Is dansles vermaak Hapsche problemen Woensdag 2 Juli 1941 Tweede blad Raad Anna Paulowna GEEN KERMIS. Een raad van negen, deze keer. Pover resultaat met het verzoek -- om verhooging steunnormen, de raad laat niet los. Zorgen eener dansonderwijzeres, er moeten ve le passen gemaakt worden om de vermakelijkheidsbelasting te be talen. Geest alcohol spookt weer in de raadszaal, de heer Waiboer in actie. Een Bruintje dat de gemeente in slaap wiegt en niet hard trekt. Woningproblemen. In de gistermiddag onder leiding van (burgemeester Mr. Mijnlieff gehouden raads vergadering werden de volgende mededee- lingen gedaan: Gedeputeerde Staten hebben d.d: 4 Juli j.1. goedgekeurd het besluit van den Raad de zer gemeente tot verlaging van de pacht van het bloemtoollenbedrijf op „Cérès" met f 150.—; Ged. Staten hebben bij hun besluit van 11 Juni j.1. de rekening over 1939 gesloten. Ged. Staten hebben verschillende wijzi gingen der begrooting dienst 19i0 goedge keurd. Het besluit van den Raad dezer gemeente tot wijziging van de veldwachtersverorde ning is door den Secretaris-Generaal van het Departement van Binncnlandsche Za ken d.d. 29 Mei 1941 goedgekeurd. Gevraagd is verbetering te brengen in de dienstregelingen van „Ajtbonta" 'in verband met de slechte aansluiting op de treinen. Blijkens den brief van Ged. Staten d.d. 11 Juni j.1., wordt het niet toelaatbaar geacht de normen van de ondersteuning, die voor de burgerlijke armenzorg zijn aangewezen, te verhoogen. Van het gemeentebestuur van Wieringer- meer is het verslag ontvangen omtrent den vlasrepelcursus 1940/41. Van de Commissie voor den Distributie- kring Den Helder is bericht ontvangen, dat pogingen in het werk zijn gesteld om het kantoor van het Agentschap in deze ge meente naar een localiteit over te bren gen. dat aan redelijke eischen voldoet. Bericht van C. Wuis. betreffende aan vaarding van zijn benoeming tot controleur van sociale zaken. Bericht van den waara. Secretaris-Gene raal van het departement van Soc. Zaken, dat hij bereid is als grondslag voor het te verleenen subsidie in de kosten van con trole op werkloozen, voorloop! g een bedrag aan te nemen van f 600.per jaar. Van den heer L. C. J. Olree is een dankbetuiging ontvangen voor de bloemen hulde bij zijn 25-jarig ambtsjubileum. De heeren Rezelman en op 't Veld zijn afwezig met kennisgeving. Bericht is ontvangen van den inspecteur van bet verkeer dat. getracht zal worden (betere verbindingen in de richting Bree- zand te krijgen In den brief omtrent de onderstelling wordt nog medegedeeld, dat in individueele gevallen kan worden afgeweken. De beer Dekker noemt het resultaat, po ver, doch B. en W. hebben gedaan wat ze konden. De heer Hooimeijer stelt voor aan Ged. Staten te schrijven, dat het besluit betreurd wordt, en de raad de verantwoordelijkheid voor de armen legt op den verantwoordelij ken persoon hij de hoogere instanties. Dit voorstel vindt algemeene bijval, aldus zal geschieden. Omtrent het distributielokaal deelt voor zitter mede. dat er een oplossing was ge vonden, doch door de inkwartiering weer te niet was gedaan. Men hoopt voor dezen winter er noc iets op te vinden. De beer Wuijs aanvaardt zijn benoeming met. behoud van aanspraken op 't wacht geld van de vorige, als de n ieuwe betrek king zou worden opaeheven. De ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. VOORSTELLEN VAN B. EN W. Voorstel om' de begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur voor 1941, zooals deze reeds in de vergadering van 3 December 1940 merd medegedeeld, goed te