AARDAPPELPRIJS VERHOOGD TOT f 10.- PER 100 R.G. Tragisch Dagjesmensch Parljsche zomerseizoen begonnen Afd, Zijpe A.N.B. Inlevering van vacantiebons Marktberichten BROEK OP LANGENDIJK. Hedenmorgen werd aan de veiling bekend gemaakt dat de prijs van de vroege aard appelen is verhoogd van f 9.— tot I 10.— per 100 Kilo. De prijs van de kriel welke door de tuin ders ook veel te laag wordt geacht, is nog niet verhoogd. Er worden echter pogingen in het werk gesteld om ook deze verhoogd te krijgen. De verhooging gaat in per 23 Juni, dus ge passeerde Maandag en is dus van terugwer kende kracht. De maatregel gaf groote voldoening onder de tuinders, daar de prijs van f 9.— door het slechte beschot zeer slecht was. DURE GROENTEN Naar aanleiding van een artikel in de Haagsclie Post, dat uiting geeft aan klach ten, welke van verschillende zijden worden vernomen over de dure groenten, en in welk artikel een interview van een land- bouwspecialist wordt aangehaald, die ver klaarde, dat nu eindelijk de landman eens aan zijn kosten komt en zelfs een winstje maakt, gaat De Tuinderij eens na, of die klachten nu wel gegrond zijn en of de tuin der inderdaad zoo profiteert van den Neder landschen consument met een bescheiden portemonnaie, die naar vitaminen snakt. De Tuinderij ontkent niet, dat de kleinhandelsprijzen van de groente thaas hooger zijn dan in andere ja ren. Dit komt in de eerste plaats door het koude weer, waardoor de aanvoer langen tijd klein is geble ven. Dit is echter niet de eenige re den. want eigenlijk bestaat het be ginsel van vraag en aabod niet meer: er zijn voor de veilinghandel maximumprijzen vastgesteld, welke streng worden gehandhaafd. Deze maximumprijzen geven den kweeker een vergoeding van zijn productie kosten en niets meer, aldus De Tuin derij. Van het winstje, waarvan de H. P. praat, is het maar beter niet te luid te spreken, want deze maxi mumprijzen zijn geen aan den tuin der gegarandeerde prijzen. Het is zeergoed mogelijk en het komt trouwens telkens voor, dat een deel van den aanvoer niet voor den maximumprijs kan worden verkocht, zoodat de tuinder blij mag wezen, als hij er met de geldelijke opbrengst door de bank genomen uitspringt De veil in gsp rijzen, aldus tracht De Tuinderij verder te bewijzen, is niet de oorzaak van den hoogen consumentenprijs. „Waar de fout dan wel zit. Van de veiling ergens in het land naar het keukenaanrecht van den consument ergens in de steden moet de groente nog een langen weg afleggen. En dat kost geld misschien onevenredig veel geld. De grossier moet het product van de veiling naar de stad vervoeren. De trans portkosten zijn evenwel gestegen en het vervoer is door de bekende oorzaken moei lijker geworden, waardoor bij de licht be derfelijke artikelen van den tuinbouw het risico van den handel grooter wordt. Het product moet op de stadsmarkt aan den kleinhandelaar worden verkocht. Ook dat gaat met kosten gepaard. De winkelier moet de goederen opnieuw vervoeren, eerst naar zijn winkel en daarna naar zijn klanten. Door de kleine aanvoeren als gevolg van het slechte weer hebben de winkeliers niet zoo'n ruime sorteering als anders, zoodat de onkosten en de toegelaten winst per eenheid van product zwaarder drukken. Het verlies- risico als gevolg van bederf of kwaliteits vermindering is bij groenten en fruit nu eenmaal ontzettend groot. Als het publiek in de krant leest, dat spi nazie van een paar dagen oud reeds 80% van de vitaminen