Wieringermeer Het bokken- e geitenhuwelijk aan banden Raad Zijpe Dinsdag 1 Juli 1941 Tweede blad GROOTE VERANDERINGEN. Ir. SMEDING WAARNEMEND BUR GEMEESTER. SLAGERS WIL LEN EEN VRIJEN OCHTEND. De- raad vergaderde gistermiddag onder lei ding van burgemeester Ir. Smeding. Alle loden waren aanwezig, toen de voor zitter de vergadering opende met een rede, waarin hij o.m. de belangrijke mededeeling deed, dat de Wieringermeer zelfstandig is 'met ingang van heden, 1 Juli. Ter gelegen heid van dit heugelijk feit prijkte een bloe menmand op de groene tafel. Het is mij aangenaam U hier allen harte lijk welkom te lieeten. Dat U op den laatstèn dag van Juni bijeengeroepen bent, is geen toeval. Tot het laatst hebben wij gewacht, dat de Gemeente Wieringermeer nog per 1 Juli a.s. zou worden ingesteld, doch het be treffende besluit is tot op dit moment nog riet afgekomen. Met mij zal het U allen evenwel buitengewoon verheugen te verne men, dat volgens hedenmorgen ont vangen telefonische mededeeling uit Den Haag dit besluit heden in de Staatscourant zal verschijnen, zoo dat met ingang van morgen, 1 Juli 1941, de Wieringermeer tot zelfstan dige gemeente is bevorderd- Een woord van hartelijke gelukwensch aan U en allen, die het wel en wee van de Wieringermeer ter harte gaat., meen ik hier niet achterwege te mogen laten. Dat. de om standigheden het mogelijk zullen maken tot een frissche ontplooiing van krachten te ko men, is mijn hartgrondige wensch. Nu de gemeente Wieringermeer er is, zal ook tot de benoeming van 'n Burgemeester kunnen worden overgegaan. Dat de keuze een goede moge zijn! Met de instelling van de zelfstandig ge meente Wieringermeer zal zich nog een an dere wijziging voltrekken. Ingevolge Art. 29 van de Wet op het Openbaar Lichaam „de Wieringermeer" (van 31 Mei 1927, Stbl. no. 521) keert het eigenaarsbeheer van de Staatseigendommen binnen dit gebied terug naar het Departement v. Financiën en wel uiterlijk op den datum, waarop de verzor ging van de gemeentelijke belangen aan het openbaar lichaam zal worden onttrokken. Dit wil zeggen, dat met de instelling van de gemeente Wieringermeer een normaal rent- meestersbeheei*, onder leiding van het De partement van Financiën, zal worden inge steld. Hoewel in verband met de practische uitvoering tal van werkzaamheden een over gangsperiode ingevoerd zal moeten worden, wil dit, toch zeggen, dat het Domeinheheer (inclusief dat van de Staatslandbouwbedrij- ven) aan 't openbaar lichaam wordt ont- Irokken. Het zal U bekend zijn, dat de heer Ir. Oving onlangs tot rentmeester is be noemd en dus weldra zijn taak als zooda nig zal kunnen aanvaarden. Spr. herinnerde aan de plannen welke zijn gemaakt voor de oprichting van een Heemraadschap „de Wieringermeer". dat de waterstaatkundige belangen van dezen pol der zal moeten behartigen. Ik hoop dat wij weldra bijeen kunnen ko men ora al deze zoo plotseling komende ver anderen nog eens rustig nader onder oogen te zien. Voorloopig wil ik volstaan met het uitspreken van den wensch, dat het onze Wieringermeer onder leiding van de komen de nieuwe bewindhebbers goed moge gaan. Het ligt in de bedoeling van den Commis saris dezer provincie om den heer Smeding tot wn. burgemeester te benoemen, totdat een nieuwen functionaris is benoemd, deel de de voorzitter mede. (Applaus). Daarna volgde vaststelling der notulen. Van de slagersvereen. „Ons Belang" was een verzoek ontvangen om een uniforme sliiitingsmorgen vast te stellen. Dit zal aan B. en W. worden gcrenvoyeerd ©m prae-advies. In een vorige vergadering is aan B1. en W. ruime dispensatiebevoegdheid verleend voor dc gevallen