Gratis Wikken of Nieuwe prijzen Het kampioenschap van D.T.S. Gele Mosterd fa. K. BRUGMAN Marktberichten Zij, die zich thans op de Schager Courant abonneeren, ontvangen de no's tot 1 Juli a.s. BROEK OP LANGENDIJK. Met. Ingang van Dinsdag 24 Juni zullen weer nieuwe prijzen gelden voor den export naar Duitschland. Deze prijzen zullen voor het binnenland eveneens als maximumprijs dienen. De maximum-exportprijs voor rabarber (stelen zonder blad minstens 30 c.m. lang en 15 m.m. dik) is gehandhaafd gebleven op I 0.— per 100 K.G. Bij de tomaten zijn nu ook CC in de ex- portlijst opgenomen. Voor de vier notcerin- gen geldt een maximumprijs van f34 per 100 Kg. Spitskool is gebracht op f9.— per 100 kg., peulen op f25.en doperwten (rijs) welke voor het eerst op dc lijst voorkomen notccren 125.— per 100 kg. Kaskomkommers A boven 30 kg. f ll. B van 4530 kg. fS.50 en C van 3515 kg. 15.50 per 100 stuks. Platglaskomkommers AA boven 85 kg. f 16, A van 7085 kg. f 13.B van 6070 kg 110.en C van 5060 kg. f 6.50 per 100 st. Bospeen f 11.per 100 bos. Bij do bloemkool Is een verandering in de maat aangebracht. Vexdeden week was de maat voor eerste soort boven 25 cm. middel lijn.. Nu is het 22 cm. geworden. Voor deze eerste soort is de maximumprijs f 12.per 100 stuks. Tweede soort van 1822 cm. f 9. per 100 kg. Voor afwijkende kwaliteit zal weer 80 pet. van de bovengenoemde prijzen als maximum prijs gelden. Ten aanzien van de verdeeling voor den export is bepaald, dat van de tomaten in de sorteeringen A, B, C en CC een hoeveelheid staat aan 50 van den totalen aanvoer, bon ken, enz. inbegrepen. Wat de kwaliteitseischen der doperwten betreft, deze moeten naar het eigen der soort voldoende groen van kleur zijn. De poulen moeten minstens half volwassen zaden be vatten. Dc zaden mogen niet te hard zijn of door larven zijn aangetast. De stelen mo gen niet langer dan 2 c.m. zijn. Doperwten met dc langere stelen moeten als afwijkend worden geveild. Voor de aardbeien van den kouden grond is eveneens met ingang van Dinsdag 25 Juni een regeling getroffen. De aardbeien dio met dop worden aangevoerd, zijn uitsluitend voor de versche consumptie in het binnenland bestemd. De maximumprijs voor deze aard beien is f0.50 per kg. netto. De aardbeien die zonder dop worden aangevoerd zijn uit sluitend voor fabriekmatige verwerking be stemd. Deze worden ingenomen tegen een prijs van f0.30 por kg. netto. Deze voor de fabriek bestemde aardbeien moeten bestaan uit vruchten, zooals ze voor den voet op worden geplukt. Het is niet toegestaan hier de betere vruchten uit te sorteeren voor an dere doeleinden. Onder aardbeien zonder dop worden die variëteiten verstaan, die andere jaren door de fabrieken werden ge kocht. Wanneer de aardbeien met dop in zulke hoeveelheden worden aangevoerd, dat de prijzen beneden f0.30 dalen, dan dienen deze toch uitsluitend naar het binnenland te worden verkocht.. Met ingang van Dinsdag zal de veiling weer op den gewonen tijd. acht uur 's mor gens worden gehouden. Er zal dan weer een flinke aanvoer zijn. nu het rooiverbod voor dc vroege aardappelen is opgeheven. NOORDSCHARWOUDE. ZOMERCOMPETITIE SCHAAKMAT. Ie groep: K. BiermanG. Goudsblom. D. KoornDr. J. de Wit 2e groep: J. KamperN. Kaan J. BouwensJ. Ootjers 3e groep: J. Smit— P. Rustenburg 1—0 0-1 0-l 1—0 0—1 WIER INGERW AARD Crisis ambtenaren slaan hun slag VARKENS. GRAAN EN BOTER. Vrijdagavond werd aan de Kooij door de ambtenaren van de C.C.C.D. (oaporings- dienst) een auto van H. S. alhier aangehou den, waarop twee varkens. Dit vervoer was niet gedekt door