Langendijk één Met 1 Augustus De heer SCHELHAAS burgemeester Met ingang van 1 Aug. a.s. wor de 4 Langendijker gemeenten ver- eenigd tot 1 gemeente. Nader wordt nog bepaald of de naam van de nieuwe gemeente Langendijk of Langedijk zal zijn. Als burgemeester is benoemd den heer H. Schelhaas, burgemeester van Broek op Langen dijk en als secretaris den heer G. G. Post, secr. Zuidscharwoude, terwijl de heer H. v. Zuilen, thans gemeente ontvanger te Broek op Langendijk, als ontvanger in de nieuwe gemeen te zal worden benoemd. De betreffende besluiten en ver schillende bepalingen verschijnen de volgende week. Vermoedelijk zal de nieuwe ge meenteraad worden gevormd, zoo als dat in Zeeland geschiedt Nu de vereeniging der 4 Langendijker gemeenten tot éen een feit wordt, is het ongetwijfeld de moeite waard na te gaan, wat er nu zoo al zal veranderen en wat zal blijven, anders gezegd, welke verschillen aan den dag zullen treden met vroeger, toen er een gemeente Oudkarspel, een Noord scharwoude. een Zuidscharwoude en een Broek <yp Langendijk) was. Het is niet on mogelijk, dat er velen zijn. die veel grooter veranderingen hadden verwacht dan er in derdaad zullen komen. De veranderingen zullen veel geringer blijken dan de tegen standers van vereeniging der goêgemeente altijd hebben willen wijs maken, om daar mee te trachten tegen te gaan het omver werpen van heilige huisjes, dierbare oud heden op allerlei gebied, reliquieën, die het middelpunt vormden van het leven van hen, die zweren bij het goede en heilige van het verleden en heden en geen oog hebben voor het nieuwe, voor een wedergeboorte, die dan zoo graag betiteld wordt als een heil loos streven van goddelooze modernisten. Als eenmaal het Bestuur van de nieuwe gemeente zal zijn ingeschakeld, om leiding te geven aan de verschillende maatregelen, welke uit den aard der samenvoeging moe ten worden genomen, dan zal wel spoedig blijken, dat het met de verschrikkingen, die de vereeniging met zich zou brengen, nog al zal losloopen. Wat blijft! De twee groote veilingen te Noordschar- woude en Bfcx)ek op Langendijk, symbolisee- rend het bestaansmiddel voor Langendijk, waardoor het in het binnenland en ver over de grenzen bekendheid verwierf, zullen blij ven bestaan en zullen hetzelfde werk blijven verrichten als voorheen. De verschillende Boerenleenbanken, om nog even op het ge bied van den luinbouw te vertoeven, den ken er niet aan om zich tot één, of althans tot minder dan er nu zijn, n.1. 6, te ver- ecnigen, nu de 4 gemeenten één zijn ge- worden.Het zou weinig baten 'en veel moei lijkheden met züch brengen. De verschillen de tuinhouwvereenigingen. zoowel de stands- als vakorganisaties, denken er natuurlijk niet aan. om, nu Langendijk één is, tot fusie over te gaan. Trouwens het zelfstandig be staan van 4 gemeenten heeft nooit een be letsel gevormd om tot meerdere concentratie op dit gebied over te gaan. Allicht kan het bestaan van één gemeente een aanwijzing of aansporing vormen, om enkele tuinders organisaties of afdeelingen van landelijke Bonden tot een kleiner getal terug te bren gen. Als men daartoe overgaat, zal het wel zijn uit utiliteitsoverwegingen. Dan zijn daar verder de verschillende kolfclubs. We weten wel. dat dit geen orga nisaties zijn. welke haar stempel diep druk ken op het openbare leven, doch ook weten we. dat een deel der ingezetenen deze clubs een buitengewoon goed hart toedragen en het zeer jammer zouden vinden, als hun bestaan of de aantrekkelijkheid, welke er van