijde verspreide bericht, dat de Duitschers tijdens de jongste gevechten in Noord Afri ka meer dan vijfhonderd gevangenen ver loren zouden hebben. Duitsche verkenningsstrijdkrachten,, die dézer dagen in het gebied van Solioem ver der naar het oosten op rukten, hebben, haar aan het DNB .wordt gemeld, vijf Brit- sche wantserwagens vernietigd. De beman ningen der pantserwagens werden gevan gen genomen. Zij beklaagden zich erover, dat de Royal Airt'orce aan bet Lybische front zoo weinig in actie kwam en den si rijd der troepen te land nauwelijks on dersteunde. Daarentegen heeft het Duitsche iuchtwapen den Britschen afdeeiingen veel zorg gebaard en aan pantserwapens, colon nes infanterie en artilleriestellingen door geregelde aanvallen zware schade toege bracht. Critiek op de Amerikaansche regeering Binnenlandschc gevaren grooter dan buitenlandsche. De redacteur van het bekende weekblad United States News, Lawrence, doet in een hoofdartikel een scherpen aanval op de re geering wegens „onbekwaamheid". De re geering, zoo schrijft hij, heeft zelfs geen halt kunnen toeroepen aan de wenschen der vakvere'enigingen betreffende verdere Ioonsverboogingen. ofschoon zij zich bewust inoet zijn van, de inflationistische gevolgen daarvan. Het feit, dat het. arbitrageburcau voor de wapenindustrie nog pas de vorige week de looneischen van de vak vereen igin- gen in de autoindustrie voor 100 pet. heeft ingewilligd,, vormt een dreigend teeken. De ze schipbreuk in de binnenlandsche econo mische politiek is grooter dan alle „be weerde*' gevaren voor de Ver. Staten van den kant van Europa. Lawrencë stelt in bet licht, dat de regeering aan den ecnen kant verklaart, dat de Ver. Staten in bui- tenlandsch politiek gevaar verkeeren, aan den anderen kant doet zij echter, wanneer men de landbouw- en arbeidspolitieke maatregelen bekijkt, geenerlei poging om liet land te redden. SCHEPEN EN LEVENSMIDDE LEN. President Roosevelt heeft gisteren in de persconferentie medegedeeld, dat de Ameri kaansche regeering de Iersohe regeering twee schepen heeft aangeboden ten verkoop of om te charteren, benevens levensmidde len ter waarde van een half millioen dollar vor de Iérsche burgerbevolking. De beide schepen zouden met lersche bemanning on der Iersche vlag varen. Aan het aanbod is geen enkele voorwaarde verbonden. Ten opzichte van de missie van den Ier- schen minister van defensie, Aiken, die in de Ver. Staten oorlogstuig wilde koopen, gaf Roosevelt ontwijkende antwoorden. Uit be trouwbare bron verluidt, echter, dat deze wensch van Ierland van de hand is gewezen. Roosevelt sprak vervolgens de berichten tegen, dat hij eenigerlei plannen tot het in stellen van convooicn had of dat hij voorne mens was eenigerlei boodschap aan het con gres te richten. Vragen betreffende een hezetting van Da kar deed Roosevelt af met het woord „ama- teurstratcgie" Geholpen bij ontvluchting Goedhartigheid kwam gevange ne op 6 ivekcn verlies van vrij heid te staan. Veertien dagen geledep diende voor de Utreektsche rechtbank een zaak betreffen de het hulp verleenen bij een poging om uit de gevangenis te ontsnappen. In het Huis van Bewaring zaten twee gedetineerden, van wien de een op vrije voeten mocht worden gesteld .terwijl de ander nog twee jaar voor den boeg had. De twee gevangenen kwamen overeen, dat de een zich zou voordoen voor den ander, zoodat toen afgeroepen werd, dat de een in vrijheid zu worden gestel, de ander naar voren trad en de gevangenisdeur voor zich zag open gaan, terwijl, hij nog twee jaar achter slot en grendel had moeten zitten. De ander, die wérkelijk in vrijheid gesteld had moeten worden, vroeg hierop, of hij nu eindelijk vrij kwam en zoo kwam de fraude uit. Terzake dit misdrijf werd tegen den 22-jarigen hotelbediende L. D. uit Utrecht een gevangenisstraf geëischt voor den tijd van drie maanden. De rechtbank veroordeelde verdachte tot een gevangenis straf van zes weken. Egyptische oud-premier vermoord Ook