De heer BLAAUBOER Gemeente verzekert zich tegen molest tijdelijk wethouder ZATERDAG 28 J U NI A.S. NATIONAAL- SOCIALISME BOLSJEWISME Zaterdag 28 Juni 1941 Tweede blad RAAD SCHAGEN Men moet den burgemeester niet vragen zuinig te zijn. daar man keert niets aan. De middenstand zit nu wel ruim, maar straks? Moeten de christelijke klndeatjes vuilpoetsjes blijven en verdrinken, of is hun bloot anders dan ander bloot? Nog geen schoolzwemmen deurtje open. deurtje dicht, deurtje open: het voorstel teruggenomen. Den heer D. Brouwer hulde gebracht een uitstekend onderwijzer gaat heen. Voor den heer Vlottes wordt een baantje gevonden. De Raad vergaderde gisteravond. Voorzitter burgemeester Cornelissen, se cretaris de heer A. C. Roggeveen. Alle leden, behalve mr. dr. Buiskool zijn aanwezig. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. het niet noodig achten de losplaats aan de ha ven met 3 meter te verbroeden. De haven meester zal echter een vlaklaag van ge bruikte steenen leggen om beschadiging van het terrein te voorkomen. Wat de andere in vorige vergadering besproken kwestie aangaat, die der dubbele huur van de gas meters, deelt voorzitter mede. dat de huur niet is afgeschaft, doch verschuldigd is voor de meters boven de eerste. Ged. Staten hebben diverse raadsbesluiten, o.a. die der grondverkoopen goedgekeurd. Ingekomen zijn de rapporten van den gemeente-accountant De eierveiling is ad ministratief overbelast, echter is op inhalen van den achterstand aangedrongen. Uit het verslag der Arbeiderswoningfoouw- vereeniging blijkt dat het bestuur niet weet, hoe het exploitatietekort te dékken, nu de gemeente dat niet meer voor haar rekening neemt. Eenerzijds is huurverhoo- ging uitgesloten, anderzijds is een hooger bedrag aan onderhoud noodig. De verhuur en het innen der huurpenningen is zeer vlot gegaan. Zuinig genoeg 1 Ged. Staten dringen er op aan, zuinig om te gaan met de gelden voor de werk loosheidsbestrijding. Voorzitter merkt op, dit hij dit eiken dag reeds doet. Met den territorialen inspecteur van de luchtbescher ming is overleg gepleegd over de begroo ting van dien dienst. Ingekomen is bericht, dat het raadsbesluit omtrent het niet doorgaan van de kermis is goedgekeurd. Ingekomen is een gemeenschappelijke re geling distri'butiekring Zijpe, geteekend door de burgemeesters Brcebaart en Kooi man op de commissievergadering van 17 April j.1., met bemerking „burgemeester van Schagen niet aanwezig". Voorzoover niet anders vermeld, worden de stukken voor kennisgeving aangenomen. De commissaris der provincie dringt op eenige verandering in de veldwacbtersver- ordening aan. De veldwachters moeten o.a. van goed zedelijk gedrag zijn. De verorde ning wordt dienovereenkomstig gewijzigd. De kindertoeslag dient tijdelijk te zijn. Aldus besloten. Ingekomen is het reeds meermalen in ons blad toegelichte schrijven van den se cretaris-generaal met nieuwe bepalingen omtrent wegruimen van sneeuw en ijs. Aldus besloten, B. en W. stellen voor wederom voor 5 jaar tot het Middenstandsborgstellingsfonds toe te treden. De kosten bedragen f 0.10 per inwoner, dus over 1941 f 0.02. De heer Dekker heeft geïnformeerd naar het fonds en het heeft alle sohijn dat de laatste paar jaar van het fonds weinig ge bruik is gemaakt en spr. denkt dat er voorloopig wel weinig gebruik van gemaakt zal worden ook. Dé winkelier behoeft weinig meer te borgen, is het nu wel zoo noodzake lijk om bij te dragen? Voorzitter weet als bestuurslid van het fonds, dat de laatste jaren wel credieten zijn verleend, het wordt nu inderdaad iets min der, doch het fonds blijft toch een steun voor zwakkere zaken door credietverleening of saneering. Het. heeft de gemeente tot dus verre weinig gekost, men is begonnen het overschotje van het crisiscomité te geven. De heer Niestadt beaamt de