DISTRIBUTIE- nieaws GEVAARLIJK KOOPJE Bonnen na gehruiksperiode ongeldig Haar stiefkind ergerlijk mishandeld GOEDE VANGST Groote sluikhandel in gesmokkelde rogge Duitschlaods oprukken Dc ondergang van de „York" Eden over Roosevelts rede Ook Italianen op KRET De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij maakt békend, dat in den vervolge de voorhet koopen van distributiegoederen aan te wij zen bonnen niet meer, zooals tot dusverre het geval was, nog eenige dagen na afloop van de distributieperiode, voor welke zij zijn geldig verklaard, mogen worden ge bruikt. Een uitzondering geldt voor de bon nen, welke recht geven op kaas; deze mogen, evenals tot dusverre, nog gedurende twee weken na afloop van de distributiepe riode voor het koopen van kaas worden ge bruikt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de regeling, volgens welke bonnen, die zijn geldig verklaard, voor een op Maandag aan vangende distributieperiode, ook reeds op den daaraan voorafgaan den Zaterdag en Zondag mogen worden gebruikt, blijft ge handhaafd. De volgende bonnen zijn aangewezen voor het koopen der daarbij verhielde rantsoenen. AARDAPPELEN. Bon „04" van de aardappelendistributie- bonkaart, geldig van 2 Juni t.m. 8 Juni, goed voor 1 kg. per bon. MELK. Bon „19" van de melkkaart, geldig van 2 Juni t.m. 8 Juni, goed voor 1% L. per bon. Bon „97" van de „bonkaart algemeen", geldig van 2 Juni t.m. 8 Juni, goed voor èèn ei per bon. KAAS. Bonnen „67" en „77" van de „bonkaart al gemeen", geldig van 2 Juni t.m. 15 Juni, kooptijd t.m. 29 Juni) goed voor 100 gram kaas per bon. VLEESCH. Bon „17 vleesch" van de vleeschkaart; gel dig van 31 Mei t.m. 7 Juni, per twee bonnen 100 gram vleesch, been inbegrepen of één rantsoen vleeschwaren. Bon „17 worst, vleeschwaren" van de vleeschkaart; geldig van 31 Mei t.m. 7 Juni, per twee bonnen één rantsoen vleeschwa ren. Een rantsoen vleeschwaren bedraagt: 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, lcalfs-, paarden en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten; 100 gram voor gekookte worstsoorten, rolpens en knak worst; 125 gram voor leverartikelen, tongen worst en nierbrood; 150 gram voor bloed worst of 100 gram verduurzaamde kip, eend, gans, of kalkoen, been inbegrepen. TOILET- EN HUISHOUDZEEP. Gedurende het tijdvak.van Zondag 1 Juni tot en met Zondag 29 Juni a.s. geeft de met „35" genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (oude samenstelling van- vóór 1 Januari 1941) of 150 gram zachte zeep (nieuwe samen stelling van na 1 Januari 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of G00 gram waschpoeder. Volledigheidshalve wordt er op gewezen, dat waschpoeder niet gekocht kan worden door het publiek, doch uitsluitend wordt be schikbaar gesteld ten behoeve van de was- scherijen. Voorts blijft de bepaling van kracht, dat de oude voorraden zeepvlokken, zelfwerken de waschmiddelen en vloeibare zeep, welke zeepsoorten thans niet meer worden aange maakt, nog mogen worden uitverkocht, met dien verstande, dat elke bon recht geeft op het koopen van 125 gram zepvlokkcn of 250 gram zelfwerkende waschmiddelen of 200 gram vloeibare zeep. ZEEP VOOR WASSCHERIJEN. De bestaande regeling ten aanzien van de wasscherijen blijft onverminderd van kracht. De wasscherijen zijn derhalve verplicht wasch een