St Vincentsnacht Dr. Hoekstras Barsingerhorn heeft Eieren een wapen Schagen 1168 Bloedzuiverende Gezondheidspillen koolvlieg gevonden SCHAGER S SNIK/ES Saterdag 7 Juni 1941 Tweede blad (Vervol*). Op de beide Burgten van Schaden en Ha rinxhuizen was op dit oogenibliik, behalve de gewone drukte, die ontstond, om alles in itaat. van verdediging en tegenweer te stel len, nog een andere oorzaak, waardoor alles i rep en roer verkeerde. Heden was op de belde Burgten de tijding ontvangen, dat vóór eenige dagen de grijze Burgtheer van Harinxhuizen met zijne klein dochter Anna, die de verloofde was van den Poedestaat van Scagen, op hunnen terugtogt eener reize, waarvan zij reeds eenige dagen verwacht werden, door Eg- ïonds gewapende mannen bij het Oudorper- veer onverwachts waren overvallen en in gevangenschap naar het Kasteel van Eg- ïiond gevoerd. Hoe dringend in deze dagen, nu elk (ogenblik de Graaf den inval kon onderne- iven, de tegenwoordigheid van den Poede- itaat Sicco van Scagen. op zijnen Burgt en het Westfriesche krijgsvolk, waarvan hij llgemeene aanvoerder was, werd vereischt, och kan hij zijne geliefde en haren grijzen [rootvader Bokko vam Harinxhuizen niet in Ie magt, van zijn meest snooden vijand la- en. en het is nu juist het oogenblik, dat hij, lergezeld vam zijne vrienden, de Edelen Wbe van Hoogwoude en Roelof van Wijde- esse. benevens zes goed gewapende en van trikken en bindtouwen goed voorziene vas- sllen. zich langs omwegen naar het kasteel an Egmond heeft begeven, om onder be- [unstiging van den avond, bij verrassing in len Burgt te dringen en de gevangenen te erlössen. Er op steunende dat Egmond het rootste deel zijner vassallen wel met zich aar het Grafelijk leger zal gevoerd hebben. Blooven zij wel te zullen slagen; de voor- igtigheid van Graaf Floris kennende, twij gen zij er niet aan. om nog vóór den inval jrug te kunnen zijn, daar deze zich zeer Eiker eerst van de deugdzaamheid en kracht an het ijs zal vergewissen. Tegen den avond van den dag zijn zij ings omwegen veilig in de nabijheid geko men van de groote en trotsche Burgt des éeren van Egmond. Onder eenig voor- endsel verschaft de Heer van Scagen zich en toegang en door de zware mist. en duis- rnis van den winteravond begunstigd, ■ingen allen op hetzelfde oogenblik het inket binnen. Lang en moeijelijk was de rijd met. Egmonds vassallen. Ofschoon in- erdaad Egmond met het. grootste deel der jnen zich in het grafelijke leger bevonden, ch was de Burgt zeer goed bewaakt, en men hangen en wanhopigen strijd moesten strijden, om hun doel te bereiken. Meer n eens verkeerde de Heer van Scagen en zijnen in gevaar van voor de overmagt te oeten wijken of van hunne gewaagde en ekelooze onderneming het slachtoffer te orden; te meer nog. om dat het grootste stal dienstmannen van Egmond. hoe ook irbaasd en verbluft door de overrompeling, odra zij bemerkten, dat eeen leger van estfriezen, maar slechts een klein getal tene waaghalzen hen bestookten, die roe- iloozen steeds met hunne zwaarden doode- trachtten te treffen. Gedurig ontving ook de een, dan de ander eene wonde. )ch wilde de Heer van Scagen, niet dan uitersten nood, iemand dooden. Geen lof of moord was zijn doel; slechts de ge- mgenen te verlossen en zoo spoedig mo- lijk die dierbaren in vrijheid terug te voe- n. was heden zijn voornemen. De