RADIO N1PPER EN PELLE Yl.U.R. HET RAADSEL AAN BOORD Voetbal Nog voetbalspanning in het Zuiden en Noorden Dc Volcwijekers kunnen weer winnen Het voetbalprogramma vermeldt nog steeds wedstrijden, waarvan de uitslag veel vreugde, dc«ih tevens ook veel teleur stellingen teweeg kan brengen. Het is toch wel bijzonder jammer dat er gedurende dit jaargetijde wedstrijden gespeeld worden, waarvan het verloop van zooveel ge wicht is. De beslissingen omtrent het Zuiden en Noorden znjj nog steeds niet gevallen en ook morgen zal dat niet gebeuren. Ook is de strijd tusschen de Volewjjckers en Ellinckwjjk nog gaande, eveneens ls het de vraag, wie in de res. 2e klasse zal komen het volgend jaar, WFC H of QSC II. Promotiecompetitie 2e klasse. Afd. IV. Limburgia heeft al weer de returnmatch tegen Miranda en de oud-eerste klassers zullen ook de tweede maal geen rout maken, waar door Miranda dan uitgeschakeld is. De kans is buitengewoon groot dat hier nog een beslis singswedstrijd noodig is, want wij veronder stellen dat zoowel Limburgia als Picus hun restee.-ende wedstrijden winnen. Och waarom za1 dat ook feitelijk niet, het is nog lang geen September. Standaard heeft nog niet gewonnen en de kans doet zich nu dan toch voor, de eerste punten te bereiken. RBC komt n.1. naar Maas tricht en de Roozendaalers zijn o.i. wel even sterker, doch de onbelangrijkheid der strijd za. de punten wel bij de thuisclub doen be landen, Afd. V. Ook hier speelde het noodlot mee, want GRC won van LSC en de drie clubs kunnen nu weer gewoon opnieuw beginnen. De eerste wedstrijd is GRCLSC en weder om hebben de Groningers de beste papieren. Mocht het geval zich voordoen, dat de drie clubs ieder éénmaal winnen en éénmaal ver liezen, (het is n.1. een halve competitie), dan -is GRC eerste klasser, daar de Groningers de beste doelcgfers hebben, Prom.-comp. Se klasse. De Volewijckers ontvangen HFC en voor de Haarlemmers beteekent dat definitief derde klasse, want meer dan een gelijk spel durven wij ze zeker niet toe te denken. Voor de Am sterdammers is echter een overwinning nood zakelijk, want het pittige Elinckwijk wint wel van Rapiditas. Winnen zoowel Elinckwijk als Volewijckes dan is een beslissingswedtrijd noodig, waar hte o.i. wel op uit draait. Prom.-oomp. res. Se klasse. WFC 2 en QSC 2 hebben beide 6 punten uit 5 wedstrijden. De winnaar is res. tweede klasser; wordt het echter gelijk, welke kans groot is, dan,zal WA n, dat wel van Alc- maria II wint, zich naast de Wormerveer- ders scharen om nog een halvp competitie te spelen. Voor de aardigheid zou ook dit nog wel kunnen, hoewel de Wormerveerders het beter onderling kunnen uitvechten, ONDERAFD. NOORD-HOLLAND. Ons district is, op een kleine uitzondering, na, uitgespeeld. Alleen staat nog op het pro gramma: Oudesluis aSucces b. 10 uur. Ook is de competitie geëindigd om een plaats in de eerste klasse. De stand is n.L: Vrone 1 Egmondia 1 Winkel 1 4 >4 4 11—8 9—11 9—10 Hierdoor heeft Vrone zich dus kunnen handhaven, terwyi Egmondia gepromoveerd is. Winkel zal het volgend jaar wederom een poging mogen wagen, misschien hebben zg dan meer succes. Law Adam overleden Met Innig leedwezen hebben wij uit het Zwitsersche blad „Sport" (Zürich) kennis ge nomen van de droeve tijdigg, dat de oud-inter nationale voetballer Ir. L. Adam niet meer tot het rijk der levenden behoort, aldus de „Sport kroniek". Lawrence Adam is één van de allerbeste Nederlandsche voetballers van alle tijden ge weest, al heeft zijn ster betrekkelijk maar kort geschitterd. Opgegroeid in H.V.V., kwam zijn spel eerst in ontwikkeling toen hij tijdens zijn Zwitserschen studententijd voor Grasshoppers uitkwam. Hij