een vervoerbewijs. zoodat de varkens in beslag werden genomen, waarna ze naar de verwerkingsinrichting te Scha gen gebracht zijn. In verban-d hiermede werd direct een on derzoek ten huize van S. ingesteld of er soms nog iets meer was te vinden. Inder daad werd nog gevonden een kuip varkens- vleesch wat frauduleus was geslacht,, een voorraad tarwe, rogge en haver, alsmede een pot boter en een karn. Ook dit werd allemaal in beslag genomen en naar het gemeentehuis gebracht. Gevolg van dit alles natuurlijk een proces verbaal en een strenge straf in het vooruit zicht. POLITIE. C ""onden: F.cn damesportemonnaio met eenigen inhoud. Verloren ecu hos sleutels. Inlichtingen ter secretarie. OP FEESTELIJKE WIJZE GE VIERD. - TEVENS HET 20-JA- RIG BESTAAN HERDACHT. Gisteren was het voor D.T.S. een belang- rijde dag. Het, was driedubbel feest, aange zien behalve het kampioenschap van 4a ook de promotie naar de derde klasse werd herdacht. s Morgens werd een cerc-wedgtrijd ge speeld tegen „Alciiiaria". waarbij mooie staaltjes voetbal te zien werden gegeven, ondanks de warmte. Er was heel wat pu blick, dat den aardig gespeeldcn wedstrijd die met een 4—3 overwinning voor de Alk- mnarders eindigde, met genoegen heeft ge volgd. 's Middags was in „Concordia" te Noord- scharwoude de feestdag. De heer A. Ootjers opende de bijeen komst met een hartelijk woord van welkom tot dc zeer talrijke aanwezigen, waarna het eerste elftal, dat bij het 20-jarig Jubileum, voor zoo'n mooi geschenk dc promotio naar de 3e klasse heeft gezorgd, onder donderend applaus en het zingen van het clublied door de talrijke aanwezigen, de zaal binnentrad, en op het podium rond het bestuur plaats nam. Vervolgens sprak de heer C. K. Swagcr, ecre-lid en een der oprichters van D.T.S.. dc feestrede uit. Dc heer Swager beantwoordde de vraag, of cr reden tol feestvieren was, volmondig met ja. Het is zeer logisch, dat men besloten beeft, dat er iets gebeuren moet, nu niet al- leen liet 20-jarig bestaan der vcreeniging, manr tevens het kampioenschap van de vier de klasse A en de promotie naar de derde klasse gevierd kan owrden. Spr. herinnerde aan de oprichting van D.T.S., hetgeen niet zoo gemakkelijk in zijn werk as gegaan, door dat er verscheidene hinderpalen moesten wor den overwonnen. Men heeft op verscheidene, niet aan do cischon voldoende terreinen ge speeld en het hoeft vrij lang geduurd, voor men op het thans in gebruik zijnde terrein beslag wist tc loggen. Alle werkzaamheden werden toen gedaan door de jongens zelf, en met liefde. Men had echter den tijd mee en gelukkig interesseerden zich ouderen voor de voetbalsport en ontstond cr een vaste kern van donateurs. Later werden hieruit eenigen aangezocht om een bestuur te vormen en klonk dc naam der vereeniging in wijder kring. Dezen bestuursleden werd een harte lijk woord van dank gebracht. Spr. gaf een overzicht van het langzaam omhoog gaan van de vereeniging, die dank zij de serieuze trai ning onder leiding van de heex-en Reitsma en Hartland vele successen behaalde. De groote successen van D.T.S. kwamen in de eerste klasse van dan N.H.V.B., waar steeds een leidende positie werd ingenomen. De ont binding van de plaatselijke vereeniging Hol land heeft er tevens toe bijgedragen, dat krachten der afdeelingen, door toetreding van leden van Holland, zijn toegenomen; De promotie naar den N.V.B. bracht weer vele moeilijkheden voor dc vereeniging, welke echter door eendrachtig samenwerken kon den worden overwonnen. D.T.S. was de eer ste club in liet Noorden, welke in de 4e klas se A van den