door. zijn vassallen meegebragte strik- in en bindtouwen dienden uitmuntend om Egmonds dienstmannen om te werpen, zóó voor het gevecht onschadelijk te me- in. Achtereenvolgens mogt het hun dan ik gelukkt*. om door onbezweken moet behendige wendingen allen t.e binden en de wachtkamer te bewaken. En zoo had- n zij dan eindelijk te handen ruim om vrij onbelet de gevangenen in vrijheid te stel- De vlakte voor het oude dorp Scorel aan m voet van het Bergerhosch af tot aan oet. levert inmiddels een schouwspel op, lo bónt. maar zoo prachtig tevens, als men :h kan voorstellen. Moeijelijk is een legerkamp van dien 1. maar vooral zóó als dat was, met een jenwoordig kamp te vergelijken. De eitie was zoo gunslig als ooit een veldheer lor zijn leger kon uitkiezen. Tegen de ru- winden beschut door de hooge duinen. ENT U was hetzelve van het vijandelijk Westfries land gescheiden door eenen breeden, doch ondiepen en moerassigen waterstroom, het Reekerwad, dat zich uitstrekte van Petten af tot verre achter Koedijk, thans nog dui delijk op te. merken in de daar gelegen lage landen, de Reekerlanden genaamd. Op dat terrein waren in lange rijen de ten ten opgeslagen van de Edelen en Ridders. Al naarmate de tijdelijke bewoners over middelen kon don beschikken, of gewoon waren in gemak en weelde te leven, waren vele dier tenten van binnen zelfs behangen met draperieën van zijde en fluweel, en voorzien vah alle die voorwerpen, die tot. gemiak en veraangenaming van het kamp leven konden strekken. Vóór elke riddertent was de banier ge plant. waarop in schitterende gekleurde borduursels, of in goud en zilver gestikte figuren de wapenschilden en blazoenen des Ridders prijkten. Hoog boven allen uit wap perden de banieren en baanderol'pn van Holland en van Graaf Floris, Achter en rondom de riddertenten waren de eenvoudi ge linnen tenten der vassalen gegroepeerd, die. veel meer in getal, door hunne eenvou digheid medewerkten om d'e Dracht van die heeron te meer fe doen uitkomen. Niet min der bont en prachtig was de kleeding van de onophoudelijk door elkander krioelende sterke bevolking van het kamp. De in hunne eenvoudige wambuizen gekleede gewapen de dorpers en de meer ten strijde uitgeruste vassallen begaven zich lelkens eerbiedig ter zijde. wanneer een of meer der groote Hee- ren hen ontmoetten. De blinkende, fijn ge polijste, rijk met goud en zilver geëmailleer de, harnassen dier Ridders kaatsten eiken lichtstraal, dien zij opvingen, tienvormig te rug en hunne rijk met borduursels en galon hezette zijden en fluweelen mantels waren prachtiger en kostbaarder dan van menig vorst., te meer nog rijk aan afwisseling, daar niet. alléén Kcnnemers of Hollandsche Ede len, maar uit alle oorden Ridders en Ede-, len daar waren vereenigd, en overmoedig wegens de groote magt. die zij met elkander uitmaakten, dachten zij slechts aan penen zegefogt en had ieder de meeste pracht en praa.1 tentoongesteld. Verscheidene weken waren zij reeds in hel kamp gelegerd, maar nog was- de winter niet met genoegzame kracht ingevallen. Nu had het echter sedert, eenige dagen zoo sterk gevroren, dat, de wateren reeds met een dikke ijskorst bezet waren en had men zich overtuigd, dat hetzelve reeds zware vrachten kon dragen en dal ook de moeras sige bodem wel genoegzame hardheid had hekomen. Daarbij bragt nu de gevallen