waarin de voorraadpositie van bouwmaterialen tot andere dan de bij de bouwverordening voorgeschreven construc ties noopt. Ged. Staten stellen zich op het standpunt dat art. 84 van de bouwverordening reeds voldoende voorziet in de behoefte tot voor ziening waarin de aanvulling strekt. B. en W. stellen voor om de verordening diens vol gens te wijzigen. Aldus besloten. B. en W. stellen voor de bijdrage per jaar en per leerling van de U.L.O. school te Schagen van f 10 op f 15 te brengen in ver band met het voornemen een vakonderwij zer voor lich. oefening aan te stellen. Aldus besloten. B. en W. stellen voor, medewerking te verleenen tot de aanschaffing van leermid delen voor de Wieringcrmeerscholen. De ge volgde taal- en rekenmethodes dienen vol gens oordeel van den inspecteur vervangen te worden. Ook de toename van het aanlal leerlingen maakt meerdere leermiddelen noodig. Na een paar opmerkingen volgde aanne ming van het voorstel. In de dorpen Wieringerwerf, Middenmeer en Slootdorp zijn een twaalftal straten aange legd, welke nog geen naam hebben. B. en W. stellen voor deze straten als volgt te noemen: A. Wieringerwerf: 1. de straat in het verlengde van de Noordzijde van de Raadhuisstraat, in Wes telijke richting: Domeinweg; 2. de Oost-West. loopende straat tusschcn de Wieringcrmeerschool voor g. 1. o. «en de Gereformeerde kerk: Kievitstraat.', 3. de Oost-West loopende straat tusschcn het Noordelijk einde van de Sternstraat en de Terpstraat: Brinkweg. 4. de straat van de Terpstraat eerst in Oostelijke en vervolgens in Noordelijke rich ting tot den te noemen Brinkweg: Achterom; 5. de straat van het Westelijk einde van de Zuidzijde van de Raadhuisstraat eerst R«ad Wieringermeer in Zuidelijke en vervolgens in Westelijke richting: Schipperskade; 6. de straat van den Westertcrpweg eerst in Zuidelijke en vervolgens in Oostelijke richting door het industrieterrein naar den Hoornscheweg: Havenweg; B. Middenmeer: 7. de straat van de Brugstraat naar de hoofdingang van de Algemeene begraaf plaats: Kerkhoflaan; C. Slootdorp: 8. de straat van den Westerterpweg anar den Slootweg, in het verlengde van den Den Oeverscheweg: Langeweg; 9. de straat tusschcn de Schoolstraat en de Brink, langs het gemeentelijk sportter rein: Dwarspad; 10. de straat tuschen het Zuidelijk einde van de Schoolstraat en den Slootweg: Kruisstraat; 11'. de straat van den Nieuwesluizerweg in Noordwestelijke richting naar het sluis- en kadeterrein: Sluisweg: 12. de straat van het einde van den te noemen Sluisweg in Oostelijke richting naar de Koningin Emmastraat: Kadeweg. Aldus vastgesteld. Is een begraafplaats geen kerkhof? De beer Venhuizen vond Kerkhoflaan geen gelukkige keuze. De weg leidt naar een be graafplaats en niet naar een kerk met een hof er om. De voorzitter: Kerkhof en begraafplaats zijn toch synoniem. De heer Venhuizen bleef er bij, dat bet glad verkeerd is, De voorz. vond het niet zoo beel ernstig. Er is de kapel, laat ons de laan Kapellaan noemen. Dit blijkt ook niet gewenscht te zijn, aan gezien er al een 'laan van ongeveer dien naam is. Geen der heeren was het met de taalkun dige bezwaren van den beer Venhuizen eens. De heer Venhuizen zou de laan „Stille laan" willen noemen. De voorzitter: Het zou de „Doode laan" kunnen zijn! Na nog eenige opmerkingen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De hotelhouders in de Wieringermeer heb ben bezwaren ingediend tegen de aanslagen in het vergunningsrecht; dat bedraagt f 12.50 voor elke f50 huurwaarde of gedeelte daar van met een minimum van f40. B. en W. stellen zich op het standpunt, dat eerst aan het einde