zeepbon van het publiek in ont vangst te nemen, zooals reeds voorgeschre ven is, dienen de wasscherijen eerst een bon van hun klanten in ontvangst te nemen en pas daarna eén hoeveelheid van twin tig kilogram waschgoed hetzij ineens, het zij bij gedeelten in behandeling te nemen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bovenstaand voorschrift ook geldt voor de zoogenaamde „waschverzenders", die slechts als tusschenpersoon tusschen het publiek en de wasscherijen optreden. De wasch van kantoren, hotels, café's enz. voor zoover het handdoeken, poets- en stof doeken, servetten, tafellakens e.d. betreft, kan ter behandeling worden gegeven zon der dat daarbij bonnen behoeven te worden afgegeven. HONDEN- EN KATTENBROOD. Van 1 tot en met 30 Juni 1941 wordt op bon. no. 14 van de voederkaart voor honden beschikbaar gesteld: voor de groepen 1, 2, 3, 4, 5 en 6 resp. 10 Kg., 10 Kg.. 8 Kg., 5 Kg., 4 Kg. en 3 Kg. hondenbrood. Op bon no. 14 van de voederkaart voor katten wordt over dezelfde periode Wt Kg. kattenbrood beschikbaar gsteld. Na 30 Juni 1941 is bon no. 14 van bedoel de kaarten ongeldig en mag niet meer wor den aangenomen. PEULVRUCHTEN. Ter aanvulling van het aardappelrantsoen zal nogmaals een rantsoen peulvruchten beschikbaar worden gesteld. Gedurende het tijdvak van Maandag 2 Juni tot en rqet Zondag 22 Juni a.s. geeft de met 52 genummerde bon van de „bonkaart algemeen" recht op het koopen van 500 gram peulvruchten. Het koopen met deze bon °is reeds geoorloofd op Zaterdag'31 Mei. VERWIJDERING VAN MOTORJACHTEN UIT HET KUSTGEBIED mag door middel van benzine geschieden. Op verzoek van het bureau voor watertoe risme van den A.N.W.B. en K.V.N.W.V. heeft het departement van Waterstaat bepaald, dat voor het verwijderen van motorjachten uit de voor pleziervaartuigen verboden ge bieden een dagvergunning afgegeven kan worden voor het verbruiken uit eigen voor raad van benzine of van donkere olie, tot een maximum van 5 liter per vaartuig. De dagvergunningen kunnen worden aan gevraagd bij de bevrachtingscommissarissen voor ons district dus Oudegracht 182, Alk maar. Telefoon 31413142. Voor de Bossche rechtbank heeft zich te verantwoorden gehad de 45-jarige vrouw J. Sch., huisvrouw van M. P. uit Vlijmen, die tusschen December van het vorige jaar en Maart haar 14-jarig stiefdochtertje J. Pul les meermalen heeft mishandeld. Zij had liet kind gewelddadig met een waschhout geslagen, waardoor het telkens bloedend wérd. verwond. Voorts had zij het, volgens haar eigen bekentenis, bijna iederen dag geslagen en geschopt, het ook gekrabd en gebeten en het niet te eten gegeven. Eens heeft ze het een gat in 't hoofd geslagen. Het kind had ze op het hart gedrukt, den vader nooit te zeggen, waarom 't er zoo toe getakeld uitzag. Dit onder bedreiging, dat het er dan nog meer van langs zou krijgen. De buren hebben ten slotte de zaak bij de politie aanhangig gemaakt, waarna tegen de vrouw proces-verbaal werd opgemaakt en het kind haar werd afgenomen. Verdachte gaf voor den rechter blijk het niet zoo erg te vinden, wat ze gedaan had, hetgeen den president, mr. Poerink, er toe bracht haar te vragen, of zij het dan pas érg gevonden zou hebben als zij het kind had gedood. De vrouw zeide het kind zoo behandeld te hebben, omdat het zoo'n last van bedwa- teren had. De officier