uitgaat, door de vereeniging werden bedreigd. Alsof de Langendijk nog immer uit 4 burgergemeenten bestond, zullen de ballen dnor de 5 banen rollen en zal men in Zuidscharwoude nog even goed Gezellig Samenzijn en Op Maat. slaan als men in Oudkarspel Onder Vrienden bijeen zal zijn en Volharding zal blijven toonen om op de Nationale en andere wedstrijden de eere en eerste prijzen te behalen. Ten opzichte van andere bestaande sportclubs kan de conclusie dezelfde zijn. De afdeelingen van het Witte Kruis, Vak onderwijs. Volksonderwijs, Schuttevaer, De Koophandel, het Wit-Gele Kruis zijn voor beelden van vereenigingen. die. de decen tralisatie der gemeenten ten spijt, hun werkzaamheden over de 4 gemeenten van Langendijk al gedurende jaren uitstrekten. Uit de bovenstaande opsomming, die toch een belangrijk deel van het gemeenschaps leven aan Langendijk omvat blijkt wel, dat niemand een haar op zijn hoofd wordt ge krenkt. Wat verdwijnt! Natuurlijk blijft niet alles bij het oude. De vier gemeentelijke besturen verdwijnen en moetenplaats maken voor één bestuu% Bovendien zal er verandering komen in die instellingen, welke haar bestaan, baar oor sprong te danken hadden aan iedere ge meente afzonderlijk, waartoe ze behoorden. Daar zijn in de eerste plaats de Burgerlijke Armbesturen of instellingen voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Daarvoor zal één nieuwe Instelling in het leven moeten wor den geroepen en de samenstelling zal wel op die oordeelkundige wijze geschieden, dat rekening zal worden gehouden met den eisch. dat de vertegenwoordigers uit de' ver- schillende oude gemeenten zullen worden 1 gekozen. Zoo zal het ook wel gaan met de brand weer: centralisatie is een eerste eisch maar gedecentraliseerd in zijn samenstelling, op dat het doel niet voorbij worde gestreefd en even effectief zij als bij het bestaan van de afzonderlijkehgemeenten. De Heer Schelhaas werd benoemd tot Burgemeester. Wat verandert. De ingezetenen van Oudkarspel, Zuid scharwoude en Broek op Langendijk zullen, als zij den Burgemeester hebben te spreken of ter gemeentesecretarie moeten venschij- nen voor zaken van den Burgerlijken Stand als anderszins, niet meer op hun oude gemeentehuis die zaken kunnen afhande len, daar Noordscharwoude centrumge meente is en het raadhuis daar voor al deze zaken de officieele plaats zal zijn. Dit feit vormde voor een belangrijk deel het point de résistance tegen de samenvoeging; Oud karspel zou dan het trappelend vormen en ook in Broek, dat aan het tegenovergestelde eind van Langendijk is gelegen. opperde men die bezwaren. Het zal voor deze inge zetenen in de beginne allicht wat vreemd aandoen, maar de ervaring zal, we twijfe len daar niet aan, wel leeren. dat die on gemakken al spoedig niet meer zullen worden gevoeld. Er zullen nu voortaan geen 4x7 vroede vaderen zijn. doch slechts 1 x 13. Geen raadsvergaderingen meer in 4 gemeenten, doch in één. Die zullen nu wel wat langer duren, doch tal van onderwerpen, in ver band staande met het verkrijgen van de noodige samenwerking ten aanzien van za ken. die het best gemeenschappelijk kon den worden geregeld, zullen van de agenda verdwijnen, wat de debatten zal bekorten. Zeer zeker is hierin groote winste gelegen, die het algemeen belang ten goede zal ko men. Zoo spoedig mogelijk na ingang der sa menvoeging worden de zittende raden der eemeenten Oudkarspel, Noordscharwoude, Zuidscharwoude en Broek op Langendijk opgeheven en vervangen, door een nieuwen raad. waarvan deel uitmaken: 4 leden van den zittenden raad der gemeente Broek op Langendijk. 