N.V.B. Uitkwam. Aanvankelijk maakte men een goede kan9 in de vierde klasse, maar toen later eenige oudere leden met voetballen ophielden, heeft men de laat ste jaren een bescheiden rol in de vierde klasse gespeeld. Slechts in do laatste seizoe nen viel een kleine opleving te constatec- ren. De heer Swager wees in dit verband op de noodzakelijkheid, dat het tweede elftal, dat in de tweede klasse van den N.H.V.B. een bescheiden rol speelt, toch minstens in de eerste N.H.V.B. of hoogcr moet spelen. Hierna heeft spr. een overzicht gegeven van den strijd in het afgeloopen seizoen, waarbij men steeds werd gevolgd door den grootstcn concurrent, B.K.C. van Anna Pau- lowna. Het was niet spr.'s bedoeling, namen te noemen, doch een uitzondering wilde hij maken voor den oorspronkelijken aanvoer der, Klaas Kooij, die jammer genoeg door een ernstige blessure in oen der laatste wedstrij den moest uitvallen, wien hij hartelijk lankte voor hetgeen hij voor D.T.S. hcoft gedaan. Ook tot de anderen, die zich in deze of vroe gere jaren verdienstelijk hebben gemaakt voor D.T.S., sprak de heer Swager hartelijke woorden van dank Aan Cor Kroon die vanaf de promotie naar den N.V.B. en daarvoor reeds menig jaar in den N.H.V.B. onze kleu ren heeft verdedigd, sprak dc heer Swager woorden van dank. Spr, hoopte, dat D.T.S'. de sympathieke clu bmag blijven en dat, wanneer men de derde klasse nog eens zou verlaten, liefst in gunstigen zin, men zou zeggen wal dit jaar in de onze courant geschreven Werd: het doet ons leed, deze sympathieke klassege- noot te moeten verliezen. Tenslotte richtte spr. zich tot de supporters, voor wier steun, welke men in steeds stijgende mate heeft mogen ondervinden, hij dank betuigde. Moge deze belangstelling blijven bestaa,n ook ais aanstonds in de derde klasse eens een ne derlaag wordt geleden. Spr. wenschte den aanwezigen, na nog een woord van harte- Iijken dank tot allen, een prettigen dag toe. (Daverend applaus). Na een woord van dank van den voorzit ter, was er gelegenheid tot complimcntee- ren, waarvan door tal van sprekers gebruik werd gemaakt. Dc burgemeester van Oudkarspel, dc heer A. J. Wijnveld, sprak namens het gemeente bestuur een felicitatie uit met het behaalde succes. Wanneer ooit bewaarheid is het de vies van een vereeniging, dan is het wel hier: „Door training sterk". Door intensieve training heeft men het kampioenschap uit het vuur gesleept. Aan clcn vaanvoerder van het eerste elftal den heer P. Tromp, overhandigde spr. een mooie bloemenmand als hulde van het ge- meentebestur, waarna een driewerf hoera op het elftal werd uitgebracht. De burge meester wenschte de vereeniging een goede toekomst toe. De heer Delvaux sprak namens den Nrd> Holl. Bond D.T.S. heeft eea goede overwin ning behaald op een uitstekend spelende, sympathieke vereeniging. Het zal voor DTS niet moeilijk zijn de plaats dier vereeniging in de derde klasse op waardige wijze in te nemen. Spr. herinnerde aan de successen van vroeger. DTS is ons bekend als een be scheiden vereeniging. Speciaal tot den secr. heeft spr. een hartelijk woord gesproken. Met de beste wtmschen voor de toekomst overhandigde spr. een geschenk onder cou vert. Namens den grootsten concurrent, B.K.C te Anna Paulowna werd eveneens het woord gevoerd. Spr. feliciteerde D.T.S. met het ju bileum en het kampioenschap, het betreu rende, dat-wen D.T.S .als tegenstander ver liest. Hij hoopte dat B.K.C. nog eens tegen D.T.S. zal mogen spelen. Spr. overhandigde een bleomonmand. De lieer D. Zijp, voorz. L.S.V. Voorwaarts complimenteerde D.T.S. namens