ie Alkmaar. Zaterdag 24 Mei 1941 Derde b'ad (Zitting van Vrijdag 23 Mei) Iv o e d ij k. IS DAT EEN BELOONING? Een landbouwer uit Koedijk, genaamd C. S. bad op zolder 2000 Kg. haver voorhanden gehad boven de hoeveelheid welke hij had opgegeven. De verdachte vertelde, dat het haver was met. gras. De landbouwcrisis-controleur I. C. B. uit Winkel verklaarde op 4 December van het vorige jaar, des morgens om elf uur 1080 Kg. haver gevonden te hebben, hetgeen niet was geoorloofd. De kan toprechter mr. Boerrigter consta teerde, dat. dus de voorraad 2000 Kg. wel wat overdreven was. De ambt. van het O. M. mr. Royaards eischte f 10.— boete, subs 10 dagen hechte nis, met verbeurdverklaring van de in be slag genomen haver. Is dat een belooning, dat ik m'n verplich tingen hen nagekomen. Ik heb toch de be wijzen ingeleverd? vroeg verdachte. Get.: Hij had geen dorschvergunning. Yord.: .Ta, dat was het eenige. De kantonrechter zal over een week von nis wijzen. Heerhügowaard. CAPUCIJNERS OM UIT TE ZAAIEN. Een zekere W. G. uit I-Ieerhugowaard had proces-verbaal gekregen, omdat hij 100 Kg. capueijners had in voorraad gehad, welke hoeveelheid hij niet, had opgegeven. Dat is zoo. maar ik heb een bewijs bij me dat ik ze mocht hebben voor uitzaaien. De controleur van de Landbouwcrisiswet J. C. B. uit Winkel hechte weinig waarde aan dat bewijs je. De ambt. van het O.M. eischte f 20. subs. 10 dagen, met verbeurdverklaring van de in beslag genomen capueijners. Ook in deze zaak wilde mr. Boerrigter over een week schriftelijk vonnis wijzen. Uit onze Omgeving NIEUWE NIEDORP VERGADERING ZIEKENHUISVER. PLEGING. Woensdagavond had, onder zeer gerin ge opkomst, de algemeen© ledenvergadering van „Ziekenhuisverpleging" alhier plaats, Voorzitter, den heer P. Pluister opent met {.een kort woord van welkom; verzoekt I den secr., den heer J Keuken, de notu^ der vorige vergadering te lezen. Geen lop- of aanmerkingen komen uit deze lezing: f voort, zoodat goedkeuring door ondertee-i kening volgt. De secretaris geeft een overzicht van den toestand, waarin de plaatselijke afdeeling Nieuwe Niedorp zich bevond op het eind van het boekjaar 1940: 1. Het aantal verzekerden bedraagt 1229, waarvan 930 betalende (dit in een gemeen te van nog geen 1700 zielen); 2. In den loop van het jaar werden 27 le den uit de bij de Federatie aangesloten vereenigingen overgenomen en omgekeerd 9 leden naar elders overgeschreven. 3. Over het boekjaar werden in totaal 31 verzekerden voor rekening der vereeni- ging in het ziekenhuis opgenomen en wel verdeeld over: a. 17 met een ligtijcl van minder dan 15 dagen, totaal 116 dagen; b 7 met een lig tijcl van meer dan 14, doch minder dan 31 dagen totaal 164; c 7 met een ligtijd van meer dan 30, doch minder dan 61 dagen totaal 287; Is in totaal 31 verpleegden, met een totaal van 567 dagen, waarvan 11, die voor operatie moesten worden opgenomen. 4. Aan contributie werd voor het afgcloo- pen'boekjaar ontvangen f2674,25; inleggel- den f 6.25; aan rente van de gezamenlijke reserve- en kasgelden f 92.30; terwijl in to taal aan liggelden werd uitgekeerd f 1656 specialistenlnilp f 550.—; gebruik voor de operatiezaal f 91.