Premiekeuring warmbloed Raad Heerhugowaard te Schagen Zilveren jubileum van veiling Obdam Donderdag 3 Juli 1941 Tweede blad De fraaie driejarige merrie „Nnmanda" Tan den Heer N. Appel te Schagen werd tot etermerrie gepromoveerd. (Foto Fred. Groot.) De premiekeuring vond dit jaar te Scha gen voor het eerst plaats op de Gedempte Gracht. De baan was keurig in orde en goed afgezet, zoodat de jury's niet belem merd werden in hun werk en de toeschou wers aan de lijn alles goed konden volgen. Er was veel belangstelling van de zijde van het publiek, 't Was dan ook uitgezocht weer, een echte warme dag. Zoo zelfs dat enkele paarden wat loom toonden, vooral als ze eerst al voor de stamboekcommissie gemonsterd hadden en daarna voor de jury .van de premiekeuring moesten draven. Tusschen de primeeringen door werd de hengst Brinio van de Gebrs. Kuiper te Heer- Hu gowaard getoond. Brinio was, ondanks zijn ruim 200 dekkingen in dit seizoen, bui tengewoon in conditie en liet zich extra zien in draf. In de rubriek veulens kwamen er 'n 7-tal Uit: Een 2e premie f 12.50 kreeg Firalda van Burchtheer u Vira van Jb. Ériks, Barsin- gerhorn. Een goed veulen met gewone gang. 3e premie k f 7.50 Frida v. Baronet u. BlackBess van Jb. Swaan te Schagerwaard. Mooie schouder, tikje lang in den rug, iets knie wijd vóór. Eenjarigen (10) Evenals bij de veulens was er ook hier geen koppaard. 2e premie a f 12.50 Eberona v. Oberon u. Wonora van Jb. Struyf, Burgerbrug. Goed- soortig, kon in gang beter. 2e premie Erga v. Ugoldman u. Riberga van P. J. Vlam, Burgerbrug; 3e premie f 7.50 Euterpe v. Brinio u. TeÜusa van F. A. Melchior, Groet polder, Epetra v. Anton u. Arebra van H. C. Kooy, Harenkarspel; Elza v. Nubert u. La dy Cadet van N. Appel, Schagen; Emma v. Nubert u. Frelona van dezelfde. Tweejarigen (5) Een derde premie f 15.voor Dilly v. Rheinsohn u. Tilly I van Adr. Spaans, Kol- horn. Een best type, met bemerking achter. Driejarigen (13) Een merrie kan als 3-jarige voor het stamboek gepresenteerd worden en wordt zij aangenomen, dan wordt meteen bepaald tot welk type zij behoort, Geldersch of Groningsch. Bij de premiekeuringen wor den de paarden vanaf 3 jaar en ouder dan ook in twee klassen gekeurd, Geld. en Gron. Geld. klasse: le premie k f 20.Numanda v. Ot van Wittenstein u. Uluma van N. ppel te Scha gen. Deze merrie kreeg tevens de ouder scheiding ster-merrie, 't Is 'n mooi type mït beste voeten en goeden gang. 3e premie a f 10 Cubalda v. President u. Wubalda van dezelfde. Lief paard van niet te groote maat. Croza v. Vedello u. Noraza van G. Mooy, Schagen; Wat fijn van onder, wat wei nig ontwikkeld.' Gron. Klasse: le premie a f 20 Omentine v Ridderslag u. Hennie van C. Mooy, St. Maarten. Een góede Groninger met mooie bovenlijn. Beste vader, beste gang. Kon wat ronder in de ribben. 2e premie a f 15.-— Co rona v. Rheinsohn u. Unika van D. P. Tim merman Schagen. Goed foktype, tikje lang. Behoorlijke gang. 3e premie a f '10 Creatie v. Kroonprins u. Marda I van D. P. Timmerman te Schagen. Behoorlijke gang. Bemerking in voorbeenen 4+6-JarIge merriën met veulen (3): le premie a f 20 voor de ster-merrie Al- dova v. Reinhard u. Uranie van N. Dona- berger, Kolhorn. Een prima fokmerrie die wel eens beter in conditie is geweest. 