BONNEN die deze week gelden Geen Wieringer kermis Zaterdag 28 Juni 1941 Derde blad RAAD WIERINGEN Kan een niet-kerkelijk onderwij zer de jeugd opleiden ln de christelijke en maatschappelijke deugden! Een 7e leerkracht aan de 0. L. school te Hippolytushoef. Subsidie aan het Middenstands borgstellingsfonds. Gemeente eigendommen tegen molest ver zekerd. Vergunninghouders moe ten wat geduld oefenen. De Raad vergaderde gistermiddag. Voorzitter burgemeester Kolff, secretaris ide heer van Duin. Afwezig de heeren Lont en I^ulzebos. Na opening en goedkeuring der notulen doet voorzitter mededeeling van de volgen de INGEKOMEN STUKKEN. Naar aanleiding van de notulen vroeg de heer Jansen hoe het stond met de brand spuit De voorzitter antwoordde dat nog steeds geen goedkeuring is ontvangen. Men zal dus nog wat moeten wachten. Van Ged. Staten bericht van goedkeuring van het raadsbesluit tot verkoop van een perceeltje grond in de Elft aan het P.E.N. voor het oprichten van een transformator huisje. Van het Dep. van Handel. Nijverheid en Scheepvaart bericht van goedkeuring der verordening tot wijziging van de winkel- sluitingsverordening ten aanzien van sla gerswinkels. Van de stichting voor geestelijke volks gezondheid in Noord'holland het jaarverslag over 1940 en eveneens het verslag over 1940 van de slichting Middenstandsborgstellings- fonds Hollands Noorderkwartier; van de Bank van Nederlandsche Gemeenten, van den schoolartsendienst en van de Algemee- ne Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Van Wieringermeer een verslas over den gemeentelijken vlasrepelcursus 19401941;. Aan A. J. Bezem, Wed. D. Bijl en P. Tij- sen Szn. wordt ontheffing van schoolgeld verleend Een jaartje wachten. De vergunninghouder S. Kaan Pzn. maakt zwaar tegen den aanslag in het vergunnings recht over 1941-1942. Adressant beroept zich op de rantsoeneering van gedistilleerd, welke m.i.v. 1 April j.1. met ongeveer 40 a 50 toegepast moet worden. Daar de om zet een der grondslagen vormt waarop de aanslag in het vergunningsrecht is geba seerd. is reclamant van oordeel dat. een overeenkomstige vermindering van het te betalen vergunningsrecht moet worden toe gepast. Burgemeester en Wethouders merken naar aanleiding van dit verzoek op dat het systeem der heffing van het vergunnings recht medebrengt dat een eventueele terug gang in de omzet van sterken drank eerst tot uiting komt in de aanslag over een vol gend belastingjaar. Eerst dan kan worden vastgesteld hoe groot de omzet in werkelijk heid gedurende het afgeloopen jaar is ge weest. Het Is voor de hand liggend en op practische gronden ook slechts mogelijk dat eerst in 1942 rekening wordt gehouden met de verminderde omzet in 1941. B. en W. adviseeren tot handhaving van de aanslag. Van mevr. P. G. Engelde Haan een ver zoek alsvoren. Om dezelfde redenen wordt voorgesteld ook dit verzoek af te wijzen. De heer Niemeijer vroeg hoe het vergun ningsrecht wordt vastgesteld. Wordt de om zet zelf opgegeven? De voorzitter: Ja. ze geven het zelf op, maar 't gaat ook naar de huurwaarde. De vergunningsrechten zijn niet vast, ten zij ze op het minimum komen, antwoordde de voorzitter op een vraag van den heer Jansen. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. Het Hoofdbestuur van de N. H. Ver. „Het Witte Kruis" vraagt ook voor 1942 weereen subsidie voor de ontsmettingsinrichting. B. en W. stellen voor andermaal tot dit doel een bedrag van f 25.beschikbaar te stollen. Aangenomen. VERVOERKOSTEN LEERLINGEN O.L.S. Ingewilligd worden de aanvragen van H. Thoma, J. Kuik. J. Hensen, H. Moes. A. Yp- ma, H. Snakenborg. W. .Tagtenberg, E. Jager H. J. Attema, F. H. Slik, J. Albers, J. Y. Holtrop en G. Waardenburg. middenstandsborgstellingsfonds. Voordracht tot het opnieuw verlenen van een bijdrage in de gewone kosten van het Middenstandsborgstellingsfonds „Hollands Noorderkwartier". Bij raadsbesluit van 24 April 1936 werd aan het fonds een steun toegekend van 2 cent per inwoner gedurende 5 jaren, als subsidie in de gewone kosten, berekend naar het inwonertal telkens op 1 Januari. Deze bijdrage loopt dus aan het eind van dit jaar af. Het bestuur van het fonds ver zoekt thans de subsidietermijn wederom met 5 jaar te verlengen. B. en W. schrijven naar aanleiding hier van: „Hoewel naar ons gevoelen de instel ling niet geheel aan de verwachtingen be antwoord heeft, die wij bij de oprichting daarvan koesterden, is dit niet voldoende reden om verdere steun achterwege te laten Het is zeer wel mogelijk dat zij in de toe komst meer en beter werk zal kunnen doen dan tot dusver het geval was, zulks in het belang van de middenstand. Voorgesteld wordt ook over de jaren 1942 tot en met 1946 het subsidie van 2 cent per inwoner toe te staan. De heer Niemeijer vroeg inlichtingen over de werkwijze van het fonds, waarop de voor zitter antwoordde, dat behalve borgstelling ook adviezen worden gegeven voor betere in richting van het bedrijf. Weth. Bosker lichtte het nader toe. Er staat wel. dat nog niet veel gedaan is, maar het is noodig, eerst een fonds te vormen, voor men borgstellingen geven kan. Het is voor het opheffen van noodtoestanden. De heer Niemeijer: Tengevolge van de Zui derzeewerken enz.? oorzitter: Neen, het gaat niet alleen voor Wieringen. Dit fonds is voor Noordholland Noord, maar in andere provinciën zijn ook fondsen. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. WIJZIGING POLITIEVERORDENING. Van hoogerhand wordt er op aangedron gen dat in de plaatselijke politieverorde ningen de noodige voorschriften worden opgenomen nopens het sneeuwruimen, zulks in aansluiting aan de in Duitschland gel dende bepalingen. In het bijzonder acht men het wenschelijk dat in deze verordening een verbod tot het strooien van zout wordt opgenomen, omdat het door strooien van zout of andere bij tende stoffen op den .openbaren weg dc rubberbanden en de gummi- en lederen schoenzooien ontijdig en blijvend worden aangetast. In Duitschland is het strooien van zout e.d. dan ook slechts toegestaan bij rails en wissels om stagnatie van het verkeer te voorkomen. B. en W. stellen voor de algemeene poli tieverordening op dit punt hiermede in over eenstemming te brengen. Aldus besloten. GIERKELDERS. Voqrdracht tot borgsteling door de ge meente ten behoeve van provinciale credie- ten voor den bouw van gierkelders bij boerderijen. B. en W. stellen voor aan de bekende regeling de gevraagde medewer king te verleenen en hen te machtigen voor elk bijzonder geval te beslissen of borg stelling zal worden verleend en tot welk bedrag. De heer Jansen vreesde, dat het niet veel zal baten. De voorzitter vond de