heeft verloren, raakt do winkelier andere dan kersversche spinazie aan de straatsteenen niet meer kwijt. Sla, die een paar dagen in den winkel heeft ge legen wordt door ieder zichzelf respcctee- rende huisvrouw met den hals niet meer aangekeken. De dure glasaardbeien, die een winkelier met een beetje „standing" in zijn winkel moet hebben wil hij zijn klanten be houden, blijven voor zijn rekening, als de klant ze te duur vindt en ze niet koopt. Het is volkomen onrechtvaardig, dat men zoo als wij hebben hooren doen den gemiddel den groentenhandelaar het najagen van ab normale winst toeschrijft Zij, die in den grnentenhandel bekend zijn, weten beter." Dan wijst De Tuinderij verder nog op de eischen, die het publiek stelt, den zgn. ser vice. Deze moet betaald worden. „Als men al deze factoren eens overweegt, de scliaarschte van de groente, de verhoogde kosten van transport, en distributie, het be drijfsrisico van den winkelier cn de soms overdreven eischcn van de verbruikers, dan moet men tot de slotsom komen, dat de groente niet te duur is. Buitendien zijn goedkoo-p en d'uur betrekkelijke begrippen Het publiek is ten aanzien van de groente- prijzen in de afgeloopen crisisjaren schro melijk verwend, want bet verkreeg toen de producten verre beneden de productiekosten Uit. het feit, dat aan'dien abnormalen toe stand een einde is gemaakt, mag men niet concliuleeren, dat daardoor de groente thans duur is geworden." Ten slotte wijst dit tuindersorgaan er op, dat het vraagstuk van de consumentenprij zen voor groente en fruit een oude kwestie is. De oplossing is nog niet gevonden. „Wij kunnen met de H.P. instemmen, dat het probleem van de distributie van tuinbouw producten een onderwerp vormt, dat de aan dacht verdient, niet echter, omdat thans de groenten duurder zijn clan vroeger, maar als oen mataschappelijk verschijnsel in het algemeen", eindigt De T. haar artikel. TIJDELIJK AMBTENAAR DISTRIBUTIE. Als tijdelijk ambtenaar bij de distributie, om werkzaam te worden gesteld aan het kan toor te Zuidscharwoudc, is benoemd de heer J. van Exter te, St.. Panera's. ROMMEL IN DE SLOOTEN. De tuinders, die per vaartuig naar hun soms ver gelegen akkers moeten varen en dit met een boom of kloet doen, klagen er te- techt over, dat het zoo moeilijk vaart. Wier of kroos bemoeilijken het varen zeer. Zoo lang zamerhand is er een soort kroos gekomen, sterk afwijkend van vroeger en dat soms in dikke bonken op het water ligt, en vaak ook naar den bodem zakt. De verandering in vegetatie schijnt te ontstaan door de ver zoeting van het water. In ieder geval is het lastig goedje. NOG "NIET VERBOUWEN. Verschillende eigenaars van gehouwen, die vergunning van de gemeentebesturen had den verkregen voor een meer of minder groo te verbouwing of vernieuwing van hun per- ceelen, hebben daartoe nog geen vergunning kunnen kriïgcn van hoogcre instanties. Er blijkt gebrek aan materialen te zijn. NOORDSCIIARWOUDE ELLEBOOG UIT HET LID. Bij de R. K. kerk alhier kwam rnej. K. zoo ongelukkig met baar fiets te vallen, dat haar elleboog uit het lid geraakte. Dok tershulp bleek noodzakelijk. Dr. de Wit uit Oudkarspel heeft de arm weer in den goe den vorm teruggebracht. OUDKARSPEL. NIEUW RAADSLID. Naarwij vernemen, heeft de heer C. Blok- er zijn benoeming als raadslid in de vaca ture-Kaan aangenomen. Wij zijn nieuws gierig. of de heer Blokker nog zijn intrede in den Raad zal kunnen doen, voordat de Langondijker gemeenten