Schagen wordt armer Lugubere vondst io Merwedekanaal Conferenties in JAPAN Wat beteekent Pinksteren Kleingeldgebrek in Denemarken Anna Paulowna en Warmenhuizen :r aan volksinkomen rijkei 00E TERUGGANG IN SINT MAARTEN EN CALLANTSOOG. (Van een deskundigen medewerker.) Nieuwe, aan de belasting-administratie ontleende en door het Centraal Bureau voor de Statistiek verzamelde gegevens, die heden gepubliceerd zijn, doen o.a. zien, hoe het volks-inkomen en het volks-vermogen in Schagen en de omliggende gemeenten zich ontwikkeld hebben in het laatste jaar, dat aan den oorlog, voorafging. Het uitgangspunt, zoowel van de tegen woordige loonbelasting als van de vroegere rijksinkomstenbelasting is, dat ieder die slechts in het noodzakelijke levensonder houd van zich en de zijnen kan voorzien, of die zelfs dat niet. kan van belas tingplicht is vrijgesteld, en dat alleen zij, die een grooter inkomen hebben dan voor het noodzakelijke levensonderhoud ver- eischt wordt, via de belastingen in de ge meenschappelijke lasten van het volk bij dragen. Belastingplicht en ((betrekkelijke) welstand loopen dientengevolge parallel en hoe algemeener deze betrekkelijke welstand over de bevolking van een bepaalde ge meente verbreid is, des te hooger zal ver houdingsgewijze het aantal belastingplich tigen zijn. Omgekeerd weerspiegelt zich een inéén- schrompeling van den plaatselijken wel stand het duidelijkst in een daling van dit aantal belastingplichtigen. Wij vermelden nu eerst hoeveel aange- slagenen in de rijksinkomstenbelasting er in het laatste en in het daaraan voorafgaan de belastingjaar in enkele gemeenten van onze streek waren: Belastingplichtigen SCHAGEN Anna Paulowna Barsingerhorn Callantsoog St. Maarten Warmenhuizen Blijkens deze cijfers is het aantal belas tingplichtigen in Sint Maarten wat afgeno men terwijl het in alle overige gemeenten een stijging te zien gaf. In Schagen en Cal lantsoog was deze stijging echter al heel gering. Voor een goede vergelijking, zoowel tus- schen de gemeenten onderling als tusschen de beide afzonderlijke belastingjaren is het ovenwei noodzakelijk om den storenden in vloed van het verschillende zielental van de bevolkingstoe- en afname uit te schakelen door deze aantallen per duizend inwoners om te rekenen. Men komt dan tot de volgende resultaten: B elastingpl ichtigen per 1000 inwoners 1939 1940 756 759 826 876 314 320 180 181 177 173 261 276 Schagen wordt in zekeren zin ar mer, Anna Paulowna rijker en de plaats, weMie de laatste jaren in de volksmond Armenhuizenheet te wordt weer Warmenhuizen. Het is zelfs zóó, dat de totale stijging van het volksinkomen in onze streek met zes en zestig duizend igulden geheel te danken is aan de rijkaards in Anna Paulowna en Warmenhuizen, want bijna overal elders liep het volksinkomen terug. Hoe dat allemaal komt, vertelt onze deskundige medewerker in dit belangwekkende artikel. 1939 1940 SCHAGEN 189 187 Anna Paulowna 138 144 Barsingerhorn 169 169 Callantsoog 175 170 St. Maarten - 135 130 Warmenhuizen 113 120 Per duizend ingezetenen nam het aantal belastingplichtigen in Anna Paulowna dus in één jaar toe met 6 en in Warmenhuizen zelfs met 7. Daartegenover staat een terug gang voor Schagen met 2 en r Callants oog en Sint Maarten met 5 per duizend. In Barsingerhorn bleef het verhoudingscijfer onveranderd. Een tweede factor van beteekenis is het inkomen, dat deze belastingplichtigen, door één genomen, hebben genoten. Dit blijkt uit het volgende staatje: Gemiddeld inkomen SCHAGEN Anna Paulowna Barsingerhorn Callantsoog St,. Maarten Warmenhuizen 