veilingen Schagen 1 O.LS. kampioen der schoolelftallen GROENTEN Langendijker ■Dinsdag 24 Juni 1941 Tweede blad SCHAGEN De laatste strijd gestreden. Zaterdagmiddag zijn de sohooiwedstrij den geëindigd en Schagen I O.L.S. is als (kampioen uit den strijd gekomen, zoodat de beker nu voor goed in Schagen blijft. De uitslagen waren als volgt: Kolhorn—Schagerbrug 5—0 Schagerbrug was verhinderd op te komen, zoodat het reglementair verloor. N. NiedorpSchagen I OLS. 1—0 OudesluisBarsingerhorn 21 De overwinning van N. Niedorp werd te niet gedaan doordat het een „te oude" spe ler in het elftal had, zoodat de beker, die door het verliezen van Schagen naar Oude sluis zou verhuizen, toch naar Schagen ging. Voor Oudesluis natuurlijk een leelijke te genvaller en voor Schagen een zege niet geheel vrij van een bijsmaakje. Na afloop van de wedstrijden vond de prijsuitreiking plaats. Gerrit Vel, aanvoerder van Schagen, neemt met een glans op z'n gezicht den beker in ontvangst De heer van Ketel dankt als voorzitter der commissie, speciaal den heer Beunder, die zeer veel werk voor de school wedstrijden gedaan heeft en verder de v.v. Schagen, die het materiaal beschikbaar heeft gesteld en vereenigmgen uit omliggende gemeenten, die finantieelen bijstand verleenden. Een driewerf hoera, werd op meester Beunder den ziel van de beweging, uitgebracht. In afd. II ging Breezand met den eersten prijs strijken, terwijl de tweede prijs voor Winkel en de derde prijs voor Schagen (Hel der) waren. In afd. I was de beker voor Schagen I O.L.S. De club zal bovendien een herinnc- ^ingsmedaille ontvangen. Oudesluis, dat den eersten prijs juist den neus voorbij zag gaan kreeg den waarlijk verdienden tweeden pr. Voor den derden prijs waren hier vier gegadigden, n.1. Schagerbrug, N. Niedorp, Wieringerwaard en Kolhorn. Na loting werd deze prijs toegewezen aan Schagerbrug. Driewerf hoera voor meester Bennder! Hoera, hoera, hoeral (Foto's Fred. Groot) Tot slot willen wij nog namens den secre taris van de commissie voor school voetbal een hartelijk woord van dank brengen aan den terreinmeester Molenaar, die tijdens de wedstrijden den heer Beun der zoo trouw terzijde heeft gestaan. En zelf mogen wij zeker een woord van waardeering voor de heeren Mol en van Ketel en de scheidsrech ters niet achterwege laten. Er is daar weer veel en goed werk ver richt op en om het Spartaterrein. GOEDGEKEURD. Het raadsbesluit tot het dit jaar niet hou den van de kermis is door Gedeputeerde Sta ten dezer provincie goedgekeurd. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Adriana, dochter van Johannes Dienaar en van Adriana Neefkes( woon plaats Den Helder); Willem Hendrikus, z. v. Johannes van 't. Hoff en van Henmina Theodora Heijster (woonplaats Den Helder); Dieuwertje, dochter van Abraham van Splunter en van Maria Cornelia Los; Elisa- beth, dochter van Abraham van Splunter en van Maria Cornelia Los; Elsje, dochter van Gerrit Lem en van Geertje Blauw; Eli- sabeth Anna, dochter van Jogchum Straats- ma en van Froukje Wassenaar. Overleden: Guurtje Marees, oud 73 jaren, echtgenoote van Tamis Schenk; Nicolaas Jong, oud 66 jaren, weduwnaar van Elisa- beth Overman; Haikje Sandbrink, oud^ 22 jaren, echtgenoote van Jan Johannes Wes terbeek (woonplaats Den Helder); Elsje Lem, oud 2 dagen. POLITIE. Gevonden, een sleutel, een gebreid mutsje en een groene