NAAR WILDRIJK EN HET ZWANENWATER veilingen Trekpaarden Uit Alkmaar GROENTEN Langendijker IV oensdag 4 Juni 1941 Tweede blad ZEER GESLAAGDE EXCURSIE VAN DE AFD. NOORDHOLLAND DER NED» HEIDEMAATSCHAPPIJ. Tijdens de vlot verloopen vergadering van Ie afd. Noordholland van de Xed. Heidie- te St. Maartensbrug, van bijeenkomst wij in ons nummer van jaterdag het versla# reeds opnamen, kwam le voorzitter, de heer G. Nobel, met een lobstijdin#. Door velschillende omstandia leden kon een prettig plannetje niet door- raan en het bestuur wist dit niet vroegtij- lig genoeg om nog andere maatregelen te reffenMen zou namelijk het gezelschap ruim zeventig personen met een werk- hebben willen vervoeren van St, ai'tens vlotbrug naar het Zwanenwater, men 's middags onder leiding van jachtopziener, den lieer van Honscho- en zou bezichtigen., En dit nu, ging niet. Jet bestuur zou trachten er wat op te vin- len, in ieder geval kon een ander gedeelte ran het programma, een wandeling door tVildrijk. doorgaan, want dit bosch ligt ilecht6 enkele minuten van de Vlotbrug /erwijidlerd. Voor wie het nog niet weten: ligt op een lagen rug van oude op wat men in onze streek een „nol" noemt, Het bosch zelf al zeer, zeer oud zijn, maar het lang geduurd voor men het in een of vorm. is gaan e.vploiteeren, eerst in het begin van de achttiende eeuw heeft rekere juffrouw Rolwagen er een hofstede laten zetten en opdracht gegeven het bosch le onderhouden. Nadien is het nog enkeie malen van eigenaar verwisseld, het. heeft ).a. vrij lang behoord tot de bezittingen ian den graaf van Wassenaar Obdam, tot eindelijk in ha.nden kwam van graaf In 1940 werd het bosch, zooals men weet door de stichting Noordhol- Landschap, met medewerking van ïerschillende belanghebbenden van dezén lieer gekocht De hofstede van juffrouw is reeds lang verdwenen, een bij- behoorend ..boschhuis" staat er nog, in het bosch zelf is nog duidelijk te zien. dat heel vroeger getracht is er een, wat men toen noemde „plantagic" van te maken, maar ook dat er "jaren lang niets aan gedaan is door de Natuur zelf. Dit nu heeft het bosch geen kwaad gedaan. Wildrijk werd tot een schoon en romantisch bosch, waar de „ontaarde" nakomelingen van de eertijds met zorg gezaaide bloemen: wilde hyacin ten, lelietjes van dalen en wilde akeleien hier en daar en overal zijn neergestrooid. Stekelvarcns vindt men er thans in groote hoeveelheden, kamperfoelie, brem. bosch viooltjes, speenkruid enzoovoort enzoo- voort, completeeren de rijke flora. En ver der is Wildrijk een uitgezochte plaats voor de zangvogels, men kan er de nachtegaal tooren zingen, die volgens deskundigen lier zijn noordelijkste broedplaats in Ne derland heeft, roodborstjes, koekoeken en taaien vliegen rond en reeds bouwt de houtduif er zijn nest. Het is te be,grijpen, dat -het gezelschap volop genoot en den heer Breed, den boschwachter, dankbaar was. voor alles wat. hij had laten zien. Een ondanks den vleeschloozen dag keurig verzorgde koffietafel wachtte na de wan deling in café Homan. en niettegenstaande het voor dezen winterschen zomer drage lijke weer. liet men zich het „tijdgerecht" de erwtensoeip goed smaken. Het bestuur bleek de oplossing van het vervoervraagstuk gevonden te hebben: er werd botje bij botje gedaan en dan kon het gezelschap in twee ploegen per melk- auto-met-gasgenerator