1939 1876 1741 1636 H 1534 1516 1687 1940 1820 1780 1578 Hl 4 1372 1709 Bij de beoordeeling van deze cijfers moet het volgende wel in aanmerking worden genomen. Het gemiddelde inkomen kan stijgen door twee geheel verschillende oor zaken. Ten eerste kunnen inderdaad alle belastingplichtigen of althans een overwe gend deel van hen een grooter inkomen hebben verkregen. In dat geval is de stij ging van het gemiddeld inkomen dus een positief gunstige omstandigheid. Maar het gemiddeld bedrag kan ook gestegen zijn doordat uit de groep belastingplichtigen een aantal voorheen reeds bescheiden inkomens is weggevallen, bijvoorbeeld door toege nomen werkloosheid e.d. Deze lagere inko mens drukten voorheen het gemiddelde; hun wegvallen doet derhalve het gemiddel de (der overbijvenden) stijgen. Maar in dit geval is de stijging natuurlijk géén aanwij zing voor een gunstige ontwikkeling van het plaatselijke volksinkomen. Omgekeerd kan het gemiddelde inkomen gedaald zijn door een werkelijke verminde ring van het volksinkomen in een bepaalde gemeente, bijv. door massale loonsverlagin gen e.d., niaar evengoed kan het gemiddel de inkomen dalen bij een afnemende werk loosheid, waardoor tal van inwoners, die in een vorig jaar niet belastingplichtig wa ren, thans weer een bescheiden inkomen ge nieten, dat maar juist boven de belasting grens uitkomt en waardoor het gemiddelde bedrag omlaag gedrukt wordt. De veranderingen in 't gemiddelde inkomen der aangeslagene!! moeten daarom beschouwd worden in ver band met de boven vermelde wij zigingen in het aantal belasting plichtigen in elke gemeente. Doen wij dit, dan leiden de veranderin gen tot de volgende conclusies. In Schagen gaat een (geringe) daling van het aantal aangeslagenen ge paard aan een vermindering van het gemiddelde inkomen, hetgeen een ongunstige aanwijzing is voor de ontwikkeling van het volks-in- komen. In Callantsoog en Sint Maarten doet dit verschijnsel zich echter in nog veel sterker mate kennen. In Anna Paulowna en War menhuizen daarentegen gaan een vergroo- ting van 't gemiddelde inkomen en een stij ging van het aantal aangeslagenen hand in hand, hetgeen bijzonder gunstig is te achten. Door de wijzigingen in het aantal aange slagenen en in hun gemiddeld inkomen veranderde uiteraard ook het totale belast bare inkomen in elke gemeente. Dit totale inkomen vermelden wij in onderstaande tabel: Totaal inkomen Voor onze streek als geheel steeg het volksinkomen dus van f 4.355.000.tot f 4.411.000.Dit is echter geheel te danken aan den vooruitgang van Anna Paulowna en Warmenhuizen, daar in Schagen en de overige gemeenten het totale inkomen terug liep. Tenslotte vermelden wij nog het zooge naamd hoofdelijke inkomen der bevolking d.w.z. het bedrag, dat men verkrijgt door het totale belastbare volksinkomen in een gemeente ovër alle bewoners om te slaan. Voor een beoordeeling van de plaatselijke koopkracht en de versterking of verzwak king daarvan zijn deze cijfers vooral van beteekenis. Hoofdelijk inkomen 1939 1940 SCHAGEN 355 340 Anna Paulowna 240 558 Barsingerhorn 277 268 Callantsoog 269 241 St. Maarten 206 179 Warmenhuizen 191 205 Anna Paulowna en Warmenhuizen kun nen op een gestegen koopkracht van de bevolking wijzen, Schagen en de overige gemeenten van onze streek moesten een verzwakking daarvan registreeren. Ook na de bovenbelichte veranderingen is in tus schen de koopkracht van de Schager bevol king nog het grootst. Winterhulp motief voor oplichting Dezer dagen is de 35-jarige machine bankwerker V. gearresteerd, die zich in Den