woorden van den voorzitter, juist in dezen moeilijken tijd is het fonds zoo'n goede raadgever. Straks zullen vele kleine middenstanders de gelden uit de geforceerde verkoopen opgesoupeerd hebben. Als het fonds verdwijnt, zal het straks een ramp zijn voor den kleinen mid denstand. De heer Dekker heeft geenszins bedoeld den middenstand te benadeelen, doch was alleen de feiten nagegaan; spr. is echter te- yreden met de uiteenzetting. Voorzitter: Het fonds zal U dankbaar zijn. Voorgesteld wordt aan de rietsnijders een tijdelijke toelage van 6 te verleenen. Aldus besloten. Voorgesteld wordt een legaat van f 500.— te aanvaarden van wijlen de wed. J. Bij- post, aan het legaat zijn voorwaarden tot onderhoud van een graf verbonden. Aldus beslotenü Aan de orde komt de begrooting van de eierveiling. de onkosten bedroegen in 1940 gemiddeld per week f 52.84. de totaal baten worden begroot op f 5850. Bij de behandeling der gemeen tebegroo- ting was de begrooting nog niet geheel ge reed. De begrooting wordt, aangenomen. Een aantal suppletoire begrootingen wor den aangenomen. Voorgesteld wordt zwemonderwijs te la ten geven aan de leerlingen der 6e en klasse der O.L. school. De toelichting na men wij eerder op. j. Als gelegenheid is genoemd de badinrich ting „De Wiel", als instructeur de bad meester van de Wiel. Later is gebleken, dat het bestuur van de R.K. school de school onder bepaalde voorwaarden op 't gebied van de zedelijkheid, wil medewerken, de chr. school wil nog niet deelnemen. Daardoor verandert de subsidiekwestie. Het bestuur van „De Wiel" neemt genoegen met een sub sidie van f 100.per jaar. De heer Niestadt gaat in principe volko men accoord, maar het voorstel lijkt hem wat onvolledig. Spr. mist onderzoek van het water, onderzoek van den schoolarts, enz. Voorzitter zegt, dat de kinderen op grond van doktersverklaring vrij kunnen. De heer Niestadt wil de temperatuur van het water minimum 19 a 20 gr. stellen en van den badmeester minimale bevoegdheden. De heer Schilder vraagt, welken tijd er nu eigenlijk overblijft om te leeren, als alles in de schooltijden moet gebeuren. Voorzitter zegt, dat de heer Brouwer de zaak practisch geregeld heeft; direct na het zwemmen kunnen de kinderen naar huis en ze moeten op de fiets; hebben ze geen fiets, dan neemt een vriendje ze wel mee. De heer Schilder: Jawel, maar 't is alle maal de sport tegenwoordig. Voorzitter zegt, dat het leerplan toch in ieder geval gevolgd moet worden. Weth. Wissekerke merkt op, dat het zwem onderwijs veelal het gymnastiekuur ver vangt, veel verlies is er dus niet. Overigens moet men het maar met den badmeester zien te schikken. De heer Dekker heeft enkele vragen, doch wenscht deze in comité te stellen. Voorzitter: O zeker, mijnheer Dekker. De deuren gaan dicht Na heropening der vergadering deelt voorzitter mede, dat het voorstel te ruggenomen wordt. Woorden van hulde. Voorgesteld wordt den heer D. Brouwer met ingang van 1 October 1941 eervol ont slag te verleenen als hoofd der Openbare Lagere School, onder dankzegging voor de vele de gemeente bewezen diensten De heer Brouwer is een uitstekend onderwijzer en paedagoog, die men ongaarne ziet vertrekken De wet is nu eenmaai niet anders, aldus voorzitter, die hem gaarne hulde brengt. De heer De Veer wil namens de ouders zich aansluiten bij de hulde den heer Brou wer gebracht. Den heer Bijlsma spijt het voor den heer Vlottes, dat hij door 't rijk niet is overge nomen. Spr. wijst er op dat de heer Vlottes geen gemakkelijke functie had, hij is door velen vervloekt, d~t bracht zijn werk mee. Is er niets op te vinden, dat hij in gemeen tedienst blijft om: wachtgeld aan te vullen? Voorzitter: Die mogelijkheid bestaat, ik zal dat in comité bespreken, vindt u niet mijnbeer Wissekerke, gelijk met een mede- deeling over den veldwachter. Wij