Rembrandt Trapman N.V. DRUKKERS De Waddeozeevisscberij Sovjeteischen van ENGELAND de steunpunten in noord ijsland Marktberichten Uit onze Omgeving WIERINGEN Fabelachtige makreelprijzen. Ibg altijd is de visch op de Waddenzee *h»lt gezaaid. Alles wat in de laatste wèxen rd gevangeh, wordt in beperkte hoeveel I den aangebracht, wat bot wat ansjovis, jV Atalen en makreel. Dit neemt echtern iet weg dat momen- ■*nal nog besommingen worden gemaakt dtc D.oteekènend zijn. Vooral de kamervisschefs belèveh een gouden tijd en daarvoor is het, zooals voorgekomen, niet eelis noodig een steur van 600 pond ter waarde van f 800 ia de netten aan te treffen. Er is andere vis scherij en deze heeft zich weer op onvoor ziene wijze ontwikkeld, n.1. de makreel vangst. Te elfder ure was de ansjovis op de Wad den verschenen en de vangsten die niet slécht mogen worden genoemd hielden Milten verwachting nog lang aan. Thans is bat wel bijna afgeloopen. Doch, door het aanhoudende goede weer zijn er nog regel- inatig kleine vangsten van per dag 1000 tot en met 1500 Kg., welke tegen de mav prijs van 55 cent per Kg. wordt verkocht. Verdeeld over een 20-tal kamers zou dit echter maar nauwelijks de moeite loonen <om er de kostbare olie aan te spandeeren e»1 de kamers te gaan leegen. De kamers 3«uden wellicht reeds opgeruimd zijn indien er niet tevens makreel werd gevangen. Door deze visch die anders bijna niet werd aange voerd zien we thans gebeuren dat nu nog bet kostbare staande want in zee wordt ge plaatst hetgeen toch tamelijk hooge kosten gepaard gaat. Makreel brengt dan ook fa belachtige prijzen op. Dit visch ie is in tamelijk ruime mate ver tegenwoordigd maar wordt, eigenaardig ge noeg, alleen in de omgeving van Wielin gen aangetroffen. Texel heeft geringe vang sten, terwijl in ITarlineen, in vergelijking met Wieringen, bijna niets wordt gevangen. In Harlingen wordt de makreel dan ook per stuk verkocht. In Wieringen komt regelmatig 80—120 kist per dag binnen. Een kist bevat 100 pond,, Inhoudend pl.m. 450 stuks. Als versche visch is het niet gangbaar. Om te stoomen schijnt zij te klein te zijn en misschien ook reeds ite duur, zoodat bijna alle makreel wordt in gelegd. Makreel is tamelijk snel aan bederf onderhevig, zoodat het onmiddellijk na aan- ,voer in net ijs gaat. De prijs, welke nog ongelimiteerd is,_is buitengewoon hoog. £ij is thahs. van de f 25 f28per kist opgeloopen tot f 30 A 135. per kist, hetgeen neerkomt op pl.m. 7 cent per visch je. Normaal brengen de kamervisschers een 10-tal kistjes per dag binnen, doch er zijn ook met minder, maar ook wel meer, b.v. 20 kistjes per dag per schip. Per week een 700 kisten, waarmede de enorme besomming van ruim f20.000—f25.000 wordt, gemaakt, of over de kamers verdeeld een f 1000.— tot 11200.— per week. Een buitengewoon avontuurtje dus voor de kamervisschers, die normaal het want reeds hadden binnengehaald. Volgens de regelinr móet per 1 Juli de ansjovisvangst worden gestaakt. Doorgaans ■werd, bij vangsten, deze termijn dan tot 15 «Tuli verlengd, maar dan was het ook afge loopen. Thans echter blijft het want staan voor de makreel en de kleine hoeveelheid ansjo vis die mede wordt gevangen, zal ook na 15 Juli wel verhandeld mogen worden. Ook waddenzeebot wordt nog vrij regel matig aangevoerd, doch in kleine hoeveel heden van normaal 150—200 pond per sclup per week. Een 18-tal visschers neemt hier aan deel. De prijs, voor waddenzeebot, nog steeds ongelimiteerd, is 