RADIO N1PPER EN PELLE HET RAADSEL AAN BOORD VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG De Volewijekers naar Rapiditas PROGRAMMA VAN MONSTER TOT SCHOONHEID HFC ontvangt Elinckwijk Ondanks zonneweer nog spannende voetbalwedstrijden Nog enkele belangrijke beslissingen moeten In de komende Zondagen vallen en dan is de voetbalcompetitie 19401941 achter den rug. Voor de voetballers is het te hopen, dat het warme weer vooral Zon dags aog even wegblijft, want een tem peratuur zooals verleden week, toen de musschen aan hun reputatie verplicht waren van de daken te sukkelen, is voor voetbal nu niet zo erg geschikt. Veie clubs besloten dan ook als voorzorgsmaatregel reeds in de avonduren te spelen. Morgen kunnen er nog niet veel bijzon derheden gebeuren, of de uitslag van het protest van G.R.G. moet bekend worden, dan kan G.R.C. of L.S.C. kampioen wor den of liever gezegd eerste klasser. Prom.-comp. 2e klasse. Af d. L EDO zal een eererondje geven tegen ZFC en de nieuwe eerste klasser zal ook dezen wedstrijd willen en kunnen winnen. Afd. n. Emma en Overmaas spelen in Dordrecht den vierden wedstrijd en «>k hier geldt voor de thuisclub een erekwestie, welke niet veel moeilijkheden zal opleveren. Afd. IV. Hier is de spanning nog volop en de rang lijst in twee helften gedeeld. Miranda, Picus en Limburgia zijn de candidaten voor de eerste klasse, terwijl Standaard en RBC hun sportieve rol nog hebbt a oevrgehouden. En juist wedstrijden tegen dergelijke clubs zijn lastige wedstrijden, want de zenuwen tellen in zo-'n groote mate mee, dat er toch altijd op verrassingen gerekend moet worden. Limburgia is vrij. Doch Miranda, dat mo menteel de leiding heeft, moet naar RBC en dezen wedstrijd hebben de Chèvremonters nog niet gewonnen. De eerste maal werd het een 40 overwinning voor Miranda; het komt ons voor, dat de helft al een fraai resultaat is. Eigenaardig is het in deze competitie, dat Miranda na Zondag nog tweemaal tegen Pi cus en tweemaal tegen Limburgia moet, zodat er nog genoeg mogelijkheden zijn. Picus moet tegen Standaard in het veld en daar deze wedstrijd in Maastricht plaats vindt, heeft ook Picus nog niet gewonnen. den we het op een overwinning en in dat ge val is de kans buitengewoon mooi. Want laten we aannemen, dat HFC van Elinckwijk wint, wat intusschen nog niet zoo ver is, dan moeten de Haarlemmers nog tegen de Volewijckers. De Haarlemmers zullen hun kans dus wel stevig verdedigen, doch een overwinning van Elinckwijk is nóg lang niet uitgesloten, want de Utrechtenaren zijn ook behoorlijk sterk. De reserve klasse. KFC II is dus eerste klasser geworden "en nog wel ongeslagen; de Koogers brachten dus een lichtpunt in deze donkere dagen voor voetballend Koog a/d Zaan. Prom.-comp. res. 3e klasse. De comp. tusschen WA II, WFC II, QSC II en Alcmaria II gaat voort met den wed strijd QSC IIWA II, waarbij de Wormer- veerders dus een kans «rijgen hun prestatie van afgeloopen Zondag te herhalen, ja, om desnoods te winnen. WFC II zou daar het meest mee gebaat zyn, want zelf zullen zy wel van Alcmaria II winnen. ONDERAFD. NOORD-HOLLAND. Prom.-degrad. 1 O. Door de nederlaag van Winkel tegen Vrone met 13 is de thuisclub vrijwel uitgeschakeld. Morgen vindt nu plaats Vrone 1Egmondia, onder leiding van scheidsrechter Goudswaardt. De thuisclub heeft ook hier de meeste kans In Alkmaar heeft morgen de jaarlijksche adspirantendag plaats, waaraan door 88 elf tallen wordt deelgenomen. Het feest van de jeugd gaat dus desondanks door. ZONDAG 29 JUNI 1941. Hilversum I. 415.5 m. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 BNO; Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Uitzending evoorbereid door de Christ. Radio-stichting: a. Kerkdienst (10.00), b. Zang met orgelbegeleiding (11.40). 