— en gezamenlijke admi nistratiekosten f 363,60. De kas der vereeniging bleek per 31 De cember 1940 met een bedrag van f 113.70 te zijn gestegen. Voorzitter merkt op dat. ondanks de lage; contributie, zoowel voor lig- als operatie kosten gesteld, de vereeniging in nog be langrijk betere financiecle conditie zou hebben verkeerd, waren de uitkeeringen in de eerste jaren van haar bestaan niet al te ruim gesteld geweest. Men denke bij voorbeeld aan de 90. dagen vergoeding voor ligkosten, die tot 42 werden teruggebracht, en zoo meer. De heeren Adr, Prins en C. Goet Jzn., brengen verslag uit over de rekening. De commissie gaat accoord; de rekening voor goedgekeurd onderteekend, de en als de Penningmeester wor den bedankt, voor de juiste verantwoor ding en administratie der gelden. Het bestuur bij meerderheid in den zin commissie zich mcenend te moeten uitspreken, deelt vergadering mee, te heb ben vastgesteld, dat jaarlijks de reserve niet hare gekweekte rente zal worden ver en deze rente niet bij de kasgeldrc- zal worden geboekt. Als bestuursleden werden gekozen of herkozen de heeren P. Pluister, Jb. Kooij Cs. J. v. d. Molen, Adr. Prins en J. en als commissie voor hot nazien rekening de heeren C. Goet Jzn., H. Reyne en O. Strijbis. Voorzitter meent, na medcdceling van uitslag, zijn bijzonderen dank te moe uitspreken aan het adres der aftreden de heeren P. llayinghuizen en II. Boer voor de belangrijke diensten door hen aan on- vereeniging bewezen. Bij het stellen der rondvraag erkent de Kossen dankbaar te zijn voor de hem toegewezen verhooging van bodeloon. Overwogen, aldus Voorzitter, dat het van ziekenhuisverpleging in ons eene voorname plaats is gaan inne- nen, getuige het feit, dat per 1 Januari 1941 de Federatie met haar 311 afdeelignon 1.107.500 leden telt, ongeveer een vijf der totale bevolking dus, moet het ons Noords charwoude. ROOIE EN SAVOYE KOOL. In een pakhuis te Amsterdam had Th. J. L. uit Noordscharwoude op 8 Januari jL 3 a 4 duizend kg. rooie en savóye kool <n voorraad gehad, iets wat zonder vergun ning verboden was. Verd. kon niets ter verdediging aanvoe ren. I)e Ambt. van het O.M. vroeg f 300 boete subs. 1 maand hechtenis. Verd. zeide, dat hij zoo'n bedrag nooit be talen kon. Mr. Boerrigter wilde over een week schrif telijk vonnis wijzen. Harenkarspel. EEN KWAJE HOND. Op 20 April 's middags om 5 uur had de hond van een zekeren C. F. te Harenkar spel een meisje N.K. geheetcn aangevallen. D'er zijn zeker kinderen met de hond aan 't spelen geweest en hebben het hek opengelaten. Toen is de hond naar huiten gerend en heeft 2 meisjes, die op de fiets voorbijkwamen aangevallen. De vader van mej. M. K. wilde een civiele vordering instellen, doch deze was te hoog. Hij vertelde tevens, dat, zijn dochter die examen moest doen, nog niet beter was. De eisch luidde: f 15 boete subs. 10 da gen. Mr. Boerrigter veroordeelde verd. tot f 10.boete, subs. 6 dagen. Nieuwe Niedorp KOOLZAAD VERBOUWD. In het voorjaar moeten we koolzaad bou wen en dat moeten we een jaar tevoren aanvragen. Nou heb ik geen bewijs gehad omdat door de oorlogstoestand de brief die ik geschreven had aan de burgemeester was zoek geraakt. De burgemeester heeft dit zelf gezegd, aldus zeide de landbouwer L. v. R. uit Nieuwe Niedorp. Maar als U geen bewijs had, dan mocht U ook niet bouwen, meende de kantonrechter. Dat gebeurt toch wel meer; in Maart gaan we bouwen en als het is aangevraagd, komt de