keuren. Aldus besloten. Bezwa&r van Me]. A. Tuin. dansleerares te Schagen. tegen den aanslag in de verma kelijkheidsbelasting en verzoek tot wijziging van de verordening. Mej. Tuin gaf danslessen, en (betaalde daarvoor f 5 per dag. Zij meent dat heffing van de kosten in strijd is met de verorde ning. Voorzitter ziet dat niet in en licht de verordening toe. waar het zeer duideU ijk instaat Iets anders is er niet uit te lezen, zelfs wanneer geen toegangsgeld verschul digd is. moet betaald worden. De hoer Waiboer vindt het bedrag wel ■wat hoog. Voorzitter: Het gaat eerst om de veror dening. of 't juist is. wat daarin staat. De heer Waiboer: 't Is mij te juridisch. Voorzitter: Het is geen juristerij, 't gaat om „onder begrepen" of „onder verstaan", hier staat „onder begrepen' en dat is omvattend. De heer Dekker ziet geen reden voor vrij stelling. een, ander geval is. of het bedrag te hoog is. Men kan 't toch wel op de leer lingen verhalen, meent spr. Het beroep op vermindering van den aanslag wordt ver worpen. Wat punt 2. het verzoek tot wijziging be treft, merkt voorz. op, dat het om groote cursussen gaat. Adressante zegt nu wel, dat nergens vermakelijkheidsbelasting van clans cursussen betaald wordt, maar 't is nog geen dubbeltje per leerling. Voor drie kwart gaat men heen om de pret. De heer Keuris: Waar begint de les en waar het vermaak? Voorzitter: Er komen er, die al Jaren kun nen dansen alleen om het plezier. De heer Dekker: Als ze zich bepaalt tot leerlingen beneden 18 jaar, hoeft ze niet te betalen. Voorzitter: Nog meer over deze belang rijke gebeurtenis? De heer Kloosterman vindt het toch meer opleiding dan vermaak. Alle cursussen kunnen tenslotte een genot zijn. Voorzitter: 't Is toch raar als je al ge danst hebt, tot je 18e jaar en je blijft dan in opleiding. Dan wordt je expert, 't Is bij juffrouw Tuin zoo: 't is een bal. waar ook wel eens een dansje gedaan wordt. De heer Kloosterman bepleit verlaging. Voorzitter: De leerlingen betalen twee kwartjes, daar kan wel een dubbeltje af voor de gemeente. Dé heer Waiboer sluit zich bij den heer KI oostenman aan. Voorzitter: Voor een verzetje moet je betalen, al verzettende leeren ze. al verzet ten ze zich niet. 't is toch wat anders dan geestelijke ontwikkeling, zoon beetje dan sen. Het beroep van mej. Tuin wordt afgewezen. De heer Waiboer op zijn stok paardje. Verzoek van A. List alhier om zijn aan slag in het vergunningsrecht te verminde ren met 40 a 45%. Voorziter: Nou meneer Waiboer ga je gang. De heer Waiboer: Verklaar u eerst maar eens nader. De heer Strooper: Je kan wel nagaan dat B. en W. 't willen afkitsen. Voorzitter deelt mede dat. B. en W. het verzoek willen afwijzen, omdat de heer List als er weer meer drank is niet zal ko men vragen meer te mogen betalen. Men kan een regeling maar niet zoo wijzigen. De heer Waiboer deelt mede dat alle ca féhouders wel met een verzoek zullen ko men. Als er drankverbod komt wat dan? Voorzitter: Daar zijn we niet aan toe, laten wij bij het, onderwerp blijven. De heer Waiboer zet uiteen dat men in Anna Paulowna aan de spits staat. Voorzitter: En u hebt gezegd, dat u er zoo genadig afkwam. De heer Waiboer: Nee hoor. Voorzitter: Buiten een raadsvergadering dan? (gelach.) De heer Waiboer zwijgt hier verder over, maar voelt er niets voor de heffingen over de iaron door elkaar te gooien. Aan de zaak List is niets te doen, meent ook de heer Waiboer tenslotte, waarna het verzoek wordt afgewezen. Geen kermis. Voorstel om te besluiten, dit jaar de ker mis niet te laten doorgaan. Dezelfde en