worden samenge voegd. OP 'T NIPPERTJE. Het dochtertje van den beer J. P. van de Spoorstraat alhier stak gisteren plotseling don weg over, juist toen de vrachtauto van den heer van uit Zaandam kwam aan rijden. De auto reed gclukig heel langzaam en de chauffeur had de tegenwoordigheid van geest, zoo snel te remmen, dat de klei ne niet geraakt werd. Het was echter op het nippertje. J1ARENKARSPEL DIRKSHORN Plotseling doodgebleven. Toon de heer P. Smit te Schagcrwaard Maandagavond met zijn vrouw en dochter tje uit den tuin kwam. zou hij als gewoon lijk zijn gereedschap opbergen en de deur siuiten van het electrisch vijzelgemaal, waarvan hij machinist, was. Terwijl zijn vrouw naar huis ging hoorde zii plotseling een angstige kreet uit het ma chinegebouw. Direct snelde zij naar het gebouw en zag haar ihan op den grond liggen. Hi»>r bleek dat hem iets was overkomen. Dokter Groenhart die met den meesten spoed was ontboden kon helaas slechts den dood con- 'slateeren. WIERINGERM EER SLOOTDORP. VOOR DE BEWONERS EEN STROP. Door het oprichten van een centrale keuken kunnen de bewoners het zoogen. vrijbankvleesch niet meer bekomen, daar het nu voortaan bestemd is voor die keuken. DE EERSTE GEROOID. Door den heer T. te Slootdorp zijn de eerste vroege aardappels gerooid uit eigen tuin. Opbrengst en smaak waren best. ANNA PAULOWNA GESLAAGD SCHOOLFEEST Het feest voor de kinderen der openbare en katholieke scholen en Heldersche klas sen is op uitstekende wijze geslaagd. Daar toe heeft het prachtige weer meegewerkt, maar zeker niet minder, het goed in clen zak tasten van velen, die voor een flink be drag op de lijsten teekenden. Ruim driehon derd prijzen voor de tcrreinspelen en ruim zeshonderd troostprijzen konden er gekocht worden. Geen kind ging er dan ook zonder geschenkje naar huis en wat waren er geen fraaie prijzen bij voor de gelukkige win naars! Maar bovendien konden zoowel in de zaal van den heer Rossen als in de gym nastiekzaal te Breezand, twee filmvoorstel lingen gegeven worden, met afzonderlijke programma's voor de kleine- en groote kin deren. En met de versnaperingen behoefde men ook lang niet karig te zijn. De verschillende spelletjes vielen zeer in den smaak, ook bij de ouders, die eens een lijkje kwamen nemen en van de films, w.o. ook enkele prachtige natuuropnamen, werd eveneens genoten. Een pluim voor allen, die door hun gift of medewerking den kinderen dezen blijden dag bezorgden! EEN SCHOT VIEL... Een zekere R., bewerend een pistool voor het afschieten van lichtkogels gevonden te hebben, zou dit wapen aan een buurman demonstreren, maar kon er niet erg moe overweg. Na wat gepruts schoot plotseling een onderdeel naar voren cn ging een schot af. In den loop heeft blijkbaar een projectiel gezeten, de buurman althans werd getroffen en bekwam boven de heup een wond dwars door het lichaam. De getrof fene is naar het ziekenhuis vervoerd en R. gearresteerd. ZEDENMISDRIJF. Naar de A. C. bericht is naar Alkmaar op transport gesteld een 35-jarig arbeider uit Anna Paulowna, verdacht van een zeden misdrijf. Ze noemen hem een dagjesmensch, Die uittrekt tusschenbeide, En gratis op zijn tocht geniet Van zon en bosch en heide. Eén dag, dan is de pret woer uit. Zoo is 't met mooie dingen. Eén dag. waarop hij luid en blij Zijn zomerlied mag zingen! Hij is al 's morgens vroeg present, Dat hindert hem geen ziertje, Hij pakt, ontbijt cn middagmaal Compleet in één papiertje, En van zijn