vergunning wel. De ambt. van het O.M. vroeg aanhouding van de zalk om deze nader te onderzoeken. De Kantonrechter kon zich hiermede vereenigen. De burgemeester zal dus licht in deze zaak moeten ontsteken. een streelende gedachte zijn, van uit deze vergadering te kunnen constateeren, dat ook de afdeeling N. Niedorp het hare tot het opvoeren dier sprekende cijfers heeft hijgedragen. Hierna sluiting. KOEGRAS JULIANADORP DE BRANDSTOFFENDISTRIBUTIE. Van Maandag 26 Mei af, worden aan het distributiekantoor Spoorstraat 44 Den Hel der Br a ndst o f f e n di strib u ti ek aar ten voor huisbrand (categorie A) voor het stooksei- zoen 19411942 uitgereikt. Afhalen aanvraagkaarten MD UI. Bij den distrihutiedienst kan een aan- vraagkaart worden afgehaald. Deze kaart mag uitsluitend worden Ingevuld door hen, wier distributiestamkaart met „Hoofd" is gewaarmerkt, en dient zoowel voor hen, die baarden en kachels stoken, als voor hen, die hun woning niet een centrale ver warming verwarmen. Uitreiking der bonkaarten en Iqsse bonnen. Tegen inlevering der aanvraagkaarten en onder overlegging van de distributiestam kaarten van alle gezinsleden zal worden uit gereikt: voor woningen, bestaande uit 1 tlm 4 ver trekken, een bonkaart J. (15 eenheden); voor woningen, bestaande uit 5 en meer vertrekken, een bonkaart K (20 eenhedien) voor woningen met een centrale verwar ming een bonkaart L (44 eenheden). Bovendien zullen aan hen, wier gezin uit 7 of meer personen bestaat en* wier woning met haarden en kachels wordt verwarmd, lósse bonnen worden verstrekt, en wel voor: 7,.8 of 9 personen 3 losse bonnen voor één eenheid brandstof; 10 öf meer personen 6 losse bonnen voor één eenheid brandstof. De uitreiking zal geschieden aan hen wier achternaam begint met: letter A, B, C of D op Maandag 26 Mei a.s. •E, F, G of H op Dinsdag 27 Mei a.s. I, J, K of L op Woensdag 28 Mei a.s. M, N, O, P of Q op Donderd. 29 Mei. R, S, T of U op Vrijdag 30 Mei a.s. V, W, X, IJ of Z op Zaterd. 31 Mei Te zijner tijd zullen nog extra bonnen worden uitgereikt voor woningen met 3 of 4 buitenmuren, alsmede voor woningen met centrale verwarming, van welke woningen de inhoud meer dan 300 m3 is. Eveneens zullen later worden uitgereikt de bonnen voor winkels, bedrijven, enz. (groepen B, C en D). Onvolledig ingevulde aanvraagformulie ren zullen onder geen voorwaarde in behan deling worden genomen. Het distributiekantoor is geopend van 912 XA en van 25 uur, des Zaterdags van 9—12K uur. SINT MAARTEN „HELPT ELKANDER". De heer Appel gehuldigd. Woemsdagavond vergaderde de vereen. „Helpt Elkander" ten huize van den heer P. Schrijver alhier. Met een woord van welkom aan leden en pers. opende voorz. deze bijeenkomst, waarna lezing en goed keuring der notulen volgde. Op een inge komen verzoek om een bijdrage voor „Win terhulp" werd besloten f 2.50 te storten. Uit de rekening van den penningmeester goedgekeurd bij monde van' den heer C. Pronk, bleek dat deze een ontvangst aan gaf van f 491.75, uitgaaf f 486.28, saldo f 5.47.- In totaal hebben 73 wcckuitkeeringen plaats gehad en wel 5 van 1 week, 5 van 2 weken, 1 van 3. 1 van 4, 3 van 5. 1 van 9 en 3 van 12 weken. