N1PPER EN PELLE OM HET KAMPIOENSCHAP B.K.C»-D*T.S. HGLGI1 unn hgt moGRGS van de vierde klasse A.D.O.-HERACLES K.F.C.-Z.FC. Politie bridgte mee Jeugdherbergen een kostbaar bezit OP STRAAT BIJ DEN KRAAG GEPAKïj VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG Werd Donderdag j.L de belangrijke wedstrijd B.K.C.—D.T.S. uitgesteld, nu zal het er dan toch van komen en Anna Paulowna heeft dus weer zijn vbetbalsensatie. Zou B.K.C. het toch nog redden? In Den Haag ontvangt A.D.O. He- racles, terwijl K.F.C. tegen Z.F.C. moet spelen. Het zijn kleine programma's, doch juist nu uiterst interessant. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Na de fraaie 10 overwinning van A.D.O. op V.S.V., zijn alle gedachten in Den Haag en' waarschijnlijk wel van heel voet ballend Nederland, geconcentreerd op den grooten strijd A.D.O.—Heracles. Deze concentratie is tweeledig en wel om dat ten eerste bij .een overwinning van A.D.O. de spanning weer terugkeert en ten tweede rijst bij een ieder de vraag: Zou het aan Heracles gelukken den zegetocht voort te zetten, door ook het op eigen veld ongesla gen A.D.O. een nederlaag toe te brengen. Ook wij zijn daar bijzonder benieuwd naar en wanneer we de resultaten nog eens serieus nagaan, dan is o.i. de mogelijkheid niet Uit gesloten dat er in Den Haag nog wel eens voetangels voor dé Almeloers verscholen kun nen zitten. Een gelijk spel is toch wel mo gelijk voor A.D.O.. Scheidsrechter Schluter, die in korten tijd, zoon geweldige populariteit heeft verworven, zal den' strijd leiden. V.S.V. heeft in deze kampioenscompetitie nog niet gewonnen en toch kunnen we de verrichtingen van de roodhemden niet kwaad noemen. Het spelen van kampioens wedstrijden vereischt altijd eenige routine en daar VSV debutant is,vinden we dè resultaten .niet slecht. Morgen moet V.S.V. naar Gronin gen en een overwinning ligt hier zeker in 't bestek der Velsenaren. Be Quick heeft een zwakke voorhoede, terwijl die van V.S.V. ook wel niet sterk is, doch o.i. tegen Be Quick wel goed voor eenige doelpunten is. Play up, V.S.V.! PROM. DEGRADATIE 2e KLASSE. - Met zijn allen naar de Zaan. Het K.F.C.-veld in de Koog was eenige ja ren- geleden hètrokken in dén strijd om den landstitel, nu staat het weer in 't middel punt der belangstelling en o.i. niet in min dere mate. K.E.C. ontvangt n.1. Z.F.C. Dat zal wat wor den; natuurlijk een uitverkocht huis. Wie zal het winnen? Wanneer wij de elftallen op papier tegenover elkaar zetten, dan komen we tot de conclusie, dat de achterhoeden el kaar niet veel zullen ontloopen en ook de middenlinie bestaat van beide uit gerouti neerde krachten, (hoewel Z.F.C. het nog zon der Beuker moet doen) doch in de voorhoede zit een klein verschil. Die van K.F.C. komt ons na de reorganisatie even sterker voor, daarbij nemen we de meerdere routine van de geheele K.F.C. ploeg, zoodat we tot de slot conclusie komen: K.F.C. kan met een klein verschil winnen. Een andere uitslag is vanzelfsprekend heel goed mogelijk, want'het geluk en de zenu wen spelen vanzelf ook nog een woordje mee. De Oostelijke prom.-degrad. klasse. Go Ahead heeft zijn tweeden thuiswedstrijd en wel tegen Rigtersbleek. De Enschedéers hebben zich goed hersteld en eerlijk gezegd geven we den Deventenaren niet meer dan een gelijk spel, in welk geval het tweede klasse-schap weer een stap nader bij is. P.E.C. kan voor de verrassing zorgen door Vitesse te slaan. Wanneer dit den Zwollena ren mocht gelukken, is nog alles mogelijk voor alle vier clubs. Doch Vitesse heeft een pracht kans en om die te laten glippen, moet P.E.C. heel wat presteeren. Wij houden het tenminste maar op een Vitesse-overwinning, of misschien een gelijk spel. In het Zuiden is voor de zooveelste maal B.V.V.Willem II vastgesteld, waarbij de Bosschenaren nog steeds favoriet zijn. IN ONS DISTRICT. 