4—+6 Jarige guste merriën (12) Geld. klasse: le premie f 20 Zubana van D. Vries Dz. Oudesluis (v. Piet u. Ruif de I) Deze mooie roodvos bekoort altijd weer Beste bewegingen. 2e premie f 15.— Bro- ziena v. Coloncl u. Reveildochter van S. Koopmans, Barsingerhorn. Goed gelijnd. Beste gang. Komt wat tekort in verzenen. Gron. klasse: le premie f 20.Zonne- kindje v. Rheinsohn u. Senorita van H. C. Kooy, Harenkarspel. Deze ster-merrie was best in conditie, liet zich prima zien, is een bijzonder goed foktype 3e premie a f 10 Zan dra van Grootvorst u. Onel I van P. de Graaf, Schagerbrug. Is een goed type met beste romp, vlotte vierkante gang, maar bemerking in de beencn. Algemeene indruk: de animo neemt toe en de kwaliteit, gaat nog steeds vooruit. Voor de premiekeuring waren er dit jaar dertien meer aangegeven dan vorig jaar. ANNA PAULOWNA. Veulens: één aangegeven en geprimeerd. Een goed grof veulen van Adelborst u. Sonja van N. W. Kaan, Wieringerwaard (2e premie a f 12.50) Eénjarigen, niet bekroond (1) Tweejarigen (1) 3e premie a f 7.50 Daphne Gambo u. Sesba van N. J. G. Geertsema, Kolhorn. Diep gesloten type, tikje lang, gang gewoon. Driejarigen (4) 3e premie k f 10.Ceneta v. Rheinshon u. Waneta van N. J. G. Geertsema, Kolhorn. Mooi foktype, vóór en achter bemerking in stop en draf. 4+S-jarige merriën met veulen (2) Geen primeering. 4+6*jarige guste merriën (3) 3e premie a f 10 Zetty v. Edelman u. onbe kende moeder van G. W. Waiboer, Anna Paulowna. Geld. type met goeden gang. Be merking in spronggewricht. WIERINGEN Ruim dertig aangiften. We zagen meer dere goede tot zeer goede veulens van Zon- nevorst. Behoorlijk grof en met goede lijn. Het merrie-materiaal valt op Wieringen niet mee. In het algemeen ziet men op Wie- ringen een niet te groote merrie, wat lang en week in het middenstuk en met onvol doende beenen en voeten. Het is broodnoo- dig dat er eens wat goed jong vrouwelijk fokmateriaal wordt ingevoerd. De hengst alleen kan het niet doen. Wie koopt er nu eens in overleg met onzen hoofd-inspecteur Az. Brands één of meer goede merrie veu lens? Veulens: (7) le premie a f 20.veulen v. Zonnevorst u. Willietje van H. Luinenburg, Slootdorp. Een extra merrieveulen met beste pokkei en prima gang. Daar steekt een fokmerrie van klasse in. 3e premie a f 7.50 veulen van Zonnevorst van-N. Rotgans, Wieringen. Goe de'gang. achter wat wijd in stap. VeVulen v. Zonnevorst u. VVepona van de eeuwig jeug dige D. Jac. Mulder. Wat lang. Veulen v. Zonnevorst u. Blanka van A. Borst., Wierin gerwaard Een-jarigen (3). 2e premie a f 20.—. Eekwerda v. Zonne vorst u. Willietje van H. Luinenburg, Sloot- dorp. Goed type met besten gang. Bemer king in voorbeen. Tweejarigen (3). Geen premie waardig. Drie jarigen (9). Gel'd. klasse. 3e premie a f 20.een 3- jarige van President van P. C. Lont (Hto). Laat het waat zitten in de bovenlijn. Gron. klasse. 3e premie: Celda v. Vedello u. Selda I van Jb. Dekker, Wieringen. Die pe merrie, tikje lang. 4- -f 6-jarige merriën met veulen (8). Gron. klasse. 2e premie: Aritta v. Rit meester u. Ojans I van J. Breebaart Kz. te Winkel. Best foktype.' kon iets zwaarder in de beenen. Heeft zich best ontwikkeld. 3e premie: Blanka v. Blanco u. Nerzia van A. Borst. Wieringerwaard. Behoorlijk vlotte draf. Voorbeen iets uitgekapt. Tikje lang. 4- -f 8-jarige guste merriën (4). Geen premiewaardig. WIERINGERMEER. Veulens (1). Eén. een zonnevorst veulen u. Burggravin, kreeg een 3e premie. Goedsoortig, tikje lang. iets afwijkend in stand en gang. Eénjarigen (4). 