meer argumenten dan verle den jaar zijn er. De heer Waiboer: Is er nog een verzoek van de middenstand? Voorzitter: Geen verzoek, maar er zijn er zeker die blij zijn als het niet doorgaat. Ze komen hun waar toch wel kwijt Zonder discussie aldus besloten. Voorstel om aan W. A. Hoep in. zijn be trekking bij de gemeente een aanstelling uit te reiken en een pensioensgrondslag vast te stellen. t Verzuimd is na zijn proeftijd de aanstel ling uit te reiken. De heer Kloosterman gelooft niet dat de gemeente het vergeten heeft, maar er wa ren andere redenen waarom de heer Hoep geen vaste aanstelling keeg, met oog op particulier werk. ANNA PAULOWNA BEGRAFENISFONDS ALGEMEEN BELANG. Algemeene en buitengewone ver gadering. Voor de algemeene vergadering van het begrafenisfonds ,,'t Algemeen Belang" was weinig belangstelling. Buiten het bestuur was bij den aanvang geen der leden aan wezig. Na het openingswoord van den heer Cr Raven, las de heer W. Kossen de notulen en het jaarverslag. Uit het laatste noteeren we: Op 1 Jan. '40 was het ledental 371. Twee nieuwe le den traden toe en daar de vereeniging er drie door overlijden en vier door royement verloor, was het ledental op het eind van het jaar 386. De heer P. Kooiman deed rekening en verantwoording. Het bezit op 31 Dec. '39 was f 9816.83. Aan contributie f 374.7S: rente f 265.87. winst op effecten f 472.50. De uit gaven waren f 424.05. Op 31 Dec. '40 was het bezit dus f 10505.93. Met de bestuursverkiezing was men uiter aard spoedig gereed: de aftredende heeren P. Kooiman, penningmeester en L. van Wachcndorff van Rijn, commissaris werden herkozen. Van het viertal leden, dat hierna ter vergadering kwam. vormden de heeren G. W. Philipsen en A. van Zandwijk de com-. missie tot contröle der bescheiden van den penningmeester: zij rapporteerden alles keurig in orde bevonden te hebben, zoodat de rekening onder dank aan den heer Kooi man werd goedgekeurd. Geen der aanwezigen had iets voor de rondvraag, zoodat sluiting volgde. Buitengewone vergadering. Verdwijnt Algemeen Belang als zelfstandig fonds? Volgend op de algemeene jaarvergadering was een buitengewone ledenvergadering uit geschreven met als eenig agendapunt een best u ure voorstel om het begrafenisfonds op voor de verzekerden zeer gunstige voor waarden, aan de N.V. Verzekeringsbank de „Victoria" over te dragen. De heer C. Raven lichtte dit voorstel toe. Het bestuur wil niet van z'n taak af. want dan had het wel bedankt. Maar als we voorheen de premieheffing wilden verlagen of de uit.keeringen voor de leden verhoogen, Voorzitter licht toe, dat de benoeming tijdelijk blijft, 't is alleen een pensioenraad aangelegenheid. Aldus besloten. Een Bruintje dat niet trekken wil. Voorstel om gevolg te geven aan het 'be sluit van Gedeputeerde Staten d.d. 18 Juni j.1., no. 168. waarbij aan den Raad de ver plichting is opgelegd tot vaststelling van een plan van uitbreiding in hoofdzaak voor het gehcele gebied der gemeente. Voorzitter: We moeten alleen zien de heer Wicher Bruin in beweging te brengen, daar zijn we al zoo lang. mee bezig. De heer Dekker: 't Zal een toer zijn. Voorzitter deelt mede, dat men ook de gemeentearchitect zal inschakelen. De heer Hooimeijer zegt dat als 't zelf de gedaan wordt als in de kom en 't even duur wordt, hij geen bewondering heeft, 't Spijt hem dat het werk den gemeentear chitect niet kan worden opgedragen. Voorzitter: De heer Hoep is wel bereid te assisteeren, maar kan niet zelfstandig op treden. De heer Bruin is een expert. De heer Hooimeyer (nijdig): Dan krijgen we