Even Uw vinger M Uit Alkmaar Achttienduizend meter op de autoped SCHAGEN meneer Donderdag 5 Juni 1941 Tweede blad NIEUWE N1EDORP PINKSTERKERK IS. De kermis mocht zich in een zeer druk "bezoek verheugen en kan ovèr alle kanten, uiterst geslaagd genoemd worden. Alles had een uiterst prettig en gezellig verloop en er werd geen wanklank gehoord. De Zon dag was wel de drukste dag en de beide zalen van Kossen en Gelder waren vrijwel geheel vol met kermisgangers. Onder het genot van een pracht stuk muziek in beide zalen was de stemming er al gauw goed in. 's Middags werd een voetbalwedstrijd ge speeld tusschen Nieuwe Niedorp 2 en een combinatie van Winkel welke in een ver diende zege n.1. 1-4) voor de Niedorpers eindigde Het was een prettige en sportie ve wedstrijd met behoorlijk spel. Maandag en Dinsdag waren er kolfwedstrijden bij Gelder voor welke uitslag wij naar een apart verslag wijzen. Dinsdagavond werd door de Veteranen van N. Niedorp gespeeld tegen een .elftal van Terdiek welke wed strijd door veel publiek werd bijgewoond. Het was een leuke wedstrijd met soms ver makelijke momenten. De Terdiekers' wisten verdiend met 31 te winnen. Het was OOME KEES die met een pracht schuiver in de hoek de Terdieker keeper, welke goed op dreef was wist te verschalken en daar mee de eer te redden. Na de wedstrijd allen naar de Prins Maurits waar Anny Walch met zang en accordeon de stemming er wel in wist te houden, en tot sluitingstijd was het er een gezellige boel. Alles met elkaar een prettige pinksterkenmis. KOLVEN. DE SAJETTERS OP DREEF. Maandag en Dinsdag werden kolfwed strijden gehouden in de baan van de Prins- Maurits waaraan 34 kplvers deelnamen. Er werden, drie partijen geslagen en er werd door elkaar heel goed gekolfd. Vooral de sajetters hadden er danig kijk op en wis ten op niet minder dan 5 prijzen bèslag te leggen. De uitslagen waren: le klas: 1. P. Goet, Nieuwe Niedorp 148 punten; 2. P. Gelder, Oudkarspel 144 p.; 3. J .Goet, Alkmaar 142 p. Serieprijs J. Gelder N. Niedorp met 55 p. 2e klas: 1. S. G. Wit, N. Niedorp 152 p. sa jet; 2. J. Keetman id. 144 p. id.; 3. P. Goet, Zuidscharwoude 130 p. id. na loting met K. Kistemaker, Barsingerhorn. Serieprijs J. Hart, N. Niedorp, sajet, 55 p. 3e klas: 1. Dr. de Boer, N. Niedorp 127 p.; 2. K. Dekker, Barsingerhorn 123 p. sajet; 3. R. Blom Noordscharwoude 11 p. Serie prijs Jochem Blauwboer, Barsingerhorn, 47 punten.De prijzen bestonden uit kunstvoor werpen. HEER-HUGOW AARD BURGERLIJKE STAND. Over de maand Mei 1941. Geboren: Johannes Maria, zoon van C. J. Schuit en E. M. Koenis. Gerardus Cornelis Maria, zoon van P. Appel en G. L. Schilder. Jacobus Adrianus, zoon van J. Groenveld en en A. de Graaf. Petronella, dochter van J. van Scheijen en A. Verhoeks. Johannes Cor nelis Jacobus, zoon van J. J. Baars en C. A. Portegijs. Gijsbertus Cornelis, zoon van M. Dekker en M. C. Dudok. Petrus Wilhelmus, zoon van J. de Groot en W. Dekker. Ana, dochter van Jc. Huibers en A. Vroegop. Adrianus, zoon van D. Jongkind en A. Dek- AdrianuS' Antonius Maria, zoon van A. W. v. d. Molen en A. Beers. Simon Jacobus Ma ria, zoon van N. Buter en J. v. Schagen. Tiny, dochter van C. Oostmeijer en M. C. Keet- man. Margaretha Maria, dochter van W. L. Schilder en M. Beerepoot. Johanne Maria, dochter van A. de Boer en P. Th. Klingen. Petrus Adrianus, zoon van Th. de Jóng en A. Zuurbier. Stephanus Jacobus, zoon van J. Admiraal en E. C. Smit.. Maria .Toana, dochter van P. Brink en J. Mul. Johannes Petrus, zoon van C. J. Kuilboer en A. C. Dirksen. Ondertrouwd: Johannes Leek, 28 jaar, Avenhom en Cornelia Berkhout, 28 jaar. Pe trus Nicolaas van Schagen, 29 jaar, Anna Paulowna en Maria Adria'na Suiker, 23 jaar. Adrianus Huisman. 