portemonnaie. Verloren: een doublé bril en een donker blauwe bandschoen. Vermist: een jongens-rijwiel. Aan komen loopen: een hond. Verzet Was het gisteren geen paardenmarkt en heel mooi weer en lekker in de lucht ge weest, dan was er niets gebeurd. Als onze bekende en populaire Dirk de Varkensdoo- der eenmaal wat men noemt de sigaar is, dan is hij de kwaaiste niet meer en zal het den ambtenaren in de wettige uitoefening hunner functie nimmer lastig maken. Ze hebben dan geen kind aan hem, hij eet uit de hand en rookt uit het lust je van den bri gadier, die zooeven nog zijn aartsvijand was en met z'n procesverbaal Dirk zoo zuur als een komkommer heeft gemaakt, een vredes sigaar op kosten van Hermandad mee. Zon der eenig gemoedsbezwaar. Gróót was dan ook de smart van opper wachtmeester Misbeek en marechaussee Kramer toen Dirk gisteren de afspraak niet nakwam, zich om twee uur aan het station te melden. Zij zouden zich immers om kwart over twee broederlijk naar Hotel de Houten Lepel in Alkmaar begeven, de politieman nen met een retourtje, Dirk met een enke le reis, omdat hem daar een gereserveerde kamer met prima comfort voor eenige maanden wacht en de hotelier met ongeduld het oogenblik verbeidt den geëer- den en bekenden gast weer het welkom toe te roepen. Dirk was er niet. De politie had zich voor het eerst in den mensch Dirk vergist., en treurig het hoofd schuddend kwam de opper tot de conclusie dat men in dezen tyd zelfs niet meer op het rechtschapen ka rakter van zijn besten vriend kan bouwen. En toch moest Dirk naar Alkmaar. Inplaats van ongezien en onder veilig maar bescheiden escorte van in burger ge- kleede politiemannen te eclipseeren, moest hem nu wel de kans benomen worden voor te wenden om gezondsheidsredenen een kuur door te maken. De uniformen gingen aan, en er werd eens gekeken waar Dirk was. Hij zat, maar niet waar hij al zitten moest, doch hij zat op het drempeltje van zijn woning in de Nieuwstraat. Of je nooit komt, zei opper Misbeek, zijn we dat nou afgesproken, moet nou heel Schagen zijn neus er aan stooten? Je valt me tegen vader. Nou. sta maar op, zeg ze maar gedag en dan gaan we maar... Misschien heeft de directeur je prakikie wel warm gehouden." Wat nog nooit gebeurd was. Dirk wou niet, ze moesten morgen maar es terugko men. Of overmorgen. Of over een maand was ook wel goed, het was nou toch geen weer om binnen te zitten... Dat vond zijn vrouw ook en dat vond de buurt ook en dat vonden de politiemannen misschien eigenlijk ook wel, maar ja, als je zeker iets gebrand hebt. dan moet je op de blaren zitten, en die twintig varkens hadden ook liever hunloopbaan eervol beëindigd met een vierkant stempel van mijnheer de Boer op hun buik in een nette slagerwinkel, dan in de ierpoel te worden gestopt. Er moesten eenige beroemde worstelgre- Pen aan te pas komen, voor Dirk het verzet opgaf. Toen was hij ook weer de oude en zijn vergevensgezinde blauwgejaste vrienden dachten al dat ze het gewonnen hadden. Maar Aafje. Dirk's huisvrouw, die wel voor een frauduleus geslacht schaapje, maar niet voor de poes is, was er ook nog. Met mannenmoed verdedigde zij den man en vader, maar wat vermag ©ene zwakke vrouw tegen de dwingende oogen en de grijpende handen van twee ambtenaren in functie? Dirk is weg. De Nieuwstraat rouwt. De varkens loopen met twéé krullen in hun staart. PAARDENMARKT. Op de