Zangers in koolland Maandag 14 Juli 1941 Tweede blad DE MONOPOLIEHEFFING OP TUIN BOUWPRODUCTEN. De monopolieheffing op naar Duitschland geexporteerde tuinbouwproducten is met ingang van 8 Juli j.1. verlaagd voor toma ten van f 25.20 tot f 16.90 per 100 Kg-, voor bonken van tomaten is zij vastgesteld op f 19.40. Voor peulen en doperwten is de hef fing na dien datum f 5.30 geworden (was f 11.30), voor bloemkool f 4.50 (was f 6. per 100 stuks. De heffing op peulen is be paald op f 6.per 100 Kg. POOT AARD APELEN. Met ingang van 8 Juli werd volgens De Tuinderij het rooien van vroege aardappe len, geteeld op tuinbouwteeltvergunning met opdiruk „Pootaardappelbedrijf" en ge keurd door de N.A.K., toegestaan. Alleen de maat 50 m.m. en op (vierkantsmaat) mag ter veiling worden aangevoerd; de maat beneden de 50 m.m. moet op het bedrijf worden opgeslagen als pootgoed.- In kringen van de pootaardappelverbou- wers is men zeer benieuwd naar de prijzen, welke voor deze pootaardappelen zullen worden vastgesteld. Er is. reeds van ver schillende zijden bij de bevoegde instanties op het spoedig bekend maken van deze prijzen aangedrongen, omdat men gaarne wii weten, waar men aan toe is. In som mige vergaderingen werd er wel eens over gesproken, dat wanneer de prijs niet vol doende zou zijn en de consumptie-aardap pelen een beteren prijs zouden opbrengen, rekening houdende met de extra zorgen, welke het bewaren van het pootgoed met zich brengt, de poters voor consumptie zouden worden geveild. Dit zal, nu bepaald is. dat die beneden 50 m.m. metende poot- aardappelen op de bedrijven moeten wor den opgeslagen voor pootgoed, niet mogelijk zijn. DE VER E ENIG ING VAN GEMEENTEN. Hot was wel te verwachten, dat, na het bezoek van den Secretaris-Generaal van Binnenlandsche Zaken aan Langendijk, de vereeniging niet lang op zich zou laten wachten. Achteraf vernemen we nu, dat het nog een punt van overweging heeft uit gemaakt, om, wat door Broek op Langen dijk als denkbeeld was opgeworpen, zes ge meenten tot één gemeente te vereenigen, nl. de 4 Langnedijker gemeenten en S. Pan- cras en Koedijk. De bezwaren daartegen geopperd, waren echter van zoodanigen aard, dat men daar in Den Haag ook niets .voor heeft gevoeld. Broek op Langendij'k zal nu, al is dit vliegertje niet opgegaan, toch wel tevreden zijn, nu hun burgemeester de burgemeester van Lange(n)dijk wordt en bovendien ook nog de Broeker gemeente ontvanger in die functie in de nieuwe ge meente optreedt. OMZETBELASTING AARDAPPELEN. Als resultaat van de bemoeiingen van het C.B. uit de tuinbouwveilingen is de re- gelin met betrekking tot den verkoop van aardappelen doord e veilingen aan de Ye- bena. waarbij zij met vrijstelling van de om zetbelasting mochten worden verhandeld en de Vebena gerechtigd was, op de fac- tuurprijzen 1 pet. te korten, in zooverre ge wijzigd, dat de Vebena aan de telers niet meer 1 pet, in mindering brengt, terwijl de telers anderzijds de omzetbelasting ook niet aan den fiscus behoeven te betalen. De aan voerders krijge dus voortaan het volle be drag uitbetaald. Deze regeling is 1 Juli in gegaan. Is na 1 Juli nog 1 pet. door de Ve bena in mindering gebracht, dan zal dit aan de veilingen worden terugbetaald. Geen overdracht van de gasfabriek aan ALKMAAR We vernemen, dat in een vergadering vu de oollegee van B. en W. van de Lan- oendijker gemeenten besloten is, de gasfa briek niet aan Alkmaar te verkoopen op de voorwaarden, zooals die in bet aanbod van overname werden gesteld. ROOIDATA POOTAARDAPPELEN. Het Bestuur van de N.A.K. heeft de rooi- data bekend gemaakt van de goedgekeurde pootaardappels. De data loopen van 23 Juli "tot 23 Sept. Voor hen, die voor 1 Aug. poot- aardappelen rooien, is een rooi vergunning noodig. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale heeft de N.A.K. gemachtigd die vergun ningen af te geven. EXTRA BROODRANTSOEN VOOR TUINDERS. Verschillende distributiekantoren zijn er, naar het Centraal Bureau der Veilingen ter oore was gekomen, toe overgegaan aan ver schillende tuinders niet langer een extra broodrantsoen op basis van 100 pet., bene vens klei nere ex tra-rantsoenen vet en vleesch doch minder extra rantsoen te geven b.v. 50 pet. Deze meening wordt gegrond op de veronderstelling; dat geen zwaren ar beid meer wordt verricht of dat niet die ar beid wordt verricht, welke door het Cen traal Distributiekantoor als voorbeeld van zwaren arbeid was gegeven, zooals grond werk, mestkruien, sjouwwerk. Het C.B. heeft nu aan het Centr. Distributiekantoor gevraagd een nadere kenschetsing te geven van het btytrip zwaren arbeid en in een circulaire aan de plaatselijke distributie- diensten mee te deelen dat de regeling van het verstrekken van 100 pet, brood aan de tuinders van kracht blijft tot 15 October a.s. VERGADERING VAN DEN VIERBOND. Dezer dagen vergaderde de Vierbond in paviljoen „Kimheim" te Alkmaar. Deze ver gadering werd bijgewoond door vertegen woordigers der vier aangesloten veilingen van de vereeniging „De Koophandel." De leiding berustte in handen vn den hr. J. Kliffen voorz. van den Noordermarkt- bond, op uitnoodiging van welke vereeniging de vergadering werd gehouden. Na opening der vergadering en vaststel ling der notulen werd de boeteregeling be- Koren uit de omgeving uitmuntend op dreef UITSTEKEND GESLAAGDE ZANGERSDAG VAN DEN BOND VAN ZANGKOREN IN NOORDHOLLAND. Te Noordscharwoude werd Zondagmiddag de jaarlijksche zangersdag van den Bond van Zangkoren in Noordholland gehouden op het terrein achter de O, L. School. Er bestond voor dezen zangersdag zeer veel belangstelling. Er was een groot aan tal zangers en zangeressen gekomen, ter wijl het aantal betalende bezoekers ook aan zienlijk was, dank zij het mooie weer. Aan vankelijk dreigde de lucht een weinig, er vielen een paar druppeltjes regen, maar, zooals wij den laatsten tiju, zeer tot spijt van de tuinbouwers, gewend zijn, de bui ging bij de kantjes langs, zoodat spoedig het'zonne tje weer vroolijk scheen. Het was op het con coursterrein werkelijk heerlijk. Het was niét al te warm, zoodat de aanwezigen zeer zeker een mooien middag hebben gehad. Ofüoieele opening. De burgemeester van Noordscharwoude, Jhr. A. L. van Spengler, heeft het feest of ficieel geopend. Spr. zeide. gaarne aan het verzoek hiertoe gevolg te hebben gegeven. Hij maakte het bestuur van den bond een oprecht compliment, dat niettegenstaande de vele teleurstellingen, deze zamgersdag toch kan doorgaan. Spr. herinnerde er aan, dat deze zangersdag eerst in de Parkzaal Hoorn zou worden gehouden, hetgeen op 't laatste nippertje niet door kon gaan. Ook op den 29en Juni kon het feest niet door gaan, doch gisteren kon het wel doorgaan. Spr. bracht het bestuur hulde voor. zijn werkzaamheden, waardoor het. uitstel geen afstel is geworden. Spr. herinnerde aan het zangconcours van 1933 en hoopte, dat de herinnering aan den thans gehouden zan gersdag nog langen tijd moge voortbestaan. Het gemeentebestuur had gaarne op andere wijze