2e premie: Eadda v. Zonnevorst u. Zemema I van IJ. Viersen, Wieringerwerf. Goede pokkel en zwaai- beenwerk. Behoorlijke gang. Bemerking in voorbeen. 3e premie: Wigula v. Jaccrues u. Arilita van Tj. Doorn: bos. Middenmeer. Aardig type met goede gang. Bemerking rechter achterbeen. Twee-jarigen (3). le premie: Dema v. Zonnevorst u. Zeme ma I van IJ. Viersen, Wieringerwerf. Goed type .heeft, het best gedaan. Komt in stap en draf iets te kort. Drie jarigen (6). Geen premie waardig. 4- -f 6-jarige merriën met veulen. Gron. klasse: le premie Betania v. onbe kende vader en moeder, eigenaar K. Clh. Bischof Tulleken. Wieringerwerf. Beste die pe zware fokmerrie. Is helaas in t hulpboek ingeschreven, anders zou zij zeker ster-mer rie geworden zijn. le premie plus ster: Za- wine v. Bonno u. .Bawine van J. Nieuwhof te Middenmeer. Beste goedsoortigc merrie met beste gang. 2e premie Arilita v. Ridder slag u. Mimi van Tj. Doornbos te Midden meer. Een echte Ridderslag, wat rauw, maar met beenen en voeten: 3e premie: Bolda v. onbekende afstamming van IC Ch. Bisschof Tulleken te Wieringerwerf. Goed paard met goeden gang. Wat licht in den onderbouw. Een prima klas met koppaarden Vier- -f 6-jarige guste merriën (2). Gron. klasse. 2e premie: Binila v. Musso- lini u. Octava van.H. Homan te Slootdorp. Mooi foktype met goeden gang. Bemerking in r.a.been. 3e premie: Bipa v. Landessohn u. Annie van dezelfde. Wat chiquer dan de vorige. Wat fijn van. onder en iets afwij kende stand vóór. Goede gang. Daar zit in de Wieringermeer een kem van beste merries en de veulens die ons getoond werden, bijna allemaal van Zonne vorst, belooven iets goeds voor de toekomst. Zonnevorst fokt uitstekend bij de merries uit de Wieringermeer. Probeert deze hengst nog wat vast te houden als er aanstonds voor de jonge merries een andere hengst gekocht moet worden. Het aantal is in de W.meer nog niet zoo groot, maar het groeit gestadig. Ieder jaar komen er meer in de catalogus. Helaas hebben wij de buitenge wone Ria van den heer Boerema gemist. Tekort publiciteit schijnt hiervan de oor zaak te zijn. Dat moet in de toekomst an ders en daar zal ook voor gezorgd worden. In het algemeen was het toilet goed ver zorgd. In dit opzicht is er werkelijk groote vooruitgang te bespeuren. Het beslag was ook beter dan vorige jaren. Tot ons genoegen zagen wij enkele smeden als belangstellen den de premiekeuring bijwonen. Het mon steren' was af en toe maar matig, 't Is ei genlijk zeer gewenscht, dat de fokkers zoo tegen den a.s, winter de hoofden eens bij el kaar steken en gezamenlijk proheeren een cursus te laten bonden in toilcttceren en voorbrengen van paarden. Ik weet, zeker, dat de heer F. A. Melchior te Winkel bc- bereid is om de leiding hiervan op zich te nemen. En met deze „zachte wenfk" wil ik dit verslag besluiten. REMPT. (Nadruk verboden). De Raad dezer gemeente vergaderde ge passeerde Maandag 30 Juni. Blijkbaar door een verzuim ter secretarie waren geen convocaties aan de pers gezon den, zoodat wij eerst heden in staat zijn een kort verslag te geven. Als voorzitter fungeerde de loco-burge meester, de heer P. Tromp, die mededeelde, dat de burgemeester wegens blijde gezins omstandigheden verhinderd is. de vergade ring te leiden. Spr. stelt voor hem namens den geheelen raad de meest hartelijke geluk wenschen aan te bieden met de geboorte van zijn dochtertje. Aldus wordt met algemeene instemming besloten. Afwezig met kennisgeving de heer S. Dekkers. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Ingekomen is een verzoek van het Co mité van uitvoering van de oriëntatiecur sus lichamelijke oefening te Schagen dat om een subsidie in de kosten van den cur sus verzoekt. B. en W. stellen den raad voor, een sub sidie te verleenen voor eiken deelnemer uit deze gemeente, ten .bedrage van de gemid delde onkosten per cursist (reiskosten cur sisten uitgezonderd.) De Raad gaat hiermede accoord. Het verzoek van den heer C. Vlug te Schermerhorn, om het thans van de ge meente gepachte gedeelte van de Ring vaart, liggende onder de gemeente Oterleek over het .jaar 1941 wederom te mogen pach ten als vischwater voor de som van f 45.— wordt ingewilligd. Naar aanleiding van punt 5, wijziging van de algemeene politieverordening, inza ke het nemen van maatregelen tegen glad heid der wegen vraagt de heer Wagenaar of het de bedoeling is, dat de eigenaren thans zelf voor het ruimen van sneeuw e.d. zorgen. Spr. zou de regeling willen uitbrei den tot de geheele gemeente. De voorzitter deelt mede dat deze rege- lin gthans voor het geheele land zal gel den en min of meer van hoogerhand wordt opgelegd. Een uitbreiding tot de geheele gemeente acht spr. te bezwaarlijk, omdat het practisch niet doenlijk is, de eigenaren van de onbebouwde landerijen aan de bui tenwegen de. plicht op te leggen voor sneeuwruimen zorg te dragen. Het belang rijkste is natuurlijk de bebouwde kom. De bewoners van de perceel en in de bebouwde kom hebben veel voor t.o.v. de inwoners buiten de kom, b.v. t.a.v. verlichting, rio- leering enz. Het is dan ook te verdedigen deze personen eenige extra last (i.c. het sneeuwruimen) op te leggen. Aangenomen Bij punt 6, het aangaan van een dading met de firma Holman en Zoon te Alkmaar inzake de werkzaamheden aan het Kabel pad vraagt de heer Kok of het kabelpad voor hetb edrag dat alsnog aan Holman wordt uitbetaald, door deze wordt afge werkt. De voorzitter antwoordt ontkennend. Aan de weg wordt biets meer gedaan. De be staande overeenkomst met de fa. Holman dient, evenwel te worden ontbonden, opdat t.z.t. met de afwerking kan worden voort gegaan. Momenteel is dit vanwege de mate- riaienscbaarscbte onmogelijk. Vervoer kinderen naar O.L. school. In verband met de stijging van de benzi neprijs stellen burgemeester en wethouders den raad voor, de vergoeding aan de ouder commissie der o.l. school, ten behoeve van het vervoer van de schoolkinderen per auto, ingaande 16 Januri 1941 nader vast te stel len op f 3.— per schooldag. LAN GEN DIJK OUDKARSPEL. BANNE VERHOOGT DE LASTEN. met f 3.