paardenmarkt van 23 Juni 1941 wer den aangevoerd 26 stuks paarden, welke wer den getaxeerd voor den verkoop. De taxatie was van f575f 1300. Er was wel veel be langstelling voor; meer bezoek dan paarden. Handel zal er weinig gedaan zijn. REQELING VOOR DE VLUCHTELINGEN. De door het N.V.V. district Den Helder genomen maatregelen voor de Heldersche vluchtelingen bedoelen regelend op te tre den indien te hooge huren worden gevraagd voor inwoning of slaapgelegenheid. Geruchten, als zou dit tot gevolg hebben dat de vluchtelingen dan de toegang tot het gehuurde zou worden ontzegd, kunnen wij niet voor waar aannemen. Wat in ande re gemeenten kan, is ook in onze gemeen te mogelijk. De billijkheid moet naar beide zijden betracht worden. Het invullen van de toegezonden vragen lijsten is echter wel van belang. Zie adver tentie in dit nummer, ALKMAAR DE MAANDAGSCHE VEEMARKT. De aanvoer was belangrijk minder dan de vorige week. Er waren in totaal 55 koeien en 59 kalveren. Van de koeien gin gen er 5 voor de weiderij, zoodat er voor de consumptie niet meer dan 50 overbleven. Het resultaat zal wel zijn een, vergeleken bij de vorige week, iets beperkte beschik baarstelling van vleesch. Naar we vernemen is voor de maanden Juli en Augustus bij de veehouders nieuw vee voor levering aangewezen. TEXEL ZESDE LAMMERENMARKT. De zesde en laatste grooote lammeren- markt had gister een zeer eigenaardig ver loop. De aanvoer begon zeer laat en de han del nog veel later. De prijzen waren aanvan kelijk ongeveer f 1.50 lager dan vorige week, verder deden zich bij den verkoop eenige moeilijkheden voor, omdat de veekoopers, (vermoedelijk in verband met regeerings- maatregelen) niet gemakkelijk overgingen, tot den aankoop van ramlammeren. Later werden de prijzen iets beter en werd ge middeld voor ramlammeren f 25 en voor ooi lammeren f 29—30 per stuk betaald. De hoogste prijs bedroeg f 33.50. Laatste prijs f 21. Vermoedelijk is niets onverkocht ge bleven. Hiermede zijn de lammerenmarkten be ëindigd; zeer waarschijnlijk zal de lamme- renaanvoer op de namarkten nog zeer groot zijn. In totaal werd verhandeld: 2 koeien f 385 450, 10 kalveren f 1560, 2 varkens f 60— 65. 25 biggen f 22—28, 7 schrammen f 3545, 1668 lammeren f 2233.50. WIER1NGERMEER RAADSVERGADERING. De Raad zal Maandag 30 Juni bijeenkomen. Vastgesteld wordt o.a. de bijdrage aan de 'gemeente Schagen in de kosten van de school voor U.L.O. tot, f 15.per cursusjaar per leerling te verhoogen. SINT MAARTEN POLITIE. Verloren: Een gebreid damesvest. Gevonden: 6 paar operatiehandschoenen. HARENKARSPEL RAADSVERGADERING. De Raad zal Vrijdagmorgen vergaderen. OPVOERING van de productie Omtrent de Commissie Posthuma, com missie ter ondersteuning van de maatrege len, getroffen voor de regeling van de land bouwproductie, ingesteld bij besluit van den Rijkscommissaris van 19 Maart 1941, zijn reeds meerdere malen publicaties in dit blad verschenen. Thans is de Commissie voor streek 2, ge west Noord-holland hare werkzaamheden be gonnen. Deze streek omvat de gemeenten Den Helder, Callantsoog en Zijpe. Waar het de taak van de Commissie is met alle ten dienste staande middelen te trachten de productie in haar gebied zoo hoog mogelijk op te voeren en derhalve per soonlijk contact te zoeken met de landge- bruikers. wordt ieder die bepaalde wen- schen heeft, bezwaren ondervindt bij de ex ploitatie