deze vereen. Spr. wees er op, wat cr toe noodig is, om een vcreeniging door moeilijke tijden heen te helpen en te leiden tot zulk een 20-jarig bestaan als thans gevierd word. Ook de heer Zijp blood bloemen aan. De vereen. N. Niedorp beeft ook haar ge- lukwenschen aangeboden. De vertegenwoor diger dezer vereeniging betreurde het evén eens dmt D.T.S. 4a gaat verlaten, maar N. Niedorp gunt D.T.S. het 3e klaseerschap zeer gaarne, van allen wel het meeste. De heer T. Bon3ema vertolkte de gevoe lens van „Alcmaria" te Alkmaar, verschil lende herinneringen uit de jarenlange sa menwerking ophalende. Het succes gunt hij D.T.S. gaarne. Door training sterk is niet voldoende zeide spr. „Door trouw standvas tig" behoort cr ook bij. zoowel voor del eden als do supportjes. Spr. verheugde zich over de belangstelling van de zijde van den burgemeester voor de vereeniging. De heer J. J Eecen sprak namens dc ijs- club „Volharding" en overhandigde aan al le spelers een medaille als herinnering aan deze successen. De heer P. de Geus heeft namens Hercu les en Hygica een felicitatie Uitgesproken. Vervolgens voerde het woord de heer Hartland. oudi-traincr van D.T.S.. die de spelers opwekte om. mochten ei* tegenslagen komen, vol tc houden, tot het bittere eind. Daarna zullen weer overwinningen komen. Een fraai kunstvoorwerp, een voetbal op een voetstuk, vertolkte de gevoelens van den heer Hartland. Namens de donateurs sprak de heer Scheltinge een woord, een beeld overhan digende, de heer Jansen, eigenaar van het clublokaal bood een krans aan, de verloof- do van den aanvoerder, namens de dames der leden een zelfvervaardigde mascotte aan in den vorm van oen thans zoo popu- lairon langoor. De heer P. Hancvccr bood namens de N. L.Crt. een foto aan. de heer Jac. Prijs na mens „Jong Leven" een bloemenmand. Ook het tweede en derde elftal bleven niet achterwege. Zij vertolkten hun gevoe lens met bloemen, evenals de overige spre kers. Hierna werd gezamenlijk het clublied ge zongen, waarbij de dames van „Hygiea" als voorzangeressen fungeerden. De spelers ontvingen hierna van de sup porters een blijvende herinnering aan de- zon feestdag. De dames der leden werden verrast met een taart, de heeren kregen een heerlijke doosje sigaretten. Een klein overschot van de inzameling voor deze cadeaux der sup porters werd geschonken als grondkapitaal voor de stichting van een nieuw clublo kaal. Hierna ging met over tot het gezellige ge deelte van den avond. Er werd een cabaret programma opgevoerd, waaraan verschei dene Langcndijkers medewerking verleen den, o.a. de zangeres Marie Kliffen. „Jong Leven" voerde met veel succes de klucht „De Hand" op. Het was een uitstekend geslaagde herden king, welke werd besloten met oen gezellig bal. CALLANTSQOG CALLANTSOOG I KAMPIOEN. In een voor voetbal allerminst gunstige temperatuur, bonden Zondag C. en Barsin- gerhorn den strijd aan. Voor beide partijen stond het kampioen schap op spel. C. had aan een gelijk spel ge noeg om zich kampioen te noemen, B. moest de geheele buit binnenhalen wilde zij zoo ver komen. Het was over half drie voor dc wedstrijd een aanvang nam. De aangewezen scheids rechter liet verstek gaan en met goedvinden van beide partijen werd de wedstrijd geleid door iemand uit het publiek. De strijd is geëindigd, zoals deze begon nen wast nl. 0—0. Er is van beide kanten hard gezwoegd cn aan spannig heeft het niet ontbroken. De beide verdedigingen waren vrij stex'k voornamelijk beide doel verdedigers hebben goede dingen gedaan. Er was veel publiek en na afloop werden de spelers