voorwaarden anders nogal aannemelijk. ARBEIDSOVEREENKOMSTEN. Voordracht tot wijziging van de verorde ning Arbeidsovereenkomsten. Het personeel van den Luchtbeschermings dienst is in dienst genomen overeenkomstig de plaatselijke verordening, houdende be palingen betreffende gevallen, waarin en de voorwaarden, waaronder indienstneming op arbeidsovereenkomst naar Burgerlijk recht kan plaats hebben door of vanwege de gemeente. Thans deelt de Rijksinspecteur van de Luchtbescherming mede dat deze verorde ning voor dit personeel buiten werking moet worden gesteld daar de materieele rechtspositie van dit personeel zal worden geregeld volgens nadere voorschriften welke voor alle arbeidscontractanten bij de lucht beschermingsdienst in het geheele land ge lijk «zullen zijn. B. en W. stellen voor de bepalingen van de verordening niet langer van toepassing te verklaren op het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermingsdienst Aldus besloten. GEEN KERMIS. Het voorstel van B. en W. luidt als volgt: „In verband met de omstandig heid dat een beslissing moet wor den genomen over het al dan niet doorgaan van de kermis in dit jaar deelen wij U als ons gevoelen mede, dat tegen het houden van de kermis overwegende bezwaren bestaan. De omstandigheden zijn sedert het vorige jaar niet gewijzigd, zoo dat de toen voor opschorting van de kermis aangevoerde redenen nog ten volle gehandhaafd blijven; wij noemen de verduisteringsvoor schriften en de aanwezigheid van vreemde bezetting. Sedertdiep zijn er echter nog meer dere voorschriften afgekomen, die 't kermisvieren steeds meer belem meren, zooals het dansverbod, de distributiebepalingen, die het ge bruik van vele eetwaren aan be perkingen onderwerpen of het afge ven van bonnen eischen, enz. Ter loops wijzen wij nog op het verbod om na 7 uur 's avonds sterke drank te verkoopen, te verstrekken of af te leveren en op het verbod tot ver bod tot verblijf buitenshuis na 12 uur des nachts, op de verplichte sluiting van schouwburgen, herber gen e.d. om 11 uur 's avonds en voorts nog op de groote transport moeilijkheden en de schaarschte aan motorbrandstof voor de ker misreizigers. Alles bijeengenomen zijn de be zwaren zoo groot dat ernstig ont raden moet worden reeds nu de ge legenheid tot kermisvieren weer open te stellen, zoodat wij U voor stellen ook dit jaar de kermis niet te laten doorgaan." De heer Niemeijer: Is er dan nog een dansverbod? De voorzitter: Sinds gisteren geldt weer een dansverbod. Zonder verdere besprekingen werd het voorstel aangenomen, zoodat de Wieringers ook dit jaar geen ker mis zullen kunnen vieren. MOLESTRISICO. Besloten wordt de gemeente, ter verzeke ring van de gemeente-eigendommen tegen oorlogsmolest, te doen toetreden als lid van de wederkeerige waarborgmaatschappij „Mo- lest-Risico door Gemeenten en andere pu bliekrechterlijke lichamen." Vele gemeente-eigendommen zijn onbe last eigendom, zoodat men daarvoor geen uitkeering zal ontvangen, omdat niet meer wordt uitgeleend dan de op de eigendom men rustende schulden, waarbij tevens nog afgetrokken wordt 5 van de belastingca paciteit der gemeente. B. en W. achten het daarom gewenscht, een verzekering aan te gaan. De te betalen omslag zal maximum 2 bedragen, terwijl de jaarlijksohe premie hoogstens f 100 zal zijn. De eigendommen zullen