3-4 jaar, Sijbekarspel en Margaretha Bos, 23 jaar. Nicolaas Simon Sprenkeling, 21 jaar en Bertha Jacoba Bes, 19 jaar. Gehuwd: Th. Smit en E. Zuurbier. A. Berk hout en B. Sneekes. J. P. Koomen en G. E. Schilder. S. de Wit en L. J. Borst. J. Leek en C. Berkhout. P. N. v. Schagen en M. A. Suiker. Overleden: Johanna Agatha de Groot, 7 wk., dochter van N. de Groot en G. M. Mosch. Trijntje Zweet, 62 jaar, wed. v. Th. Comandeur. Herman Voorbrood, J1 dg., zoon van H. Voorbrood en E. G. Herlijn. Willem Korver, 56 jaar, echtg. van M. Glas (overl. te Alkmaar). Wilhelmus Jacobus van Gaaien, 71 jaar, echtg. van B. A. M. Waanders. SCHAGEN VETERANEN—P.W.N. 3—2. De Schagen veteranen deden het gister avond slecht. Dat zij er desondanks in ge slaagd zijn een kleine 32 overwinning te behalen komt slechts, omdat ook de PWN- mannen hun dag niet hadden, terwijl keeper v. d. Kuit eeyige blunders maakte, die op een doelpunt uitliepen. De partijen waren vrijwel even sterk en waren om beurten in den aanval. Toch duurde het geruimen tijd voor een goaltje kwam. Na ongeveer een kwartier spelen loste van Geelen een ver schot, van der Kuit liep uit, doch de bal kwam juist voor hem op den grond, en verdween met een boog in het doel en reeds spoedig daarna ver dween de bal voor de tweede maal tusschen de palen, zoodat de rust met een 2—0 voor sprong voor de veteranen kwam. Na de rust wisten de veteranen nog een maal te scoren, doch toen was het ook af- geloopen. De waterleidingraannen drongen meer en meer op ön tenslotte werd hun werken met een doelpunt bekroond, waar aan Capelle even later nog een tweede toe voegde, zoodat het einde kwam niet een kleine, doch eervolle nederlaag voor het P.W.N.-team. BEKNELD. Gistermorgen was Jantje Gouwenberg op de onbeheerd staande bakfiets van bakker Schenk geklommen. Hij gleed er echter af en raakte daarbij met zijn been tusschen 't. wiel bekneld. Na veel moeite wist men het knaapje uit zijn benarde positie te bevrijden. Hoewel het geval zich oorspronkelijk ernstig liet aanzien, bleek het toch nogal mee te vallen en gisteravond liep Jantje weer lus tig over de Markt te draven. THEATER ROYAL. „ROZEN IN TIROL." Lustig en luchtig, ziedaar den aard van de film, die Royal ons deze week brengt. Onder de bekwame regie van Geza von Bolvary is „Rozen in Tirol" 'n bewerking van „Der Vogelhandier" een operettefilm van de zeer goedg soort geworden, een werk NIEUWE NIEDORP LANGEREIS. GOUDEN ECHTPAAR. 1 Tijdens de Pinksterdagen vierden onze plaatsgenooten H. de Graaf en T. de Graaf Keizer hun "O-jarige echtvereeniging. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat hhet. echtpaar al dien tijd in hetzelfde huis heeft gewoond, in welk huis de vrouw 73 ■I Foto De Weerd. jaar geleden geboren werd. Tevens waren zij al die vijftig jaar trouwe lezers van de Schager Courant. Alhoewel het gouden paar een en ander in stilte heeft gevierd, heeft het hun niet aan belangstelling ontbroken. De oude lui bevinden' zich nog in een goe den wèlstand en hopen nog menig jaar lezer van ons blad te zijn. dat in alle opzichten aan de hoogste eischen voldoet. De technische bewerking is inéén woord af, de opzet is grootsch en de inhoud is rijk aan geest, zoodat men niet alleen vol bewondering de interessante gebeurte nissen volgt, maar zich bovendien kostelijk amuseert om de malle