45GO ct. P-P. De garnalenvIsScherij is korten tijd ge staakt geweest. De kwaliteit was minder goed, wat klein van stuk, doch de afgeloo pen week is 't weer eens geprobeerd, o.a. door enkele Heldcrschen, die geen want voor andere vissclicrij beschikbaar hadden. In derdaad was de kwaliteit thans weer beter en kwam men met een paar honderd kilo binnen. Zij waren echter, door de warmte, onverkoopbaar. De hoop blijft voorloopig dus nog geves tigd op de makreel. Andere visscherij is de komende weken nog niet in zicht. De bot vangsten zullen zich straks ook wel weer herstellen, men rekent voor September weer Fragment nit het leven van Onstuimig geluk en verplette rend leed. Gelijk bekend gemaakt is, ligt het in het voornemen van het Departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten, den geboortedag van Rem brandt op 15 Juli voortaan jaarlijks op een passende wijze te herdenken. In verband hiermede wekt onder staand artikel herinneringen op aan het felbewogen leven van Neêrlands grootstcn schilder. Op 15 Juli 1606 werd Rembrandt geboren en bij voortduring wordt de wereld, door vondsten, verkooplngen of ontdekte hand schriften aan het leven van den grooten kunstenaar, wiens geboortedag straks her dacht wordt, herinnerd. Zoo kwam het. Bcr- lijnsche prentenkabinet eenige jaren geleden in het bezit van een teekening, een vrouwen kop, die afkomstig bleek van den meester. Het was een teekening van zijn bruid Sas- kia en enkele jaren later ontdekte men een document van onschatbare waarden, dat betrekking had op de beeltenis. Het bevat te namelijk de waardevolle regels: „Dit is naer myn huysfrou geconterfeyt do sy 21 jaer oud was, den derden dagh als wij ge- trouwt waeren" Een herinnering dus aan het begin van Rembrand tg gelukkigstcn tijd, die ons tezelfdertijd doet terugdenken aan het zware lot, dat het leven van den op sardien en later spiering, maar wellicht doen zich nog nieuwe verrassingen voor. Het feit, dat thans in de Noordzee bijna niet ge- vischt wordt, zal den vischstand zeker ten goede kamen en wie weet plukt de Wadden- zcevisscher, dus ook de Wieringer, daarvan de vruchten. POLITIE. Gevonden: een paar kindersokjes en een portemonnaie, inhoudende eenig kleingeld. Inlichtingen gemeentebode. BARSINGERHORN KOLHORN. GESLAAGD. De heer F. van Zoonen, leerling aan de slagersschool te Utrecht, behaalde gisteren het aan deze school verbonden diploma. LANGENEUK SCHAKEN. Zomercompetitie 1941. Eerste Groep: Koom—Goudsblom 10 BiermanKoom 01 GoudsblomKoom 10 Tweede Groep: - N. KaanKamper 10 GoppensOotjers 01 PRIJS VERLAAGD. De prijs* van de aardappelen is iets ver laagd. De soort 28 mm. en grooter is gebracht van f 7.50 op f 6.50 per 100 kg. kleine f 2.50 per 100 kg. ANNA PAÜLOWNA HOE WARM HET WAS... Zandstrooien zien we hier anders allèefi 's winters tegen de gladheid geschieden, maar wanneer het zonnetje" de bovenlaag van de wegen zoo week maakt, dat men er aan vast blijft kleven, als men eenigen lijd op dezelfde plek staat, moet ook hiertegen het zandstrooien uitkomst brengen. PRETTIG NIEUWS. Onze vroegere plaatsgenoote J. W. J. Lo- vink, dochtertje van den oud-burgemeester is geslaagd voor het toelatingsexamen van het Gymnasium te Alkmaar. Behalve dit goede nieuws uit den huize Lovink, kunnen we ook nog melden, dat de oud-burgemeester, die eenigen tijd ernstig ziek was, thans gelukkig weer hersteld is. TOEGELATEN. Tot de eerste klas van de R.H.B.S. te Alk maar weM toegelaten J. Kos. SCHAGEN