zeker een bediende, die de meester moet overtreffen in beleid en voortvarendheid. Voorzitter deelt nog mede, dat de heer Bruin een opdracht voor 't geheele plan heeft. Toen hij de kom af had, is hij door z'n knieën gezakt. De heer Dekker: Da's juist zoo beroerd. Aldus besloten. Voorstel om de woning Boermansweg no. 9, eigendom van P. Zeeman Kz. en be woond door B. Zwiers onbewoonbaar te ver klaren. Er is een betreffend rapport van den in specteur der volksgezondheid. De heer Kuiken: Zorgt de gemeente voor een huis? Voorzitter: 't Zou wat moois zijn, niks hoor, ze hebben voldoende tijd wat anders te zoeken. De heer Kuiken: 't Valt niet mee wat an ders te krijgen. Medegedeeld wordt dat de eigenaar Zee man geheel niet gereageerd heeft op ver zoeken tot verbeteren. De heer Dekker vraagt of het besluit weer herroepen kan worden, als Zeeman alsnog verbetert. Voorzitter beaamt dit, Als B. en W. ove rigens de zaak rigoureus aanpakken moeten er nog veel meer huizen ontruimd worden. De heer Strooper weet een ergerlijk ge val, dat van het huis van de veiling, niet alleen door de overbelasting der Helder- sche vluchtelingen veroorzaakt. Voorzitter: Er zijn eenmaal geen wonin gen voor groote gezinnen. De heer Strooper vindt, het niet juist, dat de veiling, een openbaar lichaam, de toestand zoo laat voortduren. Voorzitter zegt toe deze zaak te onder zoeken. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. De begrooting 1941 wordt op enkele pun ten gewijzigd, voornamelijk die de werk loosheid betreffen, waarvan de bedragen met duizenden verlaagd moeten worden. De heer Hooimeyer heeft bezwaren, aan de zaak is echter niets te doen. Rondvraag. De nheer Dekker is 't opgevallen, dat de arbeidsbureaux in verschillende gemeen ten zitdagen houden, en zou dit graag ook in Anna Paulowna doorgevoerd zien. Voorzitter: 't Schijnt al in de maak te zijn. 't Kan wel op het raadhuis. De heer Hooimeyer meent dat in 't vei linghuis ook nog Helderschen. wonen, 't zou dus een tijdelijk probleem zijn. De heer Strooper houdt staande, dat 't probleem al oud is. Hierna sluiting. vond dat hij de Rijksverzekeringsbank steeds bezwaar. We mochten daartoe niet overgaan. We kregen echter een aanbieding van de verzekeringsmaatschappij Utrecht, die voor deelen voor de leden zou opleveren als het fonds door deze maatschappij werd over genomen. Het bestuur besloot ook een an dere maatschappij een offerte te vragen en wel de „Victoria". Na vergelijking zijn we tot de conclusie gekomen ons voorstel (zie bovert) te doen. De heer Kooiman» gaf een volledig over zicht van de gevoerde correspondentie met de beide verzekeringsmaatschappijen. De voorwaarden voor overname van het fonds en de voordeelen die de verzekerden daar van zouden genieten liepen niet ver uiteen, waren bij de Utrecht iets voordeelieer. Er was echter een vrij belnagrijk verschil ten aanzien van de winstbelasting, die bij over name ook in het geding komt. De Utrecht wilde op f 250 te betalen winst belasting rekenen. Zou het meer zijn, dan moest dat op de een of andere manier verhaald worden. Victoria rekende op f 2100 winstbelasting en zoo dit bedrag lager zou zijn, kwam het verschil ten goede van de verzekerden. Het bestuur besloot daarom aan de ver gadering voor te stellen op het aanbod van de „Victoria" in te gaan. Dit houdt o.a. in dat het bezit van de vereeniging overgaat aan de maatschappij en zij alle verplichtingen van het fonds op zich neemt. De Uitkecringen aan de le den met 40% verhoogd. Wie dus voor f 50 uitkeering verzekerd is zal f 75 ontvangen. Voor