3 van Zuidscharwoude, Noord scharwoude en Oudkarspel elk. De bedoelde leden worden aangewezen met inachtne ming van de bepalingen der gemeentewet en der kieswet en aan de hand van de uit slagen der laatstelijk in de genoemde ge meenten gehouden gemeenteraadsverkiezin gen. De aanwijzing geschiedt door de voor zitters van de hoofdstembureaux. aangewe zen in art. 34. 2e lid der kieswet elk voor zijn gemeente, met dien verstande, dat na den datum der samenvoeging alle alsnog ter zake te verrichten handelingen geschie den door den voorzitter van het. hoofdstem bureau. aangewezen in art. 34. tweede lid der kieswet, van d'e nieuwe gemeente. De Burgemeester van Noordscharwoude. die voorzitter is van het hoofdstembureau in die gemeente, is dus voor die „alsnog, ter zake te verrichten handelingen" daarmee belast. Welke raadsleden zullen nu met toepas sing van bedoeld artikel worden aangewe- sen? De politieke partijen zijn opgeheven en hierdoor is bovenstaande gedragslijn feitelijk moeilijk te volgen. Zou men dat voor dit geval echter nog wel mogen doen. dan zou het aldus gaan: Bij de eerste verdeeling, die geschiedt door den kiesdeeler te deel en op het op iedere lijst uitgebrachte aantal stemmen, worden in Broek op Langendijk aangewe zen no. 1 der liist van de anti-rev. partij, de heer O. Koedijk en no. 1 van de chr. hist.. lijst de heer C. Ooijevaar, beiden wet houder. Bii, de tweede verdeeling. die der grootste resten, waarbij de lijsten, die geen 34 van den kiesdeeler hebben behaald, buiten beschouwing blijven, vallen de 2 overige zetels toe aan genoemde 1 ijstcn. waarhij nog een rest oevrbleef, aan de numemrs 2 dier lijsten, dat is voor de anti- rev. de heer Kansen en voor de chr. histo- rischen de heer Van Zuijdam. De vrijzinnige en s.d. liist krijgen dus geen enkelen zetel. Voor Zuidscharwoude krijgen zitting, de heeren C. Kramer en J- Weel van de R.K. en J. du Burck van de Algemeene Kiesver- eeniging. We willen dit met de cijfers aan- toonen. Het aantal op de R.K. liist uitge brachte stemmen was bii de laatste gemeen teraadsverkiezing 360 op die der Alg. Kies- vereen. 364 en op die der s.d. 134. totaal- 848. Kiesdeeler 283 2/3. Bii de eerste ver deeling krijgen dus de R.K. en de Alg Kiesv. elk 1 zetel met een rest van resp 771/3 en 711/3 stemmen. De derde zetel wordt bii de tweede verdeeling toegekend aan de R.K. lijst met de grootste rest. Od dezelfde wijze de zetelverdeeling voor Noordscharwoude voortzettend, krijgen daar de R.K. 2 zetels en de Vrijzinnigen 1 zetel, die resp. bezèt zullen worden door de hee ren Duijves en Schrijver, beiden R.K. en N. Kooij, vrijzinnig. Voor Oudkarspel worden aangewezen de heeren De Boer en Kroon, welke laatste wegens een gesloten overeenkomst (als die tenminste ook dit dit geval toepassing moet vinden) voor den heer Kalverdijk zijn man" daat beschikbaar zal stellen, van de vrij zinnigen en de heer Bommer van de R.K. De samenstelling van den nieuwen raad zal dus zijn (gebruikende de oude termino logie): 4 a.r., 5 r4s en 4 vrijzinnigen. Als nieuwe burgemeester zal dus optre den de héér Schelhaas. De nieuwe secretaris is de heer G. G. Post, die ruim 6 jaar in die functie te Zuidscharwoude, werkzaam is en zich daar heeft doen kennen als een zeer bekwaam en daad bijstaat. De keuze is een zeer ge lukkige, ook omdat de taak. die voor deze ambtenaar, die het publiek steeds met raad grootere gemeente op zijn schouuders is