Boefjes en boefjesmaat DE NIEUWE DIJKGRAAF hartelijk welkom geheeten Uit Alkmaar Donderdag 17 Juli 1941 Tweede blad Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier DE FINANTIEELE POSITIE KERNGEZOND. In aansluiting op het reeds gisteren gepu bliceerde verslag van de vergadering van het Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier, waarin opgenomen de groote rede van den nieuw benoemden dijk graaf. den heer Mi\ Kamp, kunnen wij me- dedcelen, dat de hoer Best als langst zitting hebbend lid, den dijkgraaf hartelijk welkom heette. Spr. zegde steun der hoofdingelanden toe en herinnerde aan de goede voorbeelden van de voorgangers Wijdcnes Spaans en Kooiman. Geadviseerd wordt de onderwer pen goed voor te bereiden, dat. komt een .vlotte behandeling ten goede. Op prijs stelt spr., dat de dijkgraaf vriendschappelijk wil Samenwerken met andere corporaties. Voorzitter dankt en zegt dat hij reeds voor deze vergadering de zaken goed heeft voor bereid, waaromtrent hij steeds gaarne het oordeel der leden afwacht (Vroolijkheid). De hartelijke woorden van den heer Best stelt hij zeer op prijs. Zooals gewoonlijk leveren de discussies over de reeds gisteren door ons gepubli ceerde onderwerpen weinig op, de meeste punten gaan onder den hamer door. Op een vraag of het niet al te snel gaat, antwoordt de heer Best met een haastig: néén. néén. De heer burgemeester Krooncnburg advi seert tot goedkeuring der rekening. Deze was in volkomen orde. De finantieele posi tie van het Hoogheemraadschap is kernge zond. Het bezit is aanmerkelijk uitgebreid, de wegen zijn prima in orde, met welgevallen kan op het finantieel beheer worden terug gezien. De commissie besluit met een woord van dank aan secretaris en pen ningmeester voor de juiste wijze van voor lichting. Hierna sluiting. De nieuwe dijkgraaf de heer Mr. Kamp tijdens zijn installatierede. Van 1. n. r. de heer Versteeg, w.n. dijkgraaf de heer Mr. Kamp, de heer Boersma, secre taris, de heer H. Koster, Hoogheemraad. (Foto Fred Groot) Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Voor den Economischen Rechter. (Zitting van Woensdag 16 Juli.) Schagen. Zeep met een luchtje. Sehage- naars zondigden zwaar. Het was weer het bekende zaakje, waarin twee achttienjarige jongens uit Schagcn, n.1. S. J. S. en E. lir. de hoofdrollen speelden en een viertal Schagenaren dé bijrollen vervul den. Een vervolg op de zink- en loodaffaire. De jongens hadden in Schagen o.m. huis houdzeep gestolen en wisten dit artikel met mooie praatjes en schijnheilige gezichten netjes van de hand te doen. Als eerste verdachte stond terecht P. J. de Vr. uit Schagcn, die van S. J. S. 125 stuk ken huishoudzeep had gekocht, zonder daar voor de vereisen te bonnen af te geven. De Econ. Hechter Mr. Ubbens meende, dat verd. die het ten laste gelegde erkende toch heel goed had moeten weten, dat zoo'n „snotjongen" die zeep niet zoo maar in zijn bezit had gekregen. Dat moest óf smokkel handel, óf diefstal zijn. Een andere mogelijk heid bestond eenvoudig niet. Nee; dat wist ik niet; antwoordde verd. En wat wilde U doen met al die zeep? vroeg Mr. Ubbens. Ik wou het houden voor eigen gebruik; al dus verklaarde verd. S. J. S. als getuige gehoord, was zéér ti mide en verklaarde de zeep aan verd. te hebben verkocht. De Officier van Justitie, Mr. de Bruevs Tack zcide in z'n requisitoir, dat hij het een zéér ernstig feit vond. Natuurlijk wist verd. drommels goed, dat die zeep van diefstal af komstig was en eischte twee maanden ge vangenisstraf. Ik ben er werkelijk ingcloopen; verdedigde zich deze verd. De Econ. Rechter wilde voor dezen keer nog geen gevangenisstraf opleggen en ver oordeelde verd. tot f 200.