situaties, waarin de vorst van Lichtenberg komt.te verkeeren. De verwarringen, die er ontstaan, wor den voor het grootste deel gedragen door Hans Moser, Leo Slezak en Theo Lingen en men kan zich dan al wel reecis een voor stelling vormen van de gecompliceerdheid der verwarringen. Moser speelt een aantal scènes, o.a. poogt hij door een door een slaapmiddel bedwelmde danseres te bed te brengen en creëert hij een prachtig scènetje met een aantal champagneglazen, die onge lijk gevuld zijn en tenslotte gelijk ledig wor den. Lingen is de adjudant, van den vorst, die maar niet kan slapen en Slezak is als altijd prachtig verontwaardigd, louche en allerbeminnelijkst. „Rozen in Tirol" is een film, waarbij men zich kostelijk amuseert en die men vooral niet moet verzuimen. DE NEDERLALNDSCHE UNIE. Tot lid van den Gewestelijken Raad van De Nederlandsche Unie voor Noord-Holland is door het Driemanschap eveneens be noemd de heer J.de Veer, veehouder te Schagen. SCHAGER DAMCLUB. Eindstand Competitie 1940'41. gesp. gew. rem. verl. pt. Joh. Bremer 16 11 2 3 2i J. de Vos 16 9 4 3 22 K. Bruin 16 6 5 5 17 C. Sprenkeling 16 6 5 5 17 J. Willemse 16 5 5 7 14 K. Winkel 16* 6 2 8 14 C *v. d. Oord 16 6 2 8 14 J. Keet 16 4 5 7 13 G. Kos 16 3 3 10 9 2« klas: Westerman 16 10 3 3 23 Eriks 16 8 4 4 20 Peetoom 16 8 3 5 19 Grootes 16 9 0 7 18 v. Ruiten 16 7 3 6 17 Mienus 16 6 3 7 15 Visser 16 7 1 8 15 Boonacker 16 4 2 10 10 Schot 16 2 3 11 r De eerste en tweede van beide klassen ontvangen een medaille. De hceren Westerman-en Eriks en J. Keet en Kos, spelen promotie-degradatie om twe< plaatsen in de 1ste klas. De volgende partijen zijn gespeeld: EriksKos 1—1 Eriks—Keet afgebr. Er kunnen zich nog enkele nieuwe leden opgeven voor de volgende competitie. Er ont breken nog 3 leden voor de op te richten 3e klasse. ALCMARIA II IN DE PROMOTIE DEGRADATIE COMPETITIE. Aan de tweede elftallers van de withem- den staat nog een zware competitie te wachten. Als kampioenen in hun afdee- ling van de reserve-derde-klasse zullen ze hebben te spelen om een plaats in de reser ve-tweede klasse. Degradeeren moet daar W.F.C II, maar er zijn behalve Alcma- ria II nog twee gegadigden, n.1. V.V.A. II en Q.S.C. II. Deze vier ploegen zullen ge durende de komende 6 weken een compe titie hebben uit te vechten, die Zondag a.s. wordt ingezet met, den wedstrijd Alomaria II—V.V.A. IIop het Sportpark. ALKMAARSCHE SPORTDAG OP 21 JUNI A.S. Naar we vernemen is thans definitief be sloten op 21 Juni a.s. een Alkmaarsche sportdag te organiseereu. Het publiek zal kunnen profiteeren van een turndemon- stratie. waaraan verschillende Alkmaar sche vereenigingen zullen deelnemen. Ver der zal de A.V.A. zorgen voor een athletiek- programma en zullen er een hockey en een voetbalwedstrijd worden gehouden. In deze laatste speelt een Alkmaarsch elftal tegen H.B.C. (Heemstede-Berkenrode-Combinatie). Deze ploeg, die voorheen in de B.K. compe titie speelde, eindigde dit jaar als derde o.a. achter E.D.O. Intusschen speelde Zon dag j.1. een elftal van Alcmaria, waarin ver schillende tweede en derde elftallers wa ren opgenomen te Heemstede tegen H.B.C en bereikte 'n gelijk spel, 3—3. Dit zou be- teekenen, dat althans op papier, een Alk maarsche overwinning vrij zeker mag wor den geacht. Overigens lijkt het een goede gedachte ook een hockeywedstrijd te houden. Dit fraaie en vooral zeer snelle spel bezit nog betrekkelijk weinig populariteit. Het zou ons al zeer verwonderen, wanneer zij, die er eenmaal kennis mee hebben gemaakt, niet meer en