gelegd, volkomen aan hem is toevertrouwd. Ten aanzien van de Gemeenschappelijke Gasfabriek zal ook wel het een en ander moeten worden gewijzigd. De huidige rege ling is gebaseerd op een samenwerking van 5 gemeenten 4 Langendijker en St. Pan- cras), waarbij ieder voor 1/5 gedeelte finan cieel is geïnteresseerd. De Commissie van Beheer bestaat uit 15 leden, uit iedere ge meente 3. Dit alles eischt wijziging, ook de samenstelling van het Bestuur, waarin ieder der gemeenten door 1 lid is vertegen woordigd. Als bovendien St. Pancras en Koedijk tot één gemeente worden samen- geveogd. zal de wijziging nog iets anders liggen. Met betrekking to de U.L.O.-school zullen de verhoudingen ook op andere wijze moe ten worden bepaald. Op het oogenblik staat Broek op Langendijk buiten de gemeen schappelijke regeling: het gemeentebestuur stond op het standpunt, dat het, als over wegend christelijk georiënteerd', niet kon meewerken aan de oprichting en instand houding van een openbare school. De school zal natuurlijk blijven bestaan en worden geëxploiteerd door Langendijk. Ten aanzien van het openbaar lager on derwijs zien we in de nabije toekomst ook wijizgingen aangebracht. Het lijkt ons toe, dat het nieuwe gemeentebestuur, als be hartiger van de belangen van het onderwijs, de kleine scholen zal opheffen en de leer lingen op de grootere scholen onderbren gen. Of dit zal geschieden door voor de Broeker en Zuidscharwouder jeugd één school te stichten, of die te Broek zal laten voortbestaan en de leerlingen van Zuid scharwoude naar Noordscharwoude zal overplaatsen en een deel van Noordschar woude naar Oudkarspeh moet aan de wijs heid van de vroede vaderen worden over gelaten. Er is misschien nog meer wat verandert en ook .wat blijft", doch we me enen hier mee het voornaamste te hebben gememo reerd. Hopen we. dat de Langendijkers zich spoedig leden van eem groot gezin zullen voelen, die voor en met elkander de handen ineen zullen slaan ter ^behartiging van de algemeene belangen. DE LEVENSLOOP VAN DEN BURGEMEESTER Burgemeester H. Schelhaas werd ge boren op 23 October.1897 te Hoogeveen als zoon van een landbouwer. Na het Lager On derwijs en het U.]frO~J onderwijs te hebben BERGEN EXPOSITIE VAN KERKINTERIEURS. Hooi werk van den schilder Kamstra. In den Kunsthandel Hopman aan de Kerk straat alhier heeft de Berger Kunstschilder Kamstra een negentiental kerkinterieurs ge- exposeerd en laten wij direct zeggen, dat deze tentoonstelling een bezoek ten volle waard is. Wij wezen er alreeds vroeger op, dat Kamstra over bijzondere gaven beschikt, om aan de interieurs van fraaie kerken stemming te geven en hij heeft dit met eeni- ge nieuwe doeken weer ten volle bewezen ook. Wij noemen bijvoorbeeld het interieur voor de Nieuwe Kerk te Delft, dat prachtig is van kleur en waar de juiste stemming zeer goed is getroffen.. Vooral het gebrande glas is zéér mooi geschilderd en komt uit stekend uit ook. Ook het schilderij van de St. Nicolaaskerk te Edam is de moeite waard om gezien te worden. Vol stemming: de koperen kronen tegen den donkeren ach tergrond en de groote witte pilaren, doen het bij deze schilderij bij uitstek zeer goed. Het interieur van de St/, Bavo te Haar lem is in zonnige kleur gehouden en het klaterende zonnelicht stroomt er door de hooge vensters volop naar binnen, daarbij alle détails naar voren brengende. De Waschkrijtteekening van de beroemde St. Gedule te Brussel is ons met haar grijze kleur iets te somber, doch het perspectief, dat de schilder er