RIJKSTELEFOONDIENST, Nieuwe telefoonaansluitingen in de maand Juni 1941 tot stand gekomen. St. Maartensbrug 281 K. Schuijt Gzn. C 112; Schagerbrug 224 J. Jimmink, Veehouder en fokker Ruige weg F 44; Winkel 207 J. Silver Weerc C 2; t Zand N.H. 314 G. Zwaan. Veehandel, Kolkslnis K 99; Callantsoog 200 D. Kuiper Wijk a 42; Kolhorn 207 D. P. Kui per aannemer, Directiekeet Z.Z.W. arbeidstijden in de zuivel. fabrieken. In afwijking van de Arbeidswet-1919 werd voor de zuivelfabrieken als overgangsbepa ling een arbeidsjaar van 2600 uur vastgesteld inplaats van 2500 uur. n 1928 werd het ar beidsjaar gebracht op 2613 uur. maar in 1938 weer teruggebracht op 2560 uur. De secreta ris-generaal van het departement van so ciale zaken heeft, thans bij Beschikking vön 1 Juli 1.1. bepaald, dat in de zuivelfabicken door de mannen gedurende ten hoogste 9 weken 10 uren per dag en 57 uren per week mag worden gewerkt, gedurende ten hoogste 9 weken 10 uren per dag en 54 uren per week, mits gedurende de overige 34 weken het aantal arbeidsuren per dag en per week zodanig wordt vastgesteld, dat het totaal aan tal arbeidsuren per jaar niet meer dan 2500 bedraagt. Voor de zuivelbcwerkers is daar mede de gemiddelde 48-urige arbeidsweek ingevoerd geworden. meester verduisterde en dat hem tenslotte brak. Reeds lang had de schilder door zijn van het „normale schema" afwijkende kunst de opmerkzaamheid getrokken van een beschei den kring van kunstcritici en kunstvrien den. Hoe scherper zijn collega's en met hen het groofe publiek hem veroordeelden, hoe levendiger werd do bewondering van dezen kleinen kring van kunstcritici en vrienden, die zich trouw om Rembrandt beleven scha ren. Uit bewondering putte de destijds nog ozo jonge, even twintig jarige schilder, de kraclit zichzelf trouw te blijven en geen concessies te doen. „Do anatomische les", het doek, dat zoo wel door het ongewone van het onderwerp nis dooi- de meesterlijke beheersching van het halfdonker Rembrandis naam ver bui ten den vriendenkring bracht, maakte hem beroemd. De rijkste burgers verdrongen zich •lag in dag uit voor zijn atelier, om door hem geschilderd te worden. Zoo ook leerde hij Snsk'n van Uilenburgh kennen. Zij was destijds 20 jaar oud en vervuld van denzelf den levensmoed, die ook Remhrandts geluk kig deel was. Ofschoon de rijke en trotsche bloedverwanten van Saskia geen middel on beproefd lieten om te trachten de liefde tüsschen haar en den schilder te verstoren, verloofde deze zich toch met haar en trouw de haar een goed jaar later. Haar buis was eens bet meest gastvrije, haar huwelijk een der meest gelukkige. Rembrandt zelf zeide. dat hii met Saskia de tien gelukkigste jaren van zijn leven gesleten had. Op tal van doeken en teekenineen ver eeuwigde hij haar: als jong meisic, als vrouw en de duideliikste en kunstzinnig meest volmaakte, uitdrukking van ziin ge- 'nk. dat hii bil baar vond, is wel het beken de schilderij, dat. meenen wij. nog immer hangt in do Dcsdencr Galerij. Saskia zit op de knieën van haar echtgenoot, hij heft overstelpt door innerlijke vreugde, het ge vulde glas omhoog. Ëeri portret, dat tot een Laatste telexbericht DE AMERIKAANSCHE BEZETTINGSPLANNEN Scherpe afwijzing in Portugal. LISSABON, 12 Juli (D.N.B.). De nieuwe toespelingen van Amerikaansche dagbla den op de Portugeesche eilanden in den Atlantischen oceaan, zulks in verband met de bezetting van IJsland, worden in het Portugeesche regeeringsblad Diario da Man- lia