— De banme Oudkarspel vergaderde, gister middag in 't Huis de Brederode, onder lei ding van den heer Jb. Kroon Jbz. De voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom, waarna de notulen, voorgelezen door den secretaris, den heer J. P. Sohrieken, werden goedgekeurd en vastgesteld. Van de schippersver. „Sohuttevaer" was een verzoek ontvangen de aandacht van in gelanden er op te willen vestigen, dat ver scheidene bruggen te laag zijn, hetgeen wel eens moeilijkheden zal kunnen geven als een brug wordt aangevaren. Dan be taalt de verzekering niet uit. Het bestuur zal een onderzoek instellen. In de vergadering van het dag. bestuur op 15 Augustus 1928 zijn als minimum-ma ten voor de bruggen vastgesteld: hoogte 2.25 M., breedte 4 M. Daarna werd de rekening 1940 behandeld. De heer P. Kroon Kz. rapporteerde, dat alles in de beste orde was bevonden. De re kening werd vastgesteld op een totaal aan ontvangsten van f 10266.29, uitgaven f 9326.01 batig saldo f 940.28. De begrooting van 1941, hierna aan de orde gesteld, sloot op een totaal bedrag van f 14546.57, niet een vermoedelijk batig saldo' van f 996.06. De secretaris gaf een uiteenzetting, waar in hij mededeelde, dat de lasten dit jaar met 1 3.verhoogd zullen moeten worden. Verleden jaar betaalde men aan andere waterschappen f 7.52 per H.A., dit jaar zal dit f 10.90 per H.A. zijn, dus f 3.38 meer. Doordat men 2 pet. dividend ontvangt van de N.V. Spoorlijn, hetgeen f 0.40 per H.A. 'beteeken,t zal men met een verhooging van f 3.per H.A. kunnen volstaan. Het is zeer waarschijnlijk dat de omslag het volgende jaar weer verminderd zal kun nen worden. Na eenige besprekingen waaibij nog een voorstel was gedaan om met f 1.— minder te volstaan, werd de begrooting op de bo vengenoemde cijfers goedgekeurd. De lasten worden dus verhoogd vanaf f 9.— tot f 12.— per H.A. Bij de rondvraag antwoordde de voorz. op een vraag van don heer Lamimersc.haag, dat er inderdaad bij de schouw in Octo- ber ook op kroos en flap zal worden gelet. Het is voor 't eerst; er zal soepel worden opgetreden. Spr. verzoekt aller medewer king. Daarna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. MEER VOOR EXPORTI De hoeveelheid, welke thans van de op de exportlijst voorkomende producten moet worden gereserveerd voor export is met in gang van heden vastgesteld op 80 pet. voor tomaten en 60 pet. voor de overige produc ten. Tot nu toe was het te exporteeren gedeel te voor alle producten die voor export in aanmerking kwamen 50 pet. KOEDIJK EEN AANRIJDING. Gistermorgen had alhier een aanrijding plaats tusschen een arbeider uit Zaandam, die zich per rijwiel naar de werkverschaf fing spoedde en een veeauto uit Harlingen De arbeider werd door de gasgenerator bij den schouder gegrepen en tegen den grond gesmakt. Het slachtoffer werd bij den heer P. Hart binnengebracht, waar dokter den Hartog, die inmiddels ontboden was, hem t|ider- zocht en constateerde, dat de linkerschou der gekneusd was. Nadat de dokter den schouder verbonden had en de veldwachter proces-verbaal had opgemaakt, bracht de bestuurder van de veeauto zijn slachtoffer naar het station te Alkmaar. Op feestelijke wijze herdacht. Gisteren werd te Obdam het 25-jarig be staan van de veiling „De Tuinbouw" al daar op feestelijke wijze gevierd. Van het veilingsgebouw en van talrijke huizen in de gemeente wapperde de vader- landsche driekleur. In het veilingsgebouw, waar een groot aantal belangstellenden aan wezig was, prijkten een tiental bloemstuk ken. Onder de aanwezigen waren o.m. het gemeentebestuur van Obdam, de burgemees ter van Hensbroek, pastoor Warma, de heer Jac. Groen Az., vertegenwoordiger van het H.B. van de L.T.B., vertegenwoordigers van „De Koophandel" en zusterverenigingen