maakte daar in vrij korten tijd furore en heeft het zelfs tot Zwitsersch inter nationaal gebracht. Dit was juist in de periode waarin het Nederlandsche voetbal „in den put" zat, zoo omstreeks 1930, en dat heeft er mede toe geleid, dat Adam, hoewel iteeds nog In Zwitserland woonachtig, in het Neder- landsch elftal gekozen werd. Zoo maakte hij het begin mee van wat wij gerust de „Lotsy- periode" mogen noemen en Adam, die het con centratiebegrip waarschijnlijk beter aanvoelde dan wie ook, werd feitelijk, in dezelfde ploeg waarin o.a. Lagendaal uitkwam, één van de hoofdfiguren. Zooals zoovele onzer prominente sportsmen vertrok hij naar de Oost. Daar heeft hg thans, slechts 32 iaren oud, den dood gevonden. Een plotselingen dood, tengevolge van een hart verlamming tydens een voetbalwedstrijd. Kampioenschap van Amsterdam. Ook de vorige week zijn weer twee wed strijden voor deze competitie gespeeld. De pu blieke belangstelling was bevredigend. Blauw Wit klopte D.W.S. op eigen veld met 32, terwijl Ajax na spannenden strijd met 21 over Volewijckers* zegevierde. Ajax had veel moeite met de Over-IJers, die met den bewegelijken De Jong in de voorhoede een keurig partijtje speelden. De stand is: Ajax Zeeburgia Blauw Wit D.W.S. A.F.C. Volewijckers gesp. 4 3 4 4 8 - 4 punten 7 6 6 3 0 0 Competitie-indeeling 1941-1942 District I, le klasse. ADO, Ajax, DFC, DOS, DWS, EDO, Feflen- oord, Stormvogels, VUC en Xerxes. District H, le klasse. Blauw-Wit, DHC, Emma, 't Gooi, Haarlem, HBS, Hermes-DVS, RFC, Sparta en VSV. PROGRAMMA ZONDAG IS JULI 1941. Hilversum I, 415,6 m. 8.00 Gewgde muziek (gr.pl.). 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Declamatie (voorbereid door het Vryz. Protestantsch Kerkcomité). 10.30 Kerkdienst (voorbereid door het Vryz. Prot. Kerkcomité). 12.00 Ensemble Erica Helen. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische berich ten. 1.00 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Iets over Sibbekunde. 1.15 Amsterdamsch Bach-enaemble. 2,00 Gramofoonmuziek. 2.45 Radiotooneel. 3.30 Bonte Parade. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 „Alla Camera" en solist. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Viool en piano. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroeporkest en ensemble Bandi Balogh. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00—10.15 B.N.O.: Uitzending in de Engel- sche taal: „An American sees Holland". Hilversum H. 801.5 m. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen. 12.00 Causerie: „Eens Christen's reize naar de Eeuwigheid in dezen tijd" (opn.) (voorbe reid door de Christ. Radio-stichting) 12.15 Bach-cantante. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en economische be richten. 1.00 Een kapel van de Weermacht. I.40 Gramofoonmuziek. 2.00 Causerie: „Aan den vooravond van Paul Krüger's sterfdag". 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Rotterdamsch Philharmonisch orkest, soliste en gr.muziek. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Wijdingswoord (voorbereid door de Chr. Radio-stichting). 5.00 Dameskoor (voorbereid door de Christ Radio-stichting) 5.30 A.N.P.: Sportuitslagen. 5.35 Musiquette. 6.00 Declamatie. 0.10 De Melodisten en solist. 6.45 Sport van den dag. 7.10 Folkloristisch programma. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Fragmenten uit „Der fliegende Hollan der", opera. 9.25 Radio-toonee! 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.0010.15 Voor de ouders. MAANDAG 14 JULI 1941. Hilversum I, 415,5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vryz. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. II.00 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 11.25 Declamatie. 