Haag, Delft, Gouda, Maassluis, Rotterdam, Haarlem en Leiden heeft schuldig gemaakt aan oplichting.' Ilij bezocht in deze plaatsen gezinnen, waarvan hij wist, dat zij in min of meer be hoeftige omstandigheden verkeerden. Hij gaf zich dan uit voor ambtenaar van de Winterhulp en zeide, dat hij financieele hulp kwam verleenen. Doch alvorens zulks te kunnen doen, moest men ingeschreven worden en de kosten hiervan bedroegen 65 cent. Vele goedgeloovige rnenschen liepen er in. doch zagen den man nooit meer terug. De oplichter zal naar de verschillende ge meenten op transport worden gesteld en zich voor de politie te verantwoorden heb ben. 1939 1940 SCHAGEN Anna Paulowna Barsingerhorn Callantsoog St. Maarten Warmenhuizen PLEZIERVAARDER VISCHT AFGE SNEDEN VROUWENHOOFD OP. RESTEN VAN HET LIJK ONVIND BAAR. Het buiige weer van Dinsdag j.1. noopte des middags een pleziervaarder, die met zijn open bootje in het Merwedekanaal voer, een schuilplaats tegen den neerstroomenden re gen te zoeken, waartoe hij zich met zijn bootje onder de brug bij de keersluis, even voorbij liet gemeentelijk zwembad in het diep begaf. Toen de bui was overgedreven, en de inan liet bootje met den bootshaak wilde afzetten, bemerkte hij dat zich iets zwaars aan den haak bevond. De haak bleek ver ward te zijn in het touw van een pakket, dat op den bodem moet hebben gelegen. Hevig schrok de man, toen bleek, dat dit pakket een menschenhoofd bevatte. Aan de bemanning van een juist passeerende politie- boot deelde de man zijn bevindingen mede. De commandant van deze boot nam het lu gubere pakket in ontvangst en zorgde voor de verdere alarmeering van het justitie- en politie-apparaat. Vermoedende dat de resten van het lijk wellicht nog in de nabijheid in het water lagen, begon de commandant on middellijk met liet afdreggen van de om geving, hetgeen echter geen resultaat ople verde. Ook Woensdag is het dreggen ter plaatse, nu in meer uitgebreiden kring, voort gezet, evenwel zonder resultaat. Bij de Woensdag in het Binnen-Gasthuis verrichte schouw bleek, dat het gevonden hoofd moet hebben toebehoord aan een vrouw van vermoedelijk middelbaren leef tijd, met middelmatig lang, donkerblond, grijzend haar, kleine ooren, bruine oogen, kleine mond met kunstgebit, terwijl de ge vonden sporen er op wezen, dat de vrouw op gewelddadige wijze om het leven is geb'^ht. Reservekapitein twee maanden celstraf In de oorlogsdagen ingezetene van Wassenaar neergeschoten. De militaire kamer van de Haagsche rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in dezaak tegen den 39-jarigen reserve-ka pitein der infanterie A. van H., wien ten laste was gelegd, dat hij op of omstreeks 13 Mei 1940 te Wassenaar opzettelijk op korten afstand een schot uit en met scherpe patronen geladen pistool heeft afgevuurd op C. .T. W. Noordendorp, daarbij richten de op diens hoofd, door welk schot de heer Noordendorp zoodanige verwondingen heeft bekomen, dat hij kort daarop is overleden. Verdachte werd wegens doodslag (arti kel 287 W. van Str.) veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. De rechtbank overwoog hierbij dat van noodweer geen sprake was doch hield an derzijds rekening met de algemeene om standigheden in de dagen, waarin ons land toen verkeerde. De Officier van Justitie had twee jaar gevangenisstraf geëischt. In de ambtswoning van den Japanschen minister-president is gisterochtend een con ferentie van alle adviseurs der regeering gehouden, waarbij ook het kabinet verte genwoordigd was en waarbij de algemeene politieke toestand met het oog op de rede van