naar den ingang van het Zwanenwater gebracht worden. Toen werden bedaagde dames tot water- vlugge nimfen, die met een sierlijk spron getje in het kaaszeil duikelden, dat op den bodem van de auto was gelegde heeren met namen en titels vleiden zich in beval lige houdingen tusschen de leden van het schoone geslacht of gingen manhaftig op den rand van de schutborden zitten. Het. was eon attractie, welke de mislukte reis met het spoortje deed vergeten, in de meest opgewekte stemming wend1 het avon tuur in het Zwanenwater beeonnen. En nu zouden wij graag onze pen in het potje met. lyrische inkt doopen en trachten de schoonheid van het Zwanenwater en zijn omgeving t.p beschrijven, maar de eigenaar. Jlvr. v. d. Poll. die hij hooae uitzondering bet. gezelschap toestond zijn bezit te be zichtigen. is wars van elke wat hij noemt „reclame", omdat dan de aanvragen voor excursies zeer vele zouden worden. Hij zou déze moeten afwijzen, omdat het karakter van het Zwanenwater. de eenïge eroote broedplaats der lepelaars in Europa, geen niassajvezock zou verdragen. Waar ook de Pers dezen dag gast was. dient zii de wen schen van den gastheer te eerbiedigen. Wij 'k Heb mijn wagen volgeladen Foto: Fred Groot) betreuren het echter dat een dergelijk uit gestrekt stuk natuurschoon voor de ge meenschap verborgen blijft en het wil ons voorkomen, dat er wel een of andere weg gevonden zou kunnen worden, waardoor dit dorado niet angstvallig gesloten blijft, zon der dat het begrip reservaat verloren gaat. Zoolang Zwanenwater echter particulier eigendom is, valt daar natuurlijk weinig aan te doen, wij zien hier echter op den duur een taak voor den Staat, dtesnoods door onteigening. Het is naar onzen smaak een ietwat feodale toestand, wanneer het ja en neen over tweehonderd bunder rijke Nederlandsche grond, waarvan de ge meenschap veel meer profijt kon hebben, in handen van één man besloten ligt. Wij wiljen hier natuurlijk direct bijvoegen diat daarnaast ons volk zal moeten worden opgevoed in het begrip eerbied voor de natuur, dat men oog moet krijgen voor alles wat men ziet en dat de dagjes- mensch-uit-de-moppenblaadjes eerst. dood en begraven moeten zijn, voor men er toe zou kunnen overgaan het Zwanenwater tot, -«meenschapsbezit te maken. Inmiddels hebben de leden van de Heide maatschappij onder de deskundige en pret tige leiding van den heer van Honschoten een heerlijke wandeling gemaakt. Bij de woning van den heer van Honschoten ving de tocht aan. om te eindigen dicht bij het hoofdkwartier van dezen dag, café Homan. waar men. in afwachting van de diverse bussen nog eenigen tijd gezellig bleef na praten, Het was een zeer geslaagde dag! HEER-HUGOWAARD GUNNINGEN. Van een dubbel woonhuis aan den Midden weg, alhier, voor rekening van den heer C. Leegwater, Verlaat, Oude Niedorp te. bouwen, is het schilder-, glas- en behangwerk gegund aan den heer J. Langendijk, Oude Niedoyp en het lood-, zink-, sanitair-, benevens het elec- triciteüswêrk aan den heer N. Stet, Zuid- scharwoude. Wieringermeer SLOOTDORP. onder kennersoog Goed materiaal op de keuring van „Het Ned. Trekpaard." „BEATRIX VAN WIERINGERMEER" (EIG. DIELEMAN) WINT DE WIS SELBEKER. Begunstigd door schitterend wèer, is de keuring van merries en veulens van Het Ned. Trekpaard, 3 Juni om 10 uur aangevangen. Opgenomen in het Keurstarnboek zijn 26 merries, terwijl voor de Premiekeuring 152 nummers waren aangegeven. Hieronder de uitslag der bekroningen. Veel publiek en béste paarden. Binnenkort zal een technisch verslag van den deskundigen verslaggever volgen. Hengstveulens: 1. Albion v. Radbouthoeve, eig. A. Hermus, M.meer. 2. Clarion v. d. Volharding, eig. Jb. Geerligs, Anna Paulovvna. 