12.00 Omroeporkest. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berich ten. 1.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Iets over de oude archieven. 1.15 Zang met pianobegeleiding. 2.00 Amusementsorkest en soliste. 2.45_ Herdenking van den tocht naar Chat- tam in 1667. 3.30 Gevarieerd middagprogramma. 5.30 Voor de jeugd. 6.15 Reportage. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.50 Tqonkunstkoor Amsterdam, Concertge bouw-orkest en solisten (opr..). 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest. 9.30 Berichten .Engelsch). 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.00 BNO: Engelsche uitzending (tot 10.15). Hilversum H. 301.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.00 Uitzending, voorbereid door het Vrijzin nig Protestantsch Kerkcomité: a. Studio- Vroegdienst (9.00), b. Voor de kinderen (9.30). 10.00 Gevarieerd programma. 12.00 Cyclus „Eens Christen's reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd" (opn,). (Uitzen ding voorbereid door de Christelijke Radio stichting). 12.15 Bach-cantate. 12.35 Gramofoonmuziek. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berich ten. 1.00 Musiquette. 1.35 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie „U en de muziek". 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Residentie-orkest, solist en gramofoon muziek. 4.00 Wijdingswoord (Uitzending voorbereid door de Christelijke Radio-stichting). 5.30 Sportuitslagen ANP. 5.35 Musette-orkest „Les Gars de Paris" en soliste. 6.00 Declamatie. 6.10 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.45 Sport van den dag. 7.10 Cabaretprogramma. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 „Bastiaan en Bastiane", opera. 9.25 Radiotooneel. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 „Bij de knorhanen en by de beesten. Bent U vanmiddag prettig uit ge weest?" MAANDAG 30 JUNI 1941. Hilversum I. 415.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vryz. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gewyde muziek (gr.pl.). 8.40 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.40 Orgelconcert. 11.00 Molto Cantabile. (11.25—11.45 Declamatie. 12.00 Cello met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berich ten. 1.00 Pianovoordracht. I.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Ensemble Arnende. 2.40 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, economische en beursbe richten. 5.30 Omroeporkest en s'-' 1 6.30 Russische orkest en solisten. 7.00 BNO: Economist! .1 van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Politiek weekpraatje. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 De Kamermuziekspelers en gramofoon muziek. 9,30 Berichten (Engelsch). 9.45 BNO: Nieuwsberióhten. 10.0010.15 BNO: Engelsche uitzending. Hilversum II. 301.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgendienst (Voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 10.20 Gramofoonmuziek. II.00 Declamatie. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Orkest Malando en solist. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 1.00 Amusementsorkest en pianospel. 2.09 Haarlemsche orkestvereeniging, solist en gramofoonmuziek. 4.00 Rococo-octet. 4.30 „J. P. Sweelinck", vraaggesprek (met gr.pl.). 