en van diverse controlediensten. De voorzitter van de veiling, de heer De Wijs, heeft een herdenkingsrede uitgespro ken, waarin hij hulde bracht aan de pio niers, die de stuwende krachten voor de stichting van de veiling waren, de heeren H. Bakker, pastoor Eg en oud-burgemeester Dekker. Zij hadden een moeilijke taak in 1916 tijdens den oorlog is de veiling ge sticht er waren slechts weinig leden. Ee eenheid was echter de kracht van de vereeniging en al heeft men in die eerste jaren wel eens met eenige vrees de Lan- gendijker trein afgewacht, omdat men van de Langendijker handelaren afhing het is goed gegaan. Groote moeilijkheden heeft men moeten overwinnen, vooral ook t.a.v. het vervoer der producten. Tweederde der producten moest over den dijk worden gedragen naar de laadplaats van de Ned. Spoorwegen. In 1928 werd de overhaal gesticht en raakte men van die sjouwerij af. In 1919 werd voor f 20.000 de grond gekocht waar in 1929 het nieuwe veilingsgebouw op werd gebouwd. Herinnerd werd aan de verandering in het vervoer, door toeneming van het autover keer, welke de stichting van het autopar keerterrein tot gevolg had. In 1916 veilde men alleen aardappelen en kool, waardoor men op 28 Nov. de laatste veiling had. Er zijn veel nieuwe producten bijgekomen, waardoor men nu practisch het heele jaar door veilt Aan allen, die aan de totstand koming der veiling ter bevordering van de bloei hebben medegewerkt betuigde de Voorzitter hartelijk dank. Vervolgens huldigde de heer De Wijs de jubilarissen, de heeren P. Dekker, secreta ris-penningmeester en betaalmeester, en K. Leek afslager, die gedurende 25 jaren hun functie op uitstekende wijze hebben verricht. Tenslotte herinnerde de voorzitter nóg aan de tegenslagen, welke men heeft ge had, welke zich demonstreeren in de om zetten; naast omzetten van f 500 en f 600.000 komen er ook voor v? f 180.000 Spr. eindigde zijn rede met woorden van dank voor de ontvangen steun van de standsorganisatie, de rijksvoorlichtingsdiensten, plantenziek- tenkundigen dienst en vooral voor de sa menwerking tusschen kooplieden en vei ling. Daarna werd begonnen met veilen. Nadat ruim 7 wagons vroege aardappelen waren^ geveild, werd in café Dekker een receptie gehouden, welke druk bezocht werd. Tal van sprekers hebben daar het worod gevoerd en hun beste wenschen uitgespro ken. Daarna vereenigden de genoodigden zich aan een keurig verzorgd diner. 's Avonds werd in het Patronaatsgebouw een bijeenkomst met leden en aanvoerders gehouden, welke uitstekend geslaagd is. Het was een mooie dag voor de veiling van Ob dam. Het bleek de commissie niet mogelijk, dit vervoer met de thans verstrekte subsi die van f 2.75 per dag, in stand te houden. Voor het behoud van de 3e leerkracht aan de o.l. school is een goed geregeld ver voer van de veraf wonende leerlingen nood zakelijk. De heer Kooy en Wagenaar betuigen hun instemming met dit voorstel van B. en W. Conform besloten. Onbewoonbaarverklaring G 118. woning B. en W. 6tellen den raad. ap advies van den inspecteur van de volksgezondheid (volkshuisvesting) voor, de woning Mid denweg G 1,18. eigendom van de wed. D. v. Diepen en bewoond door A. E. Glas, onbe woonbaar te verklaren. De heer Sinnige zou de termijn van ont ruiming korter dan 6 maanden willen stel len en zou tevens eenige zekerheid