hebben wel iets voor Vlottes. Weth. Wissekerke. Goed burgemeester. Tot tijdelijk wethouder wordt benoemd de heer C. Blaauboer met op een na algemeen© stemmen (de heer de Veer heeft 1 stem), wegens afwezigheid van Mr. Dr. Buiskool. De heer Blaauboer aanvaardt de benoeming en neemt de open plaats van Mr. Buiskool in. Weth. Blaauboer dankt voor het vertrou wen en roept de samenwerking in, het zal een zware taak zijn Mr. Buiskool, die met de gemeentezaken zoo goed op de hoogte was, te vervangen. Komt spr. tekort rekent hij op clementie. Voorzitter: Samenwerking zal door mij ge geven worden, we kennen elkaar al jaren. We zullen de zaken wel tot een goed einde brengen. Rondvraag. De heer Niestadt zegt dat de spoorweg- overgamgkwestie nog steeds hangt.; sluit des noods het verkeer af, adviseert spr. Voorzitter was reeds van plan nogmaals aan de spoorwegen te schrijven. Het is een idiote toestand. Met sluiten zou men Scha gen een slechten dienst bewijzen, doch voor zitter zal alle andere middelen gaarne toe passen om den toestand verbeterd te krij gen. Voorz. begrijpt niet welke bezwaren er zijn. De heer de Veer belooft dé wegencommis sie bij de eerstvolgende excursie op de zaak te wijzen. Hierna sluiting der openbare vergadering. Raad St. Maarten Er komt een kluis achter het raadhuis Ontslagaanvraag van den heer Sloof ingewilligd. Tweede ambtenaar voor den bur gerlijken stand benoemd. Gisteravond kwam de raad dezer gemeen te in openbare vergadering bijeen, onder leiding van den burgemeester mr. Kooi man. Alle leden zijn aanwezig, als voorzitter de vergadering opent. De notulen gaan onder den hamer door. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn de volgende stukken: Bericht van Ged. Staten van Noordhol land, dat op 25 April j.1. kas en boeken van' den waarnemend ontvanger der gemeente zijn opgenomen; Mededeeling van Ged. Staten van Noord- Holland, dat het besluit tot aankoop van het perceel „De Klimop" door hen is goed gekeurd; Mededeeling van den commissaris der provincie Noordholland, dat het besluit van den raad van 28 Maart 1941 tot wijziging van de veldwachtersverordening door' den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken is goedgekeurd; Mededeeling van den secretaris-generaal van sociale zaken, dat de door den raad vastgestelde kinderbijslagverordening kan worden aangemerkt als een op 1 Januari 1941 bestaande regeling, zoodat voor het jaar 1941 geen afzonderlijke erkenning als bijzondere regeling behoeft plaats te heb ben; Een schrijven van den burgemeester van Zijpe, houdende toezending van de gemeen schappelijke regeling inzake de inrichting van den distributiedienst Zijpe, Sint Maar ten en Schagen, zooals deze is goedgekeurd voor het tijdvak 1 Mei t.m. 30 April 1942; Mededeeling van den secretaris-generaal van sociale zaken, dat de gemeente Sint Maarten voor het jaar 1941 in aanmerking kan komen voor een Rijks-bijdrage in de kosten van den B-steun. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Hondenbelasting. Van J. Koning, M. Hekelbeke, G. C. Sloof en G. Boontjes zijn verzoeken ingekomen om in verband met de omstandigheid, dat zij hebben opgehouden een hond te hebben voor de helft der hondenbelasting onthef fing te verleenen. B. en W. stellen voor, deze verzoeken in te willigen. Aldus besloten. C. de Maijer, J. Goedhart en J. P. Berk hout hebben bezwaar gemaakt tegen den aan hen opgelegden aanslag in de honden belasting, omdat zij van meening zijn, dat hun hond tot de lagere klasse van aanslag bafeort. B. en W. stellen voor gunstig te beschikken op de bezwaarschriften van C. de Maijer en J. P. Berkhout en op het be zwaarschrift van J. Goedhart afwijzend te beschikken. Aldus besloten. Molestverzekerlng. Reeds in November 1940 hebben B. en W. overwogen de vraag van het sluiten van een verzekering voor de eigendommen der gemeente tegen schaden ten gevolge van molest. In verband echter met de omstan digheid, dat een regeling in uitzicht was gesteld, waarbij het rijk zich de schaden zou aantrekken, werd besloten voorloopig t.en aanzien van het sluiten van een derge lijke verzekering nog geen definitieve voor stellen te doen. Bij afkondiging van deze regeling bleek evenwel, dat slechts een beperkt bedrag voor oorlogsschade zou worden uitbetaald. Derhalve stellen B. en W. voor een molest- verzekering te sluiten tot een bedrag van f 40.000.