3. Tair v. Ooster- veld, eig. G. H. Geerligs. Anna Paulowna. 4. Gustaaf v. d. Noorman, eig. E. Bruins, Slootdorp. 5. Dorus v. d. Noorman, eig. E. Bruins, Slootd. 6. Clarion v. d. Waard, eig. R. L. Waihoer, Anna Paulowna. 7. No'ris, eig. J. Schuiringa-Schuiringa M.-Meer. Allen be kroond met medaille. Merrieveulens 1. Erna van Kolhorn, eig. A. Spaan, Kol- horn, f12.en ïaed. 2. Blondine v. d. Noor man, Eig. E. Bruins, f10.3. Emilie v. d. Waard, eig. R. L. Waiboer, f 8.—. 4. Marqui- zina v. Schermerhorn, eig. A. J. Barendregt, f7.5. Irene v. h. Lotmeer, eig. K. Schenk, Anna Paulowna, f6.—. 6. Clara v. Cultura, eig. J. W. Lammers, M.meer, f5.7. Vos, eig. H. de Graaf, W.Werf, eerv. verm. Éénjarige merries: 1. Julia v. d. Noorman, eig. E. Bruins, f 20; 2. Mirza, eig. A. Pruisen, Haarl.meer f 18; 3. Juliana v. Wieringermeer, J. P. Die- leman, M.mèer f 17; 4. Irene v. Graan voor Visch, eig. A. Pruisen f 16; 5. Jeanne v. W.- meer, A. v. d. Heyde, Slootdorp f 15; 6. Al ma, eig. H. Hakvoort, Slootd. f 14; 7. Irene v. Prinses, eig. H. Geerligs, A. Paulowna f 12; 8. Betsy v. Volhouder, eig. P. Kistema- ker, Kolhorn f 10. Twee-jarige merries. 1. Diana, eig. J. P. Dieleman, voorn, f 25, en medaille; 2. Caline v. Zuidzande, eig. J. Onderdijk, M.meer f 22 en medaille; 3. Alma v. 't Paviljoen, eig. E. Bruins f 20; 3. Alina v. Dierkensteen, eig. E. Bruins f 20; 5. Eva v. Kolhorn, eig. J. P. Dieleman, voorn, f 18; 6. Camilla v. Zuidzande, eig. E. Bruins f.15; 7. Jacqueline v. d. Noorman, eig. E. Bruins f 15; 8. Syntje v. Zwingelspaan, A. v. Strien, Hoofddorp f 14; 9. Ineke v. Tienhoven. A. Pruisen, H.meer f 12; 10. Beatrix v. Scher merhorn. A. Barendregt f 10; 11. Agneta v. d. Waard, R. L. Waihoer f 10; 12. Mimie v. St. Kruis, E. Bruins f 10; 13. Zita, eig. J. Schuiringe-Schuiringa f 10. Driejarige merries: 1, Beatrix v. Wie ringermeer, J. P. Dieleman f 40 en wissel beker; 2. Hermina, J. SchuiringaSchui- ringa. f 30.3. Bironne v. d. Radboud- hoeve, E. Bruins f 25.4. Marsjenka v. d. Waand', R. L. Waiboer f 20.5. Wanda v. Oosterveld, G. H. Geerligs f 17. Vier tot zevenjarige merries, groote maat: 1. Corrie v. Bouwlust, eig. J. P. Dieleman f 50.—, tevens kampioen; 2. Goraiy, eig. J. P. Dieleman, f 40.—1 3. Juilma, eig. L. A. Carnmaert, Wieringerwerf f 35.4. Spera v. Bloemendaal. eig. W. v. Zadelhoff, W.werf f 30.5. Kirsten v. d. Waard, R. L. Waiboer voorn., f 25.— 6. Astrid v. Dier kensteen, A. P. de Millia.no. W.werf f 25. 7. Olga v. Brugzicht, J. P. Dieleman, voorn, f 20.8. Margot v. Espois, Jb. Geerligs, voorn, f 16.9. Lies, R. L. Waiboer, voorn, f 15.10. Paula, E. Bruins, voorn, f 15. 11. Ivonne. J. Schuiringa-Schuiringa. voorn. 12.12. Beriha, R. Hoeksema. M. meer f 10.—; 13. Irene G. H. Geerligs, voorn, f 10. Vier tot zevenjarige merries kleine maat 1. Benita eig. J. P. Dieleman f 40.2. Elvira eig. A. Spaans f 35.3. Jacoba eig. E. Bruins f 30.4. Cora eig. A. Saai Wie ringermeer f 25.5. Marie eig. Jac. Woets idem f 25.