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren C. Pronk. G. Tesselaar en J. Kos herkozen en in de vacature P. Appel, die had bedankt., werd gekozen de heer J. Koning. Dooi* den voorz. werden aan den heer P. Appel als scheidende penningmees ter dor vereeniging woorden van waardee ring en dank uitgesproken voor het vele en goede voor de vereeniging gedaan en wordt hij op voorstel van voorz. als eere- Jid benoemd. Als blijk van waardeering wordt hem een schemerlamp aangeboden, waarbij de wensch werd geuit, dat hij deze spoedig bij avond met opgetrokken gordij nen mag gebruiken! De heer Appel aanvaardt dit blijk van waardeering met blijdschap en spreekt zijn dank uit voor het cadeau en de waardee- rende woorden. Bij de rondvraag vraagt de beer Jb. Schenk hoe de vereen, denkt te handelen met die leden, welke voor defensie werken en hierbij door bommen o'f iets dergelijks buiten werk raken. Het bestuur meent deze gevallen gewoon i;te moeten behandelen, daar dit als werk en niet als sport beschouwd wordt. Hierna sluiting. LANGENDIJK RENTELOOZE TUINDERSCREDIETEN. Vanwege verschillende gemeentebesturen is weer een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van geheelc of gedeeltelijke aflossing van de indertijd door het Rijk ver strekte rentelooze voorschotten aan tuinders, waax-in door de gemeente voor 30 en door het Rijk voor 70 gax-antie is verleend. Uit de antwoorden op gestelde vragen, in ver band staande met vei-andering in de bezit tingen en schulden, moet dan worden op gemaakt, of de voorschotnemer in staat is wat af te betalen. Men deelt ons mee, dat verschillende bouwers in het afgeloopen jaar in staat zijn geweest, dit te doen. De goede wil is dus blijkbaar, aanwezig en men mag er uit afleiden, dat het in den tuinbouw wat beter gaat dan in vooi'afgaande jaren sinds het uitbreken der crisis. RENTEBETALING TUINDERS CREDIETEN. Uit de verschillende raadsverslagen is wel gebleken, dat de betaling van de rente der tuinderscredieten vlotter is. verloopen. dan dit in tal van voorafgaande jaren het geval was. Er zijn gemeenten, waar alle rente door de betrokken credietnemers zelf is be taald. In andere moesten de gemeenten en provincie minder betalen dan voorheen. Dat. strekt tot voldoening en daarvan is hier en daar dan ook blijk gegeven. Men wachte zich echter, om uit de betere uitkomsten van den tuinbouw te concludeeren, dat nu ook iedere tuinder aan zijn verplichtingen kan voldoen. Er zijn er altijd nog wel. die het maar matigjes hebben gehad, of wier bedrijf onder den druk der tyden zoodanig is ingekrompen, dat de rente niet kan wor den betaald. Van enkele Boerenleenbanken vernamen we, dat; door gemeente en pro vincie het voorschot wordt afbetaald van hen, die geen of zoo goed als geen bedrijf meer hebben. BROEK OP LANGENDIJK. BEROEPEN. Voor de Ned. Herv. Kerk beroepen Ds. P. W. Spruyt te Mijnsheerenland. NOORDSCHARWOUDE GEGUND. Aan de firma J. Henselmans en Zn., al hier is voor rekening van de Noordhol- landsche Conservenfabriek Peter Verburg, alhier gegund het verbouwen van het be staand magazijn voor 'den opslag van blik- groenten en gedroogde groenten:. HARENKARSPEL DIRKSHORN LAATSTE V.V.O. UITVOERING. (Niet van onzen gewonen correspondent) De laatste „avond" van V.V.O. gewoon lijk op Zaterdagavond gehouden werd ook hier zooals thans vaak elders gebeurd gehouden op een middag en wel op He melvaartsdag. De zaal van Pijper was stampvol. Uit de „resten" van de eertijds bloeien de tooneelver. „Nieuw Leven" is met aan vulling van jonge V.V.O. krachten weer een tooneelclub opgericht, maar nu onder de auspiciën van V.V.O. en deze club gaf thans haar eerste uitvoering. Het moet dadelijk gezegd worden: wat hier voor een eerste keer vertoond werd was alleszins het aankijken waard, er is door de aanwezigen een prettige voorstel ling meegemaakt waar hartelijk werd ge lachen en alleen dat laatste al is een groo- te verdienste voor den tegenwoordigen tijd! Het gebodene: „Een Wespennest" vroo- lijk spel van vacantiegeneugten van J. W. v. d. Heiden en I-Icnk Bakker werd over het algemeen op zeer vlotte wijze voor het voetlicht gebracht. Voor vlot spelen is rölkennis noodig en ook dat was best in orde, zelfs bij Hans Nij- hoff (Jan Manneveld) zoo goed, dat het te goed was, met het gevolg dat hij soms wat „vlak" werd. Overigens van deze jonge speler een knappe prestatie. Dat komt wel goed met Jan! De overige hoofdrolspelers, waarvan bij dames Mevr. van Dijk-Weeland als altijd uitblonk door haar perfecte uitbeelding, waren zeer behoorlijk op elkaar ingespeeld De eenige opmerking die over de dames v. der Laan, als Loekie, en Berkhouwer als Trude van I-Ieel, de schrijfster, gemaakt mag worden is dat ze wel wat meer „vlag vertoon" mogen voeren op het tooneel, d.w. z. wat meer genuanceerd spel, waardoor het kleurrijker wordt. Overigens waren uitspraak en klceding keurig in orde. Bij de „nette" partij in dit stuk deed de heer Bullooper als Fred Verduin zijn werk op kalme en uitstekende wijze af. Hij speel de deze rol heel goed. een van de menschen met routine. Wanneer we dan nog een bespreking wij den aan de „onnette" menschen in dit spel, de ordinaire Familie Koeman, dan is dat omdat de geheelc familie er prachtig in slaagde dit derdc-rangs-millieu tot uiting te brengen. Onder aanvoering van pa Koe man (de heer S. v. d Oord) met zijn lawaai erige gi'ollen en „bekvechterij" met ma Koeman (Mvr. v. Dijk) of wel het niet op haar mondje gevallen kroost, werden er vroolijke lachbuien ontketend. Simon weet nog heel best hoe het moet! Vader en moeder Koeman droegen het stuk mogen we wel zeggen. De maanzieke uit het lood geslagen doch ter-onderwijzeres Petronella (Mevr. A. Kant-Berkhouwer) was een moeilijk te spe len figuur maar „Ant" maakte dat ze goed tot leven kwam. De overig rollen, hoewel bijrollen, wer den alle keurig gespeeld, en wat daarbij van belang is, de kleeding, deze was in orde! Een ding mogen we misschien nog zeg gen: die pruiken van de jongste kinderen Koeman waren toch eigenlijk wel wat bar leelijk. Een zeer gezellig samenzijn tot het slui tingsuur besloot deze ouderwetsche V.V.O. dag. HENGELSPORT. De hengelsportclub „de Dobber" hield Hemelvaartsdag haar jaarvergadering in het. clublokaal bij den heer IJff. De vooi-zitter kon aan 15 van de 17 leden het welkom toeroepen. De uitgaven hadden bedragen f 77,55 en de ontvangsten f 106,18 (met. inbegrip van het saldo van vorig jaar) zoodat het saldo thans is f 23,63. Vorig jaar is kampioen geworden de heer R .IJpma met 120 stuks in 6 wedstiijden. Deze zal daarvoor als aandenken een me daille ontvangen. Besloten werd voorts dat weer op de ge wone wijze gevischt zal wox-den, n.1. 