2e klasse B. H.B.C. en Volendam spelen in deze afd. den laats ten wedstrijd, 3e klasse B. Santpoort doet weer een stap n&debbij tot het kampioenschap door van Riperda te win- 4e klasse A. B.K.C. speelt morgen zijn laatste wedstrijd tegen D.T.S. Beide elftallen speelden hun voorlaatsten competitiewedstrijd tegen Wa tervogels. D.T.S. won met 31, terwijl B.K.C. er ei; 150 van maakte. In Oudkarspel won B.K.C. met 2—0 van D.T.S. Alles is dus in het voordeel van B.K.C. Toch niet alles, o neen, want D.T.S. heeft 2 punten meer en heeft aan een gelijk spel genoeg. We ver wachten een record aantal bezoekers in den Polder en bovenal een sportieven strijd. Een voorspelling te wagen in deze is uiterst moeilijk. Wanneer B.K.C. in vorm is, dan komt het ons voor dat het een betere ploeg is dan D.T.S. Maar juist als B.K.C. in vorm is, daar gaat het om. Meermalen heb ben zij geheel onnoodig teleurgesteld. Toch verwachten we een kleine B.K.C.- o ver winning, maar het is voetbal en een ander resultaat is ook heel best mogelijk. Wieringerwaard krijgt opnieuw gelegen heid op eigen terrein nog een uiterst kost baar puntje in de wacht te slepen, al zal het de roodbroeken niet meevallen. Schagen komt n.1. op bezoek en de marktbewoners zijn den laatsten tijd in een heel goeden vorm. O.i. zal een gelijk spel wel het beste resultaat zijn wat Wieringerwaard in dezen wedstrijd zal bereiken. M.F.C. ontvangt Bergen en zal dezen wed strijd zeker in zijn voordeel kunnen doen eindigen, waarmede de mannen uit Medem- blik de competitie goed zullen besluiten. Vooral in de 2e helft van de competitie kwa men zij uitstekend voor den dag en waren zij voor elke andere club een tegenpartij waar mede niet te spotten viel. In Schagen wordt de uiterst belangrijke wedstrijd WatervogelsNieuwe Niedorp ge speeld. De winnaar van dezen wedstrijd kan zich vrijwel veilig wanen, temeer daar de kans dat Wieringerwaard verliest, lang niet denkbeeldig is. Watervogels heeft ten op zichte van Nieuwe Niedorp en Wieringer waard nog altijd dit voordeel, dat zij nog en kele lcecren meer in het veld moet', al zijn deze achterstallige wedstrijden ook verre van gemakkelijk. Vooral na de verpletterende pe- derlaag van Donderdag j.1., verwachten we nu een beter resultaat van de Heldersche „kraaien". ONDERAFDEELING NOORDHOLLAND. ID. TwiskWest-Frisia 3. IID. Alkin. Boys 3Ursem. 10 uur. IIID. Koedijk 2—Vrone 2. IVD. Al km. Boys 6Egmondia 2. 12 uur. IVF. St. MaartensvlotbrugBarsingerhorn; Petten 2Schagen 3; B.K.C. 3Winkel 4. 10 uur. Afd. N. Adspiranten. Succes bSchagen a. 10.30 uur. Succes aWieringerwaard a. IIA. Afd. Bijz. Voetbal. Geel ZwartCon Zclo; Z.A.P.St. Victbr; S.V.W.—P.S.V.V. 2. HANDELSVERDRAG TUSSCHEN FINLAND, BELGIË EN NEDERLAND. Woensdag is te Helsinki door gezant Schnurre van het ministerie van buitenland- sche zaken en de voorzitter van de "commis sie voor den buitenlandschen handel een goederenruilovereenkomst getcekend tus- schen Finland ecnerzijds en België en Neder land anderzijds. De handelsbesprekingen in BATAVIA Japansche commentaren. In Japansche politieke kringen wijst men opnieuw op de vertraging welke de reeds sinds September van het vorige jaar in Ba tavia aan den gang zijnde onderhandelingen tusschen Japan en Ncderlandsch-Indië steeds weer ondergaan. De' woordvoerder van het centrale bureau van inlichtingen van het ka binet verklaarde heden, dat de moeilijkhe den vooral door de houding van de N'cder- iandsch-Indische' regeering veroorzaakt wer den. Ook de Japansche bladen houden zich de laatste dagen meer met het vraagstuk van Nederlandsch-Indië bezig. De Kokoemin Sjimboen eischt zelfs dat de handelsbespre kingen zullen worden afgebroken, daar alle pogingen van de Japansche delegatie schip breuk lijden op de tactiek en het optreden van de Nederlandsch-Indische autoriteiten. Ook van de zijde der autoriteiten, die vol komen het belang van een hecht jeugdhe bergwezen in ons land inzien, werd <j grootst