trouwe thermosflesch Maakt hij een klein buffetje, Hij draagt geen kuitbroek of zooiets, En vraagt niet naar een petje' Maar bij trekt uit, zooals hij is, Vervuld van het verlangen. Om van den rijkdom der natuur Het volle deel t' ontvangen, Om één dag waarlijk vrij te zijn. Niet denkend aan zijn zorgen, Te zwerven door den zonneschijn. En morgen is weer morgcnl Hij klimt de steile heuvels op, En lot niet op de wegen. En overal vindt hij den dag Een glorierijken zegen: De weide hei, een vogelvlucht. Een veld met boterbloemen. De middagrust in 't stille bosch, Waar kleine vleugels zoemen! 'k Wensch U geluk, o dagjesmensch. Steeds weet, ge te ontdekken. Wat aan Uw innerlijk bestaan Tot ware vreugd wil strekken! Leer ons naar Uw tevredenheid, En naar Uw voorbocld streven. We trekken vaak een enge grens, Maar i n ons leeft eenzelfde wensch, Zijn we niet allen „dagjesmensch" In 't gulle, rijke leven?! Juni 1941. KROES. (Nadruk verboden). CONCERT CONCORDIA. Gisteravond gaf de muziekvereen. Concor- dia van Breezand het reeds door ons aange kondigde concert voor hét raadhuis aan de Kleine Sluis. Evenals dat verleden week in Breezand het geval was, kwamen velen op dezen fraaien avond naar Concordia's muziek luis teren en vond ook nu het aardige programma waardeering. Het zal Concordia zeker verheugd hebben, dat Burgemeester Mijnlieff van zijn belang stelling blijk gaf en ook tot de luisterenden behoorde. NIEUWE NIEDORP DE BURGEMEESTER WEER THUIS. De burgemeester, de heer P. Pluister is, herstellende van zijn ziekte, uit het zieken huis ontslagen en naar huis teruggekeerd. Uit de pers: Ir. Mussert over den strijd legen de Sovjet-Unie In een extra-nummer van „Volk en Va derland" noemt de leider der N.S.B., Ir. A. A. Mussert, in een artikel, dat het opschrift draagt: „Eindelijk, Europa zuivert het Oos ten", het binnentrekken der legermachten van Duitschland. Roemenië en Finland in Rusland „de grootste daad, die Hitier als strateeg, als bouwer van het nieuwe Euro pa en als idealist tot nü toe heeft verricht. Het is op één na dc laatste phase van de wereldrevolutie, die fn gang is". Ir. Mussert bespreekt in dit artikel ach tereenvolgens de strategische zijde, de Euro peesche zijde en de geestelijke zijde van de- z gebeurtenis. Na een kort overzicht van het verloop van den huldigen oorlog her innert ir. Mussert aan hetgeen hij in De cember 1939 schreef, toen Rusland in Fin land was binnengedrongen, en hij vervolgt: „Anderhalf jaar zijn sindsdien voorbijge gaan. Anderhalf jaar waarin militair en politiek door Duitschland en Italië alles gedaan is wat mogelijk is om een solidair Europa te houwen. De grootste vijand daar van, ja de macht, die groot geworden is door liet aanwakkeren van de verdeeldheid in Europa, n.1. EngelaDd is, practisch van het geheele vasteland van Europa verdre ven. De vormen van het nieuwe Europa tee kenen zich al duidelijk af. de solidariteit groeit met den dag en dus kan het niet anders of dit Europa moet in het Oosten beveiligd worden. Het communistische Rus land kan nimmer een veilige Oostgrens zijn van het nieuwe Europa en zeker niet zoolang het zeggenschap heeft in de Oost zee. In het nieuwe Europa zijn de Oostzee en de Noordzee Germaansche binnenzeeën cn aan de Germanen vijandige machten kunnen daar niet geduld worden." Ten aanzien van de geestelijke beteeke- nis van den oorlog tegen Sovjet-Rusland betoogt ir. Mussert. dat het. kapitalisme van Amerika uit