van justitie, mr. Receveur. noemde dit gedrag van de vrouw beestach tig en onmenschelijk en merkte op. dat het erbarmelijk en walgelijk is. wat er met het meisje is gebeurd. Ofschoon de vrouw nooit eerder met- den rechter in aanraking is geweest, achtte hij een flinke straf alleszins op haar plaats en hij eischte daarom een gevangenisstraf voor een jaar. Bij het horen van den eisch verklaarde verdachte spijt te hebben van het voorge vallene en beloofde plechtig het nooit meer te zullen doen als zij het kind weer terug kreeg. U zult het niet meer terugkrijgenant woordde de president. Ov-r 14 7*1 vonnis worden geveld. Een tiental ambtenaren van den Crisis Con troledienst hebben gistermorgen vroeg; een in val gedaan bij verschillende personen te Opstzaan, die ervan verdacht werden clande stiene slachtingen te verrichten. Op onge veer 300 meter van den openbaren weg achter de woning van den poelier C. V., werd in een schuurtje een volledig stel slagersgereed schappen gevonden, alsmede 20 geslachte varkens, tonnen vet, 2 koeienkoppen en en kele koeienpoten. Voorts vonden de ambte naren bij M. K. twee geslachte varkens, als mede 10 mud tarwe, toebehoorende aan diens zoon A. K. Tegen beiden is proces-ver- baal opgemaakt, terwijl de in beslag geno men voorraad is gedeponeerd ter griffie van het kantongerecht, te Oostzaan. Het vleesch is vervoerd naar het slachthuis te Zaandam. GONNE DONKER GETROUWD. De bekende hardrijdster op de schaaits, Gonne Donker, is gisteren te Ilpendam in het huwelijk getreden met mr. H. Zwaren- steyn. Onder een eerepoort van schaatsen verliet het jonge paar het raadhuis. DE NATIONALE DIENST IN ENGELAND. Volgens een bericht van den Engelschen berichtendienst is medegedeeld, dat alle En: gelsche vrouwen, die in 1918 geboren zijn, zich op 14 Juni voor den „nationalen dienst" moeten aanmelden. En passant koffie voor f19.- per K.G.! Een ernstig geval van sluikhandel in ge smokkelde rogge zijn dé ambtenaren van den crisiscontroledienst te Veghel en de ma rechaussees van de brigade den Bosch op het spoor gekomen. In de omgeving van 's-Hertogenbosch wer den, naar bekend was geworden, sinds ge- ruimen tijd bij de boeren groote hoeveelhe den rogge gekocht, welke daarna fraudu leus naar België werden gevoerd. Dc meeste rogge werd gekocht te St. Mi- chiels Gestel en Berlicum, doch de „bedrijfs voerders" bleken verspreid over de provincie te wonen. Gevolg van het onderzoek was. dat reeds zes personen werden aangehouden en in het huis van bewaring te den Bosch werden op gesloten. Voort werden door de ambtenaren in to taal 40.000 kg. rogge opgespoord en in be slag genomen. Voor de rogge werd een prijs betaald van f 18.en f 19.- per 100 kg. Ook kochten de zelfde personen groote hoeveelheden rogge meel, waarvooï- zij tot f30 per 100 kg. be steedden. Tijdens het onderzoek kwam nog meer aan het licht. Want de ambtenaren namen een flink kwantum clandestien geslacht varkens- vleesch in beslag en daarnaast nog een hoe veelheid koffie, waarvan werd vastgesteld, dat ze verkocht werd tegen prijzen van f 16 tot f 19 per kg. schaadt het Britsche prestige Niet alleen de verdediging van het Engelsche moederland is be slissend. Over de gevechtshandelingen in het Oos ten van de Middellandsche Zee schrijft de Daily Herald onder meer: Door het opruk ken der