— Besloten wordt een verzekering aan te gaan bij de Centrale Rafaissenbank. Hier zal een voorschotpremie van f 80 betaald moeten worden, terwijl, jndien noodig een omslag kan worden geheven van 1 per jaar. Ontslag van den heer Sloof. Ingekomen is een verzoek van den heer G. C. Sloof om hem in verband met zijn benoeming tot commies bij het'gewestelijk arbeidsbureau te Alkmaar eervol ontslag te verleenen als a. 2den ambtenaar van dén burgerlijken stand b. secretaris-boekhouder van het burgerlijk armbestuur. B. en W. stellen voor het gevraagde ont- lag te verleenen respectievelijk met ingang van 15 Juni 1941 en met ingang van den datum, waarop zijn opvolger in functie treedt. Voorzitter dankt den heer Sloof nog eens voor de bewezen diensten. De Raad verleent den heer Sloof eervol ontslag. Benoeming. Benoeming van een 2den ambtenaar van den burgerlijken stand. B. en W. stellen voor tot 2den ambtenaar van den burger lijken stand te benoemen den heer J. Glas. De bezoldiging zal f 25.bedragen. De heer Glas wordt benoemd en neemt de benoeming aan. Rekening 1939. De rekening over 1939 is voorzien van enkele bemerkingen van Gedeputeerde Staten terug ontvangen. B. en W. stellen voor aan de aangegeven bemerkingen gevolg te geven en de reke ning opnieuw voorloopig vast te stellen. Aldus besloten. Verhuring landerijen. B. en W. stellen voor dé verhuring als volgt te doen geschieden voor onbepaalden tijd. a. 47 aren, 60 c.a. van perceel kadastraal bekend sectie A no. 95 (het westelijk gedeel te) aan Jb. Asma voor de som van f 41. b. 47 aren 60 c.a. van het onder a genoem de perceel (oostelijk gedeelte) aan Jac. Bak ker voor de som van f 40. c. 15 snees van het perceel sectie A. no. 96 aan S. Kruyer voor de som van f 38. d. 13 snees van het onder c genoem de perceel aan A. Snijder voor de som van f 33.—; de som van f 18.aan L. Stoop. e. perceel sectie G no. 154 ter grootte van 56 aren 90 c.a. aan P. Zomerdijk voor de som van f 50. f. perceel sectie C no. 153 ter grootte van 65 aren 30 c.a. aan W. Meijles voor de som van f 56. g. perceel sectie C no. 155 ter grootte van 40 aren 80 c.a. aan J. Filmer voor de som van f 37. h. perceel sectie C no. 151 ter grootte van 71 aren 10 c.a. aan P. Zomerdijk voor de som van f 62. i. perceel sectie A no. 2 (gemeente Haren karspel) ter grootte van 8 aren 20 c.a. voor de som van f 8.— aan L. Stoop. Aldus besloten. Een kluis In het raadhuis. Reeds geruimen tijd wordt van hooger- hand, zoowel op gemeente- als op water schapsbesturen, aandrang uitgeoefend te zorgen voor een goede archiefberging. B. en W. hebben hierin aanleiding gevonden te overwegen in hoeverre voor deze ge meente te dezen opzichte de noodige voor- S AVONDS OM NEGEN UUR VOOR DE OVER DEN EINDSTRIJD TUSSCHEN HET EN HET zieningen kunnen worden getroffen. Met de besturen van de banne Burghorn, den polder Valkkoog en de banne Sint Maarten werd overleg gepleegd. De betrokken wa terschapsbesturen konden zich vereenigen met een plan, waarbij de gemeente zou zor gen voor den bouw van een kluis en waar bij de waterschapsbesturen dan de noodige ruimte in de kluis konden huren. De rijks archivaris voor de provincie Noordholland heeft zijn instemming met bedoeld plan be tuigd. De kosten van den bouw zullen on geveer bedragen f 2000. B. en W. stellen thans voor: a. te besluiten tot den bouw van een kluis; b. een geldleen ing groot f 2000.