— boete, subs. 00 dagen hechtenis. Vervolgens kwam op het matje A. B. uit Schagen, die zonder afgifte van bonnen 50 stuks huishoudzeep van P. J. S. had ge kocht. Ook deze verd. erkende. Wist li eenigszins. hoe die jongens daar aan kwam? was de vraag van mr. Ubbens Hoeft U cr nooit van gehoord, dat deze jon gens het ecnige andere kornuiten in Scha gen „de beest uithing?" Nee. ik kocht de zeep, omdat m'n vrouw- een baby verwachtte. En als nu eens alle vrouwen die een ba by venvachten op een dergelijke manier aan zeep zouden komen? repliceerde de Ec. Rechter. Waar zou dat met de distributie heengaan? De Officier eischte tegen verd. 2 maanden gevangenisstraf. Ik heb S. nog gevraagd: ..Zit dat wel goed"; bij beweerde dat het in orde was, voerde verd. aan. Kom. kom. U als veel oudere had best kun nen begrijpen, dat het niet goed zat, was het oordcel van mr. Ubbens en veroordeelde verd. tot f 100 boete, subs. 30 dagen. Toen kwam het drama van het tweede boefje. E. Br. uit Schagen. Deze had. zonder inname van bons 400 stukken huishoudzeep verkocht aan den los arbeider R. C. te Schagen, waarvoor deze te recht moest staan. Mr. Ubbens vroeg aan verd. of hij had ge weten, dat Br. inbrak en stal. Daar wist ik niks van, antwoordde verd. U hadt moeten weten, dat die jongen niet eerlijk aan die zeep kwuam. Waar is die zeep gebleven? vroeg mr. Ubbens aan verd. Twee Duitschers hebben de zeep gekocht; ik verdiende drie cent per stukje er aan, was verdachte's antwoord. De Officier vond dit een zéér ernstig feit, en requireerde drie maanden gevangenis straf. Verd. voerde ter verdediging aan, dat de jongen hem had gezegd dat hij de zeep uit een faillieten boedel had gekocht. De straf vond hij veel te hoog; hij was maar een ge woon arbeider. De Econ. Rechter, uitspraak doende, vond dit geval ernstiger dan de vorige gevallen, omdat verd. er winst op had gemaakt en veroordeelde hem tot één maand gevange nisstraf. Toen had de oom van Br. zich te verant woorden. Het was de Schagerische winke lier en koopman Arie J., die van zijn neefje 175 stukken huishoudzeep zonder bon had gekocht. Verd. erkende en zeide dat z'n neef bij hem de zeep kwam aanbieden. Juist was er iemand in den winkel, die om zeep vroeg en die zei toen: „koop het maar". Waar kwam die man vandaan?, vroeg .de Officier van Justitie. Dat weet ik niet. het was geen inwoner van Schagen. antwoordde verd. Mr. Ubbens vond het een zéér ernstig feit. het is hier feitelijk een geval van he ling, want u wist hééi goed. dat de jongen er niet eerlijk aan kwam. U kunt me hier niets wijs maken. Verd.: Ik heb nog gevraagd: „Hoe kom ie daaraan??" De Officier, requisitoir nemend, noemde het een schandaal, dat een oom zoo han delde tegenover z'n neef en eischte ook in dit geval een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden. Dat vind ik verschrikkelijk, d'er lcomcn alle dagen menschen om zeep en ik had die zeep veel duurder kunnen verkoopen, maar dat dorst ik niet. Ik ben nog nooit met den Rechter in aanraking geweest, was ver dachte's