8 maal 15 minuten, aanvang 8 uur. De nieuwe le den zullen voortaan een inleggeld van 50 cent betalen. De aankooDcommissie (bestaande uit de heeren de Vries en Stroet) werd gemachtigd naar bevind van zaken te handelen: dus aankoopen wat geschikt en voorradig is. Besloten werd voorts de contributie in de zomenrxaanden op 60 ct, te brengen per maand. Als attractie werd besloten over te gaan tot de instelling van een paar prijsjes voor degenen die de meeste witvisc'h vangen, terwijl voor iedere gevangen witvisch een cent betaald moet woi-den aan de kas. Na dat nog bepaald was de eexste .wedstiijd op 8 Juni te houden bij dé brug van de Woud- meer, werd de geanimeeixie vergadering ge sloten tot Piet Kants toeter weer over de wateren schalt!!! WIERINGERMEER WIERINGERWERF BOUWPLANNEN Het architecten-bureau Fëberwee-Klein te Groningen heeft in opdracht van den heer S. Vriend Pzn. te Andijk plannen in bewerking tot het bouwen van een bakke rij en een graanloods aan den Industrie weg te Wieringerwerf. WONINGBOUW. Voor rekening van de bloemmisterij der firma Kruit te Schagen zal aan den Ver bindingsweg te Wieringerwerf een kwee kerswoning gebouwd worden. SCHAGEN INTREDE Ds. VAN DER POEL. Ds. v. d. Poel, Ned. Herv. predikant té Den Helder, tijdelijk alhier, hoopt op 15 Juni a.s afscheid van zijn gemeente in Den Helder te nemen en op 22 Juni a.s. zijn intrede te doen te Zieiikzee. THEATER ROYAL. Hoera, er is een stamhouder. Theater Royal brengt deze week de aller- vermakelijkste film „Hoera er is een stam houder". De Telegraaf schrijft over deze film het volgende: Bij het zien van deze allergenoeglijkste film vallen iemand de zorgen, die de tijds omstandigheden nu eenmaal met zich bren gen, zoo licht en gemakkelijk van het lijf, dat hij voor hij het weet weer een dankbaar kind is, dat met groote, grage oogen en een onbevangen gemoed het sprookje beleeft, dat zich ergens aan een pruts-hof, in een gefantaseei-d Duitsch miniatuur-vox'sten- dommetje voltrekt. Humor en fijne ironie zijn zeer voorname elementen in deze film, welke bovendien nog een allergezelligste pikante tendenz bevat, welke het geheel als een zuurdecsem doortrekt. Den mark graaf van Heinrichsburg (een ware schep ping van Richard Romanowsky) een sul van het vermakelijkste gehalte, die evenwel ook, als de tijd daar is, weet op te treden, is het om een troonopvolger te doen. De levenslus tige Markgravin, subliem in haar meisjes achtige zucht tot avonturen uitgebeeld door Kathe Gold, vertoeft meestentijds ver van haar saaien heer en gemaal op een land goed en de bemoeizucht van den oppersten zedelijkheidscommissaris (Theo Lingen; men moet hem zien: een volmaakte Talleyrand!) maakt de verhouding tusschen de hoogc echtelieden er ook niet beter op. Gustav Knuth heeft van Hans, tot wien alle vrouwen, tot de markgravin toe, zich voelen aangetrokken, een type gemaakt, zoo vol dartel leven, zoo boordevol onstuimig bloed en goedlacbsch temperament, dat men deze rol terecht onverbeterlijk mag noemen Wil men een origineeler typeering van deze film dan de onbetaalbare uitspraak van den onbetaalbaren zedelijkheidscommissaris: „Vandaag wordt niet geregeerd?" SLAGERS KAPPERS-COMB*—BAKKERS 5—2. Gisteravond heeft een elftal van slagers en kappers (laten wij het voor het gemak Slaka noemen) een bakkerselftal afgeslacht en met 5—2 ingemaakt, hetgeen