opperbevelhebber verdwenen. Naar uit Caïro verluidt, zijn de vroegere Egyptische minister-president, Ali Mahar Pasja, alsmede de opperbevelhebber van de Egyptische troepen, Abdoel Rahman Adam Pasja, sinds Zondag verdwenen. Men weet niet, of zij gearresteerd, of door agenten van den Secret Service vermoord zijn, of dat zij zich verborgen houden. Miaien Kampioenschap 4 A niet op Hemelvaartsdag D.T.S. op 25 Mei. Naar wij. bij het ter perse gaan van dit nummer vernemen, beeft de N.V.B." afwij zend beschikt op bet verzoek ocm den wed strijd B.K.C.D.T.S. op Hemelvaartsdag te mogen spelen, zoodat deze belangrijke wed strijd nu op den orspronkeüjk vastqestelden datum Zondag 25 Mei gespeeld zal worden. Britsche vloot onder de loupe TURKSCHE BESCHOUWINGEN. Generaal Sabis schrijft in de Tasviri Ef- kar: Bij de Engelsche vloot heerscht niet de geesf van Nelson. Zoo kon zij de Duitsche Narvik-operatie niet verhinderen. De Duit sche vloot in haar plaats zou deze operatie onmogelijk hebben gemaakt. Ook ter zee heeft Duitschland dus het initiatief. En geland lijdt aan gebrek aun torpedoboot- jasers en vliegtuigen, een gebrék, dat ook de Ver. Stalen niet kunnen opheffen. In een prognose op de oorlogvoering in 1941 komt generaal Arkilet in dé Cumhu- riyet tot de verklaring dat wannneer En geland van den Balkan, het Suezkanaal. Gibraltar en het Nabije Oosten zal zijn verdreven, zijn positie in Indië zeer ge schokt zal zijn. Wanneer de blokkade het eiland verder afsluit, zal Engeland den oorlog verliezen. De doodssteek wordt' op den Aflaptiscben Oceaan gegeven en op het Engelsche eiland. Benice schrijft.in de Sontelegraf, dat Frankrijk zijn toekomst heeft gered ten koste van het heden, wanneer het door nieuwe overeenkomsten besluit tot samen werking met Duitschland. FRANSCHE SOLDATEN NAAR HUIS. De minister van oorlog, generaal Huntzi- ger. heeft hesloten nog een contingent van de lichting 1938 ner 10 Juni naar huis te ze.n: den. In aanmerking komen alle gemobili- secrden, die in Md 1919 zijn geboren, bene vens alle gemobiliseerden van lichting 1932, die lid zijn van een gezin met vijf kinderen.. Fransche burgemeester afgezet Wegens vijandige houding jegens nationale vernieuwing. De burgemeester van Suresnes en vroegere senator van het departement de La Seine, Seily, is op grond van zijn vijandige houding jegens het werk van de nationale vernieu wing op besluit van de Fransche regeering uit zijn functie ontheven. De regeering wijst er in een bekendmaking op, dat tegen ge- mèenteraden, die zich bij de uitoefening van hun werkzaamheden niet streng aan het ka der van de door de regeering Pétain gestelde beginselen houden, in het vervolg de streng ste sancties zullen wórden genomen. BINNENKORT ERKENNING DER NANKING REGEERING. In antwoord op een desbetreffende vraag die gesteld werd naar aanleiding van een courantenbericht, heeft de woordvoerder van het inlichtingenbureau op de gebruike lijke conferentie voor de büitenlandsche pers verklaard: „Wij verwachten binnenkort de erkenning van de nationale' Chineesche re- gecring te Nanking door Duitschland en Italië, doch wij kunnen, niet precies zeg gen wanneer". - DE ENGELSCHE VERLIEZEN AAN TANKSCHEPEN. Met de vernietiging van een Engelsch tankconvooi en het tot zinken brengen van 33.000 brt. aan. tankschepen, zijn de laatste twee dagen in totaal 43.000 brt. vijandelijke tankschepen tot zinken gebracht. 13.000 brt. werden door brand volkomen vernietigd en moeten als verloren beschouwd wórden. 