mogelijke medewerking ondervon den. Hoewel men in beginsel slechts zeei karig is met het verleenen van toestemmin voor straatcollectes, werd voor ditmaal eet uitzondering gemaakt, daar het hier gaat on de instandhouding van een werk van on schatbare culturecle en sociale waarde. D| oorlogsomstandigheden mogen in geen geva van blijvend nadeel zijn voor onze trekkend jeugd. j De vreugde van deze kinderen, die voo het eerst van hun leven in een jeugdherberg bed slapen, is ontroerend en mede een aan sporiug voor allen, die maar iets te missei hebben, om vooral diep in de beurs te tasten als een van de trekkers of treksters hun he den de collectebus voorhoud^ Een duur spelletje. Op vermoeden dat in een perceel in de Beethovenstraat een,speelhuis gevestigd zou zijn, heeft de politie Woensdag j.1. daar een inval gedaan, welke geschiedde door een in specteur en eenige agenten. Er bleek een z.g. biidge-home te zijn', waar een 40-tal bezoekers bijeen was. Tegen den bewoner van het huis, een 58- jarigen koopman, werd proces-verbaal opge maakt wegens overtreding van de drankwet en het gelegenheid geven tot spelen om geld. Steunt daarom naar vermogen. Voor de straatcollecte, welke t^n bate van de jeugdherbergen gehouden wordt, hebben zich reeds een groot aantal collectanten aan gemeld. Het heeft er dan ook allen schijn van, dat de collecte een ongekend succes zal hebben, vooral daar reeds velen, die zelf van de jeugdherbergen geen gebruik meer maken, zich uit sympathie voor het mooie doel voor de collecte beschikbaar kwamen stellen. Een dezer dagen zag een man op Damrak, wiens fiets kort geleden was ge stolen, zijn karretje" voorbijrijden. Hij aar zefde geen oogenblik, lcreep den berrijder ii zijn kraag en waarschuwde de politie. Spoe dig bleek, dat de wielrijder volkomen on schuldig was. Hij had de fiets namelijk te gen zeer behoorlijken prijs aangeboden ge kregen van een rijwielhersteller, wonende ii de Leidschekruisstraat en maakte nu, alvo rens over den koop te beslissen, een proef tochtje. Deze lezing werd door het onderzoek be vestigd. Des rijwielherstellers geweten wai echter minder vlekkeloos. Hij had de fieti gekocht van een 19-jarigen scholier, die t& zamen met een vriend het rijwiel dat, op slot stond, had gestolen en naar de Leidscho kruisstraat had gebracht, waar de réparateui het slot had weten te openen en het vehikel tegen een „zacht" prijsje had overgenomen De scholier en diens vriend, alsmede de rijwielhersteller zijn door de politie aange- houden. EERST DE DRANK, DAN HET MES. Op een boerderij in de gemeente Tubber- gen, kregen op liemelvaartslag zekere W. en L. twist met elkander, die zoo hoog liep, dat L. zijn mes trok en W. daarmede in het hart stak, zoodat het slachtoffer spoedig overleed. De drank schijnt aan dit drama niet vreemd te zijn geweest. W. was 34 jaar oud en gehuwd. Halsoverkop in het onzekere..4 1. „Laten we eens op de knop drukken, dan wy'kt de muur misschien wel terzijde, ten minste, wanneer er een beetje avontuur in de onder neming zit!" 2. „Er Is geen beweging in te krijgen." 3. „Zet je schouders er ook eens tegen, Pelle, met ver eende krachten zullen we hem toch wel van zijn plaats krijgen, lijkt mij toe!" 4. „Weerheen?" 184. Een teleurstelling. 1. „Ik moet hem volgen!" 2. „Nipper, waar ben je?" 3. „Hè gelukkig, daar is-ie- weer! Heb je je gestoten, Nipper?" „Houd op! Dat was het lek kerste modderbad, dat ik ooit genomen heb!" Feuilleton Door Mouica Hart 17. Ja, zei het meisje, en na afloop wordt er gekaart. Harry, je weet niet hoe nerveus en verlegen ik was, toen ik pas hier kwam, maar iedereen is zoo vriendelijk tégen mij geweest, dat het mij nu niets meer kan schelen. De salon vulde zich langzamerhand en het bleek, dat er een twintig menschen aan het diner zouden aanzitten. Plotseling vielen Phi- lip's pogen op Pierce Ruthven. Hij was een man' van 'een jaar of