5.00 Causerie „Een oud Christeiyk huisgezin" In een café in het Hongaarsche stadje Miskolo, ergerde de amateurbokser, Mirko Hortovits, zich er over, dat de bankbedien de, Stefan Kolcitas, zijn verloofde voortdu rend fixeerde. Dezer ergernis werd zoo hevig dat Hortovits plotseling opstond en den jongeman op deskundige wijze het zieken huis insloeg, waar hij een maand lang moest worden „gerepareerd" en bij gewerkt. De amateur bokser werd voor deze mishande ling tot zes maanden gevangenisstraf, beta ling der dokterskosten en tot een aanzien lijke schadevergoeding aan Stefan Kolcikts veroordeeld. Thans is, aldus het Vad., Mirko Hortovits, die zijn straftijd uitgezeten heeft, tegen de betaling van deze schadevergoeding in be roep gegaan. Stefan Kolciats, die voor het pak slaag van den bokser als een monster van leelijkbeid bekend stond, is thans een' ware Adonis geworden en verheugt zich in de gunst van vele jonge en mooie vrouwen. Een jaar geleden had hij onwaarschijnlijk® groote vooruitstekende en vuilgele tanden, die zijn gezicht iets roofdieracMïgs gaven. Rond zijn mond lag steeds e.en valsche grijns en zijn neus diad een kolossale afmeting. Al deze gelaatstrekken had de bokser ernstig beschadigd, zoodat vernieuwing noodzakelijk was. Een knappe tandarts zorgde voor een, keurig blank gebit. Een sehoonheidssipecia- list behandelde het gebroken neusbeen en zette cr een kunstbeentje voor in de plaats. Een kleine operatie deed de leelijke grijns op Kolciats gezicht voorgoed verdwijnen. De rechtbank heeft een jury van vrouwen ingesteld, die rapport hebben uitgebracht over deze kwestie. Haar oordeel was eens luidend. De herboren Kolciats kon niet met den vroegeren Kolciats vergeleken worden. De bokser Hortovits, is op grond hiervan van de betaling der schadevergoeding vrij gesteld. (Voorbereid loor de Christelijke Radio Stich ting). 5.15 BNO: Nieüws-, economische en beursbe richten. 5.30 Haarlemsch trio. 6.00 Cursus „Lichamelijke en geestelyke ge zondheid" (Voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité) 6,15 De Ramblers. 6.45 Reportage. 7.00 BNO: Friesch praatje. 7.15 Hobo, viool en piano. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Ons Schemeruurtje. 9.20 Voor den boer. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 Gramofoonmuziek. Zoolang het protest nog niet is afgewerkt, valt er nog weinig te beslissen in deze com petitie van drie clubs. WW is uitgespeeld met 4 punten uit 4 wedstrijden. LSC heeft dit aantal al reeds uit 4 wedstrijden en zou dus aan een geiyk spel genoeg hebben om eerste klaaser te zijn tegen GRC in Groningen morgen. Maar wint GRC het protest dan hebben GRC en LSC beide drie punten en zou het gelijke spel dus de drie candidater gelijk doen eindigen. Deze mogelijkheid om gelijk te eindigen zit er ook in, wanneer het protest afgewezen wordt en GRC wint. Alles is dus mogeiyk en we zullen afwach ten èn op het protest èn op het resultaat van den wedstrijd GRCLSC, waarbij de thuis club o.i. de meeste kam heeft. Eén mogelijkheid brengt het einde en dat is, wanneer LSC wint, welke oplossing mis schien nog het beste is. Prom.-comp. 8e klasse. Afd. A. QSC ontvangt WZ en we kunnen niet an ders voorspellen, dan het einde van het tweede-klasserschap der Zaandammers. QSC heeft dan nog een kleine kans, hoewel .wij ook hiervoor niet veel geven. Afd. B. De Volewyckers namen Zondag j.1. tegen Elinckwijk kranig revanche door een 61 overwinning. De twee thuiswedstrijden van de Amsterdammers leverden dus klinkende overwinningen op, doch de uitwedstrijden daarentegen brachten maar 1 punt op de lijst, zoodat we ondanks de fraaie kans van de Amsterdammers voor a.s. Zondag ietwat gereserveerd zijn, ten aanzien van den wed strijd tegen Rapiditas en Weesp. Toch hou- 231. De hulptroepen rukken op. 1. Inmiddels heeft Nipper's getrommel succes gehad, en nu rukken onze vrien den tot de tanden gewa pend erop los 2. „Volgens Nipper's beschrij ving moet het hier zyn!" „Komen jullie maar op! We zijn bereid met jullie slag te leveren!" 