11.000 andere brt. werden door uitwerking van bommen zwaarbeschadigd. Het totale verlies aan Engelsche tankschepen bedraagt dientengevolge krachtens de op 19 en 20 Mei ontvangen berichten 67000 brt. •MEER PLUNDERING TE LONDEN. Naar de Daily Telegraph meldt, is het aan tal gevallen van plundering den laatsten tijd te Londen sterk toegenomen. Honderden re chercheurs werken nacht in, nacht uit sa men met bijzondere afdeeiingen politie, die speciaal dienst doen ter bestrijding van het plunderen en op alle politiebureaux in geheel Londen voortdurend gereed staan. Vele af deeiingen hebben tot taak reeds enkele mi nuten na een bominslag voor het beschadig de huis te verschijnen, daar vele plunderaars voorgeven tot de reddingsmanschappen te behooren om zoo hun misdadig bedrijf onge hinderd te kunnen uitoefenen. VIJF CHINEESCHE DIVISIES GEDEEL TELIJK VERNIELD. Naar de woordvoerder van het Japansche opperbevel bekend gemaakt, heeft, zijn de Japansch-Chineesche gevechten, die half Mei bij Tsjoeki, honderd kilometer ten zuiden van Hangtsjau. haar hoogtepunt bereikten, geëindigd niet de gedeeltelijke vernietiging van vijf Chinepsche divisies. Verscheidene hooge officieren en stafofficieren werden ge vangen genomen. Het aantal gesneuvelden aan Chineesche zijde heeft men nog niet kunnen vaststellen, doch het wordt door de Japanners op meer dan 20.000 getaxeerd. 1.3 MILLIOEN KRIJGSGEVANGENEN IN DUITSCHLAND. Uit een artikel vaii Oberregierungsrat Dr. StothfangN in hét tijdschrift Deutsche Ver- waltüng blijkt, dat thans 1.3 millioen krijgs gevangenen in het Duitsche economische le ven werkzaam zijn. Men hoopt op vermeerde ring van dit aantal, waarmee vooral de land bouw gebaat zou zijn, als gevolg van de groo- te aantallen krijgsgevangenen, die in het zuidoosten gemaakt zijn. HERTOG VAN AOSTA ONDERSCHEIDEN. De Italiaanschc Koning-Keizer Victor Emanuel heeft den Hertog van Aosta een telegram gezonden van den volgenden in houdt: „Ik heb je houding als bevelhebber en soldaat met levendige deelneming en trots gevolgd. Ik heb je de gouden medaille voor dapperheid verleend metd cn wensch in jouw persoon ook hen te onderscheiden, die onder je bevel hebben gestreden cn zich jegens het vaderland verdienstelijk hebben gemaakt." STAKING IN SELANGOR BEËINDIGD. Reuter meldt, dat de stakers op de rubber plantages in den Maleischen staat Selangor den arbeid hervat hebben. Meer dan twee honderd personen zouden gearresteerd zijn. DR. COLIJN over Ned. Indië „Ontvoogding der bevolking moet nagestreefd worden. Verbonden heid met het moederland, moet berusten op Christendom". Op den „Indisch-en dag" van het Studlen- tencorps van de Vrije Universiteit te Am sterdam heeft Dr. Colij-n gesproken over Nederlandsch Indië met het onderwerp: „Grondslag en doel". Wij hebben een koloniaal rijk, aldus spr. volgens het Hsb., dat naar zijn gebied- de derde plaats en naar zijn economische b.e- teekenis de tweede in de wereld inneemt en met het moederland samen een bevol king van tachtig millioen inwoners heeft. Van den kant van de inheemsche bevolking zou het eveneens een ramp zijn, wanneer de band met Nedierland verbroken zou woct den. Spr. onderschrijft geenszins het Ara bische gezegde: „Soort over soort. d.i. gena de". wat beteekent: het'is beter minder goed geregeerd te worden door een volk van gelijk ras dan beter door een volk van hoogere ontwikkeling. Tot in het begin van de 20ste eeuw werd het recht om de heerschappij te voeren over de Aziaten niet betwist. Thans is dit ge- heef anders geworden. Dit is niet alleen aan de opkomst van Japan, maar ook door de vruchten van het moderne koloniale beheer te danken. Men meende het zelf te kunnen do'Mi met een verwijzing naar Japan! Elk koloniaal bewind moet zijn verdedi ging vinden in, een historischcn grondslag en een klare doelstelling. Voor Nederland beteekent dit een versteviging van de ban den, met Indfë. Als voogd heeft het dien punil tot gelijkwaardigen partner te maken. Van een organische, eenheid binnen het groot-Nederlandsche staatsverband zal ni-m- iper sprake zijn. Dit is in Indië zelf ook niet het geval, waar tusschen de verschil lende volksgroepen groote verschillen heer- schen. Men streve niet naar een verdere ont voogding van het Indische bestuur, maar naar een bestuur, dat direct voeling houdt met de bevolking, terwijl de ontvoogding van de bevolking wel nagestreefd moet worden. Elke penetratie van de West-Europeeeche cultuur in de Indische maatschappij werkt zonder meer verstorend. Het onderwijs bijv. was technisch voortreffelijk, vernietigde echter het oude levensbeeld zonder er iets voor in de plaats te stellen. Dit in tegen stelling met de zending. Wie de staatsver- bondenbeid tusschen Nederland en Indië wenscht, zal groote waard© moeten hechten aan het werk van de zending. De verbondenheid tusschen. Nederland en Ned.