—; 6. Hectorine eig. H. de Graaf Wieringerwerf f 20.7. Nora v. Midden- meer eig. J. Schuringa-Schuringa f 16.—; 8. Helda v. Eldrik eig. W. v. Zadelhoff- voorn. f 15. Acht tot tianjariga merries. 1. Prinses eig. Jb. Geerlige voorn f 30. 2. Amalia eig. A. Maars, Wieringerwerf f 25 3. Roulette v. d. Schuitgraaf eig. W. r. Za delhoff f 20.4. Corrie v. 't Paviljoen eig. E. Bruin f 20.5. Mirza, eig. A. v. d. Heij- de, Slootdorp f 15.—; 6. Clara v. Oudemo len A. Spaans f 10.7. Flora eig. L. A. Cammaert voorn, f 10.8. Niska eig. R. L. Waiboer voorn, f 10.9. Marga eig. A. v. d. Heijde voorn, f 10. ,Tot slot werde nde hengsten van de ver- eeniging Holl. Noorderkwartier voorge bracht, die zich ondanks het drukke dek- seizoen best lieten zien. ONTVREEMD. Vrijdagmorgen is tijdens de drukte bij de vleeschuitdeeling aan de noodslachtplaats te Slootdorp, een portemonnaie met een in houd van f 10.ontvreemd, toebehoorende aan mej. Z. Struiksma uit Wieringerwerf. Van dit geval is aangifte gedaan bij de po litie, in de hoop dat de dader gesnapt wordt. DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. De Maandagsche veemarkt, die door de Pinksterdagen op Dinsdag werd gehouden, zag slechts een geringe aanvoer. In totaal waren er niet meer dan 36 koeien, waarvan er een 6-tal afgingen voor de weiderij, zoo dat er voor Alkmaar en wijde omgeving voor de slacht niet meer dan 30 dieren disponibel zijn. Waar daarnaast het aantal nuchtere kalveren geleidelijk afneemt, heden wa ren er nog slechts 52 is te verwachten, dat deze week het vleesch dun gezaaid zal zijn. Naar men meent, is aanvoer uit de slacht huizen niet te verwachten en ook wordt niet gerekend op varkensvleesch, dat af en toe de vleeschpositie van dit gewest kwam versterken. Uit den aard der zaak zal het nog lang duren, aleer het vee, dat er voor de weiderij uit is genomen, voor de slacht in aanmer king komt. Vermoedelijk zal dit wel niet voor September of October het geval zijn. DE MAANDELIJKSCHE PAARDENMARKT Gisteren werd te Alkmaar wederom paar denmarkt gehouden. De aanvoer bleef met 25 stuks vrij matig. De handel was daarbij slecht, voornamelijk op te hooge prijzen. HET GEDENKRAAM DER GEëVACUEERDEN. Gistenniddag heeft de burgemeester van Alkmaar, Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, een bezoek gebracht aan Amersfoort, waar hij in 't Gilaehuis het gedenkraam in oogen- schouw heeft genomen, dat, als dank van de Amersfoortsché éud-geëvacueerden voor de genoten gastvrijheid tijdens de evacuatie- dagen, de gemeente Alkmaar zal worden aangeboden. Slecht te spreken over bcschik- kina inzake administratiekostenen tusthuur en over groote marge tusschen veilingen winkelprijzen de agrarische producenten ach tergesteld. prijzenbehcersching over de heele linie 'bepleit vei lingspercentage moet worden ver hoogd drukt op de tuinders maximumprijzen alleen op papier omzetbelasting kan niet worden verhaald hrt untte-koolpotje valt mee Noordholland krijgt er 75 pet. van omzet L.G.C.f 100.000 hooger dan verleden jaar in Maart en April geen annuleering van tuinderscrèdieten nog stilte aa.n de veilingen vooral te Noord- schariuoude hier alles rabarber- aanvoer wacht op vroege aard- appelen maar wanneer? rooi- verbod? veel rabarber goede prijs meer bloemkool tegen maxi mumprijs verkocht aanvoer to maten witlof sla en spinazie. Mocht men meenen, dat