sneeuw en den strenge koude veel bij om het. leven in het kamp onaangenaam te ma- kpn, waarom de meeste Edelen niets liever verlangden dan om eindelijk den inval te wagen. Bij hen was slechts wraak en rooflust, maar voorail ook overmoed de drijf veer, doch Graaf Floris, de magtige en heerschzuchtige. maar in Westfriesland zoo vaak en nu laatstelijk in Vlaanderen zoo diep vernederde, hij kende bij ondervinding, zoowel West friesland en de West friezen. Hii wist te eoed dat menigeen dier hoogmoedi ge en zoo zeer naar den strijd verlangende Edelen nimmer zijnen vaderlijken Rurgt zou terugzien. I-lij wist te goed. dat elke vqp*s grond van Westfriesland met bloed betaald moest worden en dat voor eiken Westfries, die viel. tien der zijnen dat offer met hun leven zouden moeten hoeten. Hii durfde zich nog niet met zijn leger op de West friesche meren en moerassen wagpn. maar wilde zich eerst méér va.n de sterkte van het ijs vergewissen. (Wordt vervolgdi). (Het eerste artikel kwam voor in ons nummer van Zaterdag 31 Mei). (ze pillen hebben een zacht-laxeerende, irsterkende kracht, sporen de nieren tot itere werking aan, regelen de spijsverte- pe. wekken de eetlust op, voorkomen (ofdpijnen. duizeligheden en zuiveren het oed van alle onreinheden zonder in het inste te schaden. De werking dezer Hoekstra-bloedzuiveren- pillen bestaat daarin, dat zij de stof- isseline en de af- en uitscheidingen in ït eeheele organisme bevorderen. Te gebruiken 3 maal daaes Z—6 stuks. Ten tijde van voor en najaar gebruikt ttorkomen zij vooral vele ongesteldheden 5 ot. 90 ct. f 1.58 per doos met gehruiks- inwijzing en inhoud van 70. 135. 250 pil- n. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en Winkeliers welke drogist-art. verkoopen. van de NU IS HET OPPASSENI Eenigen tijd geleden heb ik, aldus schrijft ons de heer v. Herwijnen, ambtenaar Plan- tenziektenkundigen Dienst, beloofd, dat ik waarschuwen zou. metwelwillende mede werking van de redacties der verschillende courantei dan, zoodra de eieren van de kool vliegen verschenen zouden zijn. Ze waren en zijn nu nog in betrekkelijk klei ne hoeveelheden aanwezig, bovendien is het weer tot nu toe van dien aard. dat wij voor een schadelijk optreden direct nog niet hang behoeven te zijn. Zoodra wij echter een periode van droog zonnig weer krij gen, wordt het een ander praatje. Dan moet zoo spoedig mogelijk gegoten worden met vruchtbooracarholineum 0.3 pet., met sublimaat. 0.1 pet. of bij wijze van proef, met, Abavit in dezelfde sterkte. Voor het leggen van kragen op naphta- lineringen is het nu eigenlijk al wat laat geworden, maar ook daarvan kan men toch nog resultaten verwachten als men "t spoedig doet. Misschien is echter alle moeite tevergeefs. Het komt immers meer voor. dat de schade van de koolvlieglarven zoo klein is, dat men er geen erg in heeft. Natuurlijk is het al tijd gewaagd om het er daarom maar op te wagen. Aardappelziekte. Van verschillende zijden zijn mij inlichtin gen gevraagd omtrent de verschillende ko- perbevattende aardappelsproeimididelen die nu meer gebruikt zullen móeten worden, omdat Normaal pappoeder haast niet. te krijgen is en de oude Bordeauxsche pap, voor de samenstelling waarvan kopersul faat noodig is. evenmin veel gebruikt zal kunnen worden. Het lijkt mij daarom wel gewenscht, een lijstje te geven van