Roosevelt. is besproken In tusschen was de z.g. Liaisonfonferentie van de regeering, het leger en de marine voor een' beraadsla ging van verscheidene uren bijeengekomen. Doodelijk ongeval op vuilnislosplaats ARBEIDER ONDER KIPKAR. Op "de vuilnislosplaats van Achthoven. nabij Montfoort, is gisteren een ernstig on geval gebeurd, hetgeen aan een der arbei ders het leven heeft gekost. Tijdens het los sen van vuilnis had een arbeider, zekere de B., afkomstig uit Harmeien, het onge luk onder een beladen kipkar terecht te komen. Zwaar gewond werd hij opgenomen en naar een ziekenhuis te Utrecht overge bracht., waar hij enkele uren na aankomst is overleden. PINKSTERGEBRUIKEN HIER EN DAAR. Het woord „Pinksteren" is af komstig van het Grieksche „pente- kostos" en beteekent „de vijftigste". Pinksteren was namelijk oorspron kelijk bij de Joden het oogstfeest, dat aldus genoemd werd, omdat de viering ervan precies 50 dagen da gen na Paschen plaats vond. Daar om spreekt het Oude Testament ook van het „feest der zeven weken". Was het oorspronkelijk een dank feest wegens de ingezamelde oogst, later verhieven de Rabbijnen het tot, een gedachtenfeest van de wet geving op Sinai. Onder de Christenen veranderde het feest van beteekenis. Zij vie ren namelijk op dien dag de herin nering aan de uitstorting van den Heiligen Geest op de discipelen van Jezus en aan de stichting der eerste gemeente te Jeruzalem, welke ge beurtenissen vroeger op aanschou welijke wijze in de kerken werd voorgesteld. Op de kerkvergadering te Elvira, in Spanje, werd het Pink sterfeest als een kerkelijke feestdag vastgesteld. Deze bepaalde zich aanvankelijk tot één dag en eerst later, in 1094 volgens een besluit van Paus Urbanus II tot drie da gen. Nog later slonk het feest weer tot 2 dagen in. De oude Germanen aan wie men het Christendom kwam prediken, zullen van de innige beteekenis van het Pinksterfeest wel niet veel be grepen hebben. Maar gelukkig be stonden er voor de Christenpredi kers, nog oude Heidensche zomer feesten, die ongeveer op denzelfden tijd vielen als het Christelijke Pink sterfeest. Daarop kon dit laatste gevoegelijk één worden. En zoo doende werd het een Christelijk feest, waarbij de oude Heidensche gebruiken nog bleven voortleven. Ter herinnering aan de eerste nederda- ling des geestes in de gedaante van een duif, liet men in de Middeleeuwen duiven in de kerken vliegen, terwijl men op som mige plaatsen uit de gewelven vari het kerkgebouw rozenblaadjes over de geloo- vigen liet neerstrooien onder het zingen van de hymne Nevi Creator. PINKSTERVUREN. Het stoken van Pinkstervuren bestaat nog slechts in eenige plaatsen, waaraan vroeger het planten van den Meiboom voorafging. Menseden van alle standen, rijkdom en ouderdom dansten er vroolijk omheen, den dans afwisselend met het le digen van het glas, in den regel met Mei wijn gevuld. De schutters ontbraken na tuurlijk ook niet op het appél, integendeel, vaak stonden zij in het middelpunt dei- belangstelling, ook al vanwege de enorme hoeveelheden spiritualiën, welke zij als in wedstrijd in hun binnenste deden verdwij nen. Zij vierden hun Pinksterfeest door het schieten op houten vogels, welke op lange steken werden gestoken en het door trekken van de stad met pijlers en trom mels achter een wapperend vaandel. Volgens een zeer oud gebruik komen tel ken jare een aantal boeren van de boeren- schappen groot- en klein Angerlo op den Maandag na Pinksteren in de Angeler Esch te deelen. Dit oude gebruik datèert reeds uit het begin van de 18de eeuw. Met de brooden op een eigenaardige