232. Met de Pygmeeën valt niet te spotten! 1. „Ik ben bang, dat ze Nlp- per mishandeld hebben!" „Uitgesloten! Hij is die kleine dwergen stellig te slim af!" 2. „We zullen eens gauw zien wie hier eigenlijk dwergen zyn!" Feuilletor door E. Philips Oppenheim Nu bukte Mermillon zich en raapte het voorwerp op, dat zoo zijn aandacht getrokken had. H(j hield het Wildburn voor. Het was een prachtig geslepen smaragd van zeldzame grootte! Geen wonder, dat er nog meer liefheb bers voor uw jacht zijn dan ik, die het duur willen betalen, indien zulke kostbare juweelen hier voor het oprapen liggen, merkte hij op. Het gezicht van den jongen Amerikaan stond eensklaps bewolkt. Zijn stem verloor haar zachtheid, zyn onverstoorbaarheid was slechts voorgewend. Ik ontvang nu en dan bezoek, erkende hij. Dank u voor den steen. Mijn laatste bezoekster zal dien ongetwijfeld weldra komen opeischen. Wat begrijpéiyk is, mompelde Mermil lon. Maar om ter zake te komen, Monsieur Wildburn, uw jacht bevalt mij, ik wil het koopen. Mijn chequeboek staat tot uw be schikking. Ik wil geen spelbederver zjjn, antwoord de Hamer Wildburn glimlachend. Ik wil het u verkoopen, op één voorwaarde. En die Is? Dat ik het u afsta over twee maanden, wanneer myn kruistocht afgeloopen zal zijn. Mermillon trok zijn wenkbrauwen op en de Brett zette een scheef gezicht. Beide mannen waren zichtbaar teleurgesteld. Na twee maanden is mijn neefs verjaar dag alweer vergeten, merkte de eerstgenoem de op. En het seizoen zal afgeloopen zijn. Dan zou mijn geschenk geen waarde meer hebben: Zoo u al verkoopen wilt, geef ik de voorkeur om tegen directe levering te betalen. Laten wij een einde aan de zaak maken. Ik bied u vijfduizend pond voor uw jacht, zooals het reilt en zeilt, liet hij glimlachend volgen. Ik maak er vijf-en-twintig duizend pond van, met dén smaragd inbegrepen! Wildburn schudde zijn hoofd. Hoewel ik niet gelooven kan, dat de smaragd zooveel waard is, heb ik er niet de beschikking over. zei hij. Hij zal aan de eigenares terug gegeven worden, zoodra ik heb kunnen vast stellen wie het is. Mag ik u, wat uw aan bod betreft, een vraag doen? Zelfs rijke man nén gooien hun geld niet zoo maar weg. Waarom biedt u my zooveel meer dan mijn jacht waard is? Ja vraag dat wei, merkte de baron met een afkeurend gebaar op. Ik geloof' dat myn vriend niet goed bij het hoofd is. By koop en verkoop houdt men somtijds zijn beweegredenen voor zyn beste vrienden geheim, antwoordde Mermillon zalvend. Ik heb nu eenmaal myn zinnen op dat jacht ge zet. De Amerikaan trok zyn schouders op. Zyn houding jegens deze gedistingeerde bezoekers werd onwillekeurig styver. Om kort te zyn, Monsieur Mermillon, myn jacht Is voor geen geld te koop. Ik ben u verplicht voor uw bezoek, maar het langer rekken zou voor ons beiden verlies vhn tyd zyn. Op deze woorden volgde een korte stilte. Toen stond Mermillon langzaam op: Mocht u een dezer dagen van besluit veranderen, Monsieur Wildburn, dan weet u waar u mij kunt vinden. Ook zonder dat, zou het ons aangenaam zijn, indien u ons aan boord van de „Zwarte Adelaar" eens komt bezoeken. Op het uur voor het aperitif zyn wy doorgaans aan boord. Met genoegen, antwoordde de Ameri kaan. Hij deed zijn gasten uitgeleide tot aan de valreep en weldra waren deze vertrokken. Mermillon en de Brett spraken geen woord,» tot zij halfweg hun eigen jacht waren. Toen mompelde de baron op onheusche toon: Ik heb er geen steek van begrepen. Waarvan niet? vroeg Mermillon. Van dien jongen man, die een bod van vyf duizend pond weigert voor een jacht, dat er geen twee waard is. Dan