verdediging. Mr. Ubbens vonnis wijzende veroordeelde verd. tot één maïind gevangenisstraf. En hiermede was deze kwalijk riekende zeepaffaire geëindigd. K o e d ij k. FRAUDUUEUSE SLACHTINGEN. Op 23 Mei had de marchaussee M. R. te Koedijk, te zaïnen met den controleur N. uit Oudkarspel een onderzoek ingesteld in de woning vah>een zekeren KI. W. in Koe dijk. aangezien de politieman vermoedde, dat er aldaar frauduleus werd geslacht. In de woning werd niets gevonden, doch in de schuur ontdekte R. alle sporen, dat er een of meer varkens waren geslacht. De landbouwer W. erkende, dat hij twee varkens geslacht had, bij één slachting was ook verd. H. G„ fcmdarbeider te St. Pan- cx*as betrokken. De Economische Rechter, mr. Ubbens, wees beide verdachten erop, dat het hier een zéér ernstig feit was. De Officier van Justitie, mr. de Brueys Tack, requisitoir nemend, legde eveneens de nadruk op den ernst van het feit, en eisch te tegen elk der verdachten een gevange nisstraf vocy den tijd van drie maanden. Uit onze Omgeving ANNA PAULOWNA HET GROEIENDE „O. V."' EN DE TRAINING. De zweminrichting „O. V." h eeft den laat- sten tijd heel wat nieuwe leden; en verschei dene adspirantleden ingeschreven. Die groei van het ledental werd natuurlijk met vreugde begroet, maar het trainen kwam in gedrang. Dat ging niet zoo velen niet meer. als het moest gesdh;ïeden op tijr- den dat het zwembad voor Rider open is. Het bestuur van het Witte Kruis is de zwemclub echter ter wille geweest en heeft goedgevonden, dat de zwemin richting voor taan des Donderdags tusschena 6 en 8 uur nam. alleen toegankelijk is vc»or leden van O. V., die dan „rustig" kuncten trainen onder leiding van den heer C. M. J. Sinke. Na S uur wordt het zwembad dan weer voor allen opengesteld. HAR ENKARSPEL UITREIKING PERSOONSBEWIJZEN. De eerste oproepingen om tcir gemeente secretarie te Dirkshom te vei schijnen voor het in ontvangst nemen van het Persoons bewijs, zijn verzonden. Maandag 21 Juli a.s. zal met de uitreiking der Persoonsbewijzen een aanvang worden gemaakt. Wil men onaangenaamheden» voorkomen, dan is het zaak, dat een ieder op den aan gegeven tijd ter secretarie verschijnt. Is men door ernstige ziektje verhinderd aan de uitnoodiging gevolg te geven, dan is het noodzakelijk hiervan zcio mogelijk een week van te voren ter gemóeote-secretarie kennis te geven. INLEVERING METALEN. Door den Burgemeester zij» aangewezen voor het in ontvangst nemen van metalen, de heeren J. A. Mailly en P. de Goede, alhier. DIRKSHORN. VERSTEKELINGEN. Toen de heer Haulo Maandagavond met de vrachtauto van J. de Kraker in Dirks- horn aankwam, kwam hij tot de ontdekking twee „verstekelingen" te hebben meegeno men. Twee jongens van 9 en 12 jaar uit Alkmaar hadden kans gezien om zich in de vrachtauto achter de bagage te verbergen en zich al dien tijd schuil gehouden. Direct, stelde hij er de poliit/ie mee in ken nis en de knapen vertelden deze dat z.ij plan hadden om te vluchten. Waarheen wisten zij zelf echter niet. Den gehéelen dag had den zij zoo goed als niets 'gegeten. De Al-k- maarsche politie werd met het avontuur in kennis gesteld.en na het noemen der na men bleek, dat de jongens reeds geen onbe kenden voor de politie waren. Nadat ook de ouders va.n de vlucht hun ner „lievelingen" op de hoogte waren ge steld. adviseerde de vader om ze maar een paar nachten