van C. hartelijk toegejuicht. WIJKVERPLEGING. Op Zaterdag 21 Juni hield de Vereen, voor Wijkvci'plcging te Callantsoog een algemec- ne ledenvergadering in hotel „Duinzicht" alhier. De voorzitter de heer Jb. Mooij Mz., me moreerde in zijn openingswooixl het overlij den van den heer G. W. Jimmin-g, in leven penningmeester der ver., die in het korte bestaan van de vei', goed werk had ver richt. Spr. betreuxde het dat de opkomst zoo gei-ing was. De notulen werden onder dankzegging goedgekeurd. Uit het jaarverslag stipten wij aan dat de vereen, thans 221 leden telt., vorig jaar 207 een vooruitgang dus van 14 leden. Het verslag der financiën werd uitgebi'acht door den penningsmcester, den heer J. Zwaan. Saldo vorig jaar plus ontvangsten bedroegen f 1038.70, uitgaven f 742 53, saldo per 1 Juni 1941 t 296.17. De heer J. Kruit bracht verslag uit na mens de kascomm. en verklaarde dat alles in de beste orde was bevonden. De begrooting werd goedgekeui'd op een ontv. cn uitg. van f 764.50. Volgde bestuui-sverkiezing, vacature G. W. JimmSnk. De beer P. Paarlberg werd bij acclamatie gekozen en nam zijn benoeming aan. De per. aftr. mevr. N. de Haanv. d. Vlies en de heer Joh. Beun, werden beiden eveneens bij acclamatie herkozen. De heer Beun verklaarde zijn hei-benoeming aan te nemen, mevr. de Haan zal er mede in ken nis worden gesteld. Dc wijkverpleegster, Zuster Rozendaal, had bericht van veihindex-ing ingezonden. Door secr. werd verslag over haar wërk- zaatnheden uitgebracht. Het bleek dat zij 1850 bezoeken liad afgelegd. Alleen tc Cal lantsoog had zuster 625 zieken-, 26 zuigelin gen- en 14 tbc. bezoeken afgelegd. Allen waren zeer tevreden over het werk van de zuster en voorz. bi-acht daarvoor zijn hart.elijken dank. Naar aanleiding van dat verslag merkte de heer Rchorst op, dat hem ter oore was gekomen, dat er leden waren die de hulp van de zuster niet wenschten. Vooi'z. zeide dat dat misschien wel een beetje schroom was en hoopte, gezien het wei-k dat Zuster vcrx-icht, dat dit overwon nen werd. Als lid van de kascomm., aftredend de heer Kos, werd benoemd de heer Jb". van Scheijen. In de x-ondvraag bracht de heer Rehorst de kwestie van oprichting van een vereen, voor huisverzoi'ging naar voren. De vergadering vond het doel van zoo'n vereeniging heel mooi, maar men was van meening, dat het hier geen kans van slagen had, zulks omdat er al zooveel vereenigin- gen zijn waar contributie aan betaald werd. In zijn 9luitingswoord dankte voorz. voor de aangename besprekingen en wekte ieder op meer leden te werven. WIERINGERMEER V0LKSH00GE3CH00LCURSUSSEN VOOR MEISJES. Voor den komenden zomer staan twee vlokshoogeschoolcux-sussen voor meisjes op het programma. De eerste is voorbereid door de commissie voor volkshoogeschoolwei-k in Noordholland en zal gehouden wox-den in dc Wiexingermeêr van 21 Juli2 Augustus. De bedoeling is, met meisjes en jonge vrou wen uit alle groepen van ons voik eens een werkelijken indruk te krijgen van het gx-oot- sche werk van den Wieringcrmeer. De cux- sus zal onder leiding staan van mej. H. v. d. Heide. Wl ERIN GEN VISSCHERIJNIEUWS. Aanvoer van 15 t.m. 21 Juni 1941, afslag Den Oever: Bot, 3000 pond, 4160 c. p.p.; Makreel, 140 kisten, 2528 p.k.; Ansjo vis, 17500 kg, 55 c. p kg; Aal, 1900 pond, 31 c.p.p.; Garnalen 800 kg. 42 c. p. kg (pelle rijgarnalen 28 c. p. kg); Schar 1000 pond: Snoekbaars 500 pond, 34 c. p.p.; Karper 2400 pond, 25 c. p.p.; Baars 200 pond, 18 c. p.p.; Voorn 1000 pond, 7 c. p.p.; Blei 400 pond, 18 c. p.p. Het wegblijven der Bunschoters en de mindere vangsten