de gang van zaken in den tuinbouw nu zoodanig is, dat geen of zeer weinig wenschen meer voor de tuinders te vervullen zijn, dan komt men wel tot andere gedachten, als men b.v. het volgende leest in een vooraanstaand tuindersorgaan in verband met de afwij kende mededeeling van den Prijzen com missaris over de 1 administratiekosten en 1 fusthuur. „Is dit", zoo wordlt dan verder gevraagd, „nu dezelfde commissa ris. die toestaat, dat spinazie aan de vei ling 11 cent per Kg. opbrengt en in de winkel 25 ct Of de prei 8V2 ct per Kg. aan de veiling en in den winkel 30 ct.; of sla aan de veiling 6 ct. en in den winkel 15 ct.; of dat goed tomatentouw, dat ver kocht is voor f 0.70 per Kg., terwijl toege staan wordt, dat voor slecht touw f 1.18 per Kg. wordt berekend; of dat den boer voor volle melk 9 ct. wordt betaald en aan de •burgerij 16 ct. wordt berekend voor afge roomde melk. enz. enz.?" En dan vervolgt Nog vilt wenschen ti riivüllm de schrijver: „Is nu de Prijzencommissaris er alleen om de georganiseerde producen ten. iets, wat hun volgens de wet. toekomt en wat op een andere manier niet ver haald mag worden, te onthouden; is de Prij zen commissaris er alleen, om toe te zien, dat de asfrarische producenten voor al niet te veel krijgen en wordt verder alles maar goedgekeurd? Of zijn er andere factoren in het spel?" We weten, dat hiermee de meening wordt vertolkt van vele tuinders, dlie niet tegen beheerschte prijzen zijn. doch die over de eeheele linie wenschen toegepast te zien. Als van don producent wordt afgeknab beld. wat hem rechtmatig toekomt, terwijl aan den fabrikant en handelaar onbe perkte prijsverhoogingen worden toegestaan, zijn het de agrarische producenten, dtie het gelag betalen. Het zit den tuinders dwars, dat 1 administratiekosten niet door de veilingen op die koopers mogen worden verhaald op grond van de huidige maxi mumprijzen aan de veilingen, die, naar van de zijde der tuinders wordt beweerd, wel op papier bestaan, doch vaak practisch niet worden bereikt. Dan wordt er op ge wezen dat de omzetbelasting in die voege is gewijzigd, dat deze niet slechts voor het binnenlandsche deel moet worden betaald, maar ook vóór wat voor exnort is bestemd. Al was toegestaan, dat 1 vei'ingskosten op de koopers mocht, worden verhaald, dan zou dit teniet worden gedaan door die omzetbelasting en zouden de veilingen nog geen vergoeding krijgen voor het vele meerdere werk, dat in het belang van den handel werd verricht. .De veilingen zullen nu eenoodzaakt zijn. en vele hebben dit reeds gedaan, om het veilingpercentage met 1 te verhoogen, dat dus op de tuinders komt te drukken en dat. volgens hen op de consumenten moest kunnen worden verhaald!. Meer voldoening wekt daarentegen de mededeeling over het beruchte witte-kool- potje. dat nu, bij andere berekening een inhoud van f 28.000 blijkt te hebben (oor spronkelijk heette die f 10.000 te zijn). Er zal nu f 21.000 aan Noord-Holland ten goe de komen voor die kool waarvan de ge middelde prijs van de in September ge veilde kool van f 0.87 per 100 Kg. verhoogd zal kunnen worden met 38 cent per 100 Kg. Dan stemde het ook tot tevredenheid, dat de omzet aan de L.G.C. in Maart en April 1941 in totaal f 614.000 was tegen f 514.000 in de overeenkomstige maanden van 1940. Minder prettig was de mededeeling. dat van annuleering der