meer tot. de geregelde bezoe kers zullen gaan behooren. DE ALKMAARSCHE MANNENZANGVER. „ORPHEUS" JUBILEERT. Naar men ons meedeelt herdenkt dit jaar de bekende mannenzangvereeniging „Orpheus" haar 35-jarig jubileum. Deze gebeurtenis zal worden herdacht door een groot concert DE BEREIDING VAN MAGERE KAAS. Reeds sedert eenigen tijd loopen geruch ten over de bereiding .van geheel magere kaas. Omtrent de vraag of en wanneer daaromtrent voorschriften zijn te ver wachten. konden we geen nauwkeurige in formaties ontvangen. Wel zijn door de rijksmerkenfabriek te Leiden proef-merken gemaakt, zoodiat de organisatie blijkbaar verder wordt uitgewerkt. Deze merken zul len het, opschrift MAGER dragen, terwijl verder vermoedelijk ten einde het ver schil met de andere merken duidelijk in het oog te doen vallen de vorm vierkant zal zijn en de kleur rood. AAN DE ALKMAARSCHE SCHOLEN WORDT MELK GEDRONKEN. Gistermorgen is aan de Alkmiaarsche scholen een begin gemaakt met de ver strekking van schoolmelk. Ter gelegenheid van de eerste uitreiking er van was door den burgemeester een kleine bijeenkomst georganiseerd in de Hofdijkschool. Intusschen is de maatregel nu doorge voerd. naar we hopen ten voordeele van de betrokken kinderen. BERGEN EEN ZELDZAAM JUBILEUM. 3 Juni herdacht mej. Aaltje Klos een zeldzaam jubileum. Wie Bergen kent, kent juffrouw Klos, die altijd blijmoedig door 't leven gaat en voor een elk een vriendelijk woord over heeft. Geen wonder, want Dins dag is het veertig jaar geleden, dat. mej. Klos voor het eerst uit „naaien'' ging en zij verstond haar vak zoo goed, dat de naaihui- Mej. AALTJE KLOS. (Foto; ten Bruggèncate). zen snel uitgroeiden, zoodat zij nu bekend is, bij tal van huisvrouwen, die haar een warm hart toedragen. Niet alleen, omdat zij kundig is en snel werkt; niet slechts omdat ze zoo handig is met de naald, dat zij op inderdaad geniale wijze van oud, nieuw weet te ma kent, maar vooral ook om haar bescheiden heid; niets wat in een huisgezin voorvalt, komt door mej. Klos buiten de muren van het huis. Bovendien heeft ze een prettig en plooi baar karakter en kan zij buitengewoon goed met kinderen omgaan. Altegaar reden, welke haar stempelen tot een naaister, die dooi de huisvrouwen zeer gezien is. Moge zij daar om riog tal van jaren Aaltje Klos blijven, zooals we haar thans kennen. Aan belang stelling zal het de jubilaresse zeker niet ontbroken hebben. DE VEREENIGING BERGEN—SCHOORL. Uit goeden bron vernemen wij, dat de vereeniging BergenSchoorl per 1 Juli een feit zal zijn. Rensje Bart (vijf jaar) van Opmeer naar Schagen. Schagen 18,1 staat op het bord van den A.N.W.B. in de buurt van Opmeer. Rensje Bart, oud vijf jaar, drie turven hoog, heeft deze achttienduizend één honderd meter op een ochtendje in haar eentje „genomen" op de. autoped en ze was niet eens erg moe toen ze zich bij de finish haar groote getrouwde zustér in Schagen kwam melden. Haar zwager, Kees Kruit, die inmid dels zijn records door deze jeugdige schoonzuster met stukken gebroken zag, was natuurlijk geweldig trotsch op haar en de goede oude „vloo" van de Rallye Monte Carlo moet in haar vergeten hoekje van de garage aan de Loet een luchtsprong van plezier gemaakt heb ben.. Rensje is toch maar met de autobus teruggegaan, nadat eerst vader en moe der telefonisch op de hoogte waren ge steld, want die wisten van niets. Heel verwonderd waren ze niet, ver telt moeder Bart, 't is niet de eerste tocht, die zus op de loopfiets gemaakt heeft ,ze is ook al eens de richting van Hoorn