van zijn bedrijf, kennis draagt van misstanden op het gebied van bedrijfs voering of grondgebruik, of die op andere wijze kan medewerken aan het gestelde doel, verzocht zich te wenden tot één der onderstaande commissieleden: G. D. Rehorst, Burgemeester te Callants oog; P. v. d. Veer, Schoolweg, Koegras; C. N. de Wit, Stolpe F 78, Schagerbrug; G. Smit, Burgerbrug; G. J. Maters, I 64, 't Zand N.H. LANGENDIJK BROEK OP LANGENDIJK DE AARDAPPELCAMPAGNE BEGONNEN Gistermorgen is de aardappelcampagne dan begonnen. Er was dezen Maandagmor gen een ongewoon groote belangstelling voor de veiling, aangezien de Noordschar- wouder veiling om acht uur was begonnen en daar in 't geheel geen aanvoer was wa ren bijna alle Noordscharwouder kooplui te Broek op Langendijk op het appèl. Het was dan ook al „heerlijk" warm in het vei lingsgebouw, toen de veiling kon beginnen. Voordat echter tot de plechtigheid werd overgegaari, heeft de heer S. de Boer Kz., de veilingleider, een hartelijk woord van welkom gericht tot den Nestor der kooplie den, den heer G. Bekker, die na een lang durige ziekte weer zoover hersteld is, dat hij den dagelijkscben gang naar de veiling weer kan maken. Aan deze woorden werd door de aanwe zigen kracht bijgezet met een daverend ap plaus. Men ziet den ouden heer Bekker met genoegen weer in de veiling terugl Van de zijde der tuinders was ook vrij veel belangstelling. Op dezen eersten vei lingsdag waren een zestigtal tuinbouwers met hun vaartuigen aanwezig, sommigen met een flinke vracht, anderen met een ge ringere hoeveelheid aardappelen beladen. Het ging er wel wat vreemd toe bij deze aardappelveiling. Van veilen was gee.n sprake meer. De stem van den betaalmees ter werd niet gehoord. De vaartuigen dre ven vrij snel door de vaargeul en alleen de vertegenwoordiger van de VBNA die de eenige kooper is, en de bediende van den betaalmeester hadden het druk met schrij ven. De rest van de kooplieden had niets te doen. Er werd nogal druk gepraat, dien morgen. De eigenaardigheid was ook, dat de aard appelen slechts in twee sorteeringen, groo te, van 28 mm. en grooter, en kriel, van 15- 28 mm., werden aangevoerd. Het verschil in groote liep nog niet zoo heel erg in het oog omdat er over 't alge meen geen grove aardappelen worden ge rooid. De opbrengst van de landerijen vari eert nogal sterk, werd ons medegedeeld, maar in doorsnee is de oogst niet van dien aard, dat de priizen, welke betaald worden, resp. f 9.en f 3.voor groote en kriel voldoende kunnen worden geacht. De aflevering was ook heel anders dan in vorige jaren. Dan zwermden de vaar lui «en links en rechts uit naar de laad plaatsen van de verschillende kooplieden. Daaraan zou nu, door de invoering van de Be laatste stille week —rooiverbod van aardappelen nu opgeheven 't wordt nu druk het aardappel- rooien is Zaterdag begonnen re geling inzake aanvoer en verkoop nieuw andere sorteering ge makkelijk rooien minder tijd de nieuwe prijzen verschillende beoordeelingen vergelijking met vorige jaar deze waren lager beschot zal niet groot zijn aan voer rabarber prijs dezelfde als vorige week veel hooger dan verleden jaar weinig bloemkool maat verhoogd niet gerecht vaardigd door langzamen groei actie voor kleinere maat vrij hooge aanvoer van tomaten de prijs f 4*— lager aanvoer bos- uien bevredigende 'prijs dure slaboonen op veiling Noordschar