gesteld willen zien. dat de woning dan ook inder daad ontruimd zal worden. Als da termijn van ontruiming straks telkens weer ver lengd wordt, heeft, d eonbewoonbaar ver klaring z. i. geen zin. De voorzitter zegt dat verkorting van den ontruimingstermijn in de tegenwoordige omstandigheden niet wenschelijk is. Men kan de menschen niet meer op straat zet ten, zonder da.t. er een andere woongele genheid voor hen is. Het voorstel beoogt te verhinderen, dat er na het vertrek van de tegenwoordige bewoners nieuwe in zul len trekken. Conform besloten. Ingebruikgeving voormalige O. L. school nr. 2. B. en W. stellen den raad voor. 1 of 2 lokalen van het gebouw van de voormalige openbare lagere school nr. 2 te Heerhugo- waard-Noord 1 dag per 2 weken aan het Witte ,en Wit.-Gele Kruis in gebruik te ge ven ten behoeve van de inrichting van een consultatiebureau voor zuigelingen. Aangenomen. Wijziging van de begrooting 1941. B. en W. stellen den raad voor, de be grooting voor het dienstjaar 1941 te wij zigen als aangegeven in het ontwerp-be- sluit. Deze wijziging betreft de uitvoering van de slootdempingplannen Midden I-Ion- iieweg en Broekerweg, waartoe de raad besloot in zijn vergadering van 12 Decein ber 1938. De heer Kooij informeert, wanneer met de demping een aanvang zal worden ge maakt. Voorzitter: In den herfst als werkver ruimingsobject. De heer Wagenaar oppert het denkbeeld, achter de huizen aan den Broekerweg een nieuwe sloot te graven en de vrijkomende specie te gebruiken voor de demping van de thans aanwezige voorsloot Spr. acht net gewenscht. dat de huizen afvoer houden naar een sloot. De voorzitter zegt dat B. en W. hadden gedacht de benoodigde specie voor de dem ping te verkrijgen door het uitdiepen van de tusschenslooten, die aan geen enkele eisch voldoen. Het idéé van den heer Wa genaar belooft spr. in gedachten te houden en in B, en W. te bespreken. Conform besloten. Bestrating gedeelte weg nabij winkel van Breed aan den Mid denweg. De voorzitter deelt ter toelichting mede, dat de bestrating van het gedeelte dat 'bui ten den weg ligt, door Breed zelf zal wor den betaald. Wordt conform besloten. Rondvraag. De heer Wagenaar vraagt of er van ge meentewege niets kan worden gedaan te gen de 6chade, welke de koolduiven aan richten. De voorzitter vindt dit in dezen tijd geen gemakkelijke vraag. Er worden slechts heel zeldzaam schietvergunningen afgegeven, ter wijl dan de vergunninghouder verplicht is, overal te komen waar hij ontboden wordt In vorige jaren werden er nogal wat kool duiven geschoten door den gemeenteveld wachter. maar 'de aan een vergunning ver bonden voorwaarde is voor deze natuurlijk niet aanvaardbaar. Zonder vergunning mag ook hij echter niet meer schieten. De kwes tie is ook reeds in de tuinbouworganisaties aan de orde geweest, maar nog niet tot op lossing gebracht. Spr. acht het beter dat de besturen der tuinbouworganisaties eens onderling deze kwestie bespreken en er een oplossing voor trachten te vinden. De heer Wagenaar vraagt of er al Iets naders bekend is inzake de samen voegings plannen van deze met andere gemeenten. De voorzitter antwoordt hierop ontken nend. Deze aangelegenheid schijnt meer voeten in aarde te hebben dan aanvanke lijk werd verwacht. Sluiting.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5