ben je niet zoo slim als anders, ant woordde zyn vriend droogjes. Ofschoon ik het van zijn kant zeer onhandig vond, vertelde hij ons zelf, dat een ander ook een bod op zijn jacht gedaan had. De smaragd, die door my opgeraapt werd, is het eigendom van Louiso de Fantany. De baron vertoonde teekenen van slecht op zijn gemak te zijn. Hij was vaalbleek ge worden. Hij wischte zijn voorhoofd met zyn zakdoek af. Louise de Fantany, herhaalde hij. En nog geen uur geleden werd ons bericht, dat Perissol naar het Zuiden gevlogen iB. Hoezeer ook in deze moderne tyden tegen zulke drastische maatregelen gekant, antwoordde Mermillon met een zucht, „vrees ik, dat ons geen keuze overblyft. Chicotin moet dadelijk ingrypen, HOOFDSTUK III. Lucienne de Montelimar, een buitengewoon aantrekkcl'ike jonge vrouw,, met goudblonde harm en donkerbruine oo'gen, en een door de zon gebruinde teint die haar schoonheid nug_ vevhoogue, zat op de treden van de trap, die var het kasteelterras naar den waterkant leidde en staarde naar de plek, waar de „Paradysvogel" op een afstand van ongeveer honderd el voor anker lag. Zij was daar nau welijks gaan zitten, of Hamer Wildburn was van z\jn jacht in zee gesprongen en zwom nu met forsche slagen naar haar toe. Zij verwel komde hem met het glimlachje, dat de hoof den van de helft van Parijsche jeunesse dorée reeds op hol gebracht had. Heb je vandaag eenigen tyd voor my over? vroeg hij gretig. Massaés, antwoordde zy. Vader is op de fasantenjacht en moeder naar Cannes. Over een paar dagen krijgen wij het huis vol, maar op het oogenblik is er niemand. Als je dan met een eenzaam jonkman genoegen wil nemen, ben ik volkomen tot je beschikking. Zij keek hem berekend aan. Och, ik zou met een aardig gezelschap Engelschen kun nen gaan zwemmen en in de villa op den heuvel wordt een thé dansant gegeven. Als Ik je mijn geheelen dag schenk, zal ik jou waarschijnlijk gaan vervelen. Dat zullen we er op wagen! antwoordde hij. Want ik heb je zulk een ongelooflijke geschiedenis te vertellen, dat Monte Christo er bij in het niet zinkt! Zij zuchtte, hoewel de tinteling in haar oogen volstrekt niet melancholiek was. Er zyn meer vrouwen, die zich door nieuwsgierigheid dan door iets anders hebben laten overwinnen, zei zij. Maar voor ik naar je ga luisteren, wil ik eerst zwemmen. Zij dook in zee. Hij volgde haar, en zy zwommen, haar gouden haren door de zon beschenen- en met het frissche zeewind je in hun gezicht, terwijl liefde voor elkaar in beider harten woonde. Maar in de zinnen, die zy wisselden, bleek daarvan niets. Misschien gaven zy zich op dat oogenblik zelf geen rekenschap van die gevoelens. Pas op voor de deining van die raceboot! riep hij haar toe. Ik zal aan je anderen kant komen. Kyk uit, Hamer! waarschuwde zij. Er dryft een eilandje van groen zeewier vlak onder je. Net de kleur van mijn badcostuum! Wat zou ik er graag eens op wandelen. Ik zal een duikerpak voor je koopen, beloofde hy. Dan een groen, alsjeblief. Morgen moet je my dien schoolslag eens leeren, ik doe het nog niet behoorlijk. Lucienne, zei hij opeens. Ben je het werkelijk, of ben je het niet? Je bent toch geen zeemeermin, zooeven uit onderzeesche bossehen gekropen? Ik ben mezelf zoo veel, dat ik rammel van den honger, was het antwoord. Ik stel dus voor om terug te keeren. Van wie is dat jacht, dat vanmorgen binnengeloopen is Hij liet zich een oogenblik op zyn rug drij ven. Van een zeer hooggeplaatst personage een van onze grootste staatslieden - Mermillon. Zij keek met meer nieuwgierigheid naar het jacht. Vader kent hem ik hoop, dat hij ons een bezoek zal komen brengen. Wordt vervolgdJ

Schager Courant | 1941 | | pagina 9