in de ceHe Dirkshorn-op te sluiten. Onze politiemannen dachten er gelukkig anders over. Na ze eerst voorzien te hebben van een paar drkike boterhammen, zonder bon mochten ze later de om geving van het raadhuis eens rustig op nemen en daarna zelfs met. de hengels van onzen nachtwacht 'n poosje visschen, waar na de politicmannen de jongens achter op de bagagedragers van hun fietsen naar War menhuizen hebben gebracht: Daar zijn ze later als eenige passagiers per .tram naar Alk maar teruggevoerd. Of ze liefderijk in de ouderlijke woning zijn ontvangen, weten wii niet. EEN STROP. Gisteren waren twee flinke jongens aan het bloemen en vaste planten venten. Van den grooten voorraad, geladen in een bak fiets, trachtttcn zij de begonia's, primula's en hoe de andere soorten mogen heeten, aan den man te brengen. Aan den Oosterdijk wagen zij zoo ijverig Conform dezen eisch werden verdachten veroordeeld. Ook een zekere P. L. te Koedijk werd ten laste gelegd, dat hij frauduleus varkens had geslacht. Verd. erkende en zcide niet te hebben ge weten, dat het zoo erg was. Hij had gebrek aan vettigheid. Mr. Ubbens las het proces-verbaal voor, waaruit bleek, dat op 16 Mei op zolder bij verd. een hoeveelheid van 41 kg. varkens- vleesch werd gevonden, dat niet was ge keurd. De Ec. Rechter vroeg verd. wat hij met het vleesch wilde doen. Verd. antwoordde, da,t de hoeveelheid, welke niet was in beslag genomen, door zijn gezin was opgegeten. De Officier wees er jn z'n requisitoir op, dat verd. heel goed nnoct hebben geweten, dat hetgeen hij gedaan had een zéér ern stig feit was en dat iedereen gebrek had aan vettigheid. Mr. de Brueys Tack vroeg ook tegen dezen verdachte drie maanden gevan genisstraf met verbeurverklaring van het in beslag genomen varkens vleesch. Mr. Ubbens, uitspraak doende, veroor deelde verd. tot een gevangenisstraf voor den tijd van twee maanden, met verbeurd verklaring van het in beslag genomen vleesch. De volgende verd. S. .G- vit Harenkarspel moest terecht, staan, omdat hij op 7 Juni zon der toesteemming een kalf en een schaap had geslacht. Vered. erkende het feit en kon geen ant woord geven op de vraag van den Econ. Rechter hoe hij ertoe gekomen was. De Officier van Justitie vond hot feit ern stig en eischte 3 maanden gevangenisstraf met verbeurdverklaring van het in beslag genomen kalfs- en varkensvlesch. Conform dezen eisch werd verd. veroor deeld. De tuinder D. D. uit Harenkarspel, die z'n schuur voor deze slachting had beschik baar gesteld, hoorde zes weken gevangenis straf legen zich cischen. Aannemende dat verd. meer uit domheid dan uit winstbejag had gehandeld, veroor deelde Mr. Ubbens dezen verd. tot f 100 boete, subs. 30 dagen hechtenis. bezig, dat zij vergaten de rem aan te zet ten. Dit werd huil echter noodlottig, want toen zij bij een der klanten vandaan kwa men, lag de bakfiets plus flora's kinderen in den wegsloot. Onnoodig te zeggen, dat dit voor de ijve rige bloemenverkoopers een leelijke schade post beteekende. OVERGANGSEXAMENS R.H.B.S. Aan de R.H.B.S. te Alkmaar werden be vorderd o.a.: naar de 2e klasse: F. Blom, F. W. Bootsma, P. S. Dokter, S. J. Glastra, C. M. Hoogenboom, S. Roosen daal, C. van Schagen, E. P. Visser, P. A. van Wieringen, G. N. Bijleveld, G. H. v. d. Bo- gaarde, J. K. Bos, C. Bruijn, W. C. Dieleman, A. Harder, S. Jonker, C. Kaai, K. C. Knaap, M. J. Kooij, A. C. L. Pijcke, C. de