heeft weten in te leg- ge~, is van een bijzondere bekoring. Ook de aquarel van dezelfde kerk is de moeite waard om te worden gezien. Wij namen er de naar onze meening beste doelen uit. Men "ra eens een kijkje ne men en oordeele dan zelf. ZIJPE BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan de Noordholl. Levensverz. Mij. van 1S91 te Alkmaar tot het vernieuwen van een veestalling, staande aan den Boschweg te 't Zand; aan J. Boon te Burgerbrug tot het uit breiden van een keuken; aan A. de Haan te St. Maartensbrug tot het aanbrengen van een voordeurkozijn; aan A. Homan te St. Maartensvlotbrug tot het bouwen van een bergplaats; aan het R.K, Genootschap te St. Maarten tot het aanbrengen van een raamkozijn in een woning gelegen nabij St. Maartensbrug. SCHAGERBRUG. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde aan de gemeentelij ke universiteit te Amsterdam voor het exa men semi-arts onze plaatsgenoot, de heer P. Schoorl. De nieuwe Secretaris, de Heer Post. (Foto's Kuiper, Zuidscharwoude) gevolgd, heeft de heer Schelhaas vijf jaar privaatlessen gehad in de gymnasiale vak ken. Hij doorliep de rangen van volontair, ambtenaar, adjunctcommies en commies redacteur ter gemeentesecretarie te Hooge veen. Op 19-jarigen leeftijd behaalde hij de Akte Staatsinrichting M.O., op 21-jarigen leeftijd de akte van bekwaamheid in de gemeente-administratie. Op 1 Mei 1924 werd' de heer Schelhaas benoemd tot secretaris der gemeente Broek op Langendijk en op 1 Octobèr 1939 volgde zijn benoeming tot bur gemeester van deze gemeente. In Broek op Langendijk heeft de burge meester in het vereenigingsleven een voor aanstaande plaats ineenomen. Hij is ambts halve voorzitter van het marktbestuur der Langendijker Groenten Centrale, voordat de veiling in handen der L.G.C. overging. Na dien is hij voorzitter van het marktbestuur geworden en zal. ook na de vereeniging der gemeenten, volgens het besluit der L.G.- C.-vergadering voorzitter van het marktbe stuur blijven. De heer G. G. P o stde nieuwbenoemde secretaris, werd op 9 December 1910 te Smilde geboren. Heeft gewoon Lager en Uit gebreid Lager onderwijs genoten. Na be haling van het MÜLO-diploma werd hij ge plaatst als volontair ter gemeente-secretarie te Steen-wijk. Daarna is de heer Post als ambtenaar ter secretarie werkzaam geweest te Kollumerland c.a. en Aalsmeer. Op 24- jarigen leetfijd werd hij benoemd tot secre taris van Zuidscharwoude. waar hij nu zes jaar werkzaam Is geweest. o.m. ook als hoofd van den luchtbeschermingsdienst, agent der arbeidsbemiddeling, secretaris van de ruilverkaveling van den Zuidschar wouder Polder, bestuurslid van het Midden- standsborgstellingsfonds enz. In het vereeni gingsleven is de heer Post o.m. secretaris van de vereen. Nut en Genoegen, bestuurs lid van de afd. Volksonderwijs en van de sociëteit Op Maat. De heer Post bezit dr akte gemeente-administratie en de Akte M.O. Staatsinrichting. Voorts heeft hij stu die gemaakt op het gebied van de gemeente- financiën. ST. MAARTENSBRUG. NIEUWBOUW. Men deelt ons mede, dat de aannemer J. Veuger Hz. alhier voornemens is een woon huis te doen bouwen op een vrij terrein, ge legen aan den St. Maartensweg. BURGERBRUG. ONDERWIJZEND PERSONEEL. Naar wij vernemen zal mej. A. Groot, de nieuwbenoemde onderwijzeres aan de O. L. school alhier, op 1 September a.s. in functie treden; met ingang van welken datum het aan Mej. Boekhoff verleend eervol ontslag ingaat. HARENKARSPEL DIRKSHORN 'T GAAT GOED MET „DE VEERSLOOT." De belangstelling voor de zwemvereeni- ging „De Veersloot" gaat in stijgende lijn. De toeloop is zoo groot dat eigenlijk het gebouw momenteel a.1 veel te klein is. Alle dagen heerscht er een gezellige drukte en zelfs zijn er al heeren die 's morgens, voor zij aan hun daagtaak beginnen, eerst een bad nemen. 