Duitschers naar de kusten van het Oosten der Middellandsche Zee verzwakken zij steeds meer de defensieve kracht van Engeland. De bezetting van Kreta vormt een aanval op Britsche bezittingen en waarde volle ravitailleeringsbronnen in het nabije Oosten. Er zijn helaas nog steeds menschen in Engeland die zeggen, dat alleen de ver dediging van het Engelsche moederland zelf beslissend is. Dat is echter niets meer dan een zuivere struisvogelpolitiek. In werke lijkheid staan rijke en belangrijke Engelsche hulpbronnen bij de. gevechtshandelingen in het Oosten van den Middellandsche Zee op het spel. Politiek gezien schaadt Hitier met zijn onvermoeid oprukken op de wereldkaart het Engelsche prestige op buitengewone wijze. PAPILLOTJES REDEN TOT ECHT SCHEIDING. Er is reeds veel over geschreven, waar om vrouwen zich van haar echtgenooteii la ten scheiden, maar thans is, volgens de Uni ted Press, een deskundige aan het woord geweest die vertelt, waarom de mannen meestal hun vrouwen niet langer meenen te. kunnen verdragen. De deken der Temple-universiteit ver klaarde, dat 71.500 Amerikanen hun vrou wen in het afgeloopen jaar hebben verlaten,* omdat: a, de vrouwen te veel over haar eigen werk spraken; b. aan het ontbijt verschenen in negilé en met papillotten in het haar; c. tot in de kleinste bijzonderheden de ondeu gendheden der kinderen vertelden; d. zij al les moesten hebben wat de vriendinnen ook hadden; e. zij te critisch aangelegd waren en tenslotte, omdat zij geen zin voor humor hadden. Britsche afweermethoden geheim Bijzonderheden worden niet meer bekend gemaakt. De „News Chronicle" meldt, dat het Britsche ministerie van luchtvaart heeft besloten voortaan geen bijzonderheden meer bekend te maken over de methoden, waar mede men de nachtelijke aanvallen be strijdt. Het is niet verstandig, aldus dit blad. den vijand te doen weten, of zijn vliegtuigen door afweergeschut, kabelver sperringen. nachtjagers of misschien „an dere middelen" onschadelijk zijn gemaakt. „Er zit geen kwaad bij", zei de verkooper. In den nacht; van 27 September werd in een sigarenfabriek aan den Laarderweg te lilversum ingebroken. Vijfduizend siga ren verdwenen bij deze gelegenheid. En kele dagen later, in den nacht van 1 op 2 October werd er ingebroken in een spoor- wegloods te Hilversum en hier haalde de ongewensdite bezoekers een partij koffie, thee en tabak weg. Het gelukte de politie na eenigen tijd den vermoedelijken dader van de inbraken te arrestëëren. Het was een 29-jarige schil der uit Hilversum, die rèeds zeven malen veroordeeld was, en tegen wien sterke aanwijzingen bestonden. De Amsterdamsche - rechtbank veroor deelde den schilder in Januari van dit jaar tot een gevangenisstraf voor den tijid van 2 jaar. Tegen dit vonnis toekende de man hoo- trer beroep aan, en gisteren stond hij te recht voor het Amsterdamsche gerechtshof. De koopman, die de sigaren had gekocht, vertelde dat.hii in den nacht van 27 op 28 September deze hem waren aangeboden, toen hij op het punt stond om naar Den Haag te gaan. Het verhaal van den koopman werd door den schilder geloochend. Het 9-jarige zoontje van den koopman, dat met zijn vader mee naar Den Haag mocht, en alles gehoord en*gezien had, kwam nu ook getuigen. Hij kwam lachend binnen, maar de heeren in toga maakten zooveel indruk op hem .dat spoedig de waterlanders te voorschijn kwamen. Maar al tranen wegwisschend kon hij toch ver klaren. dat hij Bart had gezien met een bakfiets vol kisten sigaren. Bart had die si garen aangeboden en gezegd: „Er zit geen kwaad bij". Vader had ze toen gekocht en met z'n drieën hadden zij de kistjes naar binnengebracht. Het jongetje had steeds drie kistjes tegelijk gedragen. In de keuken had vader betaald met zilvergeld en bank papier. Daarna was hij met vader naar Den I-Iaag gereden. De moeder van den verdachte verklaar de zich te herinneren dat haar zoon 's nachts thuis was geweest. De nrocureur-srëneraal eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank en veroordee- ling van den verdachte tot een gevangenis straf voor den tijd van twee jaar. Een verzoek van den verdachte om zijn onmiddfillRk invrijheidstelling werd door bet hof afgewezen. De uitspraak volgt op Donderdag 12 Juni, memmen DE NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS NAAR DENEMARKEN. Deensche zwemsters reizen mee terug naar ons land. Naar wij vernemen zullen de Nederland- sche fcwemsters, dezelfde zwemsters, dié in de maand Maart een tournee maakten door West-Duitschland, op tweeden Pinksterdag de reis naar Denemarken aanvaarden onder leiding van mevr. De DoodKoenen. Zij worden dan op 4 Juniides middags in Kopen hagen verwacht. Voor de eerste maal zullen zij op 6 Juni te Kopenhagen starten, terwijl ook wedstrijden zijn vastgesteld op 8 Juni Daar du zwemsters daarna nog ruim een week in Denemarken verblijven voordat zij de terugreis aanvaarden, wordt aangenomen, dat zij gedurende dezen tijd ook nog in an dere wedstrijden zullen uitkomen. Inmiddels vernemen wij, dat de Deensche recordhoud ster Ragnhild Hveger niet alleen onze zwemsters op haar terugreis zal vergezel len, doch ook de Deensche zwemster Boer- ge Baeth. Verondersteld wordt, dat zij reeds op 22 en 23 Juni in Amsterdam zullen star ten, alsmede op 25 Juni te Haarlem en ver moedelijk in nog twee andere plaatsen. Kort daarop zullen zij de terugreis aanvaarden, doch daarbij tevens nog uitkomen in wed strijden te Leipzig op 29 Juni a.s., ter gelegen heid van de Leipziger Sportweek. De Britsche admiraliteit bevestigt het verlies van een derden kruiser in de zee- en luchtgevechten bij Kreta. Tevoren had zij medegedeeld, dat de kruisers „Glouces- ter" en „Fiji" verloren waren gegaan. Dit waren lichte kruisers. De zwaarste kanon nen hadden een kaliher van 15,2 c.m. het derde schip is de zware kruiser York, ge wapend met vuurmonden tot een kaliber van 20,3 c.m. De „York" had een beman ning van 650 koppen. Volgens Engelsche berichten zou het grootste deel der opva renden gered zijn. Nader deelt de Britsche admiraliteit me de, dat de „York" onlangs bij Duitsche luchtaanvallen beschadigd was. Het schip werd ter reparatie naar de baai van Soeda, de Engelsche vlootbasis op Kreta, gebracht Hier werd het opnieuw door Duitsche ge vechtsvliegtuigen aangevallen en tijdens verscheidene buitengewoon heftige aanval len kreeg het een aantal voltreffers. In deskundige kringen verklaart men, dat hiermede wederom wordt bevestigd, met hoeveel nauwkeurigheid van Duitsche zijde mededeelingen over vijandelijke ver liezen worden gedaan, want in het weer- machtsbericht van 20 Mei werd bekend ge maakt, dat afdeelingen Duitsche