worden verze kerd tegen f 400.000. RAPPORT NOPENS DE REKENING VAN ARMVOOGDEN, BEHERENDE DE HERV. OF GEREFORMEERDE ARMKASSEN OVER 1940. Door Armvoogden, beherende de Hervorm de of Gereformeerde Armkassen, is ingezon den de rekening over 1940. B. en W. stellen voor de rekening goed te keuren, in ontvang op f6257.77 en in uitgaaf op f 5103.98, met een batig saldo van f 1153.79 Onder dankbetuiging voor de verrichte werkzaamheden werd besloten, de rekening goed te keuren. VOORDRACHT TOT REGULARISATEE VAN UITGAVEN OP DE BEGROOTING VOOR DEN DIENST 1940. Teneinde evenwicht te brengen tusschen de posten, waarop de werkelijke ontvangst of uitgaaf, hetzij hooger of lager is geweest dan de ramingen, wordt vastgesteld een besluit tot het doen van eenige af- en overschrijvin gen op posten van uitgaaf der gemeentebe groting, dienst 1940 en een 5e en 6e sup- pletoire begrooting voor denzelfden dienst. DE 2« SUPPLETOIRS BEGROOTING VOOR DEN DIENST 194L Wordt vastgesteld. WONINGBOUWVOORSCHOT. Voordracht tot wijziging van hot raadsbesluit 4 Augustus 1939 be treffende de verstrekking van een voorschot aan de Woningbouw- vereenlging .Beter Wonen". Door verhooging van den materiaal prijs kon de oorspronkelijk opgezette exploitatie rekening van „Beter Wonen" voor den bouw van 20 arbeiderswoningen niet gehandhaafd blijven. Aangezien het Rijk slechts bijdraagt in het exploitatietekort van die woningen die ge bouwd werden voor krotopruiming, bleek de Regeering bereid goed te keuren dat alle 20 woningen (eerder 10) zouden worden be stemd ten behoeve der krotopruiming. Het bestaande voorschot zal verhooging moeten ondergaan en worden gebracht van f 46417.— op f 58070.62, t.w. f 4070.— voor het grondvoorschot en 154000.62 als bouwvoor- schot. B. en W. stellen voor deze verhooging van het voorschot toe te staan. De heer Niemeijer vroeg welke voorwaar den veranderd moeten worden. De voorzitter las de betr. bepalingen voor, waaruit bleek, dat zonder toestemming van den secr. generaal al deze woningen niet mogen worden vetihuurd aan personen, die reeds in een gelijkwaardige woning wonen. Dit hangt samen met de bestemming der woningen tot vervanging van krotwoningen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. Benoeming onderwijzeres. In verband met de nieuwe leerlingen- schaal. welke crp l April j.1. van kracht is geworden zal aan de O.L. School te Hippo lytushoef een vaste 7e leerkracht noodzake lijk worden, aangezien het gemiddeld aantal leerlingen het cijfer 256 voor deze school heeft overschreden. B. en W. bieden de volgende voordracht aan: 1. Mei. M. E.. Braat te Deventer; 2. Mej. L. Weesman te Haarlem; 3. Mej. C. Rubingh te Groningen. De heer Niemeijer vroeg of ook nonnen worden gesteld aan de onderwijskrachten. t.a.v. het onderwijs in de christelijke en maatschappelijke deugden. Daarvan zal niets terecht komen, als men een commissie benoemt, aangezien deze de dood gezworen hebben aan eiken godsdienst. De voorzitter: Er wordt een onderzoek in gesteld, alleen wordt niet naar de politieke richting gevraagd Het H. d. S. heeft de da mes in hun werk gezien en er zijn inlich tingen van hun Hoofden. Ook heeft de In specteur de candidaten goedgekeurd. De heer Niemeijer is nog niet geheel be vredigd. Men moet menschen hebben die po sitief christelijk werkzaam