van het vergunningsjaar 1941/42 de werkelijke omzet van sterken drank zal kunnen worden bepaald en dat daarom thans geen aanleiding bestaat van de alge meene gedragslijn af te wijken, gezien ook de bepalingen in de drankwet. Aldus besloten. De begrooting 1&40 wordt op enkele pun ten gewijzigd; evenals de begrooting 1941. Geen burgemeesterssoos! De heer Mr. Kamp vond f 50.voor de bijdrage aan de Ver. van burgemeesters en secretarissen te hoog? Wat doet die ver eeniging? De voorzitter: Het is voorgeschreven. We kunnen niet afdingen. We kunnen lid zijn of niet. Weth. Peters: Er worden verschillende nieuwe maatregelen besproken. Je leert er wat van elkaar. De heer Mr. Kamp: Ls het geen gezellig heids vereeniging? Eenige stemmen: Neen. neen. Dat is na afloop! Mr. Kamp merkte bovendien op, dat de post van f 300. voor het geschenk aan Me- demblik voor de inrichting van het nieuwe raadhuis aldaar, wel hoog is. Heeft Medem- tolik om dat cadeau gevraagd? De voorzitter: eHt is niet de gewoonte om geschenken te vragen. Wij wilden een geschenk geven, de Wieringermeer waardig! We kunnen' niet met een futiliteit aanko men. De heer Kamp kan er zich wel mee ver eenigen. Had het maar even willen vragen. De bouwverordening vastgesteld. B. en W. stellen voor de bouwverordening Wieringermeer opnieuw vast te stellen. De heer Van Eek was in de vergadering aanwezig voor het geven van deskundige adviezen. Op lotiso schroeven. Mr. Kamp vond het zonder kleineerend te willen zijn. wel gevaarlijk een zoo moeilij ke verordening vast te stellen voor het nieuwe college, een boeren-college van B. en W. Vooral de bepaling dat B. en W. be voegd zijn vrijstelling te verleenen van een of meer va.n de bepalingen van de bouw verordening. Dat zet alles op losse schroeven. De beer van Eek zeide, dat dit er Inge komen is, omdat men de strenge bepalingen t.a.v. de voorschriften van de bebouwing zou kunnen afwijken in bepaalde gevallen. Dit staat er echter niet in. Mr. Kamp zou het beter vinden, dat een beroep op de raad mogelijk is. Dat is voor zichtiger. De voorzitter meende dat dit bij een boerencollege heelemaal gevaarlijk wordt. Nu is nog de goedkeuring van Bouwtoe zicht noodig. Weth. Peters was het theoretisch met Mr. Kamp eens, maar practisch niet, om dat er toch nog toezicht op is. We zouden aan het bezwaar tegemoet kunnen komen door de bepaalde gedeelten der verordening te noemen. Laat B. en W. dat eens onderzoeken. Conform dit voorstel werd besloten. Geen autocabines in heit land. Mr. Kamp vroeg of er kan worden opge komen tegen het in het veld plaatsen van oude autokarkassen. Dat ontsiert de boel heel erg! De heer De Bruijn vond het bezwaarlijk, dat een afstand vaö 100 M. moet bestaan tusschen te bouwen woningen. Uit de be sprekingen bleek dat er wel mogelijkheden bestaan om ontheffing te verleenen tot 20 M. De bepaling bleef gehandhaafd. Nadat nog eenige opmerkingen over min der juist gekozen zinsneden in de verordening werden gemaakt, ging de raad met de verordening accoord. Alvorens de vergadering te sluiten heeft de voorzitter onder applaus der aanwezi gen, Mr. Kamp, hartelijk gecomplimenteerd met diens benoeming als dijkgraaf van het Hoogheemraadschap, waarmee Mr. Kamp zich aangenaam verrast toonde. Daarna sluiting. In verband met te wachten aanstelling vakonderwijzer L. O. aan de Ulo-school te Schagen, wordt de bijdrage van f10.per jaar per leerling verhoogd lot f 15.per leer- ling. Luchtkasteelen. B. en W. stellen voor mede te werken aan de bekende regeling voor de gierkelders. Het staat in de parktijk wel vast dat er niets van komt zegt voorzitter, er is geen cement, ook de directeur van den econo misch technologischen dienst heeft dit la ten dqorschemeren: Geprotesteerd is door de ver. van burge meesters en secretarissen tegen de aflos singstermijn van 5 jaar, echter vergeefs. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Aangenomen wordt het voorstel tot wijzi ging der politie-verordening inzake het weg ruimen van sneeuw en ijs op Duitsch advies. De inhoud der verordening achten wij be kend. De heer de Boer licht nog een en ander nader toe. „Mijn vader had een bokje" Voorgesteld wordt de politieverordening als volgt aan te vullen: Het is verboden binnen de grens der ge meente een bok te houden tenzij gecastreerd, die niet voorzien is van een linker- of rech teroornummer uit een erkend fokregister eener afdeeling, aangesloten bij één der Pro vinciale Bonden of Vereenigingen van Geiten- fokvereenigingen in Nederland. Het recht om een bok beschikbaar te stel len, wordt alleen verleend aan een afdeeling, die door den betrokken Provincialen Bond (of Vereeniging) van Geitenfokvereenigingen is erkend. Bij het ter dekking stellen van een bok, moet door den houder of houdster overgelegd kunnen worden een officieel bewijs, afgege ven door één der bovengenoemde bonden of vereenigingen, dat het dier voor de fokkerij is goedgekeurd. Bij overtreding van deze verordening wordt het rier in beslag genomen en vernie tigd, terwijl proces-verbaal tegen den houder of eigenaar wordt opgemaakt. Het voorstel verwekt nogal vroolijkheid. Voorzitter vindt het voorstel toch wel ernstig, want het gaat om d« koe van den kleinen man, en daar moet men niet gering over denken. De heer Veltman vraagt of ,yhet" wel met eigen dieren mag. Dat mag ook niet, zegt voorzitter. De heer Jansma vraagt of er genoeg bok ken zijn, er moet hier en daar zoo'n dier zijn anders loopt de boel spaak. Voorzitter meent dat er twee of drie ge registreerde bokken komen. Een provinciale regeling zou beter zijn, men moet deze rege ling als voorloopig beschouwen. Het bestuur der fokvereeniging zal zich ook met andere gemeenten verstaan. Vooruit met de geit! De heer Kok: De rest zal wel niet zoo bok kig zijn te weigeren (Vreugde). De heer Blom adht drie bokken noodig. De heer Jansma: Drie? Wel tien! Uit de volgende discussies blijkt, dat de zaak niet eenvoudig is, men moet er niet om lachen, bestraft wethouder Nannis, die de kwestie nog eens nader toelicht. Als de aan grenzende gemeenten geen regeling treffen, mag men met de geit over de grens. Het voorstel wordt aangenomen, men kan altijd de eerste maanden soepel zijn, tot er voldoen de bokken zijn. De heer Veltman raadt de vereeniging aan zooveel mogelijk propaganda te maken. Art 13. In behandeling komen verzoeken van R. van der Veer en L. Vink, beiden te Schager- brug, om vergoeding in de kosten van schoolbezoek, als bedoeld in artikel 13 der Lager-onderwiiswet 1920. Adressanten laten hunne kinderen Koop van der Veer (geboren 2 Maart 1934) en Eg- bert Vink (geboren 2 Januari 1935) onderwijs genieten aan de school voor Christelijk Na tionaal Onderwijs te Schagen. Het vervoer der kinderen vindt momenteel per paard en wagen plaats en zal later zoo mogelijk weer per autobus geschieden. De kosten bedragen thans ongeveer f63.48 per kind per jaar. B. en W. stellen voor: le. Op het verzoek van R. van der Veer af wijzend te beschikken in verband met het feit,, dat, voor zoover is na te gaan, de' afstand van de woning naar de school niet meer dan 4 K.M. bedraagt; 2e. het verzoek van L. Vink in te willigen en het bedrag der tegemoetkoming vast te stellen op f 63.48 per jaar, te rekenen van 15 Mei 1941 