— aan te gaan tegen een nader te bepalen renteper centage, af te lossen in ten hoogste 25 ja ren. De kluis zal achter het raadhuis aange bouwd worden, daar dan weinig breekwerk noodig is. Aldus besloten. Onbewoonbare woningen. B. en W. stellen voor de woning B 10, be woond door den heer B. Appel onbewoon baar te verklaren en 'n ontruimingstermijn vast te stellen van 6. maanden, welke ter mijn naderhand verlengd kan worden. Aldus besloten. Voorts stellen B. en W. voor, de ontrui mingstermijn van een tweetal reeds eer der onbewoonbaar verklaarde woningen met een jaar te verlengen. Ook hiermede gaat de raad accoord. De rondvraag levert niet op, zoodat slui ting der vergadering volgt. SCHAGEN DE ULO-SCHOOL BLOEIT! Voor de ULO-school te Schagen hebben zich 40 nieuwe leerlingen aangemeld en wel 15 uit Schagen, 3 uit Schagerbrug, 1 uit St. Maarten, 4 uit St. Maartensbrug, 1 uit Bur- gerbrug, 1 uit Petten, 1 uit Dirkshorn, 2 uit Oudsluis, 6 uit Aanna Paulownapolder, 3 uit YVieringerwaard, 2 uit Kolhorn en 1 uit Westerland. Dat de Schager ULO zich in een grooten bloei mag verheugen, blijkt voldoende uit het bovenstaande. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Martien, zoon van Jan Noor man en van Maria Catharina Schermer. Ondertrouwd: Petrus Hermanus Giesbers, oud 28 jaren, rijksambtenaar, wonende te Valkenswaard en Jacoba Revers, oud 18 jaren, zonder beroep, wonende te Schagen; Arie Brands, oud 24 jaren, veehouder, wo nende te Anna Paulowna en Pietertje Klerk oud 21 jaren, zonder beroep, wonende te Schagen; Adriaan de Jongh, oud 26 jaren, chauffeur en Maart je Kolle, oud 21 jaren, zonder beroep, beiden wonende te Schagen; Roelof Prins, oud 24 jaren, hulp-vakarbei der en Rensie van Eeten, oud 23 jaren, zon der beroep, beiden wonende te Schagen. Getrouwd: Pieter Willem Theunis Mul der en Frederika Maria Vrielink. Overleden: Neeltje Vries, oud 68 jaren, weduwe van Cornelis van der Oord; Sara Rebekka Theodora Volïmer, oud 86 jaren, weduwe van Hendrik de Groot; Johanna Gielens, oud 84 jaren, weduwe van Tijs Kroone; Cornelis Gerardus Huiberts, oud 19 jaren. POLITIE. Gevonden: een portemonnaietje, een da mesmantel en een paar zilverbons. Verloren: een parker vulpen, twee stam kaarten, een portefeuille én een heerenhoed VLEESCHKEURINGSDIENST. Vergadering van de Commissie van Uit* voering van den Vleeschkeuringsdienst in den Kring Barsingerhora, op Vrijdag 27, Juni 1941 ten kantore van de inrichting. Afwezig de vertegenwoordigers van Schagen, Winkel, Nieuwe Niedorp en Oude Niedorp. Voorzitter, de heer G. G. Loggers, open* met een woord van welkom. De notulen van de vergadering van 5 Fe bruari 1941 werden onveranderd vastge steld. Medegedeeld wordt, dat m verband met de benzinepositie de kleine dieren tusschen 's avonds 6 uur en 's morgens 8 uur en ge durende den geheelen Zondag niet zullen worden opgehaald. In de week wordt opge haald met de gasgenerator, welke door één man wordt behandeld. De gasgenerator vol doet goed. maar vereischt groote zorg en re gelmatige behandeling. De Commissie besluit om met ingang van 1 Jan. 1941 aan den gehuwden ambtenaar in vasten en tijdelijiken dienst een tijdelijke toelage te verleenen van 6 van de bruto- wedde, voorzoover de brutowedde. vermeer derd met deze toelage, een bedrag van f 1900.'sjaars niet overschrijdt. Een voorstel om de salarissen van alle ambtenaren in vasten en tijdeliiken dienst in verband met de gestegen kosten van le vensonderhoud ingaande 1 Juli 1941 W verhoogen met 10 onder intrekking van de verhooging van 6 pet. wordt niet 'aange nomen. daar de meerderheid der Coramian sie wenscht af te wachten, hetgeen in deze door de overheidsinstanties zal