zijn. Neutraal bestaat niet Spr. zou bijv. een slecht onderwijzer zijn in de Marxistische leer. Het is van belang te weten, uit welk beginsel hun levenshouding is. De politieke werkzaamheid van een onderwijzer gaat niet buiten de school om. De ouders moeten weten, aan wie zij hun kinderen toevertrou wen. De voorzitter las de vragen voor. welke over de candidaten worden gesteld. Niet alleen het H. d. S., maar ook de Inspecteur, die zeer veel bevoegdheid heeft, en van de voordracht kan afwijken, heeft zijn inlich tingen ingewonnen. De heer Niemeijer vond het een zeer slecht voorbeeld voor de kinderen, wanneer een onderwijzer in concubinaat gaat leven, zooals is voorgekomen. Spr. verzocht den Raad men schen te benoemen, waar de kerk wat aan heeft. De heer Bosker: Dan moet u er een voor stel van maken, dat ook naar de politieke richting wordt geinformeerd. Er is een be sluit, dat dit niet mag. De heer Bontkes zeide, dat de heer Nie meijer een oud stokpaardje van stal gehaald heeft. Wij hebben ons er al tijd tegen verzet, dat rekening wordt gehou den met de politieke richting. Wij hebben er niet mee te maken, wat een onderwijzer bui ten de school doet. Uitwassen als de heer N. noemt, zullen weinig voorkomen. Zij die de voordracht hebben opgemaakt, zullen toch wel de beste krachten hebben genomen! Daarop kan men wel vertrouwen. Waarom kan een onderwijzer, die niet met kerkelijke aangelegenheden te maken heeft, geen goed onderwijzer zijn? De heer Niemeijer: Het is geen stok paardje. Volgens art. 42 van de L.O.-wet is het .verplicht de Chr. en maatschappelijke OM UIT TE KNIPPEN. Broodbonnen 23: geldig van 23 Ju ni tmi. 6 Juli. Elke bon geeft recht op het koopen van 200 gram brood of twee rantsoenen gebak. Bloembonnen 09: geldig van 16 Ju ni tm. 13 Juli. Elke bon geeft recht op het koopen van. naar keuze. 35 gram tarwebloem, tarwemeel, rog gebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel of 50 gram brood of een half rantsoen gebak. Eén rantsoen gebak is: Beschuit 75 gram. Biscuits en wafels 75 gram. Andere koekjes 75 gram. Speculaas 140 gram. Koek 140 gram. Cake 300 gram. Gevuld klein korsrtgebak (b.v. amandelbroodies) 400 gram. Gevuld groot korstgebak (b.v. bo terletter) 500 gram. taart en gebak jes 600 gram. Voor geheel of ten deele uit meel of bloem gebakken producten, welke hierboven niet ge noemd zijn. geldt, dat een rantsoen een hoeveelheid omvat, waarin 70 gram meel of bloem is verwerkt. Aardappelbon 98: geldig van 30 Juni t.m. 6 Juli. geeft recht op het koopen van 2 Kg. aardappelen. Boter- en vetbonnen 22 en 23: gel dig van 30 Juni t.m. 13 Juli. Elke bon geeft recht op het koopen van 250 gram boter. De bonnen van de vetkaart geven recht op 15 cent re ductie per 250 gram boter. Kaas: bonnen 69 en 79. geldig van 30 Juni t m. 13 Juli (niet gebruikte tot en met 27 Juli). Elke bon geeft recht op het koopen van 100 gram kaas. Eieren: bon 89. gelidig van 30 Juni t.m. 6 Juli, geeft recht op het koo pen van één ei. Bon 99. geldig van 23 Juni t.m. 6 Juli. geeft recht op het koopen van één ei. Melkbon 23: geldig van 30 Juni t m. 6 Juli geeft recht op het koo pen van 1% liter melk. Vleeschbonnen 20: geldig van 24 Juni t.m. 1 Juli. Elke bon geeft recht op het koopen van 50 gram vleesc.h of een half rantsoen vleeschwaren. Worst- en vleeschwarenbon 20: geldig van 24 Juni t.m. 1 Juli, geeft recht op het koopen van een half rantsoen vleeschwarfen. Het rantsoen vleeschwaren, dat per 2 bonnen van de vleeschkaart kan worden gekocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt var kens-. rund-, kalfs-. paarden- en schapenvleesch en voor gerookte worstsoorten. 