af. Aldus besloten. Pension voor de wethouders. B. en W. stellen voor een verordening vast te stellen betreffende het verleenen van wachtgeld en pensioen aan oud-wethouders. Het wachtgeld zal op bepaalde voorwaar den tot een maximum van 3 jaar gegeven worden tot 75, 50 en 25 pet. van het salaris. Het pensioen kan bedragen hoogstens de helft van de jaarwedde tot een maximum van f 150. Voorzitter spreekt ook namens den secre taris. als hij de regeling, die in de eerste plaats van belane is voor de zittende wet houders. billijk noemt. Zij hebben lange ja ren goed werk verricht. De heer Blom vindt het wel iets nieuws, maar elders is het al lang zoo, spr. juicht het voorstel toe. Den heer Jansma wordt toegelicht dat het wachtgeld volgens de gemeentewet ook geldt na één zittingsperiode, of b.v. na één jaar, in geval van een vacature. Het voorstel wordt aangenomen. Felicitatie en woorden van dank volgen. Weth. van der Sluijs was de zaak een verrassing. Als men zooveel jaren de be langen der gemeente heeft gediend, is het toch wel onrechtvaardig, zonder meer aan kant te worden gezet. De wethouders zijn zeer erkentelijk, en danken burgemeester, secretaris en de raadsleden. Weth. Nannis sluit zich bij de woorden van zijn collega aan. De begrootingen 1940 en 1941 worden ge wijzigd. B. en W. stellen voor de voormalige politie- woning te Oudesluis aan C. Stammes Jzn. te verhuren. Een niet gewilde huurder. B. en W. stellen voor een huurprijs van f 2.75 plus waterleiding. De lieer Jansma vindt het niet prettig. dat er maar één naam als huurder jw noemd wordt, De raad heeft nu geen keua, en de raad moet toch den huurder aanwij zen. Waarom geen driétal? Voorzitter: Een dergelijk voorstel zou for» meel onjuist zijn. het betreft geen sollicita« tie. Het staat den raad vrij, den voorgeetel» den huurder af te wijzen, maar als B. ert W. met een nieuw voorstel komen, komen ze weer met één naam, zoo kan men door gaan met alle 24 gegadigden. De heer Doedens vraagt stemming. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen behalve die der wethouders afgestemd. B. en W. stellen thans voor de woning te verhuren aan den heer G. B. Veltman te Oudesluis. De heer Doedens verlangt stemming. Be heer Veltman mag nu niet meütemmen, daar de betrokkene een zoon van hem ie. Met algemeene1 stemmen wordt de heer Veltman Jr. als huurder aan gewezen. De heer Veltman Sr. dankt voor de mede werking. Rondvnaft De heer Komen dankt voor de woorden van deelneming, tot hem in comité gespro. ken, wegens het door hem geleden zware verlies. De kwestie van het s'loopeft van het huis der Wed. van Dijk berust nog bij den no taris wordt den heer Blom toegelicht. De hypotheek is nog niet geroyeerd, 't kan nog wel even duren. De weg Kerkpad in Petten zal worden opgeknapt, dit op een vraag van den zelf den spreker, evenwel zonder teer, welke dc polder ook niet missen kan. De heer Jansma wil toöh bij den polder aankloppen om een paar gieters teer om enkele gaten te vullen, anders loopt het van den winter mis. Men zal trachten dit gedaan te krijgen. De heer Jansma brengt de brandweer hul de voor het snelle optreden bij 't begin van brand te Pettenerkluft. Betreffende plaats is echter door den bliksem al vier keer getroffen, waarom geen bliksemafleider? Voorzitter zal het armbestuur (eigenares se) er op attent maken. Weth. v. d. Sluys licht toe dat deze zaak" door het B. A. reeds besproken ia en opge lost zal worden. Nogmaals: de noodslachtplaats. De heer Doorn is nog niet voldaan over de vleeschregeling in de noodslachtplaats van Oosterman, er wordt te weinig publi citeit aan gegeven. Voorzitter: Er komen al menschen genoeg, iedereen weet het. De heer Doorn betwijfelt dit Voorzitter: 't Is een zaak van Oosterman. De heer Doorn: Als die er niet voor voelt het publiek te maken, kan de burgerij het niet ruiken. Schagen adverteert ook. Voorzitter: Centrale noodslachtplaats is wat anders, Oosterman moet betalen, dis verdient er ook aan. De heer Doorn: Wij subsidieeren toch. Voorzitter: Wij subsidieeren niets, er i§' geen taak van B. en W. U kunt het Ooster man als particulier zeggen, dat hij adver- teeren moet. Weth. Nannis is het met den heer Doorn eens. Veearts de Boer, directeur van de noodslachtplaats, heeft toegezegd met de slachtplaatsen hier rekening te houden. Van. St. Maartensbrug hoor je nooit iets en daar komt het meeste. Voorzitter zal den heer de Boer verzoe ken ook voor andere plaatsen vleesch be schikbaar te stellen. Spr. weet geen middel Oosterman te dwingen, deze staat in geen enkel verband tot de gemeente, alleen wordt toezicht uitgeoefend op prijs en hoe veelheid. De heer Doorn: Ik geef den heer Mosk graag zijn f 50, zoo ben ik niet, maar nu heeft het geen zin, de veearts keurt toch -al. Voorzitter: Dat wist U vooruit ook. De heer Veltman zegt dat er toegezegd is, dat op verschillende plaatsen vleesch zou komen. Mosk was niet alleen voor Oos terman, er is elders nooit vleesch. Weth. Nannis: Elk dorp moet vleesch hebben, wij lusten ook wel wat. Voorzitter: Daar kan alleen de heer de Boer voor zorgen. Wij kunnen alleen Oos terman verzoeken en den directeur vragen zijn toezegging na te komen. Toch btf de slagers? De heer Veltman deelt mede, dat de sla- gei te Oudesluis zijn slachtplaats beschik baar wil stellen. Dat mag. De heer Bos wil dat ook voor de andere plaatsen doorvoeren. Vleesch hoort niet in een sigarenwinkel thuis. De zaak zal nogmaals onderzocht wor den. De heer Veltman vraagt of er nog plan nen voor de kermis zijn. Voorzitter: Nee. Wij leven bij den dag, op het oogenblik zou 't eigenlijk niet kunnen, omdat er weer dansverbod is en straks zijn er weer de verduisteringsmaatregelen. Men kan rustig afwachten en voor de latere kermissen verder zien. Van omstan digheden zal afhangen welke maatregelen de burgemeester neemt voor de openbare orde. Er is geen verbod, er mag gerust in Oudesluis een uitvoering gegeven worden. Als er een zweefmolen komt, kunnen de kinderen gerust zweven. Voorzitter behoudt zich echter alle rechten voor, de risico blijft voor de kermisexploitanten en café houders. In 't Zand en Petten mag geen kermis worden gehouden. Volgens verorde ning van den rijkscommissaris. Men zal verder wel zien. De heer Veltman zegt dat de toestand bij het P.E.N.-huisje te Oudesluis nog even slecht is, na regen i6 het een bande. De teerwagen verscheen, men riep hoera, maar de wagen verdween ook weer. Voorzitter zal de zaak in gedachten hou den. Weth. Nannis, vindt het stuitend, dat twee openbare lichamen (polder en P.E.N.) de zaak niet in orde kunnen brengen. Het is hopeloos. Voorzitter: Men kan alleen verzoeken. De heer Nannis: Als een bewoner den weg verwaarloosd, kan men toch ook ei- schen? Voorzitter, zal zich nog eens met den op zichter van den polder in verbinding stel len. Voorloopig is er niets aan te doen, als recht zoeken. Hierna sluiting. Den heer Ott, een hard werker dank gebracht. Petten ls geen plantendorado. Een leestje dat de raadsleden misten, het over handigen van het geschenk der geëvacneerden. Het schilderij te bezichtigen. De heer Kroonen- burg, hoofd der school te 't Zand Een tijdelijk onderwijzer te Bnr- gerbrug? Geiten mogen slecht6 vrijen met uitgezochte bokken en niet In de