f 75 wordt het f 105. voor f 100 f140 enz. Voor kinderen beneden 1 jaar f 14. tot '2 jaar f 28, 3 jaar f 49 en daarboven tot 12 jaar zijn ze voor het volle bedrag van f 70 verzekerd. De premie zal niet wekelijks maar maandelijks geheven worden en wel per maand wat nu in 3 weken betaald wordV De betaling geschiedt dan echter een vol jaar (nu 35 weken.) Ook voor kinderen be neden 12 jaar moet 7% cent per maand be taald worden. Berekent men wat men per jaar betaald, dan blijkt het na overname een paar centen per lid meer te zijn. maar daarvoor geniet men dan ook de 40% ver hooging van uitkeering. Zoo zullen de 366 leden allen te zamen slechts f 18.72% meer moeten betalen. De verzekeringskamer is in een en ander gekend en zal accoord gaan als aan alle verplichtingen ten opzichte van te houden ledenvergaderingen is voldaan. Deze vergadering kan geen besluit nemen dan moest minstens 75% van het aantal le den aanwezig zenn en er is maar 1%. Er WIERINGEN SCHOOLWEDSTRIJDEN. Hippo kraakt R.K.S. Kleine man nen met groote daden. Maandagavond werden de schoolwedstrij- den weer voortgezet. Een buitengewoon aardige match speelde Hipo tegen R.K.S., waarin eerstgenoemde glansrijk met niet minder dan 50 won. Aanvankelijk liet het zich niet aanzien, dat de zege zoo groot zou worden, want de R.K.S. gaf goed partij en de rust ging met 10 in. R.K.S. startte met het windvoordeel en kwam eenige malen gevaarlijk voor het Hippo-doel doch na het eerste offensief nam het ongetwijfeld sterkere Hippo het heft in handen om dit niet meer af tè staan Wel deden de favorieten van de R.K.S.- aanval. Zwanink, Koops en Engel alle pogin gen om de H.-verdediging te doorbreken, maar deze bleek te sterk voor hen te zijn en S. Klein en Jb. v. Goor gaven hen geen kans. De Ilippo-keeper Jaap Rotgans be hoefde er nauwelijks aan te pas te komen. Defensief deed R.K.S. echter prachtig werk. Het man. en macht werd verdedigd en wederom viel het pittige onvermoeide spel van den kleinen van Eekelen op. maar ook Schellevis en Rasch stonden hun man netje. De Hippo aanval gaf vlot spel te zien. Vooral de buitenspelers Auke Drent en Koorn gaven met hun goede voorzetten het binnentrio handen vol werk. De kleinste man van het geheele veld, Henk Heijermans, opereerde hierin als mid denvoor weer op zeer succesvolle wijze. Een buitengewoon handig ventje met aangeboren kijk op het spel. Vlak voor de rust opende hij dan ook de score door uiterst snel op een misser van een der backs te reageeren. Hij plaatste de bal in de richting van het doel, schoot als een pijl uit den boog langs enkele onthutste tegenstanders heen en „time-de" de bal prachtig door hem juist bij de paal weer te bereiken om hem daar na in doel te plaatsen. 1—0. Meteen was het rusten. In de 2e helft had Auke Drent met een hoog vleugelschot reeds aanstonds succes. Keeper Engel, die zeer goed werk deed, kon er net niet bij, want het leer verdween na de toppen van zijn vingers juist onder de lat in de touwen (2—0). Het nu veel sterkere Hippo, wist, ondanks de uiterst taaien tegen stand, de score geleidelijk tot 50 op te voeren, door doelpunten van' Drent (2) en van Koorn, waarin Heijerman ook een been had, door het leer precies voor de voeten van zijn vleugelman te leggen. Van R.K. school, met zijn hoogstens 60 leerlingen, die dus vrijwel alle weerbare mannen in den strijd moet werpen, was het zal dus volgens de statuten nog eens verga derd moeten worden. Dan kan, al is de opkomst weer zoo gering, wel een besluit genomen worden. Het bestuur zou natuurlijk graag zien, dat