scherp afgewezen. Na de uitwisseling van nota's tusschen Portugal en de Ver. Staten, zoo schrijft het blad. is de aangelegenheid opgehelderd. Het moet daarom te meer bevreemding wekaen dat de kwestie der Azorcn en Kaap Ver- dische eilanden opnieuw wordt opgeworpen Het is het legitieme recht van naties als Portugal om te protesteeren tegen voor nemens, die in strijd zijn met de heilige rechten der souvereiniteit van den staat en om voor de wereld uitdrukking te geven aan don wil en het recht om weerstand te bieden tegen iederen aanval, /van welke zij de hij ook moge komen. Het blad schrijft ten slotte, dat Portugal sedert het begin van den oorlog een correcte neutraliteit heeft gehandhaafd. Dezen toe stand wil Portugal handhaven, niet alleen in zijn eigen belang, maar ook in het belang van andere naties en van den toekomstigen wereldvrede. bollenpellen. Evenals de beide voorgaande jaren heeft de directie van den Rijksdienst der werk verruiming bepaald, dat, indien, de betrok ken gemeentebesturen hun medewerking willen verlëenen. weer een regeling zal wor den ingevoerd, welke beoogt, ter vervan ging van vrouwelijke krachten, mannen te plaatsen bij he pellen van bloembollen o.m. in de gemeenton Hillegom, Lisse, Noordwij- kerhout, Noordwijk, Voorhout en Sasscn- heim. De tewerkgestelde mannen, aldus de voorloopige regelig, zullen een bijslag ont vangen van YlVi ct. per mand gepelde tul- penbollen tot een maximum van f 10.50 per week. BEDRIJfSRAAD VOOR HET BLÖEMBOL- LENBEDRIJF. De bedrijfsraad voor het Bloembollcnbe- drijf stelt in zijn laatste vergadering het jaarverslag over 1940 vast. Uit dat verslag blijkt, dat de bedrijfsraad zich vooral heeft bezig gehouden met de moeilijkheden, ont staan door de inkrimping van het hyacin then- en tulpen-areaal, de werkloosheidsbe strijding en de ontslagverordening in liet bloembollenbedrijf. In een zestal gemeenten., in het gebied van ae bedrijfsraad werden met subsidie van Overheidswege extra werkobjCCten uitgeyoerd. Het in die werk- objecte-n uitgegeven arbeidsloon bedroeg ruim f 154.000. Uit Noördholland hebben in de bedrijfs raad o.m. zitting de heeren C. Broersen te Lutjewinkel en F. Lieuwen te Andijk- Oost. CHINEESCHE ARBEIDERS IN WERK- VERRUIMIN GS ARBEID. Een 100-tal Chineesche ongehuwde arbei ders, afkomstig uit de gemeente Amsterdam, zijn door den Rijksdienst voor de Werkver ruiming tewerkgesteld en gehuisvest in het Rijkswerkverruimingskamp „Het Wijde Gat" te Staphorst. Betrokkenen zijn voor het mee- rendeel stokers geweest op de Holland—In- diëbooten. De Chineesche arbeiders werken in accoord op een grondloon van 30 cent per uur, overeenkomende met de verdiensten van f15.-— per week bij normale prestatie. Van het verdiende loon wordt f5.per week in gehouden en opgespaard. Het Saldo, dat zoodoende voor deze arbei ders ontstaat, zal hen t.z.t. in staat stellen aldus „De Arbeidsmarkt", om bij terugkeer van normale wereld verhoudingen te repa- triëeren of eventueel hier te lande een an dere broodwinning aan te vatten. der beroemdste en volmaakste behoort, dat hij schilderde al gaf het den kleingeesti- .gen tijdgenooten volop gelegenheid hun ja- toersche en hatelijke aanvallen op hem te spuien. Zij beweerden o.m., dat het portret hèt beste bewijs was van Rembrandts ilei- ging tot een losbandig leven Alle portretten die Rembrandt van zijn vrouw schilderde ademde een zachte veree- rondo atmosfeer en vertellen van het groote geluk van een