100 gram voor ge kookte worstsoorten, rolpens en knakworst. 125 gram voor lever- artikelen, tongenworst of nier brood. 150 gram voor bloedworst, of 100 gram kip. eend. gans of kalkoen in blik of in glas. alsmede door bevriezing verduurzaamde kip. eend. gans of kalkoen, been inbegrepen. Bon 43: geldig van 16 Juni t.m. 13 Juli. geeft recht op het koopen van 250 gram rijst, rijstemeel, rijs tebloem. rijst gries of gruttenmeel. Bon 44: geldig van 16 Juni t.m. 10 Aug., geeft recht op 't koopen van 250 gram havermout, havervlokken, haverbloem. aardappelmeel vlok ken. gort, gortmout of grutten. Bon 45: geldig van 16 Juni t.m. 10 Aug.. geeft recht op het koopen van 250 gram gort. gortmout, of grutten. Bon 46: geldig van 23 Juni tm. 20 Juli. geeft recht op het koopen van 250 gram koffiesurrogaat of 40 gram thee. Bon 54: geldig van 16 Juni tm. 10 Aug.. geeft recht op het koopen van 100 gram vermicelli, spaghetti of macaroni. Bon 55: geldig van 16 Juni t.m. 10 Aug. geeft recht op het koopen van 100 gram maïzena, sago of aardap pelmeel. of oen hoeveelheid pud dingpoeder of puddingsauspoeder. ten hoogste bevattende 100 gram zetmeel. Bon 56: geldig van 23 Juni tm. 6 Juli geeft recht op het koopen van 1 Kg. suiker. Bon 57: geldig van 23 Juni tm. 6 Juli. geeft recht op het koopen ran 500 gram peulvruchten. Bon 14 (hondenbroodkaart): geldig van 1 Juni tm. 30 Juni, geeft recht voor de groepen 1. 2. 3. 4. 5 en 6 op het koopen van resp. 10 Kg.. 10 Kg.. 8 Kg.. 5 Kg.. 4 Kg. en 3 Kg. hon denbrood. Bon 14 (kattenbroodkaart)geldig van 1 Juni t.m. 30 Juni. eeeft recht op het koopen van 1V2 Kg. katten brood. Zeep; bon 38. geldig van 30 Juni t.m. 3 Aug., geeft recht op het koopen van. naar keuze, 150 gram toiletzeep (nietnvp samenstelling). 120 gram huishoudzeep. 200 gram zachte zeep (oude samenstelling). 150 gram zachte zeep (nieuwe sa menstelling, 300 gram zachte zeen- pasta. 250 gram zeeppoeder of 600 gram waschpoeder. De wosscherijen moeten voor elke 20 Kg. droog waschgoed één bon 38 in ont vangst nemen. Textielbon „K" (alleen voor manne liike personen geboren vóór 2 Fe- buari 192R): geldig van 1 Mei tot en met 31 Aug.. rechfgevende op het koopen van 50 gram scheerzeep of één pot of één tube scheercrëme. Textielbon „K" (alleen voor vrou wen en meisfès van 15 jaar en ouder): geeft recht op het koopen van een zomerianon van bedrukte kunstzijde of stof daarvoor. Textielbon „A" (alle kaarten) geeft recht op het koopen van een bad- costuum of zwembroek. Brandstoffen: Bonnen 01 t.m. 0.3 bonkaart J, 01 t.m. 04 bonkaart K. Of t.m. 11 bonkaart L. geldig van 24 Juni t.m. 31 Dec. Elke bon geeft recht op het koopen van één eenheid brandstof. Bonnen 05 t.m. 07 bonkaart J. 05 t.m. 08 bonkaart K. geldig van 24 Juni t.m. 31 Dec. Elke bnp geeft recht op het koonen van 195 Kg. persturf of 200 Kg. ba.ggerturf of 275 Kg. Peelturf of 200 Kg. andere turf. Brandstofbon „02 k.f." geldig van 1 Juni tm. 30 Juni. geeft recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen. Brandstoffen „generator-anthraclet. vijfde neriode". geldig van 1 Juni t.m. 30 Juni. geeft recht op het koopen van 1 H L. anthrarietnoot- ies V of 50 stuks baggerturf. 