meerdere leden daaraan deel hadden en daarom werden de aanwezigen opge wekt andere leden aan te sporen ter verga dering te komen. Hierna sluiting met dank aan den heer Kooiman voor zijn uiteenzetting. GEEN KOPPELBAZEN VERLANGD. In het bloembollenbedrijf te Anna Pau lowna bestaan bij enkele werkgevers plan nen de benoodigde arbeidskrachtei te be middelen door en te laten werken onder leiding van een z.g. koppelbaas. De afdee- ling van den Ghristelijken en Kath. Boe ren- en Tuindersbond en de hoofdbesturen van de drie landarbeidersbonden hebben daarin aanleiding gevonden zich te wenden tot alle werkgevers en arbeiders in het. bloembollenbedrijf in Anna Paulowna met het verzoek aan dergelijke plannen geen medewerking te willen verleenen, als zijnde koppelarbeid in het algemeen ongewenscht. Een nieuwe commissie is verder gevormd, welke in overleg zal treden met den Bur gemeester, teneinde na te gaan of hier niet de wet op de openbare arbeidsbemiddeling wordt overtreden. WIERINGERMEER VOLKSHOOGESCHOOL NOORD-HOLLAND OP VERKENNING. „Een volk dat leeft, bouwt aan zijn toe komst" luidt de spreuk op het monument, dat op den afsluitdijk is Opgericht. De zelfde spreuk zou als devies voor de Volks- hoogeschool kunnen dienen en het was een gelukkige gedachte van de Commissie tot oprichting Volkshoogeschool in Noord-Hol land om na het succes van den eersten cur sus te Schoorl een tweeden cursus te orga- niseeren in de Wieringermeer: jonge vrou wen en meisjes uit alle deelen van ons land. die straks aan de toekomst gaan bouwen, zullen hier met bewondering ken nis maken met wat hier voor de toekomst is tot stand gebracht, dit bewijs van het kunnen van ons volk zal voor haar een sti mulans zijn. Veertien dagen, van 21 Juli tot 2 Aug., zullen de cursisten hier kunnen genieten, zullen zij nieuwe indrukken op doen. zullen zij met nieuwe kracht worden bezield bij het beluisteren van het lied van den arbeid, het door een dér eerste bewo ners van de Wieringermeer, Mr. Kamp, gemoderniseerden oogstlied van Staring: Tractors blinken. Tractors klinken. Sneller valt het graan. Zie de rad'ren pakken. En de bundels smakken Langs de breede baan. Remmen knersen. Blokken persen. De bestuurder zweet. Laat de tractor zwenken. Onder 't vreugdig denken, Dat dit oogsten heet. Dank zij de medewerking van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrou wen worden de deelneemsters aan den cur sus ingekwartierd op verschillende boerde rijen. waar ieder als tegenprestatie haar gastvrouw des morgens eenige uren helpt in de huishouding of anderszins. De nest 7 Juii Trekking nadert! Wees er dus op tijd nog bij! 7 Juli Trekking maakt weer Heel wat brave menschen blij! IJ I LTT geen schande op deze wijze van de groote school, waar de keuze zoo ruim is, te verlie zen. In haar laatste ontmoeting, tegen Den Oever geven wij haar nog een goede kans én in ieder geval slaan zij een uitstekend! figuur. r De ontmoeting Westerland—Den Oeve* bracht een gelijk spelletje 11. Den Oever heeft dit gelijke spel als het ware uit het vuur gesleept. Want nog slechts weinig minuten voor 't eind leid de Westerland nog met 10 Veel frahis viel hier niet te genieten. In de eerste helft golfde het spel wat op en neer en kon Wes terland een voorsprong nemen. De 2e helft speelde zich geheel af voor de Westerland- doel. Spanning ontbrak niet maar wat de Oeverschen ook probeerden steeds weer zette een Westerlander hun de voet dwars en ook de keeper gaf niet thuis Vele schoten weerde hij uitstekend. In de laatst minuut ten echter kwam een