Stuka's „een kruiser der York-klasse in brand had den gebombardeerd." „Een document van staatsmans kunst." De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Eden, heeft naar de Britsche berich tendienst meldt, gisteren in een rede ge sproken over buitenlandsche vraagstukken, die voor Engeland van belang zijn. Hij zei- de, dat president Roosevelt in zijn laatste rede „een groote bijdrage" tot het probleem van de vrijheid der zee had geleverd. Roo sevelts rede was „een document van staats manskunst". Eden herhaalde voorts zijn be wering, dat een „zoo nauwkeurige oorlogs machinerie, als de Duitsche is, gemakkelijk ineen kan storten", na den oorlog moet in Engeland in de eerste plaats het probleem der werkloosheid worden opgelost. Een in ternationaal economisch herstel kan slechts van Engeland uitgaan, omdat dat land,, de bewaker van het erfgoed der vrijheid" is. Duitsch weermachtbericht DE LAATSTE DADEN VAN DE BISMARCK. Het opperbevel van de Duitsche weer macht maakt bekend: Door het optreden van kruisers in over- zeesche wateren verloor de vijand 52.000 brt. handelsscheepsruimte. Hiervan werden 41.000 brt. door een oorlogsschip tot zinken gebracht, dat hiermede in totaal meer dan 100.000 brt. heeft vernietigd Het slagschip Bismarck schoot op 24 Mei des avonds vijf Britsche vliegtuigen neer, bracht in den nacht van 26 op 27 Mei een van de aanval lende vijandelijke torpedojagers tot zinken en schoot een ander in brand. Op 't eiland Kreta achtervolgen Duitsche bergtroepen na succesvolle gevechten den verslagen vijand. Zij bereiktep de baai van Armini en brachten opnieuw een vrij groot aantal gevangenen binnen. De baai van Soeda. die tot dusverre door de Britten als vlootsteun- punt werd gebruikt, is veroverd. Het Duit sche luchtwapen heeft ook gisteren met vrij sterke formaties gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers de Britsche stellin gen aan de Noordkust van Kreta doeltref fend aangevallen en in het zeegebied rond om het eiland een koopvaardijschip en een patrouillevaartuig tot zinken gebracht. Ita- liaansche troepen zijn op het eiland Kreta aan land gezet. In Noord Afrika hebben de Duitsch-Itali aansche troepen nieuwe plaatselijke uitvals pogingen van de in Tobroek ingesloten Britten met verliezen voor den vijand afge slagen. Duitsche gevechtsvliegtuigen be stookten munitie-opslagplaatsen van den vijand bij Tobroek met bommen, waardoor verscheidene ontploffingen ontstonden. Duitsche torpedovliegtuigen vernietigden ten oosten van Solloem Britsche pantser wagens en een vrij groot aantal auto's. Ten Noorden van Mersa Matroeh raakte een groot vijandelijk koopvaardijschip na dat. hommen neergeworpen waren, in brand Vliegtuigen van de gewapende verken- hing brachten overdag ton Westen van Amsterdamsche effectenbeurs Stil beursverloop. O n bel ai wekkende markt. Onregel® tige koersbeweging met sleet onbetekenende verschillen. Nederlandsche beleggingen regelmatig. OBLIGATIES STAATSLEENINGEN. V.K. L.K. Nederland 1941 I 4 98 7/16-989/46 Nederland 1940 1 4 100 99% Nederland 1940 II 4 97 3/16 97 Idem met bel. fac. 99% 99% Nederland 1938 3.3% 89%-89 5/16 89%-8Jl Oost Indië 1937 3 91% 91" Oost Indië 1937 A 3 89% 89' PROVINCIALE EN GEM. LEENINGEN. A'dam '37 13% 90 90 's Grav. '37 I 3% 93% N. Holl. '38 3 85% 85% N.