denzelfden geest geboren is als het bolsjewisme en dat Amerika en Rus land Broer en zuster zijn: „Rusland stond en staat aan de overzijde hand in hand met de kapitalistische en Jood- schc machten in Engeland en Amerika. Met Engeland en Amerika maakt het deel uit van den ring. die van Groenland loopt over Amerika over Rusland naar de Noordelijke IJszee. Europa, of juister gezegd het in het Oosten actieve deel van Europa, zal dien ka- pitalistischen-bolsjewistischen ring doen springen Ten slotte betoogt ir. Mussert, dat ook de Nederlanders thans hun houding hebben te bepalen of te herzien. „Aan ons aller deur klopt de vraag: Zijt gij vóór de Engelsche plutocaten, de Ameri- kaansche Joden en vrijmetselaars, de Rus sische bolsjewieken, óf zijt gij voor Duitsch land. Italië. Roemenië. Finlandf du? vóór Europa, dus vóór uw eigen vaderland? Wij Nederlandsche nationaal-socialisten hebben reeds lang gekozen en iederen dag worden wij gesterkt in het geloof aan de juistheid van onze keuze, zoo deze sterking nog van node mocht zijn. Van ganscher harte staan wij aan de zij de van'onzen grootcn Gcrmaanschen broe der, van Duitschland, niet alleen als geest- Laatste telexbericht Roosevelt over den algemeenen toestand Washington, 25 Juni (D.N.B.) In een persconferentie heeft president Roosevelt verklaard, dat men de Sovjet-Unie zooveel mogelijk export licenties zal verleenen. Evenwel kon de president nog niet overzien, wat er in de Ver. Staten voor export be schikbaar is. Overigens heeft hij nog steeds geen berichten uit Moskou en weet hij dus niet, of en wat de Sov- jetregeering wenscht. Zou er een verlanglijst in de Ver. Staten ont vangen worden, zoo vervolgde Roo sevelt, dan is het altijd nog de vraag, of wij spoedig kunnen leveren, aan gezien wij ook bezig zijn met de be wapening voor Engeland en de Ver. Staten. Vele orders ziin nog niet uitgevoerd en men kan de volgorde daarvan niet wijzigen ten nadeele van Engeland. De in de Ver. Sta ten begonnen werfcampagne om Amerikaan- sche technische deskundigen naar Engeland te sturen, verdient allen steun, want de Brit- sche regeering heeft verzekerd, dat deze tech nici niet gebruikt zullen worden in den strijd, en dat zij naar de Ver. Staten kunnen terugkeeren, indien zij daartoe wel gebruikt zouden worden: Het sturen van zulke tech nici, zoo meende Roosevelt, is niet in tegen spraak tot de bepalingen van de neutraliteits- wel. Roosevelt zeide te weten, dat noch Ca nada, noch Engeland van dc Noord-Amerika nen een eed van trouw verlangt, en dat daar om elke Amerikaan het recht heeft, tot het Engelsche leger toe te treden. VAN HET OOSTELIJK FRONT. BERLIJN, 25 Juni (D.N.B.). Duitsch-Roe- meensche troepen hebben in hardnekkige gevechten den taaien tegenstand van sterke Sovjet strijdkrachten gebroken, waarbij de Bolsjewisten zware verliezen leden. DE STAKINGSACTIE IN AMERIKA. WASHINGTON, 25 Juni (D.N.B.). De Ame rikaansche mijnwerkersbond heeft besloten, in het gebied der kolenmijnen in de Zuide lijke staten op 7 Juli een staking af te kon digen. ingeval de mijneigenaren niet in stemmen met de nieuwe voor twee jaar geldige loonovereenkomst met de vakorga nisatie. Het verdrag dat in April na een staking van verscheidene weken tot stand gekomen is, loopt de volgende week af, zonder dat een definiitóeve overeenkomst bereikt werd. De mijnen in de zuidelijke staten leveren een aanzienlijke hoeveelheid van de in de wapenindustrie benoodigde