vijftig, en hij droeg, zon der moeite te doen om dat te verbergen, een donkere pruik. Hij had, zooals hij vertelde, zijn haar verloren, tengevolge van een ern stige ziekte. Hij had zware donkere wenk brauwen en droeg een bril. Zijn slecht ge zicht was een gevolg van dezelfde ziekte als het verlies van zijn haar. Hij stond met een paar andere heeren te praten, toen zijn oogen die van Philip ont moetten. Hij knikte even en Philip verbeeld de zich dat er om zijn lippen een boosaardige trek zweefde. Even later kwam Ruthven op Philip toe. Hoe gaat het ermee. Arkwright?, vroeg hij zonder zijn hand uit te steken, vermoede lijk omdat hij wel dacht dat Philip ze toch niet aangenomen zou hebben. Je vader komt hier vanavond zeker niet? Ik zou hem-anders graag even gespro ken hebben. Mijn vader is altijd op kantoor te vin den, antwoordde Philip koel, en als het een zakenkwestie betreft, ben ik er zeker van, dat hij die hier niet zou wenschen te bespreken. Niet de plaats en niet het oogenblik om over zaken te spreken, hè, zei de ander met een kwaadaardigen glimlach. Maar vol gens mij zijn er wel tijden dat die regel niet opgaat. U hebt zeker gehoord, wat ik met uw vader onlangs besproken heb. Philip knikte. Ik ben steeds van alles op de hoogte, antwefordde hij kort. Dan weet u dus ook dat mijn vriend Paillon zal worden gearresteerd, tenzij uw firma haar aanklacht intrekt. Ik ben met de meest vriendschappelijke bedoelingen naar uw vader gegaan en wat ik hem zei was voor zijn eigen bestwil. Voor zijn eigen bestwil, begrijpt u Maar hij vond het verstandig mij de deur te wijzen! Ruthven's oogen achter de brilleglazen glinsterden dreigend. Gelukkig werden op dat oogenblik de deuren opengeschoven en de buttler kondigde aan dat het diner gereed stond. Philip stond op het punt zich verontwaar digd van Ruthven af te wenden, maar Ruth ven legde hem een hand op den schouder. Na het diner moet ik u nog even spre ken, fluisterde hij heesch. Ik zeg u dat de kwestie van meer belang is dan u wel denkt. En de tijd is te kort om veel heen en weer te praten. Als u uw vader van den on dergang wilt rédden, moet u zorgen, dat hij zijn aanklacht, intrekt! HOOFDSTUK XXV. Het diner was tamelijk stijf en officieel en Philip, wiens geest zich bezig hield met de vraag wat Ruthven, hem nog te zeggen kon hebben, nam minder notitie van zijn tafel dame, Miss Westerby Fane, dan de beleefd heid eischte. Het gevolg was dan ook, dat de jonge dame haar attentie wijdde aan haar buurman ter andere zijde: een jonge Fran sche diplomaat die pas onlangs in Londen was geplaatst. Natuurlijk kwam. bij het ge sprek ook het verlies van Lady Kentards' cliainanat ter sprake. Er is geen twijfel aan of hij gestolen is, gaf Miss Westerby Fane als haar meening te kennen. Een dergelijke kostbare steen verdwijnt zoo maar niet, até er geen kwaad willigheid in het spel is. Maar hebt u wel op gemerkt, hoorde Philip de stem van de praatlustige jongedame vervolgen, hoe verbazend veel waardevolle juweelen er den laatsten tijd gestolen zijn? Vooral juweelen. waarvan men zou denken, dat de dieven er niet zoo gemakkelijk in kunnen slagen ze van de hand te doen zonder zelf gevaar te loopen. Daar het u b.v. den diefstal bij Lord Bembridge een maand of zes geleden, waar van de daders nooit gevonden zijn en dan bij Morrissons, den bekenden juwelier uit Bond Street. Je vraagt je af hoe al die dingen uit het land gesmokkeld en verhandeld worden. En niet alleen juweelen; het is merkwaardig, dat er ook kostbare schilderijen verdwenen zijn! Wat kan nu een dief met algemeen be kende schilderijen beginnen?, zou je zoo zeg gen. Bij Lord Bembridge zijn een Reynolds en een Rubens gestolen en een paar Millet's en Meissonier's gewoonweg uit de lijst gesne den en meegenomen! Dat kan immers onmo gelijk lret werk zijn van gewone dieven. Neen, antwoordde de Fransche diplo maat, dat is het zeker