woude. o.a. bospeen later dan verleden jaar. De laatste stille week is nu voorbij. Dc stilte heeft dit jaar wel heel lang geduurd: de winterproducten waren betrekkelijk vroeg opgeruimd vanwege de daarvoor ge troffen regeling en van de nieuwe produc ten kwamen er nog maar weinig. Het wachten was op de vroege aardappelen. Het rooiverbod was oorzaak, dat er geen nieu we aardappelen werden aangevoerd, zoo dat het, in tegenstelling met. andere jaren, toen in de overeenkomstige week al heel wat Schotten werden geveild, ook nu nog vervelend stil bleef aan de twee Langendij ker veilingen. Verleden jaar werden er in de week van 17 tot 22 Juni al 50 spoorwa gens van 10.000 Kg. aan de veiling van de Langendijker Groentcnccntrale aangevoerd. Het, rooiverbod is nu opgeheven, zoodat nu met man en macht kan worden begon nen. Zaterdag zijn verschillende tuinders De laatste stille week reeds met rooien aangevangen om ze den 23 Juni ter veiling te brengen. Dit zal nu geschieden onder andere omstandigheden dan men dat hier gewoon was. De regeling inzake den aanvoer en verkoop van de winterkool heeft de bouwers echter al vertrouwd ge maakt met de wijze, waarop in den tegenwoordigen tijd de afzet hunner producten geschiedt. Vreemd, maar tooh gemakkelijker zal voor hen het voorschrift zijn ten aanzien van de sorteering. Had men voorheen met vier sorteeringen te maken, bij de nieuwe regeling is die tot twee te ruggebracht: drielingen en bonken vervallen, zoodat men nu krijgt aardappelen van 28 m.m. en of en kriel van 15 tot 28 m.m. Ongetwij feld zal liet rooien daardoor minder tijd kasten. De prijs voor de eerstgenoemde sorteering is gesteld op f 9.en die voor kriel op f 3. \f wi j kende, zooals aangevretene, stukge stoken, sterk gepokte en groengekleurde aardappelen moeten als veevoeder worden verkocht. De genoemde priizen zullen wel verschillend worden beoordeld, zooals we dat ook hebben gezien bij de maximumprij zen der winterproducten. In dit verband kan het allicht zijn nut hebben, de noteerin gen na te gaan, welke het vorige jaar ge maakt werden in de week van 17 tot 22 Juni. Voor de groote lagen die tusschen f '6.en f 7.80. voor drielingen tusschën f 6.— en f 8.30 en voor kriel tusschen 3.90 en f 7.50. De daarop volgende week. dat is dus de week. die paralel loopt met die. waarvoor de prijzen van f 9.en f3.nu zijn vastgesteld, brachten de groote f 5.50 tot f 6.80, de drielingen f 1.70 tot f 7,op (de eerste twee dagen f 6.tot 6.70 en daarna f 1.70 tot f 4.30) terwijl voor kriel f 0.90 tot f 6.20 werd betaald (de eerste twee dagen f 3.— tot f 6.20. later f 0.90 tot f 2.60) Hieruit blijkt dus wel. dat de vastgestelde orijzen aanmerkelijk hooger liggen. Dat be teekent natuurlijk niet. dat de financieele uitkomsten even zooveel beter zullen zijn, daar dit ook afhangt van het besohot. Hel is te verwachten, dat dit. als gevolg van het droge, schrale weer in het nu ge passeerde voorjaar, niet groot zal zijn. Een eindvoordeel moet evenwel nog even wor den opgeschort, te meer ook, daar we nog aan het begin van de campagne staan en we dus nog niet weten. wat_ de prijsreee- ling gedurende bet verdere seizoen zal zijn In de afgeloopen week is in den prijs voor export naar Duitse.hland van rabarber geen wijziging gebracht: hij bleef f 6— per 100 Kg., als de stelen zonder blad minstens 30 c.m. lang en 15 m.m. dik waren. Wat