manier aan een stok gcheschen, gaan de armen huis waarts. Beruchte Pinkster-drie. Pinkster-drie werd te Amsterdam vroeger tot een beruchten dag in geheel Nederland. In de vorige eeuw trokken dan de Jordanees met de Jan Pleziers, met de destijds zoo ge zochte aanhangsels van versierde „Kattebak- kies" naar de Watergraafsmeer, waar zij zich overgaven aan weerzinwekkende braspar- tijen en uitspattingen onder het zingen van het weinig verheffende lied: Ben je met je Moeder naar de Meer geweest, Vort jou leelekert, vort jou leelekert, Ben je met je Moeder naar de Meer gew;eest, Vort jou leelijk beest! De rauwe zinnelijkheid werd b.v. door den romanticus Justus van Maurik niet ver bloemd en in een komisch verhaal heeft hij er melding van gemaakt. Het spelevaren was verworden tot een braspartij voor Jan Rap en zijn maat en wel geen enkele Amsterdam mer zal het spijtig vinden, dat de tram naar het Gooi en de bebouwing van de Water graafsmeer dit weerzinwekkende vermaak hebben verdreven. Op Walcheren viert men nog lieden ten da ge „Pinkster-drie" met „liet rienkrien", waar bij de „Sukerkom" in bet rond gaal en als de kermisvrijers niet direct het geld voor de tractaties bezitten, dan trekken de meisjes haar beurs en wordt er toch gefeesl. Op de Pinksterdagen zelf steekt mén op Walche ren de neus niet buiten de deur, maar op Pinkster-drie wordt de schade dubbel en dwars ingehaald! Het „Questenfeest" in den Harz. Het gebrek aan kleingeld in Denemarken in Denemarken wordt, evenials hier te lan de met den dag lastiger en hoewel er nu kans schijnt te bestaan, dat de Deensche Munt binnenkort opnieuw een paar mil- lioen stukken van 2 en van 5 0re uit alu minium zal mogen slaan, is een particu liere onderneming begonnen, noodgeld te maken in den vorm van kleine zakjes van cellofaan met een postzegel van 1 0re er in. Voor de stevigheid zit er achter den post zegel een stukje stijf papier en op de achter zijde daarvan staat een reclame van de fir ma, die deze niet wettige pasmunt in omloop brengt. Enkele groote firma's heb ben reeds meer dan een half millioen post zegel-munten besteld en men verwacht, dat de productie spoedig tot eenige millioenen zal .stijgen. Men twijfelt er niet aan, dat het publiek dit geld gretig zal accepteeren, ook al zal geen enkele bank het mogen aanne men. Maar men mag er wel aan twijfelen of dit bedenksel het gebrek aan pasmunt merkbaar minder zal doen worden. Een heel wat beter idee heeft een groote industrieele onderneming in de provincie gelanceerd: Daar krijgt het personeel in de wekelijksche loonzakjes geen kleinere mun ten dan 25-0re-stukken. De bedragen, die de arbeiders door de afronding naar beneden tegoed hebben, worden door de onderne ming ppgespaard en zullen in de week voor Kerstmis, wanneer de Deen altijd veel geld gebruiken kan, uitbetaald worden. In een aantal groote zaken moet dit voorbeeld reeds navolging gevonden hebben. nabij Ootmarsum bijeen, om aldaar de ar men, voor zoover deze persoonlijk aanwe- Dit feest, dat te Questenberg in den Harz zig zijn, roggebrooden van circa 20 pond uit gevierd wordt, is een overblijfsel van een NEEF VAN DEN ENGELSCHEN KONING GERED. Lord Mountbatton, een neef van den En- gelschen koning en commandant van den voor Kreta tot zinken gebrachten torpedo jager Kelly, is, naar de United Press meldt, gerpd Germaansch lentefeest. In den nacht van den eersten op den tweeden Pinksterdag verschij nen, getrouw aan een oud gebruik, de man nen uit het nabijgelegen dorp Rothe en bren gen „zout en brood". In den daarop volgen den nacht trekken