bruinkool. Amerikaaosch oorlogsmateriaal oaar de Roode Zee Washington, 25 Juni (D.N.B. Voor de handelscommissie van den senaat hebben Amerikaansche reeders ver.klaard, dat dee- len van hun vloten oorlogsmateriaal naar de Roode Zee en naar Rangoon verschepen voor de Engelschen, voor de Gaullistische troepen en voor andere tegenstanders van de asm ogendheden. De vertegenwoordiger van de American Hawaiian Line, Morrison, ver klaarde dat een groot aantal der 32 sche pen van de onderneming oorlogsmateriaal voor haven aan de Roode Zee aan boord had den. De ambtenaar van de Waterman Steamship Line Herbulis zeide, dat vier schepen van de Maatschappij met oorlogs materiaal de havens van de Roode Zee en een schip Rangoon aanliepen. De vertegen woordiger van de Luckenbach Line, Cald- well, gaf toe. dat drie schepen van de maat schappij havens aan de Roode Zee aande den en dat drie andere schepen binnenkort in denzelfden dienst gesteld zouden worden. verwanten, ook niet alleen omdat wij ons lots- en bloedverbonden weten, maar tevens als Nederlanders en Europeanen, die ons land liefhebben en de Europeesche cultuur willen behouden". Ir. Mussert besluit zijn artikel met een op roep tot zijn volksgenooten zich om de vanen der N.S.B. te scharen. DE EERSTE KERMIS SINDS EEN JAAR. Te Parijs is het zomerseizoen begonnen. Het is niet ingezet zonder de Foire du Tró- ne, de eerste kermis sinds een jaar, als men de foire a la ferraille, de rommelmarkt van Mei niet meerekent. Vroeger placht men al in Maart zijn tenten aan den boulevard Pasteur op te slaan. Later kwam dan Saint Cloud, Clichy, Courbevoie, Neuilly, kortom de gansche PariJsche banlieue aan de beurt. Het vorig jaar is van al die volksfeesten door de oorlogsomstandigheden niets terecht gekomen en ook thans konden de meeste jaarmarkten niet worden gehouden. Maar voor de belangrijkste, de Foire du Tróne, heeft men de toestemming niet willen weige ren, aldus de Parijsche corr. van „Het Va derland Ze heeft een eerbiedwaardige traditie, deze jaarmarkt. Reeds in de middeleeuwen was ze bekend, en een beetje berucht. Later werd het een gemoedelijke foire du pain d'épice. een koekenkennis; de varkens van taai-taai waren een specialiteit Men wandelde er als door een schilderij van den ouden Breughel: op eiken straathoek kwam men wel een Vltalïs tegen. Honden vertoon den hun kunsten, er waren mannen mot leeuwenmanen cn vrouwen met haarden, dwergen en waarzegsters die uit kaart en koffiedik lazen en uit d<e lijnen van uw hand. Veel is er niet veranderd, pe boa- op ZATERDAG 28 JUNI, 's middags van 2 tot 6 uur, ten huize van P. VAN DOK, Ou- desluis. Te koop bij C. KUIPER, Rij- tuigma'kerij, Anna Paulowna Een zware LUXE AUTO, met beste banden, maat 600 X 18, zeer geschikt voor platte wa gen of trekker. Een beste Wit- kapkar, een Tilbury,. Voorts assen, wielen en veeren voor bakwagen, platte wagens, en dresscerkarren. Te koop: MAAIRIEMEN, slijpsteen, compl., nieuw kar- tuigen, evenaars, driew. melk- wagentje v. 8 bussen, jacht wagen (model kaaswagen) f25 Fornuizen, duivels, badkuip, Donderdags bij Baars. A. SCHOORL, Noord F 65, Scha- gen. Te koop: 5 BESTE BIGGEN, Te hevr. bij K. DAALDER, Zandvaart. Breezand. Voor direct gevraagd: FLINK MEISJE voor heele of halve dagen. BART HAAN, Tuinman, Scha- gerbrug. 