Roos, T. F. de Boei-, W. A. van Eek, A. M. van Geene, J. Kindt, H. J. M. Lemmers, J. W. Meijer, W. M. H. Pels, A. C. in 't Veld, Tj. Wulp, L. Zeven, allen te Alkmaar; C. D. Beeldman, A. A. A. ten Bruggencate, M. C. Buisman, A. M. v. Geene, M. H. de Koning, J. Verburg, P. C. Houtkooper, J. C. Verburg, allen te Bergen; M. W. Schroevers, G. A. Timmer man te Schagen, J. Sinjewel te Den Helder, J. Groen te Egmond aan Zee, C. Geerligs te Anna Paulowna, M. A. Jonker te Schoorl, J. Keijzer, G. L. Lindner, P. Grootes, E. Her man, T. Remia en D. C. de Waal te Heiloo, A. Eriks te Burgerbrug, G. C. O. Iert, T. F. Potgieser, P. H. Tauber te Oudorp, H. Roos te Bergen aan Zee, J. Tielemans te Eenigen- burg. Afgewezen 19 leerlingen. Naar de 3e klasse: M. v. Aimmers, A. E. Bos, J. ten Brink, C. P. Greidanus, B. Groeneveld, T. v. d. Hauw, A. J. v. d. Korst, D. G. Leek, P. van Loot, J. W. Sohmidt, J. A. v. d. Stok, J. Vasbinder, J. Asyee, T. Bakker, G. E. Boerwinkel, G. v. d. Goes, H. Kaarsemaker, U. H. Kol- laard, H. C. Kroon, J. J. Met, J. P. Pijning, J. v. d. Pol, G. J. Schuurman, A. v. d. Veer, N. E. Vermeulen, P. J. v. d. Eijnden, J Har der, W. M. Herrebont, P. F. Krijgsman, A. A. Kwak, W. M. Lutterot, L. C. Pille, G. W. v. d. Pol, T. M. Polak, W. T. H. Strikkers, B H. Struhbe, E. Vlessing, A. Zwakman, al len te Alkmaar; A. v. d. Beidt, E. A. Dekker, L. N. A. Hopman, T. J. de Rover, allen te Heiloo, J. Blind te Den Helder, J. de Boer, G. Woerdeman, te Stompetoren, C. M. J. Boswijk te Texel, N. C. Kaan te Oudorp, C. J. Tuinman, Th. Roep te Schagen, A. M. E. v. d. Meulen, F. J. Weyand, J. P. Baretta, C. W. Bruin, E. A. M. Marijn, H. S. Teng- bergen, J. Woudhuizen, allen te Bergen, M. Blaaubocr te Egmond aan Zee, J. G. Melchi- or te Kolhorn, P. Slot en A. N. Prijs te Noord- sc'harwoude, A. de Beurs te N. Niedorp, C. Schoorl te Barsingebhorn, C. M. Stam te Br. op Langen dijk, A. W. Schutte te Heeriiugo- waard. Afgewezen 26 leerlingen. Naar de 4e klasse; H. v. Bommel, J. W. Buisman, A. van Dijk, D. Kaai, D. P. Kan sen, J. Kansen, D. G. Kistemaker, J. v. d. Meulen. A. J. Wulp, A. J. Dam. .J W. Die leman. H. v. d. Heuvel, W. Kolk, T. Poor ter. C. Roks, J. B. Schaap, J. C. Stork, M. E. Suzcnaar, J. van Wijk, H. L. Boot, J. A. Holtes. A. Nottelman. H. v. d. Worp, allen te Alkmaar, A. Blad, J. C. Blok, J. A. Ur- banus, IJ. Elders, W. H. W. Rensink, allen te Bergen, C. G. Donia te Warmenhuizen. J. Geertsema, S. H. Rem, D. Lindler, te Hei- looe, C. K. Kloosterboer te Sint Pancras, B. E. Jager, J. C. A. Jansen te Egmond, M. W. Jansen te Schoorl. C. J. Moraal te Noord scharwoude. O. v. d. Wal te Stompetoren, S. Leeuwen te St. Maartensbrug, H. Mulder te Den Burg "(Texel). Afgewezen 18 leerlingen. Naar de 5e klasse A: M. A. Bijleveld, T. v .d. Eijnden. C. A. Essers, J. N. Grooteiv boers, C. E. Lagas, J. L. Leestemaker. L. M. v. Zoonen. allen te Alkmaar, N. de Geus te Koedijk. T. M. van Lienen te Aagtdorp (Schoorl). P. J. v. d. Molen en W. J. v. d. Molen te Broek op Langendijk, A. Vas Dias te Bergen. Afgewezen: geen. Naar de 5e klasse B: H. N. Appel, J. Baas, N. J. Blokker, G. Dekker, J. H. J. de Rover, E. E. H. v. d. Berg, P. J. ter Burg, H. J. Dokter. W. v. d. Gaag, C. J. Heder, E. A. Kollaard, P. D. Krijger, K. Kuiper, J. Sijp, C. F. Tuijn, N. W. van Vuure, allen te Alk maar. G. J. ten Bruggencate, B. Dijkstra, J. J. Dekker, C. Kieft. J. Muijlwijk te Hei- oo. J. Dijkstra te Wieringerwerf, H. G. Melchior te Kolhorn, G. Mink te Warmenhui- zen. G. Arpeau te Schoorl, A. Goudsblom te Broek op Langendijk. W. Japin te Ber gen, H. J. Th. Span te Winkel. Afgewezen 6 candidaten. U.L.O.