kunstenaarsleven, dit op het toppunt van den roem een heerlijk einde in de liefde vond. De eenige hinderpaal in die geluksroes was het onvermogen van beiden om met geld om te gaan. Rembrandt verdiende voor de verhoudingen van zijn tijd vorstelijk en vorstelijk verstond hij de kunst zijn geld uit te geven. Daardoor geraakte hij al tij dens Snskia's leven nu en dan in financieele moeilijkheden. Nieuwe groote opdrachten vulden hot tekort evenwel dan weer aan. Drie kinderen werden hem terstond na de geboorte weer ontnomen: een vierde, een jongen, dien zij Titüs noemden, bleef in levert. Saskia evenwel, begon na diens ge boorte te sukkelen; baar iocstand vererger de zichtbaar en zij stierf in 1642. precies 30 jaar oud. Ten tijde van haar dood had de openbare tentoonstelling plaats van het beroemde schilderij van den meester, de onvergankelij ke en onnavoiehare „Nachtwacht" Saskia's dood verscheurde hem innerlijk: hij vereenzaamde. De zorgen van don dag sldegeii hom neer: hij werd weinig kioseu- rig in de keuze zijner vrienden, hij werd ..bohémien" en met tegenzin werkte hij af en toe. De grootste schilder van alle tijden ■stond voor een volledige ineenstorting. Hendrikje Stoffels. Het lot erbarmde zich over hem in de fi guur van de boerendochter Hendrikje Stof- VORMING VAN WESTELIJK FRONT. - BEROEP OP DE VAK- VEREENIGINGEN. New York, 11' Juli (D.N.B,) United Press meldt uit betrouwbare bron te Londen, dat Stalin gisteren bij zijn onderhoud met den Britschen ambassadeur, Cripps, de spoedi ge vorming van een westelijk front door de Engelschen heeft geêischt. Beroep op Engelsche vakvereeni- gingen. Volgens een bericht van Aftonbladet uit Londen heeft de sovjet-ambassadeur te Lon den, Maisky, den voorzitter varl het Trade Unions' Congress een telegram gezonden, waarin hij een beroep doet op de Britsche vakvereenigingsbeweging en den wcnsch uit dat zij zal zorgen dat de Sovjet-Unie „de grootste hulp in den koristen tijd" krijgt. De Zweedsche correspondent merkt hier omtrent op, dat het nauwelijks mogelijk is op den duur het vraagstuk van den militai ren en industrieelen steun aan den Sovjet- Unie te scheiden van de politieke ondersteu ning. Het Amerikaansche inlichtingenbureau Donovan leider. WASHINGTON, 11 Juli (D.N.B.). Het Witte Huis heeft officieel de reeds aange kondigde benoeming van kolonel Donovan tot leider van het pas opgerichte „inlich tingenbureau" bekendgemaakt. Als zijn taak wordt genoemd inlichtingen van verschillen de rcgeeringsinstanties te vergaren, voor zoover zij betrekking hebben op de Ameri kaansche veiligheid en deze gegevens te ont leden. Het communiqué wijst uitdrukkelijk op de omstandigheid, dat Donovans werk zaamheden los staan van die van den gene ra Ion staf, de federale politie en andere mi nisteries en instanties. 'Amerikanen leggen zekere in stallatiesaan. NEW YORK, 11 Juli (D.N.B.Volgens een Associated Press bericht uit Londen heeft het Britsche foreign office bevestigd, dat een aantal Amerikaansche technici en arbeiders op het oogenblik bezig is met den aanleg van zekere installaties in Noord Ierland. Senator Wheeler heeft in dit verband te Washington verklaard, dat er reeds zen dingen materiaal voor den aanleg van stëun piintcn voor de Amerikaansche vloot in Noord-ierland en Schotland onderweg zijn. Hij wist echter niet of er reeds een begin was gemaakt met deze werkzaamheden. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS DUITSCHLAND EN FRANKRIJK. Blijkens een mededeeling in „De Arbeids markt" zijn sedert 20 Juni 1940 door tus- schenkomst van de Openbare Arbeidsbemid deling in Duitschland geplaatst 140.090 Ne dcrlandsche arbeiders, van wie 48.719 grens arbeiders en 91.371 niet-grensarbeiders. Om verschillende redenen keerden tot en met 31 Mei 1.1. bijna 23.000 arbeiders uit Duitschland terug. Sedert 28 December 1940 werden in Frankrijk totaal 20.773 Nederlandsche arbei ders geplaatst. fels; een kennismaking die voor den mensch Rembrandt bevrijdend en verheffend zou worden. Zeker was zij van gansch anderen aard dan Saskia. Misschien was zij gemoe delijker. eenvoudiger ook. Maar zij begreep zijn innerlijke en uiterlijke nood. Bijna 13 jaar woonde zij bij hem. was zijn model, zijn geliefde, zijn moeder, zijn huishoudster, zijn kameraad zij was alles voor hem. De wereld rond hen sprak er schande van, schande van Hendrikje, schande van Rem brandt. Hendrikje nam het kind van Saskia als een eigen kind aan, won zijn geheele hart en zocht ook den vader terug te winnen voor de kunst. Zij beiden droegen do kerke lijke en maatschappelijke verbahnlng held haftig. Zij streden schouder aan schouder, jaar in. iaar uit. een strijd tegen de gansche wereld. Rembrandt werkte dien tijd koorts achtig. Hendrikje spaarde, waar zij slechts kon. De huishouding werd beperkt tot het noodzakelijkste van het verdiende geld werd zoo weinig mogelijk uitgegeven. Des ondanks bleek de „krach" onvermijdelijk. In 1656 werd de meester failliet verklaard. En wcor was het Hendrlkie. die moedig een eigen kunstzaak opende. Maar de vele zor gen waren ook voor haar te veel. Zij stierf korten tijd daarna. Haar dood was de zwaarste slag. dien Rembrandt. ooit trof. Hij bezat niet eens moer de middelen om zich het meest benoodigde materiaal aan te schaffen. Eenzaam ging hij, ais een ver doolden door de straten. Hij stierf (op 4 Oc- tober 1669) in de grootste armoede. Zijn na latenschap bestond uit dertien gulden, een schilderskiel en een aantal in die dagen on verkoopbare stukkent Dankbetuiging A. DE JONGH en M. DE JONGH—Kolle betuigen langs dezen weg hun hartelijkén dank voor de vele belangstelling voor en bij hun Huwelijk ondervonden. Schagen .12 Juli 1941. Te koop: een zelfbinder G. A. v. TEULINGEN, Molen vaart 122, Anna Paulowna. Aan komen loopen: een big, bij S. v. d. WAL, Weere, Win kel. Te koop: Een versche stuit gnPMP^T bij C. BAKKER, 234, Koedijk. De Joodscbe propaganda van het Kremlin Sovjetgruweldaden den Duitschers in de schoenen geschoven. Berlijn, 11 Juli (D.N.B.): De in het weermachtsbericht van vandaag gepubliceerde resultaten van den omsinge lingsslag van Biolystok en Minsk geven de Berliner Boersenzeitung aanleiding zich be zig te houden met de JoodschRussische pro paganda, die, naar het blad schrijft, thans voor de pijnlijke taak staat de niet te ver bergen catastrophe van de bolsjewistische grenslegers op de een of andere wijze te ver doezelen. Om dit doel te bereiken, bedienen, zoo schrijft de Berliner Boersenzeitung, de Joden in het Kremlin zich van een in zijn primitieve doldriestheid waargalooze truck. Allereerst laten zij door militairen bewerin gen opstellen, die reeds van veraf zichtbaar liet stempel van dert leugen op het voorhoofd dragen en wel zoo, dat alleen de zwakzinnig ste bolsjewistische radioluisteraar of dag bladlezer dit gelooft. Even dom is, zoo schrijft het blad verder, de tweede sowjet truck, ora eenvoudig de door talrijke emigranten be