mede willen werken, om het hier zoo aangenaam mogelijk te maken, maar een offïcieele ontvangst ten raad-huize is nu niet mogeijk. Mogen wij spoedig in vrede en betere omstandigheden uw zuivere zang aanhooren. Thans kunnen wij eenige uren onze aandacht op andere dingen concen- treeren dan op de omstandigheden. Spr. constateerde, dat de oprichting van den bond van zangkoren, die als punt 1 in het reglement vermeld, dat met eigen krach ten moet worden gewerkt, de instemming heetf van zangers en zangeressen. De bur gemeester wees er op. dat men thans in een gemeente is, waar de kunst op velerlei ge bied wordt gediend, herinnerende aan het succes van de r. k. zangvereen. St. Cae- cilia op het verleden week te Lisse gehou den concours. U bent hier in het dorado van den zang, aldus spr. Vervolgens wijdde - spr. eenige woorden aan de vereenigingen, die aan den zangersdag meewerken, op 1 na alle leden van den Bond zijn aanwezig. Het speet spr. dat Varia van Warmenlhui- zen, de vereen, van den Bondsvoorzitter door omstandigheden niet kan meezingen. Ten aanzien van „Crescendo", de plaatse lijke vereeniging. sprak de burgemeester den wénscli uit. dat deze spoedig haar 50- jarig bestaan door een concours zal kunnen herdenken, waartoe zij nu al drie jaar te vergeefs gestreefd heeft.' De bondsvoorzitter, de heer P. J. Mink, van Warmenhuizen. heeft den burgemees ter hartelijk bedankt voor zijn rede en voor de ondervonden medewerking. Alle teleurstelling zetten wij terzijde, zeide de voorz., het doet ons veel genoegen, dat er zoo'n flinke opkomst der zangvereenigin- gen is Het door spr. op de alg. verg. gespro kene, dat de 'belangstelling voor den koor zang toenemende is. wordt bewaarheid! de vereenigingen tellen meer leden. De heer Mink deelde mede, dat niet alle vereenigingen met tastbare bewijzen van hun prestaties zullen kunnen worden be dacht. Dit zal alleen mogelijk zijn voor de koren, die de meeste punten halen in hun afdeeling. De overigen zullen zich met een schriftelijke bekroning moeten vergenoegen. Hierna wordt een aanvang gemaakt met het concours. Achtereenvolgens traden de zeventien deelnemende vereenigingen op, waarvan twee in de vrije afdeeling, welke dus niet voor een prijs in aanmerking wensebten te komen. Over het algemeen werd heel goed gezon gen, hetgeen de voorzitter van de jury, de heer L. C. Keereweer, mede namens zijn collega, den heer G. H. Boedijn, aan het einde van het concours bevestigde. Spr. verheugde zich er over, dat de vereenigin- sen er zoo den moed in houden Hij hoopte dat de belangstelling voor de zang weer moge opleven. Ook de bondsvoorzitter heeft nog het woord gevoerd, waarbij hij de prestaties van de lcoren roemde en allen dank betuig de. die aan het welslagen en aan de vele voorbereidingen hebben meegewerkt. Spr. legde nog den nadruk op dé groote cultu- reele waarde van den zang en wekte op. lid te worden van de zangvereenigingen en aan te sluiten bij den bond. Hierna werden de uitslagen van dit uit stekend geslaagde concours bekend ge maakt. Hierbij dient ©enigszins rekening te wor den gehouden met de omstandigheid, dat een viertal koren uit Westfriesland een aantal leden had moeten missen wegens een in die streek gehouden gymnastiek tournooi. Dé volgende prijzen werden toegekend: Derde afd. gemengde koren B onbe- kroond: 1. Zanglust, Medem'blik, le prijs 204 p.; Tot ons Plezier, Bobeldijk, 2e prijs, 177 pt. Derde afd. Gemengde Koren A: Zang en Vriendschap, Venhuizen, 2e prijs 184 