-Indië zal des te hechter zijn. naarmate ze meer berust op het christendom! „VOLKSONDERWIJS" 75 jaar Buitengewoon congres. Op 24 en 25 Mei a.s. houdt de vereeniging „Volksonderwijs" een buitengewoon congres. De vergadering wordt belegd in verband met liet feit, dat de vereeniging' vóór 75 jaar te Leeuwarden werd gesticht. Het. hoofdbestuur van V.O. houdt receptie op Zaterdag 24 Mei van 3-5 uur in de zalen Schaaf in de Sacramentstraat te Leeuwar den. KIND ONDER DEUR. Gisteren is het vierjarig zoontje van de familie P. te Venray onder een deur. welke was losgeraakt, terecht gekomen. Het kind werd zoo ernstig gewond, dat bet korten tijd later overleed. SCHAARSCHTE IN AUSTRALIë. Volgens Reuter heeft de plaatsvervangen de Austrlische premier, Padden, in een af gelegde verklaring nieuwe rationalisatie maatregelen in de Australische industrie aangekondigd, die veel ingrijpender zijn dan men tot dusver had kunnen vermoeden. De burgerbevolking moet rekenen op toenemen de beperking van de belangrijkste leveran ties. JORIS VAN SEVEREN HERDACHT. Gisteren is op verschillende plaatsen de sterfdag van Joris van Severen,-den leider van het Verdinaso herdacht. De vlag van jong Dinaso is te Utrecht plechtig aangebo den. In Den I-Iaag is op het Binnenhof de nagedachtenis door vele partijgenootcn en sympathiseerenden geëerd. Te Amsterdam is jn een der R.K. kerken een mis van requiem opgedragen. Het werk der scbade enquêtecommissie 75000 aanvragen in behandeling. (Van onzen Ilaagschen correspondent.) Nu 15 Mei achter ons ligt, was er aanlei ding om eens te informeeren, hoe het staat met liet werk der Schade-enquêtecommissie- militairen te velde. Bij het bureau dezer commissie, Javastraat 4, Den Haag. zijn se dert de instelling ervan ruim 75.000 aanvra gen binnengekomen van gewezen militairen voor vergoeding van schade voor verloren gegane bnrgereigendomnien. Zooals wij reed-s gemled hebben, moet „te velde" niet eng uitgelegd worden: Krachtens nadere be slissing valt het personeel van de Zeemacht ook onder deze regeling. Van de ruim 75000 aanvragers hebben on geveer 55.000. reeds een vragenformulier ter invulling ontvangen, de overblijvende-20.000 worden bij 5000 per week weggewerkt. Bijna 40.000 van deze formulieren zijn reeds inge vuld terugontvangen en dagelijks komt een groote post binnen. Elk ingevuld formulier krijgt een doorloo pend nummer en namen en adressen wor den in een kaartsysteem opgenomen. De gevallen worden zoo noodig. nader onder zocht, door navraag bij getuigen, leveran ciers, gewezen meerderen, enz. en verder gerubriceerd in land- en zeemacht en deze groepen weer onderverdeeld in officieren onderofficieren, korporaals en manschappen. Mn particuliere schade van gesneuvelden of blijvend gewonden wordt zooveel mogelijk voorrang verleend, zoo ook wanneer het b.v. iemand betreft, wiens burgerwoning ook nog tijdens zijn afwezigheid, door oorlogshande lingen is beschadigd of verwoest. De schade enquête-commissie, bestaande uit drie leden, oud-officieren, beslist ten slotte op de door het Bureau afgehandelde zaken, ten aanzien van de hóe-grootheid der schadcuitkeering, waarbij vaak weer over leg met liet departement van defensie (thans Afwikkelingsbureau) of andere instanties, nog noodig zal blijken, om dubbele vergoe ding te voorkomen. De Nat. Ver. tot steun aan miliciens (Stamil), het Roode Kruis of het Fonds voor. Bijzondere Noodenkunnen immers ook wel reeds voorloopigc uitkee- ringen hebben gedaan, welke' uiteindelijk natuurlijk in mindering