familie worden uitge huwelijkt. Pensioen on wacht geld voor de wethouders. Een niet gewilde huurder, de zoon van raadslid Veltman heeft de voorkeur. Hulde aan de brand weer. Geen kermis verbod. NOGMAALS DE NOODSLACHT PLAATS TE ST. MAARTENS BRUG. Nadat een comitévergadcring van een uur was gehouden, kwam de raad gistermiddag om 3 uur in openbare zitting bijeen. Voorzitter de burgemeester Mr. Breebaart secretaris de heer J. A. de Boer. De notulen gaan onder den hamer door. Alle loden zijn aanwezig. Voorzitter deelt mede dat eenige raadsbe sluiten zijn goedgekeurd. Ingekomen zijn eenige dankbetuigingen, begrooting Schoolarlsendienst. jaarversla gen, enz. Geel. Staten hebben geen bezwaar om dc jaarwedden van de moeder van het tehuis voor ouden van dagen en den secretaris- penningmeester van het B. A. te verhoogen. Burgemeester Breebaart is herbenoemd en beëedigd. Felicitatie volgt, voorzitter hoopt pp de zelfde prettige wijze de zaken te kunnen blijven behartigen. Voorzitter spreekt nog een woord van er kentelijkheid aan het adres van den amb tenaar. den lieer Ott. die zeer veel voor de gemeente heeft gedaan en soms tot diep in den nacht werkte. Een gemeenschappelijke regeling is ge troffen betreffende de inrichting van den distributiedienst m den kring Schagen, St. Maarten en Zijpe. Zal circuleercn. Voorzitter deelt een en ander mede inzake aan te brengen verbeteringen aan de Alg. begraafplaats te Petten. B. en W. hebben de zaak onderzocht. Ver betering is noodig, besloten is een schel penpad aan te leggen en de begraafplaats te omplanten met z.g. boksdoorn, de eenige plant, welke volgens deskundigen in Petten kan groeien. Een vervuilde sloot zal wor den gedempt. Voorzitter hoopt, dat de be graafplaats een vriendelijker aanzien zal krijgen. Het schilderij te bezichtigen. Voorgesteld wordt de schenking van de geëvacueerden te Maarseveen te aanvaar den. De oorkonde, waaraan 100 uur arbeid zit. en welke dus een waardevol werk is, wordt ingelijst, het schilderij hangt in de raads zaal. Voorzitter geeft oen toelichting, wel'ke wij reeds eerder opnamen. De raadszaal was reeds zoo vol. dat de raadsleden niet kon den worden uitgenoodigd... De gevers zijn niet kapitaalkrachtig, dat maakt de waarde van het geschenk nog grooter. De heer Kok zou het toejuichen wanneer meerdere ingezetenen het schilderij konden zien. als het in de raadszaal hangt; is het niet het geval. Kan het schilderij niet tijde lijk in de vestibule hangen? Voorzitter vindt, het wel een aardig idéé, maar in de vestibule hangt het schilderij misschien niet veilig. Wie het zien wil, kan dat doen. Voorzitter zal er eens over denken, als er een goede plaats is, zou het schilderij wel in de gang kunnen hangen. De schenking wordt aanvaard. Aan Mej. J. M. C. Boekhoff wordt eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de 0. L. school te Burgerbrug. Voorzitter brengt deze onderwijzeres gaarne hulde. Zij deed voor de gemeente uitstekend werk Tot hoofd der school te 't. Zand wordt be noemd de heer P. Kroonenburg te Scliager- brug. De voordr luidde. A. M. J. Mol, P. Kroonenburg, Schagerbr.; C. J. Nonnekes, Kolhorn. De heer Kroonenburg krijgt 7, de heer Mol 4 stemmen. Tot onderwijzeres aan de O. L. school te Burgerbrug wordt benoemd mej. A. Groot, 1.Tmuiden. De voordracht luidde. Mej. A. Groot, Mej. G. Verhoef, Koog a.d. Zaan Mej. A. van der Laan, Dirkshom. Mej. Groot heeft alle stemmen. Datum van ontslag en benoemingen wordt aan B. en W. overgelaten. Het lijkt voorzitter het beste in Burgerbrug een tijdelijk onderwij zer te benoemen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5