pt.; Zanglust, Hauwert, le prijs 200" pt. Tweede afdeeling gemengde koren: Tha- lia, Hoogkarspel, 2e prijs 192 pnt.: Qns Ge noegen, Heerhugowaard, le prijs 236 p.; Eerste afdeeling gemengde koren: Nie- dorps Gemengd Koor,te Nieuwe Niedorp, 2e prijs 192 pt. Eerste afdeeling Dames-koren: Onderafd. Sohager Orkestvereeniging, Schagen, le pr. 214 pt. Afd. Uitmuntendheid Gemengde Koren, Zanglust,'Sint Pancras; le prijs 256 pt.; Schoorls Gemengd Kooi" te Schoorl, le prijs 266 pt.; met lof der jury voor het vrije nummer: Crescendo, Noordscharwuode. le prijs, 274 pnt., met lof der. jury voor beide nummers. Eererafdeeïing Gemengde Koren: TAVE- NU, Andijk West le prijs 200 pnt,; Koor- vereeniging Bergen, le prijs 260 pnt., met lof der jury voor het vrije nummer; Ge mengd Koor, Zuidsoharwoude, le prijs 236 punten. sproken, welke getroffen moet worden bij afkeuring van een partij. Men besloot, dat, aan alle vier veilingen, bij een afwijking van 10 pet. en meer de handelaar de helft van de boete ontvangt en bovendien het recht heeft, de partij niet te aanvaarden. Ook het vraagstuk van het afleveren van te weinig gewicht werd besproken. Er is, naar de voorzitter mededeelde, door de ex porteurs nogal geklaagd dat er dezen winter wagons met bewaarkool naar Duitschland zijn verzonden, waarbij bij aankomst ge wichtstekorten werden geconstateerd. Verschiedene heeren voerden hierover het woord. De heer K. Moleanar, Warmenhuizen, zei de, dat men bij zijn veiling daarover geen klachten heeft gehad. Daar is in het verle den #een strenge boeteregeling doorgevoerd. Dé heer S. de Boer Kz., Broek op Langen dijk, was het er mee eens, dat tegen het af leveren van onderwicht streng moest wor den opgetreden. Er komen dan geen klach ten. De boeteregeling, welke voor alle vier vei lingen zal gelden, bepaalt, dat bij onder wicht de aanvoerder een boete krijgt in de zen vorm, dat het dubbele gewichtstekort wordt afgetrokken. Bij herhaling wordt de boete vredubbeld. Voor zomer- en herfstkool zal deze regeling niet gelden. Vervolgens kwam het verstrekken van onjuiste gegevens voor de inventarisatie van stapelproducten ter sprake. Men besloot na breedvoerige gedachten- wisseling afwijkingen in de inventarisatie- gegevens, die een bepaald percentage te bo ven gaan, te beboeten. Na afloop van het wintel-seizoen zal, aan de hand van de weers gesteldheid, welke van zooveel invloed is op het afval, dit percentage worden vastgesteld. Ook zal men deze zaak bij de Prov. Com missie uit de Veilingen aanhangig maken, opdat een provinciale regeling worde ver kregen. Het afleveren van de andijvie werd hier na besproken. Na eenige opmerkingen be sloot men, de telers er nogmaals op te wij zen, dat de andijvie behoorlijk moet worden aangevoerd. In de rondvraag in fox-meer de de heer II. P. de Wijs, van Obdam naar den prijs van de goedgekeurde pootaardappelen. Het wordt nu dringend tijd, dat deze prijzen bekend worden gemaakt. De voorzitter deelde mede, dat er bij de betr. instanties wordt aangedrongen, de re geling voor de poters zoo spoedig mogelijk te publiceeren. Ook ten aanzien van de consumptie-aardappelpiijzen is door de Prov. Commissie aangedrongen om met in gang van 7 Juli de prijzen niet te verlagen, daar de huidige prijzen niet loonend zijn. Het is gebleken, dat de vertegenwoordigers van den tuinbouw uit het gelxeele land het daarmee eens waren. Op voorstel van den heer K. Molenaar. Warmenhuizen, besloot men een brief te verzenden aan Ged. Staten over de