moeten worden ge bracht; Is de beslissing door de commissie geno men, dan gaat het toewijzingsformulior naar het Departement van Financiën, dat via het Centraal Verrekeningskantoor voor uitbeta ling zorg draagt (per giro of postwissel). Vergoeding kan worden verleend voor alle particuliere eigendommen, welke „te velde" verloren zijn en welke de eigenaar thans economisch noodig heeft, zooals een burgerpak kleeren, schoenenten hoogste twee paar) ondergoed (niet meer dan drie stel), boeken voor studie, of werkkring on misbaar, enz. Niet vergoed worden fototoe stellen, ringen, sieraden en andere luxe voorwerpen. Behoudens uitzonderingen,- wordt scbade .beneden een week huidig loon niet vergoed. Amsterdamscbe effectenbeurs Geringe affaire. Lustelooz< markt. Kleine koersafbrokke ling. Nederlandsche beleggin gen prijshoudend. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. VK. L.K. Nederland 1941 I 4 98%-9S% 98 5/16-98 7/l( Nederland 1940 I 4 99% 99% Nederland 1940 II 4 97 5/16 97% Idem met bel. fac. 99% 99% Nederland 1938 3.3% S9%-89% 89%-89 7/16 Oost Indië 1937 3 - 90% 90% Oost Indië 1937 A 3 88% 88% DUITSCHLAND D. Gr. b '40 Ct. 6 - Konv Kas (m.v.) 4 PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 I 3% 90% 90% 's Grav. '37 I 3% 94% N, Holl. '38 3 85% 853/ N.-Holl. '38 II (3%) 3 88% 88% R'dam '37 I III 3% .87% 87 15/1G Z.-Holland 1937 3 90% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 96 96 INDUSTRIEELS ONDERNEMINGEN. Buitenland. Farbenind. I. G. 7 Gelsenk. Bergw. 5 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 190% 191 Ned. Ind Handelsb. A 132% 1323£ Ned. Handel Mij. c.v. A 137 138 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. Binnenland. j A K U. 129%-130% 130%-139%' Calvé Delft c.v. A 73 73% Centr, Suiker Mij. 191% 191 Fokker g A 182 181 Lever Bros en Unilever cv.A119%-118% 117%-llS Ned. Ford 295 2S7 Philips G B v.A 215%-214% 215-212 Philips pref. A. 151% 152% PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Dordtsche Petr. g. A 215% 215% Kon. Petr. 246%-24334 245%-240% SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Hol land Amerikalijn A. 115 113% Java China-Japanlijn A. 145 144 Kon. Ned. Stoom b. Mij. nat. bez. v. A. 161-160 159%-159 Kon. Pak et vaart A. 241 .239% Ned. Scheepv Unie A 177-176' 174%-17S Rott.' Llóyd A. 138 - 139 - Stoomv. M. Nederland A. 138 139 SUIKER-ONDERNEMINGEN. Javasche Cultuur N.I.S U. Ver. Vorstenl. Cult. 429%-426%' 430-427 251 252 252 252% 119-119% 118 TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Rata via Mij. t Deli Mij. cv. A. Senembah 204-203% 202 269%-270 273-270 n. i 225 224%-223 j» RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd Rubb.er 270-26S% 271-268 Ban dar Rubber Mij. A. 217 215 Deli Batavia Mij. A 209 200% Koersen Nederlandsch clearinginstituut chl Koersen van stortingen op 21 Mei 1941: 1 Belga's 30.1432; Zwitsersche Francs 43.56; 19 Fransche Francs 3.768; Lires 9.87; Deensche e(i Kronen 36,37; Zweedsche Kronen 44.85; Tsje- chische Kronen (oude schulden) 6.42. j ial( FOSTGIRO-NO'S VAN DE WIN TERHULP NEDERLAND. Winterhulp Nederland, Den Haag, Na 556S. Al® bank der Winterhulp Neder- (Ierland la aangewezen de Kasver- eénlging N.V„ Amsterdam, No. 877. Ge brengt geluk In veler leven!! t o >ert rep d rij n-de che Tan gev >e« dffl i li t* jbhi koo 3aati VERVOERSFRONT OPGERICHT. eehi De N.S B.-persdienst meldt: e^|' De sectie verkeer en vervoer van het eco-y]-,rn nomisch \front heeft haar naam gewijzigdn i in „vervoeï-sfront." „ev Dit vervoersfront zal omvatten alle onder-jj,^ nemers, die zich bezig houden met het ver-^jjc voeren van personen en goederen, onafhan kelijk van de wijze waarop dit vervoer plaats rst,1( heeft, evenwel met uitzondering van de zec-nérto scheepvaart. JONGETJE VERDRONKEN. Een driejarig- jongetje is te S'usteron bij!ai!!j de ouderlijke woning te water geraakt enM»H(1 .verdronken. Het lijkje is opgehaald. ind i

Schager Courant | 1941 | | pagina 2