't Ledental is sinds de opening van de zweminrichting vrijwel verdubbeld, 't Aan tal leden bedraagt thans meer dan 100 en neemt nog alle dagen toe. Door den heer Keesman wordt aan de adspirantleden van de gymnastièkvereen. „U.D.J.W.I.K." zwem les gegeven aan de hengel, die hiervoor door de zwemmers is aangeschaft. De animo voor zwemles is intusschen zeer groot gebleken, want dank zij de mede werking van geroutineerde zwemsters en zwememrs weten de dames en heeren van al le leéftijden zich de zwemkunst eigen te maken. Voor zeer velen is de tijd voortij' dat men zich eenige keeren per jaar verfrischt in de „waschkom" waar het water niet hooger kwam dan tot over de enkels. Wie wil thans nog met „kladdige biene" loopen? SCHAKEN. De uitslagen van de voor de zomercompe titie gespeelde partijen luiden als volgt: Wit Zwart C. Schuit Azn.L. Meinema 10 L. Meinema—C. Schuit Azn. 01 A. van DijkP. Hoeve 10 Jan Levendig—P. Slotemaker 1—0 HOOGWOUD UITGESLOTEN. Het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat wederom eenige slagers wegens frauduleuse slachtin gen of het voorhanden hebben van vleesch, afkomstig van frauduleuze slachtingen, voor geruimen tijd van het verkrijgen van een toewijzing van vee en vleesch door de Nederlandsche veehouderij centrale zij n uit gesloten. Onder dezen bevindt zioh de slager N. Dam, Weere, Hoogwoud. SCHAGEN HOOGEROP. Berend vander Sluis, alhier, leerling vas de U.L.O. school, is toegelaten tot de 1* klas van het Gymnasium te Alkmaar. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacoba Jeannetta, dochter vaa Gerrit Ham en van Aafje Jacoba de Beurab Ondertrouwd: Henricus Laurentius Maria de Wit, oud negen en twintig jaren, schrij ver rijkswerf, en Agatha Anna Tuijn, oud negen en dertig jaren, muziek- en dans» leerares, beiden wonende te Schagen. Getrouwd: Arie Brands en Pietertje Klerk! Adriaan de Jongh en Maartje Kolle. POLITIE. Gevonden: een' ceintuur, een autoped,«es vest, een bruin kinderpetje, een portemon>« naie en een rood beursje. Verloren: een boodsch appentasch identiteitskaart en een vulpen. Vermist: een konijn en een koe. BEVORDERD. Guurtje Aij, Ina Bromkhorst, Jan de Veei\ Jb. de Vries, zijn bevorderd van de le naar de 2e klas van het Gymnasium te Alkmaar Piet Raat is bevoi-derd van de 5e naar de 6e klas. LANGENDIJK WORDEN POOTAARDAPPELEN GOED BETAALD? In de kringen van hen, die pootaardap- pels verbouwen, wordt met verlangen uit' gezien naar het bekend worden van de maximumprijzen der tuinbouw pootaardap- pels. Zij zijn tihans in twijfel, of zij de voor poters bestemde aardappels niet beter al* consumptieaardappels zouden verkoopem. Zou de prijs der pootaardappels zoodanig zijn, dat men tot het laatste overging, dan zou dit tot gevolg kunnen hebben, dat er voor 1942 te weinig goedgekeurde pootaard)» appels zouden zijn. Groote vrees voor een te sóhrielen prijs behoeft, naar we verne men, intusschen niet te bestaan. EERVOL ONTSLAG. Aan den heer Sj. Maakal is eervol ontslag verleend als hulpbesteller bij de Posterijen te Broek op Langendijk. Ongeveer 30 jaar heeft de heer Maakal dit ambt bekleed. RESULTAAT VAN HET NATGIETEN DEH AARDAPPELS. Verschillende tuinbouwers hebben, nu de aardappels