wateraf voer van het Geestmerambacht, dat zijn machine bemaling binnenkort zal verliezen. Bij een systeem van natuurlijke loozing ver wacht de beer Molenaar rampen. De heer Kramer (Koophandel) deelde me de, dat de VBNA in plaats van na 10 dagen nu na 5 dagen de aardappelen zal betalen, hetgeen de voorzitter toejuichte. Heirna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK NIEUWE MAXIMUMPRIJZEN. De nieuwe maximumprijzen voor export naar Duitschland zijn meti ngang van Dins dag 15 Juli als volgt: Tomaten, A tot en met CC f 25 per 100 leg., tomaten bonken f 15 per 100 leg'.; spits kool f 6; peulen f 16; doi-perwten (rijs- en krombek) f 16; tuinboonen f 8 per 100 kg. Stokboonen f 26; stamboonen, witte zon der draad f 26; witte met draad f 23 en bon te f 22 per 100 kg. Augurken D f 8 en E f 5 per 100 kg. Komkommers, (groene, gele en witte) AA boven 85 kg. f. 13.50 A van 70—85 kg. f 11 B van 6070 kg. f 8.50 en C. van 5060 kg. f 5.50 per 100 stules. Bloemkool I meer dan 22 c.m. middellijn over den kop gemeten f 11, II van 1822 c.m. f 8 per 100 stuks.. Bospeen boven 10 mm. doorsnede en 0.6 kg. gebroken peen per bos f 8 per 100 kg. Als nieuw product komt ook op de lijst voor peen zonder lof, A 2050 gram f 12 en B 51200 gram f 10 per 100 kg. Deze prijzen gelden ook als maximumprij zen voor het binnenland. Bij voldoenden aanvoer zullen de navol gende percentages moeten worden geëx porteerd: tomaten en komkommers 80%, tuinboonen 75%, peen en spitskool 65%, erw ten, peulen en bloemkool 55%, stok en stam boonen 50% en Augurken 70%. Ten aanzien van de Bonken van tomaten is vastgesteld, dat Avanneer deze niet door het binnenland worden afgenomen, men zich daarover met het Tuinbouw Export Bureau in verbinding dient te stellen, in hoeverre deze event. voor export kunnen worden afgenomen. Van peen zonder lof is de sorteering A gelijk aan hetgeen voorheen als waschpeen werd geveild. Het gewicht is thans vastge steld op 2050 garm per stuk. De sortee ring B van 51200 gram is gelijk aan het geen voorheen als breekpeen A werd ge veild. Alle peen (sorteering A zoowel als B) moet schoon gewasschen zijn, terwijl geen gebarsten, certakte of houterige exem plaren mogen voorkomen. Onder bonte stamboonen vallen alle stamboonen met andere dan witte zaden bv. Wagenaars en Bonte. Ilinriehs Riezen. De binnenlandsche maximumprijzen zijn voor komkommers stek f 10 Voor Aardbeien met dop f 35, roode en witte bessen f 22.50, zwarte bessen f 42 frambozen (consumptie) f 50 en kersen f 40 per 100 kg. AfAvijkende kwaliteit 20% lager. Terwijl de opmarsch der Duitsche troepen In het Oosten onweerstaanbaar voortgaat, zorgen speciale afdeelingen der weermacht voor het onderzoekingswerk der gehuchten, die van verscholen Sovjets gezuiverd worden (Schetl-Holland) LANGENDIJK GEEN OMZETBELASTING MEER VOOR AARDAPPELEN. Met ingang van 1 Juli j.1. zal de V.B.N.A. niet meer 1% van de veilingnota mogen aftrekken wegens niet te betalen omzetbe lasting. Men ging daarbij voordien van het stand punt uit, dat de omzetbelasting Avas inbe grepen in den veilingprijs, zoodat, toen de aardappelen buiten de omzetbelasting vie len, de V.B.N.A. 1% meende te mogen af trekken. Het Centr. Bureau v. d. Veilingen is daar tegen in beroep gegaan, met het gevolg, dat thans geen aftrek meer is toegestaan, ,Voor het Centr. Bureau een mooi succes. ROODE EN WITTE BESSEN ALLEEN VOOR BINNENLANDSCHE MARKT. Roode en witte bessen mogen, blijkens een circulaire van de Ned. Groenten en Fruit- Centrale alleen voor binnenlandsche markt worden verkocht. Onder de binnenlandsche markt wordt m dit verband verstaan de aankoop ten dien ste Aran de A'ersche consumptie en de sap- en wijnfabricatie in Nederland. Aan de sap- en wijnfabrikanten mag slechts geleverd wprden voor zoo\rer zij ont heffing tot verwerking en toewijzing tot aan koop van de Centrale hebben ontvangen. Zoodra de bessen voor deze doeleinden tot den prijs van f 0.