hebben de aanvoer van aal uit het IJsselmecr zooals tc Verwach- tcn viel zeer gedrukt. Vorige week werd nog 11000 pond aange bracht, thans slechts 1900 pond. Het is dan ook heelemaal mis met de vangsten en einde der week kwam een visscher met slechts 120 stuks van den geheelen nacht binnen. Indien men daarvoor olie moet verstoken van 20 c. per liter is het té be grijpen, dat de aalkuilerij niet loonerxd meer is. Bij vei-andering van weer kunnen dc uitkomsten wel weer beter zijn. Deze week is door enkelen ook eens ge probeerd Usselmcerhot te vangen met net ten. De uitkomsteix waren zeer bevredigend, regelmatig kwam per schip plm. 250 pond por nacht binnen, Op de Waddenzee blijft de Ansjovisvangst goed, deze woek 17500 kg Bij aanhoudend goed weer kan deze vis- scherij nog wel even doorgaan. Volgens liet oordeel der oude garde onder de visschcrs komt er na den langsten dag geen Ansjo vis meer bij. Afïoopende vangsten liggen dus in het vci-schiet. Zondag j.1. was er echter nog 300 kg cn een 16-tal kamervis- schers heeft er nog altijd een goed loo- nend bestaan in. Do garnalcnvisscherij loopt eveneens tij delijk af, hetgeen wel blijkt uit den aanvoer. Bovendien is de kwaliteit slechter gewor den, zoodat dit ongesorteerd bijna niet meer verhandelbaar Is. Over eenigen tijd wordt dit wel weer beter. Ook de botvangst is veel minder. Op de vangst van snoekbaars e.d. in het IJsselmeer heeft men zich nog niet toege legd. Wel echter levert het Amstelmeer mo menteel flinke hoeveelheden visch. Dc snoekbaars, kaï-per, baars, voorn en blei tot dc aantallen hiervoor vei-meld komen dan ook uitsluitend uit dit water waar een 12- tal visschcrs uit Anna-Paulowna en Wie- rin-mn een loonend bestaan vinden. Voor al de hoeveelheid kaï-per, 2400 pond is be teekenend. Deze visch wordt echter voor namelijk bij zeer warm weer gevangen op laag water met netjes. Ook voor Amstelmeerviscli gelden van zelfsprekend de vastgestelde max. prijzen voor zoetwatervisch. ALKMAAR N A.F. IN NOORD-HOLLAND. Dc persdienst van het N.A.F. meldt: Dezer dagen kwamen de functionnarissen van het Ned. Agrarisch front in Noord Hol land in een zeer druk bezochte vcrgadei-ing onder leiding van den gouwgemachtigdc, den heer J. Saai, te Alkmaar bijeen. De boerenleidex-, de heer E. J. Roskam Hz. sprak vervolgens over de taak van het N.A.F., dat gekomen is om zoo spoedig mo gelijk te verdwijnen, dwz.: om op te gaan in den wordenden volksvoedingsstand. Geef ons twee jaar, zoo riep Roskam uit, cn wij vormen de beste Germaansche boeren gemeenschap, die ooit bestond. Wat de Duitsche boeren organisatorisch kunnen, kunnen wij net zoo goed, wat wij producee ren kunnen we zelfs beter. In het vervolg van zijn rede schetste Ros kam hoe dorp voor dorp planmatig moet worden omgevormd tot een gemeenschap van gezonde boerenbedrijven, hoe de agra rische jongerenbeweging overal in den lan de werkzaam dient te zijn, hoe het agrarisch recht hersteld en de technische voorlichting gebundeld en uitgebreid moet worden. Hebt geloof en vertrouwen, aldus eindig- do Roskam zijn rede, Nederland wordt geen wingewest van een Duitsche wereldver overaar, vooropgesteld, dat wij ons werk goed verrichten en ons op de juiste ma nier organiseeren. Landeshauernfuehrer Graf Grote hield daarna een bezielende rede over de groote taak van het hoerendom als voeder en als bloedbron van de Germaansche volkeren gemeenschap. Nadat de beide woordvoerders geest,dri-f tig toegejuicht waren, bespi-ak de heer SaaJ een aantal vraagstukken van den dag. WIE NOG voor grocnvoeder of bemesting wil zaaien, bestelle omgaand, daar wij per 1 Juli de restan ten moeten inleveren. Bestel bon van PI. Iïureauhouder overleggen. WINKEL. Terstond gevx-aagd: EEN SCHILDERSKNECHT, bij N. BELLIS, Pettemei'kluft, Petten. Te koop: 2 SCHRAMMEN, bij D. BLAAUBOER, Meeldijk, Barsingerhox-n. 1 of 2 WERKPAARDEN in de kost gevraagd. Gebr. VAN ZONNEVELD en PH1LIPPO N.V., Stolpe, Schagerbrug. Te koop: Ongev. 