niet. Men zou zich kunnen voorstellen, dat een of andere half krankzinnige verzamelaar tot zoo iets komt en de gestolen schatten zorgvuldig verbergt om er heel alleen van te genieten. Mijn vriend, Monsieur Carpentier, van de Parij- sche Sureté en hier volgde een historie, die Philip niet heelemaal volgen kon. Maar dat is natuurlijk een op zichzelf staand geval, eindigde de Franschman. Die gestolen kunstschatten van de hand te doen-. Is niet zoo moeilijk als u denkt. Het lastigste is, ze uit het land te smokkelen. Maar als dat eenmaal is gebeurd, dan is het niet zoo moeilijk bijvoorbeeld in Amerika een ondeskuudig kooper te vinden, die van de ge schiedenis van die bekende juweelen of schil derijen niets af weet en er te goeder trouw invliegt. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat 'de dieven opereeren in samenwerking met gewetenlooze kunstkenners Philip luisterde thans met belangstelling. Het was inderdaad waar, dat er in de laatste maanden waardevolle juweelen en kunst schatten waren gestolen. De firma Ark wright en Zoon had zich gehaast al haar buitenlandsche relaties te waarschuwen voor het geval dat er iets van het gestolene te koop zou worden aangeboden. En het trof wel buitengewoon ongelukkig, dat nu juist een van de eigen agenten van de firma haar goeden naam in gevaar had gebracht. Een andere opmerking van den jongen di plomaat deed Philip weer de ooren spitsen. De Fransche politie, hoorde hij hem zeg gen, vermoedt dat zij enkele dingen van den Londensehen buit op het spoor is. Ik weet het van mijn vriend Carpentier. Ifo mag geen bijzonderheden vertellen, omdat daar door het succes van de nasporingen in gevaar zou kunnen komen. Maar ik verwacht spoedig sensationeele onthullingen. Tusschen haakjes, wat zegt u van de nieuwste schelmerij, waar van de avondbladen vol staan? Miss Westerby Fane had van dit gerucht makende nieuws nog niets gehoord en daar Philip ook nog geen gelegenheid had gehad een avondblad in te zien, luisterde hij met belangstelling naar de mededeelingen van den Franschman. In de vroege morgenuren van dien dag was ingebroken bij Sir Wilfred Brand, den bekenden verzamelaar van antieke kunstvoorwerpen, en een groot deel van zyn 1 kostbare bezittingen was verdwenen. In dit geval hadden de misdadigers echter een spoor achtergelaten in den vorm van een zakmes, waarmee blijkbaar een van de schilderijen uit de lijst was gesneden. Daarop nam het gesprek der huurlieden een andere wending en Philip raakte weer ver diept in zijn eigên, allesbehalve aangename gedachten. Onmiddellijk na tafel klampte Ruthven Philip weer aan. Hij trok zijn stoel naast dien van Philip en na een korte inleiding kwam hy terug op hun gesprek van voor het diner. Kijk eens hier, Arkwright, zei hij ik bied u mijn verontschuldigingen aan, als ik u zoo straks beleedigd heb. Ik ben een open hartig man die precies zegt, wat hij denkt en dat is dan ook mijn excuus. Bij ons laatste onderhoud heeft uw vader me erg boos maakt en dat zat me nog dwars. Toch meen de ik het goed met hem, evenals nu met u. We zijn toch vrienden, nietwaar? Ik hoop, dat we allen vrienden zyn onder het dak van onze gastvrouw, antwoordde Phi lip voorzichtig. Maar heusch, als het een zakelijke aangelegenheid is lijkt het me hier niet de geschikte plaats daarvoor. Ik geeft dat toe, maar ik ben bang, dat er anders geen gelegenheid is. Ik ga morgen voor een paar weken uit Londen weg. Wel, zei Philip als u er dan op staat om erover te spreken, moet ik wel luisteren. Ik kan u de zaak heel in het kort samen vatten. Ruthven had een heesche onaangename stem; zijn gezicht was rood en Philip wensch- te wel dat hij de bril met de donkere glazen zou afzetten, opdat hij hem goed in de oogen zou kunnen kijken; hoe was het anders moge lijk zich een ooi'deel te vormen over zijn op rechtheid Wordt vervolgd

Schager Courant | 1941 | | pagina 10