-15 per Kg. niet meer wor den afgenomen, moet aan de jam- en pulp industrie worden afgeleverd, volgens de aan wijzingen der Centrales of die van de op de veilingen aangestelde fabrikanten leiders. GEEN AFLEVERING VAN ZWARTE BESSEN ZONDER TOESTEMMING. De veilingen hebben bericht ontvangen, dat dagelijks telefonisch opgave moet wor den gedaan van den aanvoer van zwarte bessen. De Centrale zal dan bericht doen, aan welke fabrieken de partijen kunnen, worden afgezonden. Zonder de voorkennis van de Ned. Groenten- en Fruit Centrale mogen aan niemand zwarte bessen worden afgeleverd. NOORDSCHARWOUDE. DAT HAD ERGER KUNNEN ZIJN. Dr. S. uit Alkmaar, die een spiksplinter nieuwe Norton motorfiets bei-eed, is Vrijdag middag op den nieuwe weg, tengevolge van een kleine onachtzaamheid van het goede pad geraakt. Hij reed over het langs den weg liggende smalspoor en kwam te vallen. Gelukkig reed hij niet hard, zoodat de bui teling geen al te ernstige gevolgen oplever de. De motorfiets werd beschadigd en dr. S. liep eenige lichte verwondingen op. Dat had ex^ger kunnen zijn. GEVAARLIJKE MUGGENJACHT. ,De heer v. d. A. alhier heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag 'n gevaarlijke ex peditie verricht. Hij heeft, ter verdrijving van een aantal lastige muggen in de slaap kamer van zijn kinderen een sigaret ge rookt, maar daarbij zeker een weinig vuur gemorst op eep der ledikanten, want' eeni- gen tijd later bemerktei een der kinderen, dat het boddegned begon te bx-anden. Geluk kig slaagde men er in, het braiidjp spoedig te blusschen. OUDKARSPEL ONGEVAL IN HET ZWEMBAD. Vrijdagmiddag heeft bij een stoeipartij in het zwembad van „Eigen Kracht" de heer G. K. uit Zuidscharwoude den 20-jarigen G. B. uit Nooi-dscharAvoude per ongeluk een trap tegen het hoofd gegeven, waardoor de ze een zoodanige verwonding in zijn oor op liep. dat dr. Wilmink, die de eerste genees kundige hulp verleende, overbrenging naar bet ziekenhuis te Alkmaar noodzakelijk achtte. HARENKARSPEL DIRKSHORN Onfortuinlijke Zondagsreizigers Droef avontuur van Wouter en zijn Zusje. Gisteren zou de jongeheer Wouter Sloter- dijk v. den Lagen- of Oudendijk te Schagen met zijn 3 zusjes en broertje een dagje uit toeren gaan met als einddoel Schoorl. Voor dit reisje had hij het paard en dres- seei-kar van zijn baas ter beschikking ge kregen. Tot aan de brug van Pijper ging alles goed. Doch op de brug werd 't paard schichtig. Dit euvel komt trouwens heel vaak op deze brug voor. Wouter sprong pardoes uit de kar en greep het paard bij den bek en leidde zoo rossinant en vehikel over den brug. Daarna liet hij het paard los en Avilde toen weer bij zijn zusjes en broertje in de kar plaats nemen. Doordat het paard zenuAvachtig was ge worden en tevens bemerkte dat de voerman met nog geen vaste hand de teugels regeer de sloeg het dier op hol. Door de onver- wachtsche beweging van het paard kantel de de kar en kwam de fam. Sloterdijk plus de vei-snaperingen, welke voor dezen dag waren meegenomen op den straatAveg te recht. Inmiddels was het