uitgeweest, maar toen heeft een kennis haar onderweg opgepikt en te ruggebracht. Toen was ze op weg naar Opoe, die in Avondlicht woont. Verbieden schijnt niet te geven, ze is nu eenmaal gek met dat ding. We heb ben al gezegd, dat ze in 't spinnehok moet, maar ze heeft toen ze thuis kwam gezegd, dat 't fijn was en dat ze nóg eens gaat. Echter heeft ze beloofd, dat ze 't voor uit zal zeggen. Dan moet er maar iemand op de fiets mee. er zal wel niets anders op zitten.. Rensje Bart en haar loopfiets. Van Opmeer via Verlaat en Onde Nie dorp naar Schagen, 18 K.M.1 (Foto Fred. Groot.) Rensje Bart heeft nog niet den leef tijd om de publiciteit ter verhooging van den roem naar waarde te schatten en ze heeft voor den man met het kiek- kastje een slechts zéér matige belang-, stelling.Als we aan mekaar gewend zijn, vertelt ze dat ze de „kleintjes" bij de Mallegatsbrug teruggestuurd heeft, want eerst waren ze met z'n vieren op slap, en de jongste van de club was pre cies twee jaar. Verder zwijgt ze hard nekkig over het avontuur.. We zullen dat nu ook doen, maar 't zou niets verwonderen of we zullen den naam Rensje Bart in de eerstvolgende jaren onder „sportnieuws" nog wel eens tegenkomen. 't Was inderdaad., een prestatie! De alg. voorzitter, de heer Reinders Folmer overhandigt tijdens de keuring van trek paarden te Slootdorp den wissel beker aan den heer Dieïeman. Op den achtergrond de kampioen „Beatrix van Wleringen»eer". (j?0t© Fred. Groot). De eerste operatie goed geslaagd. En toch... het doet zoo op het eerste ge zicht wat luguber aan. als men een die naar Hermandads een eerzaam burger bij den vinger ziet vatten, dezen vinger in hei roet ziet drukken en hoort mompelen: ,Ecn mooi prentje"... 't Zou ons tóch niet ver wonderen als 't hart van den delinquent bij 't naderen van het gewichtige moment wat sneller geklopt had en hij in gedachten de deuren van de Schager Sing Sing voor ziel) heeft zien openzwaaien, vooral toen de be waker der broeders van de slappe lip, vuist vechters en andere logés, bode de Vries in de deuropening verscheen en een veelbe- teekenende blik op het tooneel vóór hem wierp, 't Zal wel wennen en we weten alle maal dat 't nuttig en goed is, deze vinger- afdrukkerij,vmaar... het was toch met een zekeren mannemoed dat de eerste Schage- naar, de heer Abbring, zijn hand in die van veldwachter Flapper legde... 't Moet gezegd worden, ook de heeren ambtenaren waren niet zoo onverstoorbaar en gelijkmoedig als anders, en de voorbe reidingen waren vele en lang. Toen de heer Abbring eenmaal zijn vin ger had uitgestoken, en de afdruk keurig op 't persoonsbewijs stond, kwamen de si garen, (om onjuiste veronderslellinccn 'bij voorbaat ten schande te maken, uit het e:gen hamsterdoosje, van den eersten amb tenaar, mijnheer Holtrop) de feestvreugde verhoogen. Hij is bést, vond de voorganger in de vingerdrukkunst, dat wondje op m'n top- pie kan je ook zien; Inderdaad, heer Abbring, gij zult Uw identiteit nimmer meer kunnen loochenen, evenmin zij die na u komen. Het is een A tot Z polis, die alle risico's dekt. (Foto Fred. Groot.) Het gewichtige moment: Veldwachter Flapper neemt den vinger van den can- i didaat voor het persoon^- j bewijs,' doopt denzelve (niet de candidaat, alleen maar zijn vinger) in den roetachti gen inkt, en maakt de vinger afdruk. Een bakje benzine staat gereed, waarin de vin ger gereinigd kan worden. Flapper is al zoo getraind dat hij niet meer naar zijn werk behoeft te kijken.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5