de sterkten, waarmede gespoten zal moeten worden. Dit lijstje ziet er als volgt uit; Cuprosa 1 tót IV2 pet. (1 tot IY2 kg. per 100 liter); Fusikrimp 1 tot P/2 pet.; Koper Bayer 0.40.5, 1IV2 pet.; Koper Bayer Conc. 0.60.8 pet..; Koperkalk Borchers 0.6—0.8 pet.; id. Bordola W\—Wz pet.; id. id. 0.6—0.8 pet.; id. Excello 0.60.8 pet; id. Tebo 0.60.8 pet.; id. Marquart 1IV2 pet.; id. Spiess 0.60.8 pet.; id. Wacker 1l1/?. pet.; lid. id. 0.6OS pet.; Koperoxvchloride Centraal Bureau 0.6—0.8 pet.; id. Wijnhoff 0.60.8 pet.; Koper Oud-Beijerland 0.60.8 pet.; Kopersept. 0,60.8 pet... Nosperit 1 pet..; Schurflsept. iIV? pet.; Tulpen wacker 0.4 ct.: Uraniakoper 0.60.S pet Hieruit ziet men, dat de percentages nogal uiteen kunnen loopen. De prepara ten met een hoog kopergehalte worden hoofdzakelijk voor het hespuiten van aard appelen gebruikt, de laag procent!ge zijn meer voor vrucht/hoornen of andere gevoeli ge gewassen (tulpen bijv.) bestemd. De laag procentige kunnen ook voor het bespuiten van aardappels gebruikt worden maar dan moet een hoogcre concentratie gebruikt worden, n.1. 1% tot 2*4 pet. Bij koper-Baver vindt men twee verschil lende concentratie aangegeven. 1—W?. pret. is voor vruchtboomen bedoeld, 0,40,5 pret. is voor bloembollen bedoeld. Bij die middelen, waarbij twee verschil lende concentraties zijn aangegeven, b.v. Cuprosa 1IV? pret. enz. wil dit zeggen, dat men voor de eerste bespuitingen van aardappelen begint met een zwakkere con centratie. dus met 1 pret. Bij de latere be spuitingen gaat men dan tot IV2 pret. Over het algemeen behoeft men bij aard appelen echter niet zoo bang te zijn voor de hoogere concentraties. Beschadiging komt met deze middelen niet spoedig voor. Men mag dus b.v. ook wel beginnen met een ietwat hoogere concentratie dan voor het begin is aangegeven. De meeste, misschien wel alle, van deze middelen bevatten reeds Naar motieven van het wapen van Willem van Beieren, die Barsingerhorn stadsrechten verleende „Gelet op het Besluit van den Secretaris generaal van het Departement van Al- „gemeene Zaken van den 14 Maart des „jaars negentienhonderd een en veertig, „nummer 8, verklaart de Secretaris van „den Hoogen Raad van Adel, dat daarbij „aan de Gemeente BARSINGERHORN „een wapen is verleend, waarvan de be schrijving luidt als volgt: Gedeeld: „I. in goud drie schuinbalken van keel; „II. Schuinlinks spitsgeruit van zilver „en azuur en een gedeeld linkerkwar- „tier: 1 in goud een omgewende „leeuw van sabel, getongd en gena geld van keel; 2 in goud een leeuw „van keel, getongd en genageld van „azuur. „Het schild gedekt met een gouden „kroon van drie bladeren en twee „paarlen. 's-Gravenhage, den 3 April 1941. De Secretaris van den Hoogen Raad van Adel: (w.g.) J. Ph. de Monté ver Loren." Inderdaad, wanneer burgemeester Loggers in de raadszaal zijn tong breekt over deze mededeeling van den Hoogen Raad van Adel en zegt dat de heraldische taal niet gemak kelijk te begrijpen is, heeft hij gelijk! Dat „keel" van de schuinbalken is geel, sabel is rood, azuur is blauw. De leeuwen op het wapen zien er eigenlijk uit of ze den eer sten dag hun heele broodrantsoen hebben op gegeten en de rest van de week op een zacht houtje hebben gebeten. Hoe het zij, Barsin gerhorn heeft een wapen en men had dat heuglijke feit feestelijk willen vieren. Reeds was over een „wapenbal" gedacht en in de groote zaal van „De Fortuin' was een ver- groote editie reeds opgehangen. Het dansver- bod verijdelde de plannen. Het is gebleken dat de Hooge Raad van- Adel de motieven van het wapen heeft ont leend aan dat van Willem van Bèijeren, de graaf die Barsingerhorn en Haringhuizen op 12 Mei 1415 per giftbrief stadsrechten schonk. Nu is dat niet zooiets heel bijzonders, de (Foto Niestadt) schrijver van de „geschiedenis van ons ge west" heeft eerder al eens aangetoond, dat de graven uit de middeleeuwen met het ge geven van stadsrechten niet él te karig wa ren. Het origineele schriftuur met het lak zegel er aan, berust nog altijd in het archief op het gemeentehuis, perkament én inkt heb ben den tand des tijds uitstekend doorstaan. De heer Schuitemaker, destijds onderwijzer te Barsingerhorn, heeft het stuk in heden- daagsch Nederlandsch omgezet en dan lezen wij, dat de graaf de stadsrechten gaf, „om dat de goede luiden en gemeene onderzaten uit onze dorpen van Barsingerhorn en Ha ringhuizen langen tijd in kranke en snoode regementen" gestaan hebben. Het bunder- verstand stond in die dagen in hoog aanzien, want de goede graaf beloofde uit 25 der rijk ste knapen van Barsingerhorn alle jaren 5 schepenen en uit, 15 der rijkste knapen van HaringhuTzen alle jaren 2 schepenen te ne men. Vier schepenen of meer zouden een man te waarschap (warskipü) mogen zen den naar den graaf om rapport uit te bren gen of verzoeken te doen. De graaf beloofde nog veel meer, hij zou o.a. zorgen voor een goeden schout en in het algemeen blijkt wel uit den vrijbrief dat de Barsingerhorners en Haringhuizers in die dagen een potje kon den breken! Een merkwaardig en kostbaar stuk, dat vermoedelijk niet zoo lang meer in het ge meentearchief bewaard zal blijven, omdat de burgemeester overweegt het naar Haar lem te zenden, waar op een veilige plaats meer van dergelijke historische documenten bewaard worden. een uitvloei er. Die behoeft dus niet te wor den toegevoegd. Bij het klaarmaken gaat men als volgt te werk; De afgewogen hoeveelheid-van de stof wordt in een emmer of vat gedaan en daar na wordt met zoo weinig mogelijk water eerst een papje gemaakt. Is alles goed op gelost en zijn er geen kluitjes meer in, dan kan de benoodigde hoeveelheid water wor den bijgevoegd. Opbruischen, zooals men dat hij normaal pappoeder gewend is, doen deze middelen niet. Daarop behoeft men dus niet te wachten. Bij het bekijken van de lijst zal men zien. dat het alleen Nederlandsche en Duit- sche producten zijn. Natuurlijk zijn de Engel sche en Amerikaansche middelen niet op gegeven omdat daarvan slechts heel kleine voorraden zoo hier en daar aanwezig zijn. Wel zijn er enkele Belgische middelen hij opgegeven. Het lijstje zou dus in vredestijd nog heel wat groóter kunnen worden. Nadere inlichtingen worden gaarne en gratis verstrekt. SCHAGEN, Vrijdagmorgen. Beste Stijntje En, heb je je wandelschoenen al weer voor den dag gehaald, want. jij doet na tuurlijk mee aan de Avondvierdaagsche hè? Ik zou ook graag meedoen, maar ik hoor toch-vast bij de eerste uitvallers en ik laat m.e liever niet. uitlachen. Ik kan net drie fteer den nieuwen weg om. hij ons en dan kan ik -precies geen pap meer zeggen. M'n lijn zit me in den weg. ik heb 't best gemerkt toen ik deze, week om de theesurrogaat ging naar nicht Mijn tje in Schagêrbrug. Heen ging nog wel, maar terug nou. Enfin, k heb een leuken middag gehad en je hoort nog eens wat. 