11.45 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Hobo, piano en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B.N.O.: Nieuws- en econ. berichten. 1.00 Pianovoordracht. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Klaas van Beek en zijn orkest. 2.30 Ensemble Bandi Balogh. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 B.N.O.: Nieuws-, economische en beurs berichten. 5.30 Orgelconcert en zang. 6.00 Omroeporkest en solisten. 7.00 B.N.O.: Economische vragen van den dag. 7.15 Voor de jeugd. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.30 Politiek weekpraatje. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroep-Symphonie-orkest en solisten. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 10.00—10.15 B.N.O.: Uitzending in de En- gelsche taal: „ThingB worth knowing about Holland". Hilversum H. 801.5 m. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgendienst (Voorbereid door Christe lijke Radio Stichting), 10.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Declamatie. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12.15 Orgelconcert. 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten, 1.00 Het Omroeporkest en solisten. 2.00 Groninger Orkestvereeniging en solist, '4.00 De Mandolinisten. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 „De vrouw in de kerk", causerie (Voor bereid door de Christelijke Radio Stich ting). 5.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs- richten. 5.30 Cello en piano. 6.00 Cursus „Lichamelijke en geestelijke ge zondheid" (Voorbereid door het Vrijzin nig Protestantsch Kerkcomité). 6.15 De Ramblers. 6.45 Reportage. 7.00 BNO: Friesch praatje. 7.15 Zang met pianobegeleiding. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 BNO: Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Ons schemeruurtje. 9.20 Voor den boer. 9.45 BNO: Nieuwsberichten. 10.0010.15 Gramofoonmuziek. 251. Pelle krijgt een goede inval 1. „Zeg Pelle, we kunnen 500 gulden verdienen, ga je mee dan gaan we een meteoor steen zoeken!" 2. „Och man, die vind je toch nooit j Als je mij vraagt, kun je er beter een reuzenmag- neet bijnemen, want zo'n ding blijft gerust niet net jes bovenop de grond lig gen!" 3. „Zgn jullie nou eindelijk eens klaar met je geklets, jongens? Ik wil graag een stukje eten, voor het brood helemaal uitgedroogd is!" 252. Wat zit er in een meteoor steen. 1. „En Pelle, heb je dan ein delijk vandaag eens tgd, om me te helpen een hoefijzer magnetisch te maken? An ders krijgen we nooit een meteoorsteen!" „Schei nou eens uit met je gezeur Nipper, je weet toch, dat ik op het ogenblik aan het werk ben voor de radio 2. „Ik zou toch graag nog een paar vingers over houden ook...!" 3. „Wat zou er toch ln een me teoorsteen zitten, dat Pro fessor Knarr er 500 gulden voor biedt! Misschien zit hij wel vol goud en diaman ten!!" „Eerlijk gezegd, Pelle wat hebben wij nou eigenlijk aan goud en diamanten; la ten wc eerst maar eens zien dat we die 500 gulden te pakken krijgen!" Feuilleto door Philips Oppenheim 17 Helaas, doen wij die ondervinding dage lijks op, antwoordde de Brett. Met geld kunnen wij nergens meer terecht. Dat is de reden, waarom ik ongetrouwd blijf. Er werd onderdrukt gegicheld. De mees ten van hen, maar niemand beter dan de markiezin, kenden de verschillende amou- retjes van den baron. Lucienne veroorloofde zich een pruillip. Ik ben verzot op geld, zei zij. Als u het bij mij probeerde, zoudt u mg bijvoor beeld niet zoo ontoeschietelgk kunnen vinden als die jonge man. Een fasant probeert niet om een ster naar zich toe te halen," citeerde