provinciale tuinders- credieten geen sprake kan zijn in overeen stemming met de beschouwing, die daar over in de Schager Courant van 13 Mei 1.1. werd gehouden. De credieten van hen. die geen bedrijf of zoo- goed als geen bedrijf meer hebben, worden regelmatig door ge meenten en provincie afgelost. Evenals de vorige week was het dleze week nog stil aan de veilingen. Zoolang er nog geen nieuwe aardappelen worden aan gevoerd, zal dit wel zoo blijven. Wannéér de aardappelen aangevoerd worden, ligt nog in het duister, daar er hoogstwaar schijnlijk een rooi verbod' voor vroege aard appelen zal worden uitgevaardigd tot een bepaalden datum, wat de opbrengst zeer zeker ten goede zal komen, maar toch wel van invloed zal zijn op de nateelt op de vrij gekomen akkers. Aan de veiling te Noordscharwouidie ging weer het minst om. Daar werd alleen wat rabarber aangevoerd. De aanvoer van dit product was aan de Broeker veiling vrij groot. Meer dan 100.000 Kg. werden daar verhandeld. De maximumprijs ervan was f 8. Veel ervan bracht diien prijs op. Voor de afwijkende kwaliteit, alsmede voor de niet voor export geschikte, werd f 6.40 be taald. in elk geval een prijs, waarmee de tuinders tevreden zijn. Bloemkool kwam er ook aanmerkelijk meer dan verleden week. Voor de grootste sorteering was een maximumprijs van 18 bepaald, voor de kleine f 13.50. De meeste werd voor f 18 en f 14.40 verkocht, zijnde de laatste prijs 80 voor afwijkend goed. Tomaten kwamen er ook wat meer. of schoon nog van weinig beteekenis. De eerste marktdag werd nog f 51 betaald, later f 48. voor alle tomaten, ook voor de volriipe. die dus Ook onder die prijsregeling vielen, dit in tegensteLling met sommiger De Alkmaarsche burgemeester was vol lof over dit geschenk, dat voor het stadhuis Zijner gemeente zeker een sieraad mag worden genoemd. In den loop van de vol gende week zal het raam naar Alkmaar worden overgebracht, waar het in de hal van het gemeentehuis zal worden aange bracht. In den loop van de maand Juli zal het raani door een commissie uit de Amers- foortsche ingezetenen aan het gemeentebe stuur worden overgedragen. EEN GOED GEVOLG VAN DE NIEUWE PACHTWET. (A.N.P.) De polder de Schermeer ver pachtte ieder jaar de grasbermen langs de wegen. In de jaren 1939 en 1940 had zij o.m. grasbermen verpacht aan een arbei der met een drietal koetjes, die hier zijn dieren in leven kon houden. Aan het eind van het vorige jaar stond de polder de bermen evenwel af aan een grooten boer, zoodat de arme landman doodelijk gedu peerd werd en zich gedwongen zag zijn koeien op te ruimen. Hij wendde zich tot de pachtkamer van het kantongerecht te Alkmaar en vroeg deze te beslissen, dat de pachtverbintenis tusschen hem en den polder nog voortbe- staat. Dat verzoek werd op 4 Maart j.1. afgewezen. In hooger beroep echter heeft het hof te Arnhem verleden week beslist, dat de pachtovereenkomst tusshen den verzoeker en den polder nog voortbesta at. Er is hier mede dus recht gedaan aan den zwakke en paal en perk gesteld aan de willekeur van den machtige. Ongetwijfeld een goed gevolg van de nieuwe pachtwet! XANDOPSPUITEN GEGUND. Het ophoogen met zand door middel van opspuiten van het terrein ten noorden van den Kruseman van Eltenweg, alhier is voor rekening van het gemeentebestuur gegund aan de N.V. Amsterdamsche Ballast Mij., voor den