-Holl '38 II (3%) 3 88% 88% R'dam '37 I III 3% 88 88 Z.-Holland 1937 3 91% 91% HYPOTHEEKBANKEN. Ned. Hyp b. Veendam 3% 95% 95 AANDEELEN. BANK- EN CRED.-INST. Binnenland. Koloniale Bank A 191 191 Ned. Ind. Handelsb. A 130 131 Ned. Handel Mij. c.v. A 136% 135% INDUSTRIEELS ONDERNEMINGEN. Binnenland. A.K U. 128%-lü 129-1261 Centr. Suiker Mij. 194-194% 196 Fokker g. A 178 Lever Bros en Unilever cv.A119%-118% 119-118 Ned. Ford 299 Philips G B v.A. 214-211 211-212 Philips pref. A. 155 156 PETROLEUMONDERNEMINGEN. Binnenland. Kon. Petr. 239%-242 238%-2 SCHEEPVAART-MAATSCHAPPIJEN. Holland AmerikaJijn A. 114% 114 Kon. Ned. Stoom b. Mij.. nat bez. v. A. 160 159 Kon. Paketvaart A. 236 237^ Ned. Scheepv. Unie A. 175%-174% 175%-174 SUIKER-ONDERNEMINGEN. 427-42S 426-424 254 255 252 - 250 H.V.A. Javasche Cultuur NXSU. TABAKSONDERNEMINGEN. Deli Batavia Mij. 202 210 Deli Mij. cv. A. 279%-280 2803,1 Senembah 218 217 RUBBER-ONDERNEMINGEN. Amsterd. Rubber 267-268 266 Deli Batavia Mij. A. 213 211 1 riand uit een sterke Britsche vlootform tie een torpedojager van de Tribalklat tot zinken en plaatsten op een lichten kri ser bomtreffers. Aan de Kanaalkust opgesteld verdrage geschut van de marine beschoot een Brits convooi bij Folkestone. In den afgeloopen nacht bombardeert! gevechtsvliegtuigen met goede uitwerki Britsche havens aan de zuidoost- en we kust van het eiland. Duitsche jagers scl ten bij een poging van den vijand om na de bezette gebieden en de Duitsche boe te vliegen, zonder eigen verliezen, vi Britsche gevechtsvliegtuigen en twee jacl vliegtuigen neer. De vijand wierp in den afgeloopen na< met afzonderlijke vliegtuigen in het Noo Duitsche kustgebied brisant- en brandboi men, die slechts geringe schade veroorzaa ten. Artillerie van do marine schoot e van de aanvallende vliegtuigen neer. In de periode van 22 tot 28 Mei verlo de vijand in totaal 52 vliegtuigen. Hierv werden dertig vliegtuigen in luchtgevei ten of door luchtdoelartillerie en twaï door eenheden van de marine neergescl ten, terwijl de rest op den grond werd vi nield. In dezelfde periode gingen 35 eig vliegtuigen verloren. Bij de operaties in Afrika hebben zi majoor Hecht, commandant van een vechtsgroep luchtdoelartillerie, alsme luitenant Wetter en luitenant Vogelsa van een afdeeline luchtdoelartillerie, gevechten te land bijzonder onderscheidt Italiaansch weermachtbericht In zijn weermachtsbericht no. 358 L— het Italiaanschc opperbevel het volgep bekend: Gisteren zijn onze troepen aan land gaan op het eiland Kreta om met de Du sche strijdkrachten samen te werken. On formaties bomahenwerpers en torpedovlii tuigen vielen in het Oostelijke bekken vi de Middellandsche Zee herhaalde mali vijandelijke vlootformaties aan. Drie E gelsche kruisers werden door torpedo's i onze vliegtuigen getroffen. Een ande kruiser werd met bommen getroffen. In Noord-Afrika werden aan het fro van Tobroek op den avond van 27 Mei den ochtend van 28 Mei vijandelijke aa vallen afgeslagen. Britsche vliegtuigen li ten eenige bommen vallen op Bemghasi Derna. Onze torpedovliegtuigen haaldi twee vijandelijke toestellen omlaag. Een E gelsche officier werd gevangen genomen. In Oost-Afrika blijven onze troepen in h gebied van Galla-Sidamo moedig strijden i hot merengebied en op don linkeroever va de rivier de Omo.

Schager Courant | 1941 | | pagina 2