echter geen wonder was, want de bakkerskeeper bakte ze wel een beetje erg bruin. Er is vinnig gestreden en de bakkers wa ren niet zoo heel veel in de minderheid, Het eerste doelpunt kwam al gauw, door dat de bakkerskeeper een bal zijn heiligdom liet binnen rollen, terwijl hij met de toe schouwers achter doel een gezellig buur praatje hield en ook het tweede doelpunt liet niet lang op zich wachten. Doch toen was het woord aan de bakkers en Kater ver kleinde met een hard schot den achterstand tot 21, terwijl Schoorl de partijen op ge lijken voet bracht uit 'n mooien voorzet van Kater Daarmede was echter al het bakkers- kruit verschoten en Slaka maakte voor de rust nog een derde doelpunt, zoodat halftime met 23 achterstand voor de bakkers aan brak. Na het draaien speelden de bakkers voor den wind, doch zij slaagden er niet in het heiligdom van Domper binnen te dringen. Integendeel, Slaka wist nog tweemaal het 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 4de lijst Trekking van Vrijdag 23 Mei 1941 Hooge Prijzen f 1000.— 5545 14617 f 400.— 1934 5818 9796 12717 f 200.2713 8413 10666 12703 f 100— 5271 8995 10205 13715 19810 Prijzen van f 70— 1099 1130 1162 1591 1598 1608 1629 2011 2248 2444 2586 2675 2740 2845 2911 2958 2965 3079 3203 3223 3273 3675 3680 3797 3849 3973 4003 4140 4150 4219 4354 4453 4722 4806 4927 5198 5425 5560 5712 5990 6074 6186 6436 6797 6846 7101 7245 7562 7836 7858 7874 7904 7918 7994 8035 8103 8128 8260 8340 8378 8495 8724 8735 8755 8791 8842 9001 9044 9075 9129 9157 9225 9297 9331 9550 9697 9763 9834 9858 9933 9984 10146 10153 10160 10171 10231 10263 10293 10851 10909 10979 11210 11213 11371 11408 11552 11596 11634 11660 11702 11737 11740 11761 11771 12167 12325 12494 12520 12655 12713 12836 12980 13062 13132 13144 13202 13247 13366 13386 13583 13694 13883 14175 14275 14323 14461 14479 14602 14640 14.733 14774 14839 14864 14903 15199 15465 15500 15857 15997 16007 16020 16083 16180 16275 36663 16757 16789 1S839 16943 17109 17540 17632 17851 18036 18284 18290 18380 18492 18512 18572 18594 18858 19102 19348 19407 19498 19589 20161 20301 20324 20412 20499 20563 20696 20801 20845 20871 20900 21159 21213 21220 21226 21290 21345 21522 21534 21592 21812 21832 Nieten 1035 1072 1210 1284 1292 1303 1364 1392 1398 1463 1474 1670 1673 1875 1684 1724 1804 1820 1864 1893 1925 1946 1984 2005 2033 2037 2039 2121 2158 2204 2344 2368 2401 2455 2542 2626 2631 2689 2738 2749 2772 2783 2786 2907 2984 3097 3137 3177 3264 3338 3452 3540 3672 3676 3689 3779 3813 3857 3942 3951 3954 3956 3971 3980 4076 4149 4161 4165 4226 4251 4349 4441 4477 4489 4499 4552 4565 4581 4747 4757 4766 4811 4815 4913 4934 4962 4972 5068 5229 5255 5263 5374 5382 5392 5439 5461 5480 5534 5564 5642 5662 5725 5785 5786 59U 5987 6020 6038 6039 6040 6049 6111 6115 6142 6160 6179 6213 6277 6281 6299 6309 6391 6456 6459 6493 6516 6559 6589 6621 6662 6732 6753 6760 6799 6812 6840 6875 6979 7052 7075 7087 7100 7151 7166 7168 7173 7236 7326 7345 7385 7458 7505 7601 7612 7693 7709 7739 7805 7835 7844 7853 7869 7993 8009 8055 8093 8133 8168 8225 8357 8363 8406 8416 8458 8475 8506 8552 8581 8596 8634 8669 8716 8902 8913 8996 9047 9133 9178 9186 9311 9341 9350 9358 9472 9489 9502 9503 9607 9658 9699 9770 9772 9799 9801 9824 9844 9855 9870 9891 9913 9960 9977 