prijs van f0.95 per M3, terwijl de totale kosten zijn geraamd op f42.750. ZURE OUDESLUIS Prachtexemplaren „Visschers", die men mitsen kan. Den eersten Pinksterdag huurden drie. Amsterdamsche visschers voor een gerin.l bedrag hier een bootje om te gaan visschen De eigenaar keek echter vruchteloos naar zijn vaartuigje uit, want er kwam niets op dagen. Na lang informeeren kwam hij tot de ontdekking, dat zijn boot onbeheerd in 't Noord—Holiandscli kanaal was achter gelaten, vanwaar hij het maar weer roei end huistoe heeft gehaald. Verschillende fuiken van een visschersman waren even eens gelicht. De heeren hebben zich dus gratis varen en visch verschaft. Een van de drie is echter bekend, wellicht zal dit „uitje" den Amsterdammers niet zoo goed bekomen, als ze gedacht hebben. GENOEGELIJKE VOETBALWEDSTRIJD. Den eersten Pinksterdag werd op het veld van DOSKO een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tusschen „De Vetera nen" en DOSKO II, die allergenoeglijkst verliep. De keeper van DOSKO moest heel wat goedgemikte ballen uit zijn goal hou den, wel een bewijs, dat de Veteranen het spel nog kenden. Toch wist de DOSKO- ploeg met 10 den eer aan zich te houden. Het puhliek genoot van dezen gezclligen wedstrijd. HARENKARSPEL DIRKSHORN AL TE BLIJ? Gistermiddag mocht Jane Tiebie van Kalverdijk met haar tante en nichtje, die tijdelijk in Kerkbuurt wonen mee een fiets tochtje maken en eenige boodschappen doen. Of het nu kwam door blijdschap dat zij met tante mee mocht, of dat de straatweg in Dirkshorn op sommige plaatsen wel wat smal is, in ieder geval Jane was op een moment geen baas over haar stuur meer, reed tegenover het woonhuis van den heer Jan Komen Sr. pardoes in de ringsloot en geraakte met fiets en al kopje onder. Gelukkig was er direct hulp bij de hand, eenige kordate vrouwen, die oogenblikke- lijk de wasch in de steek lieten en Jane weer op het droge wisten te krijgen. Ter wijl de drenkeling door de vrouw van C. Rijs van droge kleeren werd voorzien en een kostbaar kopje thee voor het kalmeeren der zenuwen werd gedronken heeft Simon Grin de fiets uit het zilte nat getroken en zorgvuldig afgedroogd. Na dit evenement is tante met haar doch ters en nichtje naar huis gegaan, met de belofte het fietstochtje later te herhalen. SINT MAARTEN BURG. STAND OVER DE MAAND MEL Geboren: Trijntje, dochter van P. Frans en J. Wagenaar; Margaretha. dochter van C. Schuyt en G. Keppel: Johannes .Taco- bus, zoon van C. v. d. Stoop en A. Snijders; Dirk. zoon van R. Kooiman en E. Blees. Ondertrouwd: Johannes Glas en Aaltje Bakker. Getrouwd: L. Kaaij en E. A. Ditvoorst; K. Brouwer en A. de Vries. Overleden: Geene. meening. dat die voor hoogere prijzen mochten worden verkocht Met den aanvoer van witlof gincr het in neerwaarische lijn. De tijd voor dit pro duct loopt gauw ten einde. Een maximumr prijs was hiervoor niet vastgesteldi, ook niet voor het binnenland. Er werd nog een bevredigende prijs voor betaald: voor eerste soort f 14 tot ruim f 18 en voor tweede soort f 6.90—12. Aan de Broeker veiling kwain ook nog wat sla. Aanvankelijk mocht nog f 5 wor den betaald, later f 4. Voor deze prijzen is alles afgenomen. Ten slofte kwam er nog een kleine hoe veelheid spinazie, die den daarvoor be paalden maximumprijs van f 7 opbracht.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3