1 eenheid vaste brandstoffen ïs 1 hl (max. 75 kg.) anthraciet. steen kolen. industrie- of eierhriketten. of 2.5 hl. kolenslik, of 2 hl. (max. 100 kg.) cokes (ook gascokes) of 110 kg. bruinkoolbriketten, of 450 stuks (200 kg.) bagger- of 300 stuks (195 ke.) persfurf. of 175 kg. fa- brieksfurf of 200 kg. overige soor ten turf. deugden te onderwijzen. U komt 80 jaar ach teraan Het kerkelijke leven op Wieringen is zeer matig. Daarom richt spr. zich vooral tot de V.D., om de goede menschen te kie zen. Hebt de oogen open. Als men het vrij laat, lachen de communisten in hun vuistje. De jeugd wordt ontkerstend. Laat ons het roer wenden. De heer Jansen steunde het voorstel van den heer Niemeijer, die echter niet naar do politieke richting wilde laten vragen, maar naar de levenshouding der candida ten. De heer Thijsen: Dat wordt al gedaan. De heer Niemeijer: Alleen wordt beoordeeld of het wel „nette menschen" zijn. Na eenige besprekingen, waarbij weth. Bosker voorstelde om het voor stel naar B. en W. om prae-advies te zenden, hetgeen de voorzitter afried, werd tenslotte gestemd over het voor stel om de candidaten te vragen hoe zij staan tegenover het onderwijs in de christelijke en maatschappelijke deugden, waarmee alle leden zich konden vereenigen. Fijn! De heer Niemeijer: Zijn er nog gegevens over deze sollicitanten? Mevr. WitSlikker. De stukken hebben toch ter inzage gelegen? De heer Niemeijer: Daar heb ik geen tijd voor gehad. Ik heb meer te doen, dan wat melk venten. Daarna werd no. 1 van de voordracht met algemeene stemmen benoemd. De vleeschdistributie. De heer Jansen besprak de vleeschvoor- ziening. Is er al iets gedaan? Het is nog niet in orde! Ieder krijgt l/2 pond, of men met z'n achten of alleen is. In Urk moet ieder een slager kiezen en kan men niet naar meer slagers gaan. Het wordt hier zeer ongelijk verdeeld. Kan daaraan niets gedaan worden? Voorzitter: Dat is een moeilijk geval Een distributie is een distributie. Daarover moet ik eerst eens denken. De heer Jansen zou het toejuichen, dat een regeling wordt getroffen. De voorzitter: Het is moeilijk te contro leeren. De heer Niemeijer wilde de slagers een lijst van hun klanten doen aanleggen. Zij zouden dan niet aan klanten van een an deren slager mogen leveren. De voorzitter: We zullen het nagaan. De heer Niemeijer vond het zeer onge- vvenscht. dat dat arbeidsbureau in dc Wie ringermeer komt. Dat is zeer lastig voor de arbeiders. De voorzitter was het hiermee eens. Er is al op gewezen. Men heeft de plaats als cen trum genomen, die het dichtst bij het middelpunt van de gemeenten Wieringen en Wieringenmeer ligt en dat, was Wieringcr- werf. Wij hebben er alles aan gedaan, maar zonder succes. Tn dezen tijd met ban- densohaarschte is het wel heel jammer! Weth. Bosker vond het ook een hone- looze toestand met de distributie, Wierin gen is een bijkantoor van Wieringerworf! De heer Niemeijer bracht een kwestie over aan de gemeente gegarandeerde huur van een woonwagenstandplaats ter sprake. Den voorzitter was hierover niets be kend. Laat de man zich tot mij wenden. Daarna sluiting.

Schager Courant | 1941 | | pagina 8