9995 10055 10066 10087 10089 10120 10137 10227 10234 10281 10399 10467 10549 10559 10563 10584 10764 10802 10823 10879 10943 10958 10971 11080 11223 11279 11293 11312 11319 11460 11467 11558 11619 11625 11647 11676 11723 11763 11776 11793 11916 11978 11987 12020 12035 12127 12161 12181 12214 12249 12294 12431 12477 12535 12583 12606 12645 12669 12680 12696 12747 12770 12808 12814 12846 13088 13136 13167 13185 13196 13198 13270 13343 13351 13444 13446 13475 13504 13565 13601 13658 13674 13749 13779 13817 13886 13965 14010 14020 14137. 14144 14151 14331 14334 14362 14372 14*17 14422 14488 14514 14562 14650 14674 14682 14686 14761 14881 14885 14927 14953 14969 15014 15018 15092 15137 15150 15188 15207 15221 15225 15236 15248 15251 15263 15271 15321 15345- 15377 15378 15438 15484 15593 15628 15651 15654 15677 15683 15748 15780 15900 15905 15909 15930 15946 15949 16063 16175 16258 16300 16321 16335 16347 16400 16590 16593 16602 16696 16699 16872 16892 17113 17154 17161 17366 17412 17431 17434 17440 17472 17533 17571 1T576 37719 17753 17812 17818 17912 17977 18049 18050 18073 18085 18125 18126 18149 18173 18186 18191 18217 18224 18252 18269 18278 18324 18345 18401 18418 13439 18561 18607" 18613 18680 18717 18718 18878 18938 18940 19020 19028 19041 19086 19144 19257 19269 19272 19318 19356 19404 19422 19586 19633 19638 19706 19758 19784 19799 19864 19913 19932 19957 20010 20033 20052 20098 20133 20138 20180 20231 20271 20402 20408 20431 20482 20497 20547 20576 20578 20599 20633 20653 20723 20750 20773 20922 20929 20965 21030 21032 21059 21113 21114 21141 21153 21165 21209 21267 21279 21343 21368 21378 21423 21533 21575 21608 21625 21633 21721 21742 21817 21831 21886 21911 21934 21997 hok te vinden, zoodat het slot van den wed strijd kwam met een 5—2 overwinning van de scherpe-messen-hanteerders. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Piéter. zoon van Hillebrand Ot» ten en van Trijntje Kossen. Getrouwd: Jan Plakman en Johanna Lem. Overleden: Jan Ma rees. oud 83 jaren, weduwnaar van Antje .Schrieken; Jantje de Vries, oud 58 jaren, weduwe van Jan Koo Boontjes. POLITIE. Gevond'en: een doosje sigaren en een. armbandhorloge, een kettinkje, een hand schoen en een konijn. Verloren: een portemonnaie met inhoud, een zwart taschje met inhoud, een identi teitskaart en een Duitsch persoonsbewijs. MARKTNIEITWS. De aanvoer voor de Centrale-markt be droeg gisteren 52 stuks. Deze dag was ge houden, omdat de gewone Donderdagsche markt op Woensdag viel. Er waren heeie beste koeien bij. bijv. dubbel A en een stier dubbel A, aangevoerd, van nuchtere kalveren voor de Centrale 132 stuks. U.L.O. EXAMENS. Het schriftelijk gedeelte van het examen ter verkrijging van het U.L.O.-diploma zal voor de scholen te Schagen en Winkel ge houden worden op 2? en 28 Mei a.s. in het café „De Beurs" van den heer C. Boontjes te Schagen. De heer Van Graafeiland. hoofd der U.L. O.-school te Schagen is aangewezen als voorzitter der commissie. SCHAGEN-NIEtTWS. Zondag 25 Mei: Succes BSchagen A, 10.30 uur. P. Kort A. Molenaar H. Kaper C. Anneveldt G. Anneveldit. P. Kip J. Koning II. do Graaf J. Kater Jac. Schoort A. v. Niepwkoop. Res.: G. Bos. Jac. v. d. Pijl, P. Verra. Vertrek per rijwiel vanaf de Markt 8.30 uur. ADSP. COMiM.

Schager Courant | 1941 | | pagina 9