2 KOOLWIEDERS gevraagd. W. GOVERS, Lutje winkel. WERKSTER gevraagd bij P. J. BRUIN Gz., Leeuwenhorn, Schagerbrug. levard du Tróne. van Nation lot Porie Vin- cennes, is thans met kramen en tenten be zet als voorheen. Er is rumoer van veel muzielc en er zal stellig een Cladel of een Leroux worden gevonden om die kermis van kleur en klank te bezingen. De varkens van taa-b taai echter ontbreken en het suikerwerk, de nougat en de croustillons, de oliebollen uit de Hollandsche wafelkraam. Ook de schiettenten zijn afwezig, men zal zich moe ten vergenoegen met het werpen van bal len tegen oude bussen. Het circus evenwel staat op zijn oude plaats, het panopticum van madame Bourdin, waar men voor een paar franken een kwartier lang kan grie zelen, is present en de goktenten maken als immer goede zaken. Ondanks de restricties zal de Foire du Tróne toch een echte kermis zijn, die zich een maand lang op den boulevard hand haaft en dan, in Juli, gevolgd wordt door de feesten van Clichy-Rouchcchouart. Naar de traditie wik i PURMEREND, 24 Juni. i 1 Gemeentel. Kaasbeurs: Verhandeld 17 partijen, wegende 71.000 Kg., handel vhig, prijs: 40 plus f 32—35.25, 20 plus f 18—22. Kaasmarkt: Aanvoer 5 stapels kleine boe renkaas f 35.25 per 50 kilo, handel vlug. Runderen, totaal 361 stuks: 74 vette koeien voor de levering. 141 gelde koeien f 350— f 425 per stuk, 115 melkkoeien f 375—525 p. stuk, 1 stier voor de levering, 5 vette kal veren voor de levering, 30 pinken f 180— 260 per stuk, 364 nuchtere kalveren: voor de slacht voor de levering, voor de fokkerij f 3S—56 per stuk, 28 vette varkens voor de slacht voor de levering, 38 magere varkens f 3942 per stuk,, 23S biggen f16—28 per stuk. 164 schapen f 3045 per stuk, 116 bokken f 2870 per stuk, 508 lammeren f 20—28 per stuk. kipeieren f 1.05 per Kg., 1000 oude kippen en hanen: wit en roocl f 1—3, idem blauw f 1—3 per stuk, konijnen f 2—13 per stuk, 100 eenden f 1—1.70 per st. ROTTERDAM. Zi JunL Veemarkt. Aangevoerd 1763 dieren, w.o. 1000 runderen. 22 paarden. 6 veulens, 3 schapen en 23 lammeren. 544 nuchtere kal veren. 100 graskalveren en 65 bokken. De prijzen per stuk waren: Melkkoeien f 565— f 565450340, kalfkoeien f 575450—345, varekoeien f 365—280—230. vaarzen f 350— 280—200, pinken f 285210165. Overzicht- De aanvoer van melk- en kalfkoeien was iets korter met stillen handel en prijshou dend. De aanvoer van varekoeicn was als vorige week met flauwen handel en onver anderd in prijs. De aanvoer van vaarzen en pinken was matig met luien handel en de prijzen als vorige week. - ZWAAG. 23 Juni. Veilingsvereen. „Bangert en Omstreken". Aardappelen f 9.—. kriel f 3 spinazie f 10—13. postelein f 1523, uien 10—H et. per bos. prei f 12—14. slaboonen f 56—98, snijhoonen f 60.—, tuinboonen f 16.—. dop erwten f 37—42. peulen f 30.—, tomaten f 33 —36. waschpeen f 7.—. bospecn f 10—13. an dijvie f 8—10, sla f 0.80—1.50. bloemkool f 7.80—13, komkommers f 8.50—11, radijs f 11.10. rabarber f 6.perziken f 20—36, aardbeien f 0.671.01, blauwe pruimen 12 19 ct. per stuk. prólefic f 1.52—1.75. hloc bpfsen f 14.Japansche pruimen 27—31 et. pr stuk. selderie f 2.50—4.70, asperges f 40 45. Vonrloonigp nofeering (hedenochtend 91^ uur doorgebeld). Offlcleele prijzen cn aangevoerde kwnntums van vandaag publi ceren wij moreen. BROEK OP LANGENDIJK. 25 Juni. Aanvoer: 100.000 Kg aarde-nelen: Schot- sehe muizen f 10.—. kleine f 3.—. 1000 Kg*, rabarber f 4.80. afwijkende f 4.80, 500 hos wortelen f 11.—. NOORDSC.HA RWOITDF,25 Juni Aanvoer: 1500 Kg. aardappelen; Sch'otscÏÏe muizen f 10.—, kriel f 3.—.

Schager Courant | 1941 | | pagina 3