worden ba- sloten. Door de aanschaffing van een gasgenera- tor is de premie tegen brandschade belang rijk verhoogd, terwijl er verschillende beper kende bepalingen zijn opgenomen voor dé uitkeering bij eventueele schade. De Com missie besluit de automobielen uitsluitend te verzekeren tegen wettelijke aansprakelijk* heid. Het jaarverslag, de verlies- en winstreke* nlng en de balans worden goedgekeurd. De rekening eindigt met een voordeelig saldo van f 8900.34, waarvan f 5631.45 zal worden gestort in het reservefonds, terwijl f 3268.89 zal worden gereserveerd voor den djestructor met noodsl achtplaats. Het jaarverslag zal aan de Raden van' de aangesloten gemeenten worden toege zonden. Na gehouden rondvraag volgt sluiting. ANNA PAULOWNA BREE ZAND. PASTOORSFEEST. In verband met z'n 12^-jarig jubileum en Pastoor Verhoeff's verjaardag op Zater dag. heden, was het Vrijdagochtend feest op; de R.K. school. Na de kerkelijke plechtigheden, kwamen de kinderen om half elf op de speelplaat* samen. Eenige kleinen zegden wenschjes op, de middelklassen zongen een toepasselijk lied en de hoogste klassen voerden een priestercan- tate uit, alles onder leiding van den heer Ligteringen, terwijl mej. Huijg het orgeltje bespeelde. De heer Ligteringen sprak hierop den ju- bilaris toe en memoreerde zijn verdiensten' voor de parochie. Namens de leerlingen bood hij den pastoor een fraaie vogelkooi met standaard aan. Het personeel der school betuigde z'n sympa thie door middel van een bloemenmand. Ook op de bewaarschool werd de pastoor feestelijk ontvangen. De zusters boden hem een schilderij aan, voorstellende de kerk van Breezand, waarbovenuit rijzend een zware boom, in welks stam een foto van den pastoor den grondlegger en stichter v. kerk en parochie. Elk blaadje stelde een gezin uit de parochie voor; de naam was er opgeschre ven. Pastoor Verhoeff toonde zich zeer ingeno men met de hem gebrachte hulde. Aanwezig waren ook pater Vissers, mevr* Ligteringen en mej. Wever. Ontstaan en groei der parochié, In verband met dit jubileum herinneren we nog even aan het ontstaan en den groei der parochie. Op 25 Augustus 1928 werd pastoor Verhoeff door bisschop, mgr. Aenge- nent benoemd tot „bouwpastoor". Voorloo pig nam hij zijn intrek bij den heer Borst, (die nog altijd Jacob bij hem heet). Spoedig was er echter al het hulpkerkje met pasto rie in wat nu perceel Suykef-land is. Pastoor Verhoeff, die een kunstzinnig oog (en ge hoor!) heeft, maakte van dit eenvoudig ge< bouw met eenvoudige middelen een buiten* gewoon „lief" kerkje. Was de parochie aanvankelijk nog maar klein, nu is dat anders. Misschien wordt de groei wel het best geïllustreerd met het feit, dat sinds de stichting bijna 500 kinderen zijn gedoopt. Al spoedig kwam de r.k. school tot stand. Begonnen met 70 leerlingen is zij nu met 260 de grootste in onze gemeente. Pastoor's liefde voor zang en muziek en z'n verlangen de diensten daarmee meer wij* ding te geven, deden het St. Janskoor ©n het Congregatiekoortje ontstaan. Er kwam een St Josephsgezellenvereenl- ging, een „Stillen Omgang" vereeniging en een bewaarschool, waar ongeveer een 80 kin dertjes komen. Zooals we gisteren reeds meldden, zal Zon dag 6 Juli het jubileum kerkelijk gevierd worden. De bekende pater Henri de Greev© zal dan tijdens de H. Mis en het Lof toespra ken houden. CALLANTSOOG NAAR DE H.B.S. Dezer dagen slaagden voor he^ toelatings examen voor de R.H.B.S. te Den' Helder da volgende leerlingen van de O.L. school al hier, Lientje Prins, Nel ie Roodenburg, Jam! Prins. Henk Duinker en Joop Dito. Zij wer den allen opgeleid door het hoofd der school de heer C. Geurts, voor wien dit een mooi resultaat is. POLITIE. Gevonden: Jongensjasje. Verloren: Kinder-camisooltje. Inl. bij den gem.veldw.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5