paard het dorp ingehold, de kar was weer op twee wielen terecht gekomen, maar men wist tér hoogte van den heer A. Manneveld het zaakje tot stilstand te krijgen. Wonder boven wonder hadden de kin deren geen verwondingen opgeloopen en kwamen er alléén met de schrik af, terwijl het voertuig ook geen noemensAvaardige schade had gekregen. Nadat den kinderen door een medelijden de vrouw uit huize „Het Groene Achter schotje" een versnapering ter kalmeering van de zenuAven was aangeboden en veer schillende omstanders de behulpzame hand hadden geboden, achtte Wouter het raad- zaad om de Schoorlsche duinen later te be zoeken. Wij achten het echter zeer onverantwoor delijk, dat men een paard en wagen, plus nog vier jonge kinderen toevertrouwt aan een koetsier, die nog maar amper de schoolbanken is ontwassen, en den indx-uk maakte het leidsel maar heel slap vast te houden. WINKEL ZWEMMEN. Voor het diploma: 100 M. gekleed zwem men, 100 M. borst- en 100 M. rugzwemmen, slaagden dezer dagen: Henny Bijker, 10 j., - Gré Gi-in 10 j., Annie Keesman, 10 j., Janny Winkel. 9 j.. Rietje Koopmans, 9 j., Nelly Werner 8 j.. Sanny Werner, 10 p., Grietje Verhoef, 12 j., Dieuwerfje Beers, 11 j., Henny Krab, 11 j., Annie van Peenen, 10 j., Marie Ploeger, 10 j., Arie Eriks en Piet. Nes. In de afgeloopen vveek werden 3246 baden genomen, zoodat het totaal sedert de opening op 31 Mei j.1. 9283 bedraagt. Van den dag der opening af werden 110 leerlingen ingeschreven. VOETBAL. Wegens niet opkomen van B.K.C. III ging de alhier te spelen wedstrijd voor de com petitie tegen Winkel IV niet door, zoodat de poldermenschen 2 verliespunten oploopen. WIELERWEDSTRIJDEN. Op het sportterrein alhier zullen groote Avielerwedstx-ijden worden geox-ganiseerd, Avaaraan o.a. Alcmaria en Victrix uit Alk maar zullen deelnemen. NIEUWE NIEDORP. CONCERT FANFARECORPS Fanfarecorps „Excelsior" hield haar twee de avond-concert in de muziektent onder leiding van den heer L. Oly te Bergen. De weersomstandigheden leend®x zich uitste kend voor een dergelijk convert en hoe wel de belangstelling op het terrein niet zoo groot geleek, buiten voor het huis za ten vele inwoners naar het programma dat Excelsior gaf, te luisteren. Het concert bestond voor het grootste ge deelte uit populaire marschen en een wals die goed werden uitgevoerd. HEERHUGOWAARD EEN MOLEN VERDWIJNT. Een molen zonder wieken te Rustenburg wordt thans gesloopt, daar deze in den weg staat voor de uitvoering van de kanalisatie- wei'kzaamheden, waarmede een aanvang is gemaakt. De overige drie molens blijven be houden, althans vo.orloopig. Ze komen ech ter wel buiten gebruik te staan, Avegens de opheffing van de scheiding tusschen de Schermer- en' Raaksmaatsboezem. Den mole naars zal naar we officieus vernamen een wachtgeld woren toegewezen. HOOGWOUD 50 JAAR „NIET KLAPPEN". In de Donderdagavond j.1, gehouden ver gadering van de Kolf- en Biljartsocieteit „Niet Klappen", is besloten eeii kolf wedstrijd ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der vereeniging te houden. SCHAGEN „ONS GODSDIENSTIG LEVEN." Aan de abonné's op het bekende week blad „Ons Godsdienstig Leven", is door den redactie-secretaris Ds. A. van Biemen, Bar- singérhorn, in samenwerking met. de uit geefster, de drukkerij van v.h. De Westfrie- sche Kerkbode, Schagen, bericht verzonden, dat het blad voorloopig niet zal kunnen ver schijnen. Zaterdag j.1. verscheen het blad voden eersten keer niet.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5