een verschil met het voriee jaar. toen voor dit artikel f 1.tot f 1.40 werd betaald! Bloemkool kwam er in de afgeloopen week maar weinig. Dc maat ervan was de ze week verhoogd van 20 op 25 c.m door snee voor I en van 1620 op 1825 c.m. voor II. De prijs werd resp. van f 14.en f 10.50 op f 13.en f 9.80 gebracht. In tuin derskringen wordt geconstateerd, dat die verhooging der maat eigenlijk te groot is. daar de groei door het schrale voorjaars weer is tegengehouden, zoodat er eigenlijk maar heel weinig bloemkool van de groote maat is. Het grootste deel van den bloem- kooloogst moet alzoo voor f 9.80 worden ver kocht. waardoor, aldus wordt geredeneerd, de productiekosten moeilijk kunnen wor den. gerlurkt. Gewenscht zou het dus z"n. en er wordt voor gewerkt om dit te verkriigen. dat de maten wat worden verlaagd. Het zelfde resultaat zou ook kunnen worden'ver krpgen. als de prijs hooger werd gesteld. (Naar wij gisteren reeds meldden is de mant thans wepr verlaagd en wel voor op 22 c.m. en voor II op 18—-22 c.m. Red.) De aanvoer van tomaten nam weer toe. De laatste dagen hebben den groei sterk be vorderd. Ruim 31000 Kg. kwamen er aan de bepaling, dat in het centrum van de vei ling gelost moet worden, wel eenige beper king zijn opgelegd, maar zoo'n sterke con centratie als thans heeft plaats gevonden, heeft men toen wel niet verwacht. Er was bijna 70 ton aardappelen, groot en klein te zamen en deze werden allen in twee motor- hr«'ori geladen, die naast de veiling lagen gemeerd. Deze verlading geschiedde niet in kisten of zakken, maar gewoon los. Daaraan zou men in normale tijden ook niet denken. Bijzondere tijden vragen echter bijzondere maatregelen. Wij ver wachten, dat de consumenten in de steden d los aangevoerde aardappeltjes evengoed wel zullen lusten. Want de kwaliteit is, dank zij de droogte, al vrij goed. Bij deze verlading worden de kooplieden die aangesloten zijn bij den VBNA inge schakeld als toezichthouders, zoodat ook zij, die anders uitgeschakeld en zonder ver diensten zouden zijn, wat kunnen verdie nen. Hoewel de opbrengst niet zoo groot is, zullen de aanvoeren wel spoedig gaan toe» nemen. De menschen willen wel. weer eens wat geld ontvangen. Maandag waren het bijna uitsluitend bouwers uit Broek op Langendijk, maar de Zuidscharwouders zullen ook wel spoedig komen. Moge het toch nog een goed aardappel seizoen worden. NOORDSCHARWOUDE. BANNE VERHOOGT DE LASTEN MET il. Onder leiding van den heer T. Kostelijk, werd gisteravond een vergadering van stem gerechtigde ingelanden van de Banne Noordscharwoude gehouden. Na een openingswoord met een hartelijk welkom tot de aanwezigen, volgde voorlezing en vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Naar aanleiding van de notulen werd een vraag gesteld over den baggermolen. Dit is afgestuit op de te groote kosten. Van de vereen. „Schuttevaer" was een brief ontvangen over te lage bruggen in de Banne. Men besloot, dat de heer Oosterlee de bruggen eens nagaat, opdat de eigenaren er op attent kunnen worden gemaakt. Het is zoo, dat wanneer de bruggen te laag zijn, bij aanvaring de verzekering de schade niet uitbetaalt. Vervolgens werd de rekening 1940 behan deld. De heer H. Swager rapporteerde namens de kascommissiè, dat alles in de beste orde was bevonden, waarna de rekening werd vastgge- steld op een totaal bedrag van f 6029.69, met een