vestigde Duitsche verklaringen over de hol* jewistisclie gruweldaden over te nemen en ze den Duitschers in de schoenen te schili- ven. Met een dergelijk verdraaien van de waarheid trachtten de bolsjewisten de aan dacht van de eigen feiten op de slagvelden van Finland tot Bessarabië af te leiden. Door hun Engelsche vrienden worden zij gesteund, doordat men te Londen beweert, dat de be knoptheid van de- Duitsche berichten over de resultaten der laatste dagen van den veldtocht in het Oosten wijzen op Duitsche mislukkingen. Deze conclusie hebben de En gelschen in periodes van strijd, waarbij zij zelf betrokken waren, eveneens herhaalde lijk getrokken, n.1. bij Narvik, tijdens den veldtocht in het Westen en op Kreta. De ontgoocheling, die op deze periodes is ge komen, zullen zij binnenkort nog eens gron dig opnieuw beleven. LEEUWARDEN, 11 Juli. Veemarkt. 84 Stieren, 520 vette koeien, 369 melk- en kalfkoeien f 175—430. 98 pinken f125320, 156 graskalveren f 60160, 171 weideschapen. 146 lammeren f IS36, 40 vet te varkens. 30 loopers en drachtige varkens; loopers f 25—64, drachtige varkens f 80 200. 392 kleine biggen f 12—21, 110 bokken en geiten, totaal aanvoer 2319 stuks. Over zicht: Melk- en kalfkoeien en pinken aan voer matig, handel kalm. prijshoudende Graskalveren aanvoer tamelijk, handel kalm, prijshoudend. Drachtige varkens aan voer kort. handel stug, prijzen minder. Loo pers aanvoer kort. prijshoudend. Biggen aanvoer kort. handel kalm. minder. Lam- De N.V.C. nam deze week 500 koeien, 200 meren aanvoer zeer kort. handel stil, duur, nuchtere kalveren, 78 varkens en enkele schapen over. Eierhandel. Kipcieren: aangevoerd 12.000 Kg., prijs 58.1 ct. per stuk, handels- p?ijs f 1.05—1.07 per Kg. Eendeieren: aan gevoerd 50 Kg., prijs 71/?8 ct. per stuk. Pluimvee. Slachthanen f 1.502.75, slachtkippcn f 1.503. jonge hanen f 1.25— 2.50. jonge duiven f 0.25. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus f 0.87. idem 40 plus f 1.12. Goudsche kaas 20 plus f 0.87. idem 40 plus f 1.12, Broodkaas 40 plus f 1.12, Leidsche kaas 20 plus g 1.08 per Kg. ALKMAAR. 11 Juli. Aardbeien f 87.50 per 100 Kg., aalhessen; f 26.per 100 doos. andijvie f 1.5011 per 100 Kg., bloemkool T f S11. idem II f 3.SO— 7 per 100 stuks, doperwten f 18.druiven! f 1.06 per 100 ICg.. kropsla f 1.20—'7.20 per 100 stuks, komkommers f 4.8012 per 100 stuks, peterselie f 5.207 pt 100 hos. per ziken f 8—18 per 100 stilks. postelein f 0.15 0.48 per hak Ie. pëulen f 18.— per 100 Kg., rabarber f 11.20—16 ner 100 Kg., roode koot f 11.60—12.20 per 100 Kg., selderie f 5.60— 8 per 100 hos. spinazie f 0.16—0.47 per 16 p. bak. snijboonon f 1830. dubbele spercie- boonen f 3136 per 100 Kg., tuinboonen' f 10.per 100 Kg., tomaten f 28.ner 100 Kg., uien f fi.20—17.10 per 100 bos, worte len f 7.20—9 per 100 bos. WARMENHTTTZEN. 11 Juli. 'i Aanvoer: 38.000 Kf. aardappelen: Schot-i sche muizen f 7.50. BROEK OP T ANOENDT.TK. 12 Juli. Aanvoer: 440 000 Kg. aardanneipn. Schot-4 sche muizen f 7.50. kleine f 2.50. 67 Kg, snerciehoonen f 30 20—30.00. 700 Kg. rahar- ber f 13.10. 5100 Kg. roode kool f 10.50— 11.10. 1100 hos wortelen f 9.17500 Kg. tomaten: A. R. C en CC f 28.—. NOORDSCHARWOUDE. 12 Juli. Aanvoer: 357100 Kg. aardappelen: Schot-» sche muizen f 7.50. kleine f 2.50. 7 Kg. sneiv cieboonen f 33.—, 30 Kg .tuinboonen f 7.—, GEWIJZIGDE PREDIKBEURT. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhohi, geen dienst.

Schager Courant | 1941 | | pagina 7