de mannen van Questen berg met fakkels naar den Questenberg. Op den top van den berg verheft zich een tien meter hooge, dikke eikenstam, waaraan een krans van berkentwijgen hangt. Voor zons- opbang wordt de oude krans verbrand en een nieuwe aan den boom gehangen. Dan volgt, een plechtigheid in de kerk en een vroolijke jaarmarkt besluit het feest. Uit de liefde van de bevolking van den I-Iarz voor de vogels zijn de zoogenaamde „Vikkemanoevres" ontstaan. Zij worden ge houden te Iloliegeisz en te Thale. In deze ge meenten bestaan van ouds „Vinkenclubs", vereenigingen van mannen, die het zangta lent van vinken stelselmatig trachten te ont wikkelen. Op den ochtend van den twee den Pinksterdag komen de leden van de clubs met hun vogels bijeen en dan wordt een groote zangwedstrijd gehouden. De beste zanger is overwinnaar. Zijn kooi wordt ge tooid met een krans. Het feest wordt beslo ten met een gezellig samenzijn, waarbij oude volksliederen van den Harz worden gezon gen. ENGELSCHEN BRENGEN ONGEWAPEND •FRANSCH VISSCHERSBOOTJE TOT ZINKEN. Een Engelsche duikboot heeft onlang naar de Ma tin uit Lorient meldt, het on gewapende Fransche visschersbootje „Notre Dame du Ghatelet" tot zinken gebracht op 550 mijlen ten westen van de Fransche kust, Het bootje was op weg naar New Found- land om een lading visch naar Frankrijk ie brengen. Van de uit 35 leden bestaande bemanning zijn er slechts' vijf terug geko- men. in een reddingsboot hebben zij da.gen lang zonder drinkwater en levens middelen op zee rondgedobberd, tot zij eindelijk door een andere Fransche schersiboot werden opgepikt. 486e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Donderdag 29 Mei 1541 Hooge Prijzen f 5000— 11839 f 1000— 1802 7407 14213 f 400— 4119 4391 6591 21456 f 200— 4822 5294 7680 8387 12008 14945 1615S f 100— 3236 5936 6015 11701 15235 16944 21738 Prijzen van f 70. 1154 1184 1190 1348 1393 1497 1940 2027 2070 2477 2496 2527 2844 2988 3052 3084 3165 3249 3422 3454 3641 3690 3712 3825 4239 4261 4346 4374 4377 4397 4738 4824 4983 4989 5047 5192 5445 5555 5576 5593 5701 5830 1068 1078 1531 1902 2555 2806 32T77 3374 3848 3976 4567 4607 5245 5267 5901 5914 6784 6787 7185 7195 7724 7770 8542 8647 9048 9221 9883 10014 10887 10917 11311 11359 12118 12135 12479 12648 13115 13258 13816 13826 14447 14821 15145 15198 15759 157T4 16277 16382 17102 17152 17599 17623 18413 18579 18623 18785 19108 19478 20101 20119 20376 20381 21043 21117 21995 6813 7446 7916 8756 6819 7508 7920 8873 9476 11392 12148 12734 13284 138SC 14832 15266 15850 16403 17381 11503 12180 12886 13379 14054 14848 15503 15854 16417 17384 17862 6850 6855 7528 7617 7935 7950 8929 6955 9518 592 10596 1C599 11032 11050 11680 11876 12226 12267 12944 13030 13412 13441 14142 14174 14931 14977 15545 15652 16047 16109 16443 16515 17404 17465 18000 18075 18912 18929 19009 19063 19542 197C3 19761 19814 20143 20163 20178 20265 20738 20743 20747 20950 21295 21362 21406 21419 6951 7106 7657 7664 7983 8139 8979 9026 9747 9758 10748 10847 11186 11200 11898 12071 12301 12378 13045 13051 13521 13535 14247 14380 14981 15021 15720 15750 16211 1( 16656 16852 17495 17590 18133 18181 19087 19100 20018 20081 20308 20309 20972 20984 21747 21855 1115 1124 1201 1330 1370 1408 1601 1623 1646 1797 1819 2163 2164 2199 2273 2316 2416 2628 2629 2750 2938 2980 3027 3415 3485 3553 3788 4088 4097 4110 4257 4297 4347 4403 4410 4432 4696 4737 4754 5006 5009 5061 5190 5227 5257 5368 5376 5614 5674 5739 5864 5870 5948 6128 6133 6140 6342 6387 6644 6688 7050 7118 7122 7257 7274 7282 7367 7389 7403 T569 