voordeelig saldo van f799.21. Bij de begrooting 1941.. deelde de voorzitter mede, dat men f 3.50 per H.A. meer aan polders moet betalen, die ons water verder verwerken. Gelukkig hebben wij nu divi dend ontvangen, van de spoorlijn, zoodat met een verhooging van de lasten met f 1 per H.A. kan worden volstaan. De heer IJ. Kaan vestigde de aandacht op de wijzigingen der heffing van bemalings- kosteh, waardoor de polders nu zelf de aan slag van Uitwaterende sluizen moeten innen en niet meer via de Banne. Het bestuur zal hieraan aandacht beste den, opdat geen-dubbele lasten worden ge heven van die polders. De begrooting sloot op een totaal aan ontvangsten en uitgaven van f 6855.17, met een post van onvoorzien van f 688.17. De lasten werden verhoogd van f 13 tot f 14 per H.A. Tot leden van de commissie tot het nazien der rekening werden de heeren IJ. Kaan, Jb. Jong en C. Pranger benoemd. Reserve de heer J. Brammer. In de rondvraag vestigde de heer De Geus de aandacht op een dam, in de sloot naast den nieuwen weg, welke is ontstaan tenge volge van de werkzaamheden aan het rij wielpad. Het bestuur zal zich tot de opzichters wen den. Ook zal men aandringen bij een inwo ner dezer gemeente om een gezonken schuit te lichten. De heer G. Gutter wees op den slechten toe stand van de brug in de Kerkelaan. Het wordt daar zeer benauwd. Men zal de gemeente hierop wijzen. Daarna sluiting. CONCOURS N. HOLL. BOND -VAN ZANG KOREN GAAT TOCH DOOR. Naar wii vernemen, zal het concours van den N.H. Bond van Zangkoren, dat eerst te Hoorn zou worden gehouden, Zondag a.s. in Noordscharwoude worden gehouden. AFSCHEID VAN DEN GEMEENTE- OPZICHTER. Naar wij vernemen, heeft Zaterdagmiddag in intiemen kring het dag. bestuur dezer gemeente officieel afscheid genomen van den beer Joh. 'Oosterlee, die verleden jaar eervol ontslag uit die functie heeft gekre gen. na ongeveer 35 jaren in gemeentedienst te zijn geweest. Ook mevr. Oosterlee en de heer K. G. Reinders. eemeente-secretaris, waren hierbij tegenwoordig. De burgemeester. .Thr. A. L. van Spengler, beeft den heer Oosterlee hartelijk toegespro ken en hem bedankt voor hetgeen de heer O. in die jaren voor de gemeente heeft ge daan Spr. overhandigde den scheidenden functionnaris een verguld zilveren medaille met inscriptie. Mevr. Oosterlee kreeg als blijk van waar deering een eiken dressoir. Wet echtpaar Oosterlee was hiervoor zeer erkentelijk. Broeker veiling. De maximumprijs ervan was deze week f 4.lager dan de vorige, dus f 36.voor A B en C. Die prijs gold tevens als maximumprijs voor het binnen- 'and, evenals dat ook het geval was met de andere producten. Ook voor de bonken werd f 36.betaald. Voor de afwijkende soort. w.o. ook de ongesorteerde al dan niet volriipe tomaten begrenen zijn, werd de maximumprijs op f 28.80 gesteld. Aan de Broeker veiling kwamen nog en kele nartijtjes bosuieh, die van f .10.70 tot f 11.30 opbrachten. Aan deze veiling versc.he nen de eerste slaboonen. waarvoor f 64.— ner 100 Kg. werd betaald, een prijs, die er zijn mag. Aan de veiling te Noordscharwoude kwam slechts wat rabarber, die f 6.— en f 4.80 ophrarht. Allicht, dat we deze week bospeen en peulen krijgen, de laatste zal wel in zeer kleine hoeveelheid zijn. Bospeen werd ver leden jaar al op 14 Juni aangevoerd, zoo dat ook dit product laat is.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5