zoo erg van de droogte te lijden hebben, hun aardappelveld met slootwater begoten. Ver verschillende zijden vernemen we, dat de resultaten zeer goed merkbaar zijn en het gewas door het begieten er weer veel frisscher uitziet. EXCURSIE PROV. WATERSTAAT. Personeel van den Prov. Waterstaat van Noordholland waaronder de ingenieurs der kanaalwerken en den hoofdopzichter van den wegenbouw, alsmede de dames hebben Donderdag jl. een excursie gemaakt naar de verschillende werken in onze omgeving die thans in uitvoering zijn of kortelings hun beslag hebben gekregen. 's Morgens te pijn. half tien vertrok het gezelschap per boot vanaf de Zes Wielen naar den Langendijk, na de kanalisatiewei* ken onder de gemeente Oudorp, welke in uit* voering zijn te hebben bezichtigd, waar de bruggen- en sluizenbouw in oogenschouwi genomen werd en vervolgens een tocht door 't Geestimeerambacht werd gemaakt, 't land der „duizend eilanden". Vanaf Zuidschar- woude begaf het gezelschap zich te voet via Langebalk, naar den Westdijk te Heertougo- waard, de verkaveling van den Zuidschar* wouder polder, hoewel op eenigen afstand, wegens tijdgebrek, had de volle belangstel ling, alsmede de hier in uitvoering zijnde! wegwerken. Vanaf het station Heerhugowaard begaf het gezelschap zich te ongeveer half vijf per trein huiswaarts. BROEK OP LANGENDIJK. DE LEVENSLOOP VAN DEN NIEUWEN ONTVANGER. De heer H. van Zuylen werd op 3 Ja nuari 1887 te Hattem geboren. Na het lager onderwijs te hebben gevolgd, heeft hij zich! door privaatlessen verder bekwaamd, waar- na hij in Zwolle op een kantoor werkzaam werd gesteld. Daarna kwam hij bij een Bankinstelling te Coevorden. Vandaar volg de in 1918 zijn benoeming tot directeur van de Zaanlandische Bank te Broek op Langen dijk. In Maart 1924 werd de heer Van Zuy len benoemd tot tijdelijk gemeente-ontvan ger dezer gemeente, waarna in 1925 zijn vas te aanstelling als zoodanig volgde. Verleden jaar werd hij tevens benoemd tot gemeente ontvanger van Sint Pancras. Ook de heer Van Zuylen neemt een vooraanstaande plaats in in het vereenigingsleven van Broek op Langendijk. Hij is o.m. voorzitter van de Ver. v. Vreemdelingenverkeer, be stuurslid van diverse vereenigingen en secr* kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeente. CALLANTSOOG SCHOOLFEEST IN EIGEN GEMEENTE. Het spreekwoord zegt: „Wat men van ver haalt, is lekker". Dit is gisterentoch niet uit gekomen. In de plaats van het jaarlijk- sche reisje van de lagere klassen der O. L» school naar Schoorl en Bergen, hebben de kinderen een dagje buiten gevierd in eigen gemeente en wel in het Kooibosch. En wat hebben ze genoten, misschien nog meer dan anders op reis. Het was een prachtige dag. Er was, dank zij de goede zorgen van het onderwijzend per soneel, ruim voldoende „fourage", kortom alles om de dag te doen slagen. En zij is geslaagd, 's Morgens eerst wedstrijden voor de kinderen, waarbij elk kind een prijsje kreeg, en tractatie. Éen origineele picnic om 12 uur. 's Middags een poppenkastvertooning, die verzorgd werd door weer een plaatsge noot, den heer J. de Wilde, die dit op bui tengewone wijze heeft gedaan. Een ander aantrekkelijk nummer was meester Geurts als ijsboer. Nu ze gingen er grif in de ijsjes van 2, 3 of 5 cent naar verkiezing, en alles „op de pof". Ze hebben voor 100 genoten de kinderen en zij zullen degenen, die hun best gedaan hebben om dit te organiseeren, zeker dank baar zijn. Is een prettiger belooning nog mogelijk?

Schager Courant | 1941 | | pagina 12