7625 7632 7797 7819 7Q24 7940 7947 7955 8073 8156 8396 8434 8577 8645 8646 8797 8844 8912 9092 9110 9265 9327 9520 9521 9726 9736 9856 9894 Nieten 1032 1036 1038 1057 1058 1233 1253 1296 1299 1322 1448 1476 1477 1526 1553 1714 1737 1741 1742 1786 2044 2072 2108 2117 2137 2218 2225 2254 2265 2269 2459 2523 2567 2603 2616 2788 2820 2877 2908 2937 3036 3060 3130 3220 3328 3558 3611 3617 3761 3778 3944 3958 3998 4057 4087 4123 4174 4193 4234 4236 4360 4388 4389 4393 4400 4473 4498 4580 4651 4676 4772 4796 4908 4930 4947 5143 5162 5174 5181 5186 5268 5304 5323 5354 5360 5436 5474 5515 5549 5578 5748 5759 5765 5766 5823 5958 5971 5994 6065 6100 6152 6198 6200 6216 6247 6464 6503 6522 6550 6580 6712 6734 6853 6988 7037 7146 7172 7204 7231 7249 7295 7298 7330 7336 7365 7433 7451 7472 7487 7568 7663 7668 7671 7751 7752 7834 7838 7879 7897 7903 7971 7981 7986 8039 8049 8186 8226 8334 8367 8392 8499 8511 8517, 8565 8575 8695 8746 8776 8788 8790 8948 9033 9042 9046 9072 9081 9136 9144 9151 9199 9212 9236 9392 9418 9444 9448 9475 9498 9540 9553 9638 9664 9748 9767 980». 9807 9922 9928 9949 9963 10025 10026 10046 10050 10081 10118 10142 10189 10206 10216 10242 10245 10247 10270 10277 10291 10301 10341 10347 10354 10361 10366 10367 10369 10374 10378 10392 10394 10403 10471 10509 10520 10527 10528 10576 10586 10654 10742 10767 10807 10815 10830 10896 10967 11008 11025 11062 11077 11083 11088 11103 11113'11124 11158 11234 11259 11285 11328 11375 11384 11403 11407 11445 11450 11473 11593 11747 11813 11850 11881 11920 11982 12101 12203 12234 12275 12298 12302 12343 12352 12392 12402 12414 12482 12408 12518 12526 12531 12567 12683 12684 12765 12790 12824 12891 12965 13113 13120 13124 13125 13177 13222 13227 13413 13454 13479 13519 13528 13616 13625 13636 13664 13740 13765 13775 13845 13914 Ü3928 13942 13959 14017 14052 14113 14155 14168 14173 14194 14225 14234 14245 14258 14282 14284 14307 14308 14351 14358 14404 14406 14426 14474 14541 14554 14576 14580 14626 14633 14651 14655 14657 14677 14729 14754 14773 14834 14950 14958 15039 15067 15105 15133 15167 15170 15173 15230 15233 15326 15374 15375 15380 15384 15440 15480 15494 15515 15520 15535 15576 15610 15632 15659 15705 15728 15799 15830 15864 51870 15898 15943 15957 15970 15975 16031 16071 16126 16138 16187 16228 16259 16265 16280 16313 16315 16333 16374 16384 16439 16450 16612 16754 16765 16767 16831 16881 16903 16939 17013 17038 17040 17121 17149 17162 17178 17199 17230 17251 17288 17304 17345 17391 17392 17397 17427 17442 17455 17580 17654 17668 17774 17783 17799 17904 17908 17948 17976 17983 18003 1804 18094 18102 18124 18131 18174 18237 18238 18291 18294 18320 18452 18474 18476 18529 18642 18645 18648 18669 18691: 18722 18732 18769 18772 18795 18833 18843 18907 18950 18965 1Ö984 19001 19078 19098 19171 19176.19191 19235 19236 19323 19366 19440 19454 19469 19485 19531 19537 19538 19561 18564 18577 Ï962J 19746 19791 19826 19829 19836 19868 19910 19917' 19940 19966 19980 19999 20036 2ÖÖ56 20063 20075 20079 20121 20167 20206 20215 20218 20237 20256 20300 20302, 20311 20318 20358 20441 20445 20449 20508 20528 20527 20542 20544 10559 20598 20640 20641 20683 20687 20692 20724 20748 20815 20821 20850 20886 20993 21101 21125 21166 21210 21214 21268 21310 21315 21324. 21409 21433 21476 21477 21493 21528 21597 21655 21667 21777 21801 21810 21835 21909 21935 21975 21991 Verbeteringen 5e klasse 7e lijst: 9534 m.x. 9531; 10846 m.z. 10856; 14341 m.z. 14344; 14324 mz. 14321; 16359 m.z. 16353; 17686 fTO mi. 17686, 17906 vervalt.

Schager Courant | 1941 | | pagina 8