-EXAMENS. Gisteren slaagden te Alkmaar voor het eindexamen U.L.O. o.a.: Diploma A: A. W. Haytema, J. den Hol lander, A. Ivlaassen, N. H. Hovtink, allen te Alkmaar, A. B. C. Koot, te Bergen, H. Pol te Nibbixvvoud, J. M. v. d. Molen te Broek op Langendijk, M. Gons, M. Prins, M. Kieft, M. Faber, R. de Vries, allen te Mcdemblik, A. Pool te Andijk, J. Ruijter, I. Poppes te Hoorn, G. Roovers te Den Helder. Diploma B: J. de Beurs en H. W. Kuik te Den Helder. HEER-N UG OW AARD SMAKELIJK ETEN Crisisambtenaren en gemeentepolitie na men bij den slager C. alhier een groote par tij vleesch in beslag, die geheel bedorven bleek te zijn. O.a. werd in de koelcel een partij sterk be dorven gehakt aangetroffen, waarbij nog enkele stukken vleesch hingen, kennelijk bestemd om in consumptie te worden ge bracht. In een schuur werden onder meer een paar bedorven haramen aangetroffen bene vens een kuip met gezouten darmen. Het in beslag genomen vleesch was van ondragelijke stank. C. is verdacht van frauduleuze slachtin gen, en in verzekerde bewaring gesteld. HOLLANDS GROENE NACHTEGALEN ZONGEN LUID HUN JUBELLIED. Het moet wel degelijk „zongen" zijn, want ofschoon we in 1941 inderdaad kun nen zeggen, dat we „zomer" gehad hebben, het anders gorgelende en de harten van den landman met blijde vreugde vervullen- WOLAFLE VERING. Uit de x'egeeringspublicatie inzake scheer wol is gebleken, dat de Noordhollandsche Wolvex-eeniging te Alkmaar de eenige instan-- tie is welke niet de in ontvangstueming van scheerwol is belast. Voor de gemeenten Anna Paulowna, Cal- lantsoog, Den Helder, Zijpe, Schagen, Wie- ringex-waard, Bax-singerhorn, Nieuwe Niedorp Winkel, Harenkarspcl, Sint Maarten en Ou de Niedorp is daax-voor aan alle bekende schapenhouders bex-icht gezonden, om op een vastgestelden dag hun wol af te leveren bij G. Plevier, Laan te Schagen, waar door deskundigen de wol zal worden gequalifi- ceex-d en op x-endement geschat. Er kunnen echter nog andex-e wolhouders zijn, die niet aan de wolvex-eeniging bekend zijn, b.v. sla gers en anderen. Aan deze personen wordt blijkens de in dit nummer geplaatste adver tentie, op Maandag 21 Juli a.s., des namid dags, gelegenheid gegeven hun scheea-wol af te leveren. (Wol koopen of verkoopen is vex-boden.) de lied van den kikker is dit jaar zeer spo radisch. In de wegslooten langs de buurt, als ge woonlijk bedekt met een dikke laag kroos, anders de woonplaats van tallooze giocn- jakken, koestert er zich maar een heel en kele in de zon. Een schraal gekwaak stijgt 's avonds van enkele eenlingen op. Ook met de lijsters en de spreeuwen is het veel kalmer dan gewoonlijk. Bessen en aardbeien, voor zoover de laatste er nog geweest zijn, kan men rustig zonder netbe- scherming laten blijven. We hebben ons afgevraagd of dit ver schijnsel zich ook in andex-e genieenten voordoet. ZIJPE BOUWVERGUNNING. Burgemeester en Wethouders hebben inge volge de bepalingen der bouwverordening aan den Directeur der Gemeentewerken te Alkmaar vergunning verleend tot het ver nieuwen van een schuur, staande aan den