de baron. Teleurstellingen hebben mijn genoegen in het leven bedorven. Zeer goed mogelijk, dat ik nog in een klooster ga... Hier ging het gezelschap aan tafel, en de Brett zag zich de plaats rechts van de mar kiezin toegewezen. Ja, zette hij het gesprek voort, ik benijd uw man om zijn vasthoudendheid. Hg heeft den moed gehad zich uit het politieke en financieele leven terug te trekken. Hier is hij de indolente zonaanbidder. De markiezin trok haar schouders op. „Met al zijn groote gaven, is Henry altijd een wei nig indolent geweest, zei zij. Dat is een kwestie van temperament, antwoordde de Brett. Dat zegt u alleen om tegengesproken te worden. Intusschen, zooals u uw leven ingericht heeft, doet het u geen kwaad. En het is waarlijk te hopen, dat die nare crises weldra voorbij zullen zijn. Sedert Henry niet meer aan de politiek doet, dringt daarvan zoo weinig tot hier door. De politiek en het finantiewezen zijn niet meer zoo nauw aan elkaar verbonden als vroeger, zei de baron. Misschien werkt dat ten goede. Maar, met Mermillon als mijn intieme vriend, hoor ik natuurlijk nu en dan dan wel wat. Oppervlakkig is Frankrijk ge red. Waarvan gered? vroeg zij. Van het communisme, anarchisme, een geweldige maatschappelijke ramp, erger dan ooit in Rusland plaats gevonden heeft, ant woordde hij. Geloof mg, dat Frankrijk er dichter bij was, dan de toeschouwer zou ge- looven. Nu hopen wij evenwel, dat de storm afgedreven is. Ik geloof, dat zoolang er geen nieuw schandaal losbarst, de volksgeest rus tig zal blijven. De lunch was ten einde. Allen zochten ge makkelijke stoelen op. De Brett kwam weer naast zjjn gastvrouw te zitten. Lily, fluisterde hij haar toe, en het was verwonderijk hoe teeder hg zijn stem kon laten klinken, ik ben een smeekeling om je hulp. Je maakt mij nieuwsgierig. Lucienne en die jonge Amerikaan zg'n groote vrienden, nietwaar? Het gebaar .an de markiezin was welspre kend. Jongelui gaan tegenwoordig zoo ongegeneerd met elkaar om, -dat Je geen oog op hen kunt houden. Maar wat je zegt is waar, Lucienne en die jonge maii zijn zeer bevriend. Ik moet zijn jacht hebben! Hoe kom je op het denkbeeld! Voor jezelf Neen, voor Mermillon. Hij wil het zijn neef voor diens verjaardag ten geschenke ge ven. Zij leunde verder in haar stoel achteruit Ze keek over de toppen van de boomen heen naar den hemel. Dan moet je niet op mij rekenen, zei zij. Ik heb geen interessen meer buiten mijn dagelijksch leven. En voorts, ik heb zeer weinig invloed op Lucienne, en mag den jon gen man graag lijden. Dan zou je hem geen beteren dienst kunnen bewijzen dan hem aan zijn verstand brengen, dat hij wijzer doet met den wensch van Mermillon in te willigen, antwoordde de Brett. Zij schudde haar hoofd. De jonge man is er niet zoo een, die zich gauw bang laat maken, zei zij. Hij zou voor geen enkel argument zwichten. U kent die Amerikanen evengoed als ik; er is niet met hen te rede neeren. Hij zou er slechts om in zgn weige ring volharden. Praat eens met Lucienne, stelde hij voor. Misschien weet zij er iets op te ver zinnen. Waarom zou ik? hield zij voL Ik heb er je alles van gezegd. Ik heb genoeg van het intrigeeren en verlang alleen mijn rust. En je kunt ook geen gunst op die manier vragen zonder een nadere verkla ring. Je zoudt mij dus in je vertrouwen moe ten nemen. Waarom wenscht Mermillon juist dat schip, met uitsluiting van elk ander De Brett wierp een blik op het overige gezelschap, dat niet scheen te luisteren. Het geheim is van te groot gewicht om er jou mee te bezwaren, zei hij toen. Geheimzinnig, maar onvoldoende, Al- bert. Ik voel heusch niets voor Je verzoek en wat Lucienne betreft om