'k Heb meteen die mooie tentoon- stelling gezienwaar vandaan een plaatje van in de krant staatwat hebben ze daar een fijn gymnastieklokaal zeg! Jammer dat al die plannen niet. zijn doorgegaan. Nicht Mijntje wist te ver tellen. dat de raad in geheime zitting zoowat besloten had aan cultuurverhef fing te gaan doen en ze zouden meneer Bont. den gymdirecleur, vragen, om hal- letten in te studeeren, die, zouden dan op de ouderavonden worden opgevoerd, ja, en 't kwam zoo m.ooi, ze konden nog een Russische juffrouw ook krijgen, die scheen goed op de hoogte te zijn van de- Russische balletkunst natuurlijk, en die rvas nog verjrteegster ook, dus die kon mooi in de plaais komen van Zuster Kuilman. Economisch hè? Burgemeester Breebaart moet er aan de ronde tafel vol van geweest zijn en meneer Velt man zou al aangezocht zijn om als technisch advi seur op te treden, maar jammer genoeg trok de dame zich terug, 't Moet nog wat knaps ook geweest zijn, dus 'f ivas na tuurlijk wel in de emmer. Enfin, we hebben nu in ieder geval in de opvolgster van Zuster Kuilman weer een Zuster die knop is in t verplegen, dus 'f kwam allemaal nog goed. En. de ouderavond had eigenlijk geen attractie noodig, die is attractief genoeg van zich zelf. Als je meester de Wilde es spreekt, moet je hem vragen of hij vooral tegen 2'n collega's zegt, alle na men voor candidaatlrfan van de ouder commissie even groot op het bord te schrijven, anders komen er ongelukken en ook moeten de meesters er vooral voor zorgen, dat de kinderen van hoog geplaatst en knap zijn, want. anders blij ven ze zitten, en als die kinderen dan naar een school in een andere plaats worden gezondenzeggen de menschen weer. dat t daaraan ligt. De menschen spreken zoo gauw kwaad, want je weet net zoo goed als ik. 't ligt hem altijd aan de meesters en nooit aan de kinderen. Maar dan zouden ze op een ouderavond bij jullie misschien óók over feodale toe standen spreken, net als in Schagêrbrug, en 'f gaat. bij jullie altijd zoo leuk. Nou ja. burgemeester Mijnlieff heeft geloof ik, nog geen kinderen, dus t zal bij jullie wel iosloopen. Zeg, Stijn, jij hebt zeker niet een klein beetje olie voor me om een paar vischjes in te bakken, hè? Ik heb 't al eens net als in de Jordaan, in de levertraan ge probeerd, maar dat ging niét. Nicht Mijn tje zei, dat t ook met petroleum kon, want laatst kwam er sen vischboer bij de distributie in Schagêrbrug en die vroeg om een toe wijzing van olie om visch in te bakken en toen vroeg de juffrouw aan loket, al „pe troleum, meneerMet een doodgewoon gezicht. Ik waag me er toch maar niet aan. Nicht Mijntje zei. dat de Schagêrbrug gers an ders maar wat grootsch zijn dat hun dorp distributiecentrum is, en de ambte naren vinden t vast ook wel fijn, t is daar echt vreugde en arbeid, 0 foei, arbeid en vreugde natuurlijk. Wordt er bii jullie niet eens een steen of een schilderij van de geëvacueerden aange boden? In den tijd van burgemeester Lovink was er bij zulk soort gelegenhe den na afloop óók nog wel eens een lol letje, net als in de Zijpe, 'f lijkt wel een droge boel in den polder tegenwoordig. Enfin, misschien trouwt er binnenkort wel eens een ambtenaar, en dan moet dr burgemeester maar