2000 kg. best LAND HO OI, A. KLOMP, Veenhuizen, Heer- hugowaard. Te koop: Een best volbloed STIERKALF, van enkele dagen oud, van een Atlas-dochter, welke vox-ig jar als vaars gaf: 3700 kg. melk met 4,25 vet, bij N. KAAN Kz., Walingsweg, Wieringer- waard. Gevraagd: EEN LOS WERKMAN, bij A. ZON, Langevliet 25, Ju- lianadorp. Voetbaulitslagen KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND HeraclesP. S, V. 6 1 V. S. V.—Be Quick 5—1 Promotie-competitie 2e klasse AFDEELING I. K. F. C.—E. D. O. 3—4 AFDEELING II. C. V. V.—Emma 3 AFDEELING III. P. E. C.Vitesse 2t AFDEELING IV. MirandaStandaard 6 2 LimburgiaR. B. C. 0 AFDEELING V. o L. S. C.—W. V. V. 1—2 Promotle-comp. 3e klasse. VolewijckersEli nek wijk 6—1 Rapiditas—H. F. C. 0-0 Promotie-comp. res. 2e klasse K. F. C. 2—V. S. V. 2 3—0 Prom.-comp. res. 3e klasse. Alcm. Victrix 2—W. F. C. 2 2—4 Laatste telexbericht AMERIKAANSCHE STEMMEN OVER HET DUITSCH-RUSSISCHE CONFLICT. Washington, 23 Juni. (DNB). Associa-" ted Press publiceert een reeks uitingen van' Ameriknansche Congresleden over bet Duitsch-Russische conflict. De - vroegere president, Hoover, ziet in de jong9to ont wikkeling van de internationale politiek „een nieuw halfdozijn redenen voor de Vér* taten om aan den oorlog niet deel te ne men". De democratische senator Glass is van mecning, dat de Duitsch-Russische oorlog voor de bewapening der Ver. Sta ten tijdwinst beteekent, hoewel men niet weet, hoelang de Russen de Duitschers zul len kunnen tegenhouden. De democrati sche afgevaardigde Shanley meent, dat de Duitsch-Russische oorlog voor Noord-Ame- rika opnieuw den noodzakelijkheid op deri voorgrond plaats, een traditioneele neutra liteit te bewaren. In kringen van de Amerikaanscbe ma rine is men van mecning, dat de Sovjet- Russische vloot niet in staat is beslissend tegen de Duitsche vloot op te treden, al thans niet in den slag op den Atlantischcn. Oceaan. De Russische vloot, zoo verklaart men. is wat inhoud betreft wel sterk, doch vergeleken met de wereld vloten als een der onbelangrijkste te beschouwen. LAATSTE TEXELSCHE LAMMEREN- MARKT. Hedenmorgen is de zesde cn laatste lam meren markt gehouden. Dc aanvoer bedroeg 1635 lammeren. De handel was aanmerke lijk stugger dan vorige week. Vanmorgen 9.30 uur, was er nog niets verkocht. De prijs zal waarschijnlijk f 1.tot f 1.50 lager zijn dan vorige, week. De middenprijs wordt waarschijnlijk f 25.De prijzen loo- pen van f 21.— tot f 31.—. Het typische ge val doet zich voor dat anders ramlannnerch den hoogsten prijs opbrengen en dat dit jaar de ooilammeren hooger in prijs zijn. BROEK OP LANGENDIJK. 21 Juni. Aanvoer: 9850 Kg. tomaten: A f 36.B f 36.-. C f 36.—, CC f 34.10, 3600 Kg. ra barber f 6.—. NOORDSCHARWOUDE. 21 Juni. Aanvoer: 66.000 Kg. rabarber f 4.S0. BROEK OP LANGENDIJK. 23 Juni. Aanvoer: 65000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen f 9.—. kleine 3.650 bos wortelen f 12.175 st. bloemkool f 13. afw. f 10.40, GS00 Kg. tomaten: A f 36.B f 30.—, C f 3G.CC f 33.86. 1500 Kg. rabar ber f 4.80. De eorete wortelen worden aangevoerd door den heer II. Glas ic Broek op Langen dijk.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3