Je de waarheid te zeggen, strekt haar verlangen zich slechts naar één ding uit, geloof ik. En dat is? vroeg hy. Om met Hamer Wildburn te trouwen. Volgens mg is dat voor een van de mooiste jonge vrouwen in Frankrijk, en haar moeders dochter bovendien, in bekoorlgkheid zoowel als in schoonheid, gemakkeiyk ge noeg, mits haar ouders geen bezwaar daar tegen maken. Wou je te kennen geven, dat wy die be hoorden te maken? vroeg zg, Nu bedrei gingen in plaats van beloften! Waarde Al- bert, gebruik je verstand. Wij zyn oude vrienden, dat is waar, en ik zou je waar schijnlijk iederen redelijken wensch inwilligen, maar indien je mij vraagt, door haar de toe stemming tot haar huwelijk met dien jongen man te onthouden, indien zij in dit opzicht je zin niet doet nu, dat is belachelijk. Ik weiger beslist iedere tusschenkomst. Neem niet die houding aan, als ik je verzoeken mag, zei hg. Het is voor zgn welzijn, zoowel als voor dat van het alge meen, noodzakelijk, dat die jonge man zijn jacht aan Mermillon afstaat. Hij verliest er niets bij. Er zijn dozijnen andere, en met het geld dat Mermillon hem geboden heeft, kan hij er een koopen dat tweemaal, zoo groot is. Weigert hg om te verkoopen, dan zooveel wil ik je wel toevertrouwen laadt hg een zeker gevaar op zich niet van de zgde van Mermillon, natuurlijk, maar van die van anderen. De markiezin was ontstemd. Het is een idiote geschiedenis, zei zij. Ik ben zelf op het jacht geweest en heb het overal bekeken, tot aan de kombuis toe. Er ls niemand in op gesloten. Er is zelfs geen plaats om iemand te verbergen. Zelfs de stoutste fantasie zou aan de „Paradysvogel" geen mysterie kun nen vastknoopen. Probeer liever om Mermil lon te overtuigen van deze gril af te zien. Geen woord meer er over, asjeblieft! Je weigert mg dus je hulp? zei hy teleurgesteld en stond op. O, dat zeg ik niet geheel, matigde zy zich, maar ik laat mij niet overreden om unfair te zgn jegens den jongen Amerikaan, aan wien Lucienne zóó gehecht is! Als het onderwerp ter sprake kwam, zou ik hem misschien een wenk kunnen geven, maar meer ook niet. Het afscheidsglimlachje en de buiging van den baron waren minzaam, maar niet van harte. De markiezin keek hem peinzend na. De markies kwam den naast haar leeg geko men stoel innemen. Onze vriend heeft ons vandaag al spoe dig verlaten, zei hy. Albert heeft opgehouden interessant te zijn, antwoordde zgn vrouw. Hij wordt langdradig. Hg weidt te veel over kleinig heden uit. HOOFDSTUK X. Lucienne beklom de trap naar de „Para- dgsvogel" en wikkelde zich in de peignoir, die Wildburn voor haar ophield. Ik hoep dat je mgn boeltje veilig ach ter slot gehouden hebt, zei zij. Als er nog meer menschen op je jacht komen snuffelen, zou je je reputatie verliezen, indien mijn poe derdoosje, mgn peignoir en myn zwempak door hen gevonden werden. Ik sluit alles wat van jou is in een aparte kast, stelde hg haar gerust. 's Nachts, als ik bizonder sentimenteel ben, neem ik het er uit en bekgk alles eens goed. Toch niet het zwempak, hoop ik Dat het meest van alles. Hoogst onbehoorlgk, zei zy, maar ere lief van je. 6 Waarom ben je zoo laat gekomen? vroeg hg nu. zy zette zich gemakkeiyk in den dekstoel, dien hy bgschoof. Een kleine schermutseling met myn ouderpaar, schertste zy en stak haar hand naar een sigaret uit, naar aanleiding van den geelharigen, jeugdigen hertog, die, zoo als ik gisteren ontdekte, zwemt met een arm band en een enkelring. En die discussie nam nogal tiji in beslag. Het voornaamste is, dat je nu hier bent, zei hg opgeruimd. Heb je genoeg voor een lunch voor twee? vroeg zg. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1941 | | pagina 14