Rijksweg te 'tZand. ST. MAARTENSBRUG. ZOMERVACANTIE. De zomervacantie aan de O. L. School al- hiel', welke 4 weken duurt, zal 21 Juli a.s. beginnen. WIERINGEN INTREDE. De Doopsgezinde predikant ds. H. J. de Wilde alhier, doet Zondag 20 Juli zijn in trede bij de Doopsgezinde Broederschap te Stadskanaal en Assen. SCHAGEN INSTELLING HALTEPLAATSEN. Aan de N.V. Hollandsche Autobusondei*- neming is door B. en W. vei'gunning vex-- leend de navolgende halteplaatsen in te stellen: Prov. weg (Loet); Markt bij het ge meentehuis, Station en II.A.B.O.-garage. De plaatsen zullen door middel van borden worden kenbaar gemaakt. AANTAL SOLLICITANTEN. Het aantal sollicitanten naar de eerlang te vervullen betrekking van Hoofd der O. L. School bedraagt 16. STAND DER WERKLOOSHEID. Op Zaterdag 12 Juli stonden 8 werkloo- zen ingeschreven, waax-van 6 in de centra le werkverschaffing; 1 werklooze maakte een wachtweelc door, terwijl 1 werklooze uit zijn bondskas trok. STAND DER ARBEIDSBEMIDDELING. Op Zaterdag 12 Juli stonden bij het Bij kantoor Schagen van het Gewestelijk Ar beidsbureau 20 werkzoekende arbeiders in geschreven, n.1. 5 grondwerkers, 1 oppei*- man ,3 timmerlieden, 5 landarbeiders, 3 ar beiders-chauffeur, 1 schippersknecht, 1 magazijnbediende en 1 kantoorbediende. In 1940 bedroeg dit aantal 9; in 1939 38 en in 1938 16. THEATER ROYAL. Deze week draait in Theater Royal de oer- komische film: „De geprolongcex-dc echtge noot" met in de hoofdrol den welbekenden Heinz Rühmann. Heinz Rühmann- Voor wien is deze acteur .niet de verpersoonlijking van oolijkheid en fijnen humor? Zoo vlot en gevoelig als Rühmann de kleine vi-eugden en de ironie des levens weet weer te geven-dat is in dex-daad filmspel van het beste gehaltel In deze film treffen wij Rühmann aan als de gelukkig getrouwde, volkomen tevreden levende kanlooi'man, wiens ambities niet verder gaan dan een salaris, dat voldoende is om zijn levenswijze voort te zetten. Alle pogingen van zijn jonge vrouw om zijn eer- zucht te prikkelen, stootcn af op zijn volko men vex-zadigd flegma, totdat het leven zélf zich met onzen kleinen man gaat bemoeien! Een door zijn vrouw listig op touw gezette manoeuvre, sleept de meest ongedachte con sequenties na zich! De eene kostelijke situa tie x-ijgt zich aan de andere en daar dooi'- heen beweegt zich onze kantoorman, wiens eerzucht eindelijk inderdaad gepi'ikkeld is, doch deze zich steeds ongelukkigcx- voeit naar mate hij meer cari-ière maakt. Totdat eindelij-k alles zich plotseling ten goede keert... doch helaas jyist op het moment, dat de scheiding tusschen man en vrouw is uitgesproken. Een reden te meer om van voren af aan en met nieuw enthousiasme het huwelijk in te gaan! Een-.vroolijke en vlotte film van een over- i'ompelende chax-me! GESLAAGD. Voor het Praktijkdiploma Boekhouder van de Verecniging van Leci-arcn in de Handels wetenschappen slaagde Mej. A. Schuijt te Dirkshorn (werkzaam bij de Rott. B. Verg. alhier). De heer C. Wicdijk te Winkel (wcx-kzaam ten kantore Coop. Zuivelfabriek Lutjewin- kel) en de heer P. Parlberg, Oudesluis. Allen leerlingen van den lieer J. J. de Vries alhier. BEVORDERD. Aan de 'R.H.B.S. te Alkmaar zijn bevorderd van de Ie naar de Ile klasse: li Schroevers en D. Timmerman; van de Ile naar de Ille klasse C. Tuinman en Th. Roep, allen te Schagen.

Schager Courant | 1941 | | pagina 5