hooge bal naar zijn heiligdom zweven, drie vier tegenstanders waren ter plaatse en uit deze kluwen ging het leer over de lijn. Protesten van de Wes- terlanders over „hands- en buitenspel mochten niet baten en Den Oever kreeg het wel verdiende tegenpunt. Thans is de stand aldus: Hippo 2 2 7—0 4 R.K.S. 3 1 1 1 4—5 3 Den Oever- O'land 2 1 1 '2-1' 3 Westerland 3 2 1 1—3 2 Chr. School 2 2 0-5 0 Woensdag a.s. Chr. S'ch. tegen Hippo om 7.30 uur, waarmede Hippo wel weinig moei te zal hebben om te winnen. Slechts Den Oever kan Hippo dan nog bedreigen, doch dan moet nog worden ge wonnen van R.K.S. De laatste ontmoeting HippoDen Oever kon wel eens beslissend zijn. van den dag wordt besteed aan lezingen, lessen, excursies en ander volkshoogeschool- werk. Ook hier zal een gastendag niet ontbre ken: 31 Juli zullen 'ouders, léden en be langstellenden te Slootdorp kennis kunnen nemen van het wérken en streven van de Volkshoogeschool en eenige idéé kunnen krijgen van de wijze, waarop de Volkshoo geschool bouwt aan de toekomst van ons volk. Het rijkeprogramma belooft een rijken oogst. BURGERLIJKE STAND. Van 9 Juni tot en met 2S Juni 1941. Geboren: Willemina, dochter van L. Hooij- kaas en A. van Veen; Finke. dochter van A. Boltjes en N. Kwantes; Eugenius René. zoon van E. D. L. Kox en M. M. Remorie; Johannes Conradus, zoon van J. H. Ver- bruggen en M. M. M. Baats; Adriana Maat je, dochter van L. J. Cevaal en P. Osté; Clasina, dochter van G. Kroon en B. Cich- tendahl; Hendrina Cornelia Jozefta dochter van L. Hoevenaars en C. A. Damen; Adri ana Elisabeth Maria, dochter van J. G. Doornen en J. van Zundere; Cornelis, zoon van K. Olijnsma en J. Fokkens: Leo Adri- aan. zoon van C. Rijk en A. D. Lodders; Willem, zoon van L. Alberda en G. Rekers. Overleden: Geene. Ondertrouwd: Huige. Gerard en Schutte, Johanna. Getrouwd: Timmermans. Marinus en Hek" kerna, Harrmna; Trouw, Jacob en Hanse, Janna Krina. OUDE NIEDORP ZWEMMEN. Ondanks het koude weer trokken de onr derlinge wedstrijden van het „Skarpet" te Oude Niedorp goed bezoek. Het was een zeer geanimeerde wedstrijd met buitenge wone partijen. Hieronder volgen de ver- zwommen nummers. 25 M. vrije slag jongens t.m. 11 Jaar: Jac. Klaver 20.2, I; N. Persijn 25.4, II; Joop de Wit 32.6; A. van Zoonen 45.6; P. Schoppen 48. 25 M. vrije slag meisjes t.m. 11 Jaar; A. Wolthuis 27, I; Vr. Poen 27.S. II: KI. Wolt huis 32.8, III: Ren Meereboer 33.4: Hen Ber- kenbos 38.4: Gr. Talsma 38.6; A. Klaver 39.2; Tr. Knip 44.8; Gep Schoppen 42.2; M. Blan ken 45.6. 50 M. vrije slag jongens: R. Heines 50. I; Jac. v. Soe'.en 56.4, II; C de Bruijn 57; L. Leek 57.4; K. v. d. Molen 63.4- 50 M. vrije slag meisjes: J. Krap 56, I; R. Lakeman 56.4, II; M. Schrooder'61. 100 M. schoolslag dames: N. Leek 1.47 I; R. Meereboer Pd. 1.47.2 II; G. Fijma. 1.55 III; R. Meereboer Jd. 1.55.2. IV; C Koopmans 2.03.4; Jo Doorn 2.05.8. 50 M. rugslag dames: Nel Leek 1.01.6, IJ Co Koopmans 1.03. II: R. Heines 1.05.2; Jo Doorn 1.09.6; R. Meereboer Jd. 1.13.4; R. Meereboer Pd. 1.14.6. 50 M. vrije slag dames: N. Leek 48.6. I; R. Heinis 50.6. IT; R. Meereboer Jd. 55.2; J. Doorn 57.6: C. Koopmans 61. 50 M. vrije slag heeren: P. Dekker 37.4, I; P. Smit 37.6, Tl; J. Biersteker 39; K. Boot 40.4; C. van Zoonen 46.2. 50 M. rugslag heeren: P. Smit 54.8, I; P. Dekker 55.2; J. Biersteker 56.8. 50 AT. vrije slag heeren seniores: M. Wolt huis 49.4; J. v. Zoonen 1.F. Leek 1.08. Na afloop werden de medailles met een. toepasselijk woord door den voorzitter uit gereikt.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5