eens wat water in zijn wijn doen. Zonder te morsen natuur lijk. In Schagen is weinig nieuws, of er is wel nieuws, maar dat is niet. geschikt voor publicatie. Dat zal ik je eersten Ker miszondag wel in je oor fluisteren. O ja, boter heb je niet mee te nemen, we smeren nu met ananaspasta, dat is vet tig en nattig maar 't combineert goed Alle gekheid op een stokje: 'f Brood is hier heusch zoo kwaad nog niet, dat was in '18 wel anders. Enfin, zooals ik je schreef, m'n lijn blijft even volslank en ik voel me zoo lekker als een kip. die met z'n nek over de braadpan heeft ge hangen, maar weer naar 't. hok terugge zonden werd. omdat de boterbon zoek was. Dag hoor! JE STIJNTJE. HEER-HUGOWAARD LAAGSTE INSCHRIJVER GROOT SCHILDERWERK. De fa. A. Breed en Zn., Heerhugowaard was laagste inschrijver bij de Woensdag j.1. te Haarlem gehouden aanbesteding van het verfwerk vn een complex van 108 wonin gen te Haarlem voor rekening van de coöp. woningvereeniging „Eigen Woning", Haar lem uit te voeren. De fa Breed had ingeschreven voor een bedrag vati f 4860. De gunning is aangehouden. SCHOOR E BURGERLIJKE STAND. Over de maanden April en t.m. 5 Juni 194L Ijïel Geboren: Dieuwertje, dochter van Willem Sevenhuijsen en Dieuwertje Kos; Afra Ve- ronica, dochter van Adriaan Bakker en Meinssie Breed: Wilhelmina. dochter van Trijntje Modder; Elisabelh, dochter van Cornclis Gutker en Trijntje Meijer; Jan, zoon van Johannes Stuijfbereen en Pietertie Wit; Veronica Hendrika, dochter van Leo- nardus Burgering en Johanna Burger; Al- phons Caspar Maria, zoon van Nicolaas Adr. Franc. Watteman en Antonia Georgina van der Meer, wonende te Amsterdam; Maarten, zoon van Johannes Adrianus George van Herwijuen en Dina den Een zamen; Pieter Albcrtus, zoon van Gradus Snelt,en en Maria Johanna Meuleveld. won. te Den Helder; Anna Maart je, dochter vaa Jan Kramer en Elizabeth Schoori; Gijsber- fiha, dochter van Anthonius Petrus Johannes Besteman en Maria Agatha Buur; Pet.ro- n-ella Maria, dochter van Johannes Beu kers en Pieternella Rietveld. Gehuwd; Willem Slort, 37 jaren, bankwer ker en Sijtje Schutte. 18 jaren, zonder be roep, heiden wonende te Den Helder; Ma- rinus Godefridus Jacobus Aarts. 27 jaren, agent van politie, wonende te Alkmaar en Margaretha Nicolaï. 26 iaren, zonder be roep. wonende te Schoori; Leonardus Maria Don gel mans, 28 iaren. boomkweeker, wonen de te Bergen (N.H.) en Johanna Hendrika Hofmeijer 26 iaren, zonder heroe.p, wonen de te Schoori: Reder Schoen. 26 iaren. land bouwer. wonende te Anna Paulowna en Dieuwertie Geus. 21 iaren. z. beroep, wonen de te Warmenhuizen; Martinus de Zeeuw, tuinbouwer, en Aafie Ham. z. beroen. bei den wonende te Schoori: Christiaan Streef kerk. 27 iaren. agent van nolitie. .wonende te Vluardingen. en Ma art ie Maiier. 25 ja ren. z. beroep, wonende te Schoori. Overleden: Petrus Nieman. 74 jaren, rus tend U.K. pastoor, te Schoori; Saarfie Kui- ner, 51 iaren. z. heroen. echtgenoote van Arie Ruis; Caroline van der Linden. 74 ia ren. z. heroen. won. te Schoori: Marianne Catharinn Roelv. dochter van .Tan Hendrik Smit en Roelnfie Swaan. 1 iaar tover'eden te Alkmaar): Johannes Hendrlons Goedhart, 10 weken, zoon van Hendricns Goedhart en Aafje Dam; Elisabeth Snip, 70 iaren. z. be roep, ecMgenoote van Klaas Oostindië.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5